ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Tweede Blad„ No. 8598 VRIJDAG 26 JUNI 1931. 71 e JAARGANG, BUITESLAND, LANDBOUWBERICHTEg, H.H. Kantoorhouders Onze abonne's in het Buitenland De abonne's van het Geillustreerd Zondagsblad, Burgemeester en Wethouders van AXEL TER NEUZEN, 26 Juni 1931. DE WINKELWEEK TE TER NEUZEN. worden verzocht het abonnementsqeld over het 2e kwartaal 1931 van de Ter Neuzensche Courant voor 15 Juli a.s. in te zenden. Wij vestigen er de aandacht van onze abonne's op, dat wij bij terug-ontvangst van eene onbetaalde kwitantie, onmiddel- lijk de toezendinq van het blad zullen staken. DE UITGEEFSTER. worden dringend verzocht, het verschul- digde abonnementsgeld voor 25 juli a.s. in te zenden. Bij niet-ontvangst voor dien datum wordt het abonnement gestaakt. Abonnementen voor het buitenland worden slechts aangenomen bij vooruit- betaling. DE UITGEEFSTER. welke het blad per post ontvanqen, wor den verzocht, hun abonnementsgeld voor 15 Juli a.s. in te zenden; daar er anders over beschikt wordt met verhooqing van 15 cent. DE UITGEEFSTER. DIENSTPLICHT. Wenschen omtrent inlyving. die voor de lichting van het volgend Jaar zijn ingeschreven, kunnen hun wensch, om in geval van bestemming tot gewoon dienstplichtige te worden ingelijfd bij een be- paald wapen of korps enz., v66r 15 Juli a.s. opgeven ter secretarie van de gemeente, waar voor den dienstplicht zijn ingeschreven, indien a. zij hun wensch omtrent de inltjving niet reeds bij een der keuringsraden hebben opgegeven b. zij hun wensch ook niet reeds recht- streeks aan den indeelingsdistricts-com- mandant hebben medegedeeld; of e. hun wensch een andere is dan die, welken zrj te voren aan den keuringsraad of den districtscommandant kenbaar maakten. Hetgeen hier is vermeld ten aanzien van inlijving bij een wapen enz., is mede van toe- passing ten aanzien van wenschen omtrent het tijdvak van inlijving en omtrent de oplei- ding tot officier of tot onderofficier. Er bestaat geen zekerheid, dat aan den ge- ulten wensch zal kunnen worden voldaan. In sommige gevallen moet de aanmelding op andere wijze geschieden, namelijk wanneer de belanghebbende opkomst of indeeling wenscht, zooals hieronder is aangegeven: vervroegde opkomst voor de officiersoplei- dlng; bestemming voor de officiersopleiding bij de bereden artillerie met vervulling van de eerste oefening in gedeelten (intermitteerende op- lelding) indeeling als hulpseiner bij de zeemacht; Indeeling bij den motordienst of opleiding tot chauffeur, motorrijder of hulpmonteur bij de artillerie; opleiding als ziekenverpleger of als zieken- drager bij de landmacht. Inlichtingen omtrent de wijze, waarop In deze gevallen de aanmelding moet geschieden, omtrent den tijd van aanmelding en omtrent verschillende andere bepalingen kunnen ter gemeente-secretarie worden gevraagd. Ter Neuzen, 25 Juni 1931. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. te, al te spoedig zullen uitsterven. Desondanks is, zooals uit bovenstaand cijfer blijkt, hun zielental in de Unie niet grooter dan dat van een enkele flin'ke stad. TE VEEL MEDICI IN FRANKRIJK. Bij den Senaat is een wetsontwerp in be- handeling, dat drastische maatregelen in- houdt tot het beperken van de mogelijkheid om den universitairen medischen graad te be- halen. De medici in Frankryk zijn nl. zoo tal- rijk, dat er paal en perk aan het nog steeds onrustbarend stijgende aantal esculapen dient te worden gesteld. Alleen degene, die geboren of genaturaliseerd Franschman is en een Fransch voorbereidend examen heeft afgelegd kan tot de medische faculteit worden toegela- ten. Het komt dus neer op het weren van buitenlanders. Het aantal buitenlandsche medische studen- ten in Frankrijk is inderdaad treffend hoog. In het jaar 1930 waren er 3147 buitenlanders tegen 8228 Franschen. Dertig jaar geleden telde Frankrijk 17.000 medici, nu reeds 27.000. AMERIKAANSCH VOORBEELD. De Amerikaansche regeering heeft aan den Volkenbond de cijfers voorgelegd betreffende het aantal manschappen en het materiaal van haar leger en vloot. Zij hoopt dat de andere staten haar voorbeeld zullen volgen voor de ontwapeningsconferentie in 1932 bijeen komt. Het effectief van het Amerikaansche leger blijkt te zijn 139.957 man, van de marine 109.886 man. Daarbij zijn inbegrepen 13.155 man van den vliegdienst van het leger en 14.169 man voor dien van de vloot. De totale tonnenmaat van de Amerikaan sche vloot is 1.251.840 ton, waarbij zijn opge- teld eenige schepen die nog gebouwd moeten I worden en vele vaartuigen die buiten gebruik j zijn. UITSTEL DER ONTWAPENINGS CONFERENTIE TOT NAJAAR 1932? Naar in welingelichte kringen te Geneve ver- i luidt zou een aantal Europeesche regeeringen j overwegen, pogingen in het werk te stellen, j om de a.s. internationale Ontwapeningsconfe- j rentie uitgesteld te krijgen van Februari a.s. I tot het najaar van 1932. Een officieel voor- stel in dien zin is nog niet gedaan, zoodat het j Volkenbondssecretariaat nog geen nadere in lichtingen kon geven. Echter wordt het feit, dat de overweging bij eenige regeeringen be- i staat, niet ontkend. Voomamelijk Frankrijk j zou op een uitstel der conferentie aansturen en wel voornamelijk omdat men van meening is, dat de vooruitzichten om te slagen voor de ontwapenings-conferentie grooter zullen zijn, wanneer van te voren de Internationale schulden- en herstelkwestie geregeld is, zoo dat de ontwapeningskwestie onafhankelijk van den huidigen politieken toestand in Europa behandeld kan worden. Verder wordt nog aangevoerd, dat het hou- den der ontwapenings-conferentie in het begin van 1932 op moeiiijkheden zou kunnen stuiten, omdat in verband met de thans aanhangig geworden moratoriumkwestie tegen Juli 1932 een nieuwe herstelconferentie kan worden verwacht, zoodat de regeeringen in het begin van't volgende jaar de handen vol zullen heb ben met de definitieve regeling van de her- stel- en schuldenkwestie. Naar verluidt zou men van Amerikaansche zijde geen bezwaar tegen uitstel der Ontwapeningsconferentie hebben. Voor de Fransche regeering zou hier- bij bovendien den doorslag geven het feit, dat in de boodschap van Hoover een practisch politiek verband wordt gelegd tusschen het herstel- en het ontwapeningsprobleem, waar- door Frankrjjk in een buitengewoon moeilijke positie komt, die men zooveel mogelijk wil trachten te vermijden door de conferentie voorloopig een half jaar uit te stellen. Om echter een dergelijk uitstel te bereiken, zal de Volkenbondsraad op voorstel van een regee ring opnieuw een besluit moeten nemen, waardoor het jongste besluit ongedaan wordt gemaakt. OM HET VOOIiTBESTAAN VAN HET PLAN-YOUNG. Na accoordverklaringen van Engeland en i Duitschland, hebben wij nu schrijft de N. R. Crt. aanduidingen, hoe het antwoord van Frankrijk op het voorstel van Hoover is uitgevallen. En, zooals te verwachten was, vormt voor Frankrijk de kwestie van de ..on voorwaardelijke betalingen" het hoofdbe- zwaar. Frankrijk hoopt dit bezwaar te overwinnen, door tegelijkertijd de bepaling van het plan Young in eere te houden en Duitschland niet het gemis van dat bedrag te laten gevoelen. 38" Amhtpnaar tpr ^pprptario Die onvoorwaardelijke betaling zou in ieder MlllUlGliadl IGI uGbi G la I IG geval bij de bank te Bazel moeten worden roepen sollicitanten op voor voorloopig voor een jaar, naar een salaris van 1000,per jaar. Diploma Gemeente-belangen strekt tot aan- beveling. Stukken in te zenden aan den Burgemees ter vfefer 11 Juli a.s. Indiensttreding zoo spoedig mogelijk. Persoonlijke kennismaking alleen na op- roeping. EEN MILLIOEN DOLLAR VOOR EEN TANDHEELKUNDIGE KLINIEK IN BRUSSEL. De Amerikaansche millionnair Eastman heeft de stad Brussel 1.000.000 dollar aange- boden voor de oprichting van een groote tand- heelkundige kliniek voor kinderen. HET UITSTERVEND INDIANENRAS. Volgens de jongste telling bedraagt het aantal Indianen in de Vereenigde Staten nog elechts 245.000. Zooals men weet, zijn be- paalde streken door de regeering voor hen gereserveerd, ten einde te voorkomen, dat de laatste restanten van dit ras, dat eenmaal het geheele Amerikaansche werelddeel beheersch- gestort; niet echter in vreemd geld maar in marken. De stabiliteit van het Duitsche be- taalmiddel zou er dus geen gevaar door loo- pen. De bank zou dan het geld aan de Duit- schers kunnen leenen, zoodat het weer naar Duitschland terug ging en er tenslotte niets anders was gebeurd dan dat de Duitsche schuld aan het buitenland met het bedrag van die onvoorwaardelijke annuiteit was vergroot; echter zonder dat Duitschland dit onmiddellijk j in noemenswaardige mate te voelen zou krij gen. Deze oplossing is van Fransch standpunt beschouwd zeer vernuftig. Het wegvallen van zijn betalingen aan Amerika zou Frankrijk schadeloos stellen voor hetgeen het van Duitschland niet ontvangen zou door toepas- sing van het voorstel van Hoover. En wat de gevreesde „schadepost" betreft: inplaats van een onmiddellijke bijdrage in zijn begrooting krijgt het dan over de Bank voor Inter nationale betalingen heen een vordering op Duitschland. Frankrijk vermindert door deze transactie zijn gevaar bij een financieele en poiitieke instorting van Duitschland in be- langrijke mate, zonder dat het by slot van rekening iets van belang kost. Het voorstel is van Franschen kant be schouwd zoo vernuftig, dat de anderen zeer zeker ernstige bezwaren daartegen zullen hebben. Zij zullen echter moeilijk rond uit kunnen zeggen waarom. Want hun hoofdbe- zwaar zal zijn datgene, wat de Franschen er in de eerste plaats mee trachten te bereiken: n.l. de redding van het plan-Young. En voor die bedoeling kan men niet uitkomen. In Engeland, en nog meer in Amerika is men overtuigd en o.i. terecht dat de wereld niet tot rust komt, zoolang nog deze overzware last met zijn in verschillende op- zichten ontwrichtende werking op Duitsch land drukt. De instemming in Amerika met het voorstel van Hoover zou zeer bekoelen, als de Amerikanen tot de ontdekking kwa- men dat dit offer van hun kant slechts ten- gevolge had dat het toch onvermijdelijke mo ratorium Frankrijk practisch geen geld zal kosten, wat het zonder Hoover's aanbod zeer zeker wel zou hebben gedaan. Als Amerika definitief afstand deed van inning der oorlogsschulden, zou bij handha- ving van het plan-Young, volgens de bepalin gen van dit plan, twee derde van het bedrag van deze schenking moeten worden afgetrok- ken van hetgeen Duitschland moet betalen. Het schrappen van de oorlogsschulden door Amerika zou dus tengevolge hebben, dat een derde van het bedrag dier geschrapte schul- den niet zou dienen tot opruiming der schade- loosstelling, maar slechts een buitenkansje zou vormen voor de debiteuren van Amerika, die tegelijk schadeloosstelling van Duitsch land ontvangen. Dit zal nooit de bedoeling der Amerikanen zijn met het definitief schrappen der schulden; daarom zal daarop ook weinig kans zijn zoolang het plan-Young bestaat. Als de wereld met zooveel vreugde gerea- geerd heeft op het voorstel van Hoover, dan was het omdat zij meende dat dit de bevrijding aankondigde van de internationale nachtmer- rie der herstelkwestie. Wij kunnen begrypen, dat Frankryk daar niet veel voor voelt. Maar nu staan dan ook twee opvattingen scherp tegenover elkaar. De eene vindt haar uitdrukking zonder dat het in ronde woorden is uitgesproken in de verklaring van Hoover; de andere vindt een behandige verdediging in het tegenvoor- stel van Frankryk. Welke van de twee opvattingen heeft de beste kansen om te winnen? Frankrijk staat zeer sterk met zijn beschre- ven rechten. Zeker, het is waar dat het voor Frankrijk gevaarlijk zou zijn het in Duitsch land al te ver te laten komen; maar dit is voor Duitschland zelf nog aanzienlijk gevaarlijker! Wordt het een „pokerspel" dan heeft Frank rijk de beste party. Berlijn heeft onmiddellijk deze moeilykheid begrepen. Daarom heeft Bruning met breed gebaar de hand naar Frankrijk uitgestoken. Hij wilde voorkomen dat de twee voornaam- ste belanghebbenden in deze kwestie als po- kerspelers tegenover elkaar kwamen te staan. Duitschland had daarby het meest te verlie- zen. Maar een aanbod van besprekingen is in den regel ook een aanduiding, dat men tot concessies bereid is. Dat moeten wjj beden- ken bij het beoordeelen van Brunings daad. De houding van Washington is verzacht, sedert wij van Stimson vernamen dat het voorstel alleen in zijn geheel kan worden aan- vaard. Uit het bericht over de jongste uit- latingen van Stimson spreekt een zekere ver- legenheid. Wie dergelijke tafereelen heeft bjj- gewoond, zal levendig de situatie voor zich zien. De pers heeft haar gebruikeljjke confe rentie bij den secretaris van Staat. Van alle kanten uit de rondom hem geschaarde groep komen de vaak weinig terughoudende vragen. ,,Zal de regeering tegenover het tegenvoor- stel van Frankrijk strak op haar stuk staan?" Hoover's grootvizier weet dat dit niet kan, maar moet denken aan zijn vroegere uitlating. Hij wringt zich in discussioneele bochten. Maar ten slotte moet hij er toch voor uitko men. Het kan niet zonder praten gaan. Hij rept van mondelinge diplomatieke besprekin gen. ,,Dus toch onderhandelingen?" vragen de journalisten. ,,En hoe ver is de regeering be reid te gaan?" Dan ziet Stimson kans om zich van de las- tige conversatie met een tegenaanval af te maken. ,,Hoe het ook zij, mijne heeren, wij kunnen de onderhandelingen in ieder geval niet voeren in de pers." Daarmede zijn de vragers den mond ge- stopt. Maar zonder buit verlaten zij het de- partement niet. En die buit is ook voor ons: Wij weten dat Washington bereid is om met Parijs te praten. De inzet is niet gering. Het gaat om het voortbestaan voor hoe lang nog? van het plan-Young. Wij kunnen onze beschouwing niet eindigen zonder nog te wijzen op de royale houding van Engeland, dat ondanks zijn benarde fi- nancien het denkbeeld van Hoover niet slechts naar de letter, maar ook naar den geest in ruimste strekking wil uitvoeren blij- kens zijn aanbod aan Indie en de dominions. En alle partijen juichen dit offer van meer dan 130 millioen gulden toe. Een groot voor beeld! POST EN TELEGRAFIE. Benoemd tot adjunct-commies bij den post- en telegraafdienst de kantoonbediende le klasse de heer J. de Vr'es van het post- en telegraafkantoor te Ter Neuzen. CONCERT OP DE MARKT. In verband met den hevigen, guren wind, die geheele zandwolken op de vemieuwde be- strating der Markt deed opstuiven, en het ver- blijf aldaar zeer onaangenaam maakte, is bet op jl. Woensdagavond bepaalde concert van het muziekgezelschap uitgesteld tot heden, Vrijdagavond. TEGEN EEN AUTO GELOOPEN. Woensdagvoormiddag, tijdens het speel- kwartiertje, begaf Francoise Meeusen, leer- linge der bijz. school aan de Jozinastraat z'ch naar haar in de Tholensstraat wonende groot- moeder, om een glas melk te gaan drinken. Het kind liep daartoe in Snellen draf de Jo- zinastraat uit, toen daar juist op het kruis- punt de ijs-auto uit St. Jansteen in langzaam tempo passeerde. Het kind is, naar wij ver namen tegen het voorspat'bord geloopen en teruggeslagen tegen de straat, waardoor zij tusschen de widen van de auto kwam te lig- gen. De chauffeur wist echter z66 snel te remmen, dat het voertuig stil stond v66r het achterwiel haar bereikte. Het kind, dat be- wusteloos was, iwerd in een waning in de nabijheid binnengedragen, waarna het door de zorgen van het hoofd der school, den heer Lankamp, die het gebeurde vemam, per auto naar de ouderlijke woning is vervoerd. Daar het kind uiterlijk geen emstig letsel vertoonde, meende men, dat het nogal schik- ken zou en de bewusteloosheid meer het ge- volg was van schrik, doch nader blijkt, dat haar toestand emstig is en zij door den val een sehedelfractuur heeft bekomen. In een gisteravond gehouden, druk bezochte vergadering der Vereeniging tot bevordering van vreemdelingenverkeer, werd goedkeuring i verleend aan het ibestuursvoorstel om voor het organiseeren van een winkelweek en daar- mede gepaard gaande festiviteiten medewer- king te verleenen aan de Winkeliersvereeni- ging ,,Ter Neuzen Klimop." De winkelweek zal gehouden worden in de week van 1015 Augustus a.s. Omtrent de plannen der winkeliersvereeni- ging is reeds een en ander medegedeeld, voor wat hunne demonstraties betreft. Het alge- meene programma zal men trachten aldus uit te voeren: Maandagnamiddag opening der Winkel- week, 's Avonds optocht der deelnemers, voor- afgegaan door het plaatselijk muziekgezel- schap. i Dinsdag wielerfeest, wellicht ook behendig- heldswedstrijd voor motorrijtuigen. Woensdag groote optocht der Winkeliers- vereeniging en 's avonds lichtstoet. Donderdag wedstrijd van geblinddoekten op de Markt. Vrijdag watersport. Zaterdag muziekfeest, met tot slot vuur- werk, terwijl ook zal getracht worden weer een feestverlichting geinstalleerd te krijgen. j Het spreekt van zelf, dat met ultvoering van een en ander betrekkelijke uitgaven ge- paard zullen gaan, die V. V. V. uit hare ge- wone kasmiddelen niet kan bestrijden en daar- voor een beroep zal worden gedaan op de medewerking der burgerij, wie door de uitvoe- rlng van een en ander weer een genotvolle week wacht. De vergaderden gaven in deze het goede voorbeeld. Er werd bereids op de circuleerende lijst van particuliere bijdragen voor 197,50 geteekend. Men hoopt, dat goed voorgaan goed zal doen volgen. C. J. M. V. Naar wij vememen is by de j.l. Dinsdag gehouden verkooping van enkele woonhuizen, het pand in de le Verbindingstraat No. 4, gekocht door de Chr. Jonge Mannen Ver eeniging „Bidt en Werkt". Hierdoor zal deze vereeniging in de toe- komst haar bestaande gebouw .Bethel", ge- legen in de 2e Verbindingsstraat, belangryk kunnen vergrooten en verbeteren. RIJKSLANDBOUWINTERSCHOOL GOES. Bij besehikking van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw is, met in- gang van 1 Juli benoemd tot lid van de com- missie van- toezicht op de rrjkslandbou/wwin- terschool te Goes, de heer J. de Feijter Lzn. te Axel. BESMETTEIJJKE ZIEKTEN. In de week van 14 tot en met 20 Juni zijn de volgende gevallen van besmettelijke ziek- en ter kennis gebracht van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid: Febris typhoidea 16, paratyphus 6, dysenterie 1, roodvonk 134, dyphterie 94, nekkramp 8, kinderverlamming 2, hersenvliesontsteking 3, ziekte van Weyl 1. In deze week kwamen geen gevallen van encephalitis na inenting voor. In de week van 7 tot en met 13 Juni is een licht geval van postvaccinal encephalitis waargenomen bij een vierjarig kind. De patient is hersteld. U1TWIJZING VAN NEDERLANDSCHE ARBEIDERS UIT BELGIe. Op vragen van het Tweede Kamerlid Locke- feer betreffende uitwijzing van Nederlandsche arbeiders uit Belgie, die aldaar zonder de ver- langde arbeidsvergunning werken, en het vaststellen van beperkende bepalingen en het verleenen van arbeidsvergunning aan hier te lande werkende buitenlandsche arbeiders, heeft de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid geantwoord: Sedert 15 Maart 1931 worden Nederland sche arbeiders, die in Belgie handenarbeid wenschen te verrichten, daar te lande niet toe- gelaten, tenzij zy voldoen aan de navolgende voorwaarden Zij moeten door tusschenkomst en ten over- staan van eesn Belgisch diplomatiek of oonsu- lair ambtenaar een schriftelijk verzoek richten tot de administratie der openhare veiligheid te Brussel om vergunning tot het verrichten van den door hen begeerden handenarbeid. Bij dit verzoek moeten worden overgelegd: 1°. een arbeidscontract op hun naam, ge- viseerd door het ministerie van nijverheid, arbeid en sociale voorzorg te Brussel; 2°. een ibewijs van goed gedrag, hetwelk moet vermelden of, en, zoo ja, welke veroor- deelingen belanghebbende in de laatste vijf jaren heeft ondergaan. Werd hij nimmer ver- oordeeld, dan moet dit eveneens uitdrukkelijk vermeld worden; 3°. een geneeskundige verklaring, opge- maakt door een daartoe van Belgische zijde aangewezen geneesheer en inhoudende, dat belanghebbende niet lijdende is aan een be- j smettelijke ziekte, of een ziekte, die zijn op- neming in een hospitaal zou kunnen noodig maken. Naar ondergeteekende is gebleken, komt het wel voor, dat Nederlandsche arbeiders, die, zonder in het bezit te zijn van de ver- eischte vergunning, in Belgie arbeid verrich- ten, door de politie wordt belet om verder te werken. Aangezien Nederlandsche arbeiders, die in Belgie handenarbeid gaan verrichten, zonde* de vereischte vergunning, daar te lande niet worden toegelaten en dus geen venbiijfsver- gunming ontvangen, kan het wel voorkomen, dat Nederlandsche arbeiders om deize reden het verbl'.if in Belgie wordt ontzegd. Ondergeteekende kan hieraan toevoegen dat overleg gaande is, om met de Belgische regeering tot een bevredigende regeling te komen. Het vraagstuk betreffende het werken van niet Nederlandsche arbeiders in ons land wordt onderzocht door een i n te rd e par tern en - tale commissie. Zoodra het advies dezer commissie in zijn bezit is, hetgeen, naar ondergeteekende ver- nam, zeer spoedig het geval zal zijn, zal on dergeteekende zijn houding in dezen nade> overwegen. AXEL. Woensdagmorgen vertrok de zangvereem- ging ,,Orelio", directeur den heer J. Blan- saart, naar Wissenkerke, teneinde deel te nemen aan het concours van den Zeeuwschen Zangersbond ,,Zang Veredelt". Door gebruikmaking van autobus en boot arriveerde men reeds circa half tien op de plaats van bestemming, waar de bewoners een eenvoudige doch smaakvolle versiering hadden aangebracht, teneinde de feestelijke stemming te verhoogen. Daar „Orelio" het laatst aan de beurt van optreden was, had men hier dus ruimschoots tijd, doch men won de officieele ontvangst etc., welke bij een later vertrek zou zijn gemist, gaame bjj- wonen. Zooals altijd was deze weer keurig in orde gebracht fen door gemeentebestuur fen door de feestvierende vereeniging. Totaal namen 14 vereenigingen deel aan het concours, hetgeen plaats had in het prachtige bosch „Sorg- wijck", welwillend afgestaan door mevrotrw Vader van 's-Gravenpolder. Inderdaad ver- wonderde het velen een zoo mooi plekje op het kleine Noord-Beveland te vinden; het was een waar lustoord en de vele bondsleden die zich hadden opgemaakt een bezoek aan de woonplaats van hun voorzitter, den heer C. Flipse, te brengen, hebben dan ook een ge- notvollen dag achter den rug. Het zou ech ter te ver voeren een volledig verslag te geven. Voor „Orelio" is deze dag weer een moot succes geworden. Voor de eerste maal dat zij mocht uitkomen in de Eere-afdeeling, wist zij een 2en prijs te behalen met 159 punten. Dat dit succes bereikt is, niet dan na ijverige studie, behoeft geen betoog; het is te begry- pen dat in deze afdeeling bijzonder hoog® eischen worden gesteld. Opgewacht door een aantal belangstelleu- den, die de vereeniging complimenteerden met dezen uitslag, arriveerde men ruim 11 uur weer te Axel. Ook de zanvereeniging „Cresendo" van Hoek, directeur den heer J. Bierlfe, nam weer aan dit concours deel. Zij kwam voor de eerste maal onder haar nieuwen directeur uit en wel in de 3e afdeeling. Zy behaalde met 180 punten een len prijs, hetgeen vooral voor den heer Bierlfe een mooi succes beteekent. die in betrekkelyk korten tijd weer opwaarts heeft gewerkt. Deze uitslag zal de ver eeniging ongetwijfeld aanmoedigen op den in- geslagen weg voort te gaan en zich de noo- dige opofferingen (zonder welke succes uit- blijft) te getroosten. In de pauze van het concours, konden de aanwezigen genieten van een mooi concert, gegeven door de harmonie „Apollo" van Wis senkerke, onder leiding van den heer C. Flipse. KORT VERSLAG van de vergadering van het Dagelyksch Bestuur der Z. L. M, Onder leiding van den heer Mr. P. Dieleman hield het Dagelijksch Bestuur der Z. L. M. op 15 Juni zijne gewone maandelijksche vergadering. Bij de opening werd in het bijzonder welkom ge- heeten de heer H. A. A. baron Collot d'Escury, die voor de eerste keer als plaatsvervanger van den heer C. Vogelvanger de vergadering bjj- woonde. Na goedkeuring der notulen werden o.m. de navolgende onderwerpen behandeld. Uitvoering Tarwewet. De Secretaris deed uit- voerige mededeelingen omtrent de uitvoering der Tarwewet 1931 en zet de werkwijze in Zeeland uiteen, waarna enkele vragen worden gesteld, Ulencontrole. Met leedwezen werd kennis ge- nomen van het totaal afwijzend antwoord van het bestuur van het U. C. B. Besloten werd krachtig te ijveren voor een eigen controle- orgaan. Tarieven ambachtslieden. Besloten werd om een tweetal vertegenwoordigers te zenden naar een bespreking op het K. N. L. C. Merriekeuringen. De heeren C. A. de Bruijckere te Oostburg en Alph. Aernoudts te Sluis hebben hunne benoeming tot keurmeester voor de mer riekeuringen aangenomen, evenals de heeren A. L. Stallaert te Kloosterzande en Iz. de Wilde te St. Maartensdijk als plaatsvervangers. Ten aanzien van de wijzigingen zal nog eeas nadere beslissing van de commissie worden ge vraagd. Aan den heer Cappon werd toestemmlng ver leend om de benoeming tot Secretaris der Pro- vinciale Regelingscommissie voor de Paarden- fokkerij in Zeeland aan te nemen. Landbouwhuishoudonuerwys. De nieuwe school te Steenwijk zal door een commissie worden be- zocht, waarna met spoed de plannen voor de schoolbouw te Zierikzee zullen worden uitge- werkt. Crisis in den landbouw. Het Dagelijksch Be stuur nam kennis van het besluit van de crisis- commissie om niet in te gaan op de voorstellen van de plaatselijke commissie te Krabbendijke, en ging met de opvatting der cri:iscommissie accoord. De crisisactie zal in de eerste plaats geleid dienen te worden door de centrale orga-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5