i H EVEA FIETSBANDEN S P 0 B T. j tichtloopend yzersterk HET MOOBDENDE GAS IN DE MAASVALLEI. TER NEUZEN, 29 Juni 1931. RECHTSZAKEN. VOETBAL. De Nederlandsche inzending op de Koloniale tentoonstelling te Parijs verbrand. (Ingez. Med.) sen. JEr was alle reden om te vreezen, dat de jiieuwe ongelukken, die deze schok zou heb- bers veroorzaakt, nog vreeselijker zouden zijn geweest dan de gevolgen van het betalen der xoc ondragelijk geworden last-en. Na echter Hoover het initiatief heeft geno mes. tot het moratorium is het effect precies omgpkeerd. Het crediet van Duitschland is er reeds zeer zichtbaar door versterkt, .buiten werfaouding tot den materieelen omvang van -de verlichting. Geen wilde protesten en ver- daebtmaking met misleiding, die in het andere geval niet zouden zijn uitgebleven, heeft men au gaboord Alle schuldeischers toonen den beaten wil om het Duitschland zoo gemakke- mogelijk te maken, al verliezen niet alien bet eigen onmiddellijke belangen daarbij uit bet oog. Wij zouden het verschil aldus willen formu- Jeeres: Had Duitschland zelf een moratorium gevraagd, dan zou het behandeld zijn als de bedelaar, die zich met zijn ellende van deur tot deur sleept: hier en daar met medelijden maar op menige plaats met wantrouwen. Nu worrit het behandeld als de uitgeputte, die per brancard in het hospitaal wordt afgeleverd. Hrj vrndt prima verzorging. En het wekt ver- trouwen in zijn vooruitzichten, dat men zich zoo am hem bekommert. Met het besluit der Fransche Kamer zgn alle moeilijkheden echter nog geenszins uit de wereld De groote kwesties blijven zelfs voortbestaan Wij weten nog niet of Hoover met het Fran- ache voorstel in hoofdtrekken genoegen zal wiOen nemen, al lijkt ons dit wel het waar- sehijnlijkst, na alles wat wij uit Washington hebben vemomen. Misschien vormt een mo- gelijkheid van vergelijk als Frankrrjk toegeeft dat de heele onvoorwaardelijke annuiteit aan Duitschland wordt uitgeleend en men de ver- dere noodlijdende staten op andere wijze belpt. De iberichten zijn wat verwarrend. Het op- hmimp van Stimson komt niet geheel over year met een verklaring van zijn eigen depar- tement en met telegrammen aan de Engel- ache bladen. Maar het is nauwelijks nog aan te nemen, dat op de houding van Frank rjjk het voorstel van Hoover zou stranden. Het Fransche voorstel heeft echter deze mtwerking, dat het plan-Young, dat door het voorstel van Hoover principieel werd aange- tast, in eere hersteld wordt. Want tegen zijn beginselen wordt niet meer gezondigd. Daardoor blijft de taak, om een oplossing te vxuden voor het vraagstuk der schadeloos- steffiing dat met het plan-Young niet kan zijn opgelost, ten voile bestaan. Wij vinden in de beschouwing van onzen Parijschen correspondent in het Ochtendblad eentreffende opmerking dienaangaande .Marin en de zijnen kunnen of willen niet inzien, dat het plan-Young evenals de andere berstelregelingen een werkhypothese is. Het zijn stadia in de liquidatie van het vergoe- dingsv raags tuk Hier zit inderdaad de kwestie. Wig kunnen tms zelfs voorstellen, dat er kalm denkende Duitschers zijn, die toch de dingen nog gaame wat hadden zien doorloopen, omdat dan een situatie had kunnen ontstaan, die de herstel- kwestie voorgoed zou hebben opgelost. Het zou een desperaat en onbarekenbaar gevaar- iijfe experiment zijn geweest, maar de wil van sommigen om het te wagen is denkbaar In ieder geval denkt de Duitsche regeering daar anders over. Uit een Wolf-telegram mag men opmaken, dat het besluit van de Fransche Kamer eenige opluchting voor haar is. De Fransche regeling bewerkt nu, dat het verval van het plan-Young nog niet is inge- treden. Maar er zal in den komenden tijd verder aan wot don gerukt. Het Fransche antwoord zelf geeft blrjkt, de moeilijkheden te beseffen die verbonden zijn aan het hervatten der be- talingen. Dat voor de Amerikanen met het moratorium van een jaar de zaak niet voor- loopig is geeindigd, blijkt uit de mededeeling van Stimson, die aankondigt, voor emstige onderhandelingen naar Europa te gaan. Hoo ver houdt zijn kruit droog door erop te wijzen, dat hij zoomin het plan-Young heeft willen afschaffen als de Amerikaansche schuld- vorderingen op Europa. Het ware spel om het plan-Young moet blijfcbaar nog beginnen. Door de raadkamer te Luik zijn twee direc- fceuren en een ingenieur van de Societe des Engi-aj s et Produits Chimiques de la Mause, te Tillieur, naar de boetstraffelijke rechtbank verwezen. Zij zullen zich hehben te verant- woorden over de cmtsnapping van gevaarlijke gassen in de Maasvallei en zullen 10 Juli te Luik terecht staan. (N. R. Crt.) EEN VERARMD MILLIONNAIR. De Noorsche reeder Hannevig, vroeger een van de rijkste mannen van Europa, strijdt sedert jaren voor een vordering op de Ver. Staten. Zijn reederijschepen en iwerven in de Ver. Staten zijn hrj het intreden van Amerika m den oorlog in beslag genomen, zonder dat hg een schadevergoeding kreeg. Thans eischt hij sedert 14 jaren vergeefs een vergoeding die hij op 44 V2 miiiioen dollars plus rente be- groot. Hij is thans bankroet en arm. DRIE DUIZEND ARBEIDERS ONTSLAGEN. De correspondent van de N. R, Crt. meldt, dat de directies van 20 steengroeven in de valleien van de AmblCve, de Ourthe en de J3ocq tengevolge van het gebrek aan bestel- lingen, hun personeel tegen 20 Juli hebben op- gezegd. Niet minder dan 3000 artoeiders wor sen aldus werkloos gesteld. LIJK GEVONDEN. Zaterdagmorgen werd in den middenkanaal- arm bij de voormalige Sassche poort drijvende gevonden het lijk van den rinds Dinsdag vermisten D. K. uit de gemeente Zaamslag, en van wie men vreesde dat hem een onge- val was overkomen. Eenigen tijd later ont- dekte een schipper, die ter plaatse in het kanaal meerde, dat daar een rijwiel in het water lag. Opgehaald bleek dit het rijwiel van de vermiste. Hij is 53 jaar oud, onge- huwd. EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN. Te Oostburg zijn geslaagd de dames K. M. Blok te Cadsand, C. van Laecke te Sluis, M. S. Pauw te Groede en G. G. Zonnevijlle te Ter Neuzen. DE OECONOMISCHE TOESTAND IN BELGIe. Ondanks het zomerseizoen wordt de oeco- nomiscbe crisis in Belgie steeds scherper. Te Andenne is een ijzergieterij, die 150 man aan het werk had, gesloten. In de Maasvallei worden de volgende maand 20 steengroeven buiten exploitatie gesteld. De 3000 arbeiders die hier werken zijn reeds opgezegd. De kolen- voorraad is thans hijna tot vier miiiioen ton gestegen. Waarschijnlijk zal de regeering maatregelen tegen den invoer van buitenland- sche kolen gaan nemen. Er heeft een confe- rentie plaats gehad tusschen de minister van binnenlandsche zaken, Renkin en arbeid, Hey- wifln met vertegenwoordigers van mijneige- naren en mijnwerkers. Belanghebbenden heb ben gevraagd, een contigenteering in werking te doen treden, op de basis van den invoer var 1928. De regeering heeft medegedeeld, dit verzoek in overweging te zullen nemen. Daar de veeboeren in groote moeilijkheden verkee ren, worden binnenkort ook belemmerende be palingen voor den vee-invoer verwacht. EINDEXAMEN RIJKSKWEEKSCHOOL. Bij het onderwijzersexamen aan de rijks- kweekschool te Oostburg zijn geslaagd: de dames G. G. Zonnevijlle te Ter Neuzen, C. Blok te Cadzand, C. Guiran te Zuidzande, C. van Laecke te Sluis en M. Pauw te Groede en de heeren A. Goethals te Schoondijke, J. Hennekey te Groede, P. Leenhouts te Zuid zande, A. de Roo te Groede en J. Scheerend te Breskens. EINDEXAMEN LYCEUM. Aan het St. Gertrudes Lyceum te Roosen- daal is voor het eindexamen geslaagd mej. M. van de Ven te Hulst. EXAMENS NUTTIGE EN FRAAIE HANDWERKEN. Benoemd is in de commissie, in 1931 be- last met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akten van bekwaamheid voor huis- en schoolonderwijs in de nuttige en fraaie handwerken voor meisjes, in die te Rotterdam, tot lid o.a. mej. E. M. Risseeuw te Oostburg. GOEDERENVERVOER VAN EN NAAR ZEEUWSCH-VLAaNDEREN. Men verzoekt ons de aandacht te vesti- gen op de in dit nummer voorkomende ad- vertentie van de N.V. Mij. Transportonder- neming, N.V. Van Gend Loos en de N.V. Stoomtram Breskens-Maldeghem, betreffende het vervoer van goederen van en naar Zeeuwsch-Vlaanderen in rechtstreeksch ver- band met de Nederlandsche spoorwegen. De inrichting van dezen dienst kan vooral voor kleine zendingen van groote beteekenis zijn. Het is ons wel bekend, dat daarnaar reeds sinds jaren door den handel werd uitgezien, aangezien men voor per spoor vervoerde goederen steeds met 3 vervoerders te maken had, le het spoor, 2e de provincie en 3e de vervoerder in dit gewest. Deze streek stond daarin steeds achter bij het vaste land. Het was tot hiertoe zelfs niet gelukt eenheid te krijgen in het vervoer van kleine collis in de provincie. DE le ZEEUWSCH-VLAAMSCHE JAARBEURS TE BRESKENS. W\j ontvingen den catalogus van de a.s. Donderdag te openen en aldaar van 2 tot 13 Juli te houden le Zeeuwsch-Vlaamsche Jaar- beurs, uitgaande van de Vereeniging tot be- vordering van vreemdelingenverkeer aldaar. In haar voorwoord zegt het bestuur dier vereeniging, dat deze jaarbeurs wil laten zien wat het Zeeuwsch-Vlaanderen van 1931 is. Zij wil aantoonen wat het vierde en vijfde district van Zeeland, zooals het land over de Schelde nog meermalen pleegt genoemd te worden, economisch voor Nederland betee- kent. Zjj vraagt aandacht voor dit gedeelte Nederland, wijst op de mogelijkheden voor landbouw, handel, nijverheid en verkeer, geeft volop gelegenheid met Zeeuwsch-Vlaanderen handel te drijven, daartoe relaties aal te knoopen, te hervatten of uit te breiden. Als zij daarin slaagt, heeft de vereeniging haar doel bereikt en zal zich dan gelukkig achten in het belang van Zeeuwsch-Vlaanderen te zijn werkzaam geweest. Voorts werd een voorwoord geschreven door den burgemeester van Breskens, den heer D. H. van Zuijen en den heer J. N. Pat- tist te 's Gravenhage. Zooals reeds gemeld, heeft de Commissaris der Koningln, Jhr. J. W. Quarles van Ufford, zich bereid verklaard de jaarbeurs te openen. Behalve omtrent de verschillende attrac- ties, geeft de catalogus een overzicht der standen, die het voor dergelijke inrichting respectabele aantal van 92 uitmaken, van firma's uit Breskens, uit Zeeuwsch-Vlaande ren en ook het overig deel van Nederland. Dat deze jaarbeurs zich een populariteit bij de bevolking, inzonderheid bij de nering- doenden heeft verworven moge wel blijken uit het feit, dat zich voor de ter gelegenheid der jaarbeurs te houden winkelweek in deze gemeente met een inwonertal van ongeveer 3000 zielen niet minder dan 72 deelnemers hebben aangemeld, gevende dit een beeld van inzicht en samenwerking dat zeker aah ver schillende grootere gemeenten ten voorbeeld kan strekken. Het is te verwachten dat in de eerstvolgen- de dagen aan Breskens een druk bezoek zal ten deel vallen. DE VERKIEZINjG VAN LEDEN VAN GED. STATEN. Naar „de Zeeuw" verneemt, zou de Staten- fractie van den Vrijheidsbond voomemens zijn haar lid, den heer J. M. van Bommel van Vloten, aan te wijzen als candidaat voor het lidmaatschap van Ged. Staten. Er liepen eerst geruchtgn, dat de heer J. C. Paap daar- voor zou worden aangewezen, maar ten slotte is de keuze op den heer Van Bommel van Vloten gevallen. Intusschen schijnt het nog niet vast te staan, dat in de vacature-Van der Weijde wCCr een lid van den Vrijheidsbond zou wor den benoemd. In den boezem der rechtsche fracties moet nog verschil van meening be staan over de vraag of ijien de keuze zal laten vallen op een Vrijheidsbonder of op een S.D.A.P.-er. Beide laatstgenoemde fracties zijn nu even sterk, terwijl in uitgebracht aan tal stemmen de S.D.A.P. het van den Vrij heidsbond wint en bovendien eerstgenoemdc een regelmatigen groei te zien geeft, wat van den laatste niet gezegd kan worden. De „Nieuwe Zeeuwsche Courant" meldt: De verschillende rechtsche Statenfracties hebben reeds drlemaal vergaderd om te con- fereeren over de samenstelling van het op nieuw te verkiezen college van Ged. Stater, welk punt over 14 dagen in de Statenzittinf aan de orde komt. Volledige overeenstem -ning is, naar wij vememen nog niet verkre Ten. De Chr. Hist, zouden een geheel rechtsc' mllege willen en dan twee zetels voor ell der drie rechtsche groepen. De R. Kath. en Anti-Rev. zien liever een bestendiging van den bestaanden toestand, nl. in dien zin, dat ook voor links een plaats ge- reserveerd blijft. ZEELAND IS EEN PRACHTPROVINCIE. Kate de Ridder schrijft, onder ,,Vacantie- trips", o.a. in ,,de Tel.": Zeeland is een prachtprovincie! Niet al- leen qua natuur, maar vooral om de heer- lijke sfeer van dit deel van ons land. Uit den aard der zaak kan een vermoeid, uit zgn lood geraakt mensch overal waar hij „bui- ten" is, tot rust komen, maar ik geloof niet, dat er een streek is, waar je z66 ten voile wordt opgemonterd als hier. Het is natuurlijk een geheel persoonlijke opvatting; ik kan me best begrijpen, dat an dere menschen zich behagelijker voelen bij bosch en hei of in meer heuvelachtige om- geving. Maar iedereen, die van het echt Hollandsche landschap houdt, zal in Zeeland, om een mode-uitdrukking te gebruiken: ,,stapel-gelukkig" zijn. Het wijde land, het nog wijder water, de joviale bewoners, wien het „Welkom vreemdeling!" uit de oogen straalt, de welvaart die er overal dik op ligt en die blijkt uit de groote hofsteden, het goed doorvoede vee, de keurig onderhouden huizen en het smakelijke eten, dat u wordt voorgezet, dit alles werkt er toe mede om iemand, die het leven wat te zeer door een zwarten bril beschouwt, er van te overtuigen dat het ten slotte zoo kwaad nog niet is op ons kleine planeetje. Daarom kan ik iedereen, die naar een ont- spanningsoord zoekt voor deze vacantle, ten voile aanraden: „Ga eens den Zeeuw- schen kant op. U zult er wonder goed van bekomen." DE TARWEWET. "Naar wij vernemen zal de Tarwewet 1931 Zaterdag 4 Juli in werking treden. Dat die in werkingtreding niet reeds op 1 Juli kan geschieden, maar enkele dagen moest wor den uitgesteld, vindt zijn oorzaak in tech- nische moeilijkheden in het maalbedrrjf. De algemeene maatregel van bestuur ter uitvoering van de Tarwewet 1931 zal Don derdag 2 Juli in het Staatsblad verschijnen. WAARSCHUWING. De brigade-commandant der Koninklijke MarCchaussee te Steenbergen maakt bekend, dat in Februari en Maart 1931 te Steenber gen, Bergen op Zoom, Ossendreeht, Sprun- del en hoogstwaarschijnlijk in vele andere plaatsen, door een persoon, genaamd Johan nes de Bruyn, geboren te Bodegraven 2 April 1878, koopman in pillen, ged. te Utrecht, Willemstraat 28, ondeugdelijke pillen zijn verkocht, voorgevende dat het Urbanus-pillen waren. Inzonderheid zocht hij daarvoor kleine win- keliers aan, wien hij verklaarde, dat zij den alleenverkoop voor een bepaald rayon zou den krijgen en voor hen in de plaatselrjke bladen zau adverteeren. Van den alleenver koop en het adverteeren kwam niets, ter wijl bij een door den O. v. J. te Breda in- gesteld deskundig onderzoek is komen vast te staan, dat de pillen geen Urbanus-pillen, doch pillen van ondeugdelijke kwaliteit waren. Meermalen is tegen de Bruyn en diens handelingen gewaarschuwd. Bovengenoem- de brigade-commandant waarschuwt zeer om- zichtig te zijn met het koopen van pillen van Joh. de Bruyn. VOORRAhjfG VAN HET VERKEER IN BELGIe. De Belgische ,,Moniteur" van 12 Juni pu- bliceert een Koninklijk besluit, waarbij het verkeer op den weg wordt gewijzigd. Enkele bepalingen hebben betrekking op den voorrang van verkeer. Iedere bestuurder van een voertuig moet nl. bij een splitsing, een samenkomst of kruising van wegen, wanneer hij op een secundairen weg rijdt, den voorrang geven aan een be stuurder, die op den hoofdweg rijdt. Daar voor moet hij de snelheid zoodanig verminde- ren, dat het passeeren van het kruispunt mogelijk is zonder gevaar voor aanrijding. Onverharde wegen en wegen, die voorbij een samenkomst met een anderen weg niet doorloopen, worden steeds als secundaire wegen beschouwd. Een bord in den vorm van een omgekeerden gelijkzijdigen driehoek, beteekent, dat de ge- volgde weg bij de kruising ten opzichte van den anderen weg secundair wordt. Hoofdwegen zijn o.a.A. Buiten de bebouw- de kommen. De wegen: BrusselAntwerpenBreda; Brussel Hasselt—Maastricht; Brussel—Luik—Aken BrusselNamenTrierBrusselCharleroi— Rocroi; BrusselNivellesBeaumont; Brus- 3el—Bergen—MaubeugeBrussel—Toumai— Rijssel; Brussel—Yperen—Duinkerken en BrusselGentOstende. En verder de wegen, welke zijn aangeduid met kilometerpalen voorzien van rooden kop. In alle niet-genoemde gevallen geeft de be stuurder, die een splitsing, samenkomst of kruispunt van wegen nadert, voorrang aan het van rechts komende verkeer. HOEK- Tot directeur en directrice van ,,Avond- rust", bet Tehuis voor Ouden van Dagen, al- hier, zijn tegen 1 October a.s. benoemd: de heer en mejuffrouw J. B. H. Jansen en echt- genoote. Zij staan thans aan het hoofd van ..Vredestein" Tehuis voor Ouden van Dagen te Wissenkerke (N.-Beveland) ZAAMSLAG. De Zangersdag. Onder begunstiging van prachtig zomer- vVeer had Zaterdag j.l. de Zangersdag plaats, waaraan medewerkten de Chr. Zangvereeni- gingen in Zeeuwsch-Vlaanderen (O.D.) Dit waren „Zingt den Heere een nieuw lied" te Zaamslag, „De Heere is onze banier" te Zaamslag-Veer, ,,Asaf" te Axel met het ,,Kinderkoor", „Excelsior" te Ter Neuzen, .Crescendo" te Sas van Gent, „De Lofstem" te Kloosterzande en Excelsior" te Hulst. Deze bijeenkomst, werd gehouden op de weide van den heer F. C. Wisse, aan de Axelsche- straat. Met de keuze van dit terrein had men een goede gedaan; voor zang was dit 'oij uitstek geschikt, geheel van den weg lig- Tende, zoodat geen straatrumoer de uitvoe- -ingen kon storen. Door den zeer mooi aan- Telegden en onderhouden tuin was dit te be- eiken en eenmaal op het terrein gekomen, mndt men beschutting voor de brandende on in de schaduw der vruchtboomen. Om 3 uur marcheerde de Chr. Harmonic Hosanna" van Axel, welke muzikale mede- 'erking verleende, het terrein op en als had sn velen dat oogenblik afgewacht, stroom ?n de belangstellenden en deelnemers even ens de weide op. De heer F. C. Wisse sprak als voorzitter der regelings-commissie een woord ter inlei- ding en verzocht de aanwezigen te zingen Psalm 150 1, met begeleiding van Hosanna". Hij riep dan namens de gezamenlijke ver- eenigingen een hartelijk welkom toe aan al ien die van hun belangstelling deden blijken en zette het doel van deze bijeenkomst uiteen, waartoe door „Asaf" het initiatief werd ge nomen. Het doel is n.l. om door het orga- niseeren van dezen zangersdag de zang op steeds hooger peil te brengen, maar boven- al om Hem te loven en te prijzen door het lied. Samenwerking zal worden gezocht met Zeeuwsch-Vlaanderen (West), om dan een Zeeuwsch-Vlaamsche Bond van Chr. zang- vereenigingen te vormen, als onderafdeeling van den ring Zeeland. Het laat zich aan- zien, dat volgend jaar het Westelijk deel eveneens zal medewerken. Hij sprak vervolgens dank uit aan degenen die aan de voorbereiding hebben gewerkt en meende niet te mogen vergeten den heer Joh. Hoebe van Axel, die als secretaris der rege lings-commissie zich zoo heeft ingespannen. Vervolgens opende Ds. van Dis met gelJed waarna deze een openingswoord uitsprak. Zeer gaarne had hij zich daartoe bereid ver klaard, omdat met het organiseeren van dezen dag een zoo mooi doel werd nage- streefd. Immers wat zijn zang en muzieK een mooie gaven ons door God geschonken. wat een opvoeding en beschaving gaat er van uit. Er is nog zooveel in deze wereld, dat onbeschaafd is en juist daarom, wanneer er maar iets gedaan wordt zooals met het or ganiseeren van dezen dag, om in Gods vrije natuur met zulk heerlijk zomerweer te doen genie ten van deze mooie gaven, kan hij niet anders doen dan hiermede van harte instem- men. Spreker bracht dank aan het Gemeen- tebestuur van 2&amslag voor de medewerking en verklaarde de bijeenkomst voor geopend. De vereeniging van Zaamslag-Veer opende de reeks der uitvoeringen en wist met hare prestatie een goeden indruk te vestigen, wat een goeden inzet was der verschillende uit voeringen en veel deed beloven voor het ver- dere van den middag. Met groote belang stelling werden door de aanwezigen de uit voeringen gevolgd en velen was het te vroeg dat het einde kwam. Om iedere vereeniging afzonderlijk te noemen gaat natuurlijk moei- lijk en daarom mogen wij er dan ook mee volstaan, dat ieder koor hoe klein of groot het ook was zich inspande om het publiek een genotvollen middag te bezorgen. Zij zijn daar dan ook werkelijk in geslaagd. Ds. Kok van Zaamslag sloot met een kort woord de bijeenkomst. Hij dankte alien voor de medewerking en voor het gebodene. Wat hebben de zangers en zangeressen ons toch doen genieten, wat een moeite hebben heeren directeuren gehad om hun koren zoover te brengen. Hij wil laatstgenoemden dan ook speciaal danken. Bij de opening hoorden wij van den voorzitter, dat het waarschijnlijk niet bij dezen eersten dag zal blijven, welnu hij meent de tolk van alien te zijn indien hij de wensch uitspreekt, dat een volgend jaar op- nieuw een zoo genotvollen dag kan worden georganiseerd en dan zoo mogelijk met onze vrienden en vriendinnen uit het Westelijk deel. Spreker besloot met dankgebed. Ook wij spreken den wensch uit, dat het voor oogen gestelde doel mag worden bereikt. In ieder geval was het een mooie propa ganda en wellicht voor velen een aanleiding als werkend lid toe te treden. Wel ligt het niet altijd in de kwantiteit, maar ook kan men daardoor het vereeni- gingsleven tot grooter bloei brengen. Immers verschaft men zich tevens het ge noegen, om na volbrachten dagtaak een paar uurtjes van aangename, gepaste ontspanning te verkrijgen Hosanna, dat ook in de pauze voor de mu zikale afwisseling had gezorgd, trok met een pittige marsch na afloop naar het dorp. Een groote menigte richtte haar schreden even eens in die richting, in afwachting van het concert, dat tot besluit van 8 tot 9 uur door Hosanna op de kiosk werd gegeven. Met de zangers inbegrepen, waren pl.m. 1500 personen op het terrein, zoodat ook de financieele zijde geen zorg baart, naar men ons mededeelde. Ook dat zal de organisators moed geven voor een volgende maal. Bij den gemeente-veldwachter J. van Westenbrugge alhier zijn inlichtingen te be komen omtrent een in deze gemeente ge vonden portemonnaie met geld. Doos30-60,Tube 80ct.Bij Apoth.enDnogistan, (Ingez. Med.) lijk doel weet zij gevaarlijke momenten te doen ontstaan. Nog 10 minuten zijn te spelen als de Boys gelijk maken. Een hoog schot kan de keeper door de zon niet juist beoordeelen en ver- dwijnt in het net. 33. Geen der partgen weet daama te doelpunten, zoodat moet worden verlengd. In de eerste 7% minuut wordt geen ver- andering in den stand gebracht. Na draaien kent de scheidsrechter aan Axel een doelpunt toe, daar hij meent dat de bal de lijn was gepasseerd. Groote verwondering en verontwaardlging brj de Boys, doch het -einde wordt aange- kondigd met 43. Een wedstrijd, die een veelbelovend begin had, doch een minder aangenaam eind. AXEL UVETERANEN. Zaterdagavond speelde Axel n tegen een veteranen-elftal. Het eind gaf een 61-overwinning voor de Axelsche reserves. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 29 Juni de volgende uitspraken gedaan. A. Zoud 22 j., venter te Axel, beklaagd van verduistering, is vrijgesproken. E. D. V., oud 42 j., veehandelaar te Sas van Gent, beklaagd van dieren noodeloos In een beperkte ruimte te doen vervoeren, Is vrijgesproken. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Strafzitting van 16 Juni 1931. Veroordeeld wegens overtreding: Motor- en Rijwiel Reglement. A. B., Ter Neuzen, 3 of 1 d. h.; D. d. J., Hoek, 10 of 5 d. h.; P. d. K., Zaamslag, /6 of 3 d. h.; H. W. M. M., Veghel, 10 of 3 d. h.; G. W. H., Axel, 10 of 3 d. h.; G. K., Hoek, 0,50 *of 1 d. h.; A. C. Ter Neuzen, /2 of 1 d. h.; R. D., Wacker, /2 of 1 d. h.; A. d. Z.,. Wacker, 2 of 1 d. h.; L. A. v. d. H., Ter Neuzen, /2 of 1 d. h.; C. A. G., Sluiskil, /2 of 1 d. h.; C. W., Zuiddorpe, 3 of 5 d. h.; J. v. H., Ter Neuzen, 2 of 1 d. h.; H. R., Ter Neuzen, 1 of 1 d. h.L. J. B., Ter Neu zen, /I of 1 d. h.; J. M., Bouchaute, /2 of 1 d. h.; J. A. d. P., Ledeberg, /2 of 1 d. h.; J. J. v. S., Eecloo, 10 of 5 d. h. Art. 424, 426 W. v. S. J. V., Ter Neuzen, 10 of 5 d. h. Art. 71 Riv. en Kanalen. R. M., Middlesbrough, vrijspraak„ Bevolkings regis ter. P. H. G., Sas van Gent, 1 of 1 d. h. Art 461 W. v. S. A. v. C., Axel, 1 of 1 d. h. Art. 424 W. v. S. J. P., Nijmegen en W. V., Duisburg, belden 15 of 30 d. h. A. d Zitting van 19 Juni 1931. Art. 453 W. v. S. W., Ter Neuzen, 5 of 3 d. h. Art. 129, 131 Veiligheidswet. C., Sluiskil, vrgspraak. BRESKENS ITERNEUZEN U. Temeuzen II speelde gister te Sasput (Schoondijke) een wedstrijd tegen Breskens I. Voor het winnende elftal was een beker be- schikbaar gesteld, terwijl de opbrengst van dezen wedstrijd was bestemd voor iemand, die bij het voetbalspel een ongeluk was over komen. De uitslag van deze ontmoeting was 30 in het voordeel van Breskens. STOPPELDIJK ITERNEUZEN III. Terneuzen HI speelde te Stoppeldijk tegen het eerSte elftal van Stoppeldijk. De thuis- Club won den wedstrijd met sprekende cijfers, 7—1. AXEL I—SASSCHE BOYS I. 4—3. Om den len en 2en prijs van de bekerwea- strijden ging deze ontmoeting. Gedachtig aan je 14-nederlaag, trok oranje-zwart direct hevig ten aanval. Zg weet dan ook al gauw het in snelheid van de Boys te winnen. Het doel van de Boys wordt hevig onder vuur ge nomen en na 12 minuten komt het eerste doelpunt. 10. De bezoekers kunnen het tegen de achterhoede van Axel niet bolwer- ken en door goed combineeren is Axel ver in de meerderheid. Zij weet hiervan te profi- teeren en heeft na ruim een half uur een 30-voorsprong. Enkele benauwende oogen- blikken ontstaan voor het Axel-doel en uit CCn daarvan weten de Boys te doelpunten. Met 31 gaat de rust in. Hiema gaan de bezoekers beter spelen en het le kwartier zien wij een kleine meerder heid op de thuisclub. Als CCn der Boys te zwaar wordt' aangevallen hitmen het be- ruchte gebied, verkleinen zij hun achterstand tit den toegestanen strafschop. 32. Beidt oartijen zetten er alles op,- doch het spelpeil :akt. Er wordt tamelijk forsch gespeeld vat steeds ruwer wordt. Het spel dat voor de ust gegeven werd, zien wij niet meer. Toch rjn de bezoekers niet de meerderen, integen- deel, Axel werkt zich los en voor het vijande- Zitting van 23 Juni 1931. Motor- en Itywiel Reglement. F. H., Gent, /5 of 3 d. h.; G. M. F., Ter Neuzen, 2 of 1 d. h.; J. A. A., Hulst, 2 of 1 d. h.; O. A. V., Zuiddorpe, /2 of 1 d. h.; L. P. J. d. B., Hulst, /2 of 1 d. h.; M. G., Sas van Gent, /2 of 1 d. h.; J. B., Ter Neu zen, 0,50 of 1 d. h.; M. J. S., Axel, /2 of 1 d. h.; M. C. N., Sluiskil, 2 of 1 d. h.; R. d. V., Assenede, fl of 1 d. h.; J. J. W., Zaamslag, f 2 of 1 d. h.; R. E. V., Ter Neu zen, /2 of 1 d. h.; E. A. L., Sas van Gent, 1 of 1 d. h.; H. d. K., Rotterdam, verzet ver- vallen. Art. 460 W. v. S. G. A. D., Lembeke, /3 of 1 d. h.; M. 8., Bassevelde, 3 of 1 d. h. Gistermiddag kregen wg ae tijding van een onhersteibare ramp die het Nederlandsch paviljoen en de daarin aaniwezige kunstschat- ten op de tentoonsielling te Parijs heeft ge- troffen, welke door brand totaal zijn vernield. Gelukkig zgn geen menschenlevens te be- treuren. De schade in geldswaarde wordt geschat op 10 miiiioen gulden, doch zij is in verschillend opzlcht omherstelbaar daar veel kunstsehatten en historische voorwerpen zijn vernield, die niet meer te vervangen zijn. Wg ontleenen omtrent deze door den Minis- ster van Kokmien als een nationale ramp be- schouwden brand het volgende aan ,,De Courant" Ons hoofdpaviljoen, de trots onzer sectle, is Zondagochtend door een geweldigen brand in minder dan een half uur tijds tot den grond toe in de asch gelegd. Slechts het paviljoen der particulieTe inzendingen, de Pendoppo, het Sumatraansche woonhuis, het Balineesche dorp en de restaurants zijn gespaard. Daar- mee zijn behalve het heerlijke hoofdgebouw zelf, de kostbare inzendingen, die door het Leidsch Ethnografisch Museum, het Bata- viaansch Genootschap en door architect Mooyen waren afgestaan, totaal vernield. De oorzaak wordt aan kortsluiting ge- weten. De schade is onberekenbaar. Het hoofdgebouw zelf was verzekerd voor onge veer 600.000, de inhoud voor een bedrag, dat kon oploopen tot 1.000.000, al naar gelang er werd ingebracht, doch dat met het oog op de nog onopgegeven waarde der jongste inzen dingen uit Batavla nog niet definitief was vastgesteld en daardoor dubieus is.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2