Jokers/ lakdbopw BKRICHTKH. Jruzsche lf€e£ren&tiaif maor dan, ook uit de oudste tfriesche, Jabaksfafaiek van. tycuuse Egberts its "Youre ucfrCesianrL Opgericht 1755 tcktc Triesche dtfeeren-ifyaai iMr;*-lFIETSBANDEH| /ichtloopend ?ESDIKBE0 R.T B S verschaft U woiken van genet! Genees hethuidje PUROLPOEDER TER NEUZEN, 17 APRIL 1931. RECHTSZAKEN. van de k/eine met en houdt het droog met (ingest. Met!.) ten de vorstelijke personen opnieuw het sta tion, ditmaal door de deur tegenover het kan- toorgehouw van den Provincialen stoomboot- diens! op de Westerschelde. Daar werd door Ret 3%-jarig dochtertje van den burgemees- ter. Helene Wilhelmina, in tegenwoordigheid van mevrouw Van Woelderen een bloemen- huldt aangeboden aan H.M. de Koningin en door het dochtertje van den heer Waller, directeur der Stoomvaartmaatschappij „Zee- land". Lizelotte, eveneens in gezelschap van haar moeder aan H.K.H. Prinses Juliana. Het hooge gezelschap begaf zich daarop aan faoord van de motorveerboot .Koningin Wil- Relmina" van den Provincialen dienst, waar het dochtertje van den hoofd-ingenieur van den Rijkswaterstaat, Ir. J. P. Wallandt, aan de Koningin en het dochtertje van den heer G. J. de Jonge, directeur van den Provincialen Btoombootdienst, aan de Prinses bloemen aan- bood In de buitenhaven lagen gemeerd H. M. torpedobootjager „Van Nes", de mijnenlegger .Medusa", de pantserboot „Brinio" en de mijnenvegers M 1 en M 4, terwijl de Z 7 en Z 8 buiten de Koninklijke boot opwachtte. A1 deze schepen waren, evenals die in de binnen- haven gepavoiseerd. Zoodra de Koninklijke standaard aan boord van de motorveerboot werd geheschen loste de ..Medusa" 35 saluutschoten, en toen de motor veerboot langs de marine-schepen de haven uit.voer werd op genoemde vaartuigen door de bemanning geparadeerd en gejoeld. Intus- schen manoeuvreerden in het luchtruim boven de haven en omgeving eenige watervliegtuigen der marine. De motorveerboot, aan boord waarvan zich een 150 genoodigden bevonden, koerste nu naar buiten en keerde na ruim een half uur in de haven terug, welke geheel werd rond gevaren, om bij de Zuidelijke punt van de kaaimuur te stoppen. Hier nam de Minister van Waterstaat, Mr. .P. J Reijmer, het woord en sprak als volgt: Br) plechtigheden als deize, waarop de ingefbruikneming van een groot waterstaats- wenk staat te geschieden, gaan onwillekeurig de gedachten terug naar het tijdstip, waarop tot den aanleg van het werk werd besloten. Bij Uwer Majesteits boodschap bood U de Tweede Kamer ter overweging aan, een ont- werp van wet betreffende de verbetering dozer haven. Deze verbetering was het ge- volg van de een vijftal jaren eerder gesloten overeeffikomsten met de Kon. Maatschappij „De Schelde" en met de gemeente Vlissingen. Elk der bedrijiven, „De Schelde" en de exploi- tatie van de haven zou daardoor gelegenheid verkrijgen zich te ontwikkelen. Het was daarvoor noodig tevens de haven te verbete- ren en aan haar ontwikkelingsmogelijkheden een goede kans te geven. Tot nog toe immers werd de haven weinig door de groote zeevaart getbruikt. Uwer Majesteits zooeven genoemde Bood schap leidde in 1919 tot wet. De gewijzigde economische omstandigheden na den oorlog hebben remmend op de uitvoering van de wet gewerkt, terwijl ook verschil van inzicht oor- -zaak was, dat het werk niet aanstonds op krachtige wijze kon worden aangevangen. Een voorloopige vergrooting van de haven, waardoor de stichting van een steenkolen- biinkerstation te Vlissingen mogelijk werd, kwam gereed in 1927. Thans zijn de werken, in de kosten waar van ook de provincie Zeeland en de gemeente Vlissingen hebben bijgedragen, geheel vol- hooid. Het resultaat is, dat een havenkom is verkregen met een oppervlakte van 35 H.A., bij een diepte van aanvankelijk 10 M., welke later is gebracht op 12 M. onder N-A.P. Bangs een zijde van de haven is een kademuur voor diepgaande zeeschepen aan- wezig met een lengte van 350 M. De groot- ste schepen kunnen nu van deze haven ge- bruik maken. De kosten van deze werken zullen, wanneer de geheele outillage voor- zien is omstreeks vijtf millioen gulden be- dragen. Ook in de kosten der uitrusting zullen de provincie Zeeland en de gemeente "Vlissingen een bijdrage verleenen. De voorwaarden tot verdere ontwikkeling in dit deel van ons vaderland zijn nu aan wezig, terwijl Uwe Majesteit door zich bereid te verklaren, persoonlijk de openingsplechtig- heid te verrichten, geheel bijzondere beteeke- mis 'heeft willen geven aan deze belangrijke gebeurtenis. De Rijkswaterstaat en de verschillende aannemers, die de werken in onderlinge sameniwerking op suceesvolle wijze tot stand brachten, hebben hunne beste krachten hier- aan gewijd. Vlissingen zal zich ongetwijfeld den grooten naam herinneren, dien het op het gebied van het zeewezen draagt, en welisiwaar zijn de tijdsomstandigheden niet gunstig en zal zich de terugslag daarvan op de ontwik keling der haven ook wel doen gevoelen, doch ik hoop hartelijk, dat niettemin de verwach- tingen, die tot de wet van 1919 aanleiding gaven. ten slotte niet zullen worden be- schaamd en dat de verbetering van de haven voor Vlissingen en Zeeland een nieuwe toe- ikomst zal ooenen van krachtig opleven. Tk moge Uwe Majesiteit zeer eerbiedig ver- zoeken, aan deze verwachtdngen wijding te willen geven door de haven thans open te stellen. KM. de Koningin antwoordde hierop met eeD toespraak en onthulde den gedenksteen, die later in de kaaimuur ter plaatse zal wor den ingemetseld. Na deze eigenlijke openingsplechtigheid zette de boot koers naar haar aanlegplaats en te ongeveer 3.40 verlieten de vorstelijke personen de boot, de Koninklijke standaard werd neergelaten en de „Medusa lost weder 35 saluutschoten. Te voet begaf het hooge gezelschap zich vervolgens over de buitendeuren der beide sehutsluizen en over de brug over de nieuwe keersluis naar het Eiland. Met belangstelling nam H.M. de Koningin ook van dit nieuwe groote Waterstaatwerk kennis Aan de overzijde op het z.g. Eiland waren ter begroeting aanwezig het bestuur van den Vlissingschen Oranjebond en het Eiland- ComitA namens welke organisaties resp. aan de Koningin en aan de Prinses bloemen wer- den aangeboden. Bij de sluizen stonden de hofautos gereed en ving van daaruit de tocht door een deel der stad aan, waarbij o.a. langs Vlissingen- Badplaats over den Boulevard-Evertsen werd gereden. Het doel van dezen rit was het in aanbouw zijnde Protestantsche ziekenhuis aan den Koudekerkschen weg, waar de Vorstelijke per- «aa werden begroet door het volledig be- MjKjJlum-de Niet en de directrice, —-tMijyerden bloemen aan geboden en wel aan de Koningin door Dina Sluijter en aan de Prinses door Hillie Pries ter. De ontvangst had plaats in de keurig met bloemen versierde hall, waar ook de architec- len, de heeren A. Kuhlberg en W. Timmer uit Rotterdam aan H.M. werden voorgesteld. Na de begroeting hield de voorzitter van ,,Bethesda", ds. S. J. Hartjes de volgende toespraak: Majesteit, Het is het bestuur van „Bethesda" onmogelijk de groote dankbaar- heid onder woorden te brengen, die het ge- voelt, dat het Uwe Majesteit heeft behaagd met Z.K.H. den Prins der Nederlanden en H.K.H. Prinses Juliana ons in aanbouw zijnd ziekenhuis te komen bezoeken en de gedenk- plaat te onthullen, die de blijde herinnering aan Uw bijzondere welwillendheid zal besten- digen. Dit gewaardeerde bezoek is een verrassing te meer voor ons huis, waarvan immers de bouw door een ongedachte verrassing is moge lijk gemaakt. Reeds jaren wordt in Vlissin gen de behoefte gevoeld aan een nieuw zieken huis, waar het oude gasthuis, trots vele lot-* waardige pogingen zelfs aan minimale eischen niet meer voldeed. In 1913 werd onze ver- eeniging opgericht en werd een inzameling van gelden gehouden, waarbij wij hoogelijk werden vereerd door giften van Uwe Majesteit en van H.M. de Koningin Moeder. Maar door de geringe kapitaalkracht van de bevolking onzer stad, die omgekeerd evenredig was met de noodzakelijkheid van een modern zieken huis bleef alles bij het oude. Toen sloeg de Gemeente Vlissingen de hand aan de ploeg, maar wat sommigen dadelijk hadden gevreesd, werd werkelijkheid; een naar de eischen des tijds ingericht nieuw zieken huis ging verre de financieele draagkracht der gemeente te boven. Echter kwam in de be- slissing Uwer Kroon met tragische duidelijk- heid de noodzakelijkheid eener moderne in- richting tot uiting. Toen aldus de moeilrjk- heden onmogelijkheden waren geworden, kwam de groote verrassing, waarvan ik gewaagde. De heer en mevrouw Blum-de Niet, die im- mer warme belangstelling voor de publieke zaak van Zeeland en inzonderheid van Vlis singen hadden getoond en die van plan waren geweest bjj testamentaire beschikking den bouw van een Chr. ziekenhuis in Zeeland mogelijk te maken, besloten bij hun leven reeds en nu te Vlissingen de onmogelrjkheid tot mogelijkheid te verkeeren door een zeer belangrijke schenking. Zij stelden vertrouwen in het Bestuur der nog steeds voortbestaande vereeniging ,,Bethesda", dat aan het oorspron- kelijk ideaal was trouw gebleven, hoewel het zijn medewerking aan de gemeentelijke zie- kenhuisplannen niet had onthouden. Zoo rijk gezegend door God, gingen wij aan het werk. A1 spoedig bleek, dat om te vol- doen aan de bedoeling der schenking: te voor- zien in de dringende behoefte aan Zieken- verpleging te Vlissingen, de gestelde taak om- vangrijker en bovenal veel kostbaarder was dan gevers en bestuur hadden vermoed. Het is ons aangenaam te weten, dat wijlen de heer Blum nog het zrjne heeft gedaan om de plannen tot hun definitieve vorm te bren gen. Helaas viel door het heengaan van den schenker een schaduw over den bouw van dit huis. Wat zou hij hebben gedeeld in onze vreugde over de bijzondere onderscheiding van Uw Koninklijk bezoek. Wij zijn Gode dank- baar, dat mevrouw de wed. Blum-de Niet het gezamenlijk met haar man begonnen werk wil voortzetten. Want zonder haar zouden we er niet komen. Hoe heerlijk dat zij ten- minste dezen dag, die historie zal maken in wat terecht haar levenswerk kan genoemd worden, beleven mag. Men zegt wel eens, dat het pad van alien, die bouwend werk verrichten niet langs rozen gaat. Dit is ook het geval voor ,,Bethesda's", bestuur. Het werk gaat ons eigenlijk boven de kracht. Maar het bestuur kan uit ervaring de jubel van Paulus' woord begrijpen; hulp van God verkregen hebben, staan zij tot dezen dag. Op den gedenksteen, dien wrj ter gelegen heid van Uw hoog bezoek aan ,,Bethesda' ge- plaatst hadden, lieten wij in duurzaam mate- riaal den tekst van Jesaja plaatsen, die door onzen Heiland voor Zijn Evangelie werd over- genomen: Hij heeft onze krankheden op zich genomen en onze smarten, die heeft Hij ge- dragen. Een Koninklijk woord, dat zoo dadelijk door Koninklijke Hand zal worden onthuld. Het is ons devies, dat ons kracht gegeven heeft voor onze moeilijke taak. Het is het woord, dat wrj recht over den ingang ieder willen laten zien, die hier zal binnentreden. Het is het woord, waardoor God ons alien kracht geve, door het werk der Chr. ziekenverpleging te laten ervaren aan alien, die met smarten en krankheden beproefd hier steun en hulp komen zoeken. In Zijnen Naam alleen willen wij werken. De eeuwen door heeft het huis van Oranje getoond belang te stellen in het wel en wee van onze stad. In dankbaar aandenken leeft in Vlissingen de herinnering aan Uw troostend bezoek, toen enkele jaren geleden de bevolking door een zware ramp was getroffen. Dat het Uwe Majesteit behaagde, bij de opening van de nieuwe haven, onzen gedenksteen in het nieuwe ziekenhuis te komen onthullen, ver- diept nog weer onze eerbiedige verknochtheid_ aan Uwe Majesteit en Haar huis. Stelle de Heere God „Bethesda" tot rijken zegen voor Vlissingen en omgeving: Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. Ik heb gezegd. H.M. de Koningin heeft hiema den gedenk steen. waarvan Ds. Hartjes gewaagde, ont- hiuld. Een dubbel kwartet, gevormd uit leden van de zangvereeniging ,,Looft den Heer" zong daarna onder leiding van den directeur, den heer Theo Hofelein een toepasselijk lied, n.l. ,,Lof den Koning der Eere". In de kerkzaal werd vervolgens de th<5 aangeboden. Bij het vertrek van „Bethesda" naar het station, reden de auto's over den Singel, waar een zeer groot aantal schoolkinderen met vlaggetjes hun groet bracht aan de Vorste lijke personen. Bij het vertrek per extra-trein, waarmede H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Vlissin- ■[qtvjj 'o aaz aat uiaiidnsi 'uaSnissnA 37 auuntu jap inupunuiuioo-japuo ap ua tunn^ innaimpn ap SipjooMuaSai Jtoo ua^iatijcnnn a^CqjaS -jnq ap aAinqaq uaan/A 'naiattmA aapaAA naS GESLAAGD. Geslaagd te 's-Gravenhage op Woensdag 15 April voor het gehouden examen ter verkrij- ging van een amateur-zendmachtdging voor radiotelegrafie en telefonie, de heer P. J. Meertens, Oostkant 4. ZANGVEREENIGING „EXCELSIOR" TER NEUZEN. Woensdag werd door de Chr. Zangvereeni ging Excelsior" te Ter Neuzen een uitvoe ring gegeven in de Ned. Hervormde kerk, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereeniging. Het publiek was in grooten getale opgekomen. Voor deze uitvoering had j men de medewerking verkregen van de Christelijke Zangvereeniging „Asaf" te Axel, xvAtxi.J mevr. J. P. Dreg-mansDe Feijter, sopraan en de heer C. A. van Fraaijenhoven, organist. De eere-voonzitter, de heer B. N. van Dijke ging voor in het gabed en sprak daarna een woord ter inleiding, waarin hij enkele voor- vallen uit het bestaan der vereeniging memo- reerde en de uit Axel gekomen vereeniging en de andere medewerkenden bedankte voor hun welwillendheid om deze uitvoering- zoo goed mogeljjk te doen slagen. De door de zangvereeniging Excelsior" onder leiding van hun directeur, den heer Aug. Eeckhout uit Hulst, uitgevoerde zangnummers kwamen zeer goed tot hun recht en getuigden zoowel van kundige leiding, als van emstige en toe- gerwijde studie der zangers. Daarna zong mevr. DregmansDe Feijter 2 liederen, met harmoniumbegeleiding door den heer Eeck hout. Mevrouw Dregmans beschikt over een zeer goede stem en zij- bracht haar liederen goed ten gehoore. Wij hadden haar echter graag gehoord, begeleid door het kerkorgel, daar het kleine harmonium, dat gebruikt werd niet ver draagt, waardoor de zang niet zoo goed tot zijn recht kwam, als inderdaad mogelijk zou zijn. Daarna kwam de zang vereeniging ,,Asaf" aan de beurt, die onder leiding van den heer P. C. Brakman 2 liede ren zong. Het leek ons dat deze vereeniging vooral in het begin in hun „0 Jezus mijn troosit" nog niet goed op streek was, maar ze nam schitterend revanche in 't eerste num- mer na het orgelspel van den heer C. A. van Fraaijenhoven, Heilig, heilig..., waarin zeer goed bleek, waartoe zij in staat is. Alles bij elkaar genomen was dit een zeer goede uit voering. De heer B. N. van Dijke noodigde de op- gekomenen uit tat het zingen van Gezang 96 waama hij nog een enkel woord ten afscheid sprak. daarbij mogelijke liefhebbers opwek- kende om toe te treden tot de vereeniging. Hij eindigde met een dankgebed uit te spreken. KEURING VAN TREKHONDEN. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw is een circulaire tot de gemeentebesturen gericht, waarin wordt medegedeeld, dat brj 's Ministers departement een nieuwe regeling, betreffende de keurings- eischen, aan trekhonden te stellen, in voor- bereiding is. Daarbij maakt ook wijziging van de minimum borstbreedte, in verband met andere te stellen eischen van lichamelijke gesteldheid, een punt van overweging uit. Daarom geeft de Minister den gemeentebe sturen in overweging, de in verschillende ge- meenten te houden jaarlijksche algemeene keuring (herkeuring) van trekhonden nog tijdelijk uit te stellen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal aangegeven gevallen van be- smettelijke ziekten over de week van 5 tot en met 11 April in de provincie Zeeland bedroeg Roodvonk: Clinge 1, Sas van Gent 1. DIENSTREIS NAAR AMERIKA. De Rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland, de heer Ir. A. W. v. d. Plassche, zal half Mei een dienstreis naar Amerika maken teneinde daar de fruitteelt te bestudeeren. Het Cen- traal Bureau van Veilingen in Nederland heeft hiervoor financieelen steun toegezegd. RIJKSLA NDBOUWWINTERSCHOOL TE GOES. Geslaagd voor het einddiploma: G. M. F. Bom te Wissekerke, J. Dees te Waarde, F. A. Dieleman te Heinkensizand, A. J. de Feijter te Goes, P. de Feijter te Axel, E. C. A. van Hootegem te Kruiningen, C. de Jager te Wolfaartsdijk, A. Kersten te Rotterdam, C. A. van Langeraad te Dreischor, I. J. Leen- houts te Retranchement, J. van Li ere te Bors- selen, J. Mol te Biezelinge, J. A. v. Nieuwen- huijzen te Kamperland, L. J. Steendijik te Zierikzee, J. W. de Vrieize te Kloetinge en J. P. v. Wingen te Rilland-Bath. AXEL. Gisteravond hield de korfbalvereeniging ,,Rapide" hare jaarvergadering op de boven- zaal van mej. wed. G. Gilijamse. De aftre- dende bestuursledende heer Marijs, voor zitter, benevens de dames M. Wiemes en P. van Hoeve en de heeren C. J. Schieman en P. J. Olijslager werden herkozen. De 12-tal- commissie werd gevormd door mej. Wiemes (aftr.), de heeren Olijslager (aftr.) en C. van Sluis. Het vorige jaar is door ,,Rapide" niet veel hereikt kunnen worden. Doordat de Ter Neuzensche clubs hun lidmaatschap van den Z. K. B. niet konden voortzetten is geen Z.-Vl. competitie gespeeld als onderdeel van den Z. K, B. Een uitnoodiging tot deelname aan de seriewedstrqden te Kloetinge, op Hemel- vaartsdag a.s. werd voorloopig nog aange- houden. Getracht zal worden, door middel van de junior-afdeeling het ledental uit te breiden. HOEK. Gisteren had alhier in tegenwoordigheid van gemeentelijke en kerkelijke autoriteiten, be nevens een schare belangstellenden de eerste steenlegging plaats van het rusthuis voor ouden van dagen. Ds. Raams wees in zijn opemngswoord op de groote beteekenis voor de Ned. Herv. ge meente van deze stichting. In het bijzonder herdacht spreker wijlen den heer L. Kolijn, die door zijn legaat aan de Diaconie den bouw heeft mogelijk gemaakt. Spreker riep de hulp in van alien, om met raad en daad de verdere werken van opbouw te steunen, en hun medewerking te willen verleenen, wan neer daarmee het belang van de ouden van dagen kan worden gediend. Aan het eind van zijn openingsrede verzocht hij den heer P de Fouw, als vertegenwoordiger der ouden van dagen de eerste steenlegging te willen verrichten. Nadat deze plechtighend was afgeloopen, welke gabeurtenis door den heer Elzinga van Ter Neuzen was vereeuwigd, nam het woord de burgemeester dezer gemeente Mr J. A. v. Tienhoven, die het groote belang van detze instelling voor onze betrekkelijk arme gemeente naar voren bracht en de hoop uitsprak dat dit gebouw na voltooilng zal mogen beantwoorden aan het doel waarvoor het is gesticht en waarin zij die hun levens- avond hierin willen doorbrengen daarin een liefderijke verzorging zullen mogen onder- vinden. Namens de kerkvoogdij sprak daarop de heer J. J. van Doeselaar eenige woorden van waardeering over het werk van den predikant en de diaconie, die den moed hadden getoond het legaat van den heer L. Kolijn te bestem- men voor de stichting van deze inrichting. Spreker wees op verschillende moeilijkheden die zich tot op heden reeds hadden voorge- daan en sprak de verwachting uit, dat er nog vele moeilijke problem en zullen voorkomen alvorens de inrichting in exploitatie zal zijn gebracht. Moge God, aldus spreker, U de kracht en wijsheid geven Uw verder werk te voltooien opdat hun, die eenmaal in deze inrichting zullen worden verpleegd het gemis aan eigen haard zal worden vergoed door een liefderijke verzorging en aangenaam verblijf. Nadat op verzoek van Ds. Raams in ge- S zamenlijk gebed den zegen van God voor deze inrichting was gevraagd, werd de plechtigheid besloten met het zingen van Psalm 121 1. Gisteravond is alhier onder verdenking van oplichting gearresteerd de vroeger alhier woonachtige M. J. R., die sinds een paar jaren voortvluchtig was. A ARDENBURG. De heer Catsman lid van den raad van Aardenburg heeft aan het college van B. en W. de volgende vragen gesteld: le. Is 't uw college bekend, dat bij de uit voering van de vemieuwing van den weg AardenburgSt. Kruis het uitkomend mate- riaal, waarmede aan weerszijden ter breedte van 75 c.M. strooken naast de nieuwe kei- baan worden geiegd, ondeugdelijk is, zoodanig, dat de aannemer van dien weg J. Cambier te Breakens, de verantwoordelijkheid van het hem opgelegde onderhoud van dien vernieuw- den weg niet durft te aanvaarden. 2e. Indien deize vraag bevestigend dient beantwoord te worden, zou het dan geen aan- beveling verdienen de uitvoering der werk- zaamheden, zooals deze thans geschieden, voorloopig stop te zetten om eerst overleg te plegen met den hoofdingenieur te Middelburg en de wegencommissie uit Ged. Staten van Zeeland, om deze bezwaren aldaar naar voren te brengen, evenals dit reeds bij voorbaat ge- sohiedde door de meerderheid van B. en W. van Aardenburg op een conferentie bij die wegencommissie indertijd te Middelburg? 3e. Vol doen naar de meening van uw col lege de thans aangevoerde Dolorietkeien aan de eischen gesteld in het bestek en is een monster dier aangevoerde keien opgezonden ter keuring? 4e. Indien deze vraag ontkennend moet worden beantwoord, zou het dan geen aan- beveling verdienen deze keuring nog te doen plaats hebben, waar schijnbaar bedoelde keien niet dubbel behakt zijn? 5e. Is uw college bereid deze vragen in de eersbvolgende raadsvergadering te brengen en aldaar te beantwoorden? BRESKENS. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag der vorige week is bij den heer P. Brugge op de Scheldekade te Breskens, een geval van kolendampvergiftiging voorgekomen. Toen de bewoners naar bed gingen, hadden ze den slautel van de kachel dichtgezet, doch het klepje onderaan was open gebleven. Te vier uur werd hun zoontje wakker, die nog juist uit bed kon komen met zware pijn in het hoofd en brakend. Door het gestommel werd zijn vader wakker, die zich ook niet lekker voelde. Nadat hij een glas water voor zijn zoon gehaald had, rook hij de kolendamp. Direct werden deuren en ramen opengezet, zoodat frissche lucht kon binnenkomen. Eerst tegen den middag waren alien her- steld. (VI- Crt.). ZONDAG 19 APRIL 1931. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9% u. en 2 u., Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 9% u. en 2 u., de heer L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9^ u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Zaamslag. 9% u., en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzeh. 9 u., 2 u. en 5% u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u. en 2 u„ leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5% u., Evangelisatie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. BEVOEGDHEID ONTZEGD. De Minister van Waterstaat brengt ter kennis, dat bij vonnis van het kantongerecht te Ter Neuzen aan G. Th. Tack, leerling monteur-chauffeur te Axel, de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen is ontzegd voor een termijn van een jaar ingegaan op 31 Maart. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie by het Kantongerecht te Ter Neu zen is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter waarbij de telastelegging is nietig verklaard in de z^ak tegen P. Elias, 41 jaar, voerman te Water- vliet (B.), verdacht van het rijden met 2 aan elkander gekoppelde wagens, met korten dissel, gepleegd te Philippine. UITVOERING DER TARWEWET IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. In dit blad komt een advertentie voor be treffende de uitvoering der tarwewet in Z.- Vlaanderen O.D. De aandacht van belangheb- benden, en dat zijn alle verbouwers van tarwe, wordt daarop gevestigd. Het is beslist noodzakelijk, dat ieder die nog van zijn oogst 1930 aan de tarwecentrale wil leveren, de vol gende week aangifte doet. Het is verder zeer gewenscht dat ieder de noodige gegevens bij zich heeft, o.a. betreffende de in 1930 ver- bouwde oppervlakte, de totale oogst, de ver- kochte hoeveelheden, de nog voorradige hoe- veelheden, enz. Ieder wordt dus dringend aan- geraden zijn gegevens op zich te steken. Op de in de advertentie aangegeven zit- dagen bestaat mede gelegenheid zich te laten inschrijven als lid der Gewestelijke tarwe- organisatie voor Zeeland, wat noodzakelijk is, om als leverancier van tarwe in aanmerking (Ingez. Med.) te kunnen komen. Dus ook hij, die geen voor- raad 1930 meer heeft, maar voor den oogst 1931 wil profiteeren van de voordeelen der tarwewet wordt verwacht. Statuen en huishoudelijk reglement van deze organisatie liggen ter inzage bij de Be stuursleden van den Kring O. Z. VI. GEWESTELIJKE TARWE-ORGANISATIE VOOR ZEELAND. Instelling Kringcommlssies. Door de kringen en afdeelingen der landbouw- organisaties zijn de volgende kringcommissias geformeerd I. Oost-Zeeuwsch-Vl-aanderen. Leden: A. E. Langenhorst, Voorzitter, Hulst. M. A. B. Puijlaert, Zuiddorpe. P. J. Njjskens, Terhole. Jan de Feijter Lzn, Axel. A. Haak, Zaamslag. Secretariaat: R. K. Landbouwwinterschool, Hulst. Plaatsvervangende leden O. Verhaegen, Westdorpe. J. Verhaegen, Terhole. A. J. Cammaert, St. Jansteen. Joh. de Feijter Pzn, Zaamslag. H. West-Zeeuwsch-VIaanderen. Leden: A. H. de Milliano, Waterlandkerkje, Voorzitter. S. Haverbeeke, Biervliet. A. I. Leenhouts, Retranchement. Secretaris G. D. van den Bossche, Oostburg. Plaatsvervangende leden: M. J. Quaak, IJzendijke. W. Dekker, Retranchement. J. B. Becude Hullu, Groede. III. Zuid-Beveland. Leden: C. P. Vogelaar, Krabbendijke, Voorzitter. D. W. Lindenbergh, 's Heer Arendskerke. P. Scheelede Putter, Biezelinge. Jan Rijk Mzn, Ovezand, Plaatsvervangende leden: A. J. de Jager Gzn, Nieuwdorp. L. Kranenburg, Wolfaartsdijk. P. J. J. Dekker, Wemeldinge. Jan Driedijk, Wolfaartsdijk. IV. Noord-Beveland. Leden: Iz. P. v. d. Weele, Colijnsplaat, Voorzitter, tevens Secretaris. M. W. van Arenthals, Kats. K. A. van Langeraad, Kamperland. Plaatsvervangende leden: P. J. Doeleman, Wissenkerke. Maarten de Bruijne Pzn, Colijnsplaat. V. Walcheren. Leden: C. Franse, Kleverskerke, Voorzitter. J. J. Mesu, Nieuw- en St. Joosland. Z. Maljaars, Oostkapelle. Plaatsvervangende leden: M. I. Verhulst, Nieuw- en St. Joosland. L. Maas, Vrouwepolder. VI. Schouwen en Duiveland. Leden: J. C. van Langeraad, Dreischor, Voorzitter. J. J. Stols, Capelle bij Zierikzee. P. Hanse, Elkerzee. Plaatsvervangende leden: J. Doeleman Jzn, Dreischor. Jac. Romeijn, burgemeester van Ouwerkerk. C. A. Boogerd, Noordwelle. VII. Tholen en St. Philipsland. Leden: W. L. Klompe, Tholen, Voorzitter. J. A. Stols Jr, St. Philipsland. Iz. Hage, Bijenkorf, St. Maartensdjjk. Plaatsvervangende leden: J. D. Doeleman, St. Philipsland. C. G. Hage, St. Maartensdijk. D. W. Klompe, Tholen. Deze hebben vergaderd op Dinsdag 14 April (III en IV), op Woensdag 15 April (I en II), op Donderdag 16 April (V, VI en VII), waarbij de algemeene secretaris aanwezig was. Besproken werd de Tarwewet 1931, en de voorbereiding van de uitvoering, de statuten en het huishoudelijk reglement van de Gewestelijke Tarweorganisatie voor Zeeland i. o., terwijl verder de inventarisatia van de voorraden van den oogst 1930 werd be sproken. Deze inventarisatie zal 25 April moeten zijn afgeloopen. Z(j, die zich na 25 April aanmelden, zullen, wanneer nog van den oogst 1930 mocht kunnen worden geleverd, daarvan niet meer kunnen profiteeren. De statuten liggen ter inzage bij de leden en plaatsvervangende leden der kringcom- missies. De aanvraag voor het lidmaatschap zal tot 15 Mei kunnen geschieden. Formulieren voor aanvraag lidmaatschap en voor inventarisatie oogst 1930 (oude oogst) zijn verkrijgbaar bij de leden en plaatsvervangende leden der kringcom- missies, benevens op het Zeeuwsch Landbouw- huis te Goes. Zie verder advertenties in de couranten. Op Dinsdag 14 April had op het Zeeuwsch Landbouwhuis tusschen het Bureau van de Ver eeniging Gewestelijke tarwe-organisatie voor Zeeland" en het Bestuur der Vereeniging van Handelaren in Zeeland een conferentie plaats over de uitvoering der tarwewet. Getracht zal worden een basis van samenwerking te vinden, om tot een vlotte uitvoering der wet te geraken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 6