Tar Neuzensche Courant Tweede Blad. s7 h b is l a s i 0 I I I I 1. i I D. LANDBOUW BEBICHTEN. GB ME NODE BERICHTilT SP0BT, Woensdag 1 April 1931. 80. B063. TER NEUZEN, 1 APRIL 1931 HANDELSREGISTER RECHTSZAKEN. VAN OE SUIKERUITVOER NAAR BELGIe. Ben Brusselsch blad had gemeld, dat voortaan geen Nederlandsehe suikerbieten meer in Belgie zouden mogen worden inge- ▼oerd. Aan de hand van inlichtmgen, welke de Maasbode zoo. juist bij het Belgische ministe- rie van landbouw heeft ingeiwonnen, kan het blad nit de beste bron mededeelen, dat geen enkele officieele maatregel tegen den invoer ran Nederlandsehe suikenoieten wend geno men, en dat momenteel ook niets in dien geest wordt overwogen. DE BETAAEB AARSTELLINO VAN WACHTGELDEN. Op de vraag van het Tweede Kamerlid den heer Ter Laan betreffende het nemen van maatregel en tot betaalbaarstelling van de door het rijk verschuldigde wachtgelden op den eersten dag van elke maand heeft de Minister van Financien o.m. geantwoord, dat aan het bevorderen eener spoedige betaal- baarstelling der wachtgelden aan zijn depar- tement brjzondere aandacht wordt gewijd. Echter is het niet mogelijk de in de gestelde vraag bedoelde maatregelen te treffen zonder het reeds aan de bestaande regeling van be- tniing van het wachtgeld verbonden risico ten aanzien van te veel genoten wachtgeld te vergrooten. iproducten tot beneden kostprijs op open markten te werpen, de regeering overweegt daartegen maatregelen te nemen? heeft de minister van binnenlandsche zaken 5 en landbouw, voorzitter van den raad van I ministers, geantwoord 1. Het vraagstuk der dumping en anti dumping is eenigen tijd geleden door de re geering voorgelegd aan de commissie voor de economische politiek. Een uit deze gevormde sub-commissie heeft sedert aan de regeering een (voorloopig) rapport omtrent het vraag stuk uitgebracht. 2. De regeering overweegt thans de mo- gelijkheid eener wettelijke voorziening, welke ten doel zal hebben de gelegenheid te schep- pen in daartoe leidende gevallen tegen ver- schijnselen van dumping bepaalde afweer- maatregelen te nemen. BELGISCHE SOCIALISTISCHE STUDENTEN. Op het Zaterdagavond en Zondag gehouden congres van Belgische socialistische studen- ten is een motie aangenomen vodr eenzijdige volledige en onmiddellijke ontwapening en het standpunt van het sooialistisdh partijbestuur in dezen verworpen. Ook zijn er nog moties goedgekeurd, welke zich uitspreken v66r het houden van een nieuiw referendum, onder controle van den Volkenbond in Eupen en Malmddy en v66r een oplossing van het Waalsch-Vlaamsche probleem in federatieven zin, als een eerste stap in de richting van een hergroepeering der nationaliteiten en de ver- wezenlijking der socialistische vereenigde staten. HET SCHEEDEVRAAGSTUK. Uit Antwerpen wordt aan de N. R. Crt. genre Id De Vlaamsche Vereeniging Willemsfonds, hler ter stede had tegen Donderdagavond een openbare debatvergadering over het Schelde- maagstuk belegd. Alvorens den inleider, het Kamerlid Mr. Joris, het woord te verleenen, decide de voor zitter mee, dat vruchteloos was getracht, een bevoegd Nederlandsch spreker bereid te vin- den als debater op te treden. Van bestuurs- aijde daartoe gedane pogingen zijn mislukt, wgl te Antwerpen woonachtige Nederlanders de voorkeur gaven, zich buiten bedoelde be spreking te houden. Mir. Joris zou Zich bepalen tot een korte samenvatting, tot een schema van bestaand meeningsverschil met de Noordenburen. De moeilijkheden, zoo zeide hij, spruiten in hoofd- eaak voort uit de geografische ligging van de Delta BreskensHoek van Holland, het dicht bijeen liggen van de havensteden Ant werpen en Rotterdam, alsmede historische en politieke omstandigheden. Antwerpen en Rotterdam moeten hun clienten vinden in hetzelfde achterland. Van- daar tegenstrijdige belangen, die lijden tot eoncurrentiestrijd. Vervolgens gaf Mr. Joris een korte opsom- mtng van het uit 24 artikelen bestaande Nederlandsch—Belgische verdrag van 1839. Het laatste bervat een bepaling, die Antwer pen recht gaf op 'n goede verbinding tusschen de Schelde en den Rrjn. In den loop der jaren bleek, dat in Neder- land steeds de meening werd verkondigd, dat Anitiwerpen geen Rijnhaven is. Deze meening is onjuist en wordt weersproken door van Duitsche zijde verschenen statistieken betref fende de Rijnvaart uit Antwerpen en uit Rotterdam. Het kanaal van Hansweert, dat goed moest maken het afsluiten van de Ooster-Schelde, kon aan de Antwerpsche scheepvaart met de verlangde verbinding naar den Rijn verschaf- fen. Daaraan vehbonden bezwaren zijn van velerlei aard en kunnen niet worden opgelost. Het kanaal AntwerpenMoerdijk was reeds ▼66r den oorlog een onderwerp van bespreking tusschen de Belgische en de Nederlandsehe diensten van Waterstaat en is hetgeen de stad Antwerpen noodig heeft om haar plaats als havenstad ten voile te kunnen ontwik- In Nederland schijnt langzamerhand het getal voorstanders te groeien om de oplos sing te vinden in een kanaal Antwerpen—— Willemstad. De betrekkingen tusschen Belgie en Nederland zijn in de laatste paar jaar ge- tukkig aanmerkelijk verbeterd en thans van een aard. die vertrouwen schenkt op het be- reiken van een wederzijds bevredigend einde ▼an het Scheldevraagstuk. Tot besluit bracht de heer Mr. Joris een woord van hulde aan de nieuwe opvattingen in Nederland, die z.i. aldaar de overtuiging ■ullen doen groeien, dat hetgeen Belgie ver- longt, niet onredelijk is en vatbaar voor in- williging. Dear geen debat werd gevoerd, kreeg de amateur-waterbouwkundige Mr. Rotsaert, ge legenheid, hier en daar aan te vullen wat z.i. ontbrak aan de reden van den inleider, en tevens om de wenschelijkheid te bepleiten, een openbare bespreking te wij den aan hetgeen noodig is ter verbetering voor de binnen- Schelde. Wij merken omtrent bovenstaande op, dat toen de heer Joris dezer dagen in de Bel gische Kamer de wederzijdsche havenbelan- gen van Belgie en Nederland besprak zijn toon over de Nederlandsehe verlangens, met name die van het herstel der haven van Ter Neuzen in zijn vroegere positie voor wat be- treft de toepassing der spoorwegtarieven allerminst welwillend of verzoenend klonk. Hrt stelde het daar voor alsof, wanneer aan het verlangen van Nederland in dit opzicht «ou worden tegemoetgekomen, onze besdhei- den haven een ernstige bedreiging zou wor den voor alle Belgische havens! Maar natuur- lijk, men moet alles aanwenden om te voor- komen, dat de Belgische regeering een poging zou aanwenden am Gent aan zijn nieuwe sluis te helpen. Men moet zelfs trachten de be- langhetabenden te Gent wijs te maken, dat eulks onder de tegenwoordige omstandigheden niet gewenscht is. Dan houdt men op die wifee de meest ernstige concurrent voor de Antwerpsche haven klein zonder dat dit bij- eonder in de gaten loopt. FRANKRIJK EN HET TOEVERBOND. In den Franschen Senaat heeft Briand, schrijft de N. R. Crt. Zaterdag niet ver- heeld, hoe pijnlijk de verrassing, hem door Duitschland en Oostenrvjk bereid met het kenbaar gemaakte voomemen om een tol- verbond aan te gaan, is geweest. Hij heeft blijkbaar, zooal niet in dan toch buiten de volksvertegenwoordiging, heel wat verwijten moeten hooren, nu Ooslenrijk kans heeft gezien door de mazen van het net, in 1922 door het protocol van Geneve aan zijn grens met Duitschland gelegd, heen te glip- pen. De intemationale leeming, waarvoor Franknijk, Engeland, Italie en Tsjecho-Slowa- kije zich in dit protocol garant verklaarden, beoogde metterdaad Oostenrijk het onafhan- kelijk en zelfstandig bestaan, politiek zoowel als oeconomisch, mogelijk te maken, en ver- plichte het die onafhankelijkheid dan ook te bewaren en ze niet door speciale voordeelen of een bizondere regeling ten gunste van eenigen staat in gevaar te brengen. De mogendheden die voor de leening garant ibleven, hebben hierin een veiligen waarborg gezien tegen elk streven naar oeconomischen .Anschluss". Hierin hebben zjj zich mis- rekend en Briand wist zich tegen de critiek, dat het protocol bedenkelijke juridische leem- ten heeft, slechts te verweren met de woor- den: „Ik ben geen jurist, maar een man van de (politieke) daad". Wie voor de gebrekkige formuleering van het protocol dan w£l verantwoordelijk is, zal misschiien later nog blijKen, maar vast staat dat Berlijn en Weenen zich sterk maken de juridische onaantastbaarheid van de richt- snoeren, die zij voor de verdere oeconomische onderhandelingen hebben opgesteld, te kunnen staven. Tegen een juridische toetsing maken zij. dan ook geenerlei bezwaar, doch wel tegen een toetsing door den Volkenbondsraad, die h.i. de zaak op politiek spoor zou brengen. Die houding heeft het Fan-Europeesche plan van Briand hun tot zekere hoogte ver- gemakkelijkt, vooral na de instemming die de door Oostenrijk bepleite sluiting van regionale verdragen in de jongste bijeenkomst van de Europeesche commissie vond. „Ziedaar de gevolgen van uiw streven", zullen Briand's tegenstanders hem nu kunnen toevoegen, of- schoon deze critiek niet alleen oppervlakkig, maar ook voorbarig is. In pathetische woorden heeft Briand zijn land Zaterdag toegeroepen, dengene die de vlag van Frankrijk draagt, niet te beschim- pen, maar zich om hem te scharen, ten einde hem het noodige gezag te verschaffen. Ont- houdt men hem dit, dan heeft hjj te verstaan gegeiven, dat men een ander het roer in han- den moet* geven. En Duitschland en Oosten rijk heeft de minister bezworen terug te keeren tot de door hem voorgestane Euro peesche samenwerking. Hij verklaarde zich overtuigd dat beide staten door de ontvangst van hun plan, niet alleen in het buitenland, maar ook binnen eigen grenzen, een doel dat verkeerd is, zullen laten varen. Of deze verwachting gegrond is, dient afgewacht. Op de Engelsche demarche toch hebben Berlijn en Weenen beiden geantwoord, stellig met de uitwerking van hun plan te zullen voortgaan. Inmiddels is echter al ge- bleken, dat zoowel in Duitschland als in Oos tenrijk. bij een afschaffing van de gemeen- schappeljke tolgrens zooveel belangen in het gedrang komen, dat de kabinetten zich wel zullen afvragen of het verstandig is geweest alles buiten de parlementen en de betrokken oeconomische kringen om te bedisselen. Het is dan ook zeer goed mogelijk, dat de aan- drang van Duitsche en Oostenrijksche belang- hebbenden, gepaard aan den tegenstand in het buitenland, het „tolverbond" tot heel wat kleinere afmetingen, dw.z. tot een gewone heriziening van het bestaande handelsverdrag, terugbrengt. Nog beter ware het o.i. als de ietwat over ride stap van de Duitsche en Oostenrijksche regeeringen de staten, die zitting hebben in de Europeesche commissie, tot de overtuiging bracht, dat een algemeene oeconomische samenwerking, zij het op bescheidener schaal, voor alien heilzaam zou zijn. Te voren zullen echter nog veel stemmen van staatslieden om de couveuse van het embryonale „tolverbond" gonzen. Deze week zullen Laval, de Fransche eerste-minister, Henderson, de Engelsche, en Curtius, de Duit sche minister van buitenlandsche zaken, hun licht er nog over laten schijnen. Eerstge- noemde zal in de Kamer uiteenzetten, dat het kabinet en bloc achter Briand staat, terwijl Curtius' rede een antwoord aan Briand zal zijn. van de 2e naar de 3e klasse: J. J. Gerreman te Ter Neuzen; van de 3e naar de 4e klasse: P. I. van Houcke, G. L. Molegraaf en J. de Fouw te Ter Neuzen; van de 4e naar de 5e klasse: J. A. L. J. Meerendonck te Ter Neuzen. Niet bevorderd 1 leerling. Vervolgcursus timmeren. Van de le naar de 2e klasse: K. Dees en A. C. de Ferjter te Ter Neuzen, D. W. F. Kaijser te Driewegen, J. Vermeulen te Sluiskil, J, A. van 't Hoff, P. Tollenaar en J. A. de Smidt te Hoek en F. de Feijter te Othene. Van' de 2e kl. gediplomeerd: J. M. Peters en P. J. Rijnberg te Ter Neuzen en G. Meeu- sen en G. van Wijck te Hoek. Metselaars. Van de le naar de 2e klasse: A. A. van Alphen te Ter Neuzen en J. de Fouw te Hoek; van de 2e naar de 3e klasse: G. E. van Steenibergen te Philippine; van de 3e naar de 4e klasse: P. F. van de Velde te Zaamslag; van de 4e naar de 5c klasse: W. G. Simons te Ter Neuzen. Van de 5e kl. gediplomeerd: C. F. de Bree en J. J. Moens te Ter Neuzen. Bankwerkers. Van de le naar de 2e klasse: J van der Perjl en D. C. Kaan te Ter Neuzen, M. J. de Pooter te Zaamslag en F. Nicolle te Westdorpe; van de 2e naar de 3e klasse: A. Klaassen te Zaamslag; van de 3e naar de 4e klasse: M. J. Neve te Ter Neuzen. Gediplomeerd: J. J. M. Dobbelair te Ter euzen Vervolgcursus. Van de le naar de 2e klasse: P. M. van Wijck te Ter Neuzen, W. A. de Feijter en J. Bakker te Zaamslag. Van de 2e klasse gediplomeerd: Jac. Leunis te Ter Neuzen en G. J. Buijze te Hoek. Meubelmakers. Van de le naar de 2e klasse: D. Dooms te Ter Neuzen; van de 3e naar de 4e klasse: D. van Dix- hoom te Ter Neuzen. Electriciens. Van de le naar de 2e klasse: H. van Gremiberghe en R. van Dinteren te Ter Neuzen; van de 2e naar de 3e klasse: Urb. O. de Rijcke te Westdorpe. Vervolgcursus. Van de le naar de 2e klasse: C. W. J. de Regt en K. C. Dees te Ter Neuzen. Van de 2e klasse gediplomeerd: J. Klaas sen te Ter Neuzen. Schilderen. Van de 3e naar de 4e klasse: D. van Wijck te Ter Neuzen en L. F. P. de Krijger te Philippine; van de 4e naar de 5e klasse: C. Hangoor te Ter Neuzen en D. W. F. Kaijser te Zaam- ZAAMSLAG. Maandagavond vergaderde de afd. Vrede- rust tot Chr. verzorginig van Krankzinnigen in Zeeland onder presidium van D3. G. van Dis. Opening op gebruikelijke wijze. De ontvangsten bedroegen 381,12, de uit- gaven f 379,25, alzoo een goed slot van 1,87 Tot secretaris werd herkozen, de heer C. A. de Kraker en tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren Joh. Scheele en Jan Roose; als secun- dus S. de Putter. Besloten werd aanstaanden winter weer een spreker te laten optreden, naar toerbeurt is thans de beurt aan een Herv. predikant. Hiema sluiting der vergadering. van overtreding van de Motor- en Rljwielwet, gedeeltelijk is vrijgesproken en gedeeltelflk is ontslagen van rechtsvervolging. Door W. du B., oud 29 j., vrachtrtjder te Breskens, tegen het vonnis van den Kanton- rechter te Oostburg waarbij hij wegens over treding der Veewet is veroordeeld tot 50 boete of 30 dagen hechtenis. Door A. I. F„ oud 19 j„ fotograaf te Bler- vliet, tegen het vonnis van den Kantonrech- ter, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor 3 maanden. HET VRAAGSTUK DER DUMPING EN .ANTI-DUMPING. Op vragen van het Tweede Kamerlid Lovink 1. Kan de regeering mededeelen of de be- etudeering van het vraagstuk der dumping en anti-dumping zie bladz. 6 van de memorie van antwoord op de algemeene beschouwin- gen der staatsbegrooting voor 1931 haar reeds tot een bepaalde uitkomst heeft ge- leid? 2. Zoo ja, is de regeering dan bereid mede te deelen, of, in verband met het feit, dat in verschillende landen bepalingen in voorberei- ding zijn, om door zoogenaamde Einfuhr- echeine als anderszins weder verschillende AVONDTEEKENCURSUS AAN DE AMBACHTSSCHOOE TE TER NEUZEN. De avondteekencursus aan de Ambachts- school te Ter Neuzen is weer beeindigd. Dinsdagavond waren bestuur met directeur en leeraren en de cursisten in een der zalen voraameld en werden daar de door de cursis ten behaalde resultaten meegedeeld. Deze zijn als volgt: iBevorderd: Timmerlieden. Van de le naar ds 2e klacse: A. E. de Parw. F. K. van den Bulck, F. L. Dieleman, te Ter Neuzen, W. Covd te Drie wegen, C. J. Dieleman te Zaamslag; Van de 5e klasse gediplomeerd: M. Wisse te Zaamslag. Schildenscursus: le klasse. 1 leerling niet bevorderd; van de 2e naar de 3e klasse: J. R. Nobels te Sluiskil, R. A. Kolijn te Zaamslag, P. D. Riemens te Ter Neuzen. Van de 3e klasse gediplomeerd: I. C. Pro- voost te Axel, P. J. J- Willemsen te Zaamslag en C. P. Moens te Hoek. Typografen. Van de 4e naar de 5e klasse: J. M. B. van Houcke te Ter Neuzen. Van de 5e klasse gediplomeerd: A. J. van Aken te Ter Neuzen. Voortgezette cursus timmeren. Van de le naar de 2e klasse: J. J. A. Jurrij te Hoek en A. Dieleman te Ter Neuzen. De diploma's werden met een hartelrjke toespraak aan de betrokken jongelieden over- handigd door den voorzitter, den burgemees- ter J. Huizinga. ONDERLINGE VEEVERZEKERIN GSMAATSCHAPPIJ IN HET VOORMALIG Ve DISTRICT VAN ZEEEAND. Dezer dagen vergaderde bovengenoemde maatschappij te Hulst in de Palace-zaal van het cafd ,,De Koning van Engeland". Uit het aan de deelgenooten uitgebracht jaarverslag bleek, dat aan deelgenooten voor 27 ont- eigende paarden werd uitbetaald 9400 en voor 42 doode paarden f 10.938,75. Het aantal deelgenooten, dat aan het eind van het vorige jaar 592 bedroeg, die te samen hadden verzekerd 1548 paarden voor een be- drag van 599.470 of 390 per stuk, bedroeg 31 December 1930 580 met 1445 ver- zekerde paarden voor een waarde van 558.650 of f 385 per stuk. In de afdeeling rundvee werd voor 32 stuks vee uitgekeerd 7720. Het aantal deelgenooten dier afdeeling be droeg 344 die te samen verzekerden 880 stuks rundvee voor een waarde van 271.225 of gemiddeld per stuk f 310. Het jaar te voren was het aantal deelgenooten 349 met 898 verzekerde dieren voor een waarde van 260.560, of gemiddeld per stuk f 290. De afdeeling paardenverzekering aioot met een tekort van 1576,47, doch de afdeeling rundvee had een voordeelig saldo van 5642,59. HET KONINKE1JK BEZOEK AAN VLISSINGEN. De Koninklijke familie zal Vrrjdag 17 April as met den mailtrein van 12.38 te Vlissingen aankomen en zich te voet begeven naar het marine emplacement aan de bmnenhaven, waar de aanwezige opleidmgstroepen zullen worden geinspecteerd en het wachtschip „Noord-Brabant" en ook de gebouwen op dit terrein in oogenschouw worden genomen. Het bezoek hier zal duren van 12.45 tot 1.30. Weder te voet begeven H. M. de Koningin, H. K. H. Brinses Juliana en Z. K. H. de Prins zich dan naar de koninklijke wachtkamer in het station, waar het personeel van het Nederlandsch Loodswezen, onder leiding van den directeur, kapitein ter zee R. H. Amt- zenius, gelegenheid zal hebben zijn opwach- ting te maken. Te 1.45 begeeft de vorstelijke familie zich aan boord van de motorveerboot „Koningin Wilhelmina", die aan haar gewone aanieg- plaats zal liggen en aan boord waarvan zich dan reeds ongeveer 150 genoodigden zullen bevinden. Met de motorveerboot zal een korte vaartocht op de reede worden gemaakt, om dan de nieuwe haven in te varen. Na een toespraak van den Minister van Waterstaat zal H. M. een kort antwoord geven en daar- op een gedenksteen onthullen, die later in de kaaimuur, waarbij de boot zal st'il liggen, wordt aangebracht. Na deze plechtigheid vaart de boot naar haar aanlegplaats terug en debarkeeren de hooge gasten om vervolgens over de nieuwe keersluis te wandelen naar het z.g.n. Eiland, waar de Oranjebond en het Eiland-comite in de gelegenheid zullen worden gesteld hunne opwachting te maken. Te 3.10 wordt plaats genomen in de auto s om met een korten rit door de stad te 3.30 het in aanibouw zijnde ziekenhuis „Bethesda te bereiken, waar de voorzitter van het be stuur, Ds. J. S. Hartjes, een toespraak zal houden en H. M. de Koningin de gedenksteen zal onthullen, die een tekst zal bevatten. In het ziekenhuis wordt de thd gebruikt, wcarna naar he.t station wordt teruggereden, om te ruim 4 uur met een extra trein naar Den Haag terug te keeren. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen. In de week van 1623 Maart werd bij het Bureau der Kamer opgaaf gedaan van de volgende wijziging: N.V. Prima Coal Company, Schuttershof- weg 9, import en export van steenkolen. Overl. pres.-comm.T. L. L. Nolson. Uitgetr. comm.: E. Mary en E. J. L. Nolson. Handelsnaam ge- wijzigd in Naamlooze Vennootschap „Schelde- veem". Soort van bedrijf: cargadoors, stuwa- doors, expediteurs, reeders- en veembedrijf, handel in steenkolen, verdere brandstoffen en bijproducten en handel in steen. Ged. comm.: L. J. Hermans; plaatsverv. ged. comm.: R. A. P. R. Hermans, beiden te Antwerpen. Comm.: Mr. P. Dieleman, Middelburg; H. R. J. van der Veen en J. B. Galle, beiden te Ter Neu zen. Dir.: W. Hasekamp, Rotterdam en A. E. Fegueux, Antwerpen. Proc. J. B. Galle, Ter Neuzen. Maatschappelijk kapitaal f 250.000 geheel geplaatst en volgestort. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Strafzitting van 17 Maart. Veroordeeld wegens overtreding: Alg. Politieverordening Ter Neuzen. A. W. H„ a.b. Willin, 15 of 10 d. h.; J. D, Ter Neuzen, 1 of 1 d. h. Motor- en Rywielreglement. G. T. T., Axel, 20 of 2 w. tuchtsch.G. T. T., Axel, 2 w. tuchtsch., proeftijd 1 jaar. Alg. Politieverordening Axel. P. d. W., zwervende, 15 of 10 d. h. Binnenaanvarings-reglement. S. H., Leith, 5 of 1 d. h. Art. 453 W. v. S. I. T. v. H., Koekelberg, f 15 of 10 d. h. Leerplichtwet. C. W., Axel, 15 of 5 d. h. HET FRANSCHE INVOEIiRECHT OP VARKENS EN VARKENSVLEESCH. De directie van den landbouw deelt mee,. dat blijkens telegrafisch bericht van den rijkslandbouwconsulent te ParijiS de Fransche ministerraad de dnvoerrechten op varkens en varkensvleesch heeft verhoogd, Het invoerrecht op levende varkens be- draagt thans per 100 K.G. levend gewicht 150 francs in plaats van 100 francs, en dat op versch en gekoeld varkensvleesch per 100 K.G., 250 francs in plaats van 175 francs. '461' BILJARTEN. In de Societeit de Vergenoeging te Middel burg had Zaterdag een ontmoeting plaats tus schen vier leden dier societeit en vier der beste biljarters uit Ter Neuzen. Voor Middel burg speelden de heeren Bierman, Lamber- mont, Snethlage en Bosman, en voor Ter Neu zen de heeren De Pauw, Standaert, Spuih->f en Krijger. Er werden door iederen speler twee partijen van 200 caramboles gespeeld, de uitslag was: De PauwBierman 119200 en 200-176; Standaert-Lambermont 138200 en 173200; SpinhofSnethlage 200—138 en 200—169; KrijgerBosman 200140 en 200194. Ter Neuzen had totaal 1428 en Middelburg 1412 punten. Na afloop sprak de heer Bierman enkele woorden en wees er o.a. op, dat het voor Mid delburg een overwinning mag worden ge- noemd, dat de heer Lambermont tot tweemaal toe den als Zeeuwschen kampioen bekend staanden heer Standaert sloeg. Namens het bestuur der societeit overhan- digde spr. als herinnering een zilveren pla- quette, en hoopte dat dit een voorloopster mag zijn van een beker, die dan geregeld verdedigd zal moeten worden. De belangstelling voor dezen wedstrrjd was groot. Politie-rechter te Middelburg. Zitting van 31 Maart 1931. De volgende zaken werden behandeld: A. J., oud 37 j., arbeider te Breskens, werd verdacht, dat hij op 1 Maart j.l. te Breskens H. J. Harting heeft geslagen en gestompt, waarbij Harting een tand verloor. Eisch: 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. M. v. H., oud 35 j., zonder beroep te Zuid- zande, werd ten laste gelegd, dat hij te Zuid- zande Jan Huisman heeft beleedigd, door hem een brief te schrijven met een beleedigenden inhoud. Eisch: 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. E. A. d. W., oud 21 j., werkman te Honte- nisse, werd verdacht dat hij op 15 Februari j.l. te Hontenisse D. H. de Waal met een steen heeft gegooid, waardoor deze bloedend aan het hoofd werd verwond. Eischf 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak15 boete of 15 dagen hechtenis. De volgende hooger beroepen werden aan- geteekend Door C. S., oud 20 j., timmerman te Oost burg, tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 10 Maart j.l., waarbij hij wegens heling is veroordeeld tot 14 dagen hechtenis. Door M. v. F., oud 57 j., koopman te Mid delburg, tegen het vonnis van den Kanton- rechter te Ter Neuzen, waarbij hij terzake van vleesch op den openbaren weg ten verkoop in voorraad hebben, te Ter Neuzen, is veroor deeld tot 3 boete of 1 dag hechtenis. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie tegen het vonnis van den Kanton- rechter te Ter Neuzen, waarbij C. Z., oud 53 j., te Ter Neuzen, is schuldig verklaard aan overtreding van de Jachtwet zonder oplegging van straf. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie tegen het vonnis van den Kanton- rechter te Ter Neuzen, waarbij de Ambtenaar van het O. M. niet ontvankelijk is verklaard in de door hem aan A. J. d. V., oud 27 j., metselaar te Zaamslag, ten laste gelegde over treding van de Arbeidswet. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie tegen het vonnis van den Kanton- rechter te Ter Neuzen, waarbij P. A. K., oud 49 j., autoverhuurder te Zaamslag, terzake KOLENDAMPVERGIFTIGING. Zaterdagmorgen kwam het 15jarig knechtje van een wagenmaker te Purmerend aan de werkplaats van zijn patroon, doch vond deze gesloten. Hij dacht dat de wagenmaker nog sliep en ging een straatje om. De buren be- merkten eveneens, dat de wagenmakerij ge sloten bleef. Een onderzoek werd ingesteld, waaruit bleek dat het geheele huisgezin, be staande uit man, vrouw en twee kinderen, be- wusteloos op bed lag. De slaapkamer van de ouders stond vol kolendamp, terwijl in de slaapkamer van de kinderen, die door een deur gescheiden was van het vertrek, waarin zich de kolendampverspreidende haard be- vond, minder kolendamp was binnengedron- gen. De kinderen, die vergiftigingsverschijn- selen vertoonen, waren spoedig tot het be- wustzijn teruggekeerd, de ouders waren eerst Zaterdagmiddag tegen vier weer bij kennis- HET ONGELUK OP DEN BEWAAKTEN OVER WEG BIJ BLEREK. Men meldt uit Venlo: De directie van de Nederlandsehe spoor- wegen heeft met ingang van 27 Maart de spoorwegwachteres J. E., die dienst deed toen het autobus-ongeluk bij wachtpost 66 te Ble- rik geschiedde, ontslagen uit den dienst De spoorwegwachteres heeft appel aangeteekend bij het scheidsgerecht van de spoorwegen. DOOR EEN LEEUW GEBETEN. Een bediende van Burgers' Dierenpark te Amhem had zich Zondag tegen de voorschrif- ten met den verzorger van de leeuwen in een leeuwenkuil begeven. Nauwelijks was hij bin nen of een der leeuwen besprong hem en bracht hem drie beten toe aan de keel. Zijn metgezel wist hem te ontzetten. De jongeman werd voorloopig verbonden en naar het St. Elizabethgasthuis te Arnhem overgebracht. Zijn toestand is alleszins bevredigend. BIJ HET BAESPEL VERDRONKEN. Het 7-jarig zoontje Hendrik van den land- bottwer H. Koekoek te Hollandseheveld is in een wijk bij het huis te water geraakt en ver- dronken. Men vond den bal van het knaapje in het water drijven, zoodat men aanneemt, dat de jongen bij het spelen te water is ge raakt. VAN EEN NIEUWEN WINKEL EN EEN BEGINNEND AUTOBESTUURDER. De heer H. te Hoom had Donderdagavond een nieuwen sigareirwinkel op de Gouw ge- opend. Vrijdagavond reed plotseling een Ford-auto bij hem binnen, diwars door de etalage, zoodat alles vemield werd, behalve de Ford zelf. De gevel is ingedrukt. De auto werd bestuurd door den heer B., die de kunst nog niet verstond en een slechte proef heeft afgelegd. Er zijn geen persoonlijke ongeluk- ken gebeurd. EEN BRUTAAL HEERSCHAP. Donderdag was de familie v. d. W. aan de Schiekade te Rotterdam aan het verhuizen. Terwijl de verhuiswagen voor stond ver- scheen een man, die voorgaf op het huis te reflecteeren en verzocht rondgeleid te wor den. Een dochter des huizes heeft aan dit verzoek voldaan en heeft den bezoeker gedu- rende zeer korten tijd even alleen gelaten in een van de vertrekken. Kort daama is de man, na dank gezegd te hebben voor de moei- te, weggegaan. Woot even later kwam de werkster van de familie v. d. W. am geld vragen. Toen men dit wilde krijgen uit de kamer, waarin de man even alleen geweest was, bleek deze uit een gesloten muurkast bwee tasschen met geld te hebben wegge- nomen. De dochter des huizes is dadelijk naar buiten gesneld en heeft aan den voerman van den verhuiswagen medegedeeld wat was. Deze is den bezoeker nagerend, die weldra in de gaten kreeg, dat hij' achtervolgd werd en het op een loopen zette. De vluchteling gooi- de zijn overjas weg, waarin later de twee tas schen met geld bleken te zitten en kort daar- na heeft een agent den man gegrepen. Het bleek de 34-jarige muziekschrijver A. H. te zijn, een recidivist. Hij is opgesloten. ONEERLIJK JACHTOPZIENER. Te Stoutenburg wordt de jachtopziener K. verdacht van verduistering ten nadeele van zijn principalen. K. had het toeizicht over de landerrjen en het jachtgebied van eenige per sonam Een heeft nu onverwacht een onder zoek ingesteld. Bij dit onderzoek bleek dat K. vele jaren van deder der vier in zijn dienst zijnde werklieden, eenige guldens per week inhield op het loon. De vier werklieden ont- vangen thans een groot bedrag, dat hun als looiT toekomt, vermeerderd met de rente. De amibtswoning, waarvan K. tot nu toe gebruik maakte, is hem ontzegd. SCHERPERE GRENSCONTROEE. Werd voor eenigen tijd het getal kommie- zen langs de Pruisisch-Geldersche grens aan- zienTjk uitgebreid, thans heeft men, naar wij in de „Tel." lezen, een maatregel getroffen om de kommiezen telkens van standplaats te verwisselen, opdat deze door de smokkelaars nie't te spoedig herkend worden en opdat deze ndet te veel vertrouwd raken met de grens- bevolking. DIEFSTAE OP SCHEPEN. Te Rotterdam komen den laatsten tijd veie diefstallen op schepen voor, wanneer's Eater- dags- en Zondagsavonds de schipper met zjjn gezin de stad is ingetrokken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5