ALGEMEEN NIEUWS- EH ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. GILLET Millfonair tegen wil en danK MOTORS No. 8683 WOENSDAG 20 MEI 1931 71e Jaargang. BINNENL AND. f KBIM-ETOH. BUITENLAND. A door E. PHILLIPS OPPENHEIM. Dames Nieuwe Modecorsets AROVNRMFATSPRHS: Binnen Ter Neuzen f 1.40 per 3 maanden F1 Z ,„r po,t ,i 80 per 3 maanden - Bij voor ultbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25. overlge lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post - A.oonnemeiiten voor Pet buitenland alleen bij vooruitbetalmg. (Illgeefstor: Flrma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TEEEFOON No. 25. ADVERTENTI6N: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elker* reg^ meer 1 Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. - Inzending van advertentien liefst eAn dag voor de ultgave. KIT BLAD VERSCHIJNT EEDEREN MAANDAO-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Voortgezet wordt de behandeling van het Drankwetontwerp. Asm de orde iis artikel 12. De heer Slotemaker de Bruine, die ongesteld is, heeft bericht zijn amendement op dit arti kel in te trekken. De heer Kortehhorst (r.k.) licbt nader zijn gewijzigd apiendement toe, welk amendement thans de overschrijding van het maximum aantal vergunningen ten behoeve van inrich- tingen voor maatschappelijk verkeer mogelijk maakt tot drie procent van het aantal in de gemeente bestaande vergunningen. De heer Beumer (a.r.) betreurt, dat de mi nister niet is tegemoetgekomen aan zijn be- zwaren tegen de bepaling, dat de minister, die practisch den algemeenen maatregel van het bestuur vaststelt, deizen ook uitvoert. De heer Van Hellenberg Hubar (r.k.) ver- dedigt een sub-amendement op het amende ment Kortenhorst, namelijk om te bepalen, dat de verleende vergimningen, daarin bedoeld, niet medetellen bij de bepaling van het maxi mum. Minister Verschuur blijft het amendement - Kortenhorst beetrijden. Het sub-amendement maakt te veel inbreuk op het stelsel der wet. Door een wijziging die de heer Kortenhorst aanibrengt, vervalt weder het sub-amendement van den heer Helleniberg Hubar. Het amendement van den heer Kortenhorst wordt vemvorpen met 52 tegen 12 stemmen. Zonder hoofdelijke stemming wordt aange- nomen het amendement van den heer Hellen berg Hubar tot uitsluiting van de combinatie beroepsmilitair-vergunninghouder. DE RIJIKSMIDDELEN. Belangrijke daling in April. Over de maand April hebben de Rijksmid- delen opgebraehit f 39.072.413, of 85.606,88 minder dan geraamd was en f 5.073.479.57 minder dan over April 1930. In de eerste vier maanden van dit jaar be- droeg de opbrengst f 154.856.236, welk be- drag met f 1.775.846 beneden de raming blijft, tenwijl het 14.380.812 lager is dan de op brengst in de overeenkomstige periode van het vorlge jaar. NATURALISATIE. Om betrekkingen te kunnen aanvaarden. Versdhenen is het verslag betre. het w.o. tot naturalisatie van Karl Bauerfield en 19 anderen. De aandacht wordt er op gevestigd dat een der verzoeksters het Nederlanderschap be- geert, teneinde een vaste aanjstelling te kun nen verkrijgen als rontgen-assistente aan het Marine Hospitaal, in welke functie zij reeds thans werkzaam is. Nederland drrjft een zeer vrrjgevige naturalisatiepolitiek. Voor een zoo- dandge houding is zonder twijfel iets te zeggen. Echter mag niet over het hoofd worden ge- zien, dat de meeste andere landen een tegen- overgestelde gedragslijn volgen. Het gevolg van dit verschil in handelwijze is, dat Neder land aan het kortste eind trekt. Dit komt vooral tot uiting, nu meer en meer voor parti euliere betrekkingen, evenals voor landisbedie- ningen, het bezit van de nationaliteit van het desbetreffende land als voorwaarde wordt ge steld. De arbeidsmarkt is op dit oogenblik te onzent z66 overvoerd, dat waarlijk aan het bevorderen van de toelating van vreemdelin- gen tot betrekkingen geen behoefte bestaat. De regeering sohijnt zulks niet in te zien. De leden, hier aan het woord, zouden gaame zien, dat de minister van Justitie zijn desbe- treffenden ambtgenoot den uitdrukkelijken wensch van een groot deel der Kamer, zou voorleggen, dat in den vervolge tegen een wel- schennis, als hier gepleegd, zal worden ge- W3^kt Verscheidene leden voegden hieraan toe, dat bet niet in hun bedoeling lag, nu de aanstel- ling eenimaal is ge-ohied, op het geven van ontslag aan de betrokkene aan te diingen. Sommige leden wezen er op, dat bij dit ont- werp wederom een aantal Belgen ter natura lisatie wordt voorgedragen. Bij hen bestond daartegen taezwaar. De Belgische regeering weigert tegenwoordig arbeidskaarten voor het werken in Belgie aan personen van Nederland- sche nationaliteit, zeer tot schade van tal van arbeiders, die gawoon waren van Zeeuwscu- Vlaanderen uit naar Belgie te gaan om daar te werken. Het is noodig, dat Nederland zich daartegen verweert, o.a. door aan Belgen na turalisatie te weigeren. Andere leden achtten zulk een weigering als verweermiddel weinig doeltreffend en hevalen oplossing langs diplomatieken weg aan. NEDERLANDERS IN BELGIe. Het Belgische telegraafagentschap meldt uit Bru-sel Naar aanleiding van de opmerlkingen van eenige leden van de Nederlandsche Tweede Kamer over de weigering van arbeidskaarten aan Nederlandsche onderdanen in Belgie, wordt uit goede bron medegedeeld, dat de Belgische regeering, om verscherping van de werkloiosheid te voorkomen, maatregelen ge- nomen heeft om een onbezonnen toevloed van vreemde anbeidskrachten te keeren. Het is in hun belang, dat zij van te voren weten, dat zij geen enkele kans hebben in Belgie werk te vinden. Geen arbeider betreedt Belgie zonder op de hoogte van deze maatregelen te zijn ge- steld. Een buitenlander, die een handwerk op Belgisch grondgebied wil komen uitoefenen, moet een speciale kaart aanvragen, die ver- leend wordt na een onderzoek van den minis ter van Arbeid en Industrie. Het spreekt van- zelf, dat dit verzoek geweigerd wordt, als er een overcompleet bestaat. Het is een voorloo- pige maatregel, die zal worden ingetrokken, zoodra de arbeidsmarkt weer normaal wordt. Belgie moet noodigedwongen zijn edelmoedig- heid ten deze beperken. Verzachtingen in de geldende bepalingen zullen worden aange- bracht voor bewonens van de grensstreken. Met Frankrijk is terzake een overeenkomst gesloten en Belgie is bereid dat ook met an dere buurstaten te doen. VERDELGING VAN RATTEN OP ZEESCHEPEN. De Minister van Arbeid, Handel en Nijver- heid heeft bepaald dat met ingang van 1 Juni 1931 onverminderd het bepaalde in de artt. 18, 19, 20 en 21 van het Kan. besluit van 3 Jan. 1923 (Stbl. no. 34) ter uitvoering van de wet van 28 Maart 1877 tot wering van be- smetting door uit zee aankomende schepen, aan maatregelen tot verdelging van ratten worden onderworpen alle schepen, liggende binnen het rijk in Europa, tenzij zij blijkens ambtelijke verklaring binnen de voorafgaan- de zes maanden van ratten gezuiverd zijn. INVALIDITEITS- EN OUDERDOMSWET. Op 1 April 1931 werden 17.518 weduwen- renten en 12.403 weezenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op genoemden datum 'krachtens artikel 373 dier wet 88.746 17) (Vervolg.) ,,Ik zou het heel prettig vinden/' fluis- terde ze. ,,En welk bedrag denkt U daarvoor noodig te hebben vroeg hij na een korte aarzeling. ,,Duizend pond ineens en honderd vijf- tig pond per maand, zoolang als ,,De zin- gende Vogel" loopt, antwoordde ze be- slist. ,,De juweelen kunnen dan nog wel een oogenblikje wachten." ,,Als dat gebruikelijk is" zei Stephen, ,,zal ik mijn advocaat last geven dit in de overeenkomst op te nemen." ,,Wees niet zoo dwaas," zei ze, terwijl ze hem op een verleidelijke manier in den arm kneep. „Dit is een kwestie, die U alleen aangaat. Maar daar komen Peggy en Uw broer. Geef me nu alsjeblieft even antwoord." ,,Het zal geschieden, zooals U wenscht," beloofde hij Den geheelen dag lag er een hautaine glimlach om de lippen van Blanche Whit ney, en ze bekeek de wereld plotseling van een heel anderen kant. De daarop volgende week had zij het drukker dan ooit. Toen op een morgen, voordat de eerste opvoering van de operette zou plaats vinden, nam ze een taxi en liet zdch naar het kantoor van de firma Underwood rijden. Ze arriveerde daar klokslag twaalf uur. verwekte de gewone sensatie. en werd zonder oponthoud onmiddellijk naar het prive-kantoor gebracht, waar ze Stephen alleen aantrof. Hij stond dade- lijk op om haar te begroeten. ,,Er is toch niets aan de hand? vroeg hij. ,,Neeantwoordde ze. ,,Ik kwam U bezoeken, omdat ik wist, dat ik U op dit uur alleen zou vinden." Ze ging tegenover hem zitten. Een on- verwachte zonnestraal speelde met haar mooi, glanzend haar en plotseling kreeg Stephen weer dat eigenaardig gevoel, het welk steeds over hem kwam, wanneer hij in haar aezelschap was. Zij leunde over de tafel heen, opende haar taschje en haalde een sleutel voor den dag. ,,Mijnheer Stephen," kondigde zij aan, ,,ik heb mijn nieuwe flat gehuurd en deze laten inrichten. In den loop van den dag betrek ik die en ik heb U nu dit gebracht. Ze reikte hem den sleutel over. Stephen nam dien werktuigelijk in zijn hand, be keek dien even en legde hem toen naast zich neer. „U zult toch moeten toegeven,' zei ze zachtjes, ,,dat wij dit moeilijk in de over eenkomst konden opnemen. Er is maar een extra sleutel." Niettegenstaande juffrouw Whitney een vrouw van de wereld was, waren de paar oogenblikken, die thans verstreken, toch zeer pijnlijk voor haar. Ze keek Stephen aan, en het was haar duidelijk, dat hij ten laatste eindelijk alles begreep. ,,Mijn beste jonge dame," zei hij, ,,het is heel vriendelijk van U mij dit bezoek gebracht te hebben. Hoewel ik weinig weet van de praatjes, die er in de tooneel- wereld loopen zou ik U toch graag een vraag willen doen. Is U al niet eenige jaren geenaageerd met den heer Allan Durward, die de tenorpartij heeft in ,,De zingende Vogel"?" ,,Onze verloving werd verleden week verbroken," bekende ze. ,,Ik maakte hier- personen in het genot waren van een als vrucht huimer verzekering verkregen ouder- domsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 30.210 personen een invali- diteitsrente, als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens artikel 24 der Ouderdomswet 1919 waren op genoemden datum 131.530 per sonen in het genot van een als vrucht hun- ner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. KIJKSCOMMISSIE WERKVERRUIM1NG. Dezer dagen heeft de Rijkscommissie Werk- verruiming vergadend onder voorzitterschap van Prof. W. N. Nolens. Het had de aandacht van de commissie getrokken, dat de huidige bepaling in bestek- uitgaande van rijks- en andere overheidsin- stellmgen, inzake het gebruik van artikelen van Nederlandsch faibrikaat, door de soepele redactie nogal eens aanleiding gaf van de bedoeling, om zooveel mogelijk voortbreng- selen van Nederlandsche ondernemingen te betrekken, af te wijken. De commissie heeft hierin aanleiding gevonden een strakkere redactie te ontwerpen, waarbij het gebruik van Nederlandsch fabrikaat verplichtend wordt voorgeschreven en waarvan, als aan be paalde voorwaarden is voldaan, mag worden afgeweken. De regeering zal worden ver- zocbt de gewijizigde redactie in de bestekken, uitgaande van rijksinstellingen, te willen op nemen. Verder zal aan de regeering in over- weging worden gegeven tot provinciale- en gemeentebesturen bet verzoek te richten, het voorbeeld van de regeering te volgen. De commissie nam met instemming kennis van de besluiten van een tiweetal groote electrische centralen, om belangrijke opdrach- ten aan in Nederland gevestigde ondernemin gen te geven. Hetzelfde was t.a.v. de staats- mijnen het geval. Hiertegenaver staat, dat het bureau nog herhaaldelijk moest ervaren, dat men er vrij gemakkelijk toe overgaat, orders aan het buitenland te gunnen. Dit valt in deze voor het geheele Nederlandsche bedrijfsleven zoo moeilijke tijden ten zeerste te betreuren. Het verdient alleszins aamheveling, dat overheids- instellingen, welke orders hebben te plaatsen, zich vooral tijdig zekerheid verschaffen of het artikel, dat zij noodig hebben, niet in ons land vervaardigd wordt. Bij twijfel zullen zij de Rijkscommissie Werkverruiming steeds bereid vinden van voorlichting te dienen. Het behoeft dan o.m. niet voor te komen, dat de bouw van een gashouder niet aan een Neder landsche ondememing wordt opgedragen, om dat men dacht, dat in ons land geen gashou- ders gebouwd worden. Nu in vele plaatsen slachthuizen worden ingericht, ware er, zoo oordeelde de commis sie, alleszins aanleiding, om meer aandacht te schenken aan het gebruiken van tegels, welke hier te lande worden vervaardigd. Het werd onjuist geacht onder voorgeven van een schoonheids dan wel kwaliteitsmotief, slechts buitenlandsche tegels te betrekken. De commissie kon zich, op grond van de H. VAN DE CALSEYDE 8 Borluutstraat (dicht bij Stadhuis) GENT. Tel. 12415. (Ingez. Med.) aan een einde een dag nadat ik met U dat onderhoud heb gehad in de Milan. „En waarom?" Omdat hij geen geld heeft, ant woordde ze vastberaden, ,,en omdat ik genoeg van armoede heb. Als bovendien de operette geen succes blijkt te zijn, heb ik geen lust weer een baantje als koriste te moeten aannemen. Eenige oogenblikken speelde hij met den sleutel, en scheen hij dezen aandach- tig te bekijken. Misschien kon zelfs juf frouw Whitney niet raden, wat er thans in hem omging. Toen hij haar weer aan- zag, glimlachte hij heel vriendelijk. „Geachte jonge dame," zei hij. ,,De zingendeVogel" zal een groote attractie voor het publiek worden. En als dit on- verhoopt niet het geval mocht zijn, dan kan zulk een talentvol paar als U en mijn- heer Durward met een kapitaal van tien duizend pond altijd nog wel een weg vinden." „Tien duizend pond," riep ze vefbaasd uit. „Waar praat U over? We bezitten samen geen penny." Toen hij even had nagedacht, haalde Stephen uit zijn zak een bos sleutels te voorschijn, opende een lade en nam er een chequeboekje uit. Na zorgvuldig zijn vul,- pen geprobeerd te hebben, schreef hij iangzaam een cheque uit. Hiema ge- bruikte hij een stuk vloeipapier, en toonde haar, wat hij ingevuld had. ,,Het is mijn bedoeling,' zei hij, ,,dit bedrag op den dag van Uw huwelijk ter beschikking te stellen van U en mijnheer Durward, opdat U hieruit de buiten- gewone uitgaven zult kunnen bestrijden Ik zou U willen voorstellen te trouwen op den dag van de eerste voorstelling van „De zingende Vogel." Eenigen tijd zat ze hem aan te kijken en er kwam een vreemd gevoel in haar ten dienste staande gegevens, niet ont- trekken aan den indruk, dat de moeilijk- heden welke sommige in ons land gevestigde ondernemingen, hebben bij het verwerven van een afzetgebied in eigen land, voor een deel voortspruiten uit een minder goede verkoops- i organisatie en een tekort aan samenwerking tusschen ondernemingen, welke dezelfde arti kelen vervaardigen. Nog steeds moet de commissie tot haar leedwezen vaststellen, dat uit sleur, dan wel omwi'l, steenkool uit het buitenland wondt be- trokken, weike zonder beiziwaar bij Nederland sche mijnen besteld kan worden. Besloten is, dat het bureau der commissie aan deze zaak groote aandacht zal schenken. DE „RUST" IN SPANJE TERUGGEKEERD. Volgens de officieele berichten uit Madrid heerscht overal ,,rust". In verband met den aanval op de kloosters is, zooals bekend, in tal van steden de staat van beleg afgekondigd en een censuur werd ingesteld. I Volgens den berichtgever van de Daily Mail" te Madrid is bij de brandstichtingei. van 10 tot 15 dezer een schade aangericm van meer dan 5 millioen pond sterling. On der de verloren gegane kunstschatten zjjn kostbare beeldhouwiwerken van Meno Sastil- lio en Montanez. Een werk van laatstge- noemde had een waarde van 45.000 pond ster ling. De autoriteiten van La Linea en Algeciras hebben order gegeven, dat iedereen, die in het bezit is van uit de kerken gestolen schat- ten, deze binnen 2 dagen terug moet geven, op straffe van vervolging. Vorige week Donderdag zijn te Malaga 3 communisten doodgeschoten, na een vonnis van den krijgsraad. Te Tarifa werden plun- deraars door de bevolking verjaagd. Onder de jongste maatregelen der voorloo- pige regeering is ook deze, dat niet alleen de onroerende eigendommen van koning A.1- fons tot staatsbezit verklaard zijn, doch dat ook op zijn conto's en deposito's bij de bank- instellingen en particuliere bankiers beslag zal worden gelegd. Voor de groote massa is vooral van belang, dat het Oorsa del Cam.po, het onder Philips II aangelegd koninklijk park, voor het publiek toegankelijk is verklaard. Het is in een der Madrileen-sche voorsteden gelegen en diende tot parculieren turn voor de koninklijke familie. Het meer, waarop de jeugdige prinsen en prinsessen plachten te roeien, zal in een zwemdnrichting worden ver- anderd. Voorts zal het Prado, het koninklijk jacht- terrein in de nabijheid van Madrid, openbaar wandelpark worden. Het domein van Granja, het ,,Spaansche Versailles", dat ten tijde van Philips V, den kleinzoon van Lodewijk XIV, werd aangelegd en weltos fonteinen beroemd waren, zal voor- taan als vacantiekolonie voor kinderen wor den gebruikt. Het terrein heeft een uitge- strektheid van 125 H.A. Koning Alfons heeft, naar de „Daily Mail" uit Fontainebleau meldt, de inbeslagneming van zijn paleizen en landgoederen in Spanje kalm opgenomen, doch hij is verstoord over de valsche berichten uit Madrid afkomstig, dat hij zich verrijkt heeft, gebruik makende van zijn positie als koning, om een groot ver- mogen in het buitenland te kunnen bijeenbren- gen. De civiele lijst des konings, in 1886 bij de geboorte van Alfonso door de Cortes vast- haar keel, waardoor het kleine en lage van haar dagelijksch leven als het ware in het niet scheen te verzinken. Ze ver- beelde zich plotseling nog een school- miesje te zijn. Alles om haar heen leek haar veranderd toe. Met een ernstige buiging reikte hij haar den sleutel weer over. ,,Ik zelf ben te oud om nog te trouwen, beste juffrouw. Whitney, besloot hij. ,,Ik hoop, dat U heel gelukkig moogt worden Klokslag kwart voor een kwam George Henry van de magazijnen in Mincing Lane terug. ,,Ik heb een taxi besteld, Stephen, kondigde hij aan. ,,As je klaar bent, kun nen we gaan. Stephen stond op en greep naar zijn hoed George Henry, het is nooit goed zich te veel een slaaf van gewoonten te maken. en men mag evenmin zijn oude vrienden en kennissen vergeten. Vandaag staat er gestoofd vleesch op het menu van Pros- ser. Zullen we daar eten?" Dit voorstel lokte George Henry alles- behalve aan. Hij stond op het punt te protesteeren, doch er was iets in het uiter- lijk van zijn broer, wat hem trof. ,,Uitstekend," zei hij. ,,Ik zal de taxi wegsturen." ,,En George Henry," ging zijn broer voort .terwijl ze gearmd de nauwe straat doorliepen. ,,Ik heb alles eerus overwogen en geloof, dat het verstandig zou zijn, als mevrouw Lomax ons tenminste hebben kan, dat we dit jaar een weinig vroeger vacantie namen. Ik stel voor om a.s. Dins dag naar Worthing te vertrekken." George Henry glimlachte. ,,Je vergeet, Stephen," zei hij, ,,dat het onze plicht is deze goedkoope vacantie- tochtjes op te geven. Het pension van verlangt ge gemakkelijk en sterk, be- stel deze in het Huis- JULIENNE SGHELFH0UT, Brabantdam 6, Dampoort- straat 25, Gent. Trouwe bediening. Afzonderlijke modellen voorzwaarlijvige Dames. (Ingez. Med.) gesteld, bedroeg in Nederlandsch geld 1.800.000 gulden; de koninigin ontving 45.000 gulden, de prin,s van Araturie 50.000 gulden. Het particuliere vermogen van Alfons. waarvan het grootste deel belegd was in Spaansche fondsen, was niet grooter dan 7y2 millioen gulden, toen hij het land verliet. De waarde er van zal thans door de marktdalmg aanzienlijk verminderd zijn. Alfons gaf per jaar meer uit dan zijn civiele lrjst bedroeg en hij besteedde per jaar meer dan een half mil lioen gulden aan liefdadige instellingen er dergelijke uitgaven ten bate van den staat Het is onmogelijk, dat hij veel geld „op zij' heeft kunnen leggen. Het grootste deel van zijn particulier vermogen is afkomstig van de erfenis zijner moeder koninigin Maria Chris tina. Zijn bankconto zal aantoonen, zoo ver- zekerde men in de kringen in de omgeviag des konings, dat de Spaansche koninklijke familie slechts beleggingen deed met het doel Spanje te helpen in plaats er van te plukken. Voorts heeft de koning bankdeposito's te Londen en New-York, doch deze vormen slechts een klein deel van zijn betrekkelrjk besoheiden vermogen. Het koninklijk paleis te Santander, door deze stad aan den koning werd geschon- ken, wordit op 200.000 pond sterling geschat. Het paleis te San Sebastian, dat het particu liere eigendom was van wijlen Maria Chris tina, wordt geschat op 150.000 pond sterling. Het departement van Financien wijst er op, dat het in beslag nemen der particuliere bezit- tingen des konings alleen een maatregel 1* van voorzichtigheid, welke alleen daarom is genomen voor het geval de vroegere koning ter verantwoording zou worden geroepen. De koning heeft zrjn geheele vermogen in veiligheid gebracht. De regeeringsmaatregelen zullen worden gehandhaafd, totdat de Nationale Vergadering haar oordeel in deze zaak heeft geveld. Nog steeds worden in verschillende provin ces radicale elementen gearresteerd. De bui- tengewone voorzorgsmaatregelen zijn ecbter aanzienlijk ingekrompen. DE TOLUNIE IN HET GEDING. De oeconomische gedachtenwis-eling te Geneve is schrijft de N. R. Crt. Zater- dag begonnen met belangwekkende uiteenzet- tingen over de onderscheiden standpunten. Dr. Curtius, de Duitsehe minister van buitenland sche zaken, leidde het debat in met beschou- wingen over de oorzaken van de huidige werelderisis en met een pleidooi voor bila- terale onderhandelingen over regionale over- eenkomsten, die bedoeld zijn als kemen van multi-laterale hamdelsverdragen. Hij voegde hieraan de opmeilking toe dat deze methode in het eerste stadium ,,natuurlijk" tcvt een ted— verbond leidt. Deze gedachtengang is aller- m/inist overtuigend, want Italie en Engeland, die ook heil zien in twee-zijdige overeenkom- sten, voelen niets voor tolunies. Zij wenschen de douanegrenzen te laten bestaan en rich- mevrouw Lomax is heel geriefelijk maar... veel te goedkoop. ,,Volkomen juiat," gaf Stephen toe. ..Wat stel jij dan voor ,Ik heb gehoord dat het in Folkestone erg duur is," vervolgde George Henxy. ,,Ik zou je in overweging willen geven naar het beste hotel te schrijven, en de kostbaarste kamers te nemen, die ze aan te bieden hebben. Tevens kunnen we, zoolang we daar blijven. een automobiel voor dagelijksch gebruik huren. ..Prachtig, gaf Stephen toe. ..Maar ik heb een nog veel beter idee. ,,En dat is ,,Wat zou je ervan zeggen als we eens een auto kochten Ik geloof, dat een goede wagen ons ongeveer twee duizend pond zal kosten, en wanneer je niet te veel oplet, zijn er met het onderhoud daar- van ook de noodige soramen gemoeid. ,,Schitterend," riep George Henry en- housiast uit. ,,Op weg naar huis zullen wij er een uitkiezen. Een paar dagen ge- leden heb ik er eenige heel mooie in een winkel in Bond Street zien staan. ,,Als de zaken het veroorloven, stelde Stephen voor, terwijl hij de draaideuren van Prosser opende, zullen wij vanavond een kwartier vroeger het kantoor verlaten. zoodat wij in den winkel kunnen zijn. voordat deze sluit." Het restaurant Prosser had zijn groote aantrekkingskracht verloren en het viel den beiden broers op, dat gestoofd vleesch veel te zwaar was om op het midden van den dag te gebruiken. Niettemin wissel- den ze hartelijke groeten met hun oude bekenden, en deden hun best zich bij de omgeving aan te passen. Mijnheer Law- ford, de bankier, kwam eenige oogenblik ken na hen, en noodigde zichzelf uit om aan hun tafeltje te mogen plaats nemen. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1