ns ©i i ci er SPORT. -DE NIEUWE MARGARINE ft 0252 TER NEUZEN, 27 APRIL 1931. RECHTSZAKEN. VOETBAL. gesp. gew. 2. doeip. ■o a *r v.—t. a 18 18 87-13 36 17 12 1 4 52 25 25 17 10 2 5 44-26 22 16 9 2 5 43-30 20 18 6 3 9 29-39 15 17 5 4 8 28-36 14 14 4 5 5 21-32 13 17 5 4 8 28-43 14 18 2 2 14 26-68 6 17 2 1 14 19-60 5 (Ingez. Med.) ,jaaar Toulouse zou komen, om de socialisten <3e p.,. in te jagen." Tardieu ontkende echter beslist zulks ge- Tejrd te hebben. WERKLOOSHEIDSCIJFERS IN DUITSCHLAND. Volgens opgaven van officdeele zijde is het aantal steuntrekkenden in de eerste helft van April verminderd met ruim 212.000 en bet aantal crisisondersteunden met ruim 34.000. Het aantal steuntrekkenden in de werkloos- Beadaverzekering bedroeg half April volgens de voorloopige opgaven van de arbeidsbureaux mm 2.105.000 en het aantal crisisondersteun den ruim 890.000. Volgens de tedlingen van de arbeidsbureaux is het aantal werkzoekenden aiest in gelijke mate gedaald. Hun aantal is In de eerste helft van April met 120.000 terug- greloopen tegen met 224.000 in de laatste helft wan Maart. Het aantal werkloozen wordt per 15 April op 4.628.000 geschat. In het Roergebied is de toestand voor de mijnwerkers nog steeds zeer ongunstig. Hier worden nog voortdurend arbeiders ontslagen. Oak overigens kan nog weinig opieving wor den geconstateerd. Slechts in het landbouwbe- drijf en in de textielindustrie deed zich een 5gjBringe verbeitering gelden. INTERNATIONALE WERKLOOSHEIDS- BESTRIJDING. De raad van beheer van het Internationaal Arbeidsbureau heeft Woensdag de voorstellen tot bestriding van de werkloosheid behandeld, die in Mei aan de Europa-commissie zullen warden voor gelegd. Deze voorstellen omvatten plannen tot stichting van een internationale aribeidsbeurs en tot het geven van groote in ternationale opdrachten voor werkverschaf- fing, o.a. de invoering van automatische wa- gjenkoppelingen bij spoorwegen en de ontwik- keling van het internationale wegennet. De Duitsche arbeidersvertegenwoordiger opperde bezwaren tegen de voorstellen. De /onbwiikkeling van de arbeidsbeurzen zal wei- mg helpen, indien er geen arbeid voorhanden is. De overige voorstellen zullen nauwelijks sahwerking hebben, aangezden de noodige geld- middelen voor de uitvoering van de plannen niet voorhanden zijn. Dergelijke voorstellen kunnen wel worden gedaan in tijden van eco- Momischen bloei, doch niet in tijden van een emstige crisis, zooals men thans beleeft. Als bet eenige middel tot bestrijding van de werk loosheid noemde de Duitsche arbeidersgedele- geerrie de vermindering van den arbeidstijd en de verhooging van het loon, om de koopkracht wan de bevolking te doen toenemen. Door verhooging van de koopkracht kan nen slechts de tegenwoordige crisis meester worden, aangezien het een crisis van overpro- tiuctie is. Ook de Duitsche regeeringsvertegen- wocurdiger opperde twijfel aan de uitwerking wan de voorgestelde maatregelen. Hg wees srop, dat in Duitschland een wettelijke ver mindering van den arbeidstijd is voorgesteld. De Duitsche regeering heeft haar standpunt ten opzichte van deze voorstellen nog niet be- p&aki en een beslissing zal ook niet gemakke- 5gh zijn. De moeilijkheden liggen vooral in de vraag, in hoever een vermindering van den arbeidstijd kan worden goedgemaakt door ver hooging van de loonen. Het belangrijkste is', aldus verklaarde de Duitsche legeeringsvertegenwoordiger, dat etndeJijk een emstige practische poging tot be- afcrijding van de werkloosheid wordt onder- manen. ON GEW EN SOHTE VREEMDELINGEN IN CANADA, De minister van immigratie verklaarde in het Lagerhuis, dat in 1930 4205 personen uit het land werden gezet, van wie 1806 ten laste fcwamen van de openbare kas, 701 werden ver oordeeld wegens misdadige vergrijpen en 445 getorekkige geestvermogens hadden. tiHANDI OVER DEN BESTUURSVORM VAN INDIe. Gandhi heeft in een interview met den cor respondent van de Manchester Guardian te Calcutta uitgelegd wat hij bedoelde met „ge- Ijjk deelgenootschap" in de Britsche betrek- kingen. Hij zeide dat Indie geen Britsche of Westersche cultuur verlangde, maar het wenschte zijn eigen cultuur en maatschappe- lijke orde te behouden en te ontwikkelen. Daarom was de z.g. .Dominion-status", d.w.z. een verhouding als die tusschen Australie of andere Dominions en Engeland voor Indie niet geschikt. Daarentegen stelde Gandhi zich voor een anderen vorm van deelgenootschap met Engeland, waarin de twee naties elkaar steun- den in vele aangelegenheden en wedehkeerig verplichtingen tegenover elkaar hadden. Een voorbeeld van een dergelijk deelgenootschap vond men bijv. in de Engelsch-Fransche en tente, welke echter een oorlogsdoel had ge- diend, terwijl een EngelschIndische entente gelukkiger en vruchtbaarder doeleinden zou moeten dienen. Gandhi verklaarde voorts dat hg geen onderkoningen meer wenschte. Op de vraag vein den correspondent of hij zich even- tueel zou laten overtuigen van de geschiktheid van den Dominion-status voor Indie antwoord- de Gandhi dat hij toegankelijk bleef voor over- reding, maar dat hij zich niet kon voorstellen, ■dat de Dominion-status zou slagen. Wat het leger betrof verklaarde Gandhi dat hrj in een •overgangsperiode toestemde, waarin Britsche •officieren in het Indische leger zouden dienen voor de instructie, maar zrj zouden onder con- troie van de Indische regeering staan. Gandhi ontkende dat Britsche troepen noodig waren voor de onderdrukking van communale wan- ordelijkheden. Indie moest zijn eigen huis zelf tn orde houden. Gandhi verwachtte ernstige communalen strijd onder de Swarraj, maar de strijd zou niet lang duren. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Voor de aanstaandeverkiezing voor leden van den gemeentemad te Ter Neuzen zijn van wege de afdeeling S. D. A. P. candidaat gesteld de heeren: L. J. van Driel (aftr.), J. H. van Doeselaar (te Sluiskil), C. van den Bulck (aftr.), A. J. Harte (oud-lid), C. Hof- man (te Sluiskil), J. B. Dooms Gz., Jac. Meeusen Czn., W. A. Riemens Azn. en Jac. Riemens Ozn. Uit het verloop dezer candidaatstelling vindt het gerucht dat het aftredend lid de heer N. A. Hamelink zich niet meer besohik- baar wenschte te stellen bevestiging. R. K. CANDIDATEN. De uitslag der gisteren alhier gehouden stemming voor de rangschikking der candi- datem van de R.-K. lgst voor de a.s. raads- verkiezing is als volgt: 1. F. de Bakker; 2. H. J. Colsen; 3. A. F. MannaertGeers; 4. Ed. Kalle; 5. A. Reuneker; 6. Ed. Hamelinek; 7. J van der Sneppen; 8. A. Mannaert; 9. M. Moerings. VRIJWILLIGE VOLDOENING VAN BELA STING. De minister van Financien maakt bekend, dat ten behoeve van 's rrjks schatkist is ont- vangen: wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en/of ver- mogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Hontenisse 6,50 en te Axel 7,82; den inspecteur der directe belas tingen te Ter Neuzen 1074,69; 148,48; 145,38; 103,45; 98,15, 94,10; 90,71; 90,71; 84,48; 77,40; 76,33; 59,45; 59,20; 45,45; f 42,40; 36,43 en 7. GEMEEN TER A AD VAN AXEL. In de op Dinsdag 28 April a.s., des voor- middags te tien ure te bouden openbare ver- gadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het geven van een naam aan een straat in het voormalig Grond- bedrijf. 4. Voorstel tot het indeelen van bouw- grond in perceelen en vaststelling prijizen daarvoor. 5. a. Verzoek van C. van den Berge om een perceel grond te koopen. b. Verzoek van A. van den Berge om twee perceelen grond te koopen. c. Verzoek van D. de Blaaij om ge- meentegrond te koopen in den buiteniweg. 6. Verzoek van een 7tal neringdoenden om met de a.s. Pinksterdagen de gele- genheid tot het geven van dansen tot tiwee dagen uit te breiden. 7. Voorstel om het bedrag der vergoeding voor het vervoer van schoolkinderen van Kijkuit en omgeving te verboogen. 8. Verzoek van het schoolbestuur te Spui om alsnog uitbetaling van vergoeding der eursus avondonderwijs. 9. a. Voorstel tot wijziging van de begrooting der gemeentedienst 1930/31. b. Voorstel tot wijziging van de be grooting der Gasfabriek, dienjst 1930. c. Voorstel tat wijziging van de be grooting van het Vleeschkeurings- bedrijf 1930. d. Voorstel tot wijziging van de be grooting van het Burgerlijk Arm- bestuur 1930. 10. a. Reclames hondenbelasting, dienst 1930. b. Reclames schoolgeldibelasting 1930- 1931. STIERENKEURINGEN EN KEURINGEN VAN VROUWELIJK FOKVEE IN 1931. De jaarlijksche keuringen van stieren en vrouwelijk rundvee uitgaande van de Provm- ciale Commissie ter bevordering van Rijks- wege van de veefokkerrj zullen gehouden worden te Oostburg en Schoondijke op Woensdag 20 Mei; te Biervliet, Axel en Zuid- dorpe op Donderdag 21 Mei; te Ossemisse, Lamswaarde en Kloosterzande op Vrijdag 22 Mei; te St. Jansteen op Zaterdag 23 Mei; te Nieuwvliet en Zuidzande op Maandag 1 Juni; te Aardeniburg, Eede en Cadzand op Dinsdag 2 Juni; te IJzendijke en St. Kruis op Woens dag 3 Juni. Op deze keuringen kan iedere veehauder ter mededinging naar prijzen en/of medaiUes stieren van minstens 9 maanden oud, voorzien van afstammingsbewijzen van bet Nederland- sche of Friescbe Rundvee Stamiboek of van een fokvereeniging inzenden, alsmede koeien die minstens ednmaal gekalfd hebben. Wanneer stieren of koeien voor opname in het N. R. S. Stamboek zijn opgegevem, worden deze tegelijkertijd hiervoor gekeurd. De aangevoerde dieren worden door de keu- ringscommissie zooveel mogelijk besproken en is dit van groot belang, dat de veehouders deze keuringen bijwonen. HAVENLICHT CADZAND. Bij het Hoofdbestuur der Schippersvereeni- ging „Schuttevaer" is bericht ingekomen, dat het bestuur van het waterschap ,,de Watering Cadzand" een licht op de haven te Cadzand met net oog op de vaart niet bepaald noodig acht, ook omdat voor verlichting gezorgd wordt, wanneer te voren bekend is, dat een schip zal komen. Wel bereid om mede te werken aan verbe- tering, is men niet genegen hooge kosten voor rekening van het waterschap te nemen. DE PROVINCIALE STATENVERKIEZING. Hedenmorgen vergaderde ten stadhiuize te Middelburg het Centraal stembureau voor de Provinciale Staten ter vaststelling van den officieelen uitslag. Uit het vastgestelde proces-verbaal bleek, dat zijn uitgebracht: Op de lijst-Bauwens in den kieskring Sluis 198; in den kieskring Hulst 692 stemmen, totaal 890. Op de Anti-Rev.: Middelburg 4451, Vlis- singen 3879; Zierikzee 2071; Tholen 2174; Goes 4247; Sluis 1052; Hulst 2612; totaal 20486. Op de S.D.A.P.Middelburg 2638; Vlissin- gen 3566; Zierikzee 2218; Tholen 1154; Goes 2505; Sluis 2231; Hulst 2209; totaal 16521. Op de Staatk. Geref.: Middelburg 1202; Vlissingen 878; Zierikzee 974; Tholen 3007; Goes 2219; Sluis 190; Hulst 940; totaal 9410. Op de Roomsch-Katholieken: Middelburg 659; Vlissingen 1179; Zierikzee 406; Tholen 384; Goes 3632; Sluis 3435; Hulst 9619; totaal 19314. Op de Christelrjk-Historischen: Middelburg 3139, Vlissingen 3201, Zierikzee 1667, Tholen 2030, Goes 6269, Sluis 882, Hulst 2110, totaal 19298. Op de Communistem: Middelburg 110. Op de lijst-Van Dalsum: Sluis 101, Hulst 2133, totaal 2234. Op de Liberale Staatspartij, den Vrijheids- bond: Middelburg 1270; Vlissingen 1365; Zierikzee 3161; Tholen 1415; Goes 3012; Sluis 2927; Hulst 2043; totaal 15193. Op de Vrrjzinnig-Democraten: Middelburg 1159; Vlissingen 1709; Zierikzee 585; Tholen 372; Goes 1045; Sluis 669, Hulst 217, totaal 6136. Dijst Coppenolle: Hulst 216. Totaal zijn uitgebracht: Middelburg 15008; Vlisingen 15777; Zierikzee 11082; Tholen 10536; Goes 22929; Sluis 11685 en Hulst 22791 of samen 109.808 geldige stemmen. De kiesdeeler was 2614 en 10 een en twin- tigsten. Evenals bij den officieuzen uitslag werden toegekend aan de A.-R. 8; de S.D.A.P. 6; de St. Geref. 4; de R.-K. 8; de C.-H. 7; de V. B. 6; de V.-D. 2 zetels en een aan den heer Van Dalsum. Gekozen werden veriklaard de reeds eerder genoemde candidaten. De heer De Pauiw was gekozen zoowel op de S.D.A.P.-lrjst in den groep TholenGoes Sluis als op de lijst in den kring Hulst. Het Centraal Stembureau besliste door het lot, dat de heer De Pauw gekozen is voor Thol enGoesSluis Daardoor werd als zesde lid van lijst 3 ge kozen verklaard de heer C. Hamelink van Axel. INSTANDHOUDING VAN DE VLASINDUSTRIE. De hopelooze toestand waarin sinds eenigen tijd ook de vlascultuur ,-handel en -industrie verkeert (waarop ook door den heer De Feijter in de laatste vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuiwsch- Vlaanderen werd gewezen) dringt belangheb- benden tot het overwegen van middelen die kunnen leiden tot het instandhouden der vlas- teelt en bewerking. In enkele gemeenten werd van regeeringswege een kleine toeslag op het loon voor vlasbewerking verleend, on der voorwaarde dat de gemeente gelijken toe- slag gaf, en gold die steun voor een bepaald tijdvak, in andere streken van ons land werden voor het verleenen van dien steun andere voorwaarden gesteld, en in weer andere gemeenten kon men den regeerings- steun niet aanvaarden omdat de door den Minister gestelde voorwaarden niet acceptabel waren, in veiband met den door hem gestel- den loonnorm, die lager was dan het loon dat werd uitbetaald. Onder alle omstandigheden beteekent die steun alleen werkverschaffing, doch is zij niet van invloed op het vlassersbedrijf in het alge- meen. Als vrucht van gehouden voorloopige besprekingen is door den burgemeester van Axel, den heer F. Blok, in overleg met zijn ambtgenooten van Koewacht, den heer A. Dierick en St. Jansteen, den heer P. H. Geir- naerdt, op jJ. Zaterdag te Axel een vergade ring belegd waarop door hem waren uitge- noodigd eenige telers, handelaren en vlas- sers, teneinde den huidigen toestand te be- spreken en zoo mogelirj|k middelen te beramen, die tot verbetering kunnen leiden. De vergadering was eenstemmig, dat onder de huidige omstandigheden het vlas- bedrijf niet kan worden voortgezet, terwijl er wegens het groote bedrag dat bg de uit- oefening van dit bedrjijf wordt verloond, en dat procentsgewijs veel hooger is dan voor de tarweculbuur of bietencultuur, zeker alle aanleiding is, dat daaraan door de Regeering steun wordt verleend, om het in stand te houden. Te meer is daarvoor aanleiding, om dat als dan in de plaatsen waar de vlasbe werking wordt uitgeoefend geen werkloosheid zal bestaan en alzoo geen steunuitkeuring aan werkloosheid behoeft te worden verleend en evenmin bijslag op loonen e.d. Aan een commissie waarin werden be- noemd de heeren Blok, Geimaerdt, L. de Fegter, te Ter Neuzen, C. Th. van de Bilt, te Axel, C. L. Martinet te St. Jansteen en N. J. Harte, secretaris der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaande- ren werd opgedragen nader te onderzoeken of het mogelijk zal blijken of het in den zin der gehouden besprekingen mogelijk zal blij ken regeeringssteun te verwerven. AXEL. Het bericht, dat het aftredend lid, de heer C. Th. van de Bilt zich voor de nieuwe ver- kiezingen voor leden van den gemeenteraad niet meer beschikibaar wenschte te stellen, kan uit de beste bron worden tegengesproken. Arrondissements-Rechtbank te IVliddeiburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 24 April de volgende zaken behandeld: A. J. d. V., oud 27 j., aannemer en metse- laar te Zaamslag, was in eersten aanleg voor het Kantongerecht te Ter Neuzen ten laste gelegd, dat hij op 12 September 1930 als hoofd van een Bouwonderneming te Ter Neuzen niet heeft zorg gedragen dat de bepalingen van de Arbeidswet werden opgevolgd. Bij vonnis van den Kantonrechter van 10 Maart j.l. werd de Ambtenaar van het Open- baar Ministerie niet ontvankelijk verklaard in de vervolging. De Ambtenaar van het Open- baar Ministerie was van dat vonnis in hooger beroep gekomen. Eisch: vemietiging van het vonnis van den Kantonrechter en veroordeeling tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. P. B., oud 43 j., brillenkoopman te Bergen op Zoom, werd verdacht dat hij op 4 Maart 1931 te Biervliet Emma Amelia van den Hemel heeft opgelicht voor een bedrag van 20. Verdachte had daar allerlei verzinsels opgedischt, o.a. dat hrj door haar man gezon- den was om haar f 20 te vragen, die hij voor retaling van kostgeld en reisgeld van uit totterdam noodig had en dat hij dat bedraf log denzelfden avond aan haar man zou tei land stellen. Eisch: 2 maanden gevangenisstraf. R. A. v. d. V., oud 39 j., smid te Honte nisse, werd ten laste gelegd, dat hij in Mei 1930 te Hontenisse een rijbewijs A voor het besturen van motorrijtuigen heeft vervalscht, door opzettelijk de 7 van 1927 te veranderen in een 8, met het oogmerk om dat vervalschte rijbewijs te gebruiken. Eischf 25 boete of 25 dagen hechtenis. A. I. F., oud 19 j., fotograaf te Biervliet, was in eersten aanleg ten laste gelegd, dat hij op 8 Januari 1931 te Schoondijke als bestuur- der van een auto heeft gereden op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid, dat de vrij- heid van het verkeer werd belemmerd en in gevaar gebracht, waarvoor hij bij vonnis van den Kantonrechter te Oostburg van 17 Fe- bruari 1931 is veroordeeld tot f 25 of 25 dagen hechtenis. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch: vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter en vrijspraak. Mr. Kuipers, verdachte's raadsman, sloot zich hierbij aan. M. v. F., oud 57 j., koopman te Middelburg, was door den Kantonrechter te Ter Neuzen op 10 Maart j.l. veroordeeld tot 3 of 1 dag hechtenis, wegens het ten verkoop aanwezig hebben van spek op een handwagen te Ter Neuzen op 2 Februari 1931. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. W. d. B., oud 29 j., vrachtrijder te Breskens, was op 17 Februari 1931 door den Kanton rechter te Oostburg veroordeeld tot f 50 of 30 dagen hechtenis, wegens het als patroon misbruik van zijn gezag maken door zijn knecht een rund, hetwelk leed aan mond- en klauwzeer, per auto te laten vervoeren door de gemeenten Breskens, Groede, Schoondgke, op 24 December 1930. De verdachte was tegen het vonnis in hooger beroep gekomen. Eisch: vemietiging van het vonnis van den Kantonrechter en vrijspraak. Mr. Kuipers, verdachte's raadsman, sloot zich hierbij aan. KON. NEDERL. VOETBALBOND. Wedstrijduitslagen van Zondag. Afdeeling IV. Se klasse A. Vlissingen II—Axel 13 WalcherenZierikzee ZeeuwenHulst 3e klasse B. Paars-WitDosko H Terneuzen- Promotie 3e klasse. Zeelandia 2—2 0—4 0—4 3—2 JO n Terneuzen Axel Hulst Zierikzee Vlissingen II SINOTO De Zeeuwen Walcheren Zeelandia II Middelburg II TERNEUZENZEELANDIA. 32. Een lastige, maar welverdiende overwinning. De regen, die den voormiddag nog in ruime mate neerplaste, was zonder twijfel oorzaak, dat het bezoek niet „haalde" bg dat van den wedstrijd waarin Terneuzen zich van het kam- pioenschap harer afdeeling verzekerde, het was een tegenvaller voor de club, want ook de voetballers zien gaarne geld in 't laadje. Toch gelooven wij, dat meer dan 1000 be- zoekers den eersten wedstrijd voor de promo- tie hebben gadegeslagen. V66r den wedstrijd een aanvang nam bood de secretaris der voetbalclub „Zeelandia" aan den aanvoerder van Terneuzen bloemen aan, waarbij hij de ontvangende club gelukwenschte met het op zoo fraaie wgze behaalde kam- pioenschap. Door den aanvoerder van Terneu zen werd voor deze op prijs gestelde attentie dank gezegd. De elftallen stelden zich als volgt op: resultaat op. De Temeuzensche achterspelens komen zelfs naar voren en in deze periode ontikomt Zee- landia's doel nauwelijks aan een doorboring Weer keert de voorhoede van Terneuzen terug en het samenspel zit er zoo in, dat de verdedi- gers geen kan 3 krijgen, maar het resultaat laat nog op zich wachten. Zeelandia breekt plotseling door en als het spel ongeveer 10 minuten aan den gang is, moet Dooms voor het eerst optreden. De gladheid van het veld is oorzaak, dat er nog al eens overtredingen worden gemaakt en de spelers voortdurend uitglijden. Direct na den aanval van Zeelandia komt de voorhoede van Terneuzen opzetten en goed samenspelend is het Dohbeleir die Terneuzen de leidtng geeft, 10, onder groot gejuich der toe- schouiwers. Direct nadat het spel weer begonnen is, zet de aanvoerder van Terneuzen onze bekende rechtsbuitenspeler aan het werk, maar deee verknoeit de kans doordat hij den bal veel te hard wil inschieten, de bal gaat thans achter. Het spel is 13 minuten aan den gang als de recbtsbinnen en middenvoor samen er op uit- trekken en met een goed schot op doel besiui- ten, de doelverdediger van Zeelandia kan den bal niet voldoende houden en een gejuich van het nabij het doel staand publiek doet ons ge looven, dat Terneuzen haar voorsprong heeft vergroot. Een der achterspelers trapt echter den bal weg en daar de scheidsrechter laat doorspelen, heeft men te vroeg gejuicht. Onze rechtsbinnen werkt hard en zet de verdediging van Zeelandia telkens voor moei lijkheden. Kort volgen twee vrije schoten voor Terneuzen elkaar op, daar door de gladheid de spelers ongewild overtredingen begaan. Weer volgt een aanval, thans van de linkervoorhoede en probeert de linksbinnen met een ver schot op het doel, waarmede de doelverdediger ran Zeelandia geen moeite heeft. Terneuzen sluit Zeelandia volkomen in en aanval op aanval volgt, waardoor de aanvoer der van Zeelandia zich genoodzaakt ziet de verdediging te versterken. Als men 20 minuten heeft gespeeld doelpunt Terneuzen, maar de scheidsrechter heeft zulks niet kunnen consta- teeren en de bal wordt door een der achterspe lers oogenblikkelijk in het veld gezonden. Zeelandia trekt nu ten aanval en de links binnen van Zeelandia besluit met een goed schot op Temeuzens doel, dat door den doel verdediger wordt gehouden, die den bal naar zgn middenspelers plaatst en het is weer Ter neuzen die een corner krggt te nemen. Hoevrei goed genomen levert dit geen resultaat op, maar toch ontstaat er een zeer gevaarigk mo ment voor Zeelandia's doel, waarbg de keeper redt. Er volgt weer een prachtig schot van rechtsbinnen, maar ook dit weet de doelver dediger te keeren. Terneuzens aanvoerder weert zich geducfat en het is hg die telkens en telkens weer ctjn ploeg aan het werk zet, maar het wil niet luk- ken. Het samenspel is er, en er wordt flink aangepakt, doch Terneuzen weet haar voor sprong niet te vergrooten. Zeelandia werkt zich wat las en goed samen- spelend komt men bij Temeuzens verdedigers, een goed schot op doel wordt gehouden en het is weer Terneuzen, die ten aanval trekt, thans komt de linkervleugel in actie, die goed voorzet, maar de doelverdediger weet door uit- loopen den bal te onderscheppen. Terneuzen verziwakt thans en hiervan maakt Zeelandia gebruik door een goed opgezetten aanval op Terneuzens doel, maar de verdediging is in conditie en er is geen bepaald gevaar. Als Temeuzens voorhoede weer aan het werk is, fluit de scheidsrechter de rust in. Het begint thans te regenen en onder een malsch buitje trapt Zeelandia bg de hervatting van het spel afHet bdijkt dat Terneuzen thans een invailler heeft. Zeelandia gaat direct in den aanval, gesteund door den wind en den fellen regen. Na 5 minuten heeft Terneuzen den eersten stoot doorstaan en gaat thans samenspelend op het doel van Zeelandia af. Bij een voorzet van den aanvoerder rent den rechtsbinnen op den bal af, maar de doelverdediger van Zee landia loopt ver uit en weet nog even vlugger den bal te bereiken en het gevaar is voor hem geweken; dit duurt evenwel niet lang, want zijn doel ontkomt nauwelijks aan een door- boring als, nadat 10 minuten zgn gespeeld een voorzet van rechts vrijwel door alien wordt gemist. Een aanval van Zeelandia strandt op buiten- spel, waama de linksbuiten van Terneuzen den bal mooi opbrengt en met een goeden voor- Zeelandia. J. Pluijmers H. Philipse C. Koster H. Vos J. Seijbel D. van Connolly F. Baljeu I. Margs C. Janisse J. van Maaren Joh. van Maar en Scheidsrechter: Li. Groffen (B. op Z J. de Smidt S. Laurens P. 't Gilde F. v. d. Wege L. Dobbeleir C. Hamelink G. Dooms A. Kouwijzer M. Riemens Jan Hamelink C. Riemens Terneuzen. Als grensrechters fungeerden: C. M. Vriens en F. C. Maurer, beiden eveneens van B. op E. Terneuzen wint den opgooi en verkiest met wind mede te spelen. (Bg deze weersgesteldheid hadden wij het tactischer gevonden, dat Terneuzen, waar juist de regenbuien hadden opgehouden, doch het te voorzien was, dat het zoo droog niet zou af- loopen, een andere keuze had genomen.) Zeelandia trapt af maar de voorhoede van Terneuzen bemachtigt den bal en volgt er reeds dadelijk een aanval op het Zeelandia- doel, hierbrj raakt een der achterspelers van Zeelandia den bal met de hand aan. De vrije schop wordt goed genomen, maar Laurens krijgt den bal verkeerd op den voet en hg gaat achter. Na den uittrap vangt Temeuzens rechtsbinnenspeler den bal op, zet hem mooi voor het doel, maar de voorhoede van Terneu zen zit er nog niet in en weer volgt een uit trap, waama de linker middenspeler den bai goed plaatst en als het spel 4 minuten aan den gang is moet Zeelandia's doelverdediger in- grijpen, waarbg de bal tot hoekschop verwerkt wordt. Die wordt prachtig genomen en inge- kopt door den centervoor, maar de doelman weet nog juist den bal machtig te worden. Zeelandia werkt zich nu wat los en een aan val op Temeuzens doel volgt, maar wegens sen overtreding wordt Terneuzen een vrije schop toegekend. De bal wordt weer door Zee- andia naar Temeuzens speelhelft gebracht, loch de verdedigers hebben hiermede geen noeite. Thans heeft, nadat 6 minuten zijn ge- ipeeld, Terneuzen het spel vrijwel in handen n het samenspel van Terneuzen zit er goed, elfs zeer goed in, wat helaas niet steeds het eval is. Ieder oogenblik denkt men dat onze lub de leiding zal nemen, want de verdediging an Zeelandia heeft volop werk en aanval op anval volgt. Bij een dezer aanvallen moet een er achterspelers van Zeelandia den bal achter trappen. De comer levert evenwel geen zet besluit. De bal wordt door den middenvoor hard tegen den paal geschoten. Het overwicht van Terneuzen is thans verdwenen en Zee landia komt goed opzetten, maar toch zgn de aanvallen van de thuisclub gevaarlgker, dit neemt niet weg dat door het treuzelen van een der achterspelers, de rechtsbinnen van Zee landia den bal in het net van Terneuzen weet te plaatsen, en zoo, nadat 22 minuten zgn ge speeld, tot vreugde van haar supporters den stand gelijk maakt. 11. Dit brengt leven in de brouwerij, want Ter neuzen pakt thans hard aan en een minuut later schiet de linksbinnen van Terneuzen hard op doel, maar de bal gaat juist naast. Flink aangemoedigd door het publiek worden diverse schoten op Zeelandia's doel gelost, en Terneu zen heeft beslist pech als bij een open doel den bal hard tegen een der palen wordt geschoten. Zeelandia gaat naar voren en zij krijgt een vrgen schop te nemen gevaarigk dicht bij het beruehte strafschopgebied. De bal wordt goed genomen, maar de aanvoerder van Terneuzen laat zich geheel op den bal vallen en ziet, tus schen een gewirwar van beenen, zijn kans om den bal ver in het veld te trappen. Er is thans een half uur gespeeld en beide partijen zwoegen om den voorsprong, die plotseling komt als bij een doorbraak van Ter neuzen de rechtsbuiten met een hard schot het tweede doelpunt maakt. 21. Een der spelers van Middelburg verlaat het veld en kort daarop moet ook de linksbuiten van Terneuzen wegens een blessure dit voor beeld volgen. Beide spelers worden door inval- lers vervangen. Temeuzens doelverdediger moet dan weer optreden en de bal gaat comer, die door Zee landia, goed genomen, omgezet wordt in een doelpunt. 22. Er zijn thans nog 12 minuten te spelen. Het

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2