l"1 v™ rtsi s.rzsr'S asra Sproeten komen vroeg Sprutol. Bij alle Drogisten Verstj LAHDB0UW BEKICHTEir. Sf OR T.; 3KMEEGDE BEKICHTEJR. voorzachte mooiehuici iAijnhardi's Laxsertabieitsn BE gemeenteraadsverkiezingen IN SPANJE. het voorjaar, koop tijdig een pot TER NEUZEN, 15 APRIL 1931. RECHTSZAKEN. bf inoeilijke en on- - l~ l~ £j regelmatige stoel- j gawc regelt men vlug zcnder kramp of pijn met s Prrjai per doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) Mil »i, |i --ff yav. rw .Ti- 1)a&r de industrie berekend is op een geregel- rfen hevoI k ings aanwasdie heel wat hooger is, wi men er op den duur wel toe moeten over- gaan de poorten weer ruimer te openen. Voorloopig echter zijn zij nog dicht en ziet Enropa het uitverkoren land voor zijn teveel mti srerkkrachten nog gesloten, met alle ge- ?paJge» van dien. KJLACHTEN OVER PROF. FEUX DAELS. Geruimen tijd geleden zagen de academi- sdhR autoriteiten der Gentsche Hoogeschool, nam men zich herinuert, zich genoodzaakt de juwOtie op de hoogte te stellen van de on- regdmatigheden, welke zich zouden hebben TOorgedaan in het chemisch laboratorium van prat Felix Daels, niet te verwarren met den ■beksnden Vlaamschen hoogleeraar Frans Dub. O&ar in het laboratorium van prof. Daels ook in den regel de door de justitie bij mis- drfven gelaste expertises plegen te geschie- deaa, achtte men het wenschelijk ook in die richting een onderzoek in te stellen, daar men Treest dat in verscheidene gevallen het che misch onderzoek, waarvan zoo veel afhangt, niet steeds met de vereischte nauwgezetheid in geschied. X>e ,,Peuple" vemeemt thans, dat er opzien- bajrende dingen aan het licht zijn gekomen tKntrent den deskundigen arbeid van prof. Dads in het laboratorium, welke zeer slordig en onbetrouwbaar moet zijn. Daar prof. Daels onfangs als deskundige verpletterende ver- klaringen vDor een beklaagde in een vergifti- eingszaak heeft afgelegd, is het niet buiten- gesloten dat deze zaak opnieuw zal worden fmderzocht. De gemeenteraadsverkiezingen, die Zondag as Spanje gehouden zijn, hebben een bijzon- dere beteekenis. Het zijn de eerste verkie- Tmyn, die sinds acht jaar in Spanje gehou den worden. Onder Primo de Riveras dic- tafcuur is er herhaaldelijk van verkiezmgen rorake geweest en ook Berenguer had ver- kiexingen beloofd, maar het kwam er met nan. Het ministerie Aznar, dat thans aan het ruer is, heeft het ook niet aangedurfd dadelyk tet het uitschrijven van verkiezmgen voor de •Cort.es over te gaan en is begonnen met ge meenteraadsverkiezingen te laten louden. Die Ennnen althans eenigszins een beeld geven boe de politieke krachten des lands zich ver- bonden In normale omstandigheden treedt hem lei ings de helft der gemeenteraden af fbtmaal worden ze heelemaal vermeuwd. De torgemeesters worden uit de gemeenteraden gekozen en treden dus ook af. Alleen is by Koninklijk besluit een uitzondermg gemaakt eoor de 50 voomaaimste steden. Er zyn meer dan 9000 gemeenteraden, waarvan het groo e meerendeel dorpsgemeenteraden. Men schat feet totaal aantal raadszetels op 80.000. Van dSe 80.000 is een deel bij eerste stemming vervuld, n.l. 11.811 door monarchisten en 1503 ttoor republikeinen. Voor het eerst wordt er bij deze verkiezingen geen druk van boven oitgeoefend. De bepaling echter, dat de candidaatstelling gesohiedt door raadsleden m oud-raadsleden geeft met name op het pla.ttp.land aan de monarchisten een kleine roors prong. Want de strijid gaat ditmaal in KPiste instantie en vrijwel uitsluitend over de *rsng republikein of monarchist. De republi- fceinen en de socialisten, die natuurlijk ook rr-publiKeinsch gezind zijn, hebben een ver- fciazingsverbond gesloten en een krachtige propaganda ontplooid in de steden. Eaa tegenover hebben de onderling verdeeld aaanarchisten slechts een vrij slappe actie nsteld De voorloopige resultaten wekken Sj, ook den indruk, dat in de groote steden de republikeinen vrijrwel overal in de meer- dcrheid zijn gebleven. Dat wil natuurlijk aog niet zegen, dat als eenmaal de defmitieye ^Slag bei-end is, het land een republikeinsche mewderheid zal hebben, maar wel, datde Bostie van bet zittende kabinet er niet vaster onTzai worden. Men staat in Spanje op een tsveesprong en deze gemeenteraadsverkiezin gen schijnen daarop nog eens extra de aa- te zullen leggen. De regeenng en de aaonarchie zullen uit hun uitslag den weg iaoeten bepalen, dien zij zullen mslaan en dat ral baar niet gemakkelijk vallen. De eerste indruk is voor de monarchisten perpletterend en minister Romanones heeft ook onomwonden toegegeven. Uit het republikeinsche kamp gaan al stemmen op, tfat de Koning en zijn politieke raadsheden ten maar heen moeten gaan. Van anderen is er sprake van troepen, die zich voo den Koning willen plaatsen om hem te be- achermen en het blad El Pueblo gewaagt van ten fascistische beweging, gesteund door aemip-p groote banken, die de iLaliaansche Twrarthemden tot voorbeeld z»u willen nemen een oprukken uit heel Spanje naar Madrid smm willen organiseeren. Voorloopig valt er echter nog niet veel meer te zeggen, dan dat «Ee latente crisis, die de monarchic doormaakt, ofeatseling acuut is geworden en dat de eerste iagen ongetwijfeld belangrijke besluiten zul- eu brengen. In welke richting staat nog te beaden schillende gewestelijke tarweorganisaties, ge- sticht in verband met de uitvoering van de Taiwewet 1931. Voorloopig is voor Zeeland als bestuurslid van de Centr. Org. aangewezen de heer Ir. P. v. d. Waal te Kolijnsplaat. De omstandigheid dat nog moet worden be- slist of er een voorzitter zal worden benoemd die geen lid is van de organisatie, is oorzaak dat nog geen voorzitter is aangewezen. Nage- gaan zal worden of iemand uit de leden, dan wel iemand buiten de organisatie staande, tot voorzitter zal worden gekozen. De Regee- ringscommissaris voor de voorbereiding van de Tarwewet 1931 zal zich voor het voor- zitterschap niet beschikbaar stellen. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat met de inventarisatie van de nog aanwezige tarwe van den oogst 1930, eind April of be gin Mei a.s. gereed zal worden gekomen. AXEE. Het Festival. Alsnog is tot deelname ingeschreven door ,,Ons Genoegen" te Nisse. In verband met de deelname van de zang- vereenigingen is besloten deze te doen optre- den op de kiosk, welke aan het station zal worden opgeslagen. Deze zal dan zoodanig worden gebouwd, dat zij geschikt is voor zanguitvoeringen. HOEK. Er was Zaterdag 11 April j.l. heel veel belangs telling bij de leden van het ,,Groene Kruis" alhier om de jaarvergadering bij te wonen. De vergadering werd gehouden in de gehoorzaal van het gemeentehuis, ving aan te 5 uur en werd geleid door den edelacht- haren heer Mr. J. A. v. Tienhoven. De presentielijst werd geteekend door 174 leden. In het jaarverslag van den secretaris weer- klonk een opgewekten toon. Over 1930 heeft de vereeniging het ,,Groene Kruis" meer dan ooitevoor hare leden kunnen doen. De proef, geimmen met wijkverpleging in onze ge- meente is uitstekend geslaagd. De stemming hieromtrent, tevoren lauw of tegen is geheel veranderd. Tegenstanders zijn veranderd in voorstanders. De vereeniging ontving een legaat van 2500 van wijlen den heer L. Kolijn, vrrj van alle rechten en kosten. Van de burgerlijke gemeente werd een sub- sidie van f 800 ontvangen. Door bemiddeling van enkele bestuurleden, ontving het ,,Groene Kruis" twee complete radiotoestellen ten ge- sohenke om die te plaatsen bij langdurige zieken. Ook nog een luidspreker en het noodige geld om een aansluiting te maken aan het toestel van een buurman. Het aan tal leden klom van 535 tot 582. De penningmeester noemde in zijn jaar- rekening de volgende oijfers. Aan ontvang- sten een bedrag van 5336,95; aan uitgaven een totaal van 3774,34. Aan batig saldo 1562,61. Het bestuur deed een voorstel om over te gaan tot vaste wijkverpleging en daarvoor de minimum contributie te brengen op twee gulden, en aan de burgerlijke gemeente een subsidie aan te vragen van f 1000. Aan hen die reeds 2 of meer dan 2 contributie be- talen zal gevraagd worden, dat bedrag te willen verhoogen. Reeds deden eenige leden in dezen toezegging. Deze voorstellen wer- den met overgroote meerderheid aangenomen Er waren 156 voorstemmers. In plaats van den heer M. Nieuwenhuijze werd tot bestuurslid gekozen, de heer J. Dreg- mans, gemeente-secretaris. Ds. E. Raams, die als bestuurslid periodiek moest aftreden werd als zoodanig herkozen. Beide namen respectievelijk hun benoeming en herlbenoe- ming aan. Een voorstel van het bestuur om aan te sluiten aan de Ned. Centrale Vereeniging tot bestrijding van de Tuberculose, werd door de vergadering aangenomen. Nog werd een reglementswijziging voor- gesteld, om n.l. art. 17, alinea 2 van bet huishoudelijk regleiment, aldus te lezen: Zij, die eerder lid hadden kunnen worden, en binnen £cn maand na den datum waarop zij zich als lid aanmeldden van de verplegings- artikelen of van de diensten van de wijkver- pleegster wenschen gebruik te maken betalen voor dat jaar een bedrag van drie gulden boven hunne contributie. De vergadering stemde met deze reglementswijziging in. Met dankbaarheid mag de vereeniging het „Groene Kruis" op deze vergadering terugzien. XOMERDIENST OP DE SPOORWEGEN. Vanaf Zondag 19 April zullen alle treinen Te, Neuzen—Hulst en Ter Neuzen—Sas van Geni een uur vroeger vertrekken en aan- Yftmen. CHR. METAALBEWERKERSBOND. Vorige week is alhier opgericht een afdee- rJL van de Chr. Metaalbewerkersbond met wi hu 141eden De vergadering stond TrTe dinR vl het hoofdbestuurslid, de wt^iLr Tot voorzitter werd ge- WGnnen. BAVENMEESTER van IffiT ranaal door walcheren. Dp minister van waterstaat maakt d oo i'6 Walch ere n tevSgen na 1 Mei djenst ligt, met de waarneming van navenmeesterschap belast. DE centrale tarwe-organisatie. Maandag is opgericht de vereeniging Cen- u-ale Tarwe Organisatie gekozen uit de ver KOEWACHT. I Zondagnamiddag werd op de bovenzaal der Eenw. Zusters de jaarlijksohe algemeene ver gadering gehouden van de Coop. Boerenleen- bank alhier. Hieraan werd deelgenomen door 175 leden, terwijl mede aanwezig waren het bestuur, raad van toezicht en de geestelijke adviseur, den Z.Eerw. heer Pastoor. De voor zitter van de raad van toezicht, de heer A. Dierick, opende circa 4 uur de vergadering, heette alien hartelijk welkom en hoopte op een vlotte en prettige afwerking van de agenda. De notulen werden, na voorlezing, ongewijzigd goedgekeurd. Alsdan bracht de kassier, de heer J. Geerards, een uitvoerig verslag uit over het afgeloopen boekjaar Spr. ibesprak eerst de huidige crisis en toonde duidelijk aan, dat het vertrouwen van de leden in hun Bank niet geschokt moet zijn of wor den. Wij staan sterk, zei spreker, en eens- gezind moeten we blrjven staan met onze Bank om elkaar steunend alle crisisgevaren te trotseeren. Vervolgens lichtte de kassier de rekening en balans over 1930, die op de achterzijde van ieder oproepingsbiljet was afgedrukt, nader toe. Aan dit verslag ont- leenen wij 't volgende; Het aantal leden op 31 Dec. bedroeg 226. Het aantal spaarders bedroeg 450 en het saldo der spaargelden op 31 Dec. 521.283,58. Aan rente was uitbetaald 17.865,10. Aan voor- sohotten was verstrekt 252.989,26, terwijl in 1930 afgelost was 42.454,06. In loopende rekening was geplaatst te Utrecht 195.327,85, terw.rj'1 *t saldo te goed op 31 December bedroeg 265.299,30. De winst over 1930 bedroeg 2713,06, deze ge- voegd bij 't reservekapitaal steeg daardoor tot 26.643,95. De kassier besloot zijn ver slag met 'n woord van opwekking tot de leden en hoopte op een eensgezlnde samenwerking, elkaar helpend en steunend, opdat onze Bank moge blijven een steun in onze gemeente. Een hartelijk applaus volgde, terwijl de voorzitter de kassier dank bracht voor zijn keurig ver slag. De commissie, die rekening en balans over 1930 had nagezien, deelde de algemeene vergadering mede, dat alles in orde bevonden was en adviseerde tot goedkeuring. Aldus werd met algemeene stemmen besloten. Tot lid van het bestuur werd met algemeene stemmen herkozen de heer H. Plasschaert en tot lid van de raad van toezicht, de heer A. (Ingez. Med.) Dierick. Daarna werd overgegaan tot benoe ming van twee leden van het bestuur, ont- staan door vertrek en ontslagname van twee bestuursleden. Bij de eerste stemming werd gekozen de heer G. Vael; bij de bweede stem ming de heer J. Verbrugge. Beide heeren nemen hunne benoeming aan en danken de vergadering voor het in hun gestelde ver trouwen. Nieimand meer het woord verlangende damkt de voorzitter de leden voor hun trouwe opkomst en voor htm medeiwerking van het prettige verloop van deze vergadering en sloot de vergadering met Chr. groet. SSEBMBBiTOl HOEDEKEN SKER KE. In den nacht van Zaterdag op Zondag is naar de Maandagmorgen meldt te Baarland ingebroken in de hofstede bewoond door de weduiwe G. S. met haar dochter. Met 'n ijzeren koevoet heeft de inbreker getracht een der deuren te forceeren. De man heeft daarbij enkele schoten uit een revolver gelost op de beiwoonsters, die onmiddellijk door 't gestom- mel waren geiwekt, doch deze schoten troffen geen doel. De dochter vluehtte daarop door een andere deur, waarop de man door deze deur het huis binnendrong. Met de revolver in de hand dwong hij> de bejaarde vrouw, die achtergebleven was, de plaats aan te wijzen, waar zij haar geld had geborgen, hetgeen zij echter weigerde. Daar inmiddels hulp kwam opdagen ging de man ijlings op de vlucht, waarbij hij zijn fiets achterliet. De politie heeft een onderzoek ingesteld. ZUIDZANDE. Als merkwaardigheid zij vermeld, dat aan twee personen te Zuidzande vrijstelling van den dienstplicht is verleend wegens broeder- dienst terwijl de overige 6 personen alien af- gekeurd werden. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Afdeeling B. le Klasse. ROOD-WIT—BRESKENS. Te Sluis had Zondag een ontmoeting plaats tusschen Rood-Wit I en Breskens I. De uitslag was een gelijk spel 33. De stand is thans: Sassche Boys Terneuzen II Breskens Clinge Rood-Wit Hulst II gesp. gew. gel. verl. doelp. pt. 29—11 13 33—18 10 29—23 10 26—26 7 11—8 6 9—50 2 DE BEKEKWEDSTRIJDEN VAN „AXEL". Door het bestuur van V. V. V. te Axel is aan de voetbalvereeniging „Axel", voor de te houden bekerwedstrijden, een fraaie lauwer- krans geschonken. Arrondlssements-Rechtbank te Mlddelburg. Zitting van Dinsdag 14 April 1931. De volgende zaken werden behandeld: H. P. P., oud 44 j., landfoouwer te Zaam- slag, was door den Kantonrecbter te Ter Neu zen veroordeeld tot f 10 boete of 5 dagen hechtenis wegens het doen afkappen van hout van een knotwilg te Zaamslag op 22 Januari 1931. De verdachte was in hooger beroep ge komen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. J. d. F., oud 52 j., landbouwer te Axel, was door den Kantonrechter te Ter Neuzen op 24 Februari j.l. veroordeeld tot 3 boete of 1 dag hechtenis ter zake van overtreding van de Jachtwet, gepleegd te Ter Neuzen op 18 December 1930. Verdachte was van eenige verdere tenlastelegging geen straf opgelegd. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie was tegen het gedeelte van het vonnis waar- voor geen straf was opgelegd in hooger be roep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. A. M., oud 65 j., industrieel te Ixelles (B.) en N. F., industrieel te Ixelles (B.), waren door de Kantonrechter te Ter Neuzen d.d 6 Februari 1931, veroordeeld ieder tot 150 boete of 25 dagen hechtenis, wegens over treding van de Veiligheidswet, gepleegd te Sluiskil (gemeente Axel) op 18 Juli j.l. De verdachten waren in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. J. d. K., oud 31 j^ arbeider te Axel, was door den Kantonrecbter te Ter Neuzen op 16 Januari 1931 veroordeeld tot 3 dagen hechte nis, tenzake dat hij op 1 Januari 1931 zich te Axel in kennelrjken staat van dronkenschap op den openbaren weg heeft bevonden. De Amibtenaar van het Openbaar Ministerie was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter, behalve verhooging der straf tot 21 dagen hecht. 1 jaar Rijkswerk- in richting. J. M. S., oud 33 j., hotelhouder te Vlissin- gen, werd ten laste gelegd, dat hij op 4 Maart j.l. als verantwoordelijk beheerder van het Alhambra-theater te Vlissingen, zijnde een bioscoop, teneinde het bedrijfsdebiet van het Alhambra-theater, of van de Universal Pic ture Corporation, filiaal Amsterdam, uit te breiden, in verband met een door hem spoedig in het Alhambra-theater te vertoonen film ,,In Westen nichts Neues", eenige bedriege- l'ijke handeling heeft gepleegd door in de Vlissingsche Courant van 4 Maart de volgen de annonce te doen opnemen, welke annonce opzettelijk, bedriegelijk in strijd met de waar- heid was en luidde: In Westen nichts Neues: van Erich Maria Remarque, heeft niets te maken met een imitatie (zeer slechte imitatie, werd te Utrecht door het publiek vorige week in de zaal uitgefloten, volgens ontvangen mededeeling) van een tooneelstuk van dien naam. het is een blijspel en wij zullen U mor- gen de Utrechtsche recensie hiervan publicee- ren, die niets aan duidelijkheid te wenschen ove'rlaat. Laat U dus niet misleiden emz., zulks tot misleiding van het publiek, terwijl daaruit nadeel kon ontstaan voor de Neder- landsche Vereeniging „Vereenigde Tooneelis- ten" voor Frans Ots, en voor het Concert- gebouw te Vlissingen. Eisch: 200 boete of 40 dagen hechtenis. ELECTKICITEIT IN DE LANDBOUW. Het is bekend, dat zoolang pootaardappelen aan licht blootgesteld zijn zij slechts lang- zaam uitloopen en dikke scheuten vormen. Bevindt een pootaardappel zich in het don- ker, dan zoeken de uitbottende stengels net zoolang tot ze licht bereiken, waarom de moderne landbouwer zijn pootaardappelen in een opslagplaats met glazen wanden en in kistjes opbergt. De wintemachten zijn echter lang, zoodat desondanks nog ten nadeele van de poter lange slappe stengels voorkomen. De landbouwvereeniging te Souburg nam met medewerking van de N.V. ,,P.Z.E.M." een proef om gedurende de nachturen nog eens extra electrlsch te belichten, welke proef vol- komen is geslaagd, zoo zelfs, dat de laatste maand geen electrische bjjverlichting behoefde plaats te vinden. VIERMAAL IN 24 UUR. Maandagmiddag hebben onbevoegden zich tijdens de afwezigheid van de befwoners toe- gang verschaft tot het huis van den heer P. Bergman aan de Schalmstraat te Eind hoven. Toen de bewoner eenigen tijd later thuis kwam, bleek dat uit een grooten koffer een bedrag van f 900 was gestolen. Voorts is in den afgeloopen nacht ingebro ken op drie plaatsen aan den Stratumschedijk, waar de inbrekers door vernieling van ruiten aan de achterzijde de verschillende winkels zijn binnengedrongen. Hier worden eenige kleine geldbedragen alsmede een rijwiel ver- vermist. BRAND TE BEEKBERGEN. Maandagmiddag brak weder een brand uit te Beekbergen, thans in een hooiberg en vee- stal van den heer G. M. Jochems. De brand- weer uit Apeldoorn en Beekbergen was spoe dig ter plaatse, maar kon door gebrek aan water weinig uitrichten. Uit een op 800 meter afstands gelegen kolk gelukte 't na anderhalf uur na het uitbreken van den brand een straal op het vuur te richten. Inmiddels was ook een nabijgelegen scbuur door bet vuur aan- getast; deze brandde eveneens geheel af. Acht varkens, eenige kalveren en klein vee kwa- men in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. OKJGELUK MET EEN REVOLVER. Zondagmiddag is aan de Heldamsluis b(j Vleuten de 25-jarige N. Veldman bij het over- handigen van een revolver aan zijn vriend door een kogel, welke er nog in aanwezig was, getroffen. V. is zwaar gewond naar de rijks- klinieken te Utrecht vervoerd. DE „STATENDAM". De ,,Statendam" van de HollandAmerika- l(jn, op reis van Rotterdam naar New-York, is Zaterdagavond, komende van Southamp ton (eiland Wight) aan den grond geloopen, doch Maandag vlot gebracht. Waarschijnlijk zal het schip, voordat de reis naar New-York wordt voortgezet, te Southampton worden on- derzocht. Een onderzoek door de deskundigen heeft uitgewezen, dat het schip onbeduidende schade heeft opgeloopen en de reis zeer spoedig kan worden voortgezet. Een drietal booten zullen van Southampton versch drinkwater aan boord brengen, daar de watertanks bij het vlotbrengen van het schip leeggepompt zijn. Men verwachtte, dat het schip Maandagavond tegen middernacht zijn reis zou vervolgen. De „Statendam" had Rotterdam, na ruim drie maanden uit den Atlantischen dienst te zijn geweest, wederom voor de eerste maal met bestemming voor New-York verlaten. Het schip was pas van een reis naar West-Indie, waar het o.a. Willemstad aandeed, terugge- keerd. Onder de ongeveer tweehonderd passagiers zijn een groot aantal Amerikaansche toeris- ten, terwijl juist Zaterdag te Southampton nog een aantal Amerikanen, die daar met het stoomschip .Rotterdam" waren gekomen, maar nog eenige dagen in Zuid-Engeland had den vertoefd, aan boord werden genomen. Nauwelijks had het schip Zaterdag zijn anker gelicht om te vertrekken en waren de machi nes aangezet om te draaien, toen de Oceaan- reus aan den grond liep. Onmiddellqk werd om sleepboothulp ge- seind, maar het duurde tot Maandag eer men er met acht sleepbooten in slaagde het schip vlot te krijgen. Aan boord is alles rustig verloopen. Het duurde zelfs geruimen tijd, voordat vele passa giers bemerkten, dat de ,,Statendam" vast zat. Korten tijd geleden zijn nabij deze haven- stad de ,,Mauretania" op 19 Februari j.l. en de „Berengaria" op 7 April vastgeloopen. In de vereen. van gezagvoerders te Southampton heeft men nog onlangs er op gewezen, dat de toegangen tot deze haven, wat de geluidssig- nalen betreft, zeer slecht worden aangeduid. In scheepvaartkringen is men de meening toegedaan, dat spoedige verbetering van dezen toestand zeer gewenscht is. Heeren en Jongens: kostuums, demi-saisons, gabardinen, confectie of maatwerk. Fijne stof- fen en snit! Laatste nouveaute's! Voordeelig! Oud Gekend Magazijn: De Zwarte Lieve Vrouw Zuivelbrug (50 M. van 't gr. Kanon) juist aan de brug, Gent. (Ingez. Med.) REMARQUE-FILM IN BRAND GEVLOGEN. Maandagavond is te Meppel de film „Im Westen nichts Neues" in brand gevlogen en geheel vernield. Het publiek vluehtte in paniekstemming. Door den bioscoop-exploitant Miedema was het de laatste voorstelling en was de schouw- burgzaal „Ogterop" geheel bezet. Te kwart over 8 was de voorstelling aangevangen. Te half 10 vloog plotseling de in de machine staande rol in brand, waarbij het vuur zich direct mededeelde aan de overige rollen, welke in een kist in de cabine stonden. Een paniek ontstond en duwend en trappend trachtte men de zaal te verlaten. De tooneelknecht gaf inmiddels reeds water en mocht het genoegen smaken den brand te beperken tot de cabine en het plafond van het baleon. De brandweer was eveneens oogen- blikkelqk met veel materiaal ter plaatse als mede gemeente- en rijkspolitie benevens vele autoriteiten. De zaal leverde een chaos op van omvergeworpen stoelen en tafels, water en kalk. Tijdens de paniek sloeg een zekere B. v. Esselbrugge door een ruit en werd daar bij gewond. VERDRONKEN. Maandagavond zou de 12-jarige zoon van schipper Van't H., varende op het Hollandsch diep onder Numansdorp, de slingerende roei- boot hangende in de davis vast maken. Hij Is Dooms en Tubes 30-45 ca 75 ct. Pottca I jw Verkrtjgb««r bij Uw Dregiit. (Ingez. Med.) klom daarvoor in de boot welke daarna uit den baak sprong. De knaap viel uit de boot en verdronk. ZIJN VROUW MET EEN SCHEERMES ERNSTIGE WOND TOEGEBRACHT. Vrijdagochtend werd, de politie gewa&r- schuiwd omdat in een perceel aan het Achter- om in Den Haag een vrouw met een scheer- mes in den hals was gesneden. In verband hienmee werd in dat perceel gearresteerd als verdacht van poging tot doodslag de 45jarige mijnwerker C. K., wonende te Utrecht, die zijn 40jarige vrouw met een scheermes eea ernstige wond in den hals had toegebracht, Haar toestand is naar omstandigheden redelijk. Man en vrouw hadden oneenigheid gehad naar aanleiding van de langdurige werkloos- heid van den man. Omtrent deizen aanslag verneemt de N. R. Crt. nog, dat de 45jarige mrjnwerker K. wegens doofheid voor zijn arbeid ongeschikt was getworden. De vrouiw had reeds meer- malen te kennen gegeven, dat zij op zyn aan- wezigheid niet langer prijs stelde; zy had intusschen een betrekking als dienstbode tn genoemd perceel verkregen, terwijl de man in Utrecht verblijf hield. Onlangs was oog- luikend toegestaan, dat hij voor acht dagen naar hier zou komen en gedurende dien tijd met haar zou samenwonen in het huis waar de vrouw als dienstbode intern was. Toen deze wilde opstaan zei de man dat zij nog maar wat moest blijven liggen. Intusschen haalde hij een scheermes onder zyn hoofd- kussen vandaan en kort daarop gaf hy daar- mee de vrouw een snede in den hals. lntu»- schen had K. getracht te vluchten, doch hy werd door de politie gegrepen. K ANN EN EN DRINKBEKERS OFGEGRAVEN. Bij het verrichten van grondwerken zijn te Qroenstraat gemeente Ubach over Worm. (Limiburg), urnen, kannen en drinkbekers uit den Romeinschen en Keltischen tjjd op- gegraven. HET VERGAAN VAN DE „NOORDPOOL". Zondagavond had in de kerk van Fraser burgh (Sahotland) een zeer druk bezochte dienst plaats, gewyd aan de nagedachtenls van de om het leven gekomen opvarenden vein den bij Fraserburgh gestranden Neder- landschen trawler ,,Noordpool", uit IJmuiden. Ds. H. J. Heida uit Vlaardingen dankte namens het Nederlandsehe volk de verzamel- de gemeente en de bevolking van Fraser burgh voor het betoonde medeleven en voor de verleende hulp by het droevige ongeluk. Ds. Heida en de heer Kool uit IJmuiden dragen te Fraserburgh zorg voor het opgra- ven van de lyken der slachtoffers, die met den trawler Victoria" uit IJmuiden naar Nederland zullen worden overgebracht. EEN GROOTE VERDUISTERING. Ten nadeele van een client van een effec- tenfirma aan de Keizersgracht te Amsterdam heeft een bediende, een familielid van den directeur der firma, een bedrag van ruim f 50.000 verduisterd, dat hem ter hand was gesteld am claLar effecten voor te koopen. Toen levering der effecten aahterwege bleef volgde een klacht by de justitie. Bij het on derzoek bleek, dat de jonge man het geld te eigen bate had gebruikt. Na verhoor door politie- en justitie-autoriteiten is de dader voorloopig weer op vrye voeten gesteld, daar kans op herhaling van het misdrijf of voor ontvluchting in dit geval niet aanwezig werd geacht. HIJ TROK AAN DE NOODREM. Het gebeurde een dezer dagen aan de halte Langeweg, in een treincoupd. Een gezin, afkomstig van het platteland, bestaande uit man, vrouw en dochter, reisde met den trein. Men was aan de halte Langeweg gekomen, waar men wilde uitstappen. De familie was gezeten in een coupe, die geen verbindlng had met andere appartementen van den tredn. Toen de trein tot stilstand kwam, wachtte men kalm de komst van den conducteur af, die het portier zou openen. Na eenige oogen- blikken te hebben gewacht, besloot vader zelf het deurtje te openen, daar geen trein- personeel kwam opdagen. Het portierraampje werd opengeschoven en met alle krachts- inspanning trachtte vader het deurtje te ont- grendelen. Toen dit echter niet zoo gemakke lijk ging, besloten moeder en dochter vader te helpen, daar er niemand in de coupe zat, die hulp kon verleenen. Doch ook de pogingen van de vrouwen faalden. Het deurtje was en bleef gesloten. Ze hebben het goed dicht ge maakt, zei vader, moeder kon van verbou- wereerdheid geen woord uitbrengen en voelde al nattigheid onder haar muts van angst, want het duurde zoo lang met die deur en de trein moest eens vertrekken. Opeens hoorde ze de stoomfluit. Zie je nou wel, zei moeder, nou is 't te laat, daar gaan we al. Waar zouden ze ons nou mee naar toe nemen? Vader kon van angst geen woord uitbren gen en waande zich al in Den Bosch of Am sterdam. Ten einde raad, besloot vader maar aan de noodrem te trekken, het eenige mid- del om den trein te laten stoppen. Nu Kon men tenminste nog naar Langeweg terug- loopen. - Trek maar goed hard, vader, zei de dochter, anders hooren ze ons nog niet. Meteen hing vader aan de rem en met een ruk stond de trein stil. Ze keken uit het raampje, en zagen I n conducteur aankomen, die bijna alle deurtjes opengooide, en daarbij i'ets heel hard riep, net alsof hjj kwaad was. Kijk, dacht de familie, daar schijnen meer menschen de deuren niet te hebben kunnen open krijgen. Die zullen allemaal ook in Langeweg hebben moeten zijn. Eindelijk kwam de conducteur met zijn rooden band ook aan de coup6, waar het drie tal zat. Laat er ons maar gauw uit, zei vader, we zijn al veel te ver gereden. Op de vraag van den conducteur, waarom de nood rem in werking was gesteld, zei vader, dat hy een zeer geldige reden daarvoor had, want, dat ze in Langeweg hadden moeten zjjn, maar dat ze het deurtje niet hadden kunnen open krijgen. De conducteur dacht er echter anders over, liet het drietal uitstappen, en stelde zijn bevinding op sohrift, met de mede deeling: „Jullie zult er wel meer van hooren!"

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2