ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSGH VLAANDEREN. Tweede 81a d, HEEREN-BAA! No. 8689. VRIJDAG 5 JUNI 1931. 71© JAARGANG, BIHS KNL A8D. BUITKILAHD. 8 P 0 E T. FEEBIEBEtl TER NEUZEN, 5 Juni 1931. HOOFDBESTUURS- EN ALGEMEENE VERGADERING DER Z. L. M. DE MOTORVEERBOOT VOOR HANSWEERT—WALZOORDEN. ECHTE FRIESOtE NSCHE STEMMING. Da Burgemeester van TER NEUZEN fcrrengt ter openlbare kennis, dat op Woensdag 10 Juni 1931, van des morgens acht uur tot des namiddags vijf uur, zal geschieden de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. Herinnerd wordt aan de verpiichtinig, opge- legd bij artikel 72, tiweede lid, der kieswet, dat leder, die volgens de kiezerslyst bevoegd is tat de keuze mede te werken, zich binnen den voor de stemming bepaalden tjjd ter uit- oefening van zijn kiesreoht moet aanmelden bij het stelnibureau van het voor hem op de kieierslrjst aangewezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplichting niet voldoet, wordt, tenzij van eene geldige reden van verhindering blrjkt, gestraft met geld- boete ran ten hoogste drie gulden. Indien tijdens het plegen van de overtrading nog geen twee jaren zijn verloopen sedert eene vroegere veroordeeling van den schuldige wegens gelijke overtreding onherroepelijk is geworden, wordt geldiboete van ten hoogste tien gulden opgelegd. Tevens wordt de aandacht gevestigd op; Artikel 128 van het Wetboek van Straf- recht, luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelyk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gewangenis- straf van ten hoogste e6n jaar. Artikel 150a der kieswet, luidende: Hi): die bi) eene verkiezing als gemachtigde stemt voer een persoon, wetende dat deze over- leden is, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 6dn maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Tor Neuzen, 4 Juni 1931. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. UITOEFENING KIESBECHT door personen, die in dienstbetrekking zijn. De Burgemeester van TER NEUZEN her- innert personen bij wie, en bestuurders van bijzondere ondernemingen en instellingen. waarbij personen, die den ieeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, In dienst betrekking zijn: dat zij, volgens art. 55 der kieswet, ver plicht z;cn te zorgen, voor zoover niet bij al- gemeenen maatregel van bestuur vrijstelling is verieend, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot een te houden stemming mede te wer ken, gedurende ten minste twee achtereenvol- gende uren, tusschen acht uren des voormid- dags en vijf uren des namiddags, daartoe ge- legenheid vinde; dat zij, volgens art. 56 van genoemde wet, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrie- ken of werkplaatsen, verplicht zijn te zorgen, dat in het arbeidslokaal en, zoo er meerdere arbeidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan ddn arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vo6r, en op den tot stemming be paalden tijd op een zichtbare wijze is opgehan- gen een door hen of van hunnentwege onder - teekende lijst, de twee achtereenvolgende uren, bovenbedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewljize of voor alien gezamenlijk; dat, volgens art. 151 der kieswet, overtre ding van bovenstaande voorschriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veer- tien dagen of geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden. By Koninklyk besluit van 27 Mei 1929 CStaatshlad no. 265), gewijzigd bij Koninklijk besluit van 13 Augustus 1930 (Staatsblad no. 363), is in verband met het vorenstaande be- paald, dat vrijstelling wordt verieend aan de in artikel 55 der kieswet bedoelde personen en bestuurders van b'/izondere instellingen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde personen, welke uit boofde van die dienstbetrekking op den dag der stemming tusschen de in vermeid artikel genoemde tijdstippen niet gedurende twee achtereenvolgende uren vertoeven in de ge- meente, waar zij bevoegd zijn aan de stem ming deel te nemen, of in een aangrenzende gem eente. Lijsten, op te hangen in fabrieken en werk plaatsen, als in art. 56 der kieswet bedoeld, Byn ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Tor Neuzen, 4 Juni 1931. De Burgemeester voornoemd. J. HUIZINGA. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Aan de orde is de stemming over het amen- dement-Knottenbelt op het wetsvoorstel be- treffende het geldschietersbedrijf (intrekking van de toelating van een bank slechts moge° lijk, indien binnen 5 jaar de betrokkene voor de tweede maal is veroordeeld wegens over treding van de bepalingen der wet. Het amen- dement wordt verworpen met 58 tegen 6 ■temmen. Toegestaan wordt de interpellatie-Oud over de uitvoering van de Tarwewet. De interpel late wordt gehouden op een nader te bepalen dag. De heer Wijnkoop kondlgt aan, dat hij Vrrj- dag mondelinge vragen zal stellen over de uit voering van de Tarwewet. Voortgezet wordt de behandeling van het voorstel van den heer v. d. Bergh tot wette- lijke regeling van bet geldschietersbedrijf. •De heer Knottenbelt (lib.licht het amende- ment-Vos toe, dat een machtiging om te lee- nen wil doen geschieden bij authentieke of on- derhandsche acte. De heer v. d. Bergh (s.d.) bestrijdt dit, om- dat het den leener te gemakkelyk zou worden gemaakt. Na repliek van den heer Knottenbelt neemt de heer v. d. Bergh het amendement-Vos over, nadat de heer Goseling (r.k.) een sub-amende- ment heeft verdedigd om een onderhandsche acte mogelijk te maken bij machtiging door een man aan zijn echtgenoote, welke sub- amendement de heer Knottenbelt had overge- nomen. De heer Knottenbelt vraagt, waarom in het voorstel loonbeslag is uitgesloten. De heer v. d. Bergh betoogt, dat loonbeslag dikwijls on t; lag van den werknemer tengevol- ge heeft. In handen van gewetenlooze geld- schieters is het een gevaarlijik middel. De heer Boon (lib.) wenscht de looncessies liever niet te missen, daar van de bepaling misbruik kan worden gemaakt door onbehoor- lijke geldleeners. Het desbetreffende artikel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Dr. Vos (lib.) verdedigt een amendement om op verzoek de bepalingen der wet niet van toe- passing te doen zijn op rechtspersonen, die uifisluitend ten doel hebben de bestrijding van den woeker. HET GfSSCHIL TUSSCHEN KERK EN STAAT IN ITALIe. De correspondent van de Voss. Ztg. te Rome zegt uit betrouwibare hron het volgende te ver- nemen nopens de onderhandelmgen, die op het oogenblik gaande zijn tusschen het Vatikaan en de Italiaansche regeering ter bijlegging van het geschil nopens de Katholieke Actie. De Katholieke Actie zal op een nieuwen grondslag gevestigd worden en wel zoodanlg, dat op bestuursposten geen menschen meer zullen staan, die tot de vroegere centrumpartij In de Kamer hebben behoord of die op eeniger - lei wijze aan de propaganda voor die partjj hebben deelgenomen. Het hoofdbestuur zal voorts geheel uit handen van de leeken geno- men worden en worden overgedragen aan de blsschoppen, die zich zullen laten vertegen- woordigen door vertrouwde prieeters. De Ita liaansche regeering zal de aldus hervormde Katholieke Actie officieel erkennen, vermoe- delijk bij besluit van den Grooten Raad, tot wiens bevoegdheid ook de regeling van de be- trekkingen tusschen kerk en staat behoort. De kerk eischt bovendien de officieele be- vestiging van de reeds eenmaal door den partijsecretaris afgelegde verklaring, dat het lidmaatschap van de fascistische partij niet onvereenigbaar is met dat van de Katholieke Actie. De kerk zal de nieuwe statuten van de Ka tholieke Actie officieel In de Osservatore Ro mano bekend maken, terwijl de regeering de Actie zal erkennen als de eenlge organisatie, die naast het fascisme is geoorloofd. Zoodra de nieuwe statuten gepubliceerd zijn en het Vaticaan op dien grondslag de verschillende afdeelingen van de Actie opnieuw erkend zal hebben, zullen de katholieke clubs, die de po- litie gesloten heeft, onmiddellijk heropend worden. De kerk eischt vergoeding van de in deze clubs aangerichte schade op grond van de uitspraak van een gemengde commis'-ie, die voor elke club zal uitmaken of deze eenigerlei motief voor den aanval opleverde. De Heilige Stoel verplicht zich alle clubs te sluiten en td laten schieten, welke <Je commissie aan poli- tieke actie schuldig heeft bevondeh. De com missie wordt samengesMd volgens de regelen daartoe in art. 44 van het concordaat gesteld. De Paus ziet af van de beleedigingen aan het adres van zijn persoon, doch moet als hoofd van den staat de genoegdoening eiischen die volgens internationale gewoonte gebruike- lijk is. Men hoopt de onderhandelingen voor 11 Juni te hesluiten, daar dan de feesten van den Heiligen Antonius te Padua beginnen. De Paus heeft, zooals men weet, de opdracht tot het zenden van een legaat naar deze feesten voor- loopig ingetrokken. HET HUWELITK VAN GASTON DOUMERGUE. De aftredende president der republiek Gas ton Doumergue is Maandag in het huwelijk getreden. Hij heeft tot veler verbazing niet gewacht tot den 13en, den datum, waarop zijn presidentschap eindigt. Hij gaf er dus blijk- baar de voorkeur aan nog als president in het huwelijksbootje te stappen. Van een jeugdige ombezonnenheid kan men moeilijk spreken, daar Doumergue 67 jaar is. De plechtigheid had plaat3 op het Elysde, waar het huwelijk werd gesloten door den burgemeester van het 8e arrondissement. Men zegt, dat mme la prdsidente" een jeugdliefde van Doumergue is, maar dat eerst vele jaren later de kennismaking weer werd aangeknoopt toen mme Jeanne Graves weduwe was en lee- rares aan een meisjesschool te Parijs. Beiden achtten het eohter gewenscht met het huwelijk te wachten, totdat de ambtstermijn van den president ten einde zou loopen. De nieuwe presidente heeft reeds Dinsdag het Elysde verlaten om naar haar villa te Toumefeuille bij Toulouse te gaan. Mevrouw Doumergue, die lange jaren weduwe was, heeft vier kinderen. In Parrjsche bladen gaat het gerucht, dat Doumergue, die protestant is, katholiek zal worden, evenals zijn vrouw en dat het huwelyk ook kerkelijk zal worden ge sloten. EEN OPZIENBAREND BOEK. Een boek van den vroegeren Amerikaan- schen majoor Yardley „Het zwarte kabinet" verwekt te Washington groot opzien wegens de daarin voorkomende onthullingen uit den oorlogstijd. Zoo beweert Yardley o.a dat van bepaalde geallieerde zijde een samenzwering tot het vermoorden van president Wilson heeft bestaan. Dit was alles bekend geworden door de ontcijfering van geallieerde cijfertelegram- men door het Amerikaansche ontcijferbureau. Naar aanleiding hiervan werd door het Amerikaanscne depar lenient van buitenland- sche zaken verklaard, dat men niets van het boek afweet en dat Yardley nooit in dien3t van het departement heeft gestaan. Aan het de- partement van oorlog, dat Yardley tijdens den oorlog en het vredescongres van Versailles wel in dienst had, weigerde men zich over het boek uit te laten. In beide departementen ech- ter verklaarde men wat Yardley mededeelt over een beraamden moord op Wilson als van alien grond ontbloot. Yardley schrijft, dat hij een ontcijferd code- telegram kreeg, waarin sprake was van „een Entente-komplot, om Wilson door vergif uk den weg te ruimen of om hem influenza-ba- cillen in ijs toe te dienen". De Chicago Tri bune", die dit sensatie-nieuwtje vermeldt, voegt erbij, dat het niet uit te maken was, of er iets waar was van het komplot. Het blad wijst er echter op, dat de eerste teekenen van president Wilson's ziekte opgemerkt werden tijdens zijn verblijf te Parijs en dat hij spoedig daarna is overleden aan een slepende ziekte. ESPERANTO. De heer Le Mat Jr. alhier behaalde het Esperanto-diploma B (onderwijsbevoegdheid) MULO-EXAMENS. De dames Henriette en Nelly van Wel zijn aangewezen om als examinator te fungeeren bij de in Juli af te nemen Mulo-examens te Zwolle en Maastricht, POST EN TELEGRAPHS. Bevorderd tot kantoorbediende le klasse, de heer A. Herrebout van het post- en telegraaf- kantoor te Ter Neuzen. De eerstvolgende vergadering van het H. B. der Z. L. M. zal worden gehouden op Dinsdag 14 Juli e.k. te Wissenkerke, terwijl de Alge- meene Vergadering op Woensdag 15 Juli wordt gehouden. Hierop zullen een tweetal onderwerpen in- geleid worden. In verband met de tjjdsomstandigheden zal de Kring Noord-Bevelaci'1 dit jaar geen ten- toonstelling organiseeren. Na de algemeene vergadering zal een een- voudige maaltijd worden genuttigd, waarna in den namiddag een rijtoer wordt gehouden over het eiland. Toen verleden jaar op 16 Juli in de vergade ring van de Provinciale Staten het voorstel aan de orde kwam om Ged. Staten een cre- diet te verleenen van 315.000 voor den bouw van een ferryboot voor de lijn Hansweert— Walzoorden, heeft de heer Vienings dit plan ten zeerste toegejuicht en daarhij de hoop uit- gesproken, dat Ged. Staten ten spoedigste met dsn bouw van de boot zouden beginnen, waar bij spr. hun den dank van Zeeuwsch-Vlaande- ren bij voorbaat verzekerde. Het ligt niet op onzen weg om te beoordee- len of er meer spoed had kunnen worden be- tracht, maar wel is het ons aangenaam te kunnen mededeelen, dat de bouw van deze zoo hoog noodige boot opgedragen is aan de N.V. Kon. Mij. de Schelde te Vlissingen en men er in tegenstelling met den bouw van de tweede motorveerboot voor de lijn Bresks.i^Vlissingen in geslaagd is het werk in Zeeland te houden en daardoor eenigszins mede te werken aan de be trijding van de werkloosheid in onze pro- vinci e. Zooals destijds werd voorgesteld is het aan- J genomen plan opgezet als ferryboot met v66r- en achtereinden van symetrischen vorm en elk voorzien van een schroef en Oersz-roer, de schroeven zijn beiden op een doorloopende as gemonteerd en worden gedreven door een compressorlooze Dieselmotor (Deutz) van 600 E.P.K. Het schip zal over alles lang zijn 47 M., op de waterlijn 42 M. en breed op water- lijn 8.50 M. op spanten aan dek 9.40 M. op dek 12.25 M., rijdek tus:chen zijdekhuizen 7 M., de holte in de zijije zal 4.30 zijn en de diepgang uit o-k. kiel met 30 ton brandstof 2.65 M. Op den proeftocht zal een snelheid van 11.25 E.Z.M. per uur moeten worden be reikt. In de zijdekhuizen zullen de kajuiten eerste klasse komen, die voorzien worden van hard- houten betimmering, terwijl daar ook de toe- gangen zullen zijn voor een kajuit 2de klasse, die onderdeksch is ontworpen. De verlichting onderdeksch is grootendeels op kunstlicht aan gewezen. In elk der zijden komen 2 dubbele deuren voor zijlading. Het promenade- of sloe- pendek zal 3.90 M. hoog en 26 M. lang zijn met trappen aan v66r- en achterzijde. Zware deuren zullen het rijdek aan de beide einden afsluiten en de dekvormen zijn op de einden passend genomen op de stootblokken der landing;bruggen te Vlissingen en Bres- kens, waardoor achteruitvaren of zwaaien te Hansweert, Vlissingen en Breskens zal ver- vallen. Zeker zal met groote vreugde worden ver- nomen, dat hierdoor een belangrijke stap is gezet in de richting van een grondige verbete- ring op het veer, dat het Land van Hulst met overig Nederland verbindt. NEDERLANDERS IN BEL4GIB. Het Tweede Kamerlid Lockefeer heeft aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld: 1. Kan de minister meedeelen of de ver- spreide berichten omtrent de uitwijzing op groote schaal van Nederlandsche arbeiders, die in Belgie werken zonder de aldaar verlangde arbeidsvergunnihg, op waarheid herusten? 2. Indien deze berichten juist blijken te zijn acht de minister dan het oogenblik nog niet gekomen, om alleen onder beperkende bepa lingen en met arbeidsvergunning buitenland- sche arbeiders verlof te geven in ons land te werken, ten einde daardoor de onrust op te heffen. die naar aanleiding der buitenlandsche bekende maatregelen beerscht onder groepen Nederlandsche werklooze arbeiders? BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 24 tot en met 30 Mei zijn in onze provincie voorgekomen 2 gevallen van roodvonik te Hulst, 1 geval van diphtherie te Goes en 1 geval van febris- typhoidea te Ier- seke, in een gezin waar deze ziekte reeds voorkwam. LANDBOUWSCHOOL TE SCHOONDIJKE. In tegenwoordigheid van verschillende autori- teiten, ouders en belangstellenden vonden Maan dag j.l. de eindlea.en aan bovengenoemde school plaats. Nadat de verschillende klassen waren on- dervraagd werd namens de commissie van toe- zicht het woord gevoerd door den heer Bleiker, welke onder aambieding zijner gelukwenschen aan de leerlingen der hoogste klasse het diploma uit- reikte. Vervolgens sprak de heer Stevens, Rijks- landbouwconsulent, een toepasselijk woord, waar bij deze de jongelui o.m. aani=poorde het geleerde te onderhouden en uit te breiden. Spreker wees op de hervormingen die zich in de maatschappij aan 't voltrekken zrjn, die ook den landbouwer en den toekomstigen landbouwer niet mogen ontgaan. Weer een nieuwe reden, waarom by de jeugd een flink fundament dient gelegd. Spreker wekte op tot een steeds toenemend bezoek der school en besloot met een woord van dank aan de ouders, 't schooibestuur en 't onderwijzend personeel. Een der leerlingen dankte vervolgens onder aanhieding van een stoffelijk aandenken den heer Van Dyk voor het genoten onderwys en de vriendschappelijke verhouding die er steeds tus schen leeraar en leerlingen had beistaan. De heer Van Dijk zeide erkentelyk te zyn voor dit blijk van waardeering, doch de grootste waar- deering zal voor hem zijn te mogen zien, dat het door hem gestrooide zaad in de practyk vrucht zal dragen. Bevorderd van de le naar de 2e klasse werden: G. G. Dellaert, Aug. Dellaert en W. Quaak te IJzendijke; J. J. de Feijter, J. I. van Gilst en H. Vermue te Schoondijke; R. Aemaudts en Cam. Aemaudts te Sluis. Afgewezen 1 leerling. Van de <^e naar de 3e klasse: P. Beun te St. Kruis; H. Cijsouw en A. P. de Putter te Cadzand; P. Dekker te Retranchement; W. Dieleman en S. van Hoeve te Biervliet; Joh. de Milliano te Waterlandkerkje; J. P. Quaak, J. B. A. Risseeuw, F. J. van Rosevelt en J. F. van Rosevelt te Schoondijke. Afgewezen 1 leerling. Van de 3e naar de 4e klasse: A. G. Contant en A. A. de Zwart W.Pzn. te Schoondijke; P. Luteijn, D. Quaak C.Mzn. en J. C. RiL-seeuw te Zuidzande; D. Quaak M.Jzn. te IJzendijke; A. S. van Strien te Groede; A. A. de Zwart Izn. te Oostburg en P. J. Risseeuw te Retranchement. Het diploma verwierven: H. J. Brakman Izn. te Oostburg; H. M. Brakman Hzn. te Schoon dijke; Z. C. Risseeuw te Zuidzande; J. C. Ver- planke te Biervliet; R. G. Barbd te Philippine; P. H. de Ridder te Retranchement en J. Donze te Groede. Voor de le klasse zijn ingeschrevenJ. P. Ris seeuw te Groede; Z. Cornelis Pzn. te Nieuwvliet; J. Nieuwenhuise en P. M. Quaak te Zuidzande; J. de Hullu te Retranchement; J. Provoost Azn. en E. Haverbeke te IJzendijke; J. I. Risseeuw te Schoondijke; A. de Feijter te Waterlandkerkje en R. J. Scheele te Sluis. SAS VAN GENT. Nummering van Candidatenlijsten. Bij loting zijn de lijsten van candidaten voor den gemeenteraad in de volgende volgorde uit de urn gekomen en zullen derhalve in dezelfde volgorde op het stembiljet geplaatst worden: 1. de lijst der R.K. Staatrpartij; 2. de lijst der S.D.A.P.; 3. de lijst W. Tak c.s 4. de lijst A. Marquinie c.s.; 5. de lijst Neeteson. De stemming zal plaats hebben op Dinsdag 16 Juni e.k. Het aantal kiezers voor den gemeenteraad bedraagt 1287. AXEL. In het diaconessenhuis te Breda is Dinsdag- nacht overleden de legerpredikant-majoor ds. J. H. Ruy:ch van Dugteren. In 1919 werd hij aangesteld tot legerpredikant. h Met ingang van 1 Juli wordt de assi- stent-dienstgeleider der Belastingen, P. J. Voorbraak, verplaatst van Blitterswyk naar Axel. Men meldt ons, dat de konijnen en pluim- veefokvereeniging „Ter Verbetering" zich heeft aangesloten bij den Raad van Beheer, gevestigd te Leiden. Hierdoor zullen de keuringen een grootere waarde verkrijgen voor het puhliek, omdat in 't vervolg gekeurd zal worden door gedi- plomeerde keurmeesters. ZAAMSLA0. Bij den gemeente-veldwachter J. van Wes- tenbrugge alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent twee gevonden rywielbelastingmerken 1930—1931. WESTDORPE. Op 31 Mei stonden bij den correspondent der arbeidsbemiddeling alhier 57 werkloozen inge schreven. Op 1 Mei bedroeg het aantal 86. STOPPELDIJK. Bij de alhier gehouden stemming voor leden van den gemeenteraad zijn gekozen verklaard, van lijst 1 de heeren H. C. F. Kerckhaert, W. P. J. Staal en P. F. M. van Campen; lijst 2 de heer P. Baart; lijst 3 de heeren Th. A. A. Adriaansens, J. C, F. Vereecken; lijst 4 de heer P. L. S. de Maat. ■iiiiiMitintiiiwiiiiiii^ 20-50ct. per ons Ml Inge*. Med.) NAAR GOES! De laatste rorado. Op het oogenblik dat vrijwei de geheel* voetbalcompetitie is uitgespeeld, moet thana de allerlaatste wedstrijd gespeeld worden voor de promotie naar de 2de klasse A in de Afdee- ling IV. Men zegt wel dat de laatste Ioodjes het zwaarst wegen en inderdaad is dit voor onze plaatselijke voetbalclub het geval. Temeuzen mag op een schitterend selzoen terugzien, want het zal nog maar aan een. enkele club gelukt zyn geheel ongeslagen bet kampioenschap harer afdeeling te behalen, en nu ook de pramotiewedstrijd ten einde is daarin een gelijk aantal punten heeft behaald ate haar tegenstander van a.s. Zondag. Alliance uit Roosendaal. Beide vereenigingen behaalden nit de vier gespeelde wedstrijden 6 punten en is, daar er slechts 66n vereeniging naar een hoogera klasse kan gaan, een beslissingswedstryd noodig. Wie de beide wedstrijden tusschen Temeuzen en Alliance heeft bijgewoond zal zeker geen overwinning durven voorspellen, nocb voor Alliance noch voor Temeuzen. Beide clubs zijn vrijwei gelijk in aterkte, al zouden wij technisch het elftal van Alliance iets hooger schatten, zeker is dat hiertegen het enthousiasme en het doorzettingsvermogaa van Temeuzen ruimschoots opweegt. Kon in Roosendaal dit technisch spel beter tot uiting komen, ook door het gemis van den aanvoerder van Terneuzen, die in staat is vrij wei alle goedopgezette aanvallen te breken, in Terneuzen miste Alliance een harer best* spelers en was Temeuzen door haar uithou- dingsvermogen de meerdere. Thans zal de beslissing vail en; de span ning is ten top gestegen. Wie zal de overwin- naar zijn? Wij hopen natuurlijk dat de boot van 7:.4<S1 met de vlag in top de haven zal binnensfoo- men en Terneuzen de sportliefhebbers niet zal teleurstellen. Het zal in het clublokaal van den heer Van Liere op de Markt te Goes een drukte van ge- weld zijn, want naar wij vernemen gaan met Terneuzen een paar honderd supporters mede, terwijl ook Alliance uit Roosendaal begeleid zal worden door een groot aantal sportvrien- den. Alliance zal, hoe kan het ook anders, alles er op zetten om het tweede klas e-sdiap te heroveren. De uiterst vlugge vleugelspelers zullen het onze verdediging lastig genoeg ma ken, daar kan men van verzekerd zijn. Als nu onze achterhoede maar nimmer treuzelt en direct met fiksche schoten haar terrein weet te zuiveren. Toen in Roosendaal onze voorhoede zoo voor het doel faalde en van de geboden kansen geen gebruik wist te maken, vroeg men ons: zyn dat nu die bekende goalgetters? Als door goed breed samenspel onze voor hoede de achterspelers van Alliance zijn ge- pas:eerd zal Terneuzen dan in Goes niet het net kunnen vinden? Wij hebben toch Cs schutters, de 87 doelpunten die onze voor hoede in de afgeloopsn competitie wisten tfc verzamelen bewijzen het ten voile. De supporters vragen heusch niet veel, alleen dat zij in deze „eereronde" in een mooien fairen strijd e6n doelpunt meer zullen maken. dan Alliance, en't is voor den bakkerl ZONDAG 7 JUNI 1931. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9'/2 u. en 2 u., Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 9V2 u. de heer Dek en 2 u. geen dienst, Hoek. 9 u. en 2% u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9% u. Ds. G. van Dis en 2jJ a, de heer Kammeijer, zendeling onder Israel te Amsterdam. Sas van Gent. 9% u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gerefonneerde Kerk. Hoek. 10 u. en 3 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Zaamslag. u., en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds, Tolsma Gereformeerde Geineente. Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 6'/2 u., Ds. B. vsr Neerbos. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gerefomieerde Gemeente. Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 6 Ms u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5Ms u., Evangelisatie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7. 8y2 er 10 uur. 's Namiddags om 2y2 uur Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5