Transpireerende natuurlijk ze is ook uitstekend! SPORT. Van den Haagen deHagenaars Laatste Berichten. GEMENGDE BERICHTEN. RECHTSZAKEN. y I 1T1 Ji r-FIETSBANDEN oksels en voeten DE NIEUWE MARGARINE In harde tijden moet men leeren Geen nutteloos geld te verteeren. B.v. op je schoone kleeren Kan je dat seffens reeds probeeren! Koop in de Zwarte Myne Heeren! Waar men U fijmtjes zal stoffeeren, Zonder Uw geldtasch te geneeren! Koetuums, demi-saisons, gabardine. Laat ste nouveautd's! De Zwarte Lieve Vrouw, Zuivelbmg (juist aan de brug, Gr. Kanon), Gent. (Ingez. Med.) teD bun streven uitsluitend op wederzijdsche tariefsverlagingen. Grand! heeft daartoe voorstellen te Geneve ingediend en Engeland is reeds enkele maan- deri tot hetzelfde doel in onderhandeling met versebillende staten. Nadat Briand het betoog van CJurtius had best red en met argumenten, die al te duidelijk waren gericht tegen het Duitsch-Oostenrijk- sehe plan, 't welk bij onderling overleg pas in den Volkenbondsraad aan de orde zal Somen, heeft de gedelegeerde Poncet het Fransche project ontvouwd en toegelicht. Het komt in hoofdzaak overeen met wat daaromtrent reeds (bekend was geworden en is vierledig. Het eerste deel oppert maatre- gelen voor den afzet der graanoverschotten van de Oost-Europeesche landbouwstaten, het twee nntwerpt voor de productie en den af zet. van de nijverheidsstaten een stelsel, 't welh een sterke uitbreiding beoogt van de intemationale industrieele kartels, naar het voorbeeld van het staalkartel, indertijd aan- gegaan tu:schen Frankrijk, Duitsdhland, Bel- gie en Luxemburg. De onderhandelingen over die uitbreiding, waarvan Poncet zich de moei- lijkheden niet ontveinsde, zouden z.i. het best onder leiding van den Volkenbond kunnen ge- schieden. Het derde punt, de hulp aan Oostenrijk, wenscht de Fransche regeering te regelen in •overleg tusschen de staten, die de grootste af- neinerp van het noodlijdende Donaustaatje xijn •Last not least: de intemationale crediet- verleening, waarvoor de Fransche regeering ditmaal haar voile medewerking heeft toege- zegd, ook in dien zin dat zij de Fransche ban- ken zal aansporen tot plaatsing van hun kapi- talen op buitenlandsche markten. Deze be- iofte is van te meer gewicht, omdat volgens het voorstel een onpartijdige instantie: het financieele Volkenbondscomitd, met de toet- sing van het nut en de voorwaarden van de credietverleening zal worden belast. De verre strekking van laatstgenoemd voor stel is aan geen twijfel onderhevig en het zal vooraJ in Duitschland, dat in toenemende mate aan kapitaalgebrek lijdt en herhaaldelijk de klacht heeft geuit dat Frankrijk de hand te vast op de beurs houdt, een gunstigen in- druk maken. Uit de korte rede van Schober is reeds ge- bleken dat Oostenrijk het derde Fransche voorstel met welgevallen begroet, mits er haaet met de voorgenomen steunactie wordt gemaakt. Van een beroep op de Krach van de Creditanstalt heeft Schober zich onthou- den, ofschoon deze het doorslaande bewijs geefit dat Oostenrijk inderdaad niet lang kan wachten. Gisteren zouden de besprekingen worden voortgezet Ze gaan dan parallel loopen met die in den Volkenbondsraad, waar de toetsing van de rechtmatigheid der D. O. tol-unie op de agenda staat. De veronderstelling ligt voor de hand dat de Raad zal besluiten daar- over juridisch advies in te winnen bij het In- temationaal Gerechtshof in Den Haag. ACHTERSTALLIGE BELASTING TE CHICAGO. Meer dan de helft van de bezittingen van de inwoners van Chicago loopt gevaar brnnen drie maanden ten verkoop aangeslagen te worden, omdat de eigenaars hun belastingen niet betaald hebben. Van de 276 millioen dol lar over 1929 aan belasting verschuldlgd is nog 176 millioen achterstallig. De bankiers vragen zich af hoe het mogelijk zal zijn de stad voor een financieele crisis te behoeden. TER NEUZEN, 20 MEI 1931. GEREF. KERK, Beroepen bij de Geref. Kerk van Hooger Smilde (Dr.), de heer W. Scheele, theol. cand. te Schoondijke. EEN RAADSZETEL OfGEelSCHT. Naar ons van wege het bestuur der afdee ling wordt meegedeeld, is in de jl. Maandag gehouden drukbezochte vergadering der af- deeling Ter Neuzen der S. D. A. P. met alge- meene stemmen de volgende motie aange- noiaa ,,De afdeeling Ter Neuzen der S. D. A. P., in jhuishoudelijike vergadering bijeen op Maan dag 18 Mei 1931, kennis genomen hebbende van het feit, dat de heer N. A. Hamelink op 23 April 1931 zijn ontslag heeft ingediend als lid van de Sociaal Democratische Arbeiders- party, van meening, dat door dit ontslag genoem- de heer niet langer als raadslid de S. D. A. P. vertegeniwoordigt in den Raad van Ter Neuzen, eischt, dat de door hem bezette raadszetel uiterlijik 20 Mei 1931 ter beschikking zal wor den gesteld van de afdeeling, en besluit deze motie ter kennis te brengen van den heer N. A. Hamelink en te publicee- ren in de Ter Neuzensche Courant". WINKELWEEK TE TER NEUZEN. Er was j.l. Maandagavond in het Logement *e Lands Welvaren ingevolge de oproeping van het voorloopig bestuur een drukke op- komst van winkeiiers, waaruit blijkt, dat er voor het organiseeren van een winkelweek xuime belangstelling bestaat. De vergadering werd geleid door den heer Van den Bruele, die dezer dagen een 5jarenplan voor winkel- weken heeft ontiwikkeld. Het resultaat der ■besprekingen was, dat men wil trachten dit plan uit te voeren, en te beginnen dit jaar een winkelweek zal organiseeren, waarbij ook gerekend wordt op de medewerking van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, voor het organiseeren van feestelijkheden in den loop der winkelweek. Er werd een bestuur van 9 personen ge- vormd, waarin bij stemming werden gekozen de heeren A. van den Bruele, D. But, I. Fon- ieijn, P. Galle, P. van Gremberghe, J. de Haas, F. Mannaert, H. Ribbens en J. Tazelaar, terwijl voorts besloten werd den burgemeester, den heer J. Huizinga te verzoeken het eere- voorzitterschap te aanvaarden. BENOEMING VAN HULP-AALMOEZENIERS. De Staatscourant van Maandag 18 Mei be- -vat het Kon. besluit, waarbij zijn benoemd tot hulpaalmoezenier voor den tijd van oorlog bij bet leger te velde, de W.E. heeren C. A. Duijse, kapelaan te Hontenisse en W. Beuken, kapelaan te Aardenburg, en is bepaald, dat de hulpaalmoezenier in rang gelijk zullen worden gesteld met majoor. DE RAADSVERKIEZING TE HENGSTDIJK. In ons vorig nummer is ingevolge een mis- verstand door ons abusief vermeld, dat de 6 candidaten, voorkomende op de in deze ge- meente ingeleverde ednige lijst waren ge kozen verklaard. Ingevolge de wet moet, in- dien geen lijst of lijsten met een voldoend aan- tal candidaten voor de te bezetten zetels zjn ingeleverd, een geheele nieuwe verkiezing voor den volledigen raad worden uitgeschre- ven. Dit is in deze geomeente geschied. IN BELGIe VALSCHE GELDSTUKKEN IN OMLOOP. De gendarmerie te Eekloo beeft een arbei- der gearresterd, die, naar het onderzoek uit- wees, reeds verscheidene valsche geldstukken van 10 francs in de Belgisch-Nederlandsche grensstreek van Noord-Oost-Vlaanderen zou hebben uitgegeven. De man is naar Gent over- gebracht en aldaar in de gevangenis opge- sloten. DOOR BRAND VERNIELD. Aan de grens te Koewacht is een magazijn met vlas van den heer J. P. geheel door brand vemield. Drie dagen te voren was bij den- zelfden persoon ingebroken en een belangrijk geldsbedrag ontvreemd. AXEL. Maandag had in het „Hotel Het Gulden Vlies" de jaarlijksche vergadering plaats van stembevoegde ingelanden van den Capelle- polder. De rekening sloot met een goed slot van 1434,21, terwijl het dijkgeschot werd teruggebracht van 4 op 3. De begrooting had als eindbedrag 2049,44, met een post on- voorzien van 560,09. Dinsdag had in het zelfde hotel de ver gadering plaats van den Buthpolder. De reke ning sloot met een goed slot van f 845,77. Het dijkgeschot werd gehandhaafd op f 3,50, ter wijl de begrooting een eindcijfer had van 1938,13, met een post van onvoorzien van f 229,22. Hedenmorgen had de nummering plaats van de voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing ingediende candidatenlijsten. Door het lot werd deze als volgt vastgesteld: 1. Vrijheidsbond; 2. Lij'St v. d. Bilt; 3. Christ.-Historischen4. Roomsch-Katholie- j ken; 5. Anti-Revolutionairen; 6. S. D. A. P.; 7. Lijst 't Gilde; 8. Staatk. Geref. Partij. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 18 Mei 1931. De volgende vonnissen werden uitgesproken Ph. A. K., oud 49 j., autoverhuurder te Zaamslag, beklaagd van overtreding Motor- en Rijwielwet, met vemietiging van het von- nis van den Kantonrechter, vrljgesproken. E. L., oud 32 j., koopman te Sint Laureijns, beklaagd van poging tot diefstal, is met be- vestiging van het vonnis van den Kanton rechter, vrijgesproken. J. K., oud 29 j., landbouwer te Axel, is wegens overtreding Jachtwet veroordeeld met bevestiging van het vonnis van den Kanton rechter tot /I boete of 1 dag hecbtenis en verbeurdverklaring van het geweer of 20 boete of 5 dagen hechtenis. In de zaak van P. E., oud 41 j., werkman te Watervliet, beklaagd van overtreding politieverordening, werd met vemietiging van het vonnis van den Kantonrechter de telaste- legging niettg verklaard. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 19 Mei werden de volgende zaken behandeld: A. K., oud 28 j., opperman te Zaamslag. werd ten laste gelegd dat hij op 27 December 1930 te Ter Neuzen Daniel Louis Oppeneer eenige malen met een mes of scherp voorwerp heeft gestoken. Eisch: /25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. M. H. d. B., huisvr. C. P., zonder beroep te Hontenisse, werd verdacht dat zij op 30 Maart j.l. te Sint Jansteen Alphons de Maeijer, die in staat van dronkenschap verkeerde, een fleschje bier heeft toegediend of verkocht. Eisch: 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak: vrijspraak. M. d. M., oud 53 j., zonder beroep te Sas van Gent, werd verdacht dat zij op 15 Maart j.l. te Sas van Gent Karel Lodewijk van deu Bunder heeft beleedigd. Eisch: 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. E. v. d. K., oud 27 j., klompenmaker te Clinge, werd verdacht dat hij op 7 April 1931 te Clinge (Belgie), terwijl hij Nederlander was, Victor Franckaert heeft geslagen en geschopt. Eisch10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. C. J. B., oud 54 j., landbouwer te Aarden burg, werd ten laste gelegd dat hij op 9 April 1931 te Aardenburg zijn hond op een kip van P. J. de Moolenaar heeft opgehitst, welke kip werd gebeten en beschadigd. Eischf 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: ontslag van rechtsvervolging. (Ingez. Med.) J. d. B., oud 30 j., herbergier te Hulst, werd verdacht dat hij op 6 April jl. te Hulst de ge- meenteveldwachters Cortvriendt en Wijnacker, die surveillancediensten deden, en een bezoe- ker uit de herberg van verdachte verwijderden, heeft beleedigd. Eischf 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Strafzitting van 12 Mei 1931. Veroordeeld wegens overtreding: Alg. Politieverordening Axel. A. J. S., Axel, 15 of 5 d. h. Motor- en Rijwiel Reglement. F. d. H., Ter Neuzen, /3,50 of 2 d. h.; F. d. M., Gent, 5 of 1 w. tuchtsch.; M. Th. C., Lokeren, 5 of 1 w. tuchtsch.; M. T. J. G., Berlaere, vrijspr.; C. D., Hoek, 10 of 5 d. h.; C. J. N., Axel, 2 of 1 d. h.; P. J. A., Sas van Gent, /2 of 1 d. h.; J. W„ Ter Neuzen, 5 of 3 d h.; L. d. F., Axel, /2 of 1 d. h.; A. M., Assenede, /5 of 3 d. h.; E. d. B., Ter Neuzen, 2 of 1 d. h.; J. P. D„ Axel, 4 of 2 d. h. Wapenwet. J. M., Zaamslag, 1 of 1 w. tuchtschool. Art. 460 W. v. S. A. K., en J. d. R.. beiden Axel, berisping. Art. 458 W. v. S. F. v. K., Axel, 5 of 3 d. h. Art. 431 W. v. S. P. M., Ter Neuzen, f 15 of 10 d. h. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. A. O., die in verband met de Culemlborg- scbe moordzaak op 5 dezer te Tiel in voor- loopige hechtenis werd gesteld, is Zondag- avond half acbt op vrije voeten gesteld. Hij zeide, niet precies te weten, waarom h\j in arrest gesteld was. Bij het voorloopig on derzoek had de rechter-commissaris hem ge- vraagd, of hij de schrijver was van een der indertijd geschreven anonieme brieven. Hij ontkende dit ten stelligste; naar zijn zeggen had hij met deze aangelegenheid niets uit- staande. O. is dadelrjk per trein naar Culemborg ge- gaan. TERNEUZEN—VETERANEN. Wij vestigen de aandacht op den op Vrijdag- avond a.s. te houden voetbalwedstrijd Ter- neuzenVeteranen, waarvan in dit nummer eene advertentie voorkomt. BESPUITING VAN BESSENSTRUIKEN. De Plantenziektenkundige dienst te Wagenin- gen schrijft ons: Aangezien het thans het juiste tijdstip is, om de kruisbessenstruiken met alcalische Bourgon- diische pap tegen den Amerikaanschen kruisbes- senmeeldauw te behandelen, raadt de Planten ziektenkundige Dienst met klem alle kruisbes- sentelers aan nu hun kruisbessenstruiken met dit middel te bespuiten. Te meer aanleiding bestaat hiertoe, daar in den verzendtijd streng op de aanwezigheid van meeldauw in de kruisbessen zal worden gelet in verband met den uitvoerhandel. Daar de eerste sporen der ziekte reeds ge- vonden zijn moet nu onmiddellijk gespoten wor den. Daardoor wordt dan uitbreiding der ziekte voorkomen. Het is noodzakelijk zooveel mogelijk de beasen te bespuiten, vooral die van de onderste takken. De sproeivloeistof wordt bereid uit 1% KG ikopersulfaat en iy2 KG sodex (watervrije soda) op 100 L water. De beste pap wordt verkregen door de beide stoffen afzonderljjk, liefst in warm water, op ta |lossen en de oplossingen koud bij elkander te voegen. Een bruikbare pop kan echter ook ver kregen worden door de beide stoffen goed ge- mengd in de vereischte hoeveelheid water om te roeren. Alle en houten of geemailleerd vaatwerk kan voor de bereiding der pap gebruikt worden. AJs de trossen goed gezet zijn, is het zeer wenschelijk de aalibessenstruiken, eveneens met een koperhoudende vloeistof te bespuiten ter voorkoming van het vroegtijdig afvallen der bla- deren (de zgn. bladvalziekte). Een bespuiting met een vloeistof bereid uit 0.8 KG kopervitriool en 0.8 KG ongebluschte kalk op 100 L water is hiertegen een uitnemend bestrijdingsmiddel. Als men niet in de gelegenheid is op dit tijdstip df toessenstruiken te bespuiten kan men ook nog een zeer voldoend resultaat bereiken met een be spuiting dadelijk na het plukken der bessen. De Plantenziektenkundigen Dienst te Wage ningen en de op verschillende plaatsen gevestig de ambtenaren van dien Dienst geven gaarm alle verder gewenschte inlichtingen over dezr bespuitingen. 't Haagje door nieuwe oogen bezien. Lustoord! Laatste zwen,del-truc Nog een paar dagen en het laatste feest in deze lente, het blijde Pinksteren, wordt inge- luid. Daama: de groote ,,feestlooize" periode, die eigenlijk tot in 't hartje van den winter, wanneer de groote kindervriend uit Spanje naar hier vertrekt en een wijle daama de Kerstklokken het ,,Vrede op Aarde" verkon- digen. Wei is daartusschen nog een klein „rust- puntje", en wel het vroolijk Koninginnefeest op 31 Augustus, welke dag feitelijk mede ge- vierd kon worden als een luisterrijk afscheid van den zomer, het heerlijke tijdperk van licht, lucht en ontspanning. De Septembermaand brengt ons dikwijls nog heel mooie dagen, doch die genieten we gemeenlijk als weldadige toegiftjes. Ons hoofd „staat" niet meer naar ,,pleizier-maken" en is reeds te vol van emst en werklust voor de komende winter- campagne Maar thans wachten ons nog alle zomer- festijnen, kunnen wy om koesteren in het zoete denkbeeld, nog 100 pet. te goed te heb ben, dus bannen wij elke gedachte aan „herfst" en wat daarmee samenhangt, uit ons hoofd. We hebben alle redenen om voor Zondag en Maandag een „zalig" weertje te voorspellen. Hebben wij met de Paaschdagen gmwelijk ge- wanboft, de Pinksterdagen schijnen ailes te willen goedmaken aan zon en warmte. Ons Haagje is thans wel op z'n allermooist! Wij, Hagenaars, hebben daar dikwijls geen oog meer voor. Wij kijken rond-om ons zon der te zien en hunkeren er naar om 's Zomers er-uit te breken. Naar Amerongen, Breda of eldem. Daar genieten met voile teugen, alleen reedsomdat het een flink eind van huis is!Ik geef U de stellige verzekering, dat het idee: „v6r van honk" in staat is den mensch ook van het minst-beduidende te doen genietenTerwijl men de prachtigste om- geving, dat echter binnen korten tijd van „thuis" is te bereiken, nauwelijks de aandacht waardig keurt. Ik heb dezer dagen met een nieuwen kennis, welke kort geleden uit bet Noorden des lands hier in 't Haagje is gearri- veerd, een fietstochtje gemaakt, eerst in den omtrek van den Archipel, door de Boschjes, langs de ..Waterpartij". Mijn kennis was ver- ruk't. En zijn enthousiasme was in staat ook de mijne op te wekken, voor plekjes natuur- schoon, welke ik eigenlrjk niet eens meer „zag". Dat werd nog steriker toen wij den Wassenaarschen kant uit peddelden, het Ro sarium passeerden en het smalle fietspad volgden langs het ruiterpad naar Duindigt. Dezen „weg", rijkelijk door lommer overscha- duwt, is nog der laatste overblijfsels van echt, onvervalscht natuurschoon aan den rand onzer stad. Evenals de heerlijke Waalsdorp- sche Weg (het „ongeschonden" gedeelte dan) dat nog is. Niet h6el lang zal het meer duren of ook hier wordt met ruwen hand alles weg- gebroken, om er ,,huizen" voor in de plaabs te zetten. Het mogen nu nog zulke modeme en fleurige landhuizen, villa's of flatwoningen zijn, tegen de ongerepte natuur vait niet te „concurreeren". De oorspronkelijke fraaie buitens tusschen den Waalsdorper- en Wasse naarschen Weg zyn ook reeds ,,versnipperd" en de eigenlijke natuur hier voorgoed vemie- tigd. Zeker, men heeft er in de gegeven om- standigheden van gemaakt wat er-van te maken viel. Als „villa-wijk" mag het er thans wezen. Tooh. Mijn fietstocht met mijn nieuwen kennis was mij eene „openbaring"Toen ik weer thuis was aangeland en in een langen stoel lag uit te rusten, kreeg ik waarlyk de sen- satie alsof ik... zoojuist was temggekeerd van een reisje naar een vreemde streek! Ik had het Haagsche natuurschoon door „nieuwe oogen" leeren bekijken. ,,Ik begryp me niet," zei mijn kennis, ,,hoe jelui Hage naars nog lust gevoelen, 's zomers deze heer- lyke stad te „ontvluchten". Nu heb ik pas een heel klein brokje van den omtrek gezien, van Scheveningen heb ik nog niet eens ge- profiteerd, Kykduin moet ik nog „ontdekken" en het wijdvermaarde Westland, met zijn drui- ven-eultuur, evenzoo. Verder in den omtrek vindt men Voorburg, dat moet ook de moeite waard zijn, en wie van watersport houdt be- hoeft niet ver te gaan... Warmond. Het is hier een waar lustoord en als ik hier woonde... ik geloof niet dat ik veel geld zou besteden aan vacantie-reizen. Wie hier zijn genoegens niet kan vinden, zal het geloof ik ner- gens vinden Het deed mijn wasch- en ras- echte Haagsche hart toch goed, deze woorden te hooren. En vooral voor hen, die om welke reden ook genoodzaakt zijn, de komende Pinksterdagen „thuis" te blyven, moige het een riem onder 't hart schenken. Heusch, om in 't Haagje „gevangen te zit- ten" is nog niet de grootste straf Er schijnt thans een zekere categorie straat- kooplieden door de Haagsche wijken te trek- ken, die er op uit zyn de goe-gemeente... erger dan knollen voor citroenen te verkoopen. Moet U luisteren: In rustig morgen-uur wordt ergens aange- beld. Mevrouwitje doet eerst voorzichtig het raampje open. Twee als heer gekleede per sonen nemen diep hun hoed af en 66n ervan begint een toespraak. Als mevrouw even tyd heeft dan zullen zij eens laten zien tegen welke eigenlyk intens-bespottelijke prijzen pracht- dingen kunnen worden geleverd... De meneer wijst op een koffer van flinke afmetingen, welke hy v66r zich op de stoep heeft neer- gezet... Een paar mdnuutjes maar en me vrouw'zal heel bly zijn dat zij de heeren heeft toegestaan am... In vele gevallen zwicht mevrouwtje en binnen wordt de koffer ge- opend. Zeker, 't is wonderbaarlijk! Pyama's, nachthemden, kousen, isokken, dassen, lakens, averhemden.pracht-kwaliteit.En pryzen! Nee-maar, kaloesaal! 't Is reeel cadeau. On- begrijpelijkMevrouwtje wordt er zenuw- achtig van. De heeren lachen veelbeteekend. Tja... in den winkel betaalt men immers al- tijd bijna de helft te veel... Als mevrouw haar belang kent, doet zij goed om nu maar dadelyk te bestellen... ,,Bestellen?" vraagt mevrouwtje, ,,kan ik dit dan niet koopen?... En de heeren ver- duidelijken. 't Zijn slechts monsters. Maar mevrouwtje kan ervan opddn dat het gele- verde van dezelfde kwaliteit zal zijn... Zy mag de zending edrst controleeren v66r de beta- ling... Kan 't mooier?!... Maar... maar... och, Sen enkele uitzondering willen de heeren wel maken. Als mevrouw dan toch bestelt, welnu, dan kan ze wel dadelyk iets van deze collectie koopen... tegen contante betaling... Enkele ddngen, waarvan dubbele exemplaren aan- wezig zijn... En mevrouwtje, blind gemaakt door inder daad ongel66flijke aanbiedingen, koopt, zonder neer te letten op kwaliteit... In haar oogen lijkt alles reuze-goedkoop.Maar de heeren orgen er wel voor dat de z.g. echt-goedkoope lingsigheden uit de collectie toevallig.niet emist kunnen worden. Zal worden na-be- orgd. Voor het direct-gekochte wordt contant af- oehandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar by Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) gerekend. De bastelling is genoteerd. Groe- tend en buigend verlaten de heeren het huis... Een uur later zit arm mevrouwtje huilend bij het gekochte rommeltje. Een toevaUig langs gekomen vriendin heeft haar de scheUcn van de oogen gerukt... Haar getoond, hoe slecht, hoe onsoliede de kwaliteit is van het ook wel in half-verteerden toestand verkee- rende ,,reuze-koopje"... Het na-bestelde verschynt natuurlyk noolt. De heeren zorgen er wel voor ,,uit de buurt" te blyven... althans voor een poosje. 2ioo ziet men dat oppassen de boodsdhap blijft voor hen, die verleid door de vele „by- zondere aanbiedingen" in den blinde maar koopen en inslaan alleen omdat de prijs zoo heel, heel erg laag lykt... EIBER. MIDDELBURG. Door den Rijkswaterstaat werd heden aaa- besteed het afnemen van het bestaande en het aanbrengen van nieuwe wrijfhouten tegen den kaaimuur langs de Noordzijde van de nieuwe kanaalhavens te Ter Neuzen. Raming /6000. Ingeschreven werd als volgt: J. A. Meertens voor /5960; R. Verscheiltng voor 5735; L. M. Roofack voor f 5680; Adr. Kaan voor /5675; G. A. v. d. Straaten voor 5385. Alle inschrijvers wonen te Ter Neuzen. Eveneens werd heden aanbesteed het maken van verharding van dichthout, asphaltbeton op een gedeelte van den Rijksweg Draaibrug AardenburgBelgische grens. Raming 102.700. Minste inschrijver was: W. J. Shepherd Co. te Ter Neuzen, voor f 77.547. PARIJS. Hedenochtend heeft nabij Parij* een spoorwegongeluk plaats gehad, doordat een flink bezette personentrein in voile vaart op een rangeertrein reed. De botsing was zoo hevig, dat de tweede en derde wagen ge heel ingedrukt werden, waarby een 50-tal passagiers gewond werden. Dooden schijnen bij het ongeluk niet te betreuren, wel ver- keeren 4 der gewonden in zeer emstigen toe- stand. Het onderzoek wees uit, dat het on geluk te wijten is geweest aan verkeerden wisselstand. GENEVE. De Raad van den Volkenbond, heeft heden in geheime zitting besloten, dat in de op 2 Februari 1932 bijeen te roepen Ont- wapeningsconferentie de Engelsche minister Henderson als voorzitter zal optreden. Van de zijde der Engelsche delegatie wordt verklaard, dat de goedkeuring der Engelsche regeering reeds vaststaat en dat Henderson reeds thans als de gekozen president van de onitwapeningsconferentie kan worden foe- schouwd. ONWEER. Te Doetinchem is de bliksem geslagen in een schuur van den landbouwer Lettink. Schuur en inhoud gingen geheel verloren. DOOR EEN AUTOBUS AANGEREDEN Zondagmiddag is de landbouwer Jansen uit Steenderen die met twee kinderen op zijn fiets in de richting Dieren reed, naby Doestourg door een autobus der Geldersche Tramweg- maatschappij aangereden en zwaar gewond. Hij werd in hopeloozen toestand naar het Sint Elisabethziekenhuis te Doeaburg overgebraclu waar hij Maandag is overleden. De kinderen bleven ongedeerd. SCHOOLJONGENS AANGEHOUDEN. Te Amersfoort heeft de politie acht school- jongens aangehouden, alien in den leeftijd van 9 tot 13 jaar, die zich schuldig maakten aan inbraak en diefstal in scholen. Zoo hebben ze o.a. in de scholen aan de Breestraat, de meis- jesschool en de school Heerenstraat leermid- delen en geld weggenomen. In laatstgenoemde school werd uit een spaarkist f 22 gestolen. Onderzocht wordt, of deze jongens zich ook hebben schuldig gemaakt aan diefstal van portemonnaies uit tsusohjes van damesrrjwielen voor de winkels. TWEE ONGELUKKEN MET DOODELUKEN AFLOOP TE AMSTERDAM. Een driejarig jongetje, dat gisteravond uit een van de voortuintjes aan den Kometen- singel in de hoofdstad te voorschijn kwam en den weg opliep, geraakte onder een auto en werd op slag gedood. De wagen reed heel kakn, maar het ongeluk was niet te voor komen. In de Vrolrjkstraat te Amsterdam stak een jongetje van 4% jaar, dat daar aan het spe- len was, plotseling den rijweg over en werd door een gemeentelyken autobus gegrepen. Be- wusteloos en zwaar gewond is het kind naar het Onze Lieve Vrouwengasthuis overgebracht waar men slechts den dood kon constateeren. EEN BRAND, WELKE CONSTERNATIE VERWEKTE. Door het vlam vatten van een petroleumstel is te Siegerswolde (bij Leeuwarden) het huis, bewoond door A. van der Veen, afgebrand. De inboedel en een nog op stal staande koe wer den gered. Vier voer hooi gingen verloren. B(j het ter hulp Snellen van omwonenden per vaartuig, zonk het bootje met vrjf inzittenden. Allen werden gered. DROEVIG ONGEVAL. Donderdag had op den drjk te Westkapelle een droevig ongeval plaats met doodelyken afloop. Eenige knaapjes vermaakten zich met het voortduwen van een kar op de rails van het wissel. Toen de kar voortreed, ging het 5-jarig zoontje van J. K. voor een andere stil- staande kar tegen het z.g. stootblok staan, waarop het ventje bekneld geraakte tusschen twee stootblokken. Een dijkwerker was er dadelyk bij om het knaapje, dat over veel pijn klaagde, op te nemen. De vader, die kort daarop verscheen, bracht zijn zoontje naar huis, waar spoedig de dokter kwam. Een, half uur daama overleed de arme kleine. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Tijdens het korte onweder, dat Vrijdag- avond te O. en W. Souburg losbarstte, werd een kalf van den landbouwer J. K. in de weide door den bliksem getroffen en gedood. (Ingez. Med.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2