ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. ALLES Mi iwaif tepn ml en dank een,9e aan"e vSbrhetzachtmaken No 8673 MAANDAG 27 APRIL 1931 71 e Jaargang. Aanhesteding B I m H L A M D BUITIHIA®® AUTOS MOTORS NIJVERHEID f I IT IL li Mnkel's Wasch-enBLeekSoda Het Bouwen van Z«s Woningen aan de Veldstraat te Sluiskil. DE BEGROOTING VAN ENGELAND EEN VERRASSING? d<e werkloosheid in europa. van het water vooa ofe wa/ch, atken BON NEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen f- per post 1 30 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post /6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overlge lan den J 2,60 per 3, maanden fr. per post - Abonnementen voor het bultenland alleen brj voorultbetallng Ultgeefster: FIrma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 35. .-4 NC*I UK ^ngmmnma^rn/- VDVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regt meer 0.20. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bfl regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst e6n dag voor de uitgave. D1T BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. Burgemeester en Wetihouders van TER NEUZEN, zullen den 8 Mei 1931, des namid- dags 3 uur, in het Gemeen-tehuis, in het open- baar, aanbesteden: Het bestek c.a. is vanaf 29 April 1931 voor 2 venkrijgbaar ten kantore van de gemeente- werken aan de Markt te Ter Neuizan, waar tevens nadere inlichtingen worden verstrekt. Ter Neuizen, 27 April 1931. J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. DE STATENVERKIEZINGEN EN DE EERSTE KAMER. Aan de hand van de vaststelling van den uitslag der verkiezingen voor de Prov. Staten, heeft de verkiezingsdienst van het persbureau Vaz Dias berekend welken invloed de nu ge- houden verkiezingen bij de verkiezing van 25 leden der Eerste Kamer in 1932 zou kunnen hebben. De conclusie van deze berekening is dat voor de groep der provincien Gronin- gen, Drente, Overijssel en Gelderland de nieuwe stand der partijen geen verandering in de samenstelling der partijen zou brengen, d.w.z. dat iwederom gekozen worden in de Eerste Kamer 3 R.K., 3 S.D.A.P., 2C.H., 2 A.R., 2 V.B. en 1 V.D. Wanneer hetzelfde geschiedt in de Staten van Zuid-Holland en dus de Sta- tenleden uitsluitend stemmen op candidaten van hun eigen partijen, zal het Vrijz. Dem. Eerste Kamerlid plaats moeten maken voor een vertegenwoordiger van de Staatsk. Geref. Partij. Hderuiit blijkt, mede in aanmerkmg nemend dat door combinaties tusschen verschillende partijen, ook een ander resultaat kan worden verkregen, dat door de thans plaats gehad hebbende verkiezing van de Provinciale S taten het voigend jaar slecbts een geringe wijzigmg in de samenstelling der Eerste Kamer zal kun nen ontstaan. De Staten van Zuid-Holland hebben thans naar de Eerste Kamer af gevaardigd3 S.D.A.P., 2 R.K., 2 C.H., 2 A.R., 2 V.B. en 66n V.D. De lid van de Staatk. Partij worden vervangen. duurd, was de vemieuwing van het gewelf in den doorgang van den toren. Ook dit is nu gereed gekomen en Donderdag heeft men daarvan een kleine plechtigheid gemaakt. De burgemeester der stad Utrecht, dr. J. P. Fookema Andrea, bood den heer Stoker, op- zichter der herstellingswerken, na de ,,laat- ste steenlegging", in een korte toespraak, een boekwerk ter herinnering aan. Het steigerwerk is nog niet uit den door- gang verdwenen. Dit zal in den loop van de volgende week gebeuren en dan staat Neder- lands hoogste toren weer geheel zichtbaar in zijn grootsche pracht. SAMENWERKING VAN GEMEENTEN. In een ronidsohrijven aan de gemeente- besturen vestigt de Minister van Binnen- lanidsche Zaken en Landbouiw de aandacht op de herziening van de Gemeentewet, welke 15 dezer in werking is getreden. De Minister herinnert er aan, dat in het bijzonder t.a.v. ide samemwertking van ge- meenten, de drang tot herziening der be- staande regeling zich sedert jaren wel zeer sterk deed gevoelem. In de eerste plaats wordt hier gedacht aan de pol'itie en de brandiweer, daamaast aan hawens, kanalen, wegen, armenizorg en zooveel andere onder- werpen. De nieuiwe wetteijijike regeling nu opent een ruim veld voor ontplooiing van ge meentelijke kracbt. Gevallen zijn aan te wij- zen, waarin door intercommunale samemwer- king belangen beter zouden zijn behartigd dan feitelijk gesobiedde, nu door de stroef- heid van de tot dusverre geldende wettelijke regeling de gemeentelijke regelingen naast el- kanider stoniden. Wat in het bijzonder het brandweerwezen betreft de branden, die in den laatsten tijd zoo groote offers hebben gevergd in leven van mensch en dier, maar ook op gebied van ge- schiedeniis en kunst, afgezien nog van de gel- delijike verliezen, hebben getoond, hoe emstig de plicht der gemeentetoesturen is, te waken dat hun brandweerwezen in zoo goed moge- lijken staat zjij. Hier moet, voor J* draagkraciht eener gemeente te kort schiet, in samenwerking met nahurige gemeenten uitkomst worden gezocht. Het is in de overtuiging van de zegenrrjke werking. die voor de gemeenten van samen werking kan uitgaan, dat de Minister g - meend heeft de gemeentebesturen te moeten opwekken van dit JnstRuut een ntm g^brm sche bladen Metropole en Volksgazet gepu- bliceerde artikelen, waarin de wensdhelijikheid van een Beigisch-Nederlandsch tolverbond werd bepleit, schrijft de Brusselsche liherale courant La Demiere Heure thans op haar beurt, dat deze gedachte ongetiwijfeld aan dacht verdient, maar tengevolge van de wan- begrippen, die aan beide zijden der grens nog steeds heerschen, niet zoo makketijk te ver- wezenlijken zal zijn. Indien echter een con- servatieve regeering in Engeland de traditio- neele vrijhandelspolitiek mocht laten varen en tot protectionistisahe handelingen besiui- ten, zou deize gedachte zich echter wel kunnen opdringen. Het kornt er trouwens op aan, aldus de conclusie van de Dernieire Heure, nog verder voor zich uit te zien en de moge- lijikheid te overrwegen van een entente der kleine staten, door de jongste conferentie te Oslo voor de toekomst in uitziciht gesteld. HET BEGROOTIN GSTEKORT IN BEEGIe OVEat 1931. Uit het verslag door den Katholiek-demo- cratischen senator Van Overbergh, als rap porteur van de begrooting van Financien uit- gebracht, blijkt dat het tekort, over 1931, nog eenigszins aanzienlijker zal zijn dan eerst werd verwacht en waarscbijnlijk 2% milliard francs zal bedragen. Teneinde dit tekort te dekken stelt senator Van Overbergh voor op de begrootingen der verschillende departementen nog 500 millioen francs te betzuinigen, de bestaande helastin- gen met 1 milliard te verhoogen en, voor de rest, een of twee leeningen aan te gaan. Dit alles acht hij zeer goed mogelijk daar, trots de huidige crisis, de oeconomische en finan- cieele structuur van Belgie zeer stevig iblirjft, de Belgische franc zich buitengewoon goed staande weet te houden en de discontovoet, die 2% bedraagt, sedert 35 jaar nimmer zoo laag is geweest als thans. Uit een antiwoorid, dat MacDonald in het Lagerhuis gaf op een vraag van Baldwin, maakt men op, dat het land heden wanneer de begrooting door Snowden wordt ingediend, een verrassing te wachten staat. MacDonald zeide, dat a.s. Dinsdag, Woensdag i en Donderdag beschikbaar zouden zijn in het Lagerhuis voor werk, dat uit de begroo- 1., 2 A.R., 2 V.B. en een te maken. De gemeentelijke kracht, zoo be- ^g-^ede zou voortvloeien. Dit waren niet de De laatste zou dus eventueel door een gluit de Minister, zal hierdoor worden ver- j voor de gelegenheid geijkte v AANVULLING LEERPLICHTWET Ingediend is een wetsontwerp tot aanvulling van de Leerplichtwet. I Het kan thans voorkomen, dat een kind, hij j het onthreken van een achtste leerjaa1" aan de school voor gewoon lager onderwijs, het zeven- j de leerjaar voor de tweede maal moet door- loopen alvorens vrij van leerplicht te zijn. De sterkt. DE A.V. R-O. Uit 't jaarverslag van de Alg. Vereen, Radio Omroep (Avro) ^^in^O 776.207 8gestort hebben. De oPlaag Radiobode was op 1 1930 21 eind Januari meer dan 250.000. Wat de zendtijd betreft, in het tweede loopeii ajvuicua Vi-xj vcvxx wax ae groote lapd- en tninbouworganisaties hebben _f. ar (dlls na de mmisterieele beslissmg) aangedrongen op aanvulling van de Leer- A.V.R.O. met aftrek van pers- en plichtwet in dier voege, dat deze groep van - 1(,berichtMi, verzorging van den zender en leerlingen van het nogmaals volgen van het gtoringen de beschikking over 1323,25 uur, voor de gelegenheid geijkte woorden. Wan- neer de premier de elk jaar terugkeerende mededeeling doet doelenide op de behandeling van de begrooting na den openingsdag, zegt hij dat „de begrootingsvoorstellen in bespre- king zullen komen", en aangezien traditie in het° Engelsche parlement een factor van groote beteekenis is, maakte men terstond uit de nieuwe woorden van MacDona:d op, dat er iets bijzonders aan de hand was. Bald win vestigde hierop de aandacht, waarop de premier verklaarde, dat de begrootingsrede wellicht maatregelen door het Lagerhuis noo- zevende leerjaar worden vrijgesteld, indien zij het onderwijs aan een lagere land- of tuin- bouwschool gaan volgen. De voorgestelde wijziging door invoeging van een nieuw artikel 7bis, strekt daartoe. DE UTRECHTSCILE DOMTOREN. De restauratie van den Utrechtschen Dom- toren is Donderdag, nadat de laatste steen in den doorgang was gemetseld, beeindigd. A1 een paar jaar was het steigerwerk van de omgangen verdrwenen; het slotstuk der res tauratie, welke bij elkaar 29 jaar heeft ge- storingen die alien gehruikt zijn. DE STEMMEN VOOR EEN BELGISvH- NEDERUANDSCH TOLVERBOND. De correspondent van de N. R. Crt. te Brussel melidt: Naar aanleiding van de door de Antwerp- FOURNITURES GENERALES Borluutstraat 8, GENT. Tel. 12415. (Nabij 't Stndhuis) (Ingez. Med.) dig zou maken maar hij verklaarde de lands- vergadering, dat zij niet ontsteld hehoefde te zijn. Hij kon geen nadere ophelderingen geiven, want dan zooi hij op de begrootings- mededeelingen vooruit loopen. Later was de geheimzinnige mededeeling van den premier het onderwerp van een leven- dig gesprek in de wandelgangen van het par lement .Men verdiepte zich in de pauze over de mogelijke hedoeling ervan. Die mogelijk- heden, waarvoor wetgeving noodig zou zijn, werden geopperd, ten eerste conversie van de 5 oorlogsleening; ten tweede het in de be grooting ibelidhaamde ontwerp voor herziening van grondlwaarden en ten derde voorstellen in verband met de vermaarde heizuinigingsrede van onlangs, waarin Snowden opoffering vroeg van alien en zinspeelde op salaris- verlaging voor ministers. Ofschoon in enkele Europeesche landen sedert medio Maart de werkloosheid eenigs zins is verminderd, is het vooruitzicht schrijft de N. R. Crt. op een duurzame ver- betering van den toestand gering. De scherpe koersdaling, die de aandeelen van groote on- dememingen en concerns de laatste weken op de beurzen hebben ondergaan, doet zelfs de vraag rijzen of de meening, dat de malaise nu inderdaad haar laagste punt heeft bereikt, wel juist is. De opleving van de arbeidsmarkt m het voorjaar toch is, ook in tijden van crisis, een bekend verschijnsel en ditmaal is ze niet grooter dan gewoonlijk, zoodat ze geen aan- duiding behoeft te zijn van een gunstige ken- tering in de conjimctuur. De regeeringen van de zwaarst bezochte landen staan op dit gebied nu al twee jaa.r voor een onoplosbaar raadsel en zoeken al- lerlei uitwegen, die echter geen uitkomst bren gen. Voor het intemationale euvel een inter- nationaal remedie te zoeken, leek derhalve een aanlokkelijke taak en daarvoor was het aangewezen lichaam het Intemationaal Ar- beidsbureau te Geneve. In Januari kreeg Al bert Thomas, de directeur van het Arbeids- bureau, opdracht een rapport op te stellen over de werkloosheid in Europa en voorstel len tot bestrijding daarvan bij den raad van beheer in te ddenen. Deze opdracht heeft de volijverige directeur getrouw vervuld, zoodat de raad van beheer in zijn bijeenkomst van deze week vier voor stellen had te overwegen, die, naar het oor- deel van den ontwerper, stellig aan het be- oogde doel beantwoordden. In de eerste plaats stelde Thomais de stichting van een Euro peesche arbeidsheurs voor, en verder het slui- ten van intemationale overeenkomsten tot het verleenen van bewegingsvrijheid aan arbeids- krachten naar landen die ze nog kunnen ge- bruiken, verplichte intemationale invoering van automatische koppeling van spoorweg- wagons en aanleg van een Europeesch auto- wegennet. Van deze maatregelen de ontwerper er I kende het in zijn rapport ruiterlijk kan men 1 geen afdoende genezing verwachten, maar wel een tewerkstelling van eenige honderdduizen- 2 den werkkrachten, die nu op steun zijn aan- j geiwezen. De raad van beheer heeft ze echter hoogst koeltjes ontvangen en na een debat van nau- welijks drie uur feitelijk ad acta gelegd, door ze zonder eenige aanbeveling zijnerzijds naar de Pan-Europeesohe commissie, die op 15 Mei te Geneve bijeenkomt, te verwijzen. Of ze daar een beter onthaal zullen vinden, valt te taetwtjfelen, omdat de disoussies in den raacl van beheer de Europeesche commissie wel tot de overtuiging moeten brengen dat noch de werkgevers-, noch de arheidersgedelegeerden er noemensiwaard nuit van verwachten. De Duitsche gedelegeerden van beide groepen hebben zich het sterk it uitgelaten en in ron- •'saMe- ken. Mijn broer heeft een zwak voor zoete 9^,En wat wensoht U te drinken?" in- 1 formeerde de onverstoorbare Louis ver- ningen maakte. George Henry nam een resoluut besluit. Een heele flesch champagne", zei hij ^Dat is een zeer goed idee stemde Stephen in. „We zullen het merk aan 8) Vervolg. Monsieur Louis overlaten. De ober iboog en trok zich terug. De broers keken elkaar voldaan aan. Ze begrepen, dat ze op den goeden weg waren, en begonnen met de grootste be- door E. PHILLIPS OPPENHEIM. Vervolg. HOOFDSTUK IV. De broers kwamen precies op tijd in de .Milan" aan. Ze gaven hun hoeden en jassen aan de vestiaire af, traden het res taurant binnen en namen hun plaats in aan de tafel, welke voor hen was gereser- veerd. Monsieur Louis haastte zich hen te begroeten, en hij boog op onberispelijke wijize. Hij legde hun een spijskaart voor, waarop de bekendste gerechten van de wereld vermeld stonden. Geheel in de war bleven ze er op staren. George Henry werd buitengewoon aangetrokken door de teekening op den omslag, welke twee zeer gedecolleteerde damies voorstelde, die zich in gezelschap bevonden van een manne- lijk wezen, dat heel veel op een kleer- makersmodel geleek. ,,Wilt U de keuze van het diner aan mij overlaten?" stelde Louis bescheiden voor. ,,Met het grootste genoegen", ant- woordden ze beiden met een zuc'ht van verlic'hting. Hebben de heeren soms voor het een of ander een bijzondere voorliefde?" ,,Oh, nee," zei Stephen o,p beslisten toon. ,,Wij laten alles geheel in Uw han- den. Wij zijn gewend aan eenvoudig eten, doch wij apprecieeren een goede keu- langstelling de omgeving op te nemen. „Het komt mij voor, Stephen,' merkte George Henry op een eenigszins onrusti- gen toon op, ,,dat de mode op het gebied van evening-dress de laatste tien jaar een weinig veranderd is. Hjet meerendeel der heeren dragen korte jassen en zwarte dassen." ft ,,Onze eigen kleeding gaf Stephen vol zelfbewiustzijn te kennen, ,,is volmaakt in orde. Als jij het echter wenscht, kun nen we morgen naar mijnheer Hogge gaan en de kwestie met hem bespreken, daar wij in het vervolg dergelij'ke restau rants dagelijlks moeten bezoeken. George Henry trok zenuwachtig aan zijn snor. c ,,Ik vraag me af", bekende hij, yof onze kleermaker wel de juiste man is. ,Wij hebben al vijf en twintig jaar lang alles bij Hogge besteld", herinnerde Stephen hem. ,,Zeer zeker is hij uitstekend, maar ik betwijfel het, of hij gewend is aan clien- ten, die heel deftige gelegenheden be zoeken." „Te hebt waarschijnlijk gelijk besloot Stephen, na eenige oogenblikken peinzend voor zich uit te hebben gestaara. „Wii moeten een van onze vrienden het iadres van een goeden kleermaker in West-End vragen. Misschien kan Harold ons daar- mee van dienst zijn." Jurist op dat oogenblik trad Harold i juffrouw Whitney de zaal binnen. Ze hadden een cocktail in de hal gebruikt en zoo lang gewacht, totdat ze er zeker van konden zijn, dat hun toekomstige slacht- offers waren gearriveerd. Harold droeg ccn van die korte jassen, waarover zijn oom zooeven gesproken had en een klein i zwart dasje. Voor de tafel van zijn ooms bleef hij stilstaan, terwijl zijn metgezellin zijn voorbeeld volgde. .Hallo riep hij opcreruimd uit, en hij was heelemaal de kleine toespraak ver- geten, wielke hij in de hal had zitten repe- teeren. ,,-Bent U hier weer? U wilt zeker iets "van het leven zien, is het niet? Stephen, die nog heel ouderwetsche manieren had, stond onmiddellijk op, waardoor een buitengewoon lange, zwarte jas zichtbaar werd. George Henry deed hetzelfde. ,,Ze zijn snoezig! mompelde juffrouw Whitney, die zich bescheiden op den achtergrond had gehouden. tot zichzelf. ..Harold, wil je zoo goed zijn mij aan je ooms voor te stellen? vroeg ze, terwi]! ze een paar stappen naar voren deed en haar hand op zijn arm legde. Toen de introduc'tie plaats vond, glimlachte net jonge meisje heel bekoorlijlk en was zells een weinig verlegen. Ze droeg een zwarte japon en de totale afwezigheid van eenige kleur op haar wangen iets waarover haar kennissen altijd bet noodige te zeg- gen hadden gehad deed de droevige uitdruikking van haar gezichtje, een pose, die zij gemeend had te moeten aannemen, nog meer udtkomen. „Ik ben vanavond in een veivelende positie", verklaarde Harold, die zich eensklaps zijn uit het hoofd geleerd lesje herinnerde, op ontevreden toon. ..Louis heeft heelemaal vergeten ons tafeltje te reserveeren. Dit is de eerste keer, dat hij een dergelij.ke vergissing heeft begaan." ,.We hebben buiten wel een kwartier moeien wachten", zuehtte juffrouw Whit ney, ,,en ik heb zulk een honger. V\ at is het handig van U de beste tafel van de heele zaal zonder eenige moeite te hebben veroverd." „Misschien", stelde Stephen voor na een onmerfcbaar oogenblik van aarzeling, ,,zou U bij ons willen komen zitten? „Wij zullen U toch hoop ik niet deran- geeren?" vroeg juffrouw Whitney met een van haar verleidelijke glimlachjes. ,,Het zou verrukkelijk zijn, want ik ben doodmoe. Alles is me vanmiddag tegen- geloopen." Juffrouw1 Whitney had waarschijnlijk nog ibehoefte aan andere dingen, welke Louis, die het heele comediespel met een onbewogen gelaat had gudegeslagen, on middellijk liet verschijnen. Kort daarop dronken de broers hun eerste cocktail, en Stephen fluisterde zijin neef toe, dat hij alles kon bestellen, waarin de jonge dame zin had. Dit had tot resultaat, dat kort daarop een flesch, waarvan de hals in goudpapier gewifckeld was, in een koel- vat naast hen werd geplaatst. Juffrouw Whitney nam de leiding van het gesprek op zich. Er bestond geen twijfel aan, of deze jonge dame bezat veel tact. ,,Het is een buitengewoon goed idee van U", verklaarde ze, terwijl ze Stephen Henco Ecu; Imp. E. Oitermum A Co'« FafcrikanteHcAel AGs. A.G. Handd M», Aartardam (Ingez. Med.) de woorden gezegd dat de voorstellen van Thomas niet de geringste verbetering kunnen brengen in de huidige crisis. Dr. Kriiger, de werkgeversafgevaardigde, acbtte de voorstel len nuttelooze lapmiddelen en stelde de goud- politiek van sommige landen, die bij crediet- verleening aan het buitenland meer met poli- tieke dan met economische factoren rekening houden, verantwoordelijk voor de wereldcrisis. De arheidersgedelegeerden van vrijwel alle vertegenwoordigende staten zagen alleen heil in verkorting van den arbeidsduur met over- eenkom.-:tige loonsverhoogingen, een theorie die nauwelijks au s6rieux is te nemen. Om de bibtere pil voor Thomas eenigszins te verguillen hebben wel enkele afgevaardigden waardeering uitgesproken over zijn poging om practisch werk te verrichten, maar dit succes d'estime zal den directeur de mislukking van zijn werk niet kunnen vergoeden. Het resultaat van de gedachtenwisseling in den raad van beheer is samen te vatten in de woorden: „wij weten er geen raad op". Een droevig resultaat! SOCIALISTISCHE RELLETJES TE TOULOUSE. Tegen den voormaligen premier en tegen- woordigen minister van lsindhouw, Tardieu werd te Toulouse een socialistische demon strate gehouden. Tardieu bezocht in gezel schap van een aantal hoofdambtenaren van zijn departement een landibouwtentoonstelling. Op weg daarheen, werd hij door een 100-tai socialisten uitgejouiwd, terwijl hij van andere zijden spontaan werd toegejuicht. Toen hij op het expositieterrein was aangekomen, sloot men de deuren, om den demonstranten den toegang te beletten. Deze slaagden er ech ter in binnen te dringen en spoedig was er een groep van enkele honderden personen, die den minister van stand tot stand op hin- derlijke wijize volgde en voortdurend uit- joufwde. Tardieu stoorde zich niet aan deze demonstrateshij glimlachte slechts iro- nisch... en eenmaal beantwoordde hij zelfs het gefluit! Hij haalde op 'n gegeven oogenblik, toen hiij zich omkeerde naar de betoogers, een fluitje uit zijn zak en bracht er een magni- fiek loopje ten gehoore. Daarop werd de rondgang voortgezet. Het bezoek aan de teu- toonstelling eindigde met een groot tumult, doordien voor- en tegenstanders van den voor maligen primier met elkaar handgemeen werden. Voor het gebouiw van de Kamer van Land- bouw hadden latA nog samenscholingen plaats, die door de politie werden uiteenge- dreven. Het publiek ging de politie toen met stoelen en tafeltjes uit de omlige, -1 te lijf, totdat de bereden gendarmerie er in. siaagde de orde te hersteilen. De aanleiding tot de relletjes was een aan Tardieu toegesohreven verklaring, dat hij beminnelijk aankeek. „Uw somber kan- toor van tijd tot tijd te verlaten om hier eens het voile leven te komen zien. En zeer verstandig ook. Er bestaan nog andere dingen in de wereld dan alleen geld verdienen, vindt LI niet, mijnheer Underwood?" A ,,Ja, dat veronderstel ik ook gat Stephen twijfelend toe, .-maar ik moet eerlijk bekennon, dat wat miijn broer en mij aangaat, wij deze wel een weinig ver- waarloosd hebben. De leiding van een groote zaak neemt iemand heel veel in bCS,U9 moest zich wat voor het tooneel interesseeren". opperde zij. ,,Mijn broer noch ik hebben een schouw- biirg bezocht", antwoordde hij, sindst Sir Henry Irving zijn eereavond vierde. ,,U heeft toch geen vooroordeel tegen theaters?" vroeg ze angstig. ..Allenminst", verzekerde Stephen haar, Noch tegen iemand, die daaraan ver- bonden is", zei George Henry met een lichte buiging. ,tHet is erg vriendelijk van U dit te zeggen", riep juffrouw Whitney uit, ter wijl ze zijn hand streelde. George Henry keek even naar de tafel aan zijn rechterzijde, Welk helaas dieit avond in beslag was genomien door een welvarend uitzienden Almerikaan met zijn vrouw. Het was natuurlijk een heel pret- tige sensatie, dat een jonge dame zijn hand streelde, maar hij kon het niet ver- himderen te denken, hoeveel aangenamer het zou zijn geweest, als deze liefkozing gekomen was van het bekoorlijke jonge meisje met den innemenden glimlach, dat gedurende de lunch op die plaats gezeten had. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1