StS-i t STIJFSEL Stukloopen HEVEA JlOd.P.PAK FIETSBANDEM SPORT. 6EMEH0DE 3ERICHTEN. oqoj* 1 /ichtloopend yzersterk TER NEUZEN, 1 Juni 1931. RECHTSZAKEN. VOETBAL. SB (Ingez. Med.) (Ingez. Med.) GESLAAGD. Dozer dagen slaagde te 's-Gravenhage voor hei axamen Telegrafie bij de Posterijen de heer P. C. Verbeek te Hoek van Holland, vroeger aan bet postkantoor te Ter Neuzen. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE TRAMWEG-MAATSCHAPPIJ N.V. in de Zaterdag 30 Mei te Ter Neuzen ge- houden gewone jaarlijksche Algemeene Ver- gadering van Aandeelhouders der Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg-Maatschappij werd bet jaarverslag over 1930 uitgebracbt en is de balans en winst- en verllesrekening over dat jaar vastgesteld. Het dividend werd bepaald ®p 2V2 In de vacature van commissaris, ontstaan door bet overlijden van den beer K. J. A. G. Baron Collot d'Escury, werd voorzien door benoeming tot commissaris van den heer H. A A Baron Collot d'Escury te Kloosterzande. Tewens is besloten, een drietal andere vaca- tures in den raad van commissarissen voor- ioopig niet te vervullen. BENOEMING. Bemoemd tot onderwijzeres aan de Oranje- scbool te Vlissingen met ingang vain 1 Sep tember, mej. C. J. Steinz te Zaamslag. »E PBOVINCIE EN DE WERKJLOOSHEID. De beer L. Onderdijk, lid der Staten van Zealand beeft de volgende vragen tot Ged. Staten gericbt: "Kirnnen Ged. Staten mededeelen in boeverre het in de zitting van 30 December 1930 uit- .getrokken crediet van 15.000 voor bijdragen aan de gemeenten in de kosten van werkver- schaffing en werkloozenzorg toereikend is ge bleken in verband met de aanvragen van gemeenten? Zoo bet crediet niet toereikend is gebleken, zajn Ged. Staten dan bereid, gezien de nog groote bijna niet verminderde werkloosbeid, vooral ten plattelande, in de a.s. Zomerzitting een voorstel te doen tot verhooging van het verleende crediet? Zijn Ged. Staten bereid in de a.s. Zomer zitting aan Prov. Staten een voorstel te doen tot het verleenen van een crediet teneinde ben in staat te stellen reeds bij het begin van de winterperiode op dezelfde wijze steun te blijven verleenen? INKLARING TE BATH. In antwoord op een deabetreffend verzoek ontving het hoofdbestuur der Schippersver- aeniging „Schiuttevaer" bericht, dat de bij den klaxingsdienst te Bath in gebruik zijnde roei- faoot zal worden vervangen door een motor- vlet en de daarvoor noodige steiger zal wor den aangebracht. VISSCHEN %1ET DEN SNOEKHENGEL. Brj Kon. besluit is bepaald, dat het van 1 Juni tot en met 31 October verboden zal zijln te visschen met den hengel, geacht bet vis- achen in de binnenwateren behoorende tot de wateren bedoejd in de artikelen 577 en 579 van het Burgerlijk Wetboek. Van deze verbodsbepaling zijn uitgezonderd die bmner.iwateren, welke de rechtheibbenden op het vischrecht uitsluitend met den beugel bevischt of laat bevisschen en die, waarin het vischrecht is gepacht door een hengelaar of een hengelaarsvereeniging, terwijl de verbods bepaling ook niet van toepassing is op den hengel waaraan aas van stoorkwab of gar- naal. AXEL. Afscheid Ds. Ruysch van Dugteren. Voor een overvol kerkgebouw heeft Ds. G. P. A. Ruysch van Dugteren afscheid genomen van. deze gemeente. Na het zingen van Gez. 3 vers 1 en 6 en het lezen van Philipp. 2 vers 1 tot 4 ging de leeraar voor in gebed. Spreker koos tot tekst 1 Petrus 5 vers 10 en 11. Allereerst zegt spreker, dat hij tegen dezen dag heeft opgezien als tegen een berg. Het is niet te zeggen wat het hem kost, hij heeft niet als een vreemde gestaan in Axel, doch hij heeft vele vrienden, zelfs zeer vele g o e d e vrienden. Er zijn hechte banden gelegd, ont- roerende hlijken van vriendschap zijn hem den laatsten tijd gegeven. En nu staat hij bier voor het laatst in deze kerk, mijn kerk, zegt spr. De reden van zijn weggaan is niet zooals door velen is gezegd het invoeren van den vervolgbundel, doch omdat enkele symptomen er op wezen, dat spreker deze groote ge meente, wanneer hij ouder wordt, niet meer zou kunnen bewerken zooals hij graag wil. Ik ga daar niet heen om te luieren, zegt spreker, want dat zou ik niet kunnen, en ik begrijp niet dat een doming lui zou kunnen zijn. Komende tot den tekst, laat spreker zien de heerlijkheid van Qhristus, doch die heerlijk- fceid is alleen door lijden te bereiken; doch dat lijden is een druppel, de heerlijkheid een Oceaan. Wat God gedaan heeft zal Hij ook voltooien. Ik dank God, geroepen te zijn voor zulk een heerlijke taak. Ik, dank God te hebben mogen prediken in zulk een belang- stellen.de gemeente. Ik dank God anderen een zegen geweest te zijn. Nadat gezongen is Gez. 194 vers 5, spreekt Ds. Ruysch v. Dugteren allereerst een woord van dank tot den consulent Ds. Van Dis, die weer staat voor een moeilijke taak, dankt in hem den Ring voor de liefde ondervonden. Hierna tot het kerkbestuur hen dankende voor het schoone kerkgebouw waarin hij heeft mogen spreken, maar ook hen dank- zeggende voor de hartelijkheid die hij heeft mogen ondervinden. Daarna richtte hij het woord tot den kerke- raad, waarmede het goed was samen te werken. Zij, hebben hem gesteund en ge- sterkt maar ook getroost. Vervolgens sprak hij woorden van dank tot den voorzanger voor de wijze waarop bij zich van zijn taak kweet, en in hem dankte bij al de jeugdleiders, ook noemende mej. Dooy. Spreker wekte de gemeente op dat werk te steunen. Ook de organisten, en de koster die nog een schoolvriend van hem was dankte hij, waama hij de gemeente toesprak en hen wees op Christus. Namens den kerkeraad dankte M. Wieland voor alles wat dd scbeidende leeraar heeft gedaan om het belang onzer gemeente op stoffelijk en op geestelijk gebied. De heer J. de Kraker dankte namens het kerkbestuur voor de hartelijke samenwerking, altrjd was het goed bij! U, zeide spreker. Wij danken U voor de prediking door U gebracht van Jezus Christus en dien Gekruisigde. Na het damkgebed sprak Ds. Van Dis na mens de classis en den Ring. Spreker zeide pijnlijk getroffen te zijn. Gij waart altijd een zonnige verschijning, een bedienaar der heer lijkheid, wij zijn dankbaar dit afscheidswoord te mogen hooren, het was een prediking der heerlijkheid. Wij danken voor den zegen die gij verspreidt hebt in Axel en in den Ring; bet zal voor de gemeente vreemd zijn als ze U niet meer in haar midden ziet. Wij bidden U we- derkeering toe, dat Zijn Geest U leiden zal. Hierna zong de gemeente staande den schei- denden leeraar toe Ps. 121 4, waama Ds. Ruysch v. Dugteren de laatste maal de zegen over de gemeente uitsprak. Van de gelegenheid om van den scheidenden leeraar met een handdruk afscheid te nemen werd door bijna de gansche gemeente gebruik gemaakt, waarmede deze plechtigheid was ge- eindigd. Zoo is dan uit onze gemeente vertrokken iemand, die door zijn rechtsohapenheid aller achting had verworven. Ned. Herv. Kerk. Ds. De Kluis te Serooskerke (W.) heeft voor de toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Kertk alhier bedankt. Muziekuitvoering. De uitvoering door het 'driemanschap Axel- Hoek-Zaamslag zal, in verband met den te houden Zangersdag te Zaamslag, in plaats van op 20 Juni, plaats hebben op 4 Juli a.s. BRESKENS. Zeeuwsch-Vlaamsche Jaarbeurs. De Zeeuwsch-Vlaamsche Jaarbeurs, die te Breskens van 213 Juli a.s. gehouden wordt, zal voor de vereeniging voor vreemdelingen- verkeer aldaar, die hiertoe het initiatief nam, zeer waarschijnlijk een succes worden. De vele Zeeuwsch-Vlaamsche ondememingen, die tot deelname besloten, alsmede verscheidene buiten dit gewest gevestigde zaken, die hun aanvragen om standruimte indienden, noop- ten de vereeniging haar opzet aanmerkelijk uit te breiden. Reeds vrij spoedig zag zij zich verplicht naast de 2 groote gebouwen, waar- over zij de beschikking had, er nog een 3-tal brj te huren. Eenigen tijd geleden was in totaal pl.m. 900 M2. verhuurd en stond de vereeniging voor de vraag met het verhuren verder te gaan, daartoe nog gebouwen in ge bruik te nemen dan wel het bordje „Vol" voor haar venster te hangen. Na rijp beraad foe- sloot zrji tot het laatste. De V. V. V. is nu volop bezig het vele werk, dat voor de opening nog verricht moet wor den, af te doen. SCHOONDIJKE. Aan den kantoorhouder J. Minderhoud van het hulppost- en telegraafkantoor te Schoon- dijke is op zijn verzoek met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag verleend. Arrondissements-rechtbank te Mlddelburg. De recbbbank heeft in hare zitting van 29 Mei j.I. de volgende zaken behandeld: F. D., oud 35 j., mecanicien te Hoek, gede- tineerd, werd verdaciht dat hij op 28 Maart 1931 te Ter Neuzen een rijwiel, dat toebe- faoorde aan J. Venbrugge, heeft weggenomen. Eisch: 6 maanden gevangenisstraf met af- trek van het voorarrest. Mr. Kegge refereert zich aan het oordeel van de Rechtbank. W. E. K. K. G., oud 26 j., chauffeur te Ter Neuzen, was door den Kantonrechter te Ter Neuzen op 13 Fetoruari 1931 veroordeeld tot f 40 boete of 10 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor een tijd van een maand wegens overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet, gepleegd op 14 Januari j.I. te Ter Neuzen. De verdachte was in hooger beroep gekomen en bij vonnis der Rechtbank van 24 April j.I. was hij tot dezelfde straf veroordeeld, bij ver- stek. De verdachte was tegen dat verstek- vonnis in verzet gekomen. Eisch: bevestiging van het verstek-vonnis. Mr. Tichelman, verdachte's Raadsman, vroeg bij veroordeeling een lichtere straf en geen intrekking van het rijbewijs. J. W., oud 28 j., koopman te Ter Neuzen, werd ten laste gelegd, dat hij op 22 Maart j.I. te Waterlandkerkje als bestuurder van een auto daarmee roekeloos en onvoorzichtig heeft gereden over den Vrije Polderschen dijk, door daar te rijden met remmen, die niet behoor- lijk functionneerden, in ieder geval zonder dat de auto was voorzien van 2 onafhankelijk van elkaar werkende remmen, waardoor het rij- tuig ieder oogenblik tot stilstand kon worden gebracht, zonder behoorlijke verlichting, zon der voldoende signalen te geven en zonder be- hoorlijk uit te kijken, waardoor hij een til bury heeft aangereden, waarbij de tilbury met paard omviel en Maria Louissa van de Waeter huisvrouw van H. P. van de Vijver, een lin- ker-polsbreuk heeft bekomen, tengevolge waarvan zij eenige weken hare beroepsbezig- heden niet kon verrichten. Eisch; 50 boete of 25 dagen hechtenis. K. H., oud 24 j., arbeider te Axel, werd be- klaagd dat hij op 6 April 1931 te Ter Neuzen Frans Harms met een mes of scherp voor- werp een steek of snede in den rug heeft toe- gebracht van 7 h 8 c.M. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. H. P. P., oud 45 j., landbouwer te Zaamslag, was op 24 Februari j.I. door den Kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis wegens het afkappen van takken van een boom. Verdachte was tegen dat vonnis in hooger beroep gekomen. Bij vonnis der Rechtbank van 24 April j.I. was verdachte tot dezelfde straf veroordeeld, bij verstek. De verdachte heeft toen tegen dat verstek-vonnis verzet gedaan. Eisch: vernietiging van het verstek-vonnis en vrijspraak. Mr. Tichelman sluit zich daarbij aan. ROEKELOOS EN ONVOORZICHTIG GEREDEN. 17 Nov. j.I. wandelden de gemeentesecre- taris van Oostburg, de heer P. d. H., en een vriend aan den redhterkant van den rijksweg tusschen Schoondljke en Oostiburg, toen zij werden aangereden door een vrachtauto. De heer De H. ibekwam daarbij zuike ernstige verwondingen, dat hij langen tijd zijln werk- zaamheden niet kon vervullen, terwijl zijn vriend het er, door opzij te springen, nog zon der kleerscheuren af wist te brengen. Wegens het tosbrengen van zwaar lichame- lijk letsel door schuld werd de chauffeur van de auto, de 43-jarige koopman M. van G., door de Middelburgsche rechtbank veroor deeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 6en maand met een proeftijd van 2 jaar, 50 boete sub. 25 dagen hechtenis en de ont- zegging van de bevoegdheid tot het Ibesturen van motorrijtuigen voor den tijd van drie maanden. Verdachte ging van dit vonnis in appel. Het Haagsche geredhtshof hoorde Woens- dag in hooger beroep 14 getuigen, waarna de advocaat-generaal Mr. De Visser een gelijke straf eischte, omdat hij -met de rechtbank van oordeel was, dat verdachte hoogst roekeloos en onvoorzichtig heeft gereden. Op 10 Juni a.s. zal het Hof uitspraak doen. ACHT MAANDEN ONSCHULDIG GEVANGEN GEZETEN. Het Amsterdamsche Hof heeft uitspraak gedaan in een revisiezaak van een man, die 25 Maart 1927 door de Amsterdamsche recht bank ter zake van diefstal was veroordeeld. tot acht maanden gevangenisstraf, die hij heeft ondergaan. Hoewel hij steeds zijn on- schuld had volgethouden, was hij niet in hoo ger iberoep gegaan, omdat hij zich in preven- tieve hechtenis had bevonden en hij niet de rislco wilde loopen nog langer preventief te zitten. Daar by echter na zijn ontslag uit de gevangenis naar een gemeentcbetrekking sol- llciteerde, doch deze niet kon krijgen op grond van het tegen hem gewezen vonnis had hij zich alsnog tot den Hoogen Raad om revisie geiwend door zijn raadsman Mr. H. Bruyn, welke revisie op 30 Maart j.I. door den Hoo gen Raad overeenkomstig requisitoir van den procureur-generaal Mr. Tak werd toegestaan. De zaak werd verwezen naar het Amster damsche Hof. Nadat nogmaals alle getuigen gehoord waren, requisiteerde de advocaat- generaal Mr. V. Harinxma thoe Slooten be vestiging van het veroordeelend vonnis der rechtbank. De verdediger, Mr. H. Bruyn, bestreed uit- voerig de betrouiwbaarheid van de getuigen, die destrjtis door de rechtbank zijn gehoord en die thans, in hun verkiaringen voor het Hof, niet meer zoo positief waren. Pleiter verwees naar diverse psychologische pro ovenwaaruit gebleken was, dat de waamemingen van ge tuigen onmogelijk juist konden zijn. Het Hof, arrest wijzende, achtte het onaan- nemelgik, dat verd. J. B. inderdaad den diefstal had begaan en sprak hem daarvan vrij. KON. NEDERL. VOETBALBOND. Wedstrijduitslagen van Zondag. Intemationaal. 0—3 O.-NederlandW.-Duitschland Kampioenschap van Nederland. Feijenoord-Velocitas 20 gesp. gew. gel. verl. doelp. pt. Ajax 6 4 1 1 22—11 9 PSV Feijenoord Velocitas Go Ahead 6 4—2 18—9 8 4 3—1 10—6 6 4—13 2—16 1 4 4 4—14 AFDEELING IV. Promotie 2e klasse. WilhelminaBlerjerheide 13 RoermondDongen 26 Promotie 3e klasse. ZeelandiaTemeuzen 29 ZEELANDIA—TERNEUZEN. 2—9. Temeuzen speelde gister te Middelburg haar laatste p romo ti ewe ds t rij dZij moest deze wed- strijd winnen, wilde zij nog gelijk komen met Alliance en deze beide vereenigingen dus in een beslissingswedstrijd moeten uitmaken wie van haar naar de tweede klas zal promoveeren. Dat Temeuzen tegen de Middelburgsche club een zoo groote overwinning heeft weten te behalen heeft niet gelegen aan de krachts- verhouding, doch louter aan het feit, dat Zee landia niets meer kon halen, daar deze ver eeniging toch naar de derde klasse moet de- gradeeren. Bij de Zeelandianen was het meer te doen om een aangenaam partijtje voetbal dan om de overwinning. Laten wij er direct bij voegen, dat de wedstrijd in zeer beste ver- standhouding werd gespeeld; totaal geen en kele unfaire daad van een speler hebben wij kunnen constateeren. De wedstrijd stond onder leiding van den heer Van de Wijgerd, van Breda, terwijl de heeren Maurer en Vriens uit Bergen op Zoom hem als grensrechter assisteerden. Het elftal van Zeelandia was volledig, ter wijl Temeuzen met een invaller speelde voor haar linksbinnen. Wanneer het spel wordt begonnen zijn de eerste aanvallen voor Zeelandia. Bij een daar- op volgende uitval van Temeuzen zet de rechts- buiten den bal goed voor doel, doch de keeper weet te redden. Wanneer daarop dezelfde spe ler het Ieder weer voor doel plaatst, veroor- zaakt een van Zeelandia's backs een penalty, welke door Temeuzens middenvoor in een doelpunt wordt omgezet. Er zijn dan nog maar vijf minuten gespeeld. Zeelandia weet daarna een comer te forcee- ren, welke echter niets oplevert. Direct daarop volgt weder een aanval van Zeelandia, doch haar middenvoor mist een prachtkans. De thuisclub is meer in den aanval. Een groote fout was het bij Temeuzen, dat haar middenlinie herhaaldelijk op doel terug trok, waardoor haar voorhoede totaal geen steun had en deze meermalen den bal zelf moest gaan ophalen. Als er een kwartier gespeeld is, komt bij een aanval van Temeuzen de rechtsback van de Middelburgers zoo in het nauw, dat hij het Ieder hard op zijn doel terug speelt. De kee per kan den bal echter niet bemachtigen en deze vliegt in de touwen, zoodat het 20 is voor Temeuzen. Een paar minuten later krijgt Temeuzen een comer te nemen, de bal gaat echter naast. Direct daarop volgt een vrije trap voor Ter- neuzen; deze wordt prachtig genomen, maar Zeelandia's keeper zendt het Ieder terug in het veld. Dan krijgen de Middelburgers weer een corner, de bal komt fraai voor doel, maar Terneuzens keeper is op zijn post en redt. Bij een nu volgenden aanval van Zee landia gaat haar rechtsbinnen door alles heen, zijn 'schot gaat echter naast. De comers zijn niet van de luoht af en thans is het weer de beurt aan Temeuzen. De lechtsbuiten neemt hem, de bal komt bij den linksbuiten en deize is het die de voorsprong voor Temeuzen vergroot. 03. Twee minuten daarna verkleint Zeelandia den achterstand, doordat haar rechtsbinnen met een schitterend schot Temeuzens doelman den bal het nakijken geeft. 13. Vijf minuten later weet zij haar achterstand nog kleiner te maken, door bij een schermut- seling voor doel den bal over de lijn te wer ken. 23. Nadat over en weer nog eenige aanvallen worden ondemomen en belde partijen nog een paar comers krijgen te nemen, welke niets opleveren, is het rusten. In de tweede helft heeft Terneuzens links binnen al direct een prachtkans, doch hij mist, terwijl even later de middenvoor hetzelfde overkomt. De partijen wegen nu goed tegen elkaar op. Terneuzens middenlinie plaatst zich nu meer naar voren, waardoor de voorhoede meer aan vallen kan ondernemen. Als de tweede helft 15 minuten oud is, dringt Terneuzens rechtsbuiten overal doorheen en met een harden schuiver brengt hij den stand op 24. Twee minuten later is het de middenvoor, die den stand op 25 weet te brengen, terwijl direct daarop de linksbinnen zijn kans waar- neemt en er 26 van maakt. Thans gaat het spel weer meer op en neer en asm beide kanten wisselen de comers el kaar af. Hoe goed sommige ook genomen worden, doelpunten komen er niet uit voort. Als dan bij een aanval van Temeuzen de linksbuiten den bal voor doel plaatst, mist de rechtsbinnen een opgelegde kans. Even later doet deize het dan beter, door weder uit een voorzet van links den bal in de tou wen te jagen. 27. Vijf minuten later krijgt Temeuzen een vrije trap te nemen. De middenhalf plaatst goed naar de voorhoede en het is weder den rechtsbinnen die scoort. 28. Nu gaat Zeelandia weer meer tot den aan val over. Doelpunten worden er echter door haar niet gemaakt. (Vermeldt dient te wor den, dat in deze periode Zeelandia's rechts binnen een zeer prachtig schot op doel plaatste, wat juist over ging.) Als er dan nog twee minuten gespeeld moe ten worden, zet Temeuzens linksbuiten den bal weer goed voor en de middenvoor weet te scoren. 29. Na nog enkele aanvallen over en weer kon- digt de scheidsrechter het einde van den voor hem zeer gemakkelijk te leiden wedstrijd aan. Het verloop van de promotiewedstrijden is als volgt: gesp. gew. gel. verl. doelp. pt. Temeuzen 4 3 1 177 6 Alliance 4 3 1 117 6 Zeelandia 4 4 620 AXEL ISASSCHE BOYS I Zondag speelde Axel een extra-bekerwed- strijd tegen Sassohe Boys. Voor den aan- vang werd door den aanvoerder van Axel een bloemenhulde gebracht in verband met het door de Boys behaalde kampioenschap Z.V.B. Wanneer de thuisclub heeft afgetrapt (Axel verscheen in een geheel andere op- stelling) ontstaan voor beide doelen direct al gevaarlijke momenten. Als nog geen 10 minuten gespeeld zijn nemen de bezoekers de leiding. De gewijzigde opstelling blijkt voor de thuis club geen verbetering en de Boys houden dan ook het beste van het spel. Zij zijn ook tel- kens iets vlugger, zitten meer op den bal en weten daarvan te profiteeren. Met 03 breekt de rust aan. Na de rust heeft de thuisclub weer enkele veranderingen aangebracht en het begin is niet slecht. Na 5 min. maken de Oranjeman- nen hun eenigste doelpunt. Met de meerderheid der Boys is het dan gedaan, de strijd gaat gelijk op, doch de ach- terhoede der bezoekers weet telkens haar ter- rein bijtijds te zuiveren. Beide doelen ver- koeren beurtelings in gevaar en nog eenmaal weten de Boys te doelpunten. Het laatste kwartier wordt doorgespeeld in een hevlge regeubui en door de gladheid wordt het spel niet fraaier. Het einde komt met een 41 overwinning voor de Boys, die daardoor in het bezit kwamen van een fraaien beker. ONWEER. Tijdens een hevig onweer is Vrijdagavond de Jbliksem geslagen in de boerderij van den landbouwer Mellendijk te Zelhem. De hoeve werd geheel in de asch gelegd. Te Azewrjln, gemeente Bergh, is een schuur van den landbouwer Berendsen door den blik- sem getroffen en in brand geraakt. Het vuur was Vrijdagavond nog niet ge- blruscht." Ook het woonhuis werd emstig be- dreigd. Verscheidene telefoonverbindingen zijn gestoord. Vrijdagavond omstreeks 5 uur ontlastte zich boven Amihem een hevig onweer. Tijdens de bui barstte een wolkbreuk los, waarbij hagel- steenen vielen zoo groot als knikkers. Spoe dig stonden vele straten in de lager gelegen stadsgedeelten blank en liepen kelders onder water, doordat de riolen het water niet kon den verwerken. Na de bui, bleek dat van ver scheidene straten het wegdek ernstig was beschadigd en dat in de tuinen en parken, nogal schade door den hagel was aangericht. Te Princenhage is tijdens den hagelslag van Donderdagmiddag veel schade aangericht aan tuin- en veldgewassen. De schade wordt op f 80.000 begroot. Vrijdagmiddag om ongeveer 5 uur woedde boven Nvjmegen een hevig onweer, gepaard gaande met zeer sterken regenval. Er viel zooveel regen en hagel, dat de straten in de benedenstad overstroomd werden en de kel ders der huizen onderliepen. De bliksem sloeg in een huis aan den Nonnendaalschenweg, doch veroorzaakte geen brand. In het naburlge Kekerdom werd een groote boerderij door den bliksem getroffen en brandde tot den grond toe af. In de Betuwe heeft de hagelslag veel schade aangericht. In het buurtschap Rietmole, gemeente Haaksbergen is Vrijdagavond de boerderij Kamers door den bliksem getroffen en afge- brand. Zes varkens kwamen in de vlammen van huid en voeten geneest men met PUROL. Doos 30, Tube 80 ct. Bij ApotJh. en Drogisten (Ingez. Med.) om, het overige vee kon nog bijtijds gered worden. In een naiburige weide werd een koe door den bliksem getroffen en gedood. In totaal zijn door den afhaaldienst in deze buurt 62 koeien opgehaald, die alle tijdens het on weer door den bliksem zijn gedood. WEDER ZWARE ONWEDERS. Een hevig onweder heeft in Zuidoostehjik Drenthe gewoed, waarbij' twee kinderen door den bliksem zijn getroffen. Te Odoomer- veen, bij Schoonoord, sloeg de bliksem in de arbeiderswoning van J. Kootstra en trof het 13jarig dochtertje, dat op slag werd gedood. Een 15jarige zoon van S. de Jong uit Bar- gercompascuum werd door den bliksem ge troffen, terwijl hij bezig was met veenarbeid op de terreinen van de Griendtsveenmij te Sohoningsdorf in Duitschland. De jongen was onmiddellijk dood. Toen de veertienjarige J. Wiggers per rij wiel van Groenlo naar Winterswijk reed, om aldaar de ambachtsschool te bezoeken, werd hij biji Winterswijk door een onweer overval- len en door den bliksem van zijn fiets gesla gen. De bestuurder van een voorbijkomenden vrachtauto nam den bewusteloozen knaap op en bracht hem naar het ziekenhuis te Winterswijk. Zijn toestand is zorgwekkend. Te Nieuweroord (Dr.) sloeg- op de Mid- denraai de bliksem in de landbouiwerswoning van den beer H. Lohr, waar juist een groot aantal personen schuilden. Het geheele ge- bouw is afgebrand. De heer Lohr werd aan een der armen gekwetst. ONDER EEN KANON TERECHT- GEKOMEN. Te Ede sloegen de paarden, die voor een stuk geschut waren gespannen, op den Park- weg op hoi, aldus meldt het „Hdbl.". De wachtmeester L. trachtte ze te grijpen, maar kwam daarbij te vallen. Het kanon ging over hem heen en hij werd met ernstige inwendige kneuzingen opgenomen en moest naar het hospitaal te Uredht worden overgebracht. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Vrijdagavond omstreeks half zeven ia op den Oosterhoutschenweg nabij 't dorp Tete- ringen bij Breda een emstig auto-ongeluk ge- beurd, waarbij drie menschenleivens te betreu- ren zijn. De 19-jarige mej. A. Jansen en het 13-jarige meisje F. Metsers begaven zich om dien tijd kerkwaarts. Op ongeveer 30 meter van hun woning passeerden zij den fietsenden 40- jarigen faibrieksanbeider G. Swolfes. Uit de richting Oosterhout kwam de vracht auto van de firma Bos Co., Hoenderpark te Utrecht met een flinke vaart in de rich- ting Breda gereden. Juist toen de meisjes op het fietspad den wielrijder passeerden, verliet de vrachtauto den rijweg en reed met voile snelheid op de drie personen in. In een oog- wen kwaren de beide meisjes en de wielnjder van den weg gevaagd. Onmiddellijk snelden eenige omwonenden toe. Hulp mocht echter niet meer baten. De 40-jarige G. S. vader van drie kinderen, was deerlijk verminkt en vrij wel onkenbaar; hij moet op slag dood geweest zijn. De belde meisjes gaven nog teekenen van leven. Mej. J. overleed spoedig, evenals het andere meisj«. Dr. Sluyters was spoediig ter plaatse, doch kon slechts den dood der drie slachtoffers constateeren. De pastoor uit Teteringen, die direct gewaarschuwd was, diende de slacht offers nog het heilige oliesel toe. Van betrouiwbare zijde wordt gemeld, dat in den auto zaten de heer Bos met zijn 18- jarigen zoon, welke laatste stuurde en op wiens naam ook alle papieren stonden. De officier van justitie, Mr. baron Speyaert van Woerden, de districtscommandant der Koninklijke marechauss^e, Jhr. majoor Lam an Trip, en de burgemeester van Teteringen leid- den het onderzoek. Beide inzittenden zijn in voorloopig arrest gesteld; de wagen is in be- slag genomen. De verslagenheid in het dorp Teteringen is begrijpelijkerwijze zeer groot. In een jaar ttjds zijn er thans zeven slachtoffers van het ver- keer te betreuren. DE EERSTE PASSAGIER UIT INDIe PER VLIEGTUIG. De eerste passagier die met een vliegtuig der K. L. M. uit Indie naar Nederland komt is de bekende revuester Roosje Kohler. In verband met hare verbintenissen in Indie kon zij, op de gewone manier reizende niet tijdig in Nederland zijn voor de repetities eener nieuiwe revue. Zijl heeft. zich daarop een plaats weten te verzekeren in het retourvliegtuig, dat j.I. Donderdag van Batavia naar Neder land is vertrokken. HET VERGIFTIGINGSGEVAL TE 's-GRAVENZANDE. De toestand van het anderhalf-jarig doch tertje van den heer V. uit 's-Gravenzande, dat slachtoffer werd van de wraakoefening eener dienstbode, die beide kinderen van V. azijnextract heeft doen drinken, is thans gunstig. Voor haar levensibehoud bestaat geen vrees meer. EEN 102-JARIGE. Mevr. de wed. Slegt ,wonende van Bylandt- straat 164 te's Gravenhagge heeft haar 102en verjaardag gevierd. Zij is de oudste tn- woner van de residentie en vanzelfsprekend ondervond zij 'n buitengewone belangstelling. Mevrouw Slegt geniet nog een goede ge- zondheid en was zeer onder den indruk van het huldebetoon, dat haar deel werd. Van familieleden, vrienden, buren en buurtge- nooten ontving zij vele bloemstukken en iaarten. In den loop van den middag kwam mr. dr. Westerman, chef van het kabinet van den burgemeester de gelukwenschen van den burgemeester aian mevrouw Slegt over- brengen. BIJ HET BADEN VERDItONKEN. Woensdag is nog laat in den avond de vijif- en-twintigjarige Ooms uit de Lepelstraat te Bergen op Zoom in de Schelde gaan zwemmen. Daarbij! is hij vermoedelijk in een kreek geraakt en verdronken. Eerst Donder- dagmorgen werd de man vermist. Zijn rijwiel en kleeren werden langs den dijk gevonden. De politie heeft den geheelen middag gedregd en om ongeveer tien uur 's avonds is het lijk van den man binnengebracht. SCHIP VASTGEHOUDEN WEGENS ONZEEW AARDIGHEID. Op last van de scheepvaartinspectie is Don derdagmiddag te IJmuiden vastgehouden het Spaansche stoomschip „Oyarsum", kapitein JosS Menaca. Het schip had zijn lading ge-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2