ALGEMEEN HIEUWS- EH APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREH. Aspirin GILLET Millionaii tegen wil en dank bihnehland. MOTORS No. 8687 MAANDAG 1 JUNI 1931 71 e Jaargang, FBUILLKTOH, leenig op dewereld 8UITEULAHD. Voor/ Uw gezondheld ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen fr per post M 80 per 3 maanden - Bij voor uitbetaling fr. per post 6.60 per jaar Voor Brtgie en Amerika 2,25, overlge lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post - A-Ponneraenten voor het buitenland alleen bt) vooruitbetaling. (Jitgeefster: Firma P. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TEUEFOON No. 25. ADVERTENTI8N: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor eIken re&®1 mctl: 1 °,2C; Grootere letters en clichFs worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentlfin bjj regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrtjgbaar Is. - Inzendlng van advertentlen liefst 6*n dag voor de uitgave DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVONB DIENSTPLICHT. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat vanaf 2 tot en met 11 Jum a s op de gemeente-secretarie voor een leder ter imzage is nedergelegd bet Inschrijvings- register met een daaruit opgemaakt Alpnabe- tisch Register, alsmede een afschrift van het gemeenschappelijk alphabetised register, voor zoover betreft de groep waartoe deze ge- meente behoort, van de dienstplichtigen der lichting 1932. Binnen ibovengenoemd tiji&vak kan tegen deze registers Ibij een met redenen omkleed venzoekschrift, in te dienen bij den Burge meester, taezwaar iworden ingebracht. Ter Neuzen, 1 Juni 1931. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. EERSTE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Bij de hervatting van de beraadslaging over de Indische begrooting heeft minister de Graaff zijn gisteren afgebroken rede voortge- zet en medegedeeld, dat de instelling van een commissie van adivies ter voorkoming van dubbele heffing ingevolge de vennootschaps- belasting wordt voorbereid. Het optreden van den heer Kiewit de Jonge kon naar buiten den indruk maken van slapiheid der regeering tegenover de tegen haar gerielite beweging. De salariskorting is volstrekt nood'zakeiijk- heid en niet ombillijk. Zij is door spr. in schrif- telijk overleg met den landvoogd als ultimum remedtum aangegeven, dooh door de Indische begrootingscommissies zelfstandig voorge- steld. Omtrent verdere bezuinigingen kan spr. geen concrete mededeelingen doen. Op den duur izal bezoldiging van een amfotenaren- conps op den tegeniwoordigen voet voor Indie ondragelijlk worden. Overwogen dient te wor den of de salarissen, ook van het Europee- sdhe personeel, niet op een andere basis, in overeenstemming met de Indischen levens- standaard, moeten worden gebracht. De heer Briet (a.r.) betoogt, dat uit de me- dedeeling van den minister, dat de regeering den heer Oolijn condities had moeten stellen, die hij niet zou kunnen aanvaarden, volgt, dat dit condities van staatkundigen aard hadden moeten zijn en dat daarom de minister een grondwettelijken plicht heeft mede te deelen, waarom de heer Colijn niet is aangezocht voor de functie van gouvemeur-generaal. Blijft de minister zwijgen, dan zal dat een ongunstigen indruk in het land maken. De heer Mendels (s.d.) betoogt, dat de mi nister inzake de benoemingskwestie of geheel had moeten zwijgen of open kaart had moeten spelen. Zijn mededeeling van gisteren was van zijn standpunt onvoorzichtig. De heer Slingenberg (v.d.) bestrijdt het standpunt van den heer Briet als zou de mi nister door niet te antwoorden de Grondwet hebben geschonden. De heer de Savornin Lohman (c.h.) betoogt dat de minister fonmeel het recht had niet te antwoorden, maar dat hij, nu hij dat formeele standpunt niet innam, doch een antwoord gaf, verder had moeten gaan. De heer Blomjous (r.k.) dringt eveneens aan op nadere inlichtinigen. WAT IEDEREEN VAN DE UITBREIDING DER ZIEKTEWET MOET WETEN. Van 1 Juli 1931 af wordt een uibbreiding der wettelijke ziekteverzekering van kracht, waardoor van dien datum af mede verplicht verzekerd zijn: a. Personen in loondienst werkzaam bij in- richtingen, staande onder beheer van een na- tuurlijk of rechtspersoon, mits zij ingevolge de pensioenwet 1922 geen am'btenaar zijn of als zoodanig worden beschouwd. ib. Personen in loondienst van hen, die een vrij beroep uitoefenen zooals advocaten, pro- cureurs, zaakwaamemers, geneesheeren, nota- rissen, architecten, accountants ten behoeve van de uitoefening van dat beroep. c. Personen in dienst van rechtspersoon- lijkheid bezittende vereenigingen of sticbtin- gen, behoudens enlkele uitzonderingen. d. Personen in loondienst als tuinman, boschwadhter of in een soortgelijke betrek- king. e. Personen in loondienst voor de verzor- ging van dieren of voor de bediening van rij- tuigen, motorrijtuigen, vliegtuigen en pleizier- vaartuigen (fbetrekkinigen die wijzen op een zekeren welstand of luxe bij den werkgever). f. Personen in loondienst werkzaam bij aanibouw, aanleg, onderhoud, herstelling of slooping van bouw-, water- of grondwerken, uibgevoerd in eigen beheer. De verplichte ziekteverzekering wordt uit- gevoerd door Bedrijfsvereenigingen en door de ziekenlkassen van de Raden van Arbeid. De premie welke door de werkgevers, aan- gesloten bij de ziekenkassen der Raden van Arbeid, moet worden betaald is door de Kroon vastgesteld op een vast percentage van het loon der arbeiders, als regel f 23 per jaar per f 1000 loon. Daarentegen zijn de Bedrijfsver eenigingen vrij in de bepaling van de hoe- grootheid der door haar te heffen premie. De meeste Bedrijfsvereenigingen vorderen een voorschotpremie, varieerende van 15 tot 28 per 1000 uit te keeren loon, terwijl zij vaak na afloop van het boeikjaar alsnog een om- slagpremie heffen. Werkgevers, die personen als vorenbedoeld in dienst helbben, zullen verplicht zijn daarvan aangifte te doen en te kiezen bij welk uitvoe- ringsorgaan der verzekering zij zich wenschen aan te sluiten. Zij zullen goed doen door zich voordien volledig te doen inlichten. De Raad van Arbeid is daartoe, voor zoover mogelijk, bereid. MR. J. D. C. BARON VAN HEEKEREN VAN KELL. f Te Angeloo is op kasteel Bingerden, 77 jaar oud, overleden mr. J. D. C. baron van Heeke- ren van Kell, oud-gezant in Zweden en oud- lid der Eerste Kamer. UITVOERING TAR WE WET. Het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag melidt: In verband met mededeelingen als zou, als gevolg van het in werking treden van de Tarwewet 1931, de broodprijs met 2 cent per brood a 8 ons worden verhoogd, wordt er van bevoegde zijde op gewezen, dat bedoelde mede deelingen niet als juist zijm te aanvaarden. Verhooging van den broodprijs als gevolg van genoemde wet zal zich, zelfs indien al met het oag op de bloemkwaliteit een wat duurder buttenlandsche grondstof zou moeten worden vermalen dan thans, kunnen beperken tot 1 cent per brood van 8 ons. SCHENDING VAN HET BRIEFGEHEIM Het Tweede Kamerlid De Visser heeft den door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 21) Vervolg.) HOOFDSTUK IX. Stephen en George Henry schenen in een eenigszins melancholieke stemiming te zijn toen ze op een morgen, ongeveer een week later, plaats namen aan hun gewone tafel in de grill-room van de Milan" om hun lunch te ge)bruiken. „Heb je ook toevallig onze prive-uit- qaven van deze maand nagezien vroeg Stephen aan zijn broer, terwijl hij zijn mineraal-water, waarop een stukje citroen dreef, zat te drinken. „Ik iheb daaraan vanmorgen een paar minuten besteed," luidde het sombere ant woord. ,,Het resultaat was, naar ik vrees, heel teleurstellend." ,,Buitengewoon." ,,Wij zijn in een zeer moeilijke positie," vervolgde Stephen, terwijl hij achterover in zijn stoel leunde, en door de vensters van het restaurant keek. Zonder twijfel hebben wij het veriangen geld uit te geven, George Henry, doch door ons ge- brek aan ervaring sohijnen wij de noodige moeilijkheden niet te kunnen overfcomen. Wij hetbben er beiden een afkeer van geld weg te smijten. We zouden bijvoorbeeld niet een flesch champagne kunnien bestel- len, waarin wij geen trek hadden, en deze half laten staan, alleen met de bedoeling Ministers van Waterstaat en van Justitie de votgende vragen gesteld: 1. Is het de regeering bekend, dat het briefgeheim voor arbeiders, werkzaam aan de Philipsfabrieken te Eindhoven, hlijikbaar niet is gewaarborgd, en dat ten gevolge daarvan twee arbeiders, daar werkzaam, zijn ont- slagen 2. Is het de regeering bekend, dat van de correspondentie van die arbeiders een dos sier is gemaakt, door hun correspondentie te kopieeren of photografeeren, van welk dossier afschriften zich in banden bevinden of hebben bevonden van zekeren Leysen, secre- taris van den Modernen Metaalbewerkersbond te Eindhoven? 3. Is het de regeering bekend, dat de ar beiders ter plaatse de particuliere Philips- politie, in samenwerkinig met personeel van de posterijen van de schending van dit brief geheim verdenken, van welke schending ge noemde Leysen op de hoogte zou zijn ge- weest? 4. Is de Minister van Waterstaat bereid ernstig te doen onderizoeken wie van't postper- soneel zich eventueel sch-uldig heeft gemaakt aan de schending van het briefgeheim of hierbij heeft geholpen, en de noodige maat- regelen te treffen, opdat dit in het vervolg niet meer plaats heeft? 5. Is de Minister van Justitie bereid, te bevorderen dat een rechtsvervolging wordt in- gesteld tegen hen die direct of indirect zich hebben schuldig gemaakt aan de scbending van het briefgeheim, zooals te Eindhoven heeft plaats gehad en waardoor arbeiders broodeloos zijn geworden? E'lTKEERINGEN AAN MOBILISATIE- SLACHTOFFERS. Het bestuur van den Bond van mobilisatie- invaliden en van hun natoestaanden, te Draoh- ten, heeft van den secretaris van den Raad van State bericht ontvangen, dat over het wetsontwerp tot wijziging en verhooging van het VIHste Hoofdstuk der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1931 (uitkeeringen aan de z.g. mobilisatieslachtoffers) en het wetsont werp strekkende tot het vaststellen van een regeling inzake het verleenen van geldelijke uitkeeringen aan de moibilisatie-slachtoffers reap, op 5 en 12 Mei aan de Ivoningin advies is uitgebracht en deze wetsontwerpen dienten- gevolge den Raad van State reeds he'biben ver- laten. Het bestuur heeft zich thans tot de Konin- gin gewend met verzoek den meest mogelij- ken spoed in deze te bevorderen. INSTELLING COMMISSIE BINNEN- SCHIPPERIJ. De Minister van Arbeid, Handel en Nijver- heid heeft ingesteld eene kleine commissie die tot opdracht heeft den economischen toe- stand der particuliere hinnenschipperij te on derizoeken en daarover aan hem verslag uit te brengen. Als voorzitter dezer commissie treedt op de heer J. Warner, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zwolle; leden zijn de heeren H. Booy Thzn., secretaris van den Nederlandsch Protestantsch-Christelijken Schippersbond, Joh. Brautigam, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, F. J. H. Geraets, referendaris biji het departement van arbeid, handel en nijverheid (die met het secretariaat is belast), H. H. Holthuizen, secretaris van den Nederlandschen R. K. Bond van reeders en schippers ,,St. Nicolaas", T. P. Keyzer, secretaris der Schippersvereeni- ging „Schuttevaer" en C. H. Zijlstra, inspec- teur voor de scheepvaart. De commissie is Vrijdagmiddag namens ge- noemden Minister door den heer F. K. J. He- ringa, chef der afdeeling handel en nijiverheid van diens departement, gelnstalleend, die daarbij eene korte uiteenzetting van de taak der commissie gaf. De installatierede van den heer Herlnga werd beantwoord door den voorzitter der com missie. Het secretariaat is gevestigd Bezuidenhout- scheweg 30, 's-Gravenhage. GEKNOEI MET CANDIDATENLIJSTEN VOOR DEN GEMEENTERAAD. Te Stein bij1 Sittard is op last van de justitie beslag gelegd op de ingediende can- didatenlijsten voor de ajanstaande Gemeente- raadsverkiezing. Een viertal lijsten zouden valsche handteekeningen bevatten. Het jiusti- tieel onderzoek is in vollen gang. is het beste juisf gasd genoeg. Eischt daarotn uitsluitend Aspirsn- tabletten in de origs- neele verpakking het wereldberoemd« BAYER-kruis. IbayerJ Let op oranje band en Bayerkruij. Prljl 75 cts. (Ingez. Med.> onze dagelijksche uitgaven te vergrooten. Ons gevoel van redelijkheid spreekt nog veel te veel. We waren wel bereid onzen vriend, Professor Hirscihfelt te steunen in zijn onderneming om rubber uit zeewier te maken, omdat hij ongetwijfeld een wetenschappelijk man is en wij niets in zijn nadeel weten. Daartegenover konden wij het niet van ons zelf gedaan krijgen aandeelen te nemen in een diamantmijn van iemand, die zich voorgtelde onder den naam van Douglas Fitzgerald, terwijl we toevallig later te hooren kregen, dat hij inderdaad Tozeph Levenstein heette en in staat van faillissement verkeerde." ,,Het was geheel onmogelijk, gaf George Henry toe. ,,Geld uitgeven wil nog niet zeggen, dat men het moet weg- gooien." „We hebben ook de noodige teleurstel- lingen ondervonden," zei Stephen pein- zend. ,,De man, die bew^erde goud uit zeewier te kunnen maken, heeft nooit meer iets van zich laten zien." „En we hadden hem slechts een on- noozele vijf pond als voorschot gegeven." zei George Henry op bitteren toon. ,,Hij had er tenminste om twintig moeten vra gen... Verder zijn al je calculaties be- treffende „De zingende Vogel" op niets uitgeloopen." ,,Dat geef ik toe," zei Stephen: „Ik neem graag alle schuld op me. Maar aan den anderen kant heb je er ooit van ge- hoord, dat twee onoordeelkumdige men- schen als wij een fortuin maken uit de eerste en beste theater-speculatie welk ze op touw zetten „Een feit is het," gaf George Henry te kennen, „dat wij de gave schijnen te be- zitten geld naar ons toe te trekken, dooh niet de kunst verstaan dit weer kwijt te raken. Het is een heel ernstige kwestiie voor ons." H. VAN DE CALSEYDE 8 Borluutstraat (dicht bjj Stadhuis) GENT. Tel. 12415. (Ingez. Med.) DE POLITIEKE MOEILIJKHEDEN IN OOSTENRIJK. De reeds lang dreigende crisis in de Oosten- rijksche binnenlandsche politiek schijnt, schrijft de N. R. Crt., thans inderdaad uit- gebroken te zijn. Dr. Schuerff, de Groot-Duit- sche minister in het coalitiekabinet Ender is afgetreden. Als de voorteekenen niet bedrie- gen beteekent dit dat de Groot-Duitschera verder van deze coalitie geen deel meer zullen uitmaken. Niettemin zal vermoedelijk het ka- binet Ender toch aanblijven en zal eenvoudig dr. Schuerff door een ander vervangen wor den. De breuk in de coalitie was al lang te voorzien. Er moet in Oostenrijk dringend noo- dig bezuinigd worden. De druk der belastin- gen is van dien aard, dat belastingverhooging niit alleen venmeden moet worden, maar dat belastingverlaging zelfs wenschelijk is. Een groote post op de begrooting vonmen de amb- tenaarssalarissen en dr. Ender wil dan ook om te beginnen van de amlbtenaren een offer ver- gen om de staatsfinancien te redden. De Gr.- Duitschers, die hun steun voomamelijk uit ambtenaarskringen krijgen, meenden zich daar niet mede te kunnen vereenigen. Zij stelden voor de rechten op koffie en thee en den sui- keraccijns te verhoogen en een vrijgezellen- belasting in te voeren. Zij vonden hierin ech- ter hun bondgenooten uit den verkiezingsstrijd de plattelanders, tegenover zich. Na lanig on- derhandelen om te trachten de tegenstellingen te verzoenen heeft Ender de bezuinigingsplan- nen ingediend zonder er het fiat van de Groot- Duitschers op te krijgen. Hun verzet maakt de positie van dr. Schotber, de minister van bui- tenlandsche zaken, uiterst moeilijk. Schoiber is van hilis uit geen partijman. Bij de jongste verkieizingen heeft hij zich edhter beijverd om de partijen die van den uiterst-rechtschen koers Vaugoin-Starhemberg niet gediend wa ren, bijeen te brengen. Hij heeft het daarbij niet verder gebracht dan tot een verkiezings- vertbond van de Groot-Duitschers en de Platte landers. Om zelf gekozen te kunnen worden moest Schoiber zich op een van de Groot- Duitsche lijsten candidaat laten stellen. Hij is dus afgevaardigde van die partij en komt nu voor de moeilijke keuze zijn partij te laten schieten of haar, tegen zijn overtuiging in. te volgen en als minister af te treden. Vermoe delijk zal Schober het eerste kiezen. Naar zrjn oordeel is het thans geen tijd voor politieke crisis en is het aanblijven van het huidigc- kabinet, zoowel als het invoeren van drasti- sche bezuinigingen, ook ten koste van de ambtenaren, onvermijdelijk. Door het uittreden van de Groot-Duitschers wordt het Ikabinet Ender een minderheidsre- geerinig; de 66 christen-socialisten en de 10 plattelanders geven het tezamen 76 stemmett, daartegenover staan de sociaal-democrateK met 72 stemimen, de Groot-Duitschers met 9 en de burgerwacht met 8 stemmen. Intusschen zal Ender in veel gevallen op den steun van de bungerwachten kunnen rekenen, terwijl ook voor menigen maatregel de socialistische steun te verkrijgen zal zijn. Dit verklaart waarom de bondskanselier voorloopig nog aan geen aftreden behoeft te denken. BRIANDS POLITIEK BHKRACHTIGD. Eerder dan verwacht werd heeft, schrijft de N. R. Crt., de Fransche Kamer gelegenheid gekregen zich uit te spreken over het aanblij ven van Briand en het voortzetten van zijn: buitenlandsche politiek. De interpellatie Franklin Bouillon bood daartoe een geschikte aanleiding. De interpellant heeft het door zijn overdreven, gezwollen aanval Briand en Laval wel gemakkelijk gemaakt. Toch was de meer- derheid voor de regeering bij de stemming over het verleenen van den voorrang aan de radicale motie niet overweldigend, 57 stem- men, hoewel Laval de kwestie van vertrouwen had gesteld. Bij de stemming over het tweede deel van de motie-Drouot was de meerderheid' even groot en ten slotte bedroeg zij brj de stemming over de motie-Drouot in haar geheel 76 steimmen. Uit de ontledinig van de stemmen hlijkt, dat verscheidene socialisten en socialis tische radicalen tegen de motie van vertrou wen hebben gestemd, hoewel zij met Briand!^ politiek vollkomen meegaan. Zij wilden echter geen vertrouwen uitspreken in het ministerie- Laval. Omgekeerd moeten verscheidene recht- ische Kamerleden tegen de motie gestemd heb ben, hoewel zij wel vertrouwen stellen in het ministerie, om zich zoodoende tegen Briand uit te spreken. Alles bijeengenomen kunnen dus zoowel Briand als Laval jnet den uit-lag der stemming tevreden zijn, die ongetwijfeld' ook in breede kringen in het buitenland voi- doening zal wekken. Niet het minst bij Briands medestanders te Geneve, die zoo pas nog dui- delijk te kennen hebben gegeven, dat zij voor zich den man van de Europeesche Unie niet gaarne uit hun midden zouden missem „En ihet lijkt mij, alsof er niemand is. die ons kan helpen," ging Stephen voort. ..Biina al de voorstellen, welke men ons komt doen, zijn of een beleediging voor onis intellect, of deze maken zulk een goe- den indruk, dat wij er geen geld in durven steken. Onze eenige hoop is op het °oge"- blik gevestigd op Professor Hirschfelt, maar hij weigerde meer dan vijf duizend pond te accepteeren... Ah, daar komt monsieur Louis met onze port. De eerste ober-kellner verwaardigde zich persoonlijk hun glazen te vullen uit een met stof bedekte flesch, welke in een mandje stond. Beleefdheids-phrases be- treffende het weer werden gewisseld. „Mijnheer Margetson vroeg een oogen- blikje geleden naar LI, mijnheer Under wood," deelde Louis hem mede. ,,Hij zit daar ginds aohter het soherm." „Alleen informeerde Stephen. „Ik geloof het niet, mijnheer." luidde het bescheiden antwoord. Stephen zuchtte. Als een van ons tweeen slechts dezelfde zwakte voor het vrouwelijk geslacht had als Harold," betreurde hij. „Er bestaat geenerlei twijfel aan, of dames zouden ons bij het uiitgeven van geld zeer behulpzaam kunnen zijn. Een werkelijk verkwistende jonge dame, tot wie wij ons een van bei den aangetrokken aevoelden. zou een ware ui'tkomst zijn. Heb je juffrouw Ro binson den laatsten tijd nog gezien, George Henry ,Deze week niet. klonk het eenigszins neerslacbtige antwoord. ,.Ze zegt, dat zij het niet kan bekostigen hier iederen dag alleen te lunchen, en beweert dat, wan- neer ze veel aan onze tafel zit, ze mij aan praatjes zal blootstellen. „Dat is heel attent van haar en buiten- gewoon kiesch, merkte Stephen enthou- siast op. ,,Nu zie ik Harold," kondigde George Henry eensklaps aan. ,,Hij zit met een jonge dame in zwaren rouw en een heel dikken man. Ze kijken op het oogenblik toevallig in onze ridhtinig." ,,Het is volstrekt niet uitgesloten," merkte Stephen op, „dat ze het over ons hebben." Dit was dan ook inderdaad het geval. ,,Wat wij noodig hebben", verklaarde de heer Hiram B. Pluck uit New-York, „is iemand, die ons financieel steunt." ,,Een dwaas met een bom duiten, bracht Harold in het midden. Iemand die van geschiedenis houdt en een artistieken smaak heeft," mompelde de jonge dame in het zwart. De oogen van den heer Hiram B. Pluck straalden, toen hij het groote glas whisky- and-soda naar zijn lippen bracht en vol- daan luisterde hij naar het rammelen van het ijs tegen den rand. Even later zette hij het glas leeg neer en sdheen volkomen opgefrischt te zijn. ,,De reohte persoon moet ergens op de wereld bestaan," verklaarde hij. „Waar- om zou die niet in Londen zijn Er be vinden zich menschen met hersenen hier in de stad, mijnheer," ging hij voort, ter wijl hij zich tot Harold wendde, ,,mannen met geld en met fantasie. Zeer zeker zijn er onder hen ook eenige, die kunstzinnig zijn aan gelegd." Het jonge meisje wisselde een blik met Harold. „Oom," zei ze, .mijnheer Margetson heeft een idee." Hoewel de glimlach van den heer Hiram B. Pluck zeer aanmoedigend bedoeld was, bleek het toch heel duidelijk, dat hij verre van optimistisch was betreffende de idees, welke uit het brein van hun metge- zel konden voortkomen. Niettemin keek hij hem beleefd en belangstellend aan. „Ik heb twee ooms," kondigde Harold aan, ,,die gewoonweg in het geld rollen. Tot op zekere hoogte zijn ze nog al lasttg. maar het schijnt alsof ze in den laatsten tijd bezig zijn heel groote uitgaven te doen. Tot voor een jaar terug hebben ze nog nooit een cent gestoken in andere ondernemingen dan hun eigen zaak. en bewoonden ze een huis in Hampstead. waarvan de huur slechts negentig pond bedroeg. Op het oogenblik bezit'ten ze een flat hier in het hotel, en zij hebben „De zingende Vogel" gefinancieerd. Mijnheer Pluck begon eenige interesse te toonen. ,,Dat laatste," gaf hij toe. ,,is zonder twijfel een zeer aanmoedigende factor. Ik zou graag kennis willen maken met uw ooms, mijnlheer, en dit is iets, wat mijn nichtje ook zeer aangenaam zal zijn. ,,Ze zijn grappige oude mannen.' ver klaarde Harold, ,,en het is gemakkelijk u aan hen voor te stellen. Ziet u ?el daar aChter de deur ,,}a," bekende mijnheer Pluck. .Verder ontdekt ik ook nog twee gezonde. een- voudige droogstoppels, die door den een of anderen kleermaker uit het West-Enc£ zijn aangekleed. ging hij hoopvol voort. ,,Zijn ze dat, beste jongen Ik denk. dat er wel iets met ben te beginnen is. ,,Het komt me soms zelfs voor, dat ze op alle mogelijke dingen zitten te wach- ten," bekende Harold. ,,Wat een intro- ductie betreft „Vijf percent van alles, wat we van ze los kunnen krijgen," beloofde mijnbeer Pluck. „En m ij n dank," fluisterde het bleeke jonge meisje, dat geheel in het zwart ge- kleed was en een weduwen-sluier droeg. Harold stond op. (Wordt vervolgd. i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1