HE VE A FIETSBANDEN JBPj FOSTER'S LANDBOUW BEBICHTEhT GSMBHODE BEBIGHTBB. //c/it/oopend- i/zersterfc BUBGEBLUKEH STAND, ifARKTBERTCHT KNAAPJE GEVALLEN EN GEDOOD. GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. HOOFDPLAAT. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. f0'63FIac°n' SCHEEPVAARTBEWEGING. A. C. LENSEN'S STOOMVAAKT- MA ATSCH APPT.T - TER NEUZEN, publiek begint te vreezen dat aan de reeks overwinningen van Temeuzen een eind zal komen, want Zeelandia zet alles er op om dezen wedstrijd te winnen. Vlug gaat het spel heen en weer, van beide BjJden spant men alle krachten in, hoewei het menkbaar is, dat de spelers afgemat zijn, niet alleen door het vlugge en stevige spel, maar ♦ok door de gladheid van het veld. Langzaam verstrykt de tijd, nog zijn er 3 ■ounuten te spelen en men vecht als het ware em de overwinning, tot plots Terneuzen voor tft derde maal de leiding neemt door Kouwyzer, die den bal uit goed samenspel on- koudbaar langs Zeelandia's doelverdediger Wlaatst. Groot is de vreugde by spelers en Temeu- een's publiek, maar nog resten 3 minuten. De aanvoerder van Terneuzen roept thans de middenlinie in de voile verdediging, hierdoor is weliswaar den aanval verzwakt, maar het gaat «n een paar minuten. Zeelandia doet alles ten aanval trekken en zoo stijgt de spanning, men raadpleegt horloges, en langzaam nadert het eind. Hoe Zeelandia ook zwoegt, het helpt haar niet en juist zal Temeuzens voorhoede wat op- luchting brengen, als de scheidsrechter het eindsignaal laat klinken en Temeuzen een moeilijke, maar weiverdiende overwinning heeft behaald, daar vooral in de eerste helft ay het geluk niet aan haar zijde vond. Thans volgt te Roosendaal de ontmoeting tusschen Alliance en Terneuzen, welke wed strijd door alien met spanning zal worden legemoet gezien. De stand van deze promotiewedstrijden is thans: gesp. gew. gel. verl. doelp. pt. Alliance 1 1 62 2 Temeuzen 1 1 32 2 Zeelandia 2 2 49 VUssingen IIAxel I. 13. Axel speelde voor de competitie een uit- wedstrijd tegen Vlissingen n en behaalde een 13 overwinning. Rust 01. Nadat Axel een 03 voorsprong had, maakte de thuis- rtub haar eenigste tegenpunt. Internationale wedstrijden: Amsterdam: NederlandDuitschland 11 HtndhovenZuidelijk elftalPort Vale 15 AmsterdamDuisburg 42 lerlandSpanje 11 NEDERLAND—DUITSCHLAND. Gelijk spel. In een zeer spannenden en volkomen fairen strijd werd gister te Amsterdam voor een uit- verkocht Stadion de intemationale wedstrijd NederlandDuitschland gespeeld, die in ge- Ijfk spel eindigde, welk resultaat den goeden stand weergeeft, daar beide elftallen elkaar niets toegaven en van eenig overwicht geen sprake was. Tap maakt voor de rust het eenige doel- punt voor Holland, terwijl na de mst Lachner den bal hard op het Nederlandsche doel schiet, welk schot door Van der Meulen vallende wordt gestopt, maar de toesnellende Schlosser bemachtigt den bal en loopt hem in het doel, de stand wordt hierdoor 1-1. Nogmaals weet Lachner onzen doelverdediger te passeeren, dooh de Zweedsche scheidsrechter heeft bui- tenspel geconstateerd en kent dit doelpunt niet toe. Ohder groote spanning wordt nog verder gespeeld maar weldra wordt het einde aan- gekondigd. Zondag a.s. zal thans het Nederlandsch elf tal te Antwerpen tegen het Belgische elftal den strijd aanbinden. ■EN NIEUWE VOETBALVEREENIGING TE ZAAMSLAG. Te Zaamslag werd jl. Donderdag een ver- gadering gehouden, waarin, op voorstel van ankele oud-voetballers, werd besloten tot op- richting van een voetbalvereeniging. Reeds 29 personen gaven zich als werkend lad op. Een voorloopig bestuur van 3 personen werd gekozen, die direct zal trachten een ge- schikt terrein te huren voor deze gezonde touitensport. Na een flinke oefening zal men tegen het a..a. seizoen voor het spelen van wedstrijden aansiuiting moeten vragen bij den Zeeuwschen ▼oetbalbond. KEVEN GULDEN TOEGELEGD OP ELKE 100 K.G.? In haar Mededeelingen No. 4 van 9 April ji. behandelt de directie van het Centraal Bureau te Rotterdam de vraag, of de prijzen, welke hier betaald worden voor de Russische idtvoerartikelen, een loonende cultuur toe- iaten. Haar gegevens zijn ontleend aan de ook hier te lande in boekvorm verschenen artikelen in „The Economist" aver het Russisch vijfjaars- plan. De op collectieven grondslag gedreven landbouwbedrijven, aldus wordt gezegd, had- den in 1930 een gemiddelde opbrengst van 54 poed (16.8 K.G.) per H.A., zijnde graan 907 K.G. Door de regeering werd aan de gewone particuliere bedrijven en ook aan de collec- tieve bedrijven gemiddeld betaald 1,44 per poed, of /8,57 per 100 K.G., waarbij dan de •waarde van 1 roebel op 1,20 is gesteld. Aan de groote staatsbedryven werd voor het geleverde graan van 9.tot 13,75 per 100 K.G. betaald, al naar gelang het graan voor zaaizaad kon worden bestemd. Bij de •ollectieve bedrijven komt de graanopbrengst op gemiddeld 77,75 per H.A.het stroo blijft op den akker achter en heeft hoogstens eenige bemestingswaarde. Met een dergelijke op brengst zouden de collectieve bedrijven echter nog wel „uit" kunnen, hoewei dit niet met eijfers wordt bewezen. Voor 77,75 levert het bedrijf ruim 900 K.G. graan (nauwkeurig 907 K.G.). Elke 100 K.G. graan kost op de boerderij dus 8,60. Nu moet dit graan getransporteerd worden naar verafgelegen havens of bevaanbare rivieren. De collectieve bedrijven liggen in de onmete- Itjke steppen van Zuid-Rusland, honderden K.M. van de verschepingshaven. Wat dit trans port kost, wordt niet vermeld, maar men gaat veilig, als men het op 60 cent per 100 K.G. rekent. In de Russische uitvoerhavens kost 100 K.G. graan dus reeds 8,60 0,60 9,20. Voor de vracht naar de West-Europeesche havens kan men gemiddeld 0,70 per 100 K.G. aannemen, zoodat de z.g. cif prijs 9,20 0,70 9,90 wordt. Rekent men daarbij nog 10 cent per 100 K.G. voor de bekostiging van de in verschillende landen bestaande han- delsorganen der Sovjet-Unie, dan komt men tot een verkoopspnijp van 10,per 100 K.G. cif Rotterdam of andere West-Europeesche havens. Onlangs is te Rotterdam een enorm groot quantum rogge verkocht voor 3,50 per 100 K.G. boerderij geleverd, welke rogge reeds lang was opgeslagen en aan opslag en afslag, pakhuishuur, assurantie en renteverlies zeker wel 0,50 per 100 K.G. heeft gekost. Het netto-provenu was dus slechts 3,per 100 K.G., terwijl de kostprijs cif Rotterdam 10 per 100 K.G. was. Er is dus door dengene voor wiens rekening deze granen werden ver kocht 7 per 100 K.G. toegelegd. Behalve rogge, zijn ook groote partijen tarwe, gerst en haver verkocht, welke reeds maanden waren opgeslagen en respectievelijk gemiddeld 4,25, 3,75 en 4,50 per 100 K.G. hetoben opgebracht. Het verhandelen dezer granen is dus alleen mogelyk geweest door- dat de eigenaren, daarop geweldige kapitalen hefoben toegelegd. De conclusie van het arti- kel is dan ook, dat het Russische graan f 10 per 100 K.G. moet opbrengen wil het zander verlies op onze markt kunnen worden ver kocht. KORT VERSLAG van de vergadering van het Dagelijksch Bestuur der Z. L. M. op 20 April 1931. Onder leiding van den Voorzitter Mr. P. Diele- man hield het Dagelijksch Bestuur der Z. L. M, op 20 April zijne gewone maandelijksche ver gadering. Na de opening werden de notulen der vorige vergadering goedgekeurd en vastgesteld, waama behandeling der ingekomen stukken volgde. Strooafzet. Een ontwerp-rapport is ingeko men van de Commissie voor de bestudeering van de middelen voor verhoogden opbrengst van stroo. De vergadering is van meening dat de toestand aanmerkelyk is gewjjzigd sinds het rap port is verschenen. Kosten zegels plakken. Besloten wordt deze kwestie ter sprake te brengen in de centrale crisiscommissie. Benoeming lid Commissie van Toezicht R. L. W. S. In onderling overleg zal door den kring Axel een lid in deze Commissie worden aange- wezen. De nadruk werd geiegd op het belang van de landbouwwinterschool te Goes voor het land van Axel en de wenschelijkheid werd ge- uit iemand voor te dragen, die de belangen van het landbouwonderwijs voorstaat. Benoeming Voorzitter kring Hulst. Tot Voor zitter is benoemd de heer H. A. A. Baron Collot d'Escury in de vacature Vogelvanger. Benzine- en olieaankoop. Aan dit punt zal by voortduring aandacht worden geschonken. Inlandsch diermeel. Een schrijven van de N.V. Thermochemische fabrieken waarin de aandacht wordt gevraagd voor het door haar bereide pro duct N. T. F. Extract diermeel wordt voor ken- nisgeving aangenomen. Vertegenwoordiging Algemeene Vergadering Z. L. M. De kring Westelijk Zuid-Beveland heeft bericht gezonden dat tot afgevaardigden van den kring naar de Algemeene vergadering alle be- stuursleden zijn aangewezen. Landbouwtentoonstelling Praag. Een program- ma dezer tentoonstelling, die gehouden zal wor den van 30 Mei7 Juni 1931 te Praag werd voor kennisgeving aangenomen. Intemationaal landbouwcongres. Dit congres zal worden gehouden van 58 Juni 1931 te Praag. Dumping. Het K. N. L. C. heeft gevraagd hoe de georganiseerde landbouw in Nederland stelling kan nemen tegen invoer van Russische producten, daar deze hier te lande een desorga- nisatie van ons economisch leven ten gevolge hebben. De vergadering meent dat alleen aoor hooge invoerrechten te heffen, deze producten teweren zijn. Bjjdrage gedenkraam. Besloten wordt een by- drage van f 10 te schenken ten behoeve van een gedenkteeken voor de nagedachtenis van wijlen Prof. Poels. Afschaffing der tegen betaling werkende bureaux voor de arbeidsbemiddeling. De vergadering is van meening dat dergelijke particuliere bureaux hier te lande niet voor- fcomen. Invoer Deensch vleesch. De Nederlandsche Bond van veehandelaren heeft gevraagd om te- samen met de georganiseerde landbouw een actie te beginnen om de invoer van Deensch vleesch te beperken. Dit wordt een kwestie geacht, die ibeter door het K. N. L. C. ter hand kan worden genomen. Intemationaal Instituut voor Landbouwcrediet. Van het K. N. L. C. werd een verhandeling over intemationaal landbouwcrediet van de hand van Dr. van Rijn te Rome ontvangen. Deze studie werd voor kennisgeving aangenomen. Werkloosheid. Voor dit vraagstuk werd nadere aandacht gevraagd en zal nader behandeld wor den. Uitvoering tarwewet. Mededeeling werd ont vangen van de samenstelling van het bestuur der gewestelijke tarwe-organisatie Zealand. Besloten werd dat de Z. L. M. toetreedt als gewoon lid der Vereeniging, voor zoover noodig ter bekrachtiging door Hoofdbestuur of Alge meene vergadering. De Secretaris wordt gemachtigd zijn benoe ming als Secretaris der Vereeniging „Geweste- lijke tarwe-organisatie voor Zeeland" aan te nemen. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat de hoogere kosten die voortvloeien ult aanstelling van meerder personeel, dienen te worden ver- goed. Loonsverhoudingen in den Landbouw. Door den kring Oost-Zuid-Beveland was dit punt aan- hangig gemaakt. Algemeen was men van oor- deel, dat de Z. L. M. als algemeene landbouw- organisatie zich niet in loonkwesties tusschen werkgevers en werknemers kan mengen, ook al reeds hierom omdat de verhoudingen in de pro- vincie zoozeer verschillend zijn. Op de crisisver- gadering is een oordeel uitgesproken inhoudende dat bij voldoende steun voor tarwe en suiker- bieten zooveel mogelijk de loonen op peil moeten gehouden worden. Wat er van de steun terecht is gekomen kan ieder landbouwer en landarbei- der beoordeelen. Deze is onvoldoende om een loonende uitoefening van het bedrijf te verkrij- gen. Loonacties zyn te betreuren en zullen toch op vele plaatsen niet uitblyven, vooral indien de werkloosheid zich gedurende de zomermaanden handhaaft en naderhand toeneemt. De aandacht zal op dit vraagstuk gevestigd moeten blijven. Handelspolitiek der Regeering. De kring Oos- telijk Zuid-Beveland verzoekt de handelspolitiek onzer Regeering en de invoer van buitenland- sche landbouwproducten nader onder het oog te willen zien. Schatting caiamiteuze polders. Aangedron- gen werd door den kring Oostelijk-Zuid-Beveland op een spoedige hertaxatie der calamiteuse pol ders. Werd verwezen naar de crisiscommissie. Urgentieprogramma. Besloten werd hierover met de crisiscommissie te spreken. Na bespreking van enkele ondergeschikte zaken werd na de rondvraag de vergadering gesloten. In de Nic. Beetsstraat te Amsterdam is een lljardg knaapje bij het spelen komen te vallen, waarbij hij zoo erg op een trottoirband neer kwam, dat het kind aan de gevolgen is over- leden. ZIJN HAND AFGEKAPT. In de vleeschwarenfabriek van de firma Anton Hunink te Deventer had een arbeider het ongeluk zich een hand af te kappen. EEN VULPENLIEFHEBBER. Bij den boekhandelaar V. in de Heeren- straat te Rijswijk (Z.H.) zijn uit een vitrine ongeveer 100 vulpenhouders en vulpotlooden, ter waarde van f 1500, gestolen. De keuken- deur stond open en door de keuken heeft men den winkel bereikt. (Ingez. Med.) Donderdag 23 dezer ten 6 uur n.m. ver- gaderde de gemeenteraad in openbare zitting. Behalve de heer IJsebaert, die met kennis geving afwetzig was, iwaren alle leden opge- komen, om de dagorde af te handelen. Na voorlezing van de notulen der vergade ring van 17 Maart 1.1., die met een kleine aanmerking, door den heer Neeteson gemaakt, werden goedgekeurd, werd mededeeling ge- daan van een besluit van Ged. Staten, gewag makend van het vaststellen der jaarmarkt- kermis te Aardenburg, welke zal gehouden worden van Zaterdag v66r Pdnksteren tot Maandag daaropvolgende, welke mededeeling voor kennisgeving werd aangenomen. Eenzelfde besluit werd genomen ten aan- zien van een circulaire uitgaande van eenige gemeenten om de salarissen van burgemees- ters, secreitarissen en wethouders, voor wat ibetreft die in de hoogst bezoldigde gemeenten, aan een herziening te onderwerpen. Naar aanleiding van een verzoek van de Vereeniging van Limburgsche Dakpanfabri- kanten om mede te willen werken aan het gebruik van inlanidsch materiaal bij het bonwen, hetzij voor de gemeente, hetzij voor vereenigingen, die met hulp van gemeente- gelden of door bemiddeling van gemeente- hulp bouwen en met het oog op den heer- schenden crisistijd zooveel mogelijk buiten- landsch materiaal als dakbedekking te weren, werd door den Voorzitter namens Burg, en Weth. toegezegd daar te zijner tijd rekening te zullen houden. De heer De Leux drong by Burg, en Weth. er op aan, am waar zulks te pas kiwam aan den wensch van deze vereeniging met het oog op de heerschende crisis tegemoet te komen. De rekeningen van het Burgerlijk Armbe- stuur over 1930, en van de Gezondheidscom- missie te Ter Neuzen over hetzelfde tijdvak, werden aangeboden en zullen ter verifieatie gesteld worden van de commissie tot nazien der rekeningen en begrootingen over 1931. Als zoodanig werden gekozen de heeren De Mul, Stouthamer en Verschaffel elk met 5 stemmen. Op de vraag des Voorziitters dat de heeren zeker tevreden waren met de op him gevallen keuze werd door deri heer Verschaf fel geantwoord, dat him niets anders over- bleef, dan zich bij de keuze neer te leggen, met de naieve opmerking, dat het honora rium aan die functie verbonden nogal goed is. Op een verzoekschrift van F. Gillesen thans te Bergen op Zoom om ontheffing van school- geld over 1930, aangezien hij werkeloos is, werd een gunstige beslissing genomen en aan genomen het dubbele bedrag van 6,26 als oninlbare post te verklaren. Een verzoekschrift van CI. Remerij te Westdorpe om het erfpachtsrecht van 15 cent per M2. achter de door hem aangekochte huiizen langs de Westkade te reduceeren tot 10 cent voor een oppervlakte van 3 A. 10 c.A. werd oangehouden tot de volgende vergade ring ,teneinde de heeren gelegenheid te geven zich omtrent deze aanvrage nader ter plaatse te orienteeren. De heeren De Leux, De Mul, Stouthamer en Verschaffel bleken tijdens de discussies over deze kwestie gevoerd het niet met de heeren van het Dagelijksch Bestuur eens te zijn. Men vreesde voor het scheppen van precedenten en ontkenden dat er van een misverstand bij het nemen van het besluit in een der vorige vergaderingen, zooals in het verzoekschrift werd aangehaald, geen sprake was. Niettemin verklaarden Zy zich voor verdaging totdat de zaak nader zou zijn on- derzocht. Het voorstel van Burg, en Weth. om ge- deeltelijke in houding van gelden ingevolge de Ziektewet op het loon van werklieden aan- gesteld bij de werkverschaffing, werd na breedvoerige discussie aangenomen, om reden de Minister alleen subsidie wil verleenen onder voorwaarde, dat de helft van het ziekengeld door den arbeider, de andere helft door de gemeente betaald wordt. De heer De Deux kon zich daarmee ver- eenigen maar achtte het niet behoorlijik dat, alhoewel de menschen 16 verdienen zij nu 50 in plaats van 45 uur moeten werken. Speker vindt hier een aanleiding om een philippica af te steken tegen het kapitalisme, dat van de heele werkeloosheid volgens zijn uitlatingen de schuld draagt, waarop de heer Verschaffel en de Voorzitter nog al sterk reageeren. De heer Stouthamer verklaart niet te kun nen begrijpen waarom de Minister van de te werk gestelden 50 uur werkens verlangt, terwijl de werkgever voor meer dan 48 uur werken een overwerkvergunning moet aan- vragen. Hem wordt geantwoord, dat 't hier betreft werk door te werk gestelden, terwijl het anidere geval betrekking heeft op productie- arbeid. Na aanvaarding van het voorstel komt ter sprake een missive van den Minister van Onderwys, Kunsten en Wetenschapi>en, met een voorstel in zake den schoolbouw in de Zandstraat. Zooals bekend werd in November 1929 door het R.K. Kerkbestuur tot den raad een ver zoek gericht om de openbare school B aan dit lichaam af te staan of gelden toe te staan voor den bouw van een bijzondere school. Nu besloot de raad aan dit bestuur een ge- deelte der openbare school af te staan, deze behoorlijik van de openbare school te scheiden en 64n lokaal als openbare school te behou- den. Ged. Staten keurden dit voorstel goed. Tegen dit besluit was het R. K. in beroep gekomen, met als resultaat, dat de Minister thans een gewijzigd plan voorstelt, waarbij beide scholen onder 66n dak blyven en voor elke school een afzonderlijken ingang gemaakt wordt. Een op last van den Minister opgemaakt plan wordt daarbij overgelegd. Bij opening van de discussies verklaren de heeren Verschaffel en De Mul zich niet met het voorstel van den Minister te kunnen ver- eemigen. De heer Verschaffel gaat bij zijn betoog in op de principieele gronden van het vraagstuk, De heer De Mul onderschrijft zulks en meent er nog op te moeten wyzen, dat bij eventueele uitbreiding van de Zandstraat de to(ijzondere school al spoedig te klein zal blij- ken en er weer moet bijgebouwd worden. De heer De Leux beziet de zaak uit een ander oogpunt. Hij meent, dat na verloop van tijd de te stichten school zelfs te groot zal blijken, want dat het geval zich ook kan voordoen, dat er meer voorstanders van open- baar dan van bijzonder onderwijs in de Zand straat zullen komen. De heer Neeteson merkt op, dat hij beide richtingen gaarne de gelegenheid tot onder wijs wil zien verstrekken, dat iedere richting daar volgens de Wet recht op heeft, doch dat hy voorstander is van de goedkoopste oplos- sing. Deze wordt door den Minister aan de hand gedaan. Zij zal pl.m. 3000 kosten, terwyl een nieuwe school minstens 13.000 zal kosten. Ook de heeren Marquinie en Stouthamer blj'g'ken hetzelfde standpunt in te nemen. De Voorzitter, zijn persoonlijke meening uitend, toont zich een tegenstander van het Ministerieele plan en meent, dat het uit respect voor de geestelijke overheid niet oir- baar is beide scholen tegen elkaar te bouwen. Ten slotte wordt het voorstel „dat de raad de oplossing van de schoolkwestie in de Zand straat zal leiden in de banen zooals door den Minister is aangegeven" met 4 tegen 2 stem- men aangenomen: De Leux, Stouthamer, Neeteson en Marquinie. Tegen de heeren Verschaffel en De Mul. De voorstellen tot wijziging van de be grootingen voor 1930 en 1931 worden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de rondvraag komt ter sprake een voor stel van den heer De Leux, om de werkloozen, die een z.g. wachtweek hebben moeten mee- maken, d.i. een week by de werkverschaffing hebben moeten overslaan, voor eenmaal een uitkeering uit de gemeentekas te verstrekken van f 13,50. Als toelichting voegt de heer De Leux hienbij, dat 16 personen gedurende die week totaal geen inkomsten hebben gehad en nu de huishuur niet kunnen betalen. Hoe- veel er by de Katholieken en ongeorganiseer- den zijn kan hij niet zeggen. De heer Stouthamer deelt mee, dat in ge sloten biijeenkomst overeengekomen was, dat de gemeente de helft en de Werkloozenkas de andere helft zou voor haar rekening nemen, maar dat hij zich ook kon vereenigen met algeheele uitkeering door de gemeente nu de Werkloozenkas 'in gebreke bleef. Na mededeeling door den Voorzitter, dat hij met het Departement van Arbeid een rege- ling heeft getroffen, waardoor de zaak voor de getroffenen zal in orde komen, wordt het voorstel aangehouden. De heer De Leux interpelleert Burg, eh We.th. thans over den aanleg van het park, waarop de Voorzitter antwoordt, dat zulks in verband staat met de werkverschaffing. Ook verzoekt de heer De Leux bij het op- dragen van leveranties voor de gemeente een publieke aanbesteding te houden. De heer Stouthamer verzocht het hoekje grond aan mej. De Vriend met eenige planted te bezetten, terwijl de heer De Mul den brie:' van het Kamerlid Guit ter sprake brengt. De Voorzitter zegt daarover in de volgende vergadering mededeelingen te doen, waama hij de vergadering te 10 uur sluit. TER NEUZEN. Heden werd in het Hotel du Commerce al- hier door den Notaris Van der Veen verkocht een woonhuis en erf, staande aan de Heeren- gracht, bewoond geweest door wijlen den heer D. Tholens. Kooper werd de heer J. J. Huijssende Koeijer, alhier, voor 5800. AXEL. Bij de door het Comite tot aankoop van meststoffen te Axel-Kijkuit, gehouden aanbe steding van kunstmeststoffen werd inge- schreven als volgt: Voor Chilisalpeter door: Van der Gouwe te Ter Neuzen 11,13; Hulshof te Utrecht 10,93; N. C. B. te Hulst f 10,90; De Ruijter Co. te Axel 10,90; De MoorVlaeminck te Hulst f 10,84y2 (gegund). Voor Kalksalpeter door: De Ruijter Co. 10,50; N. C. B. 10,41; Van der Gouwe 10,38; Hulshof 10,13; De MoorVlaeminck 10,19% Kostense te Kruiningen f 10,09 (ge- Bij de Maandag alhier door de landbouw- vereeniging „Onderlinge Samenwerking" ge houden aanbesteding van kunstmeststoffen werd het minst ingeschreven door: N. C. B. te Hulst voor Chilisalpeter (ge- malen) h 11.03 per 100 K.G.; G. en H. Groosman te IJzendijke voor Kalk salpeter a 10,35 per 100 K.G. (bij loting); Bataafsche Imp. Mlrji te Ter Neuzen voor Zwavelzure-Ammoniak h 10,60 per 100 K.G. (bij loting). 28 April. TER NEUZEN. Orgelconcert in de Ned. Herv. Kerk. 29 April. TER NEUZEN. Veiling Afbraak. Deur- waarder Huineman. HOEK. Aanbesteding levering kunstmest stoffen. Vereeniging Landbouwbelang. AXEL. Aanbesteding omleggen weg met keibestratingen. Het Bestuur van den polder Beoosten en Bewesten Blij. (Nadruk verboden. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 24 April, Jan Deur- waarder (van Zaamslag), oud 30 j., jm. en Sara Catharina de Bruijne, oud 26 j., jd. Geboorten. 17 April. Sara Francina, d. van Pieter Loof en van Leentje Maria Loof. Samuel Abraham, z. van Korstiaan Comelis Gazan en van Krina Catharina van 't Hoff. 19 April. Dina Geertrui, d. van Jan Adriaan Meijer en van Cornelia Laurina Kajijser. 23 April. Willem Pieter, z. van Will em Jansen en van Janna Jozina Riemens. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. M. de Bakker, zonder beroep, awn boord, Vlooswykstraat 63, van Hulst. S. M. Selis, dienstbode, Kanaalweg 47, Sluiskil, van Westdorpe. Ph. d'Hont geb. v. Himst, zonder beroep, Nieuwediepstraat 83, van Hontenisse. Ch. Kroes, dienstbode, Kersstraat 7, van Hontenisse. R. K. Schumann, metselaar, Oostkade 15, Sluiskil, van Duitschland, ambtshalve. L. Feller, huishoudster, Tholensstraat 52, van Antwerpen. M. C. Nott6, fabrieksarbeider, Fabrieks- straat 1, Sluiskil, van Sas van Gent. A. W. Menken, zonder beroep, N. Kerk- straat 17, Sluiskil, van H. en L. Zwaluwe. M. H. Meurders, religieuse, N. Kerkstraat 17, Sluiskil, van H. en L. Zwaluwe. J. C. Sirrpelaar geb. v. d. Bliek, zonder beroep, Van Steenbergenlaan 18, van Middel- burg. A. A. van Kouteren, zonder beroep, Nieuwe diepstraat 41, van IJzendijke. J. P. Bogaard, electro-monteur, le Verbin- dingstraat 1. van Oosterhout. W. J. Bruijnooge, opzichter, Vlooswijkstraat 46, van Schoondijke. is al te vaak oorzaak van slechte spijsvertering en verstopping. Neem meer beweging en ge- L.i igebruik Foster's Maag- pillen, het afdoende 3^1-'A "X laxeermiddel. Te Ter Neuzen by Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) Vertrokken C. Dabbelaar, werkman O 178, naar Axel. A. J. Lauret, bakkersnecht, Kanaalweg 94, Sluiskil, naar IJzendijke. C. F. J. Claes, zonder beroep, Van Boven- straat 29, naar Den Haag. G. M. Weststrate, werkman, O 4, naar Zaamslag. M. S. v. d. Walle, dienstbode, Stationsweg 30, naar Biervliet. C. Pichal, varensgezel, aan boord, le Ver- bindingstraat 22, naar Axel. J. A. L. Heijdens, verpleger, N. Kerkstraat 8, Sluiskil, naar Selzaete. M. Vermeulen, zonder beroep, Kanaalweg 60, Sluiskil, naar Amsterdam. L. S. ten Hoeve, huishoudster, Donze-Vis- serstraat 10, naar Kaatsheuvel. C. W. J. de Jong, religieuse, N. Kerkstraat 17, Sluiskil, naar Reeuwijk. W. M. Wintermans, zonder beroep, N. Kerkstraat 17, naar Breda. A. Regoort, sleepbootkapitein, Donze-Vis- serstraat 75, naar Dordrecht. J, J, Vandecasteela zonder beroep, Grenu- laan 16, naar Belgie, ambtshalve. S. Vonk, monteur, Westkolkstraat 56, naar Boom (Belgie). Rotterdam, 27 April 1931. VEEMARKT. Aangevoerd werden 224 vette runderen, 349 vette- en graskalveren, 153 schapen en lammeren en 1513 varkens. Runderen waren tamelijk aangevoerd met luien handel; er werd iets meer besteed dan vorige Dinsdag. Kalveren zeer ruim aange voerd, de handel was beperkt tot lagere prij zen. Schapen met iets grooteren aanvoer en weinig verandering in kwaliteit; de prijzen waren stationnair. Varkens waren minder aangevoerd, waardoor de handel iets williger en de prijzen hooger. Zouters bij tamelijken aanvoer met vrij vluggen handel. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,94f 1,04, 2e kw. 0,81 f 0,88, 3e kw. f 0,72f 0,80; Kalveren le kw. 1,55—/ 1,65, 2e kw. 0,90—1,20, 3e kw. 0,700,80; Schapen le kw. /0,65/0,80, 2e kw. 0,50—/0,60, 3e kw. 0,45—0,50; Lammeren 0,801,Varkens le kw. 0,36—/0,39, 2e kw. 0,30—/ 0,35, 3e kw. /0,25/0,29; zouters 0,380,40. BINNENLANDSCHE GRANEN. Tarwe 66,50; uitgezochte partijtjee 8 10,50; Gerst Chevalier 67; Haver 5—/ 6,25. FIJNE ZADEN. Lijnzaadvoer /79; Blauwmaanzaad 29 31Karwijzaad 27f 29. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 6,256,75; Zeeuw- sche Bonte 6,256,75; Zeeuwsche Eigen- heimers 55,75; Friesche Eigehheimers 55,30; Red Star 5,75—/6,25; Bravo's 6/6,25; Industrie klei 44,60; Poters 2,503,75; aanvoer en handed redelijk. Malta winter 1617% cent per K.G. VLAS. Aangevoerd: Blauwbloei 3600 K.G. /0,50 0,65; Holl. Geel 6000 K.G. 0,50—/0,70; Dauwroot 4200 K.G. 0,450,50. Vooma- melijk dauwroot en Hollandsbh gee1 vast; Blauwbloei onveranderd. Voor Ter Neuzen: 24 April. Nederl. as. HARRY, 110, pijpaarde, Par. Voor Sluiskil: 24 April. Noorsch s.s. STEN, 752, kolen, Newport. 26 April. Eng. s.s. CHEVY CHASE, 1642, kolen, Blyfch. Voor Sas van Gent: 24 April. Zweedsch s.s. YLVA, 338, ledig, Antwerpen. Voor Gent: 24 April. Eng. s.s. MARQUIS, 354, ledig, St. Mallo; Eng. s.s. HEBBURN, 1685, kolen, New-Castle; Amer. s.s. WEST CAMAK, 3513, stukg., Havre; Eng. s.s. OR- LEIGH, 188, ledig, Rochester; Belg. s.s. ANNA, 431, kolen, Gent; Ned. s.s. OOSTER- LAND, 724, kolen, Immlngham; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerpen. 25 April. Fransch s.s. THISB6, 876, pyriet, Caen; Blng. s.s. BROOMLANDS, 284, ledig, Londen; Eng. s.s. OAKFORD, 259, pekkolen, Londen; Eng. s.s. YEWFOREST, 346, ledig, Londen. 26 April. Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, ledig, Havre; Spaansch s.s. IRATI, 1709, pyr., Huelva; Belg. s.s. NAVEX, 1092, ledig, Ant werpen; Duitsch s.s. KONINGSBERG PRUIS- SEN, 1217, kolen, Gdynia; Eng. s.s. SWIFT, 408, stukg., Londen; Eng. s.s. ANGLEA ROSE, 670, ledig, Havre; Eng. s.s. SALT- MARSHE, 461, kolen, Goole; Duitsch s.s. HEINRICH PETERS, 483, kolen, Danzig; Eng s.s. RIVER RIBBLE, 487, stukg., Goole. Van Sluiskil: 24 April. Nederl. s.s. ZEE- LAND, 1557, ledig, Tyne. 25 April. Noorsch S3. STEIN, 752, ledig, Tyne. Van Sas van Gent: 24 April. EIng. s.s. AVANVTLLE, 341, veevoeder, Manchester. 25 April. Zweedsch s.s. YLVA, 338, fosfaat, Gotenborg. Van GentTer Neuzen: 26 April. Ekig. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen. Van Gent: 24 April. EIng. s.s. GLYNWEN, 629, ijzer, Londen. 25 April. Deensch s.s. FT.YNDERBORG, 1198, ledig, New-Castle; Eng. s.s. WENNXNG, 377, stukg., Goole; EIng. s.s. DONA FLORA, 292, ijzer, Middlesborough; EIng. s.s. THE MARQUIS, 354, fosfaat, Newport; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; EIng. s.s. RON AN, 515, stukg., Leith; Eng. s.s. SHEAFFIELD, 1682, ledig, New-Castle; EIng. s.s. OAKMAN, 3759, stukg., Houston; EIng. s.s. ORLEIGH, 188, ijzer, New-Castle; Eng. s.s. HEBBURN, 1685, ledig, New-Castle; Eng. s.s. SEAVTLLE, 324, kolen, Rouaan; Belg. s.s. ANNA, 431, ledig, Goole; Eng. s.s. ENSIGN, 1261, ijzer, Newport. s.s. HELENA in lading te Ismail. s.s. MAGDALENA in lossing te Rouaan. S3. TERNEUZEN van Fianona naar Londen passeerde 27 dezer Messina.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 3