mM ALGEMEEN NIEUWS- F.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. GILLET Eerste Blad. Millionair tegen wil en daik MOTORS No. 8688 WOENSDAG 3 JU I 1931 71 e jaargang, BIHNEHLAND. F STJILLSTOB. SUITKNLAHD. hinderwet. prijsaanbiedingen voor ±1000 M VESTING BR IK gelegen in die gemeente. door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 22) mobiusatie-slachtoffers. Uw CORSETS ABONNEMKNTSPRMS: Binnen Ter Neuzen 1.40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen tr per post f 1,80 per S maanden - Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige lac den /2,00 per o maanden fr. per post Abonnementen voor bet bultenland alleen bi| voomitbetaling. GIRO 88150 TEEEFOON No. 25 Cltgeefster: Firma P. VAN DE SANDE. AD VERTENTI6NVan 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken rege: meer f 0,2V Grootere letters en cliche's worden aaar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien by regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzendlng van advertentlfin liefst 6Cn dag voor de uitgave. BIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRUDAGAVOND «rttm3UMrfc."iv*s Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van CORNELIS FRAN COIS VAN OVERBEEKE, grossier, wonende te Ter Neuizen, am vergunning tot het op- richten en in werking brengen van een in- rictoting voor het branden en malen van kof- fieboonen op het perceel kadastraal bekerd in Sectie L No. 2296. Op Dinsdag 16 Juni a.s. des namiddags dne mir, sal in het Gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dlt verzoek in te brengen en deze mondeling en achrifteiyk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kimnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake inge- komen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris- prudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op den bovenbepaalden dag voor het ge- meentebestuur zijn verschenen. tenetnde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, den 2 Juni 1931. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. E. I. ZONNEVULLE, Secretaris. B^ Burgemeester en Wethouders van SAS VAN GENT, kunnen vanaf hedsn tot 9 Juni e.k., 2 uur nam., worden ingezonden: Prijsopgave per 1000 K.G. afname ter plaatse binnen 2 maanden. Betaling vddr de inlading. Opening der Inschrijvingablljetten in bet openbaar op 9 Juni 1931 namiddags 2 uur op het Gemeentehuis. <3as van Gent, 30 Mei 1931. L. W. G. HOEFNAGEL.S, Burgemeester. F. P. J. STUBBe, Secretaris. TWEEDE R AM Ell. Vergadering van Dinsdag. Bonder stemming worden eenige kleinere ontiwerpen aangenomen (o.m. dat tot vereeni- ging der gemeenten Driebergen en Rijsenburg en dat tot onteigening voor een nieuwe alge- meene begraafplaats te Amsterdam. Bij het ontwerp inzake onteigening voor een nleuw wegvak in den rijksweg 's Gravenhage- Noord-Hollandsche grens bewesten Oegstgeest heeft eenig debat plaats, waarbij de heeren Bogaerts, Van de Bilt en Van Dijk betoogen dat dit ontwerp niet vooruit mag loopen op de toeikomstige verbinding voor Snelverkeer Am sterdamDen Haag. De heer Ter Laan betoogt, dat deze toe- koznstige verbinding thans nog niet aan de Vervolg.) ,,Het is in elk geval de moeite waard het te probeeren," besloot hij. ,,Ik zal u met hen in kennis brengen, als we de zaal verlaten." Mijnheer Pluck betaalde de rekening en het drietal begaf zich naar den uit- gang. terwijl Harold voorop liep. De Amerikaan was ongeveer zes voet lang en had een grooten, dikken buik. Hij droeg een prijs pak en een opzichtige das; als hij lachte. gang zijn mond tot bijna aan zijn ooren toe open. Zijn haar was heel kort geknipt en zijn oogen waren licht-blauw. Hij had een lage boord om en zijn schoe- nen gaven een duidelijk bewijs van zijn nationaliteit. Harold stond stil bij de tafel van zijn oom en begroette hen har- telijk. „Oom Stephen", zei de jonge man, „ik zou u graag mijn vriend, den heer Hiram B. Pluck van New-York willen voorstel- len. Mijn ooms, mijnheer Pluck de heeren Stephen en George Henry Under wood." Mijnheer Pluck drukte hen beiden de hand, en keek hen recht in de oogen, toen „Het is me heel aangenaam kennis met hij tot hen begon te spreken. heel aanaena u te maken, mijnheer Underwood. Mag ik u mijn nichtje, de gravin van Cheshire, presenteeren?" De jonge vrouw glimlachte zeer bemin- nelijk, waarop weer handgedruk volgde. orde is en heeft er geen bezwaar tegen het weggedeelte zoo aan te leggen, dat het even- tueel past in den nieuwen venbindingsweg. Minister Reijmer constateert, dat versohil- lende sprekers zijn gegaan buiten het bestek van het ontwerp. De toestand van het wegge deelte is onhoudibaar en er dient ruim te wor den onteigend om by den aanleg van den weg rekening te kunnen houden met de omttandig- heden. De Kamer zal zich later kunnen uit- spreken over een verbinding door de Haar- lemmermeer. Het wetsontwerp wordt aange nomen. Ook worden aangenomen de wetsontwerpen omtrent de geldigheid voor pensioen van den tijd door enkele personen in dienst van de vereeniging tot instandhouding van de kweek- school voor onderwijzeressen in Amhem aan het internaat dier school doorgebracht en door te brengen en dat tot wijziging van het 6e hoofdstuk der rijksbegrooting 1931 (kosten van uitbreiding van de inspectie van bet N.O.) By de Tweede Kamer is ingediend een wets ontwerp tot wetteiyke regeling inzake het verleenen van geldelijke uitikeeringen aan de mobilisatia lachtoffers. Hoewel de regeering zeer erkentelijk is voor den waardevollen arbeid, door de destoetreffen- de staatscommissie gleverd, wijken haar voor- stellen in meer dan een opzicht van die der commissie af. Nog daargelaten, dat haar mee- ning t.o.v. de mobilisatieslachtoffers op som- mige punten niet geheel gelijk is aan die der commissie, vormen de financieele gevolgen, aan verwezenlijkinig van de denkbeelden der comlnisde verbonden, in het bijzonder in deze tijden een onoverkomenlijk beletsel tegen het ovememen harer voorstellen. Het aangeboden wetsontwerp heeft in het wezen der zaak geen verdere strekking, dan dat het aan de uitkeeringen ten behoeve der mobilisatieslachtoffers een wettelijke basis geeft. Het beloop der uitkeeringen enz. zal worden overgelaten aan een algemeenen maat- regel van bestuur op gelijke wijze als de ge- wijzigde wet van 26 Juni 1926 zulks doet t.a.v. de oud-gepensionneerden. In de wet zelf wordt evenwel vastgelegd, wie ten deze als mobilisatieslachtoffers moeten worden aangemerkt. De omschrijving, welke het ontwerp ter zake geeft, komt in hoofdzaak overeen met die in de thans bestaande wet. Echter is zij eenigszins ruimer gesteld t.o.v. de volgende twee categorieen: a. zij die in militairen dienst zijn geweest tusschen 1 Aug. 1914 en 1 Januari 1920, en die na 31 Decem ber 1922 (de thans bestaande grens), doch v66r 1 Januari 1925 terzake van ziels- of lichaamrgebreken zyn ontslagen, alsmede hun weduwen en weezen, en b. zij, die in militairen dienst zijn geweest tusschen 1 Augustus 1914 en 1 Januari 1920 en die vddr 1 Januari 1925 terzake van ziels- of lichaamsgebreken in het genot van pensioen zyn gesteld, alsmede we- duiwen en weezen van militairen, die pensioen genieten. Tevens is een suppletoire begrooting inge diend, waarbij verhooging van het desbetref- fend art. met 200.000 dus tot 400.000 wordt voorgesteld. steunvereeening aan NIET- PENSIOE:>T3ERECHTIGDE weduwen EN WEEZEN. Afgekondigd is Staatsblad no. 186; Besluit van den 9en Mei 1931, houdende vasthtelling van een algemeenen maatregel van bestuur van de toekenning van een uitkeering aan de weduwen en weezen van hen, die als vrijwillig De altijd attente Monsieur Louis bracht stoelen aan. ,,Dit is heel vriendelijk van u, verklaar- de mijnheer Pluck. „ll wilt mij zeker wel toestaan, dat ik u een glas likeur aan- bied?" Stephen Underwood haastte zich hem hun dieet op het gebied van spiritualien uit te leggen. ,,Mijn broer en ik, zei hij, ,,gebruiken altijd mineraalwater bij onze lunch_ ,,Met een schijfje citroen er in," vulde George Henry aan. „En daarna drinken we een glas port, gaf Stephen te kennen. „Wij wijken zelden hiervan af. Wanneer echter uw nicht," voegde hij er met een eenigszins stijve, doch beleefde buiging aan toe, „ons de eer wil aandoen een kopje koffie met een likeurtje te gebruiken, zullen mijn broer en ik u gezelschap houden met den eersten drank alleen." Mijnheer Pluck nam een weinig ter- neergeslagen plaats. Voor een kort oogenblik liet hij de geheele conversatie aan zijn nichtje over. „Ik heb u altijd uw tafeltje benijd, mijnheer Underwood," zei ze glimlach- lend, terwijl zij zidi onwillekeurig af- vroeg, hoe ze de twee mannen uit eikaar moest houden. „Voordat dit vreeselijke ongeluk plaats vond, lunchten mijn man en ik heel dikwijls in dit restaurant." Stephen en George Henry gaven beiden uiting aan hun zwiigende sympathie bij de vermelding van net ongeval. Daar ze geen van tweeen veel notitie van de nieuwsberichten in de couranten namen, waren ze ook niet van het feit op de hoogte, dat wijlen graaf Cheshire in een aanval van delirium tremens uit de boven- verdieping van een armoedig pension in Bloomsbury was gesprongen." dienend militair bij land- en zeemacht zijn overleden, dan wel als zoodanig zyn ontslagen, v66r de inwerkingtreding van de weduwen- wetten voor de land- en de zeemacht 1909, zoo- mede aan de weduwen en weezen van hen, die als mindere igeemployeerde, werkzaam of bediende bij inrichtingen van 's ryks land- en zeemacht, als bedoeld in de sedert vervallen wet van 18 Juli 1890 (Staatsblad no. 109), zyn overleden of als zoodanig zijn ontslagen, v66r de inwerkingtreding van de weduwenwet voor de rykswerklieden 1914. DE TARWEWET. Het Tweede Kamerlid Van der Sluis heeft den Minister van Binmenlandsche Zaken en Landbouw gevraagd: 1. Is het waar, dat, in verband met de uit- voering van de Tarwewet, aan personeel, in dienst bij importeurs van en groothandelaren in Amerikaansch meel, ontslag is gegeven en is aangezegd? 2. Kan de Minister mededeelen welken omvang dit verschijnsel heeft aangenomen? 3. Wat denkt de Minister te doen om deze geivolgen van de Tarwewet zooveel mogelijk te herstellen? BEEEDTEEEGRAFIEDEENST. Ter gelegenheid van de opening van den beeldtelegrafiedieni t tusschen Nederland en Ned.-Indie heeft Maandag de directeur-gene- raal van den P.T.T.-dienst een geschreven te legram, gericht aan zijn collega van den Indi- schen dienst, doen overbrengen, waarin de heer Damme zijn waardeering uitspreekt voor de in zoo goede samenwerking tusschen beide diensten tot stand gebrachte verbinding, waar- door, naar hij hoopt, de banden tusschen beide deelen des rijks nog nauwer zullen worden aangehaald. DE CRISIS IN BEEGI6. De liberale groepen in het Belgische parle- ment hebben, schK ft de N. R. Crt., Maandag een zoo weinig verzoenlijke houding aange nomen ten aanzien van de Vlaamsche taal- kwestie, dat alleen reeds hierom een hemieu- wing van de regeeringscoalitie met de Katho- lieken uitgesloten lijkt. Hienbij komt nog, dat de milltaire credieten voor het fortenplan de twee partijen blijven verdeelen. De alge- meene indruk, die Maandag na de bijeenkomst der liberale groepen te Brussel heerschte, was dat de meerderheid der liberalen tot geen tegemoetkoming bereid is en dat het overleg 't welk de leiders Dinsdagochtend nog met den kabinetsformateur Renkin zouden plegen. derhalve wel moest leiden tot de slotsom, dat H. VAN DE CALSEYDE 8 Borluutstraat (dicht bij Stadhuis) GENT. Tel. 12415. (Ingez. Med.) ,,En zoo gemakkelijk," vulde George Henry aan, ..want u moet namelijk weten, dat we in het hotel wonen." „Oh, wat zult u zich gelukkig voelen," zuchtte de gravin. ,,Wat zou dk niet wil len geven n dergelijk flat te bekostigen. Daar de gebroeders Underwood niets afwisten van een wereld, waarin gravin- nen zich bewegen, bewaarden ze opnieuw een sympathiek stilzwijgen. Harold kreeg hierdoor gelegenheid iets te bewerem „Daar zal je oom wel voor zorgen," zei hij aanmoedigend. ,,Als je het goed vindt," zei mijnheer Pluck tot zijn nichtje, „zal ik de heeren meteen van mijn plannen op de hoogte stellen." „Ik ben bang, dat mijnheer Underwood zich hiervoor volstrekt niet zal interessee- ren," protesteerde de jonge gravin, terwijl zij George Henry een kwijnenden blik toewierp. ,,U moet niet vergeten, dat mijn oom dit alleen doet om mij te helpen." We zullen er graag het een en ander van hooren," verklaarde Stephen, ,,Wij nemen tegenwoordig iets meer tijd voor onze lunch, en zullen niet voor half drie „Wij vinden het hier erg prettig, Stephen toe. 9a hier vandaan Hoewel Pluck eenigszins a gaan. Pluck eenigszins verbaasc keek, begon hij toch. ,,De heeren hebben misschien niet of wel gehoord van mijn aangetrouwden neef. den graaf van Cheshire. Hij heeft niets op deze wereld kunnen bereiken, en het zal me niet verwonderen, of hij vindt het hiernamaals evenmin. In een woord: hij was een deugniet, en heeft mijn nicht zonder een rooden cent achtergelaten. In de mooie oogen van de jonge vrouw kwam een vochtig glans. St"nhon en George Henry lieten een medelijdend ge- mompel hooren. ,,Ik houd heel veel van mijn nichtje. ging de heer Pluck voort. ,,Ik ben een practische zakenman en kijk eens rond Komaan, Hollandsche Dames-cli6nlen, bestel met Uw eerste bezoek te Gent in het Huis JULIENNE SCHELFHOUT, Brabant- dam 6, Dampoortstr. 25. Daar kunt ge Uwe Maat- corsets tegelijkertijd. aan- passen. De nieuwste schoonste Parijzer modellen aan ge- ringe prijzen. (Ingez. Med.) geen samenwerking mogeiyk is. Verwacht wordt dan ook, dat Renkin in den loop van den dag de opdracht tot kabinetsformatie zou neerleggen. In dit geval zal een oplossing uiterst moei- lijk zyn. De voor de hand liggende is: Kamer- ontbinding en uitschrijving van nieuwe ver- kiezingen, maar daartegen zien zoowel de liberalen als de rechtervleugel van de Katho- lieken op, omdat zij er verlies van verwachten. Om deze reden is bet onwaarsch'rpnlijk. dat him leiders den Koning Kamerontbinding tn overweging zullen geven. Veeleer valt van hen een advies in de richting van een extra- parlementair kabinet te verwachten, dat met een zakeiyk program, waarbij de Vlaamsche kwestie zal blijven rusten, tot over twee jaar aan het bewind zou kunnen blijven. Deze uitweg uit den moeilijken toestand ware niet meer dan een noodoplossing, welke eigenlijk niemand kan bevredigen en met name de Vlamingen zou verbitteren omdat hun eischen daarmee op de lange baan zouden ge- raken. Voor een extra-parlementaire regeering zou bovendien de militaire kwestie een struikel- blok blijven, daar de voorstanders van het fortenplan van oordeel zijn, dat dit stellig geen twee jaar uitstel kan lgden. De correspondent van het Alg. Hbld. schryft: Van optimisme zijn Wij weer naar pessimis- me overgeslagen, wat Renkins kansen betreft om tusschen beide groepen, die zijn coalitie regeering zouden steunen, overeenstemming tot stand te brengen. De liberale parle- mentsfractie, die kennis heeft genomen van de door de Katholieke Vlaamsche groep ge- formuleerde eischen, heeft deze verworpen, al waren een aantal Vlaamsche leden, die met den toestand in Vlaanderen beter bekend zijn, van oordeel, dat het door de Vlaamsche groep voorgestelde programma aangenomen kon worden, doch enkele Walen en Brusselsche liberalen kwamen met groote beslistheid tegen het aanvaarden van het Vlaamsch- Katholiek programma op. Daarmede zou de breuk reeds zyn bezegeld, indien de liberale leiders niet uiterst bezorgd waren over de na- weeen welke bet stranden van Renkins pogin- gen na zich zouden slepen. Daarom werden tegenvoorstellen opgemaakt, welke eigeniyk er op neerkomen, dat alleen in schijn eenigs zins aan de Vlaamsche eischen zou worden tegemoetgekomen, doch feitelijk de bestaande toestand op taalgebied ten gunste der Fran- sche minderheden zou worden bevestigd. Deze tegenvoorstellen worden Renkin overhandigd en zullen thans aan de Vlaamsche Kamer- groep worden voorgelegd. Het liberale doel is dat, indien Renkin schipbreuk lydt wat zeer waarschijniyk is, het odium op de Vlaamsche Katholieken of ik haar niet financieel steunen kan, Ik bracht haar een bezoek op haar buiten- verblijf en plotseling kreeg ik een idee. Stelt u voor, heeren: een miniatuur kasteel, gelegen in het midden van een woud, met afioopende terrassen, aan den eenen kant omringd door een park en aan den ande- ren kant door bosschen. Op het oogen blik, dat ik van het natuurschoon om mij heen genoot, kwam eensklaps het meest grootsche denkbeeld, dat ik in mijn ieven heb gehad bij mij op. Ik stond als het ware op 't tooneel... Het amphitheater dat zich voor mijn oogen ontplooide, kon met het grootste gemak vijf duizend men- schen bevatten. Hier was het prachtigste openlucht-theater, dat ooit had kunnen bestaan. Ik telegrafeerde om Harrison Kinmou kent hem toch zeker? Zijn beide toehoorders schenen dit ge- noegen met te hebben. Mijnheer Pluck was' verbaasd en een weinig uit het veld gcslaqen. ..Mdjnheer Harrison Kinmo," verklaar de hij, „is de beroemdste schrijver van historische, romantische en landelijke too- neelspelen. De man is een dichter, een artiest en een genie. Hij stond naast mij op het grasveld en barstte in tranen los." Mijnheer Pluck leunde een weinig ach- terover om de uitwerking van deze woor- den gade te kunnen slaan. ..Groote aoedheid!" mompelde Stephen, die een geforceerde poging om belang- stelling te toonen aan den dag legde. „Wat is dat buitengewoongaf George Henry te kennen. ..Lfij was geheel onder den indruk," legde mijnheer Pluck uit. „Daar voor zich zag hij een ideale omgeving voor een meesterwerk, dat hij voltooid had. Dien ochtend telegrafeerde hij naar de stad hem onmiddellijk het manuscript te doen toekomen, en wilt u wel gelooven, heeren, dat hij al den tijd, gedurende welken hij zou kunnen worden geschoven, die, naar zoo heeten, halsstarrig op hun standpunt zijn ge- bleven, ondanks de verregaande concessfHss van liberale zijlde. Dat de liberalen op geen enkel punt van 't belang toegeven, kan echter niet worden betwist. Dat zelfs, Indien door nog wat gesjacher toch een programma en een regeering tot stand komt, die regeering nlet lang zal kunnen leven en bij de eerste Ibehandeling der taalwetten in het parlemen! uit eikaar zal worden geslagen, staat mfln inziens buiten kijf. By een openbare bespre- king ten overstaan eener actieve oppositie,. is geen zoo moeizaam opgemaakt programs bestand. Of Renkin ten slotte slaagd of niet, emstig is en biyft in elk geval de toestand en ontbinding der Kamer zal wel niet kunnen. uitblijven. VOOR DE VERKIEZINGEN IN SPANJE Het gaat de jonge Spaansche republlek, die - schrijft de N. R. Crt. onder zoo gunstige voorteekenen ruim anderhalve maand geledsn het levenslicht zag, niet voor den wind. De oeconomische toestand in den lande is slecht, het betaalmiddel, de peseta, heeft een onge- kend lagen stand bereikt, de arbeiders morren en zgn In verscbeidene steden tot staking overgegaan, het separatisme steeks in som— mige deelen des lands het hoofd weer op en monarchisten en communisten trachten den nieuwen staat van zaken te ondermynen. De voorloopige regeering heeft het don ook niet gemakkelrjik en haar pogingen om krach- tens decreten belangryke hervormingen In ts voegen hebben, ondanks de beste bedoel ngeo. weinig waardeering gevonden en hier en daar sterk verzet uitgelokt. Wij hebben al eens eerder opgemerkt dat het kabinet een o.i. te ruim gebruik maakte van besluitwetten en stellen daarom met voldoening vast dat de kabinetsraad Vrijdag heeft besloten, daarmee op te houden en alle krachten te coneentree- ren op de aanstaande verkiezingen voor de Constituante. Dit besluit is gevallen om de eenheid in de regeering, die grcot gevaar Hep uiteen te vallen, te herstellen en de achter haar staande repuiblikeinsche partijen in de gelegenheid te stellen, bijeen te blijven tot de grondwetgevende vergadering haar werk heeft verricht. Er dreigde nameiyk een bedenkeiyke schcu ring, doordien de minister van financien, de socialist Prleto, wil'de aftreden, aangezien zijn maatregelen om de financien des lands in orde te brengen, hadden gefaald. Tegen een ander socialistisch minister, die van arbeid, voerden de syndicalisten een zoo sterke actie, dat zijn positie evenmin sterk te noemen was. Men liep mitsdien de kans dat de socialisten de republikeinsche coalitie vaarwel zouden zeggen. De crisisgeruchten wonnen nog veld wegens- de moeiiykheden die in de democratisch-repu- blikeinsche party, waartoe de eerste minister Zamora en de minister van binnenlandsebe zaken Maura bebooren, waren ontstaan. Aan het bestuur der partij was namelijk verweten dat het al te bereidwillig monarchlstische ele- menten, die „Uber Nacht" de repub'5ke'ns:Irs muts hebben opgezet, toetreding vergemak- kelpkt en ofschoon Zamora en Maura zulks ontkennen, hebben zy het toch geraden ge- acht, voorloopig alle betrekkingen met de partij te ver,broken, ten einde geheel vrij te staan. De solidariteit in de regeering is bygevolg althans uiterlijk herstelt en een crisis, die thans, nu alles nog op losse schroeven staat funeste gevolgen had kunnen hebben. vcor- komen. hierop wachten moest, het grasveld op en neer liep, en brokstukken van zijn tooneel- spel declameerde. Toen het bewuste stale arriveerde, las hij het ons voor. Mijn rndht en ik waren als betooverd, is het niet, Helen?" De jonge dame bleef Stephen met era- stige blikken aanzien. Mijnheer Underwood", verzekerde ze hem, „ik geloof niet. dat er ooit zoo iets wondermoois, poetisch en romantisch ge schreven is." ,,Er is minstens een millioen dollars mede te verdienen,verklaarde mijnheer Pluck bijna ademloos. ,,Het is waarschijnlijk uw voornemen/ zei Stephen, ,,een openlucht-theater in het park te bouwen en het stuk daar op te voeren. Waar wilt u de toescfaouwers vandaan halen?" ,,Met extra treinen van Londen, mijn heer," luidde het prompte antwoord. „Een sneltrein doet er veertig minuten over. Diep in het woud zullen wij een houten hotel laten bouwen. Voor de voorstelling kan er in de open lucht gedineerd wor den, en tegen flinke prijzen kan men elke consumptie krijgen, welke men hebben wil." „Ons klimaat," waagde George Henry op te merken, „is niet bijzonder geschikr voor dergelijke ondernemingen." „Dat is het ergste van de Britten, klaagde de heer Pluck. „Ze vertrouwen hun eigen weersgesteldheid niet. Het is hier heusch niet veel erger dan in andere landen. Als alles vlug van stapel loopt. zou de opvoering in Augustus kunnen plaats vinden en dan hebben wij twee van de mooiste maanden voor den boea. We konden dan sluiten en het volgende jaar vroeg in het voorjaar weer openen." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1