nm w s BTJITKFLAND S P 0 E T. aBMSHODE BBBICHTKmT" Dames Nieuwe Modecorsets HOOVER EN DE LOONSVERLAGING. I/RfTilWiW I FIETSBANPENJ TER NEUZEN, 22 APRIL 1931. VOETBAL. RECHTSZAKEN. "a1CrS'Sufde reehb.»k v«.rb,- dachten rade niet beiwezen; wel daarentegen opzet tot doodslag alsook het voortgezet mis- drijf van doodslag ten aanzien van de be.de kinderen. Voorts nam zij op &rondv^ rapporten der psychiaters aan, datdedader 'nerekenbaar moet worden geacht dat de feit en een zware straf wettigen en dat, ^ook a.l zou Sono zich verongelijkt hebben gevoeld, deDr—kennis. Hq verlangt ge gemakkelijk en sterk, be- stel deze in het Huis JULIENNE SCHELFHOUT, Brabantdam 6, Dampoort- straat 25, Gent. Trouwe bediening. Afzonderlijke modellen voorzwaarlij vige Dames. (Ingez. Med.) BRIAND'S TEGENOFFENSIEF. De mededeelingen in de Parijscbe pers over de voorstellen, waarmede Briand wil trachten in de Pan-Europeesche commissie het Duitsch- Oostenrijksche tolverbondsplan schaakmat te zetten, dienen schrijft de N. R. Crt. met het noodige voorbehoud te worden gelezen. Zij zullen wel een kern van waarheid bevatten, maar als een constructief oeconomisch pro- grain voor Europa kunnen zij kwalijk dienen. De Matin, die de uitvoerigste inlichtingen geeft, zegt dat „het plan-Briand op twee hoofdpijlers rust. Het omvat direct te nemen maatregelen en maatregelen die op den lan- gen duur hun uitwerking moeten doen gelden. Van de directe maatregelen noemt het blad den aankoop van graan, die door de bepaalde landen zoo snel mogelijk zou moeten geschie- den om den Donaustaten den afzet van hun overschotten mogelijk te maken. Verder zou dezen staten terstond financieele steun ver- leena moeten worden om de noodzakelijke cre- dieten te scheppen voor den verkoop van de graanoverschotten. Frankrijk zou in staat zijn den Donaustaten onmiddellijk te helpen door reeds thans vijf zes millioen centenaar graan aan te koopen. Ook andere Europee- sche staten zouden hiertoe in staat zijn en de aaneensluiting van al deze staten in een en- SeT oeconomisch blok zou daardoor aanzien- Irjk bevorderd worden." Verder heet het dat Engeland, Italie en de staten der Kleine Entente hiermede hun in- stemming hebben betuigd en dat Berlijn en Weenen ervan op de hoogte zijn gebracht. De Daily Herald, die het kan weten, heeft reeds opgemerkt, dat men te Londen voor het eerst nit de Matin van het plan heeft gehoord en voorts is het niet denkbaar dat Italie een stap van Frankrijk om onder zijn auspicien een oeconomisch blok in het Zuid-Oosten van Europa te stichten door een sympathie-betui- ging zal aanmoedigen. Berlijn en Weenen hebben ten overvloede tegengesproken dat zij pp de hoogte zijn gehouden, zoodat de Fran sche pers er in menig opzicht naast blijkt te sjjn. Een voorstel om een rivaliseerend tolver- aond naast het voorgenomen Duitsch-Oosten- rijksche te stichten kan allerminst strekken tot de beoogde Europeesche samenwerking en daarom moet men, als Briand inderdaad van ntns mocht zijn het in te dienen, het eer be ach ouwen als een taktischen tegenzet dan als een opbouwend program. Kenschetsend is wel dat de Matin haar uiteenzetting inleidt met de opmerkimg dat de strekking van Briand's voorstel is de Duitsch-Oostenrijksche tolover- eenkomst te verhinderen. Het trekt de aandacht dat de Oostenrijk- sche regeering inmiddels in voorzichtige be woordingen te kennen heeft gegeven, een af- wachtende houding te willen aannemen tot tijd en wijle de bijeenkomsten van de Euro peesche commissie en den Volkenbondsraad achter den rug zijn. Berlijn verzekert welis- •waar dat de onderhandelingen toch zullen wor den voortgezet, maar daarvan zal wel niet veel komen, nu Weenen daar weinig voor blijkt te gevoelen. „Schober remt!" constateert het Berliner Tageblatt en wijst er tevens op dat Hongarije, 't welk aanvankelijk het Duitsch Oostenrijksche initiatief met geestdrift be- groette, eveneens voorzichtig is geworden. De schorsing van de Duitsch-Roemeensche oeco- nomische onderhandelingen, die officieel uit de Roerneensche regeeringscrisis worden ver- klaard, maar waarschijnlijk verband houden met. een Fransch vertoog te Boekarest, geeft «venseens te denken. Klaarblijkelijk geeft men er nu vrijwel over- ai de voorkeur aan de kat eens uit den boom te kijken en den uitslag der discussie in de Pan-Europeesche commissie af te wachten. Dat deze het tot stichting van twee wedijve- rende tol-unies zal laten komen is nauwelijks aan te nemen, en dan zal, naar men mag Jtopen. Briand met een ander, wel construc tief plan komen voor een algemeene oecono- mische samenwerking. 5>e steeds luider wordende stemmen, die in Duitschland en Oostenrijk van belanghebben- -icn kant opgaan tegen het voorgenomen twee- ledige tolverbond, geven aan de verklaring van Curtius, dat Duitschland bereid is elk algemeen plan te overwegen, meer beteekenis dan men er anders allicht aan zou toeschrij- ven. *L TE NIEUWSGIERIGE FRANSCHEN. Journal" vemeemt uit Berlijn: De Fransche consul te Koningsbergen en drie Fransche officieren, welke verlof hadden gekregen een bezoek te brengen aan de slag- velden van Tannenberg en Gumbinnen, had den de onvoorzichtigheid voor hun genoegen een foto te maken van een detachement sol- daten, dat oefeningen hield in de artillerie- fcazeme. Zij werden gearresteerd en naar het bureau van den commandant gebracht. Deze ge- iastte echter hun onmiddellijke vrijlating, zoo- dra zij hun identiteit hadden aangetoond. Echter werd het geval ter kennis gebracht door de Duitsche regeering aan den Fran- schen gezant, met de bemerking, dat het niet de bedoeling was, het geval op te blazen, maar dat het toch op prijs zou worden gesteld, in- dien aan de betrokkenen werd te kennen ge geven, dat zij iets hadden gedaan, wat niet kan worden veroorloofd. BLOEDIGE BOTSING. De communisten uit Hamm in Westfalen wilden Zondag een optocht naar Pelkum on- dernemen, waar 300 geestverwanten, die al- daar in 1920 tijdens de onlusten in het Roer- gebied zijn gevallen, begraven zijn. Aan de grens van de gemeente Pelkum werden zij tegengehouden door gendarmen, die toen men hun te lijf ging van de wapens gebruik maak- ten. Drie betoogers werden gedood. De be- toogingen ter eere van de nagedachtenis der gedooden van Pelkum waren te Hamm zelf veroorloofd, maar verboden in het grensge- bied van Pelkum. Alleen familieleden en dra- gers van kransen, in het geheel ongeveer 150 personen hadden toestemming de grens te overschreden en zich naar de graven te bege- ven. Toen ongeveer 1300 betoogers over de grens wilden trekken, moest de gendarmerie handelend optreden. Uit de rijen der betoo gers werd voortdurend ,,allemaal meekomen' geroepen. De gendarmes poogden eerst de menigte met gummistokken uiteen te drijven, doch deze ging tot den aanval over, zoodat de gendarmes tenslotte de revolvers moesten trekken. Vijf betoogers werden tijdens de botsing gewond. De identiteit van de drie dooden kon nog niet worden vastgesteld. MAATREGELEN TEGEN KAPITAAL- VLUCHT UIT SPANJE. De Spaansche minister van financien heeft een waarschuwing laten hooren tegen de vele Spanjaarden, hie hun geld naar het buiten- land brengen. Als binnen een paar weken, dit gevluchte kapitaal niet is teruggekeerd, zoo verklaarde de minister, zal door strenge maatregelen de hand worden gehouden aan de decreten, die met betrekking tot den uitvoer van kapitaal zijn uitgevaardigd. Hij verklaar de, dat hij persoonlijk de politiek van revalo- risatie der peseta voorstond, doch dat zijn meening geen gewicht in de schaal legde, aan- gezien over deze kwestie door de Cortes zelf moet worden beslist. In weerwil van de openlbare verklaring van president Hoover, dat de loonen niet moeten worden verlaagd gedurende de heerschende crisis, blijkt thans, aldus meldt de New Yorksche correspondent van de Manchester Guardian", voldoende, dat in alle steden der Vereenigde Staten loonsverlagingen heb ben plaats gehad, waarbij millioenen arbei- ders zijn betrokken. Deze verlagingen bedragen gemiddeld tien procent, in vele gevallen me6r. Bovendien werken millioenen arbeiders slechts een ge- deelte van den dag. en hun inkomsten zijn dienovereenkofmstig ingeperkt. Julius H. Barnes, een van Hoovers naaste vrienden en belangrijkste adviseurs, bepleit in het openbaar een algemeene loonsverla- ging van 11 procent. Hij sohat, dat er 5 mil lioen werklooaen zijn op een totaal van 45 millioen loonanbeiders. Hij' betoogt, dat in- dien de loonen met 11 procent worden ver laagd, met het aldus bespaarde geld de an dere 5 millioen arbeiders weer aan het werk gesteld zouden kunnen worden. Wat thans echter geschiedt, is dat, de loonen worden bekort, zonder dat nieuwe werkgelegenheid wordt geschapen. BANDIETISME IN CHINA. Naar uit Peking wordt gemeld, zijn te Kingtsjou in de provincie Hoepei twee vrou- welijke zendelingen ontvoerd door bandieten. Het zijn Esther Nordlist, een Amerikaansche en Augusta Nelson, een Zweedsche. Ook een mannelijke zendeling, Oskar Anderson, werd meegevoerd. Allen maakten zij deel uit van een Zweedsche missie. (Ingez. Med.) EMMABLOEMPJE. De alhier gehouden collecte met het be- kende Emmabloempje heeft opgebracht 246,70. R. K. KIESVEREENIGING. Met betrekking tot het opmaken der gros- lijst in de jl. Zondag gehouden vergadering der R. K. kiesvereeniging te Ter Neuzen, zij nog gemeld, dat deze vereeniging voor het opma ken eener definitieve candidatenlijst zal samenwerken met de kiesvereeniging te Sluis- kil. De oneven nummers komen aan Ter Neu zen, de even nummers aan Sluiskil. voor plaatsing op de groslijst hebben be- dankt de heeren F. de Meijer, P. van Bou- chaute, B. J. Schroder, A. Ch. L. Weijnen, A. A. Dieleman, De Nijs, E. van Hecke en J. de Klerck. Te zelf der tijd was te Sluiskil de R.K. kies vereeniging vergaderd, die naar gemeld wordt slecht bezocht was en waar slechts een can- didaat, de heer H. J. Colsen (aftr.) werd ge- noemd. Naar verluidt waren de R.K. geor- ganiseerde arbeiders echter voornemens nog candidaten op te geven, hetgeen tot hedenmid- dag 12 uur kon geschieden bij den voorzitter. A.s. Zondag heeft de stemming voor de rangschikking op de candidatenlijst plaats. EEN R. K. MEISJESSCHOOL. Door het Genootschap tot Opvoeding te Roosendaal is aan het gemeentebestuur van Ter Neuzen medewerking gevraagd voor het oprichten eener Sklassige meisjesschool. PRIJZEN VOOR ZOONS. De gemeenteraad van Florence keert dit jaa-r voor de derde maal een prrjs van 100.000 lire uit aan een gezin of meer gezinnen, wie binnen den tijd van zes jaar vier jongens zijn geboren. Dit jaar wor/Jt de prijs tusschen twee gezinnen verdeeld. DE IN ITALIE VERDWENEN BELG. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel :meldt: Uit alhier ontvangen berichten blijkt, dat de Jonge Brusselsche leeraar, dr. Moulin, die tien dagen geleden te Milaan spoorloos verdween en, naar men naderhand vernam, door de fas- cistische politic was gearresteerd, naar Rome is overgebracht, daar hij verdacht wordt van anti-fascistische propaganda. In goed inge- lichte Brusselsche kringen wordt verzekerd, dat de arre tatie van dr. Moulin op aanwijzing van een der leiders der Belgische fascistische organisatie zou zijn geschied. Dit heeft in de studentenkringen der Brusselsche universiteit j groote verontwaardiging teweeggebracht VRMESELIJK ONGELUK OP DE AMMONIAKFABRIEK TE SLUISKIL. Gisteren verspreidde zich alhier de droeve mare, dat op de ammoniakfabriek te Sluiskil een ongeluk was voorgekomen, dat aan twee menschen het leven had gekost, terwijl een derde was opgenomen in het R.K. ziekenhuis te Sluiskil. We vernemen omtrent het gebeurde het volgende Aan den 20jarigen De Kraker, wonende te Axel, en den 30jarigen Wijer, afkomstig uit Schoondijke, doch zich inmiddels gevestigd hebbende te Westdorpe, was opgedragen het water te pompen uit een kelder bij de synthese. Door dien kelder loopen verschillende gaslei- dingen, die in verbinding staan met de cokes- fabriek Daar komt voortdurend water in, dat op gezette tijden moet worden leeggepompt. Het personeel was van de zijde der directie echter gewaarschuwd, dat men zich niet in den kelder mocht begeven, met het oog op de mo- gelijkheid dat zich daarin schadelijke gassen hadden verzameld. Nu zal het naar men ons mededeelde, altijd een raadsel blijven hoe De Kraker het eerst in den kelder is terecht gekomen, aangezien de twee mannen die daar aan het werk waren, beiden dood zijn. Een feit is het, dat Wper de reddingsbrigade kwam waarschuwen, dat zijn makker bewusteloos in den kelder lag en hulp noodig was. Wijer keerde daarna terug naar den kelder en toen de reddingsbrigade na enkele minuten ter plaatse kwam, lag ook Wijer bewusteloos in de gevaarlijke ruimte. Vermoedelrjk heeft deze gemeend, in afwach- ting van de komst der reddingsbrigade, zpn makker daar wel te kunnen uithalen, doch i> hij eveneens verrast door giftige gassen neer- gevallen en gestikt. De eerste die daarop, voorzien van een gas- masker, in de ruimte afdeelde, was de Duit sche werkman Wilkinck, doch het schijnt, dat diens gasmasker niet voldoende bevestigd was, aangezien hij ook het bewustzijn verloor. Deze was er door de reddingsbrigade spoedig uitge- haald, waarna door de ingenieurs Toffoli en Comelio de beide slachtoffers boven werden gebracht. Zij werden, evenals Wilkinck, naar het R. K. ziekenhuis te Sluiskil overgebracht. Dr. Van Looy kon helaas bij de beide Neder- landsche werklieden slechts den dood consta- teeren. De Duitscher W. kwam gisternamiddag tot zijn bewustzijn. Zijn toestand is goed te noemen. De Justitie uit Middelburg kwam gisteren ter plaatse voor het instellen van een onder- zoek. De werkman Wijer was pas gehuwd. Koolmonoxyde de oorzaak. Prof. dr. D. H. Wester schrijft aan de Tele- graaf naar aanleiding van dit ongeluk: Blijkens het bericht uit Sluiskil is een twee- tal werklieden van de stikstoffenfabriek doodelijk vergiftigd door gassen. Ik mag dan wel haast koolmonoxyde (CO) met zekerheid als de schuldige in dit accident beschouwen. Immers de Compagnie Neerlandaise de 1'Azote te Sluiskil, verwerkt cocesoven-gassen tot meststoffen, door ze in reactie te brengen met de stikstoffen van de lucht, d.w.z. de ca. 55 waterstof van cocesovengas wordt voor om- zetting tot ammoniak NH3 gebruikt en de an dere gassen voor andere doeleinden aange- wend, b.v. gezuiverd als z.g. restgas, voor in- dustriegas. Het cocesovengas en natuurlijk nog in grootere mate het restgas bevatten vrij veel van bovengenoemde koolmonoxyde (CO). Dit is een der meest verbreide vergiften en zoowel in de vele industrieen, waarbij het op- treedt als in slecht geventileerde bad- en slaapkamers geeft het altijd weer aanleiding tot vergiftiging. Lucht die 0.150.2 CO bevat, is reeds gevaarlijk. Verblijf gedurende twee uur in een atmosfeer met 0.37 heeft als regel den dood ten gevolge. Hoogere con- centraties werken acuut. De vergiftiging is een gevolg van koolmo- noxydehemoglobine, waardoor de normals ademhaling voorkomen wordt en dus een soort verstikkingsdood kan volgen. Het verloop van een koolmonoxyde is zeer sterk afhankelijk van de individualiteit en van de concentratie van het giftige gas. Zelfs zeer verdunde gas sen geven soms chronische vergiftigingen. Geconcentreerde gasmengsels kunnen soms na schijnbaar herstel langdurige nawerking vertoonen. DE SLUIS VAN TER NEUZEN. De Antwerpsche correspondent van ,,de Maasbode" schrijft: Naar gemeld wordt heeft het stadsbestuur van Gent het plan opgevat de Belgische par- lementsleden uit te noodigen tot een reis naar Ter Neuzen teneinde dezen heeren de ontoe- reikendheid der sluis te Ter Neuzen aan te toonen, dit in verbanid met de voortdurende uitbreiding der Gentsche haven. De Gentsche correspondent van de „Gazet van Autwerpen" schrijft naar aanleiding van dit laaiste o.m.: „Het begint den Gentenaars ferm op de zenuwen te werken dat er van hoogerhand geen de minste reddende hand wordt toegestoken en de belangen der Oost- en West-Vlaamsche bevolking, die toch wel die van gansch ons vaderland zijn, niet eens op den voorgrond gebracht worden. Wat schuilt daar nu eigenlijk achter? Het is niet de tegenstand van Antwerpen, zegt de correspondent. Het grootste deel der aangevoerde producten is voor de fabrieken van Gent en de provincie bestemd. Binnen enkele jaren zullen wij honderden fabrieken langs het kanaal Gent—Ter Neuzen zien op- rij-zen, die haar producten langs de Wester- Schelde en het kanaal moeten vervoeren. Ook Nederland biedt geen bezwaren. Het is de regeering te Brussel die zich ver- zet. Zij venbindt dit vraagstuk met andere, welke daarmee niets heeft uit te staan. Dat de Gentsche stadsraad met die kwestie ten zeerste bekommend is, lijdt geen twijfel, de stad die reeds met zulk groot deficit zit en nog altijd op het gouvemement rekent, ziet dat het aarl doovemansdeur blijft aankloppen, alhoewel men toch de brandende kwestie zal moeten aangrijpen. Maar de Gentsche bur- gervaders, die ook bronnen van inkomsten zoeken, daar zij honderden millioenen voor hun haven uitgaven, houden van de korte pijn en niet van de langdurige. De Gentsche burgemeester en zijn Raad zijn de juiste meening toegedaan dat zoowel Nederland als Gent de nieuwe sluis verlangt. Het bouiwen ervan moet aan de twee landen groote voordeelen versohaffen, daar de kleine Nederlamdsche havens die op 't Kanaal liggen, eveneens bedreigd zijn zooals Gent. Het bou- wen was voorzien in voorgaande tractaten en het zou volstaan er de verschillende punten nader van te hepalen en uit te voeren Waarom die overeenkomst in aansluitmg brengen met andere te regelem zaken tusschen onze Noorderburen, zooals het Schelde regiem. onze verbinding met den Rijn en de Limburgsche watenwegen? Moest de eerste stap worden gedasui vcwr de overeenkomst tusschen Nederland en Bel- g-ie dan ware er reeds een doom uit de fen. Natuurlijk zullen er voor Ter Neuzen zekere concessies gevraagd worden en wan- neer die niet zouden schaden aan ons lan waarom zouden er geen toegevingen van weerskanten kunnen gedaan worden zou ook tot een regiem van v66r den willen terugkeeren, wat inderdaad reeds heA parlement in 1926 voorzien was. Om te eindigen wenschen wij onze Parl® mentsleden een goede reis naar de sluis en beste verstandhouding bij de besprekingdezer kwestie in onze beide Kamers. Voor de stad Gent is het een kwestie van not to be!" dat Antwerpen en Gent tegenover elkander komen te staan." ,,De stelling die wij verdedi.gen, en wier redelijk en logisch karakter gij wel hebt wil len enkennen, kan als volgt worden saimen- gevat: indien de oplossing van het vraagstuk der constructie van de sluis te Ter Neuzen kan worden opgenomen in een algemeene Nederlandsch-Belgische overeenkomst, zullen wij ons daarover verheugen; indien daaren- tegen de overeenstemming over de gewichtige quaesties van het Moerdijkkanaal en de en clave van Maastricht niet onmiddellijk kan worden verkregen, en indien de onderhande lingen nog jaren zullen duren alvorens tot een resultaat te komen, dan vragen wij dat de Belgische regeering in dien tusschentijd de mogelijkheid overwege van een onmiddel lijke overeenkomst op het speciale punt van de sluis van Ter Neuzen, wier bouw urgent is, voorzien is door vroegere verdragen, en op zicbzelf geen groote moeilijkheden oplevert." Na te hebben betoogd, dat Gent niet ge- gedreven wordt door kinderachtige riivaliteiit met Antwerpen, beSluit de brief als volgt, over de noodzakelijkheid van een nieuwe sluis in Ter Neuzen: „Het gaat hier om een werk, wiens nood- zaak niet betwist wordit van het standpunt van de normale exploitatie en ontwikkeling van onze maritieme instelling, en die geen enkel verband houdt met het vraagstuk der verbindingen tusschen Schelde en Rijn". Tot zoover de burgemeester van Gent. Wij kunnen ons, schrijft het Alg. Hbld., met de strekking van zijn betoog geheel vereenigen. Het gaat er ons niet om Antwerpen en Gent tegen elkaar uit te spelen. Wij hebben slechts de vraag opgeworpen of het complex van Nederlandsch-Belgische problemen, indien al gemeene regeling te moeilijk blijkt, niet kan worden ontleend in zijn eenvoudiger en zelf- standiger componenten, die dan elk op zijn eigen mdrites kan worden opgelost. Gent Ter Neuzen is zulk een componente. Wij constateeren met genoegen, dat ook de bur gemeester van Gent het zoo kan zien. BIETEN VOOR BELGIE. De heer Van Dijk heeft aan den Minister van Staat, Minister van binnenlandsche zaken en Land,bouw de volgende vragen gesteld: le. Is het juist, dat in verband met de maatregelen, door de Belgische regeering ge- nomen tot steun van de suikerbietenindustrie, de invoer van Nederlandsche suikerbieten in Relgie voorhands zal worden stopgezet? 2e. Indien dit juist is, is de Minister dan bereid de in Nederland te treffen maatregelen tot instandhouding van de suikerbietencultuur ook van toepassing te doen zijn op de verbou- wers van suikerbieten, die tot nu toe aan de Belgische fabrieken leverden? Heeren en Jongens: kostuums, demi-saisons. gabardinen, confectie of maatwerk. Fijne stof- fen en snit! Laatste nouveaute's! Voordeelig! Oud Gekend MagazijnDe Zwarte Lieve Vroaw Zuivelbrug (50 M. van 't gr. Kanon) juist aan de brug, Gent. (Ingez. Med,) er geen reden tot misdilijf bestond. De recht- bank nam verder aan, dat afzondering uit zijn geboorteland en de verwijdering van zijn familie impulsief handelen in niet geringe mate kan hebben bevorderd en wilde hier mede als verzachtende omstandlgheid Toke ning houden. Ook het feit, dat Sono zich nooit eerder aan eenig misdrijf heeft schuldig ge- maakt, maar dat integenideel steeds met lof over hem is gesproken, wilde zij te zijneri gunst aanmerken. Toen het vonnis door middel van een toik aan Sono was overgebracht, gaf hij te ken nen het voomemen te hebben, hiervan in hoo- ger beroep te gaan. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Afdeeling B. le Klasse. Uitalagen van Zondag 19 April. Temeuzen IISassche Boys 24 Rood-Wit(Hinge 32 De stand is thans: AUTO-ONGEVAI. BIJ AARDENBURG. Op den straatweg van deze gemeente naar Sint Kruis, is een ernstig auto-ongeluk ge- beurd. De handelaar J. E. C. uit Hoofdplaat, reed met matige snelheid langs dezen weg, die wegens den slechten toestand waarin hij ver- keert, een algeheele vemieuwing ondergaat. Doordat de voorwielen in een kuil terecht- kwamen, sloeg plotseling het stuur om, waar door de auto over een ongeveer 1 M. lager gelegen rijwiedpad heensprong (de weg ligt n.l. op een dijk) en nog wat lager tegen een boom botste. De inzittende, die vrij zwaar aan heit hoofd veirwond was, zat in den auto bekneld, doch werd door Voorbijgangers be- vrrjid. HET SCHEIDSGERECHT VOOR AMBTENAREN. Bij de verkiezing van leden en plaatsver- vangende leden in het scheidsgerecht voor de ambtenaren in dienst der provincie Zeeland, zijn de candidaten der modeme arbeidersbe- weging met groote meerderheid gekozen tegenover de van burgerlijke Zijde gestelde candidaten, meldt „Het Volk". Tot leden zijn gekozen de heeren J. de Meij te Vlissingen en J. Onderdijk te Middelburg, terwijl als plaatsvervangende leden werden gekozen de heeren W. P. Oomelisse te Middelburg en A. C. van Hal te Vlisingen. DE „LINQUENDA" UIT DE SLUIS TE HANSWEERT. Maandag heeft men 100 ton grint gelost uit den in de Westersluis te Hansweert gezonken lichter Linquenda", waardoor het schip drij- vende is gemaakt. Om circa vier uur des middags is het schip uit de sluis gesleept en op de slikken buiten de haven gezet, waar het verder zal worden gelost. Daarna zal het ter reparatie naar een werf worden gebracht Een duiker zal onderzoeken of de sluis be- schadigd is. AXEL. Het bericht in ons vorig nummer, betreffen- de candidatuur 't Gilde voor den Gemeente raad, is niet geheel juist. De groep komt uit onder den naam „Gemeentebelang", terwijl de volgorde der candidaten is. 1. A. Th. 't Glide, 2. A. Hame link, 3. L. P. Ortelee, 4. A. Verschellmg. Het muziekgezelschap „De Vereenigde Vrienden" van Sas van Gent heeft nog tot deelname aan het festival ingeschreven, doch het gezelschap van Nisse heeft zich inmiddels te ruggetrokken De heer M. Oggel alhier, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Zaamslag. Naar wij vernemen, heeft de heer F. G Zonnevijlle alhier, ontslag aangevraagd als secretacis van de Provinciale Regelingscom missie voor de Paardenfokkerij De politie alhier heeft aangehouden zekeren R. landbouwer alhier verblijvende verdacht van oplichting ten nadeele van een suikerfabriek te Moerbeke tot een bedrag van oa^eveer 800, door met die fabriek een con- truct af te sluiten voor het leveren van suiker bieten en daarvoor een voorschot te ontvan gen, terwijl later geen_bieten werden^geleve^^ gesp. gew. gel. verl. doelp. pt. Sassche Boys 9 7 1 1 33—13 15 Temeuzen II 9 4 2 3 35—22 10 Breskens 9 4 2 3 29—23 10 Rood-Wit 6 3 2 1 14r—10 8 Olinge 10 3 1 6 28—29 7 Hulst II 9 2 7 9—50 2 DE PROMOTIEWEDSTRIJDEN VOOR TERNEUZIEN. Op Zondag a.s. moet Terneuzen 1 voor de promotiecompetitie op eigen terrein uitkomen tegen Zeelandia, terwijl voor 3 Mei is vast gesteld de ontmoeting AllianceTemeuzen. WEGWERKER OVERREDEN. De D-trein BerlijnVlissingen, die niet te Breda stopt, heeft Maandagochtend even buiten het station aldaar, den wegwerker W. Weterings, uiit. Beek, die daar op de split- sing van de lijmen naar Rotterdam en naar Roozendaal werkzaamheden verrichte, over- redem. De man was op slag dood. LIJKJE VAN EEN PASGEBOREN KIND. De poldtie te Bergen op Zoom heeft in be- slag genomen het lijkje van een pasgeboren kind van de 25-jarige dienstbode L. A. V In de woning van de familie, waar de dienst bode werkzaam was, is het lijkje gevonden op den zolder; het was in een doos gelegd en in kranten gepakt. De dienstbode is naar het algemeen burgergaathuis vervoerd. GESTOKEN. Te Maastricht heeft Zondagavond bij een twist de 38-jarige M. zrjn 36-jarige vrouw A. K. met een mes een steek in den rug toege- bracht, welke in de linkerlong is doorgedron- gen, en een steek in de linkerborst. De vrouw is in levensgevaarlgken toestand naar het zie kenhuis gebracht. De dader is aangehouden. PLU1MVEE VERBRAND. Bij den pluimveehouder Huumeman te „to be or GENTTER NEUZEN. De opvatting van den burgemeester van Gent. De Antwerpsche „Metropole" publiceerde onlangs een artikel over de positie van Ant werpen en Gent tm opzichte van algemeene of partieele regelingen m een Nederlandsch Belgisch Verdrag. Naar aunlei- ding daarvan heeft de burgemeester van Gent de heer Van der Stegen, een brief aan het blad geschreven, waaraan het volgende 1S °Gg'ekent onze houding in deze quaestie. Wij willen niemand benadeelen door de ver- dediging van onze aanspraken in ver met het kanaal van Ter Neuzen en met de v/enschen van Antwerpen betreffende zijn ver- binding'en met den Rijn." in wezen twee op zichzelf staande kunnen natuurlqk niet het spel van onze noordelijke buren spelen, wan- neer die probeeren om het zoo aan te legge en R er met het voorschot van doorging. De man is ter beschikking van de Justitie gesteld. Naar we vernemen wenscht de heer C. Th. van de Bilt, gekozen op de lijst der R K- partij bij de a.s. verkiezing voor den gemeente raad niet meer in aanmerking te komen. HET DRAMA TE BILTHOVEN. Utrechtsche rechtbank heeft Dinsdag De „Dit zijn quaesties en wij den inlandschen bediend® Son°'Jf:L Pkinderen j.l. mevr. Soepanwi en haar ^eide kinderen te Bilthoven vermoordde, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar met aftrek Ouden-Eibergen raakte een petroleumkunst- moeder in brand, waardoor een groot kippen- en kuikenhok, bevolkt met honderd kippen en honderd kuikens een prooi der vlammen werd. KIND IN EEN WASCHItUIP VERDRONKEN. Te IJmuiden is een 4jarig meisje in een onbewaakt oogenblik, terwijl de moeder aan de deur stond, in een kuip met blauwBel- water gevallen en verdronken. MOORDAANSLAG TE 1)1 EM EN Maandagnacht heeft een bewoner van Weesp eenige revolverschoten gelost op een der beiwoners van een woonschuit, welke te Diemen ligt. De bewoner, die ongedeerd bleef, heeft den belager met een stuk ijzer neergeslagen. Het Alg. Hbld. schrijft daaromtrent nog: Het geval heeft zich als volgt toegedragen. In het begin van den nacht klopte iemand aan de deur van de woonschuit. De bewoner eing kijken, wie er was en zij zag een man staan, die zeide zich te hebben vergiat; hij moest een andere schuit hebben. Even later kwam de nachtelijke bezoeker evenwel terug. bliikbaar had hij eerst een® poolsftioogte willen nemen. Thans vroeg hij de dochter van den bewoner te mogen spreken. De vader herkende nu in den bezoeker een inwoner van Weesp, die sinds eenigen tijd poogde betrek- kingen met de dochter van den woonschuit- bewoner aan te knoopen. De vader was tegen die vriendschap zeer gekant en het meisje was er ook heelemaal niet op gesteld. De Weespenaar, die werkzaam is ibg» de firma Van Houten, is gehuwd en vader van twee kinderen. Het meisje is verloofd en zal binnenkort in het huweiijk treden. De vader weigerde begrijpelijkerwijze het meisje in het nachtelijke uur teroepen. Dc bezoeker, die een revolver in de hand had loste nadat hij het weigerend antwoord had &Lrd, een schot op den vader. Hetmiste, De woonschuitbewoner, die zijn leven zag be dreigd, greep een stuk ijzer, dat toevalllg in de nabijheid stond, en sloeg er zijn aanrander mee op het hoofd. De Weespenaar wankeide. maar zag, v66r hij viel, kans nog of twee daarover loopen de meenmgen uiteen schoten te lossen, die ook niemand troffen^ Op het geluid der schoten snelden de ge- meenteveldwachter van Diemen en een Rqta- veldwachter toe. De aanrander lag op het dek Hij had een bloedende wond aan he Sfd, een oog was hem ^chtgesiagen. Dr. Derkinderen uit Diemen verbond den g £2ste, de burgemeester dier gemeente stel- bekende ten voUe den aanslag^hebb® gc pleegd. Hij zeide, dat de revolver een deugdeiijke Brovmin^ - had be- vat Er zaten er nog twee in, nf te lmden. dat er driemalen was geschoten. De omstanders hadden echter maar twee SCDeeTgewonde aanrander is voorloopig naar he? Bmgerziekenhuis te Amsterdam overge- hracbt Hij is daar onder bewakmg en zal teT Lchiking van de justitie worden ge steld.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2