Zi natuurlijk Ken I OEIftEffGtDE BERIGHTEE. Laatste Berichten. Financieele Berichten. 'CREME een zachte moo/'e hu id O RECHTSZAKEN. DE MIEUWE MARGARINE MOEDER EN DOCHTER VERDRONKEN. JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. geeft U /ndooienlg/d 60'30-20ct rotten igfd. tuben 75^5 -30ct, (Ingez. MexL) Westdorpe om verlaging van zijn erf- pachtsrecht. 6 Verzoekschrift van Aug. van Reeth, G. F. de Wagenaere en H. de Wagenaere, om gemeentegrond in erfpacht en ver- gunning tot afwijking van de bepalin- gen vervat in art. 7 der Bouwverorde- ning. 6. Voorstel tot aankoop wielerbaan. Voorstel tot wijziging der begrooting van het Gemeentelijk Electriciteits- bedrijf over 1930. b. Voorstel tot w^ziging der begrooting voor 1930. 9 Alsboven voor 1931. Candidaten voor den gemeenteraad. De verleden Zondag gehouden proefstem- sning voor R.K. candidaten voor den gemeente raad heeft tot resultaat opgeleverd, dat de volgende heeren in de na te noemen volgorde op de Ijjst zullen gebracht worden: 1. V. Ver- sehaffel, aftr. lid; 2. Eug. van Goethem; 3. J. de Mager; 4. J. de Mul, aftr. lid; 5. Mar. van Goethem; 6. J. Ververs. Dit is de tweede lijst, waarvan definitieve candidaten bekend gemaakt zijn. De namen der S. D. A. P.-candidaten ver- meldden we reeds. Van andere groepen candidaten zijn de lijs- ten, alhoewel men reeds verschillende namen noemt, nog niet officieel vastgesteld. Om de komende gebeurtenissen niet vooruit te loopen wachten wij met de mededeeling daarvan tot de officieele vaststelling heeft plaats gehad. Intusschen is reeds bekend, dat minstens nog een viertal lijsten zullen worden ingediend, waaruit dus te concludeeren valt, dat de am mo voor het raadslidmaatschap ditmaal meer dan bij vroegere verkiezingen levendig gewor- den is. itrrondissenients-Rechtbank te Middelburg Zitting van 5 Mei 1931. De volgende vonnissen werden uitgesproken H. J. F. B., oud 34 j., koster te Ovezande, gedetineerd, beklaagd van poging tot dood- slag, is vrygesproken en in vrijheid gesteld. R. A. v. d. V., oud 39 j., smid te Honte- aisse, is wegens vervalsching van een rijbewijs veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen hecht. A. J. F., oud 19 j., fotograaf te Biervliet, beklaagd van overtreding van de Motor- en Rjjjwielwet, is met vemietiging van het von nis van den kantonreehter -vrijgesproken. A. J. d. V., oud 26 j., aannemer en metse- laar te Zaamslag, beklaagd van overtreding Arbeldswet, is schuldig verklaard. doch geen straf opgelegd. W. d. B., oud 29 j., vrachtrijder te Breskens, beklaagd van het doen vervoeren van vee, dat lijdende was aan besmettelijke ziekte, is met vemietiging van he tvonnis van den kan tonreehter vrijgesproken. M. v. F., oud 57 j., koopman te Middelburg, is wegens het op den openbaren weg spek te koop in voorraad hebben op een handwagen met bevestiging van het vonnis van den kan tonreehter veroordeeld tot 3 boete of 1 dag hechtenis. P. B., oud 44 j., brillenkoopman te Bergen op Zoom, is wegens oplichting veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Verder werden de volgende zaken behan- deld: P. A. K., oud 49 j., autoverhuurder te Zaam slag, was door den Kantonreehter te Ter Neu zen op 27 Februari ontslagen van alle rechts- vervolging ter zake van hem ten laste gelegde overtreding van de Motor- en Rijwielwet. Ver- daehte was ten laste gelegd, dat hij op 21 Januari 1931 in de gemeente Sas van Gent een auto heeft bestuurd op de Westkade, terwijl bij verkeerde onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat hij niet in staat mocht worden geacht het motor- rijtmsr naar behooren te kunnen besturen. Subsidiair was hem ten laste gelegd dat hij alstoen de vrijheid en de veiligheid van het verkeer heeft belemmerd en in gevaar ge bracht. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie was in hooger beroep gekomen. Eisch: vemietiging van het vonnis van den Kantonreehter en vrijspraak. E. L, oud 32 j., koopman te Sint Laurerjns (Belgie), werd verdacht dat hij op 1 Jauuari 1931 te Sint Kruis de woning van E. J. Blon- deel is binnengegaan en op de slaapkamer een lade heeft geooend, die op slot was, terwijl zijn plan om te stelen niet is gelukt, doordat er iets v'el en Blondeel naar de slaapkamer kwam. en verdachte de vlucht nam. Eisch: 4 maanden gevangenisstraf. J. K., oud 29 j., landbouwer te Axel, was door den Kantonreriiter te Ter Neuzen on 10 Maart 11. veroordeeld tot 1 of 1 dag hechte nis met bevel tot inlevering van het niet- inbeslag genomen geweer. of betaling der ge- schatte waarde ad f 20 subsid'air 5 dagen hechtenis, te^ake van overtreding van de Ja"htwet on 26 December J.l. De verdachte was in hooger beroep ge komen. Eisch: Bevestiging van het vonnis van den Kantonreehter. P. E., oud 49 j., werkman, wonende te Wa- tervli"t fRpio-sp). wag in eersten aanleg voor het Kantongerecht te Ter Neuzen ten laste gelegd dat Iu1 op 7 Maart i 1. te Philinpine met 2 vaertuigen. die aan elkaar waren ge- kopneld h*>eft gereden met korten dissel. De Kant"nro"hter had b'i vonnis van 7 April j.l. de tela"tel°gging nietig verklaard. De Ambtenaar van het Onenbaar Ministerie was danrte<rea j-, hooger b°roep gekomen. Eiseh: Vemietiging van het vonnis van den Kantonreehter en ontslag van rechtsvervcA ging. VIJFTIEN MEINEEDIGEN? Voor het gerechts^of te Arahem stond Don- derdag ter=eht de 20-iarige arbeidpr K.. die wegens mishandeling van den landbouwer B., (Ingez. Med.) dien K. tijdens een voetbalwedstrijd een schop zou hebben gegeven waar deze hem tevoren ook geschopt zou hebben, door den politie- rechter te Tiel was veroordeeld tot 8 boete. In deze zaak werden Donderdag 15 getuigen dScharge gehoord, die alien verklaarden dat zij K. niet hadden zien schoppen. De president van 't gerechtshof onderhield elk dezer getuigen over het eigenaardige van het geval dat B. zonder reden den op den grond liggenden K. zou hebben gesohopt, zoo- als zij verklaarden. B. moest toch eerst zijn geschopt. In het requisitoir gaf de advocaat- generaal als zijn meening te kennen dat alle 15 getuigen k dCcharge meineed pleegden. Spreker zou deze getuigen niet loslaten. De uitspraak werd bepaald op Woensdag 13 Mel. Een vreeselijk ongeval heeft Zondagmiddag een Amhemsche familie getroffen, die per auto een bezoek aan de bollenvelden had ge bracht. 's Morgens vroeg was de heer Kamer- beek, de eigenaar van den wagen, met zijn zuster en haar man, de familie Scheers, be- nevens twee dochters, een zoontje en een buurmeisje, mejuffrouw Tadema, vertrokken; het gezelschap bezichtigde eerst de honden- tentoonstelling te Amsterdam, reed vervol- gens langs de bollenvelden, waama de terug- tocht werd aanvaard. Omstreeks half vier 's mlddags bij het dorpje Ter Aa, is de auto bij een gevaarlijke bodht van den smallen weg in het water van de Zuwe terechtgekomen. Dit ongeluk geschiedde op 5 M. afstand van de plaats, waar het vorig jaar eveneens twee mensehen door verdrinking om het leven kwamen, die evenmin met de gevaren van den weg ter plaatse bekend waren. Nu werden mevr. Scheers en haar circa 20jarige dochter het slaohtoffer, die beiden verdronken. De bestuurder van de auto, de heer Kamerbeek, was er het beste aan toe en kon den terugtocht naar Arahem aanvaar- den. In zorgelrjken toestand zijn de heer Scheers, een zijner dochters, zijn zoontje en het buurmeisje naar het Stads- en Acad. Ziekenhuis te Utrecht vervoerd. AUTO-ONGEVAL. Zondagmiddag omstreeks 1 uur werd op den Maastrichtschenweg onder de gemeente Echt een vrachtauto van den heer Verherjden te Kerkrade van aehter aangereden door een uit de richting Roermond komende andere vracht auto. De eerste wagen botste tegen een aan den kant van den weg staanden boom en werd awaar beschadigd. Een inzittende knecht werd op slag gedood. De identitelt kon nog niet worden vastgesteld. De chauffeur en een Inzittende vrouw kregen lichte verwondingen. De auto, die de aanrijding had veroorzaakt is doorgereden. De marechaussfie uit Echt stelt een onderzoek in. Zondagmiddag 4 uur is op den Amsterdam- schen straatweg op den hoek van de Mamix- laan te Utrecht een ongeveer 6-jarig jonge- tje, dat bij het spelen den weg overstak, door een autobus overreden. Het kind was op slag dood. LAFFE OVERVA1, TE BUNDE. Ten einde zich van in huis aanwezige gelds- waarden en sieraden te kunnen meester maken, drong een viertal kerels een der laat- ste nachten van April te Bunde de woning binnen van vrouw H. J. De vrouw werd tegen den grond geslagen, mishandeld en gebonden, waama de roovers kisten en kasten open- braken, om iets van hun gading te vinden. Ze hebben echter, naar de ,,Maasb." meldt, weinig genoegen van hun overval beleefd en konden slechts een bedrag aan geld, van een gulden taohtig cent buit maken benevens vier eleren. Als verdacht van medeplichtigheid aan dit schelmenstuk is aangehouden en ingesloten in 't huis van bewaring te Maastricht de losse-arbeider J. H. R. uit Ulestraten. VECHTPARTI.I TE GELEEN. Zaterdagavond heeft te Geleen een vecht- partij plaats gehad. De gebroeders G. waren onder den invloed van sterken drank en ver- zetten zich tegen de politie. Toen deze een van hen, F. G. wilde arresteeren, kwam z':'m broer W. G. dreigend tusschenbeide De politie zag zich genoodzaakt, een waarschu- wingsschot te lossen. Toen de dreigende hou- ding der gebroeders in een aanval overging, schoot de politie opnieuw en trof W. G. in den buik. De toestand van den getroffene is zeer emstig. AFGEBRAND. Te Domburg is Zondagavond 11 uur een schuur, toebehoorende aan den heer Wisse, afgebrand. Vijf stuks hoornvee, een hit en een geit zijn in de vlammen omgekomen. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. LANDBOUWERSZOON OMGEKOMEN. De 26-iarige P. N., zoon van een landbou wer te Maastricht is. toen hij op zijn rijwiel zat, door een hollend paard omvergeworpen. Hij kreeg een slag tegen het hoofd en was op slag dood. De man was ongehuwd. DE BRANDSTICHTINGEN IN DE ALEXANDER-KAZERNE. De dienstplichtige O., wachtmeester bij de treinafdeeling van de cavalerie te Den Haag, die dezer dagen in voorloopige hechtenis werd gesteld verdacht van eenige militaire vergrj- pen, terwijl mede vermoed werd, dat hij zich had schuldig gemaakt aan brandstichting in de cavalerie-kazeme, heeft Zondag tegenover de militaire politie die het onderzoek in deze zaak leidt bekend, de dader te zijn zoowel van de brandstichting op Dinsdag- avond j.l. als van de eenige weken geleden in genoemde kazerne plaats gehad hebbende branden, waarbij in al deze gevallen dank zij j de waakzaamheid en het tijdig ingrijpen van anderen, erger werd voorkomen. De motieven, die O. moet hebben gehad, j zijn nog vrijwel duister gebleven, doch wel j staat vast, dat het geen anti-onilitairistische overwegingen zijn, die hem tot deze daden i hebben gebracht. O. blqft voorloopig in verzekerde bewaring. In den nacht van Zaterdag op Zondag is, vermoeclelijk tengevolge van het afloopen van een der achterwielen, een auto, waarin eenige monteurs gezeten waren, die reparatie-werk- zaamheden verricht hadden, tusschen Raalte en Heinoo over den kop geslagen. De inzit tende H„ 30 jaar oud en ongehuwd, was op slag dood, terwijl de chauffeur aan een zjjner armen werd geiwond. KIND VERBRAND DOOR HET LOS- SPRINGEN VAN EEN WATERKRUIK. Een kind van den coiffeur W. te Best, heeft, doordat in de wieg het deksel van een water- kruik lossprong, emstige brandwonden be- komen. In zorgwekkenden toestand is de kleine naar het gasthuis vervoerd. GESTOORD „LIEFDEWERK". De Groningsche politie heeft een goede vangst gedaan. In Helpman „opereerde" eeni- gen tijd n.l. een persoon, in het zwart gekleed, die zich uitgaf voor evangelist en kwitantie3 aanbood van een dubbeltje, terwijl hij ook wel beweerde voor het Leger der Heils te werken. Hij wist diverse slachtoffers te maken en ont- ving nogal eenige dubbeltjes. De Groningsche politie heeft echter, naar de Tijd meldt, aan dit „liefdewerk" een einde gemaakt en het onderzoek wees uit, dat dit liefdewerk geheel was ten eigen bate, welke liefhebberij hij ook reeds in Den Haag had uitgeoefend, waarom hij ook daar door de politie werd gezocht. Het bleek te zyn de ex-tooneelschilder M. V. TWEE ONGELUKKEN MET DOODELIJKEN AFLOOP. Zondagavond omstreeks 8 uur is te Gouda op een onbewaakten overweg van de spoor- lijn GoudaSchoonhoven, een naar schatting 25jarig meisje, dat per fiets den overweg pas- seerde, door een uit de richting Schoonhoven komenden trein overreden. Het meisje werd ongeveer dertig meter meegesleurd en afschu- welijk verminkt. Het slachtoffer was onmid- dellijk dood. Het uitzicht op de spoorbaan is ter plaatse goed. Dinsdagmorgen half negen is op een onbe waakten overweg nabij Zwolle de concierge E. Z., aldaar, door den trein van Zwolle naar Meppel overreden en gedood. Het lijk is deer- lijk verminkt naar Zwolle overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. Dit is reeds het dertiende en veertlende on geluk met doodelijken afloop in dit jaar. AFSCHUWELIJKE MOORD OP CONCIERGE TE AMSTERDAM. Maandagavond bezocht de heer Fahrenholz zijn kantoor op het Rokin te Amsterdam. Toen h'ij, de deur op den hoogen stoep had geopend, vertoonde zich aan hem in de kleine vestibule bloedsporen. Achter de tochtdeur lag het lijk van een man geheel met bloed overdekt. Hij bleek op gruwelijke wijze te zgn vermoord. De heer Fahrenholz kon aan de politie- autoriteiten mededeelen dat 't slachtoffer wa3 de concierge van het perceel, de heer v. d. Velde, een man van omstreeks 55 jaar. Bij het eerste onderzoek bleek dat de man de hersens waren ingeslagen en dat hij een zevental steekwonden had. De vermoorde was de schoonvader van den tandarts C. C de Munck die in hetzelfde gebouw de praktijk uitoefent. Deze woont in Zandvoort en werd gewaarschuwd. i De politie heeft zoo spoedig mogelijk een groot deel van het Rokin afgezet, opdat zoo weinig mogelijk personen de onmiddellijke omgeving van het huis zouden betreden in I verband met het ontdekken van den dader. De vreesefjike daad moet omstreeks 8 uur hebben plaats gehad. De moord moet niet zijn geschied uit roofzucht, want in de zakken werd een portemonnaie met geld gevonden. 's Avonds kwam de tandarts, hij consta- teerde dat het inderdaad zijn schoonvader was j die gevallen was als slachtoffer van een moordenaar. Hij deelde ook mede dat de ver- moorde, die wel concierge is in het gebouw er niet woont. Een onderzoek met den politie- ihond had weinig resultaat. De hond liep nadat hem lucht was gegeven in de richting van den Dam Hii bleef echter spoedig staan. Daarna ging hii naar het bekende pontie en liep weer terug naar het perceel waar de moord heeft plaats gehad. Een tweede poging leverde evenmin iets op. De politie tast mo- menteel nog in het duister wie dezen moord heeft gedaan. In het huis in een keuken ach ter in den gang werd later een krant met bloed gevonden. Daarna ontdekte de politie een dolkmes en een haaner. Deze voorwerpen zijn in beslag genomen. De politie vermoedt voorts dat de vermoorde is overvallen toen hp het huis betrad. Den laatsten tijd is reeds tweemaal in het perceel tngebroken. BRUTALE AANRANDING TE HILVERSUM Op den Bussumergrintweg te Hilversum heeft een ibrutale en ernstige aanranding plaats gehad. Een juffrouw, ongeveer 25 jaar oud, fietste daar om half een in de richting Bussum en werd nabij de grens van die ge meente ingehaald door een persoon, die van Hilversum af achter haar had aangereden. Deze gaf een trap tegen haar rijwiel, waar- door het meisje viel en in de struiken langs het rijwielpad terecht kwam. Haar fiets ge- raakte hienbij defect. De onverlaat sleepte daarop, naar de „Gooi- en Eemlander" bericht, het meisje onder hevig verzet harerzijds mede naar het in de nabijheid gelegen rijwielpad dat naar de zan- derij loopt. Tijdens de worsteling bracht de aanrander haar een verwonding toe aan het voorhoofd en dreigde haar met een revolver. Vervolgens zag hij kans, haar handen met een koord te binden en haar een prop in den mond te steken, waarna hij haar aanrandde. De dader nam hierop met zijn fiets, die niet ver- licht was, de vlucht. In zeer overspannen toestand ging het meisje midden op den Bussumergrintweg staan, teneinde te trachten, de aandacht van een passeerende auto te trekken. Eerst de derde auto stopte voor haar en nam haar mede terug naar Hilversum, waar men zich bij het bureau van politie aanmeide. Na een verhoor, dat de commissaris van politie haar afnam, werd onmiddellijk per auto naar de plaats der misdaad gereden en in tegenwoordigheid van het meisje een nauw- keuring onderzoek ter plaatse ingesteld, waarbij nog een gedeelte van 't spatsdherm van haar fiets werd gevonden. Vervolgens bracht de politie het meisje naar de ouderlijke woning, waar men reeds in groote ongerustheid verkeerde over het lange uitblijven der dochter. De aanrander, die naar sterken drank rook, was iemand van ongeveer 28-jarigen leeftrjd met een bol aangezicht en breede schouders. Hij was gekleed in een lichte regenjas en had een lichten gleufhoed op. TIEN PERSONEN OP HET BODENMEER VERDRONKEN. Zondagmorgen heeft op het Bodenmeer een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Een uit Frie- drichshafen afkomstige boot met 11 opvaren- den sloeg tengevolge van den hevigen wind om. Tien van de 11 opvarenden verdronken. Eerst in den middag werd het ongeluk door een Beiersch stoomschip bekend gemaakt. Een der opvarenden van de verongelukte boot werd opgemerkt met een noodvlag. Hij werd gered, en is naar Lindau overgebracht. Drie slachtoffers zijn geborgen, terwpjl de po- gingen de andere slachtoffers te bergen nog worden voortgezet. De verongelukte boot blijkt van de marine- vereeniging Friedrichshafen te zijn. Het onge luk had plaats op 7 K.M. van de Zwitsersche grens. PARACHUTE-SPRINGER DOOD- GEV ALLEN. Te Wellington (Nieuw-Zeeland) is de 35- jarige Noorsche parachutespringer Haakon Quiller met een parachute uit een 2000 meter hoog vliegend vliegtuig gesprongen. De para chute weigerde en Quiller stortte met het hoofd omlaag te pletter. DE MOORD OP DEN BRIEVENBESTELLER TB SCHONEBERG. Omtrent den, moord op den brievenbesteller Gustav Schwan, welke Zaterdagmorgen in de Gossowstrasse te Schoneveld bij Berlijn is ge- pleegd, wordt nader bekend, dat de vermoorde ongeveer 6500 mark in zijn brieventasch moet hebben gehad, welk bedrag geroofd is. De dader had enkele dagen geleden een kamer ge- huurd in de woning, waar de brievenbesteller vermoord is en zou deze kamer Zaterdag voor het eerst betrekken. H(j is's morgens dan ook gekomen, doch wist zijn kostjuffrouw te ver- wijderen door haar eenige boodschappen te laten doen. Hij had een postwissel van vijf mark onder valjchen naam aan dit adres ge- stuurd en heeft den brievenbesteller waar- schijnlijk vermoord, toen hij hem dit bedrag uitbetaalde. De president van politic te Berlijn heeft een belooning van 1000 mark voor de ontdekking van den dader uitgeloofd, terwijl een gelijk bedrag is uitgeloofd door de Berlijnsche directie der posterijen. DE GASVERGLFT1GING TE HARBURG. Het officieele onderzoek naar de emstige gasvergiftiging, welke verleden week Donder dag in de fabriek Wilhelmburger Zinn Werke te Harburg is voorgekomen, heeft de oorzaak van de gasvorming nog niet kunnen vaststel- len. Men weet alleen, dat men met een ar- seen waterstofvergiftiging te doen heeft. Het aantal dooden is inmiddels van drie tot zes gestegen. Drie arbeiders verkeeren nog in levensgevaar. Eenige arbeiders van wie men vermoedt, dat zij de vergiftige gassen hebben ingeademd zijn ter observatie naar een zieken- huis gebracht. EEN LEECW IN DE KLAS. In een school te Cincinnati is een zeven- jarig meisje door een jongen leeuw aange- vallen en zoo deerlijk verminkt dat men voor haar leven vreest. De leeuw benevens een welp en een beer waren aan een riem in het klasse-lokaal bin- nengebracht ter „illu:tratie" van een les in de natuurlijke historie. Het kind schrok en door haar gegil werd de leeuw blijkbaar woe- dend. Hij rukte zich los en sprong op het meisie toe. Eerst toen een politieagent was binnengeroepen gelukte 't het arme kind te bevriiden en den leeuw weer in bedwang te houden. T TITS I. A C VFRKOOPTNrFN, AANBESTEDINGEN, ENZ. AANBESTEDIN G. De Hoofd-Ingenieur der R. W. heeft heden aanfcesteed het vernieuwen van werken en het verruimen der mond van de haven te Bres- ke~>s voorna-nelFk ten behoeve van den motor- veerboot van den Provinria'en stoomboot- die-i^ Rn~iiT\<r f i ^9 000. Mmri0 inmhrijvei was P. Dekker te Veere voor 141.500. Heeren en Jongons: kostuums, demi-saisons, gabardinen, confectie of maatwerk. Fijne stof- fen en snit! Laatste nouveaut6's! Voordeelig! Oud Gekend Magazijn: De Zwarte, Lieve Vrouw Zuivelbrug (50 M. van 't gr. Kanon) julst aan de brug, Gent. (Ingez. Med-) NOODLANDING. GOES. Hedenmorgen te kwart voor elf heeft het militaire vliegtuig 304, op weg van Soesterberg naar Vlissingen, doordat een luchtopeenhooping ontstond in het koelwater, waardoor de motor warm liep, een noodlan- ding moeten maken op een weiland te Nisse. De inzattenden, de le luitenant-vlieger v. G. en de luitenant-vlieger B. bekwamen geen letsel. Doordat het toestel in een greppel te recht kwam is dit evenwel dermate bescha digd, dat het ter plaatse gedemonteerd moet worden. 4 STAATSLEENING 1931. Op de vrije insehryvingen, wor<(» niets toegewezen. De agent van het Ministerie van FinancIS* deelt mede, dat de inschrjiving op de 4 Staatsleening 1931, zoodanig is geschiedt, dat behalve een enkele reductie op de groote in- schrijvingen, de preferente inschrijvingen tea voile worden toegewezen. Op de vrije inschrijvingen kan niets wor den toegewezen. Vergadering van Donderdag 30 April 1931, des namiddags 3 uur. (Vervolg uit het Tweede blad.) De heer WISSE herhaalt, met zjjm opmer- king in geen geval een verwijt aan Burge- meester en Wethouders te bedoelen. De VOORZITTER antwoordt op een vraag, of er, indien geen toeslag verleend wordt, geen mensehen van Zaamslag aan zouden te werk gesteld worden, dat er dan misschien ook wel zullen werken, maar dan heeft mea daaromtrent toch geen zekerheid. De heer VAN HOEVE: Indien we een overeenkomst sluiten geeft de aannemer garantie dat hij 35 man zal in het werk nemen. De heer DE FEIJTER is van oordeel, dat getracht moet worden, die overeenkomst te sluiten. Volgens het voorstel is echter 10 het maximum dat tils toeslag zal worden ge geven, voor den tijd van 4 maanden. Met algemeene stemmen wordt het voor stel van Burgemeester en Wethouders aan- genomen en tevens een wijziging der begroo ting voor den dienst 1931, waarin voor die toelage een post wordt opgenomen ad 1200, terwrjl de post onvoorziene uitgaven met dat bedrag wordt verminderd. 15. Omvraag. a. De heer A. DEES heeft uit een bericht in de courant gezien, dat tot ambtenaar ter secretarie is benoemd de heer Oggel uit Axel. Waren er geen geschikte sollicitanten uit de gemeente zelf? Er waren wellicht toch wel goede, zij het dan minder goede? De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders uit de sollicitanten den naar hun meening besten hebben genomen. De benoemde had het einddiploma H. B. S. met 5-jarigen cursus en het diploma voor de ge- meente-administratie. Burgemeester en Wet houders zouden graag iemand uit de gemeente hebben benoemd, indien die dezelfde capaci- teiten had bezeten, maar dat was niet het geval. Er komt tegenwoordig in de gemeente- administratie zooveel kijken, dat het niet mogelijk is, om voor ambtenaar ter secretarie iemand aan te stellen die niets anders heeft dan zijn schoolontwikkeling. Een landbouwer zal voor zijn werk ook geen metselaar of timmerman aannemen, die neemt ook iemand die het werk kent. Be heer A. DEES verklaart, dat het hem toch spyt, dat niet iemand uit de gemeente benoemd is. b. De heer HAAK vraagt, of er nog geen schrijven is ingekomen van de voetbalver- eeniging. De VOORZITTER antwoord ontkennend, hjj heeft wel bij zich gehad 3 jeugdige voetbal- lers, die kwamen vragen of ze rond mochten gaan voor het stichten van een club. Hij heeft die toestemming gegeven, onder voorwaard* dat ze met de lijst moesten ophouden, zoodra ze f 25 "by elkaar hadden. Hij heeft ze nog niet teruggezien, later zijn er twee van hoo- geren leeftijd bij hem gekomen om over het oprichten van een club te spreken. Hij heeft toen die jongens te kennen gegeven, dat naar zijn meening 2 clubs in deze gemeente niet noodig waren en vroeg hun, of ze die andere er ook niet in op konden nemen. Ze gaven te kennen, dat dit wel voor elkaar zou komen, doch konden er nog niet meer van zeggen. Hij heeft hun toen, volgens hun verzoek, voor 6§nmaal het leegstaande schoollokaal voor het houden eener vergadering afgestaan. Voor verdere keeren moet het college daarover be- slissen. Naar hij echter heeft vemomen, schijnt het dat er een groote vereeniging op- gericht is. De heer HAAK heeft gehoord, dat de ver eeniging reeds 35 tot 40 leden telt. Ze heb ben bij verschillende landbouwers al gelnfor- meerd om over een speelveld te kunnen be- schikken, doch die pogingen schijnen tot nu toe vergeefs. Hij is van meening, dat het ge- meentebestuur ten slotte zich toch niet zal kunnen onthouden van medewerking aan het verkrijgen van een speelveld, zij het dat zr) dat niet zelf exploiteert, maar er dan toch steun aan verleent, door subsidie. Het is een eisch van den tijd en het voetballen is een onschuldig vermaak. Nu trappen ze overal tegen ballen en andere voorwerpen en naar hij vemam hebben meerdere kombewoners daar van de gevolgen al ondervonden door gebro- ken ruiten. De kombewoners zullen het dus zeker toejuiehen, indien de gemeente mee- werkt tot het verkrijgen van een speelterrein. Deze besprekingen kunnen daarom nut heb ben, indien de vereeniging weet, dat z\j by hare pogingen den raad achter zich heeft. Het 13 beter dat het verkrijgen van een terrein van particuliere zijde uitgaat. De VOORZITTER is overtuigd, dat op het oogenblik geenerlei toezegging kan worden gedaan. Indien later een verzoek mocht inko- men, kan daarover beraadslaagd en bnschikt worden. Spreker is geen tegenstander van srezonde, eerliike sport. Ze hebben hem ook te kennen gegeven, dat, als er over een speel-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2