ALGEMEEN NIEUWS- EN APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. '4Tw^ rST/«.. '«•»-.» - p"p0" z GILUET Millionaif tegen wil en dank Opening en siuiting der Jacht. binnenland, MOTORS m No. 8697 WOENSDAG 24 JUNI 1931 71 e Jaargang. vaamss: mm&% F BUI LI. ET ON, BUITENLAND. De Burpemeester van TER NEUZEN Dames Nieuwe Modecorsets w—mm TER UZENSCHE COURANT ,y„v; 17,-v^r ollrAT> rfl2*el aronNFMEXTSPRMS: Binnen Ter Neuzen /1.40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen V7i g0 DPr maanden Bi) voor uitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar aoonnementen voor bet buttenland alleen btj vooruitbetaling. GIRO 38160 TELEFOON No. 25. UitgeefBter: Firma P. J. VAN DE SANDE. ADVERTENTISNVan 1 tot 4 regels 0,80 v. or elken 1 Grootere letters en clichfe's worden naar plaatsruunte berekend. Handelsadvertentign bfl regelabonnement tegen verminderd tarief, ^®W« 0P verkritgbaar is. - Inzendlng van advertentien liefst fefen dag voor de nltgave. DIT BEAD VERSCHTJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat de Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Land •bouw bij bescbikking van 8 Juni 1931 heeit bepaaki.^ behoudens het bepaalde sub 2, 3, 4, 5, 6 en 7, de jacht op de wildsoorten, ge- noemd in kolom I, zal zijn geopend in de pro- vincies, genoemd in kolom II, gedurende het tijdvak, in kolom II achter de namen der wild soorten aangegeven, en in de provincies, ge noemd in kolom III, gedurende bet tijdvak, in kolom III achter de namen der wildsoorten aangegeven. KOLOM II. KOLOM I Friesland, Drenthe 'oehalve Groningen Groningen alle provincies en Noord-Holland. Limburg Drenthe, Limbur Friesland grof wild. Noord-Holland, Edelherten' en damherten Hinden Reebokken Reegeiten van 24 Oct. 1931 tot 31 Jan. 1932 2 Jan. 1932 31 1932 20 Juni 1931 2 a Aug. 1931 cn 10 Oct. 1931 15 Nov. 1931 10 1931 15 1931 van 24 Oct. 1931 tot 31 Jan. 1932 2 Jan. 1932 31 1932 10 Oct. 1931 15 Nov. 1931 10 Oct. 1931 15 1931 KLEIN WILD. alle provincies behalve Groningen, Friesland en Drenthe. Groningen, Friesland en Drenthe. Patrijzen v„ Aug. 1931 1 J». 1932 j - 5 S.pt 1931 to. 1 J». 1932 (KLEIN WILD.) Alle provincies. Korhanen Korhennen Fatzantenhennen Fazantenhanen Houtsnippen Hazen WATERWILD. Watersnippen van 3 Oct. 1931 tot 1 Jan. 1932 3 1931 1 Nov. 1931 3 1931 1 Jan. 1932 3 1931 31 Jan. 1932 3 1931 31 Jan. 1932 3 1931 1 Jan. 1932 brengt het volgende ter algemeene kennis: DE MINISTER VAN STAAT, MINISTER VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN EN BANDBOUW Gelet op artikel 12a van het Zuiderzeevis- scherrjreglement (Stbl. 1915, No. 205), laatste- lrjk gewijzagd bij Koninklijk besluit van 10 Juni 1931 (Stbl. No. 242); HEEFT GOEDGEVONDEN le. met ingang van 25 Juni 1931 tot een nader vast te stellen datum het onder 3e conschreven gedeelte van de Zuiderzee te sluiten voor de visscherij met eenig mosselvischtuig; 2e. het districtshoofd kan in bijzondere ge- vallen schriftelijk antheffing verleenen van de onder le bedoelde siuiting, onder de noodige bepalingen ter voorkoming van misbruik; 3e. het onder le bedoelde gedeelte van de Zuiderzee wordt omschreven als volgt: In het Noorden begrensd door de liijm, gaande van het kustlicht bij de Ven (Noord-Holland) naar den toren van Warns (Friesland) en in het Zuiden door de lijn, gaande van den lichtopstand op den Leekerhoek (Noord-Holland) over de roode ton met bol No. 6, de roode tonnen No. 5 en No. 4, de roode lichtboei No. 3 van het Enkhuizerzand over de R.Z.H.S. toolton van het Val van Urk en over de zwarte lichtboei van den Steilen Hoek naar den toren van Sondel (Friesland). Ter Neuzen, 24 Juni 1931. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. alle provincies, behalve Friesland en Noord-Holland. Friesland en Noord-Holland. van 27 Juli 1931 tot 10 April 1932 van 27 Juli 1931 tot 6 Mauri 1932 (WATERWILD). Alle provincies. Ganzen Eenden, alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden Goudplevieren van 27 Juli 1931 tot 27 Maart 1932 27 1931 14 Febr. 1932 29 Aug. 1931 14 1932 2. dat, behoudens het bepaalde sub 3, 4 en 5, de jacht op wilde eenden (anas boschas, anas boschas boschas, anas platyrhyncha platyrhyncha) op het eiland Texel en in Zea|uwsch-Vlaanderen zal zijn geopend van 20 Juli 1931 tot 14 Feibruari 1932; 3 dat, behoudens het bepaalde sub 4, 6 en 7. het vangen van de hieronder in kolom genoemde waterwildsoorten door miduei van eendenkooien zal zijn toegestaan in de provincies, genoemd in kolom B, gedurende het tijdvak, in kolom B achter de namen der wildsoorten aangegeven: KOLOM A. WATERWILD. KOLOM B. Alle provincies. eidereenden van 27 Juli 1931 tot 14 Fetor. 1932 4. dat in de in de provincie Noordbrabant gelegen gemeenten Cromvoirt, Vlijmen, Oud- heusden c.a., Empel c.a., Rosmalen, Alem c.a„ Lith en Hedikhuizen het vangen van alle soorten eenden, behalve hergeenden en eider eenden, door middel van eendenkooien zal zijn toegestaan van 31 Augustus 1931 tot 13 Maart 1932; 5. dat, behoudens het bepaalde sub 6 en 7, het vangen van de hieronder in kolom D ge- noemde waterwildsoorten door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd^ I zal zijn toegestaan in het geheele Ryk, ge durende het tijdvak, in kolom E achter namen der wildsoorten aangegeven: KOLOM D. WATERWILD. KOLOM E. Ganzen Watersnippen Eenden, alle soorten. behalve bergeendfen en eidereenden Goudplevieren van 27 Juli 27 27 29 Aug. 1931 tot 27 Maart 1932 1931 6 1932 1931 1931 14 Febr. 3 April 1932 1932 HET VERTREK VAN DE KONINGIN UIT PARIJS. De Koninklijke familie is Zondagmorgen per auto naar Parijs gereden en heeft daar bg- gewoond de godsdienstoefening in de St. Mariekerk aan de rue St. Antoine, waar voor- ganger was Ds. Oornelle. Vandaar keerde zij naar Ghevreuse terug., Des middags beizocht H. M. de Koningm het in de omgeving van Ghevreuse gelegen oude klooster Port Royal. Des avonds waren er aan den disch op „les Tilleuls" enkele gasten, o.a. Ds. Cornelle en de vroegere lectrice van H. M. de Koningin mevrouw De Joannies. Maandagmcirgen te ongeveer 11 uur hebben H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik per auto Chevreuse verlaten om zich te be- geven naar „Les Troies Epis" in den Elzas, waar zij, zooals bekend, een week zullen ver- blijven om vandaar naar Tirol te vertrekken. Voor haar vertrek heeft H. M. de Koningin nogmaals haar dank betuigd voor de gastvrije ontvangst, welke haar overal is bereid. Spe- ciaal heeft H. M. de Koningin daajrbij haar bewondering uitgesproken voor de Int. Kolo- niale Tentoonstelling, waarbrj zij haar groote ontvankelijkheid uitsprak voor de zoozeer door haar gewaardeerde geste der Fransche autoriteiten op Vrijdagavond den sprookjes- achtigen tocht over de tentoonstelling te doen eindigen bij de Nederlandsche afdeeling. Zooals men weet blijft Prinses Juliana nog tot Vrrjdag in Chevreuse en zal vandaar nog verschillende tochten maken. dat het vangen van ganzen en goud- plevieren door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, niet zal zijn toe gestaan in de gemeente Reeuwijk; 7. dat in het geheele Rijk de jacht niet zal worden geopend op hertenkalveren, ree- Ter Neuzen, 24 Juni 1931. "kaLveren (t.w. reeen, die in den loop van het KjtU-VClCLJ. v4"**' 1 I kalenderjaar zijn geboren), benevens op zwa- nen bergeenden, eidereenden, duikers, kemp- hanien, wulpen, scholeksters, grutto's, ture- luurs, meerkoeten en waterhoentjes. De Burgemeester voomoemd. J. HUIZINGA. door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 30) Vervolg.) „Jij boft altijd, beste kind,'' zuchtte Tessy. „Mijnheer Underwood, ging ze op vroolijken toon voort terwijl ze hem verleidelijk glimlachend aankeek. ,,Ik ben zelf een niet ontdekte ster. Ik zou een fortuin weten te maken voor iedereen, die den moed had mii het geld te fourneeren.' ,,Gelooft u naar toch niet,' lachte Blanche, terwijl ze Stephen's arm stijver drukte. ,,Ze kan geen noot zingen en u ziet zelf, hoe leelijk ze is". Tessy wreef eenige denkbeeldige tranen uit haar glinsterende oogen. „De jalouzie in ons beroep, klaagde zij'' „is al te hinderlijk. De manier waar- op met juweelen overdekte prima-donna s neerkijken op ploeterende talentvolle be- ginnelingen, zou iemand tot wanhoop of aan den drank brengen." Hierop ledigde de jonge dame het grootste gedeelte van een glas champagne, en leunde naar de andere zijde over om den regisseur met haar verdere klachten lastiq te vallen. ..Was u niet een beetje al te hard voor haar vroeg Stephen aan zijn buur- vrouw. „Oh, Tessy kan wel een grapje ver- dragen," verzekerde Blanche hem. ,,Maar toch zou ik niet graag hebben, dat u te intiem met haar werd,' voegde zij er op fluisterenden toon aan toe. Tessy is niet kwaad, maar ze is ontzettend sluw. „Op het tooneel bedoelt u vroeg hij. ..Nee, er buiten", was het rake ant- woord. „Wilt u zoo goed zijn mij te verklaren, 1 wat u daarmede bedoelt verzocht hij 1 haar. Blanche haalde haar schouders op. „Nu" zei ze, ,,wanneer twee totaal on- bedorven en schatrijke mannen, zooals u en uw broer eerst op lateren leeftijd ken nis maken met menschen uit de tooneel- wereld, loopen ze een zekere risico. Wij zijn allemaal met hetzelfde sop overgoten. We zijn betrekkelijk behoorlijk, maar wij moeten leven. Tessy is zeer verkwistend. intelligent en op het oogenblik heel arm „Ik begrijp het", zei Stephen, terwijl er glans in zijn oogen kwam. ,,Dit is zeer interessant." ..Wees dus voorzichtig, beste, oude man," adviseerde Blanche hem. ,,Ver- geet niet dat u een veelbelovende flirta tion met mij geweigerd heeft, zoodat ik niet zal dulden, dat u het slachtoffer wordt van een artikel van mindere kwa- liteit." ,,U had uw genegenheid reeds elders geschonken" herinnerde Stephen haar ga- H. VAN DE CALSEYDE 8 Borluutstraat (dicht bij Stadhuls) GENT. Tel. 12415. (Ingez. Med.) DE ZUIDERZEEWERKEN Op een vraag van het Tweede Kamerlid Lingbeek: Acht de Minister het niet gewenscht, na de verschijning in de jongste dagen van eenige belangrijke artikelen in de bladen betreffende de Zuiderzeewerken, dat, zoowel met het oog op de verantwoordelijkheid der regeering en volksvertegenwoordiging, als tot geruststelling der natie, worde overgegaan tot instelling eener onpartijdige, deskundige commissie van onderzoek, die hebben na te gaan, of het wel gewenscht is met de afsluiting van de Zuider zee, door middel van den reeds voor een deel tot stand gebrachten dijk, nu reeds ten einde toe door te gaan? heeft de Minister van Waterstaat geant- woord Strlkt genomen zou met ontkennende be- antwoording van de vraag kunnen worden vol- staan, doch het zal wel in de bedoeling van den geachten steller der vraag hebben gele gen, dat dezerzijds ietwat uitvoerig daarop zou worden Ingegaan. Vaststaat, dat, zoodra de oplossing van het sedert jaren aanhangige vraagstuk nopens de droogmaking der Zuiderzee gevonden was in aanleg van een afsluitdijk tusschen de Noord- Hollandsche en de Friesche kust, men er zich van bewust geweest is, dat tegen dien dijk en langs de om de Waddenzee gelegen kusten de waterstanden en voomamelijk bij storm hooger zouden zijn dan zonder afsluitdijk het geval was. Naarmate de uitvoering van de werken naderbij kwam, deed zich meer en meer de behoefte gevoelen aan steeds nauw- keuriger kennis omtrent de hoogte, waartoe het water hij stormvloed zou kunnen strjgen. Het zou onverantwoordelijk geweest zijn, met de werken aan te vangen, vodrdat men zich een zoo nauwkeurige mogelijke voorstelling omtrent het bij stormvloed te bereiken peil had gevormd. Zoo werd op voordracht van den Minister dr. Lely een staatscommissie inge- steld, welke tot taak had te onderzoeken in hoeverre, als gevolg van de afsluiting van de Zuiderzee, te verwachten is, dat tijdens storm hoogere waterstanden en een grootere golf- oploop, dan thans het geval is, zullen voor- komen v66r de kust van het vasteland van Noord-Holland, Friesland en Groningen, als- mede v66r de daarvoor gelegen Noordzee- eilanden. Deze commissie, welke onder leiding van wijlen prof. dr. H. A. Lorentz in 1918 haar werkzaamheden aanving, heeft niet minder dan ongeveer acht jaar noodig gehad om haar verslag uit te brengen, hetwelk in 1926 is ver- schen. Men zal beizwaarlijk kunnen volhou- den, dat in dit zeer uitvoerige en gedocumen- teerde verslag de zaak niet van alle zijden is behandeld en dat, wat menschelijkerwijze ge- daan kon worden am een zoo juist mogelijke voorstelling te krijgen van hetgeen ten aan- zien van de verhooging der waterstanden te wachten stond, niet gedaan zou zijn. Er is geen enkele reden om het onderzoek der commissie te herhalen of om te verwach ten, dat men tot andere resultaten zou komen; ook in de dagbladartikelen, waarnaar de stel ler der vraag verwijst, zijn geen feitelijke ge- gevens medegedeeld, waaruit nader onderzoek zou moeten voortvloeien. Met name was het peil van 4.15+N.A.P. te Ezumazijl, waarge- nomen op 12 Maart 1905, aan de Staatscom missie bekend (zie den staat tegenover bladz. 69 van haar verslag) en heeft zij met dezen stand rekening gehouden; voorts heeft het be doelde vloedmerk bij den storm van 23 Nov. 1930 de voorspellingen der commissie beves- tigd, zooals deze luidden ten aanzien van den stand van de werkzaamheden op dat oogen blik, d.i. bij nog niet geheel afgesloten Zui derzee. Uit een sedert het stellen der vraag ver- schenen nader artikel is voor het overige reeds gebleken, dat onjuiste grondslagen zijn ge- bruikt voor een betoog, waardoor in sommige kringen ten onrechte onrust is gewekt omtrent de veiligheid der buiten de afsluiting gelegen dijken. Ten slotte zij nog medegedeeld, dat de wijzi- verlangt ge gemakkelijk en sterk, be- stel deze in het Huis JULIENNE SCHELFH0UT, Brabantdam 6, Dampoort straat 25, Gent. Trouwe bediening. Afzonderlqke modellen voorzwaarlijvige Dames. (Ingez. Med.'j ging van de waterbeweging tengevolge van de uitgevoerde werken geregeld nauwkeurig wordt nagegaan. Tot nu toe is hierbij geen enkel feit waargenomen, dat niet in behoorlijke overeenstemming was met de verwachtingen omtrent de stormvloedstanden, gegrond op het rapport der Staatscommissie. Ook hierin ligt dus gereede aanleiding om vertrouwen in. den arbeid der commissie te blijven stellen. ,,Nu, dat is niet het geval met Tessy en dat zal het ook nooit zijn, wanneer u haar op de een of andere manier aanmoe- digt," klonk het droge antwoord. ,,Ik hoorde mijn naam noemen,' riep de bedoelde jonge vrouw uit, zich nogmaals in het gesprek menqend. ,,^Vat vertelt ze van mij, mijnheer iJnderwood ,,Niets dan goeds, mijn liefste, ver zekerde Blanche haar. ,,Dan zal Jk er naar luisteren, verklaar- de Tessy, terwijl ze haar handen, waar- aan geen ringen pronkten. voor een oogenblik op die van Stephen legde. ,,Dit is een gezicht, mijnheer Underwood' ver- volgde ze, terwijl ze haar slanke vingers met de geverfde nagels uitstrekte, ,,waar- over een rijke vrijgezel, met een groot crediet bij zijn juwelier, zich schamen zou." „Bedelaarster mompelde Blanche. „]e hebt nooit vergeten om dingen te vragen, die je zelf wilde hebben, is het wel wierp Tessy tegen. Op dit oogenblik stond Stephen onver- wacht op. Hij was altijd gewend geweest op zaken-vergaderingen het woord te voJ" ren en hij sprak eenvoudia en zonder de minste aarzeling. Er wercf luidruchtig op de tafel geklopt en om stilte verzocht, toen men zijn bedoeling begreep. Dames en heeren zei hij. ,,mijn broer en ik hebben u een korte mededeeling te doen. Wij hebben samen het geld ver- FALLIeRES. f Faillieres, gewezen president van de Fran sche republiek, is Maandagochtend te Parijs in den ouderdom van bijna 90 jaar overleden. Armand Falliferes is dus z66 oud geworden, dat het thans levende geslacht zich hem nau- welijk herinnert. Als zoovele Fransche politici is Fallieres reeds als jeugdig advocaat in de politiek gekomen. Na zijn weg in de gemeente- lijke en departementale administratie te zijn begonnen, zag Falli&res zich reeds op zijn vijf- en-dertigste jaar tot Kamerlid gekozen. En kele jaren daarna volgde zijn eerste minister- schap in een kabinet Jules Ferry. Van dat tijd- stip af is Failures met geringe tusschenpoo- zen minister gebleven, totdat hij hij was inmiddels van de Kamer naar den Senaat over gegaan in 1899 tot voorzitter van het hooge college werd gekozen. Na dit ambt zeven jaar te hebben bekleed volgde het is veelal in Frankrijk de gang van zaken zijn verkie- zing tot president van de republiek. Doumer, de tegeniwoordige president was toen zijn tegen-candidaat. Stippen wij uit zijn president- schap, samenvallend met een belangwekkende periode in de ontwikkeling der Fransche bin- nenlandsche politiek, het bezoek aan ons land aan, waarbij hij door koningin Wilhetmina. officieel werd ontvangen. GEVOLGEN VAN HOOVER'S ACHE. Nu de eerste iverrassing, die het vcorstel van Hoover te weeg heeft gebracht overwoa- nen is, komt, schrijft de N. R. Crt, de nadere beschouwtnig, fen daarmede ook de critiek. Wij hebben er Maandag reeds op gewezen, dat het plan voor Frankrijk b.v. .belangrijke finaa- cieele nadeelen heeft. Ook aan Belgie en Italie zal de uitvoering geld kosten, zij het ook lang niet zooveel als aan de Franschen. Nu is het niet waarschijnl'jk, dat Frankrijk om die reden zich tegen de uitvoering van het plan zal verzetten. De toon van wrevel aver ,,averrompeling", die men uit allerlei Fransche persstemmen vernemen kan, geeft veeleer den indruk, dat men te Parijs in de kringen, waar men weinig voelt voor het financieele oiler in het besef leeft zich beizwaarlijk aan dit offer te "kunnen onttrekken, nu het op deze wijize is voorgesteld. Men mag ook vragen: Is het werkelijk een offer voor Frankrijk? Zou een zoo lang mo- gelijk vasthouden aan de strikte uitvoering van de regeling-Young Frankrijk niet weldra. veel duurder te staan komen? Als Parijs toe- geeft zal het vooral om deze overweging zijn Het is ermede als met den overgang van het plan-Dawes naar het plan-Young. Als men dezen stap nu van Franschen kant hoort voor- stellen als een tegemoetkomen van Frankrijk aan Duitsche wenschen, dan moet men daar toch bij bedenken, dat die tegemoetkomend- schaft voor de opvoerina van ,,De zingen- de Vogel", met de bedoeling een beleg- ging te vinden voor een klein gedeelte van onr kapitaal, doch het was geenszins ons voornemen, ons te verrijken door gebruik te maken van uw hersens en talent. ,,De zingende Vogel" heeft een welverdiend en naar ik'hoor, buitengewoon succes. Nadat het geheele kapitaal is terugbe- taald, zal er nog een enorm bedrag over- blijven. Wij zijn van plan onze bankiers hebben hiervoor al instructies ontvangen het oorspronkelijk door ons geleende bedrag terug te vragen, plus 6 percent rente, een som die, naar men mij zegt, reeds verdiend is. Al de toekomstige winsten. welke in Londen of in de pro vincie en ook in de Vereenigde Staten ge- maakt mogen worden, kunnen de dames en heeren, welke van af het begin de-. voorstellingen in deze operette hebben op- qetreden, onderling verdeelen in verhou- clirg van de belangrijkheid hunner rollen. De uitkeering hiervan zal half-jaarlijks geschieden. Mijn broer en ik danken u ten zeerste voor uw gastvrijheid van hedenavond. Hoewel het eenigen tijd duurde, al- vorens de beteekenis van deze woorden tot hen was doorgedrongen, en ze begre- pen het ideaal van alle acteurs en actrices bereikt te hebben, dus voor eenige jaren elke week op een vast inkomen konden rekenen barstte er, toen het eindelijk ten voile duidelijk was, een ware storm- achtige ovatie los. Niemand had gelegen- heid meer dan een paar woorden ver- staanbaar te kunnen uitbrengen, want al ien schreeuwden van opwinding door et- kander. De mannen schudden de bree ders de hand en de vrouwen kusten hen openlijk zonder eenig gevoel van schaam- te. Het kwam hun voor, alsof ze door hei qedrang onder den voet zouden raken. Hun haar was geheel fen al in de war en hun jassen zaten vol blanketsel. terwijl hun gezichten hoogrood gekleurd waren. De artiesten schenen totaal geen respect te hebben voor hun waardige. ouderwet- sche houding. Eerst nadat Harold fluis- terend tot den regisseur had gezegd: ,,ik ben bang, dat ze mijn ooms zullen dood- drukken dacht men er over hun toe te staan te vertrekken. Begeleid door hun neef werden ze langs een omweg naar hurt auto gebracht en bereikten eindelijk even na half drie in den morgen hun hotel. Ze zagen er uit als een paar kleine jongens, die gevochten hadden en ze vermeden het elkaar aan te zien. Stephen s das hing achter op zijn rug en een lok haar stond bijna recht overeind op zijn hoofd. George Henry's das was heelemaal verdwenen een groote poedervlek zat op den mouw van zijn jas, terwijl zijn hemd eenige wijn- vlekken vertoonde. Harold, die zoo lut fauteuils was neergevallen, keek hen door zijn halfgesloten oogleden met een grijn- 1 zenden glimlach aan. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1