Rerkboeken en Bijbels WITTEKRUIS koofdpim Kie^pijn Koort^ griep rheumathieK zenuwpijn ,,K OENA" Geld beschikbaar, BOEKHOUDING - BELASTING - CONTROLE Bad- en Zweminrichting Huis en Hof, Pluimvee-rubriek. Bekertdmaking. Aanbesfeding. ATT EN TIE Heeren Landhouwers Karnemelksche Pap «Oct bm»*£T ,,cv>s»«d, 22-c Ter Neuzen. Firma P. J. VAN DE SANDE en Door hunne snelle onschadelijke werking zijn de wonderbare poeders VAN WIJCK, TER NEUZEN IS JE ADRES, J HET GR00TE ARTIKEL. ROTTERDAM. uifsfekend voor het sfillen van Een proef bewijsf bet U INGEZONDEN STUKKEN. Fabriek van Melkproducten Het bouwen van een Schuur in den Coecjors- polder te Axel, in massa of in 2 perceelen. Verkrijgbaar bij J VAN WIJCK, Donze-Visserstraat, Tel. 188. Als le Hypotheek L. d. HEMEL. H. A. LYPPENS - BELASTING CONSULENT AXELSCHESTRAAT 21 TER NEUZEN B UMi i'l VHMHsjESHBtm Telefoon 257. Bfflnmmi De inrichting wordt Maandas 1 Juni te J uur n.m. open gesteld. Aan de inrichting is een Badmeester verbonden in het bezit van Diploma Zwemonderwijzer Ned. Zwembond A, B en C van den Ned. Bond tot redding van drenkelingen Is in het bezit van onderscheidingen voor het redden van drenkelingen Is zeer gunstig aanbevolen door autoriteiten op het gebied van de zwemsport enz. Was vijf jaar Instructeur Reddings-Brigade. Veilig baden en zwemmen onder deskundig toezicht. HET BESTUUR, - TER NEUZEN - VAN HET Ponds- en Kilopotten HUISHOUDJAM LIMONADESIROOP?? ^directe agentschappen voor lste klas Holl. Firma's, directe voorraad Gegarandeerd wasch-, lucht- en zonecht. Effen en bedrukt. Prachtige dessins. 1 s 10 per Meter. Vraagt stalen aan bij C. NOBELS, Noordstraat 63, TER NEUZEN. Bij apofhekers en drogisfen per doos van 8 poeders 3r cent. Verlegenwoordiger HET GEVAAR VAN AZIJN-EXTRACT. Naar aanleiding van het gebeurde te's Gra- venzande, waar een dienstmeisje van 14 jaar door het verstrekken van azijn-extract aan twee kinderen den dood van het eene kind en rwaar lidhaimelijk letsel van het andere kind, welk letsel misschien nog den dood tengevol- ge zal hebiben, heeft veroorzaakt, wordt er van bevoegde zijde op gewezen, dat het zgn. azijn-extract niets te maken heeft met azijn. Het is een chemisch preparaat uit carbid, het- wellk in alle kruidenierswinkels te verkrijgen is, in betrekkelijk elke hoeveelheid teneinde er ©en surrogaat van azijn van te vervaardigen. Daartoe wordt het met water aangemengd tot een oplossing van circa 4 pet. en het is dan goedkooper dan azijn. Azijn-extraet is edhter een zwaar vergift, dat bij onvermengd gebruik, ook door vol- wassenen, een zoodanige inwendige verbran- ding veroorzaakt, dat die meestal den dood tengevolge heeft. De prijs van werkeljjken azijn echter is thans betrekkelijk 2100 gering, dat het wel zeer te verwonderen is, niet alleen, dat het artikel azijn-extract bij elken kruide- nier te verkrijgen, maar dit gevaarlijke arti kel ook nog in verschillende gezinnen onver mengd aanwezig is. De Bond van Nederlandsohe Azijnfabrikan- ten heeft herhaaldeljjk aangedrongen op een regeeringsmaatregel om den verkoop van dit artikel te regelen, evenals den verkoop van andere vergiften, en uit het geval te 's Gra- renzande bljjkt wederom hoe gewensoht dit «ou zjjn. fituiten verantwoordeljjkheid der Redactie.) 22 Mei 1931. MARY BAKER EDDY. Hooggeachte Heer Redacteur, Daar de opname van de kritiek van Stephan Zweig over Mary Baker Eddy in recente num- mers van Uw blad bjj Uwe lezers, voor zoo- ver zij niet beter wisten, een zeer ongunstigen indruk van haar karakter moest vestigen, ibrengt de billijkheid mede, dat in Uw blad ook plaats worde ingeruimd aan enkele beschou- wingen van bevoegde zijde, die haar in een beter daglidht stellen. Want tegenover een aanklacht en daarop komt Zweig's beoor- deeling neer voegt naar eeuwenoud recht, dat ook aan de verdediging op haar verzoek het woord worde gelaten. Wie de aanklacht opneemt, neme dus ook de verdediging op. Bovendien is het onderwerp van te groot al- gemeen belang, dan dat Uwe lezers, die zon- der twjjfel v66r alles prijs zullen stellen op een juist oordeel, niet ook gaame een weder- woord zullen hooren. Vooreerst wil ik dan wjjzen op enkele be- iangrijke onjuistheden of verkeerde voorstel- lingen. Ten opziohte van Mark Twain kan ik mee- deelen, dat de bewjjzen voorhanden zjjn, dat hjj in later jaren op zjjn minder gunstig oordeel over Mrs. Eddy geheel terug is gekomen en «ieh in druk hoogst waardeerend over haar heeft uitgelaten, een omstandigheid die Zweig acker niet had mogen verzwijgen. De insinuatie, dat Mrs. Eddy Christian Science geheel of ten deele aan geschriften van den magnetiseur Quimby zou hebben ont- leend, werd grondig onderzocht en volledig weerlegd b\j gelegenheid van de gerechteljjke behandeling van een daarop gebaseerden eisch van Quimby's zoon, welke eisch bij vonnis in hoogste instantie gewezen, ongegrond werd verklaard, onder nadrukkelijke vaststelling tevens, dat Christian Science geheel en al het work van Mrs. Eddy is. Hoe deze over mag- netisme denkt, vindt men, zeer sterk uitge- drukt en uitvoerig toegelicht, in het hoofd- stuk „Animal Magnetism", van haar werk ..Science and Health with Key to the Scrip tures" (Wetenschap en gezondheid, met sleu- tel tot de Heilige Schrift), terwijl een geregeld wederkeerend onderwerp in onze Bjjbellessen getiteld is „Oude en nieuwe tooverkunst of wel Mesmerisme en Hypnotism ontmas- kerd". Omtrent Mrs. Stetson, die als haar ,,'beste medewerkster" wordt gesohetst, die zij uit jaloezie zou verbannen hebben omdat deze een eigen Kerk had gesticht, wil ik slechts aan- halen hetgeen ik elders sohreef (Algemeen Handelsblad 12 Aug. 1927) naar aanleiding van haar aankondiging van de terugkomist op aarde van de ,,toekende profetes" der Chris tian Science, Mary Baker Eddy: „De waarheid is, dat in 1910 door het Bestuur der Moeder- kerk te Boston Mrs. Stetson's vergunning als practitioner en Teacher van Chr. Science werd ingetrokken, omdat gebleken was, dat zij din- gen leerde en praktijken huldigde, die in strjjd waren met de Ohristelijke zedeleer. Zij is daarop uit het verband der Christian Science Kerk getreden en heeft (eerst daarnh) een eigen richting gesticht, welke fundamenteel van Mrs. Eddy's leeringen afwijkt. Dit blijkt o.a. thans (1927) weer overtuigend uit hare verkondiging van de terugkomst op aarde van de „profetes Mrs. Eddy". Het is de rich- ting van Mrs. Stetson, die samenwerking pre- dikt van dokter en predikant, iets dat natuur lijk iedereen vrij mag aanbevelen, mits niet onder de vlag van Christian Science. Want deze leer predikt verlossing van alle moeilijikheden, naarmate de mensch door het tot zwijgen brengen van den louter mensche- lijken wil, den goddelijken wil in zijn 'bewust- zjjn tot gelding laat komen (,,Laat af, en weet, dat Ik God ben"), waartegenover de andere richting gelijktijdig wil werken met den men- schelijken wil en met zoogenaamde gedaohte- kracht. Zweig geeft, ook volgens het verslag in Uw blad, blijk, de leer niet te begrrjpen en beoor- deelt de persoon van haar grondlegster ge heel gescheiden van haar leer, hetgeen logisch en psychologisch onjuist, kortziohtig en stel- lig onreohtvaardig is. Een vrouw, die geheel alleen eene wereld-organisatie als de Christian Science Kerk, met al hetgeen daartoe be- hoort, tot stand heeft gebracht, ten spijt van de felste bestriding van allerlei zijden, terwijl zij nog bij haar leven getuige heeft mogen zjjn van de onmetelrjke vruohtbaarheid van haar werk, staat reeds dddrom te hoog, am anders dan met zekeren eerbied te worden genaderd en met de grootste omzichtigheid te worden beoordeeld. Men kent Christian Science niet uit Mrs. Eddy, maar Mrs. Eddy uit Christian Science. En gaf Jezus niet als eenigen en eeuwigen toetssteen, dat men den mensch zal kennen aan zjjne werken? „Uit de vrucht wordt de boom gekend" (Luc. 12 33.) Het getuigt niet tegen haar, dat hare vol- gelingen oak nil nog, dus alld6n uit hare wer ken, haar zoo buitengewoon hoog stellen. Maar het is laster te spreken van verafgoding of daarop gelijkende vereering. Natuurlijk zijn in elke richting, vooral waar het gods- dienst betreft, geexalteerde personen te vin- den, die in overdrijving vervallen, maar zeer zeker was buitensporige persoonsvereering niet naar den wensch van Mrs. Eddy zelve. In First Church of Christ, and Miscellany", bl. 116, schrjjft zij: „In den bloeitjjd van een godsdienst of wetenschap zijn sommigen ge- neigd zich aan de persoonlijkheid van den leider be hechten. Deze geestestoestand is ziekelijk; het is een besmetting, een mentale ziekte, die onder de oogen gezien en over- wonnen moet worden. Waarom? Omdat hij het gezag van het Eerste Gebod: Gij zult 66nen God hebben zou onttroonen". En op bl. 120 van hetzelfde werk: ,,Zij die mij zoeken in persoon, verliezen mij in plaats van mij te vinden". Verder in Message to The Mother Church 1901" bl. 34: ,,Volg uw Leidster slechts voor zoover zij Christus volgt". Zulk eene vrouw buiten haar werk te plaat- sen en te bezien uit een klein-burgerlijk oog- punt, getuigt stellig niet van psychologisch inzicht, terwijl het opzettelijk niet raadplegen van bevriende bronnen in bedenkelijke mate op vooroordeel wijst, althans niet op een zin voor onpartijdigheid. Wie er belang in stelt, een zuiver oordeel te krijgen omtrent Mrs. Eddy raadplege het onlangs verschenen werk, getiteld ,,Mary Baker Eddy, a Life-Size Portrait", geschre- ven door een niet-Scientist, dr. Lyman P. Powell, rector van de Episcopaalsche Kerk van St. John, te Northampton, Mass., een veelzijdig ontwikkeld geleerde van intematio- nale bekendheid op velerlei gebied, die zijn onderwerp jarenlang heeft bestudeerd en toe- gang heeft gehad tot alle beschikbare bron nen. Het werk is uitgegeven door de Mcmil- lan Company, 60 Fifth Avenue, New York City, en ligt ook te koop en ter lezing in alle Leeskamers van Christian Science. Met dankbetuiging voor de plaatsing, tee- ken ik, Hoogaohtend, Mr. D. A. GIEL, Christian Science Pens- Comity voor Nederland. Onderschrift van den schrijver der artikelen over ,,Genezingen door den Geest": Het kan ons niet anders dan verheugen, dat de Redactie van dit blad natuurlijk volgaarne bereid was, ook deze weerlegging over te nemen. De lezers kunnen nu het ,,Hoor en wederhoor" betrachten en dan zelf beslissen. Wij meenen niet te hebben nagelaten er voort- durend op te wjjzen, dat wij niet onze eigen meening gaven, doch die van Zweig. Ook al staan wjj meer aan diens zijde dan aan den kant van den heer Giel wij waardeeren de activiteit van het Perscomite en de goede be- doelingen van dezen schrijver ten zeerste. ONKRUIDBESTRIJDING DOOR AANWENDING VAN BIJTENDE STOFFEN. In een buitenlandsch vakblad troffen we een artikel aan over modeme onkruidbestrij- ding en wel door aanwending van chemische stoffen, hetzjj uitgestrooid in poedervorm, dan 'wel opgelost in water en in opgelosten toe- stand over het onkruid uitgesproeid. In bedoeld artikel wordt een lans gebroken voor een nieuw middel, n.l. voor Hedit, dat in poedervorm wordt verkocht, geen schadelyke bestanddeelen heet te bevabten en gemakkelyk in water oplosbaar is. Volgens de aanwijzin- gen van den fabrikant gebruikt men van 1 tot 2 K.G. Hedit op 100 L. water en is 1 L. per vierkante meter uitgesproeid voldoende om het onkruid te doen verdelgen. By een proef werd een lange gang busschen twee serres, sterk met allerlei onkruid begroeid, met zoo'n 2 oplossing besproeid en na drie dagen be- gonnen de bovengrondsche stengeldeelen reeds te verwelken en na 14 dagen kon het vernie- tigde en verdroogde onkruid gemakkelijk met wortel en al worden verwijderd. De aanweiding van dergelijke bijtende mid- delen is niet geschikt voor onkruidbestrijding in het algemeen, doch is wel een prachtig en gemakkelijk middel om tuinpaden en straten vrij van onkruid te houden. En juist op zulke plaatsen gaat dit anders zeer moeilijk. Nu dateert de aanwending van dergelijke midde- len niet bepaald van den laatsten tijd. Reeds lang is hiervoor bijvoorbeeld de aanwending van ijzersulfaat en van gemalen kainiet be- kend en we hebben met succes tegen gras en mos tusschen steenen en in graspaden opge lost zoutzuur zien aanwenden. Ook bij het vernletigen van Algen in vijvers past men sinds jaren een dergeljjke bestryding toe. De Algen, de bekende groene draden, die zich bij warm weer in korten tjjd geweldig snel uitibreiden, laten zich door schoonmaken van den vijver niet afdoende bestrijden. En daarom gaat men ze vergiftigen met koper- vitriool (kopersulfaat). Als men nagenoeg precies weet hoeveel ku- bieke meters water de vijver bevat gaat dit zeer gemakkelijk. Per kubieke meter Is voor het vergiftigen der Algen 0.3 gram koper- vitriool voldoende en bij een zoodanige oplos sing blijven de andere waterplanten, op wier aanwezigheid we wel gesteld zjjn, in leven. Men moet de op te lossen hoeveelheid koper- vitriool nauwkeurig afwegen, ze daarna in water oplossen en daarna tusschen de water planten sprenkelen. De oplossing mag niet met ijzer of staal in aanraking komen, omdat dit door kopeivitriool wordt aangetast. Weet men den inhoud van den vijver niet precies, dan in geen geval een te sterke oplos sing nemen. Men moet dan voorzichtig met een zwakke oplossing beginnen en al probee- rende de juist maat traohten te vinden. Ster- ven bijvoorbeeld na de eerste proef de Algen na eenige dagen niet af, dan kunnen we nog- maals tot een wat sterkere oplossing over- gaan. Indertjjd is dit middel met succes toe- gepast op het drinkwater te Chicago, dat als gevoig van Algen en andere lagere planten- organismen ondrinkbaar was en een ondrage- lijken stank verspreidde. Maar nogmaals met nadruk herhaaldwees er voorzichtig mee, be gin bij twijfel met een zwakke oplossing en zorg er bij aanwending van al dergelijke mid- delen voor, dat ze buiten het bereik van kin deren blijven. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door de abonnAs worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96a, Rotterdam. Postzegel van 6 cent voor ant- woord insluiten en blad vermelden. KUIKENS OPFOKKEN, TEMPERATUUR, STROOISEL, LEEKENGESCHRIJF OVER ZIEKTEN. Of de temperatuur in de kunstmoeder goed is, ziet men gauw genoeg aan de kuikens zelf. Zjjn ze te koud dan kruipen ze op elkaar of in hoekjes en zjjn onrustig, voortdurend pie- pend. Is de temperatuur te warm, dan ont- vluchten ze de warmtebron en zitten benauwd te gapen. Een uiterst belangrjjk punt is de reinheid. De eerste dagen zijn de kuikens gevoelig, zit ten veel onder de kunstmoeder, waar dus veel ontlasting gedeponeerd wordt en waardoor de kans op vervuiling en besmetting groot is. Men moet niet vergeten dat zoo'n kunstmoeder be- halve voor de kuikens, ook een eldorado voor de smetstoffen is. Vochtige warmte, duister- nis, dat zjjn de omstandigheden waaronder de ibacterien ook gaarne leven. Laat er nu maar £en kuikentje ziek zjjn, dan besmet zoo'n diertje onder de kunstmoeder al heel gauw den geheelen koppel. Wie dan ook succes wil hebben moet als stelregel nemen, dat de grond onder de kunstmoeder en in de naaste omgeving iederen dag verschoond moet wor den. Als strooisel kan men eigenljjk van alles en nog wat gebruiken. Grof zand is zeer goed, maar turfmolm, strookalksel, kaf en zulke stoffen zijn ook wel te gebruiken en zelfs fjjne houtkrullen en zaagsel. Men is wel eens bang dat de kuikens daarvan zullen eten, maar ge- zonde en goed gevoerde kuikens gaan zich niet zoo gauw aan zaagsel te buiten. Neem dus wat het beste met de plaatseljjke om standigheden overeenkomt. Wie versch wit zand in overvloed heeft, moet niet zoo dwaas zijn om kaf of turfstrooisel te koopen. Hoofd- zaak is reinheid en wie daar niet op let krjjgt met het beste strooisel nog ongelukken. Die angst voor besmetting lijkt overdreven, maar wie eenmaal gezien heeft hoe snel smet- stof zich onder een troepje kuikens verspreidt, weet er voortaan van mee te praten. Al iat schoonmaken iederen dag brengt veel werk mee, vandaar dat men al weer heel wat werk bespaart door op ongeveer 12 c.M. boveu den stalvloer een bodem te leggen van ge- woon musschengaas. Men spant dit op smalle plankjes van 12 c.M. breed en zet deze met den rand omhoog. De ontlasting der kuikens valt dan door het gaas en kan beneden opge- vangen wortlen op oude kranten of op het strooisel. Dat kan men gerust een week laten liggen en als men dan aan het opruimen gaat zal men werkelijk versteld staan over de ge- weldige hoeveelheid mest die er onder ligt. Dat is een heel nuttige demonstratie, want wie dat eenmaal gezien heeft zal niet licht meer ver- zudmen voortdurend onder de kunstmoeder voor reinheid te zongen. Men kan natuurlijk ook de geheele vloer van de kuikenopfok-ruimte met zulke gaas be- dekken (altijd op 13 c.M. boven den vloer) maar noodig is dat niet. Wel als er ziekte uit mociht breken. Tegen pullorum en erger nog tegen coccidiosis is er geen beter middel dan de gaasvloer. Met geen ander middel is coccidiosis zoo snel en zoo goed te genezen of te voorkomen. Met moet er echter wel om denken dat kuikentje op strooisel gaarne daar- in liggen te kroelen en te slapen en dan warm liggen, terwjjl ze dat op gaas niet kunnen. Ze zitten dan kouder en men moet er dus goed op letten dat de kunstmoederlamp of kachei warmte genoeg geeft om de diertjes voldoen de warm te houden. Juist omdat thans de tijd voor coccidiosis weer aanbreekt wil ik alien die kuikens opfokken even op de gaas- bodem-methode wjjzen en er tevens bij ver- tellen dat dit, voor zoover mijn ervaring strekt, de eenige betrouwbare methode is. Ik weet wel dat men verleden jaar aangeraden heeft melk met Jodium gekookt en lees thans in sommige pluimveebladen dat dit een best ge- neeamiddel is. Hoewel ik nooit inga op al lerlei onjuistheden in vakbladen (want ik had dan wel dagwerk) en ook veel te goed weet dat men de vakbladen niet kan vullen met artikels van schrjjvers die goed op de hoogte zijn, lijkt mjj toch het geschrijf over ziekten door leeken, zeer gevaarlijk voor onze pluim- veestapel en een goed pluimveeblad moest zich daarvoor ook niet leenen. Zelfs het na- schrjjven van artikelen van deskundigen is al gevaarlijk, omdat populair geschreven artike len van deskundigen, juist terwille van het gemakkelijk begrijpen vaak voorbeelden of spreekwjjzen aanhalen die voor een bepaald geval kunnen dienen, doch niet veralgemeend mogen worden. Zoo is het nu ook met de ge- noemde melk-jodium-methode gegaan en met de puUorum-beschrijving. De melk-jodium- mehode kan in sommige gevallen van coc cidiosis helpen, maar mag niet als een betrouwbaar middel den menschen worden aanbevolen en zeer zeker niet door men schen die daar absoluut geen kennis of ervaring van hebben en maar wat van een of ander artikel naschrjjven. Ik acht op grond van eigen ervaring de gaasbodem de beste methode om de coccidiosis te voorkomen en haar uit een koppel te doen ver- dwjjnen. Zieke kuikens genezen is heel wat anders, bij lichte gevallen, waarbjj de ziekte alleen in het voorste stuk van den darm zit, zal de jodium-melk kunnen helpen, bij andere gevallen (en dat zjjn in ons land de meeste) waarbij de ziekte in de blinde darm zit, be- reikt men met jodium bitter weinig. Onze pluimveestapel is een nationaal bezit en de pluimveehouderij is een der weinige tak- ken van den landbouw, die in verschillende gevallen nog loonend is. Vandaar dat ziekte- beperking en bestrijding thans een heel wat verantwoordelijker werk wordt dan eenige jaren geleden en men uiterst voorzichtig moet zijn met leeken-geschrjjf en gekwakzalver, ten einde schade te voorkomen. We hebben nu temperatuur, strooisel, gaas bodem van kuikens in het kort besproken, nu nog even over de voeding. Men kan kuikens, als ze eenige uren na de geboorte goed uit- gerust zijn en droog, gerust al wat kuikenvoer voorzetten. Als ze er trek in hebben kunnen ze er van eten, dwingen tot eten behoeft men ze niet. Voor eenige jaren gaf men aan, dat kuikens een paar dagen moesten vasten, doch dit blijkt onjuist. Een gezond, flink kuiken ontwikkelt iets beter en sneller als men het wat voer geeft zoodra het honger heeft, dan dat men het een paar dagen laat vasten. Dr. TE HENNEPE. Het Restuur van het Waterschap KOEGORS c.a. maakt bekend dat eene vergaderi.ng van Stembe- voegde lngelanden zal worden gehouden op Maandag 8 Juni 1931, des nam. 3 uur (Zomertijd) in het hotel „Het Gulden Vlies", bij den heer J. J. DE Lozanne te Axel dat d? rekening en verantwoording over 1930 31, gedurende acht dagen v66r en de begrooting voor 1931/32 met memorie tot toelichting, gedurende acht dagen v66ren n& de vaststelling, ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de eigenaren van gronden in dat waterschap in afschrift verkiijgbaar zijn. Axel, 30 Mei 1931. Het Bestuur voornoemd, L. VAN HOEVE Jzn, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. vraagt Uw bijzondere aandacht voor het artikel Namens zijn lastgever zal door onder- geteekende op Woensdag 3 Junia.s., des namiddags om 3 uur, in het hotel van den heer H. P. Dieleman— Koole aan de Markt teAxel.wordenaanbesteed: Perceel 1, Grond- en metselwerk. Perceel 2. Timmer- en verfwerken. Bestek en teekening verkrijgbaar h f 1,— Nieuwstraat G 62, Axel. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr. Wilt gij Uw Paarden, Hoornvee en Varkens gecastreerd hebben, wend U dan aan onderstaand adres. Op verzoek worden Paarden ook staande gecastreerd. P. GELDERLAND Wz., Tel. No 4. Castreur te STOPPELDIJK. iPF Een noodzakelljk voedinqs eo gezoridheidsartikel 'VS Kwaliteit en duurzaamheid voor enbeperkten tijd gegarandeerd llinke bedragen, voor Woningen en Landerljen. Telef. 144 TER NEUZEN. TOBRALCO BOOD E. en L. HANSSENS, Plesantetraat, St. Nlklaas (Belgie). Fa L. G. LOCKEFEEF St, Jansteen (H.).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 3