nnebrotJ PUR USMMGDE BERICHTKH EEN ONDEKNEMEND JONGETJE! GEMF.RNTRR A A D VAN TER NEUZEN. "Door Zoi\ Verbrande Huid, Dcorzitten bij Wielrijden en Stukloopen van Huid en Voeten, verzacht en geneest men met Doozen 30-60 en SO ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) ifnm tenende en oew antreekortje opgesnoept. En as ie oew goed bevallen is, dan zoude 'm nog wel *s af willen draaien, omda-d-et zoow Tap was afgeloopen. En in de Sienema zoude da nog wel's oppernuuw kunnen doen, daar is da mee 'n nuuw kortje van enkelde kwar- tjes weer wel op te knappen, maar as d n levensfillum aan z'nen eindelijken slotkus is. dan gaat de poort achter oew veur goed diciit en 't is gedaan. Waarom of 'k zoow zwaar op d'haand ben, zulde piekeren OHee, 't kom zoow te praten te pas en 't is todh altij maar kiekeboe mee oew eigen epeuien, as ge da gedacht maar altij uit d'n weg gaat. Want meestal denkt 'nen mensch, dat de waereld om hum-alleen rondtolt. Da- d-alles op de weareld is, veur zijn lol. Dat er van heel de weareld gin spaan of splunter was terechte gekomen, as hij niet op 'nen goeien dag mee veul geblecr en gespartel op die weareld was geharriveerd. Maar as ie dan nog zoow gedocht had, da z'n durp, z'n bedrijf, z'n stad, z'n laand, kort- om z'n heele weareldje hum niet had kunnen missen, dan is ie er heelemaal naast, want de boel draait gin horke broerder as veur dieen tgdl As de mensohen da beter snapten, dan waren 'r veul minder kwallekoppen op ££rde en gong 't veul gemakkelijker en plazieriger toe! Maar allebonneur. Me gaan aan de beste helft van 't jaar beginnen! Me krijgen strak d'n oogst; 't beste, 't plazierigste van 't boe- re-amibacht niks zoow leutig as sl6£pen-en sl^epen maar, amico, d'n schoonen tyd da- d-alles in vollen rijpdom staat. E!n nouw kunde't misschient nie erg haarte- fgk van me vinden, da'k oew da zoo maar vlakaf in oew gezicht zeg, maar web mezel- vers aan m'nen slip motten trekken, om oew vaandag dit briefke te sturen, 'k Docht oew eerst maar 'n aanzichtskortje te sturen mee de groeten van ons gebeien, maar achteraf dooht ik zoow: ollee, hij is da nouw al zoolaank gewend om op vaste tijen 'n letterke uit Ul- venhout te ontvangen, laat ik 'm nouw deus week ok niet teleurstellen. Waant, amico, van- daag mee zuk weer nouw 't lioht in vonkend poeier van d'n hemel trillert, m'nen erft mee Trui d'r peteunekes, graniums en margrieten lijk 'n blommenhoflke-n-is in schaterenden fcioei, nouw d'n blossem van de takken sneeuwt as confetti, de veugeltjes in d'n notenl66r 't knikkerske in d'r keeltjes laten rollen mee fluitend lawijd, barstend-dikke stekebieen, ■mee d'r dikke, gele achterlijf op d'r vliesvleu- geltjes as deurschijnend pfeerlmoer staan te trillen in 't broeiend zonnelicht, kapellekes in de ruimte wapperen as blommekes zoow sdhoon, ollee, nouw is 't wel 'nen afgerazen- den pinnentensie om mee 'nen inktpot veur oew, mee bevende haanden van levensdrang, 'n brieflke in mekaar te prutsen asof er daar- buiten nouw heelegaar niks gaande is. Nouw is 't 'n toer, telkens as ik effen 'n liehtje van de zon zie speulen in 't vlammend rooie graniumke, om dan meer as 'nen kan- toorknul op z'n krukske droogweg te blijven deurpennen of er niks belaangrijker is as potjes inkt en wit papier. Keto't raam opengescthoven staan en ben d'r maar vlak veur gaan zitten, zoodat 'k telle- kens nog effekens 'nen teug veurjaar in kan slurpen, zoo onder 't gepotlooi deur. Daar in dieen boom, vlak veur me, daar zit 'nen mea rel te „slaan" zoow trotsch en verliefd da ge lachen mot mee 'm. Z'n slagskes en trillenkes, die vallen as zulveren ballekes van 'nen pa ternoster stuk veur stuk uit de takken, as op *n koperen schaal. De heg aan d'n overen- fcaant staat wit te bloeien van den meidoorn, die er aangeklonterd zit as zuute rijstepap. En as't lekkere, zuie-windeke effen deuzen kaant opblaast, dan krieibelt ie m'n neus. En dan, amico, dan slaat 's 'nen golf van jonk leven deur oew bloed da'k, da'k nouw in vertrouwen, da'k effen naar den hooizolder gaai en m'nen eigen tien, twintig 1 feeeren optrek aan de balken van 't dak. Tot i ik mee m'n hoofd boven zo'nen balk uitkoom, j net zoow-laank, dat m'nen ermen 't niemeer hnawen kunnen en't van eiges in't hooi neer- smak En... da's ok onder ons maar as ik deu zen tijd zoo's onverwaohts op m'n hooizolder koom. dan zie 'k er geregeld 't naar 'm smeeren, z66 rap, da'k nie persies kan nagaan welke „vleugeltjes" in Mei daar d'r ei leggen", z'k maar zeggen! Ja amico, da's de jonktoeid! En as ge zel- vers ok jonk gewiest bent, eeollee, dan krab ik 's onder m'n petje en dandan draait den fillum trug. Waant as ge daar zoow in 't hooi terechte ben gekomen mee m'n dikke veftig jaren, as ik zieketting van drie meters laang as 'n konin- ginneke tusschen d'r „volk" troont op d'n gruungemokten fiestverkensstoel! En aan de fiesttafel d'r manneke staan jonk. 't Vetste v^rken is-t-er veur geslacht; de bessen en krenten op jenever en braandewijn 'n jaar van te veuren er veur ingemokt en zoow ltoppig en zuur geworren, da ge 'nen borrel drinkt, die ge nergens zoow koopen kunt, zoow straf en zoow piekaant, da-d-oewen mond er van plakt. En as dan oew wenkbrauwen op't lest gaan afzakken van al die straffe borreltjes dan kan 't fiestmaal mee d'n koffie-na gaan beginnen. Dan daampen de kermenaaien, de aasjes in de rollades over d'n erft; dan schuim 't bier in vlokken van de tafel af; dan krullen de geu- ren van d'n saffraan-rijstepap mee bruine sui- ker de blaren van de boamen in en dan dan kunde 'r weer veur enkele uren teugen, amico. Da gaan de beentjes van d'n vloer, daar op dieen bloeienden erft as d'n Blaau- we z'n trekpiano mee 'nen lustigen zwier uit mekaar trekt. En laat ik oew nouw gerust vertellen, en denk nouw nie da'k overdrijf, maar keto gouwen bruiloften meegemokt, da toruid en bruidegom tot diep in d'n nacht gin danske oversloegen. En dat d'n bruigom z66w aan 't bier zat, dat de bruid 'm dikkels tot de orde roepen moest. Waant da's 'n feit, amico veftig uren getrouwd of veftig jaren, 'n echte Brabaantsche vrouw hou-d-oew in de gaten as d'r eigendom. En as 'n aander wefke oew dan's kust bij d'r fieliesietasie ge hebt nouw eenmaal van die hartelijke schatjes, nie- waar? dan nog, na veftig jaren honden- trouw hou-d-oew toruid oew in de kieren mee 'n paar felle ogskes! Maar zeg nooit teugen zo'n Brabaantsche gouwen bruid da ze sjeloers is, waant dan schel z'oew uit veur alles wa lillijk is, dat ge zouw gaan geleuven, da-d-'nen aap nog 'nen schoonheidskoning is bij jouw vergeleken. Maar ollee, daar is nie veul van gemeend, waant al edde dan -in al die jaren soms 'nen hoofd gekregen as 'nen afgedaankten water- 16£rs, ze gunt er nog gin horke van oewen toaard van aan 'n andere en da komt dan, om- da ze heelegaar nie sjeloers is!.Ollee, ik schei er af. 'k Mot naar buiten, 'k houw't nie laan- ger meer uit. D'r zit illetriek in m'n botten, ik schei er af. Veul groeten van Trui en as altij, gm horke minder van oewen toet a voe DR6. ONWEER. Zooals ook boven onze streek, hebben boven ondere deelen van ons land in de laatste dagen onweders gewoed, die niet overal zonder on- gelukken te veroorzaken verliepen. Te Milheezen sloeg de bliksem in de hoeve van den landbouwer P. van de Wetering en trof het in de keuken zittend echtpaar; de man was op slag dood, de vrouw bewusteloos. Te Hengeloo sloeg de bliksem in het dak van een huis, zonder verdere schade te veroor zaken. Daar werden door den hevigen slag- regen verschillende laag gelegen deelen der stad onder water gezet. Te Millingen werd een dubbel woonhuis ge- troffen en brandde af. Te Hoogezand ge beurde dit met de hofstede van A. Mulder, te Noordschans, gem. Klundert, die van C. v. d. P Hier kwamen 7 biggen in de vlammen om. Te Holthuizen trof dit lot de boerderij van de wed. Overbeek, daar kwamen 6 varkens en 3 kalveren in de vlammen om. Te Epse (Geld.) was het de boerderij van G. W. Noordkamp en te Harfsen die van J. Pleumink, terwijl te Diepenheim 4 koeien van <§en eigenaar door den bliksem in de weide gedood werden. Te Aalten werd een dienstbode getroffen, men vreest voor haar leven. Te Winschoten werd de toren van het stad huis getroffen en beschadigd. Te Steenwijkerwold werd de groote boer derij van P. Pen getroffen en door het vuur vemield. Te Ermelo was dit het geval met de boerderij van H. Oldenbeuving, waar ook varkens, kalveren en kippen in de vlammen omkwamen en te Puinen die van J. Hulshof. Van daar sloeg het vuur over op de nabij ge legen boerderij van Timmerman, die eveneens verbrandde. 4 kalveren, 20 varkens en kippen verbrandden daar mede. Ook uit Engeland wordt noodweer gemeld. Te Londen werd op straat een meisje getrof fen, dat gedeeltelijk verblind naar een zie- kenhuis moest worden gebracht. Honderden auto's moesten op landwegen, die in stroomen- de beken veranderden blijven stilstaan. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Nauwelijks is het warmer geworden en is I men gaan baden, of er zijn slachtoffers te ver- melden. Te Eindhoven verdronk de 13-jarige H. B. bij het baden, te Hollandscheveld het zoontje van den landbouwer de G., te Rotterdam de 15-jarige J. Ch. S. en te Ammerzode de 17- jarige schippersknecht J. Zuiddam. Een jongetje van zes jaar liep Dinsdag door de Generaal Cronjestraat te Haarlem en vond daar een gulden! Snel besloten ging hijniet naar zijn moeder, maar naar het station! Hij stapte naar het plaatskaartenloket, legde zij het EEN GIFTMENGSTER. Mevr. Summers, de houdster van een familiepension te Chicago, zal zich, naar Reuter meldt ,voor de jury-rechttoank te ver- antwoorden hebben wegens vergiftlging van haar man, haar neef en twee pensiongasten, ten einde zich de sornmen, waarvoor zij het leven van de slachtoffers had verzekerd, op te striken. NOODLOTTIGE LIEFDESVERKLARING OP EEN TRAM. Vijf dooden en talrijke gewonden waren het gevolg van een liefdesverklaring, die een man op het voorbalkon van een tram te Moskou afstak tegen een lieftallige trambestuurster. Zooals bekend heeft de Moskousche tram niet alleen vrouwelijke conducteurs maar ook vrouwel-ijike bestuurders. Zoo was ook de 19- jarige Alexandra Bemina als bestuurder aan- gesteld ,ofschoon volgens de verkeersibepalin- ;- gen geen vrouwen beneden de 22 voor deze verantwoordelijke posten mogen worden be- noemd. Terwijl de tram een scherpe boc-ht moest maken, leidde een passagier Alexandra's aan- dacht af door een liefdesverklaring met het geivolg, dat zij niet bijtijds remde, de tram uit de rails sprong en tegen een huis reed. Verscheidene passagiers slaagden er in bij tijds uit den wagen re springen,, waardoor zij nun leven redden, doch vijf menschen kwamen om het leven en talrijke anderen werden ge- wond. Alexandra werd veroordeeld tot een jaar dwangarbeid; zij zou een zwaardere stiai hebben gekregen als de rechtbank niet van oordeel was geweest, dat de voornaamste schuid lag bjj de autoriteiten, die in stnjd met de bepalingen een zoo jong meisje op zulk een verantwocrdelijken post hadden ge- plaatst. EEN DUUR BUITENVERBLIJF VOOR BEESTEN. De openstelling van het nieuwe buitenver- blijf voor dieren uit de Londensche diergaarde te Whipsnade in Belfordshire is een groot succes geweest, wat betreft het aantal bezoe- kers, maar het is een reusachtige verwarring en een hopelooze janboel geweest wat het ver- keer betreft. De wegen, meestal gewone landwegen van onvoldoen-de capaciteit, waren dermate overvuld met auto's dat alles hope- loos vastliep. Men gaat dus nu die wegen verbeteren. Daarmee zullen in de eerste in- stantie 64.000 gemoeid zijn. Maar voor het eind van dit jaar kan daarvan niets gereed wezen EEN BRUIDEGOM, DIE ZICH BEZON. De 20jarige Jeannette P., doohter van een aanzienlijk koopman in Parijs, heeft tegen den man ,waarmede zij op het punt stond in het. huv/elijk te treden, bij de rechtbank te Parijs een eisch tot schadevergoeding ingesteld groot 200.000 francs, wegens schending van de huwelijksfbelofte. Jeannette was gelukkig verloofd en tot den trouwdag verliep alles in goede orde en regelmaat. De bruiloft zou met praal en pracht gevierd worden. Talrijke kennissen en familieleden waren uitgenoodigd. Men huurde een groote zaal in een uitstekend restaurant, bestelde muziek, bediening en de smakelijkste delicatessen van Parijs. Tegen den vastgestelden tijd verschenen alle gasten. r\« u,,TiTAinvoniof.>itiippheid zou des namiddag^ verkoop van gemeentegrond aan J. J. Verlinde, voorzien van het toewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. d. Het raadsbesluit van 2 April 1931, tot verkoop van gemeentegrond aan G. van der Bent, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. Het raadsbesluit van 2 April 1931, tot jook na veel moeite den gulden voor het t dan vuul pieken in m'n nek, as dan raampje neer, rekte zijn hals uit en riep tegen da werrne hooi zoelig as oew bed 's mergens, oew lui en vadsig mokt, da ge moeite -het om oew eigen d'r uit los te maken, ollee, ami co, me zijn allemaal „maar" mensohen en dan denk ik dikkels trug aan m'n jonge jaren mee Trui, veur 'n dartig jaren gelejen. Waant ge meug 't grust weten horre Trui is op da punt veul geheimzinniger as ikke maar as er gin hooi had gelegen indertij-d op m'n vader z'nen zolder, ollee, dan ha'k misschient nie verleejen week de vijfendartigjarige gevierd! En me kunnen dan mekare „de waarheid wel 's zeggen" om't zochtjes uit te drukken, 't ga- d-ier niks erger as in elk aander gelukkig hu- •welijk, dus, ondaanks alles, leve d'n hooi zolder van d'n ouwen Dre! En dp naar de jgouwe! 3a, da-d-in Mei alle veugeltjes d'r eike kwijt raken, da's nie van vandaag of giesteren. Ons berriemenie krijgt 't in deus dagen nie bij-ge- tolazen. Zulveren en gouwen bruiloften zijn in deuzen tvjd nie van de locht. Elk jaar weer ovenuuw, as den maand in't laand is, dan zijn de gouwe bruiloften nie van de lodht af. Dan staan ons kraanten vol mee die ouwe, ver- nmpelde hoofden onder 'n kaanten muts en zo'n zijen petje, midden in 'nen straal kinders en twaalf stralen kleinkinders veur d'n ver- -derden gevel van d'r hu:ike. Waant ditte mot ik oew verassereeren, amico: gemeenlijk em- men die gouwen bruidsparen d'r nie bij stil gezeten, horre! Ze prezenteeren oew 'n nage- slacht van 'n klein-durpke-grotte en as ge dan da-d-heimelijk-lachend kopke van d'n bruigom goed bekekt, mee z'n pepske tusschen z'n bruine lippen en mee z'n kromme beenen die zo'n zeuventig jaren in d'n vetten feferde em- men getoaggerd, as ge 'm daar dan zoow ziet zitten, dieen aartsvader, dan schiette onwille- keurig in oewen lach. En z'n wefke? Van 't zelfste! As mulk en bloed nog dikkels en veural op 't fiest, waar ze mee d'r gewas-chen en gesteven kaanten muts en d'r gouwen bras en bellen en horlo- de dienstdoende juffrouw ,,Een Krommenie!" De juffrouw, natuurlijk begrijpende dat hier iets niet in orde was, vroeg hem: ,,Waar moet je dan naar toe?" ,,Naar m'n opoe!" „Ja, maar weet je moeder daarvan?" Toen hjj ontkennend het hoofd schudde, besloten de beamtoten het resolute jongetje niet naar den trein, maar naar de politie te brengen. En deze bracht hem naar zijn ouders terug. Misschien mag hij nu dezer dagen ter ver- goeding voor zijn ondervonden teleurstelling onder hun geleide naar zijn „opoe", meldt het Haarlem's Dagblad". EEN OPLOOPJE VOOR HET ENGELSCHE CONSULAAT TE ANTWERPEN. Een Engelsche reederij, had voor de aan- monstering van een schip dat te Antwerpen gemeerd ligt, 25 Chineeze zeelieden van Rot terdam laten komen. Blanke zeelieden hadden er lucht van gekregen, en een 300tal hunner stonden voor het consulaat geschaard, toen de Chineezen kwamen. Deze werden zoo zon- derling ontvangen, dat de geheele groep rechtsomkeert maakte. De vertegenwoor- digers der reederij hebben daarop blanke zee lieden aangeworven. KOSTBARE VANGST. Aan de kust van Noorwegen is dezer dagen een walvisch aan land gebracht in welks maag een stuk ambergrijs dat bijna 60 K.G. woog werd gevonden. Voor zoover bekend zijn totdusver nog maar twee zwaardere stukken gevonden. De waarde van de vondst wordt op 480.000 gulden geschat. Ambergrijs ontwikkelt zich in de spijsverteringsorganen van den cachelot. Het heeft de zeldzame eigenschap den geur van ieder reukwerk blijvend te maken zoodat het onmisbaar is voor fabrikanten van parfumerieen. De hivwelijksplechtigheid zou des namiddag plaats vinden, waama het paar een reisje zou oiidememm. Gelukwenschen werden uitge- sprokcn, gesohenken in ontvangst genomen. Wel ontbrak de bruidegom nog, maar iron koesterde geen argwaan. Hij was wel meer wat verstrooid en weinig punctueel. Toen echter het ecne uur na het andere verliep, werd het gezelschap wel wat opgewonden. Men stuurde iemand er op af, om den biuide- gom te gaai- halen. Plotseling verscheen er een vriend van den -huwelijks-candidaat, die uit zijn naam ver- kl-aardeHij wil niet meer trouwen, hij heeft zich bezonnen. Begrijpelijkerwijs stichtte deze verklaring heel wat ontsteltenis en verwarring. De in den steek gelaten bruid bleef kalm. Zij stelde zich onmiddellijk met haar advocaat in ver- binding. Het resultaat was, dat tegen den ontrouwen en wankelmoedigen bruidegom een eisch tot schadevergoeding van 200.000 francs werd ingesteld wegens schending van de huwelijksbelofte. Men is nieuwsgierig, -hoe het vonnis van de Fransche rechtbank in dezen eigenaardigen eisch zal zijn. EEN GEVANGENE, DIE NIET WILDE VLIEGEN. De Amerikaansche autoriteiten hebben zich onlangs; moeten beizighouden met een eigen- aardige kwestie. Kan een gevangene gedwon- gen worden een reis in een vliegtuig mee te maken, of hij wil of niet? Een ingezetene -van de gevan-genis te Denver, George Nichol son geheeten, moest voor de behandeling van een proces met den grootsten spoed van Den ver naar Oklahoma worden overgebracht. De kans, dat Nicholson nog tij-dig te Oklahoma zou arriveeren, was het grootst, wanneer hij den tocht per vliegtuig maakte en hiervoor werden dan ook alle vereischte voorbereidm- gen getroffen. Maar toen men Nicholson naar het vliegvel-d had overgebracht, weiger- de deze in het gereedstaan.de toestel te stap- pen, waarbij hij- zich beniep op zijn grondwet- tige reohten. In de grondiwet is evenwel, hoe naarstig men ook zoekt, geen enkele bepaling betreffende vliegtuigen te vinden? Niettemin wisten de autoriteiten met de zaak geen raad. Indachtig aan den gulden regel onthielden zij zich ,daar zij twijfelden; en Nicholson maakte de reis per spoor. Vergadering van Donderdag 21 Mei 1931, des nam-iddags 2 uur. Voonzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager, L. J. Geelhoedt, D. Scheele, C. A. Verlinde, A. de Bruijne, P. F. de Bakker, H. J. Colsen, L. J. van Driel, C. van den Bulck, D. van Aken en W. Bedet. Afwezig de heer en F. Dekker en N. A. Hamelink. 1. Notulen. De notulen der vergadering van 26 Febru- ari en die van 2 April 11. worden met alge- meene stemmen vastgesteld, zooals zij in druk zijn verschenen. 2. Ingekomen stukken. a. Een schrrjven van P. F. de Nijs, die daarin te kennen geeft, dat de hem ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet toegekende tegemoetkoming voor zijne kinderen die de R.K. school in de kom bezoeken, in dank wordt aangenomen. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het raadsbesluit van 2 April 1931, tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1930, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het raadsbesluit van 2 April 1931, tot verkoop van gemeentegrond aan L. de Bruijne, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. f. Het raadsbesluit van 26 Februari 1931, tot aankoop van een perceel grond met daar op staande woning aan de De Jonge'straat, van de Gereformeerde Kerk, voorzien van het be wijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. g. Het raadsbesluit van 26 Februari 1931, tot uitgifte van gemeentegrond in erfpacht aan de Gereformeerde Kerk, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. h. De raadstoesluiten van 2 April 1931, tot conversie van geldleeningen, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde stater.. Aangenomen voor kennis-geving. i. Bericht van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 24 April 1931, dat de gemeente begrooting voor 1931 door hen is goed-ge- keurd. Aangenomen voor kennisgeving. j. Het raadsbesluit van 28 Januari 1931, tot wijiziging der gemeente-begrooting voor 1931, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. k. Het raadsbesluit van 2 April 1931, tot wijziging der begrooting van het Woning- bedrijf voor 1931, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. 1. Bericht van I. van de Sande, dat de be- noeming tot lid der Commissie van toezicht op het Lager Onderwljs door hem wordt aan genomen. Aangenomen voor kennisgeving. m. Verslag der Commissie voor school- kleeding en -voeding over 1930, luidende als volgt: De centrale commissie. De centrale commissie voor dat werk ge- constitueerd, heeft in den loop van dat jaar een kleine wijziging ondergaan, wjjl door het heengaan van den heer De Groot, de heer Kaan overging naar de kom als hoofd van school C en als nieuw lid der commissie op- genomen werd de heer Platteeuw, hoofd van school D te Sluiskil. Dagelijksch bestuur. Betreffende het dagelijksch bestuur zD ver- meld, dat daarin door het heengaan van den heer De Groot, een wijzi-ging is ontstaan De heer De Groot, die op loffelljke wljze het onderwij-s heeft gediend, heeft in den loop van 1930 zijn werk neergelegd en kwam daar door buiten onze commissie. Het zU ons vergund in dit verslag den heer De Groot dank te zeggen voor wat hij heeft gedaan en voor de zeer aangename wljze waarop wij met hem mochten samenwerken. Het bestuur heeft den heer J. Kaan uitge noodigd, de plaats van den heer De Groot in te nemen. Voorts zij vermeldt, dat de heer Kohler het secretariaat waarneemt, terwijl de heer Van Wel als penningmeester optreedt. Mej. Hageman wljdde door huisbezoek zich aan deze arbeid, waarvan met een woord van dank melding wordt gemaakt. Verstrekte kleeding. Het aantal aanvragen is dit jaar, met be- trekkin-g tot de onderkleeding verminderd, al kan dit niet gezegd worden van de aanvragen voor klompen, ondanks dat bij de ouders op beperking wordt aangedrongen en ook toege- past. Wij merken hierbij op, dat de moeiljjike tijd voor velen hiervan wel de oorzaak zal zijn. Eensdeels kunnen wij tevreden zijn, doch anderzij-ds moet worden toegestemd, dat het op een toenemende behoefte wijst. Het aantal aanvragen bij ons ingekomen bedroeg dit jaar 111, over een gelijk aantal gezinnen. Deze aanvragen waren als volgt verdeeld over de volgen-de scholen: School A 19, school C 22, school D 18, R. K. school Sluiskil 13, R. K. school Ter Neuzen 8, Chr. school Drie- wegen 7, Chr. school Sluiskil 8, Herv. school Ter Neuzen 16 gezinnen. Deze aanvragen liepen gezamenlijk over 176 kinderen. Er bestond geen bezwaar d;t- maal aan al de aanvragen te voldoen, waaruit volgt, dat al de ingezonden aanvragen zijn afgehandeld, zoodat de zorg zich heeft uit- gestrekt over 176 kinderen. Ten bate van deze kinderen werden afge- gegeven: 119 hemden, 116 borstrokken, 108 broekjes, 1 paar kousen, 4 onderjurken, 9 hansoppen, 905 paar klompen. De gezinnen van wie een aanvrage werd ingezonden met advies van de sub-commissies zijn in den regel verstrekt. Bleek een nader onderzoek toch noodig dan werd de aanvrage in handen gestel-d van mej. Hageman, die in overleg met -den voorzitter de aanvrage uitvoerde, tenzjj deze laatste oordeelde, dat een uitspraak van het bestuur noodzakelijk was. Vergaderingen. De vergadering der centrale commissie heeft eenmaal plaats gehad, terwtfl het be stuur 2 vergaderingen heeft gehouden, voor- namelijk ter voorbereidiing van de centrale vergadering. Uitgaven. De uitgaven der commissie hebben dit jaar bedragen 1036,53%, waarvan de bescheiden voor een goede verantwoording bij het gemeentebestuur zijn ingezonden. n. De begrootin-g der Gezond-heidscommis- sie wier zetel is gevestigd te Ter Neuzen voor 1932, op een edndcijfer van 1648,09%. De toijdrage der gemeente Ter Neuzen wordt ge- raamd op f 261,30. Aangenomen voor kennisgeving. o. De balans per 31 December 1930 en de verlies- en winstrekening over 1930 van de Vereeniging tot Ziekenverzorging te Ter Neuzen. Daaruit bljjkt, -dat het verlies, dat op 1 Januari 1930 10.157.03, bedroeg, over dat jaar is gedaald tot 6729,55. Voorts blijkt, dat op de 5% leening ad 12.500 500 is afgelost, terwijl op een andere schuldvordering ad f 10.000 f 1000 is afgelost, en voorts is afbetaald een kolen- rekening ad 500, alzoo een schuldverminde- ring met 2000. De verpleeggelden beliepen 8455,80, sub sidies j 6480, giften 335,97, contributie 729,50, huur operatiekamer f 1005,90, diver- sen 1244,46. Aangenomen voor kennisgeving. p. Een missive van den Commissaris der Koningin in Zeeland, d.d. 11 Mei 1931, waarbjj 5 van het bewijs der Koninklij-ke goedkeuring oorzien wordt toegezonden het raadsbesluit van 26 Fe-bruari 1931, itot. vaststelling eerier verordening op de heffing van reohten op het ruimen van p-rivaatputten en -tonnen. Aangenomen voor kennisgeving. (j. ten schrijven van H. Zonnevijlle, ge- nieentebode, die verzoekt hem, wijl hij in den loop van dit jaar den 65jarigen leeftijd bereikt in funetie te laten tot en met 31 December 1931. Burgemeester en wethouders stellen voor, op dit verzoek gunstig te beschikken. De heer VAN DRIEL geeft te kennen, dat zijn fractie op 't standpoint staat, dat iemand die den leeftijd van 65 jaar bereikt heeft den dienst behoort te verlaten. De fractie kent echter de motieven die den betrokkene tot het doen van zijn verzoek hebben geleid, en kan zich op grond daarvan wel met het voorstel vereenigen. Zij wenscht echter te verklaren, dat dit niet als een precedent moet worden beschouwd en zij elk eventueel geval op zich- zelf wen-scht te beoordeelen. De heer DE BAKKER kent die rpden niet en vraagt, hebben we een regeling dat iemand die dezen leeftijd heeft bereikt uit den dienst moet, of hebben we die niet. De VOORZITTER: Zeker hebben we zoohi regeling, maar daarin is tevens bepaald, dat het college dat benoemd heeft, op grond van ibepaalde omstan-ddgheden een afwijking van dien regel kan toestaan. Burgemeester en wethouders meenen, dat in dit geval de ge- vraagde afwijking kan worden toegestaan en stellen dit dus voor. De heer DE BAKKER: Het is dus ge- wenscht, dat de bode nog in dienst blijft. De VOORZITTER verondersteld, dat de betrokkene anders niet met een verzoek zou zjjn gekomen. De heer DE BAKKER zal er zich ook bij neerleggen, hij is anders niet voor die verlen- ging van diensttrjd, er zijn zooveel menschen die op zoo'n baantje azen en daarom zou hij degenen die den leeftijd daarvoor hebben maar willen wegwerken. Met algemeene stemmen wordt overeen- komstig het voorstel besloten. r. Een adres van A. C. de Pauw en 36 anderen, bewoners der Vlooswijkstraat, lui dende als volgt: De ondergeteekenden, alle bewoners van de Vlooswijkstraat te Ter Neuzen, ten zeerste waardeerende de verbeteringen welke aan straten en pleinen zijn aangebracht, nemen de vrijheid zich tot Uw college te wenden met het navolgend verzoek. De Vlooswijkstraat, die zeker geacht mag worden een zeer belangrjjke verbindingsweg te vormen tusschen Noordstraat—Heeren- gracht eenerzijds en de Grenulaan anderzijds, heeft nog slechts zeer ten deele van de alge- heede verbetering aan de straten geprofiteerd. Immers is het alleen het hreedste gedeelte der Vlooswijkstraat de z.g. Opril, welke van betere bestrating en trottoirs is voorzien. En het kan zeker niet ontkend, dat het overige gedeelte evemzeer verbetering behoeft. De bewoners van deze straat ricbten zich dan ook tot Uw college met het beleefde ver zoek, om ook aan dit gedeelte der Vlooswijk straat Uw aandacht te besteden, teneinde alzoo te verkrjjgen, dat de goede bestrating in de omliggende stadsgedeelten niet onder- broken worde in de Vlooswijkstraat. Alleen reeds het doortrekken der trottoirs zou een zeer groote verbetering beteekenen, waarom wij dit laatste vooral in 't bizonder U beleefd verzoeken. Rekening houdende met het niet geringe aantal n-eringdoenden in deze straat, mag zeker naar bUlijkheid gehoopt worden op een gunstige beslissing van Uw college; de win- keliers in de verschillende andere stads gedeelten genieten reeds geruimen tijd de voordeelen, waarvan de Vlooswijkstraat tot nu toe verstoken bleef. Met de aanleg van trottoirs zou dit onderscheid reeds ten deele zijn opgeheven. Waar het doorgaand rrjrverkeer over den Schoolweg plaiats vindt, blijft de Vlooswijk straat toch de verbindingsweg voor voet- gangers enz. Ook uit dat oogmerk zou een verbetering van den toestand niet overbodig te noemen zijn. Wij nemen dan ook bgleefd de vrijheid, deze v.paU onder de aandacht van Uw college to brengen, en gelooven ten stelligste, dat een spoedige verbetering in het algemeen belang te noemen is. Burgemeester en wethouders stellen voor, dit adres te behandelen bjj de vaststelling der gemeentebegrooting voor 1932. De heer VERLINDE zou toch gaame eens ond-erzocht zien, of het niet mogelijk zou zijn de Vlooswijkstraat nog dit jaar in orde te maken. Hij meent, dat dit zou kunnen ge- schieden door het maken van trottoirs, en verder de rijweg te herstraten, met het voor- handen materiaal. Op het oogenblik is de straat niet fatsoenlij-k begaanbaar. Dit zou worden ondervangen door het leggen van flinke trottoirs. Daar deze straat, na de vol- tooiing van den Schoolweg niet meer als r'ji- weg noodig is, zou voor den rijweg kunnen volstaan worden met het herleggen der be- staande keien. Indien daarvan eens een be grooting werd opgemaakt, zou men kunnen nagaan of zulks dit jaar nog kan geschieden. De VOORZITTER acht dit onderzoek ook mogelijk. De heer SCHEELE heeft daar geen be zwaar tegen, doch merkt op, dat dit toch tot niets btndt. Er is een plan gemaakt oru- trent hetgeen in '31 aan de straten zou wor den verricht, en de Vlooswijkstraat kwam volgens het plan in '32 aan de orde. Hjj meent, dat de raad zich niet altijd aan die adress'en kan storen en zijn programma vol gens zijn voomemen behoort uit te werken. De heer VAN DEN BULCK oppert be- ziwaar tegen het denkbeeld van den heer Ver linde; er is -op het oogenblik aan de bestra- tinge'n reeds z66veel werk onderhanden, dat we de handen vol hebben. Hij zou wenschen, dat de aanhangige werken eerst worden afge- daan en dat de verdere plannen blijven rusten tot de volgende begrooting, dan kan de nieuwe raad daarover beslissen. Hij is er thans dus ook niet belangstellend naar de kosten van dat trottoirplan te hooren. De heer VERLINDE was van meening, dat aanvankelijk in '30 was gezegd, dat in dat jaar de Vlooswijkstraat niet meer kon worden onderhanden genomen en dat zulks in '31 zou geschieden. De heer SCHEELE: Dat is zoo. De heer VERLINDE: Welnu, het Is nu toch '31. j De heer SCHEELE: Zeker, doch toen het -groote plan voor de Markt aan de orde kwam, is de Vlooswijkstraat weer verschoven naar 1932. De VOORZITTER: De heeren hebben ten slotte beiden gelijk. De heer GEELHOEDT zegt naar aanleiding van deze besprekingen toe, dat hij in de vol gende vergadering een overzicht zal geven van de werken die dit jaar nog moeten uit- gevoerd worden. Dan kan ook aan het ver zoek van den heer Verlinde worden voldaan en kan de raad zelf beoordeelen of dat werk nog kan uitgevoerd worden ja dan neen. Men krijgt dan een algemeen overzicht. s. Een adres van de Buurtvereeniging

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 6