1 AIGEMEEN N1EUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. P8MI m UW PUP: TROOS illionair tegen wil en dank L! Tweede Bladu No. 8672 VRIJDAG 24 APRIL 1931. 71 e JAARGANG, TOTk h l a n d~ SB PI it IT OH. PREDIKBEUBTE1. FeuiHetoD-vertelliEgep. Bij Scheren wmm TER NEUZEN, 24 APRIL 1931. 1 BRABANTSCHE BR1EVEN. *16 Mian HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER KEUZEN maken bekend, dat het verzoek van P. A. WAELPUT te Zuiddorpe om op bet peroeel kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, Sectie G, no. 2275 en 2276 (ged.) en gelegen aan de Nieuwe KerRstraat te Sluiskil, een broodibakkerij te mogen oprichten door hen la ingerwilligd. Ter Neuzen, den 21 April 1931. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. uitvoering der tarwewet. Woensdag is opgerichit de Vereeniging van Inheemsche Tarweafnemers, kortweg ge- aaamd VJ.T.A. Dit is een centraal liohaam. dat zich in verband met de uitvoering van de Tarwewet heeft gevormd voor de afneming van de daarvoor in aanmerking komende in- heemsche tarwe. Het Alg. Hbl. kan hieraan toevoegen, dat deze „Vita" (het Latijnsche woord voor leven...) niets anders is, dan de organisabie van alle hoog- en vlakmaalders, dus meel- fabrikantetn en kropmeelmaalders. Het voor- naamste doel zal zijn ,,te zorgen, dat de leden alien en in gelijke mate de extra-kosten van de Tarwewet op de meelafnemers zullen af- wentelen en drus niet zullen overgaan tot onderlinge concurrentie. Ook het koopen der benoodigde inlandsche tarwe zal op voor alien geltjke voorwaarden geschieden. Den groot- sten invloed in de Vita zal krijgen de N.V. Van Stolk's Commlssiehandel te Rotterdam. CJHB. ZANGVEREENIGENG ..EXCELSIOR". Woensdagavond was het vereenigingsge- bouw tjokvol met leden, donateurs en verdere genoodigden, om het 10-jarig bestaan der ver eeniging feestelijk te herdenken. Reeds by de intrede in de versierde zaal be- merkte men de juiste stemming. De heer C. Ollebek opende omstreeks 8 uur deze feeste- ltfke bijeenkomst en sprak een inleidend woord, waarna door het koor eenige nummers wer- den gezongen. Door den Secr.-Penningm. Nic. Haak, werd een zeer beknopte beschouwing gegeven over het wel en wee in de gepasseerde jaren door de vereeniging ondervonden. De heer M. Fraanje bood het bestuur van ..Excel- aior" een fraai stuk hulsviytwerk aan, in den vorm van een miniatuur imitatie-vaandel, waar, door de jaartallen 19211931, 't lOjarig bestaan is vastgelegd. De directeur, den heer Aug. Beckhout, oomplimenteerde de vereen. en noemt het iets groots voor Ter Neuzen. Hij spreekt den wensch uit, nog vele jaren te mogen werken in Excelsior en dringt aan op medewerking van alien, om eendrachtiglijk verder te gaan. Hiermede is het ceremonieele gedeelte afge- werkt en werd overgegaan tot de opvoering van „Willy's Trouwdag", klucht in 3 hedrijven. Het noodige contact tusschen spelers en pu- bliek hadden de dilettanten direct te pakken, en vooral in het 2e bedrijf werd er voor een dilettantengezelschap een mooi stuk werk voor 't voetlicht gebracht. Dat de opgekome- nen dit werk waardeerden bleek uit de guile applauzen, en niet 't minst uit de gehouden collecte. Op de gebruikelijke wijze werd de vergade- rtng gesloten. 4 „Excelsior" kan met genoegen op haar lO jarig bestaan terug zien. CONCERT. WiJ vestigen de hijzondere aandacht onzer lezers op de in dit nummer voorkomende ad- vertentie, betreffende het alhier op Dinsdag 28 April, des avonds om 8 uur, in de Ned. Herv. kerk te geven concert door onzen voor- maligen stadgenoot, de heer C. Verlinde te door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 7) Vervolg. Ellen daalde naar de lagere regionen af, terwijl de breeders zich vol waardig- heid naar hun apartementen begaven. Ieder van hen haaJde bun zorgvuldig op- gevouwen rokkostuum voor den dag, koos een daarbij passend hemd uit, en deed hierin de eenvoudige, gouden knoop- |es, welke alleen bij speciale gelegen- .eden werden gebruikt. „Scheer je je, Stephen? riep George Henry over de gang. ,,Ik geloof, dat dit wel aan te bevelen is," klonk het antwoord. ,,Ik vrees, dat wij tengevalge van ons vele thuiszitten wat nonchalant zijn geworden. Er ontbreekt een .knoop aan mijn lakschoen, en mijn witte das is niet bepaald schoon." iZware voetstappen werden thans op de trap gehoord. George Henry trok zich haastig in zijn kamer terug. zijn broeder hierdoor bloot- stellend aan den verwachten aanval. De dikke mevrouw Hassall klopte heftig ademhalend op de deur van zijn kamer. Haar gezicht zag vuurrood en er lag een kwaacfaardige uitdrukking in haar kleine lyraaloogjes. t> ,,Kan ik U even spreken, mijnheer?' vroeg ze. „Op het oogenblik is dat onmogelijk, mevrouw Hassall, antwoordde Stephen dapper. „Ik ben bezig me te verkleeden.' ,,Dat doet er niets toe, want ik ben een Vlissingen, die we reeds meermalen het ge noegen hadden alhier in een orgelconcert te beluisteren. Aan de uitvoering van het programrna wordt ditmaal medewerking verleend door mej. Tanny van de Garde (sopraan) en mej. Hanna Mantz (viool) beiden te Middelburg. Bij die gelegenheid zal het volgend pro- gramma worden uitgevoerd: 1. Preludiium. J. S. Bach, (orgel). Meditation. C. Verlinde. (orgel). Het gebed des Heeren. A. Pomper. Zang Mej. Tanny van de Garde. Viool Mej. Hanna Mantz. Improvis&tie. (orgel). a. Litanei, F. Schubert. b. Agnus Dei, W. A. Mozart. Zang Mej. Tanny van de Garde. Euga in G-moll. J. S. Bach, (orgel). Adagio, G. F. Handel. Viool Mej. Hanna Mantz. Largo, G. F. Handel, (orgel). Pan is Angelicus, Cesar Franck. Zang Mej. Tanny van de Garde. Viool Mej. Hanna Mantz. Grave, Adadgio en allegro uit Orgel- sonate Nr. 2. F. Mendelssohn-Bartholdy. (orgel). 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. BESMETTELIJKE ZU3KTEN. Het aantal aangegeven gevallen van besmet- telijke ziekten over de week van 12 tot en met 18 April in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Axel 1, Kattendijke 1, Vlissingen 2. Diphtherie: Ierseke 1. KONINKLI.TKE GOEDKEURING DER STATUTEN. Bij schrijven van Zijne Excellentie den Minister van Justitie van 20 April 1931, No. 40 werd de mededeeling ontvangen dat de Statuten van de Vereeniging .Gewestelijke Tarwe-Organisatie voor Zeeland" bij Koninklijk Besluit van 18 April 1931, No. 33, zijn goedgekeurd. OE INVENTARISATIE. Deze is in vollen gang en dagelijks komen de opgaven binnen. Het blijkt, dat op de bedrijyen nog vrij wat tarwe zit in enkele deelen circa 50 Degenen. die zich uiterlyk 25 April als lid op- geven en hun inventarisatieformulieren hebben ingevuld zullen van de uitvoering der Tarwewet oogst 1930 kunnen profiteeren. De landibouwers worden ten sterkste ontraden om thans tarwe te verhandelen en dienen n.ad ere berichten af te wachten. Vervoer der tarwe is alleen toegestaan met toestemming van de Kring- commissie. Spoedlg zullen nadere mededeelingen kunnen worden gedaan. SECRET AR1ATEN. De Secretariaten der kringcommissies zijn ge- vestigd: Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, R. K. Landbouw- winterschool te Hulst. (Tel. 59). West-Zeeuwsch-Vlaanderen, G. van den Bos- sche te Oostburg. (Tel. 8). Het algemeen Secretariaat der Vereeniging is gevestigd, Zeeuwsch Landbouwhuis te Goes. Tel. 150, na 6% uur No. 313. N.V. ZEEUWSCHE HVPOTHEEKBANK. Aan de vergadering van aandeelhouders der Zeeuwsche Hypotheekbank wordt voorge- steld een dividend uit te keeren van 20 SCHEJDSGERECHT PROVINCIALE AMBTENAREN. In het soheidsgerecht voor ambtenaren in dienst der provincie Zeeland zijn door Ged. Staten benoemd: tot voorzitter Mr. J. F. van Deinse, plaatsverv. voorzitter Mr. F. B. Evers; tot leden Mr. H. F. Lantsheer, Mr. Dr. R. W. Graaf van Lijnden; tot plaatsverv. leden Mr. J. W. Goedbloed en A. van der Hoven. Tot leden die niet door Ged. Staten worden aangewezen zijn benoemid J. de Meij en J. Onderdijk; tot plaatsverv. W. P. Comelisse en A. C. van Hall. Tot secretaris is benoemd G. C. Douwman. SLUISKIL. Voor de gemeenteraadsverkiezing is door de R.K. Kiesvereeniging alhier, volgens inge- komen candidatenlijsten een groslijst opge- maakt waarop volgens alphabetische orde voorkomisn de namen van de heeren H. J. Colsen (aftr.), J. Eggermont, Ed. Hamellnck, E. Kalle en H. de Smet. Zondag a.s. zal de stemming gehouden worden voor de plaats welke de candidaat zal innemen op deze lijst. De stemming zal plaats hebben volgens het puntenstelsel. Op de officieele R.K. lijst, ge- combineerd met Ter Neuzen, zullen drie can- didaten van Sluiskil komen te staan. De te geven punten zijn dus 1, 2 en 3. SAS VAN GENT. Donderdag slaagde bij de Rijksexamen- commissie voor Machinisten te Amsterdam, i onze stadgenoot P. Stouthamer Mz., voor machinistenidiploma B, alwaar hij het vorige jaar in hebzelfde vak diploma A behaalde. ZAAMSLAG. Maandagmiddag 2 uur had te Zaamslag de teraardebestelling plaats van mevr. Knijff Alberts, in leven gemeente-verloskundige, aldaar, welke functie zij reeds 43 jaar be- kleedde. Met haar ging heen een stille, trouwe hulp voor de aan haar zorg toevertrouwde patien- ten. Ze was voor hen als een moeder. Zeer zeker zal haar nagedachtenis nog lang in eere blijven bij alien die haar van nabij hebben gekemd. Onder de bloemstukken die de baar dekten waren er van het H. B, der Ned. Vroed!- vrouwen Bond en van de Afd. Zeeland dier Bond. AXEL. Onder groote belangstelling had hedenmid- dag alhier de begrafenls plaats van den door gasverstikking omgekomen De Kraker. De directle der fabriek en zijn medearbeiders hadden elk een bloemstuk gezonden, terwijl ingenieur Van Waes aan de groeve, namens directie en personeel, een kort woord sprak tot troost der familieleden. Ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren hoopt Zondag 31 Mei a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gemeente alhier en Zondag 7 Juni d.a.v. te Zonnemaire Intrede doen, na beves- tigd te zijn door Ds. J. H. Ruijsch van Dugte ren. legerpredikant te Breda. HONTENISSE. De directeur van de Amhemsche school voor sohriftelijk onderwijs, heeft het diploma algemeene ontwikkeling ultgereikt aan den heer C. J. Jansen Pz. alhier. Chr. Gyrefoymeerde Kerk. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5 y2 u., leesdienst. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gcreformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., leesdienst Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5% u., BVangelisatie. ZONDAG 26 APRIL 1931. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9% u. en 2 u., Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 9% u. en 2 u., de heer L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% u.. Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Zaamslag. 9% u., en 2 u., Ds. A. Kok. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 'sNamiddags om 2y2 uur Lof. MAANDAG 27 APRIL 1931. Oud. Geref. Gemeente. Ter Neuzen, Vereenigingsgebouw. n.m. 6% u., de heer W. H. Blank, van Goudswaard. Ulvenhout, 21 April 1931. Menier, 't Wil nie daar- buiten. Me schieten nie genogt op! 't Is altij nog te schraal, te koud en 't zonneke niet fiks genogt. Zoodoende groeit er weinig. En mee die late vorst In de ver- lejen maand zijn me toch al wa-d- achter mee d'n 66rpel en de nuu- we gruuntes, omdat me-n-'t later in d'n grond f emmen kunnen doen. Zooda-d-alles by mekare genomen 't In ons bedrijf zoow nog maar dunnekes tusschen oew vingers slepelt. Natuurlrjk koom't allegaar terechte! Ik ben om zoow te zeggen tusschen d'n blomkool ge- mokt, gegroeid en oud-geworren en't is altijd i nog dik veur mekaar gekomen, maar 'k ben nouw uitgekeken, grif uitgesturdeerd op al die kale takskes aan de boomen, die kale strui- ken, die leege laanderijen! 'k Wil nouw weer wel 's wa-d-aanders zien: blommen, gruun, kapellekes en blossemMeidoom en kruinagels moesten zuutekesaan d'r geuren over de we- gels asemen. De kastanje vol in blad staan mee gruune kegels die op openbloeien stingen. Me zijn mee alles wa-d-aan d'n laten kaant. En Trui. D'r kaanten muts vliegt van 't een oor naar 't aandere, van hot naar hder! Gin huis mee t'houwen. Da's ieder veurjaar weer 't zelfste; as 't nie rap genogt gaat naar die slaaineus d'ren zim, dan ben ik d'n kwaaien peer. Man, wa kunnen die vrouwen somtijen toch lastig zyn, ee! ..Mensch," zee ik Zaterdag teugen d'r: „zet toch 's 'n aander, 'n vrindeiyker gezicht; ge trekt 'n gezicht as 'n lijkstatie-in-d'n-rengel; oew hoofd gaat 'r beelegaar naar staan, zons- verdusterink!" En witte wa ze dee Aanders zou ze as 'n sissend vuurwerk op d'r teenen veur me zijn komen staan mee d'r neus teugen me aan en dan d'r gal uitgegooid emmen, maar nouw? Ze gonk rustig d'ren gaank en mee 'n gemokt-lachend gezicht en 'n verachting of ze me ergens gevonden had, zee ze zoo blaauw-weg: „as m'nen hoofd oew nie aAnstaat dan hoepelde maar op!" Da kon 'k net emmen, onder ons gezeed, waant 'k ad me>e m'n Vlomsche kammeraden van de Dreef, d'n Lood en d'n Pierre al veur driekwart-zekers 'n afsprokske loopen on mee z'n gedrieen weer's 'n Zondagske op kle- vetter te gaan naar Aantwerpen; da doen me 's zomers altij zo'n paar keer en 'n plazier aa. me dan emmen, ollee, da's nie te zeggen. Ik pakte de gelegentheid dus mee twee haanden vast en 'k zee: „da's teugen ginneai doove gezeed, pot zuurkool." Efkes schrolc ze. Ze kneep d'r ogskea wa. dicht, keek me deur en deur an en eindelijk zee ze: ,,Zoow!" En ze snoof toen mes d'r nena of 'r nen ketting van de fiets afliep. ,,Zoow!" zee ze weer. ,,Ja," ikke. ,,2kx>wzoow!" „Jaja!" „2ioow, manneke, mekaar!" ,,Ja, prullemutske, zoow zit 't spitl qmmw sjuust in mekaar!" ,,Dus ,,Zoow is 't „Veur mijn part!" woeiend, en liet me staan. stal ingegaan om m'n gezicht 'n bietje mee te laten lachen, waant van binnen had 't al vijf menuten gekriebeldDa snapte vaneiges „Ge zul toch zekers wel verstaandiger eijn en thuisblrjven ee," zoow ontving ze me Zon- dagmergen toen 'k uit de vruuge kerk kwam: i ,,'t motregent en 't ziet er naar uit da-d-t van tieel d'n dag nie droog zal worren, 't is zunde zit 't spul aOOw tn kwekte ee toeo Toen ben 'k d'n geen stukgaan en pijn me«r en ook geen naschrijnen der huid, als men vo6r het in- zeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig (mgez. meu-t van oew kleeren. En m'n eksteroc^en ste«.e® z66w finynig, da 'k oew wel op 'n briefke kan geven, da me-n-'t zoow houwen vandaag 'k Zee O, ze kunnen 't oew zoo lastig maken aev altij d'r 3moeske geried. ,,Verstade me me „Genogt, maar 'k gaai! Ge hSt me nousr persies de heele week gekoejeneerd om 't zure. weer, 'k wil nouw vandaag wel 's wa zuuts; emmen en as ge nouw nie al te veul syek.- takels mokt, breng ik 'n paar lekkere vlaai- kes veur oew mee en as 't kan: mooi weer!' „Lop naar de schaans mee oew vlaaikes. vervelende memmert!" „Dan gin vlaaikes, ok goed Eln tien menuten later staampte-n-ik op in'Tt fiets, mee 'n ge6f gangeske deur d'n motren- gel naar de Dreef. Kleine, kouwe speldepuntekes, die piekteu in m'n gezicht. Kleefden aan m'n ooghai-en, sloegen in m'n ooren en nouw en dan, dan big- gelde-n-'r 'nen druppel, krieuwelend over m'n vel. M'n nikkel stuur wier dof van de duuzen- den rengelkralekes en m'n kleeren overtogen mee 'n nat, grijzig waas, dat 'r laankzaam inzoog. Neee, van dieen kaant gezien. had de die daar brj me thuis gelijk, maar veur de rest staampen maar jongens en in 't veur- uitzicht van 'n g^ef lolletje van 'n leutig stufcs- ke Zondag, was dat bietje mot-water beter over te komen as 'n lastig wijf! Wa gi|.' Of me leut g'ad emmen! Prot er nie van! Gelachen, gelachen, da m'n ribbenkast d'r pijn van dee. Nouw witte genogt, de rest hoirar 'k veur me-n-elgen. Keb toch vlaaikes mee- gebrocht, maar toen 'k thuis kwam 's nachts, toen zatten ze zoow aan m'nen voering ge- kleefd of de kleermaker ze d'r in vastgenaaid had. En hoe 'k d5araan gekomen ben?. D'r zat 'n handvol petat-friet tusschen okl Netuurlijk 'n aarigheidje van dieen Lood, maar affijn, hij zal z'n sjeklade-puddinkake ok (Ingez. Med.; B&aaainB5a^»?«- getrouwde vrouw", bleef mevrouw Has sall aandringen. ,,Er moet in elk gevaj een beslissing genomen worden omtrent dat stuk lams- vleesch." Onhoorbaar schoof Stephen den gren- del op zijn deur en ademde vrijer. ,,Wij hebben U al laten weten, me vrouw Hassall, dat we vandaag niet thuiis zullen eten", zei hij. ,,Wanneer we beneden komen, kunt U mijn broer en mij in de eetkamer vinden. Wilt U zoo goed zijn de flesch sherry met twee glazen op tafel te zetten?" voegde hij er vol over- moed aan toe. Mevrouw Hassall vertrok mopperend, en de broers voltooiden hun toilet. Bijna op hetzelfde oogenblik kwamen ze uit hun katners te voorschijn. Ze waren pre- cies hetzelfde gekleed en beiden hadden een gelijk idee gehad betreffende een hoofddeksel. Het bezwaar tegen Stephens zijden hoed echter was, dat er zich nog een breede rouwband om bevond. Den laatsten keer, dat hij dezen gedragen had, was geweest bij gelegenheid van de be- grafenis van een bevrienden rubberkoop- man, ongeveer een jaar geleden. .Mevrouw Hassall zou ons gaarne even willen spreken, George Henry", kondigde Stephen aan. ,,Ik heb haar gehoord en ik vrees, Stephen, dat wij eenige moeilijkheden met haar zullen hebben." ,,Ze moet weten, waar ze te staan heeft", verklaarde Stephen uitdagend. ,,Ik heb order gegeven de sherry op tafel te zetten. George Henry, omdat ik dacht, dat het ons goed zou doen een glas te ge- bruiken, voordat we vertrokken." ,.Een schitterend idee." Ze begaven zich naar de eetkamer, waar de tafel voor twee gedekt was. Op het buffet stond de sherry met de twee glazen. Ze bedienden zichzelf en gingen voor het haardvuur staan. Eenige oogen- blikken later zeilde mevrouw Hassal de kamer binnen. „Ik zou U er graag op attent willen maken. mijnheer", zei ze zich tot Stephen richtend, ,,dat Uw diner voor vanavond reeds gereed is en dat, wanneer U dit niet gebruikt, het eten weggegooid kan worden. Ik ben den heelen dag thuis ge weest en heb geen boodschap ontvangen. Het is een mooi stuk vleesch, dat ik zelf heb uitgezocht. Lamsvleesch kost onge veer twee shilling per pond." ,,De schuld ligt geheel bij ons", gaf Stephen toe. ,,Wilt U zoo goed zijn het eten zelf te gebruiken, mevrouw Hassall U en Ellen. „Ik verzoek U mij te zeggen, wat wij moeten beginnen met fillets van tong, een stuk lamsvleesch en appeltaart?" vrocg de huishoudster op woedenden toon. ,,Voor ons is er genoeg koud vleesch van gisteren over. Wanneer ik eten kook, dan neb ik graag, dat het opgegeten wordt, en ik heb het land aan verkwisting." Stephen dronk met kleine teugjes zijn sherry op, zette zijn glas neer en trok zijn das recht. Mevrouw Hassall", zei hij, ,,het spijt ons erg, dat wij geen gelegenheid hadden II bericht te doen toekomen, doch dit verandert niets aan het feit, dat mijn broer en ik vandaag uit eten gaan. U kunt met het diner precies doen, wat U zelf wilt. De verantwoordelijkheid rust ge heel op ons en niet op Uw schouders. Walt U Ellen vragen een taxi aan te roepen?" Een taxi!" riep de huishoudster uit. ..Vlak bij den hoek vindt U toch een bus." Thans drong het tot George Henry door, dat het zoetjes-aan tijd werd zich te laten gelden. ,,Nu, nu, mijn beste mevrouwtje," pro- testeerde hij. ,,Mijn broer en ik mogen zich toch zeker wel de luxe van een taxi veroorloven, als wij daarin zin hebben." Mevrouw Hassall keek hem minach- tend aan. ,,En dan nog in avondtoilet ook", merkte ze op. „En de pakken zijn niet eens gelucht. Weet U wel, dat U het Uwe in een jaar niet gedragen heeft, mijnheer Stephen? Net zoo is het met dat van U. mijnheer George Henry." ,,De kleeren zijn uitstekend verzorgd", antwoordde Stephen. Ellen", voegde hij er aan toe, terwijl hij zijn stem een wei nig verhief, ,,wil je zoo goed zijn voor een taxi te zorgen? En als U dan misschien nog meer te zeggen heeft, wees dan zoo vriendelijk en doe het gauw." „Ik heb nog heel wat in het midden te brengen", verklaarde ze. ,.Veel meer dan U prettig zult vinden om te moeten aan- hooren, veronderstel ik. Dat er dergelijke dingen in dit huis moeten gebeuren!" „Nu houd U het dan maar voor U", zei Stephen. ,,U schijnt eenigszins boos te zijn, mevrouw Hassall. Wacht tot mor- genochtend, waarschijnlijk zullen wij U dan een mededeeling hebben te doen. Mijn broer en ik zijn van plan groote ver- anderingen in ons huiselijk leven aan te brengen." Vanaf dat oogenblik maakte de huis houdster den indruk van een gebroken vrouw. ..Veranderingen?" stamelde ze. „Na achttien jaar... Ja, het lijkt er heel veel op. En als ik morgen van dat stuk lams vleesch geen hachee maak, dan Stephen viel haar onverstoorbaar in de rede. De taxi stond voor de deur. Hij dronk het restje van zijn sherry op en liep dapper naar buiten. ..Goedenavond, mievr. Hassall", zei hi) „Neem mijn raad aan en gebruikt U zeli met Ellen het diner. Maakt U zich niet ongerust over morgen. U zult niets te hooren krijgen, wat onaangenaam voor U is. Blijft U maar niet opzit'ten, want we hebben den sleutel bij ons. Goedenavond Goedenavond Ellen!" Ze namen plaats in de taxi en George Henry keek zijn broer vol bewondering aan. ,.Ik feliciteer je wel, Stephen, fe was flink maar diplomatiek. Soms vermoed ik. dat mevrouw Hassall te lang bij ons in betrekking is geweest." ,,We inoeten niet vergeten,' zei Stephen onpartijdig, ,,dat wij geducende al dien tijd, dat zij onze huishoudster is. er in alle opzichten op hebben gestaan, dat zij de strikste zuinigheid zou betrach- ten. In haar onwetendheid betreffende de veranderde omstandigheden, is het heel logisch, dat zij een verspilden maaltijd als een heele tragedie beschouwt. Wij heb ben haar zelf zoo gemaakt, George Henry. Ze is te oud om zich nog te ver- anderen en het lijikt me het best, dat wij haar pensionneeren. Ze moet een flinke uitkeering krijgen." ..Prachtig!" gaf zijn broer toe. „In aan merking genomen, dat zij zooveel jaren bij ons geweest is, moeten wij haar heel royaal behandelen. Ik geloof niet, dat, ais wij haar drie honderd pond per jaar toe- zeggen, dit een te boog bedrag is." ,,Dat is geen penny te veel," gaf Stephen toe. ,,Het begin is inderdaad uit stekend. Drie honderd pond per jaar is schitterend." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5