Ter Neuzensche Courant Tweede Blad. B1ITNKNLAHD. GEMEHGDE BEBICHTEH, Woensdag 8 April 1931. Mo. 8665. H.H. Kantoorhouders Onze abonn6's in het Buitenland De abonn6's van het Geillustreerd Zondagsblad, TER NEUZEN, 8 APRIL 1931. LOOP DER BEVOLKING. OPLICHTENDE BRILLENVERKOOPERS. VAN worden verzocht het abonnementsgeld over het le kwartaal 1931 van de Ter Neuzensche Courant voor 15 April a.s. in te zenden. Wij vestigen er de aandacht van onze •bonne's op, dat wij bij terug-ontvangst van eene onbetaalde kwitantie, onmiddel- Hjk de toezending van het blad zullen •taken DE UITGEEFSTER. W®rden dringend verzocht, het verschul- digde abonnementsgeld voor 15 April a.s. in te zenden. Bij niet-ontvangst voor dien datum wordt het abonnement gestaakt. Abonnementen voor het buitenland worden slechts aangenomen bij vooruit- betalinq. DE UITGEEFSTER. treding van de winkelsluitingswet verkoop door middel van automaton alleen dan toe- gestaan wordt, indien de automaten kunnen worden beschouwd als een verlengsi.uk van een gevestigden winkel, zoodat b'jv. door middel daarvan geen andere artikelen mogen worden verkocht, dan die, welke ook in den winkel verkrijgbaar zijn. Aan den Middenstamdsraad zal worden verzocht na te gaan, welke wetgevende maatregelen tot dit doel zyn te nemen. welke het blad per post ontvangen, wor den verzocht, hun abonnementsgeld voor 75 April a.s. in te zenden daar er anders over beschikt wordt met verhooging van 15 cent. DE UITGEEFSTER. RUSSISCH GRAAN TE ANTVY ERPEN. Sedert opheffing van het invoerverbod van Rujssisch graan zijn twee schepen met Rus- sisch graan in Antwerpen aangekomen. Tot nu toe is echter nog geen invoervergunning verkregen, doch men verwacht de afkoming hiervan na 8 April. Hierdoor zouden ver- scheidene graanschepen, inplaats van naar Rotterdam naar Antwerpen gaan. Inmiddels heeft de dumpingscommissie be- sloten het stelsel der invoervergunningen te handhaven, doch in zoo ruim mogelijke mate te verlsenen. OOHMISSIE VAN OVERLEG DER DRIE MIDDENSTANDSBONDEN. Dezer dagen kwamen ten bureele van den Ron. Ned. Middenstandsbond by een de dage- lyksche besturen der drie Nederlandsche Mid- densandsbonden Volgens toerbeurt werd voor 1931 het voor- ■Itterschap der commissie van overleg door den heer Ed. G. Schilrmann, voorzitter van den Kon. Ned. Middenstandsbond, overge- dragen op den heer C. J. G. Struycken, door- werd gedaan van ondemomen ■tappen tot meerdere versterking van de poaitie der onderaannemers. Hieromtrent. duurL het overleg nog voort. Uedegedeeld werd, dat door de drie bonden it, geconfereerd met de broederschappen van Notarise-en en van Deurwaarders, tot weg- neming van het zich nu en dan voordoende •uvel, dat vliegende winkels worden gehouden in den vorm van publieke verkoopingen en dat publieke verkoopingen onder valsche ▼lag worden gehouden. Vastgesteld werden de regelen, zooals deze in den vervolge zullen golden voor de aan- gealoten vereenigingen, inzake samenwerking en de vorming van middenstands-centrales ter plaatse. Deze oogsten zullen thans met een begeleidend schrijven aan de besturen van de bij de drie Ned. Middenstandsbonden aange- ■loten vereenigingen worden toegezonden. Besproken werd de actie tot bestriding van de personeelsorganisaties, meer in het bij- ■onder van de wijze, waarop verschillende maatschappijen en ondememingen meenen dispensaties aan haar personeel te moeten be- ▼oordeelen, door het beschikbaarstellen van localiteiten, het verleenen van faciliteiten ten aanzien van het vervoer, crediet enz. Besloten werd omtrent dit euvel te confe- reeren met de besturen der grootwerkgevers- •rganisaties, ten einde aldus te trachten aan de ombillrjke concurrentie, waaraan de geves- ttgde winkelier wordt blootgesteld, een einde te maken. Ten aanzien van de Nederlandsche ver- tegenwoordiging op de Arbeidsconferentie te GenCve waren de besturen van oordeel dat bet zeer gewenscht moet worden geacht, om wanneer kwesties aan de orde komen, meer to het byzonder de middenstandsbedrijven rakende, de Nederlandsche delegatie te doen bystaan door een deskundige op midden- •tandsgebied, ten einde op deze "wijze de be- langen van den middenstand te behartigen. De stappen, in deze richting reeds gedaan. worden voortgezet. Als een emstige onbillykheid wordt het gevoeld, dat winkels, hotels, caffi's enz. nog ateeds worden getroffen in de personeele be- lasting, hetgeen ten aanzien van fabrieken en werkplaatsen niet het geval is. Besloten werd den Middenstandsraad te ▼ereoeken stappen te doen, ten einde te be- reiken, dat in de toekomst aan deze onbillijk heid een einde wordt gemaakt, subsidiair dat hotels, cafd's en restaurants worden ge- lykgesteld met winkels. Behandeld werd de regeling van het kies- recht voor de Kamers van Koophandel, waarbij de vergadering tot de conclusie few am, dat het gewenscht moet wordan ge acht, het persoonlrjk kiesrecht te vervangen door een zakelijk kiesrecht, waardoor aan de thans bestaande onjuistheid, dat bijv. kleine oodperatieve vereenigingen van weinig be- teekenis 10 en meer stemmen kunnen uit- brengen, terwijl bedrijven van 10 maal groo- teren omvang dikwyls maar 1 of 2 stemmen kunnen uitbrengen, een einde wordt ge maakt. Besloten werd opnieuw een actie in te stellen tegen het geven door winkeliers van cadeaux aan fancy-fairs e.d. en het ge- dwongen plaatsen van advertenties in gele- genheidsprogramma's en om algemeen aan de aangesloten vereenigingen in overweging te geven een besluit te nemen, waardoor het aan de leden verboden wordt dsrgelijke ca deaux te geven en advertenties te plaatsen. Ten slotte werd besproken de verkoop door middel van automaten. De vergadering was ▼an oordeel, dat maatregelen gewenscht zijn ten einde te bereiken, dat na de inwerking- GANDHI'S OVERWINNING. Het al-Indische congres, in de laatste week van Maart te Karachi gehouden, is, schryft de N. R. Crt., met een volkomen overwinning van Gandhi geeindigd. De oppositie, die onder leiding staat van den jongen Nehru en Bose en zich Jeugdliga noemt, is een kleine minder- heid gebleken, wier stem zoo weinig gewicht in de schaal legt, dat het vergelijk tusschen Gandhi en den Onderkoning waartegen de Jeugdliga tevoren zooveel spektakel had ge maakt, met zoo goed als algemeene stemmen door het congres is bekrachtigd. Dit accoord was het voornaamste punt, van welke aanneming afhing of de Congresparty deel zou gaan nemen aan den .door de eerste ronde-tafelconferentie voorbereiden arbeid tot schepping van een constitutie voor Britsch- Indie. Gandhi is tevens aangewezen tot leider van de delegatie welke tegen het najaar naar Lon don gaat om Indie in de tweede conferentie, waar de kroon op het werk zal worden gezet, te vertegenwoordigen. Hij is gemachtigd zelf zijn mede-gedelegeerden te kiezen en de eind- overeenkomst van de conferentie te teekenen. De ratificatie blijft evenwel aan het Congres voorbehouden. De gematigden hebben dus over de geheele linie hun zin gekregen, hetgeen echter nog niet beteekent dat nu ook alles van een leien dakje zal loopen. De correspondent van de Times vestigt er in een telegram uit Karachi de aandacht op dat nog zeer groote moeilijkheden te wachten staan. De grootste is wel de verdeeldheid tusschen Hindoes en Moslins, die bijna dage- lijks aanleiding geeft tot botsingen, welke nu en dan het bloedbad van Cawnpore ge- tuigt het van zeer ernstigen aard zijn. Tusschen deze twee groote groepen der bevol- king is een verzoening beslist noodzakelijk, voor men tot een regeling van het minder- heden-probleem kan overgaan. Gandhi ziet ook zeer goed in dat de tweede ronde-tafel- 1 - -f-1i I,, kiuuvco ivcui xicuucn ais net wantrouwen en de haat tusschen Hindoes en Moslins verdwijnen. Zijn eigen volgellngen heeft hij met al het gezag, waarover hij be schikt, bezworen in geen geval geweld te ge- bruiken tegen andersdenkenden. Als hem mocht blijken dat aan dit beroep geen gevolg wordt gegeven, dan heeft hij gedreigd zich uit de politiek terug te trekken. Men zal moeten afwachten of de Jeugdliga en de rood- hemden van deze verklaring geen misbruik gaan maken om door het zaaien van onrust en tweedraeht Gandhi in de wielen te rijden. Bovendien is de door Nehru ingediende en door Gandhi ingeleide resolutie, waarin het congres den eisch van volledige onafhanke- lijkheid voor Indie heeft gesteld, weinig ge- schikt om de Moslins en ook de vorsten voor een vergelijk te winnen. Ter toeliehting van de resolutie heeft de Mahatma o.a. gezegd: ,,Er is een tijd geweest dat ik bereid was met den dominion-status genoegen te nemen, maar thans zie ik in dat de dominion-status betrek- kingen schept met andere deelen van het Britsche rijk, waarmee Indie geen ras-, kleur- of taalgemeenschap heeft. Wy eischen daar- om een vrijwillig deelgenootschap, dat wij elk oogenblik zullen kunnen verbreken." Gandhi eischt dus voor Indie hetzelfde recht, waarop ook Canada en Zuid-Afrika aanspraak maken, met dit verschil echter dat deze twee wel dominions zijn en Gandhi een nog losseren band wil. Wat hij precies weDscht is ons evenwel niet geheel duidelijk en zijn vage omschrijving zal zeker niet stre'kken om den argwaan van Moslins en vorsten tegen de plannen der Hindoes weg te nemen. Waarschynlijk heeft Gandhi op het congres de „volledige onafhankelijkheid" echter slechts als eisch gesteld om ook den linker- vleugel mee te krijgen en verwacht hij bij de nu komende onderhandelingen met de Moham- medanen en de vorsten daartegen zooveel verzet dat hij. ten einde een vergelijk mogelyk te maken, dien eisch moet laten varen en tdch genoegen nemen met den dominion- status. Mddr zal trouwens ook wel niet van Engeland te verkrijgen zijn en dan nog alleen onder beperkende bepalingen op het stuk van verdediging en financien. UITVOERING ARBEIDSWET. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft zich tot de burgemeesters der gemeen- ten gewend met een circulaire, waarin hij mededeeld, dat de Hoofdinspecteur van den arbeid in het lOe district te Dordrecht hem er op attent heeft gemaakt, dat de medewerking van sommlge burgemeesters inzake de con- trole op naleving van arbeidswet en veilig- heidswet wel te wenschen overlaat. Van de burgemeesters, die oo'k na aanschrijving na- latig blijven, de gevraagde staten in te zenden verklaren sommigen, dat de controle op na leving van de wetten door de gemeentepolitie in samenwerking geschiedt met de ter plaat s gestationneerde rijkspolitie, anderen keurden het verzoek zelfs geen antwoord waardig. De commissaris vindt aanleiding den burgemeesters, voor zooveel noodig, te vsnzoeken, te willen zorg dragen, dat het toe- zicht op de naleving van de arbeids- en vei- ligheidswet door de gemeentepolitie naar be- hooren plaats heeft en dat de staten na af- van elk kwartaal aan den hoofdinspecteur worden toegezonden. HISTORISCH GENOOTSCHAP Tot gewoon lid van het Historisch Ge- nootschap, gevestigd te Utrecht, is benoemd de neer J. Adriaanse te Hulst. HA GELM A ATSCHAPPIJ. Aan het jaarverslag van de Onderlinge Ver- zekeringsmaatschappij tegen Hagelschade in Zee- land ontleenen wij het volgende: In het afgeloopen jaar was wederom schade aan de verzekerde gewassen te boeken. De schade bedroeg f 2267,46. Hierbij waren toetrokken 5 deelgenooten, waar- van 1 te -Graauw, 3 te Hulst en 1 te St. Jansteen. De schade strekte zich uit over: 1 gemet 100 roeden aardibeien; 4 gemet Erwten; 1 gemet 150 roeden Duivenboonen5 gemet 150 roeden Uien; 8 gemet Vlas eh 4 gemet Zomerkoolzaad. Bij de schatting varieerde de schade van 6 tot 50 De Maatschappij telt thans 489 deelgenooten, die ruim 19155 gemet of 8535 HA hebben ver- zekerd. De verzekerde waarde bedroeg 3.342.681,85. Van de 19155 gemet zijn er 16115 verzekerd door 402 deelgenooten mede deelgerechtigd in het afzonderlijk beheerd kapitaal (art. 23 rgt.) be staande uit: 12000,— 5 Rotterdam 1918; 10000,5 Tilburg; f 11000,5 Amster dam 1925; 1000,5 Hilversum 1925; 1000,4V2 Bataafsche Olie; 1000,6 Rotterdam 1924; 2000,— 5 Holl. IJz. Spoor; 4000,5 Staatsspoor; 1000,5 Schie dam 1915; 2000,4% 's Gravenhage 1927; 5000,4% Vlaardingen 1928; 2000, 4y2 Rotterdam 1927/'28; 5000,4% Amsterdam 1925; 2000,— 4% Amsterdam 1928; 1000,4 Nederland 1916; 2000, 5 Nederland 1918, in bewaring bij de Neder landsche Bank; 2247,65 in contanten en 511,08 tngelegd bij de Rijkspostspaarbank, zoodat het aandeel in dat gemeenschappelijk bezit op 31 December j.l. bedroeg /4,18. Geizamenlijk bezitten alle deelgenooten (art. 22 rgt): 8000,4y2 Indie 1926; 5000, 5 Semarang 1925; /3000,— iVz Rotterdam 1929; 5000,5 Tilburg 1925; 1000, 4% Amhem 1928; /4000,— 5 Nederland 1918: 6000,— 4% Nederland 1917, alle in bewaring bij de Nederlandsche Bank, terwijl er een kastekort is van 804,07 zoodat het aandeel in dat gemeenschappelijk bezit op 30 December j.l. bedroeg 1,65 per gemet. In de Algemeene vergadering, gehouden 5 Mei 1930, had de verkieizing plaats van 2 Bestuurs- leden wegens periodieke aftreding van den heer Al. de Deokere te Clinge en wegens het overlijden van den heer Alph. Staal te Graauw, waarvan de uitslag was, dat de heer Al. de Deckere werd herkozen en in de plaats van den heer Alph. Staal werd gekozen diens zoon, de heer Alph. Staal te Graauw. Beiden namen hunne benoe- ming aan. De Vereeniging opgericht in 1891 en begonnen zonder kapitaal, heeft aan hare deelgenooten reeds ruim 217.000,— (twee honderd zeventien duizend gulden) voor schadevergoeding uitge- keerd van 1891 tot 1930 214959,29 in 1930 2267,46 Marts, de Visser en gezin, landarbeider, Buitenweg H 34, naar Biervliet. Julia M. van Ecke, dienstibode, Buitenweg H 31, naar Clinge. Ph. M. de Coninck, dienstbode, Noordstraat B 85, naar Breda. Kr. C. Gazan geb. van 't Hoff, zonder be roep, Molenstraat B 32, naar Ter Neuzen. Marts, van Arenthals, arbedder, Spui N 107, naar Ter Neuzen. Johs. P. Oggel, banketbakker, ;Noordstraat B 18, naar Naaldwijk. Gertr. M. Vaessen, dienstbode, Sluiskil P 89, naar Hulst. Joseph J. Hermans, schipper, Sassing Q 29, naar Hengstdifk. Abr. A. de Pooter en echtg., arbeider, Schapenibout O 33, naar Zaamslag. Janna Dees, dienstbode, Nieuwendijk I 85, naar Zaamslag. Th. Meester en echtg., monteur, Sassing Q 28, naar Amsterdam. SAS VAN GENT. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. L. Obrie en echtg., landlbouwer, van Assenede. W. C. P. Lammens, handelsreiziger, van Tilburg. M. C. Chr. Maas en echtg., techndsch-opz., van Hulst. H. G. J. Gommers en gezin, smid, van Rucphen. E. M. van Lent, dienstbode, van Antwerpen. P. J. Beekmans en echtg., fabrieksarbeider, van IJzendtjke. E. Willems en gezin, varkenskoopman, van Westdorpe. O. S. Dutrde, dienstbode, van Gent. A. J. Gevaert en gezin, fabrieksarbeider, van Uzendijke. P. J. Gevaert en gezin, fabrieksarbeider, van IJzendijke. W. de Groote en gezin, fabrieksarbeider, van IJzendijke. A. H. de Smidt, broodbakkersknecht, van Gent. Vertrokken: M. S. Redel, dienstbode, naar Assenede. P. Kousemaker, chauffeur, naar Hulst. A. L. de Koning, dienstbode, naar Rotter dam. A. Coone, landbouwersknecht, naar Hoek. E. Porcari en echtg., loodgieter, naar Spezia (Italie). L. M. van Liere, broodbakkersknecht, naar Axel. A. de la Ruelle en gezin, fabrieksarbedder, naar Westdorpe. A. M. Danel, zonder, naar Antwerpen. A. M. Goethals, zonder, naar Selzaete. J. L. M. Verstraeten, dienstbode, naar Gent. C. E. Aerssens, dienstbode, naar Antwerpen. J. van Belzen, marechaussee, naar Axel. 217226,75 Zij bezit thans ruim 98900, De premien bedragen voor: Ajuin, Boekweit, Karwrj, Koolzaad, Mais, Vlas, Mosterdzaad, Blauwmaanzaad en Lupinen 7 0,45 per f 100, aangegeven waarde. aananezaao, uranen en Peuivruchten 0,35 per 100,aangegeven waarde. Aardappelen en wortelgewassen 0,25 per 100,aangegeven waarde. Spinazie, Koolraapzaad, Raapzaad, Ckienorei- zaad, Salizaad en mangelwortelzaad 0,90 per 100,aangegeven waarde. Aardbeien en Bessen 1,50 per f 100,aan gegeven waarde. Slechts in 1917 werd een na- premie gevorderd. De hagelramp te Zevenbergen, Beverwyk en andere gemeenten heeft doen zien welke groote schade in enkele uren door hagel aan de gewas sen kan worden toegebracht. AXEL. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: L. M. van Liere, broodbakker, Weststraat D 58, van Sas van Gent. Adr. Scheele en gezin, slagersknecht, Julianastraat E 121, van Ter Neuzen. Abr. Provoost, monteur, Nieuwstraat G 91. van Leiderdorp. Wed. C. Bondewel en dochter, zonder be- v ep, Zcestraat A 23, van Ter Neuzen. Em. David en gezin, zonder beroep, Wat straat C 33, van Koawacht. F. C. C. Verstraeten en gezin, verlofhou- der, Staticnsstraat G 93, van St. Jansteen. M. Hot'man en gezin, arbeider, Oudenweg I 27, van IJzendijke. j. c. Brurnzeel en gezin, landtbouwer, Kijkuit L 2, van Zaamslag. F. C. van Gessel geb. Scholten, zonder be roep Sluiskil P 88, van Eindhoven. Maria R. Vonck, dienstbode, Sluiskil P 60 inw., van St. Jansteen. Maria W. Almekinders, zonder beroep, Nieuwstraat G 50, van Domburg. C. L. de Smet en gezin, tramwagarbeider, Drieschouwen A 38, van Koewacht. Johs. D. Zoutiman, handelsreiziger, Noord straat B 15, van Alphen a/d Rijn. Huib. C. F. Everstijn, kantoorbediende, Sluiskil P 60, van Bruxelles. Maria C. Romeijn, zonder beroep, Singel- weg J llg, van Ter Neuzen. Anna L. Dhane, dienstbode, Sluiskil P 68, van Boschkapelle. J. van Langevelde en gezin, werkmeester. Sluiskil P 69, van Ter Neuzen. Adr. Weststrate en gezin,, reiziger, Prins Hendrikstraat EE 30, van Goes. G. Wolfert en gezin, losarbeider, Spui N 110a, van Zaamslag. Jan van Tatenhove en gezin, chauffeur, Sluiskil P 26, van Ter Neuzen. Vertrokken Maria W. Almekinders, zonder beroep, Nieuwstraat G 50, naar Domburg. Jac. C. Enters, bankwerker, Sassing P 13, naar Waterlandkerkje. Elisa van Troost, dienstbode, Sluiskil P 85, naar Hontendsse. M. Raas en gezin, koopman, Sluiskil P 36, naar Ter Neuzen. Suz. van Kerkvoort, dienstbode, Capelle- polder M 26, naar Zaamslag. Jan Goossen, arbeider, Vaartwijk N 17, naar Zaamslag. Dan. Riemens en echtg., arbeider, Steen- ovens M 44, naar Zaamslag. Janna Duerink, dienstbode, Steenovens M 42, naar Zaamslag. Door de politie te Wissekerke, Colijnsplaat en Kortgene is een viertal personen aange- houden, afkomstig uit Bergen op Zoom, ver- dacht van oplichting. Genoemde personen be- zochtaa dan laateten tijd op verschillende dor- pen in Noord-Beveland personen, aan wie zij mededeelden brillenkoopman te zijn en na den verschillende menschen de oogen te hebben onderzocht, het noodig achtten, dat zij een bril aanschaften, terwijl achteraf de geleverde brillen geen waarde bleken te hebben, of- schoon er een bedrag van ongeveer 8 k 9 gulden voor moest worden betaald. Verschil lende menschen werden hiervan de dupe. Het viertal is ter beschikking van de justitie ge steld. DRONKEN CHAUFFEUR. Een dronken chauffeur heeft Zondagavond half elf te Heerlerheide drie meisjes aange- reden. Zij z\jn alle drie errustig gewond in het ziekenhuis te Heerlerheide opgenomen. TEGEN EEN HEK GEREDEN. Maandagavond reed op de Slaagh te Oegst- geest de 27jarige J. P. in voile vaart met zijn motorfiets, met op de duozitting de 27jarige Th, V., tegen het hek van een boerderrj. De duopassagier was op slag dood, terwijl P. aan beide beenen verwond werd. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Dinsdagnacht heeft de 62jarige nachtwaker J. A., van de naaml. venn. Rotura te Leiden in plaats van in de portiersloge plaats ge- nomen in de stookkamer der fabriek, waarvan hij bovendien nog een raampje had gesloten. Des morgens bleek, dat hij door kolendamp- vergiftiging om het leven is gekomen. VERSMAUE PAASCHEIEREN. De traditie in Twente brengt mede schryft het Alg. Hdbl. dat de jeugd in de week voor Paschen den klasse-onderwijzer elk een paar paascheieren aanbiedt. Deze traditie, die zich op de dorpen nog steeds handhaafd, raakt in de steden uit de mode, al blyven dan ook nog enkele kinderen der boerenbevolking haar getrouw. Nu gebeurde het Woensdagmorgen te Al- melo, dat een klein ventje parmantig op meester" toestapte, gewapend met een zakje met eieren. Meester echter is nog jong, pas uit ..Holland" ge'importeerd en niet op de hoogte met de Twentsche gebruiken en tradi- ties. „Komplement van moeder", zegt het ven tje, ,,en hier zijn een paar paascheieren". Meester pakt het zakje aan, roept dan: „Jawel, 1 April" en in de meening dat er stee- nen of iets dergelijks inzitten, gooit hij het zakje met een smak op den grond. De ontsteltenis van het ventje is groot, maar nog grooter de spijt van „meester", als hij bemerkt wat hij in zijn onwetendheid heeft gedaan. (Historisch.) DIEFSTAL. Een Hollandsche student, die de vorige week het Dietsch Studentencongres te Groningen had bezocht, bleef daar ter stede in zijn pen sion ziek achter. In een nachtkastje had hij zijn portefeuille met geld weggelegd Toen hy, hersteld, zijn kamer mocht verlaten, werd deze gelucht en schoongemaakt. By terug- keer van den student ontbrak aan het geld in de portefeuille een biljet van 50, en met het bankbiljet was ook het dienstmeisje ver- dwenen. De recherche stelde een onderzoek in en trof het meisje aan ten huize van haar beminde. Zij werd meegenomen naar het hoofdbureau van politie en bij fouilleering bleek, dat zy het bankbiljet in haar kous ge- stopt had. Het meisje, de 21-jarige B. v. G., dat te Groningen reeds in menige betrekking geweest is, wordt ter beschikking van de justi tie gesteld. EEN BRUTALE INBREKER. Dinderciagnacht heeft een brutale inbreker zich toegang verschaft tot een woning aan den Berg en Dalschen weg te Nymegen. De man had zich tot de woning toegang ver schaft door verbreking van twee ruiten. Na- dat hij verschillende vertrekken doorzocht had, begaf hij zich naar het slaapventrek van de bewoners, waar de vrouw de>s huizes den indringer zag binnenkomen. Zij was daardoor zoozeer ontsteld, dat zij haar echtgenoot niet durfde wekken. De man doorzocht het ver- trek en vond een portefeuille, waaruit hij een bedrag van ongeveer 100 wegnam. Door het geritsel was inmiddels ook de heer des huizes ontwaakt, die onmiddellijk opsprong ten einde den inbreker te pakken. Deze sloeg op de vlucht en wist te ontkomen. Het on derzoek door de politie ingesteld heeft tot nu toe geen resultaat opgeleverd. AUTO RIJDT EEN HUIS BINNEN. Vrijdagochtend vroeg is een personenauto, komende uit Rotterdam, onder Barendrecht van den dyk gereden en pardoes in de keu- ken van het huis van den arbeider de Ruyter aan den Wevershoek terecht gekomen, be- richt men aan het „Hbl." De bestuurder van de auto is tengevolge van naar binnengeslagen uitlaatgas wat bedwelmd geraakt, waardoor hij den wagen niet op den dijk kon houden. De automobilist kwam met een kleine schram er af. Het huisraad van de familie de Ruiter werd beschadigd. TRAMPASSAGIER DOOR ONVOORZIOH- TIGHEID GEDOOD. Zaterdagmorgen om 8 uur istond de 20-jarige van Harmelen te Oegstgeest op het balcon van de stoomitram HaarlemLeiden. De jon - geman had de onvoorzichtigheid, zijn hoofd buiten te steken en kwam, terwijl de tram in voile vaart was, in aanraking met 6en van de ijzeren palen, welke zich voor de electri- sche tram, die ter plaatse over hetzelfde tra- jecit rijdt, langs den weg bevinden. De onge- lukkige was onmiddellijk dood. TWEE PAARDEN DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Onder Finsterwolde reed een automobiel een paal van het electrische net omver. De dra- den kwamen op den grond te liggen en toen even later een boerekar passeerde, geraakten de beide paarden van het voertuig in de on der stroom staande draden verward, met het gevolg, dat beide dieren op slag dood waren. EEN MAGNIFIEKE APRILGRAP. Vorige week meldde „de Hoeksche Waard- eche Courant", dat aan de Oude Tol (onder Oud-Beijerland) in het water een potvisch gevangen was, het dier geleek veel op een roeiboot, ontzettend was de beroering door het beest in het ondiepe water teweeg gebracht, ja zoo erg, dat het water meters hoog weg- spatte. Met touwen en haken heeft men het monsterdier op het droge gebracht en in een schuur trachten te sleepen. In het schuurtje gekomen zijnde gaf het nog even een staaltje van zijn geweldige kracht door met den slag van den geweldigen staartvin een aldaar op- gestapelde partij benzineblikken omver te slaan, ja het dier sloeg de bussen z66 plat of zij onder een tramwagen vandaan waren ge- haald. Toch wist men met behulp van groote kisten een afgesloten ruimte te maken waar het dier gebonden bleef. Een zooloog uiit Rotterdam werd verwacht, die zich omtrent den naam van het vreemde dier zou kunnen uitspreken. Het dier was voor belangstelienden te kyk, doch de tyd van bezichtiging zou niet lang duren, daar het dier reeds den anderen dag op transport zou gesteld worden naar den dierenituin te Rotterdam. De laatste zin van het bericht luidde: Ver~ moedelijk, zoo denkt men, hebben we hier te doen met een soort ,,Parglirpa". De inwoners van Oud-Beijerland hadden zeer zeker rustig kunnen blyven, wanneer zij direct by het lezen van dit bericht den ver- moedelijken naam „Parglirpa" van achteren naar voren gelezen hadden, maar nu had het 't gevolg, dat de gewapende macht (politie) en dorpelingen, ja zelfs van de omiliggende plaati en personen per motor en per fiets net monsterdier kwamen bezichtigen, dat niet te vinden was. SNOEPLUSTIGE 1NBREKERS. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht aan het filiaal van Carel's Broodfabrieken. aan de Weteringschans 3 te Amsterdam, Door het uitsnijden van een ruit zijn ce daders tot den winkel doorgedrongen, waar zy hun krachten hebben beproefd op het daar aan- wezige kasregister. Ofschoon zij er in slaag- den dit voorwerp gedeeltelyk te vemielen, konden zij het niet open krijgen. Vermoede- lijk hebben zij toen uit wraak een aanslag gepleegd op een voorraad moorkoppen en croquetten, waarvan er den volgenden morgen verscheidene verdwenen bleken te zijn. CHAUFFEUR OVERROMPELD. Drie jongelui, die, volgens de ,,Msb." blyk- baar van een fuif afkwamen, deden Woens dagmorgen in de vroegte, in de omgeving der Molenstraat te Nymegen, in hun brooddron- kenheid ploitseling een aanslag op een chauf feur, die daar met een Dodge stond. Een van hen hield den autobestuurder een soort revolver voor en dreigde te zullen schieten, wanneer deze niet gauw den wagen verliet. De chauffeur, die al» edn man tegenover drie stond, zag al gauw in, dat verzet niet zou baten. Hij moest .den wagen dan ook aan de drie overmoedige „jongelui" overlaten. Dezen zetten dadelyk den motor aan, om naar Kleef te ryden. De eigenaar van den wagen, een geragehouder, ylings gewaar- schuwd, zette met de politie het drietal na, dat spoedig achterhaald werd en weder moest uitstappen. En dat deden zij gewillig. Of zij "het als een Aprilgrap bedoeld had den? Er is in ieder geval toch proces-verbaa! tegen hen opgemaakt. DE TE AMSTERDAM VERDWENEN DERTIEN DUIZEND GULDEN. Men zal zich herinneren, dat eind verleden jaar ten nadeele van een effecten-firma \#in een fietsjongen in de Hartenstraat te Amster dam f 13.000 gestolen werd, in verband waar- mede een fietshandelaar uit de Hartenstraat en later nog twee medeplichtigen gearre- steerd en in het Huis van Bewaring opgeslo-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5