ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Tweede Blad. No. 8658 VJRIJDAG 20 MA ART 1931. 71e JAARGANG, BINNENLAND BUITENLAND. SPORT. PREDIKBEU B;T E1, Feuilleton-vertelliDgen. OPTREDEN TEGEN HET BELEEDIGEN VAN DE REGEERING OF HAAR LEDEN IN PRUISEN. TER NEUZEN, 20 MAART 1931. HET BURG. ARMBESTUUR EN DE WERKLOOZENZORG. VOETBAL. Onze Adverteerders. BRABANTSCHE BRTEVEN. aBern?.. i-ZWm EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Voortgezet wordt de behandeling van de to*gnooting van onderwijs. De beer Polak (s.-d.) steunt het betoog van den heer De Jong ten gunste van het onder- wtfa in esperanto op de lagere scholen. Voorts drhtgt hij aan op totstandkcuming van wetten husake monumenten- en natuurbescherming. De heer De Gijselaar (c.-th.) wenscht een- held gebraoht te hebben inzake de spelling. Voorts wenscht hij het stadhuis van Veere tn onderboud brj het Rijk. Do heer Ossenaorp hepleit totstandkaming van een Rijks paedagogisch instituut. Invoering van onderwijs in esperanto op de lagere scholen acht hij verkeerd. In Friesland zou spreker op de lagere school ook eenig onderricht tn de Friesche taal willen zien gegeven. Regeling van het voorbereidend onderwijs aoht hij urgent. MoTrouw Pothuis-Smit (s.-d.) wenscht on derricht in volkenbondskennis op de lagere en middelbare soholen. De heer Serrarens (r.-k.) wijst erop, dat kennis van esperanto niet den sleutel tot een aieutw cultuurgebied geeft en sluit. zich aan den heer Ossendorp. Minister Terpstra hoopt hij de a s. herzie- ntng van de l.o.-wet met een definitieve rege ling voor buitengewoon onderwijs te komen. Toelating van het Esperanto in het zesde en xervende leerjaar komt bij de herziening van de lager onderwijswet aan de orde. Spreker waoht het advies van den onder- wijsraad Inzake de Friesche taal op de lagere scholen in Friesland. De ontiwerpen inzake de natuurbescherming en monumentenzorg zijn nagenoeg gereed. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. De motie van den heer IJzerman betref- fende de bestemming van overschotten van vorige dienstjaren voor dekking van de crisis- uitgaven wordt verworpen met 58 tegen 22 stenunen. Bij de eindstemming over het amendement- Beumer om art. 3 van het wetsontwerp hou- dende bepalingen omtrent een onderzoek naar adheepsramp en op binnenwateren (als voor- sstter der commissie een jurist) staken op- nieuw de stemmea, zoodat het amendement wordt beschourovd als te zijn verworpen. Voortgezet wordt de behandeling van taatstgenoemd wetsontwerp. DE TARWE-OOGST 1930 EN DE TARWEWET. Op de vraag van het Tweede Kamerlid den heer Braat, betreffende het nemen van maat- regelen van Regeeringswege tot het verleenen van steun aan de tarweverbouwers van het oogstjaar 1930, heeft de Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landibouw geantwoord dat over de vraag of en zoo ja, in hoeverre de tarwe-oogst 1930 in de uitvoe- ring van de Tarweiwet 1931 zal kunnen wor den opgenomen, overleg wordt gepleegd met verschillende landbouworganisaties. Wanneer dit overleg zal zijn beeindigd, zal de Minister zijn etandpunt ten deze kunnen bepalen. UITVOERING VAN DE TARWEWET Het Nederlandsche Correspondentiebureau tn Den Haag meldt: Van wellngelichte zijde wordt opgemerkt, dat mededeelingen omtrent de samenstelling ▼an de commissie van advies voor de uitvoe- ring van de Tarweiwet en omtrent een even- tueel vast te stellen maalpereentage In dit stadium als voorbarig zijn te beschouwen, aangezien omtrent de samenstelling van de commissie eerst iets kan worden meegedeeld, eoodra de bevoegde macht in staat zal zijn daaromtrent een beslissing te nemen, terwijl w&t de bepaling van het maal-percentage be- treft, gewacht dient te worden op de vast- artelling van den algemeenen maatregel van bestuur, die daaromtrent riohtlijnen zal aan- geven. Omtrent de kwestie van de levering van bloem aan de bloemverwerkende industrieen (met inbegrip van de broodbakkerijen, die tevens het banketbakkersbedrijf uitoefenen) v em amen wji uit goede hron, dat het in de bedoeling ligt, de regeling van de distributie van de voor deze bedrijven benoodigde onver- aiengde bloem zooveel mogelijk in overleg met belanghebbenden vast te stellen en de uitvoering van de regeling, behoudens de ver- eisohte contrdle, zooveel mogelijk aan hen over te laten. Zeer waarschijnlijk zal de oprichting noo- dilg zijn van een centraal distributiebureau. Omtrent deze aangelegenheden zullen dezer dagen besprekingen worden gevoerd met ver- tegenwoordigers van organisaties der belang- bebbenden. Ondertusschen vult het Hbl. dit commu nique besprekende, dit nog aan met enkele mededeelingen omtrent de uit te voeren rege ling. O.m. dat men reeds begonnen is met het nannemen van controleurs, verdsr dat de Tarwe-organisatie, die nog niet officieel is opgericht, reeds een voorschot aan de regee- ring heeft gevraagd van 40.000 en tenslotte dat men zich een ,,aanloop-maalcijfer" denkt van vijf procent. De datum van in werking treden is dan afhankelijk van de uitkomst der inventarisatie oogst 1930. Mocht ib.v. blijken, dat de nog aanwezige bruikbare voorraden uit dien oogst bij een maalcrjfer van 5 voor vier maandsn toe- reikend zijn, dan ligt het in de bedoeling 66n maand minder, dus drie maanden voor 15 September, het maalgebod in werking te stel len, dus b.v. op 15 Juni. Alleen indien de uitkomst der inventarisatie oogst 1930 wat betreft hoeveelheid en vooral qualiteit „miniem" is, zal de regeling eerst op den oogst 1931 van toepassing worden verklaard, aldus is de bedoeling van den Minister. DE UITZENDINGEN VAN DE MATTHaUS- PASSION EN DEN VOETBALWEDSTRIJD HOLLAND—BELGIe. Het Landelijk Comitd Belangen Luisteraars deelt aan de N. R. Crt. mede: De perstoerichten, die dezer dagen in de verschillende bladen over deze uitzendingen verschenen zijn, geven een foutieve voorstel- ling van zaken, welke geheel voor rekening van de V.A.R.A. komt. De V.A.R.A. heeft zonder kosten en zonder dat deze vereeniging ook maar iets van haar zendtijd heeft moeten afstaan, een offer aan het algemeen kunnen torengen, doch zij heeft dit niet gewild. Twee hoogtepunten in de uitzendingen van de A.V.R.O. zijn sedert langen tfid geweest de uitzending van de Matthaus-passion en die van den voetbalwedstrijd HollandBelgie. De A.V.R.O. heeft de V.A.R.A. aangeboden, haar Zondagavond te ruilen met den Zater dagavond van de V.A.R.A., waardoor het mogelijk geworden zou zijn, dat de A.V.R.O. op Zaterdagavond de Matthaus-passion en op Zondagmiddag den voetbalwedstrijd kon uit- zenden. De V.A.R.A. heeft evenwel pertinent geweigerd, in dit voorstel te treden. Toen heeft de A.V.R.O. wel het zwaarste moeten laten gelden en heeft deze vereeniging be- sloten. de Matthaus-passion' uit te zenden op Zondag. De V.A.R.A. deelt mede: Door het bestuur van de V.A.R.A. is gister- morgen aan de A.V.R.O. het volgende tele gram gezonden: Hemieuwen onze bereidverklaring tot uit zending Matthaus-passion op Zaterdagavond, waarop tot nu toe geen antwoord ontvangen, teneinde u in de gelegenheid te stellen op Zondagmiddag voetbalwedstrijd Holland- Belgie uit te zenden, waardoor belangen aller groepen luisteraars worden gediend. Verzoe- ken thans omgaand antwoord. RADIOS TORINGEN. In de politie-verordeningen van Tilburg is thans een bepaling ter voorkoming van radio- hinder opgenomen. DE STEUN AAN DE SUIKERBIETEN- INDUSTR1E. De Bond van Cooperatieve Suikerfahrieken heeft z'jn etandpunt ten aanzien van het bie- tenwetje in een officieel adres aan den Mi nister uiteengezet. Hij wijst er op, dat bij de leden der cooperatieve suikerfahrieken alge meen een gevoel van teleurstelling en onte- vredenheid is ontstaan, dat de iuit den steun resulteerende bietenprrjzen voor de boeren onvoldoende zijn, niet alleen om de teelt ren- dabel te maken, maar zelfs om aan de biet de voorkeur boven andere gewassen te geven. Verder worden de steunbedragen en de prijsgrenzen onvoldoende genoemd, zoodat de voorgestelde maatregelen het in stand hou- den der bietencultuur niet zullen waarborgen. Tenslotte wordt de meening geuit, dat bij verhooging van den steun, de Nederlandsche landbouw g66n grooteren steun zal ontvan gen dan overeenkomt met het belang, hetwelk de gemeenschap heeft bij de bestaansmoge- lijkheid van den landbouw. De bond spreekt dan de hoop uit, dat de Minister de verhoo ging van den steim zal bevorderen. ANT WERPEN-LINKEROEVER. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt De commissie voor den aanleg van de ag- glomeratie, welke op den linkeroever der Schelde, op het door de stad Antwerpen ge- annexeerde gebied, zal worden gebouwd, heeft het ontwerp van den Duitschen ingenieur en architect Stubbe aangenomen, na het eenigs- zins gewijzigd te hebben. Het ontwerp-Stubbe voorziet geen kademuren op den linkeroever der rivier, maar een boulevard van 100 meter breedte. Verder zal een breede laan van den tunneluitgang naar den Gentschen Steenweg en het nieuwe spoorwegstation Antwerpen— Vlaamsche Hoofd leiden. De steenweg naar Gent wordt 60 meter breed. Verder zullen de thans in de polders, aldaar liggende „wee- len" of vijvers behouden blijven en in een park van 90 hectaren worden opgenomen. In den omtrek wil men ook nog verscheidene tuin- dorpen bouwen. PANTSERKRUISER B. De Duitsche socialisten hebben, naar de N. R. Crt. mededeelt, besloten door den zuren appel heen te bijten en zoowel in tweede als derde lezing der begrooting van landsverde- diging bianco te stemmen over de twee krui- serposten, t.w. bet laatste crediet voor krui- ser en het eerste voor B. Hoe het met de socialistische voorstellen tot heffing van extra-opcenten op de tantieme en inkomstenbelasting zal gaan, blijft onze- ker. De Vorwarts doet in haar beschouwing, welke het besluit van de Rijksdaggroep om de regeering den kruiserbouw mogelijk te maken voor de socialistische kiezers aanne- melijk tracht te maken, een beroep op diezelf- de regeering om in ruil de billijke eischen der socialisten niet in den weg te staan. ,,Het zou in de hoogste mate on-politiek van de regeering zijn dat wel te doen, in het ver- j trouwen dat de socialisten zich ook dan nog verstandiger zouden toonen dan zij en het niet tot de laatste consequenties zouden laten komen." Het is een ingewikkelde zin, waar- in het socialistische orgaan de regeering waarschuwt het niet op buigen of barsten te laten aankomen, maar men kan er toch wel uit lezen dat de socialisten zelf lang niet ge- rust zijn op de vervulling van bun „billijke eischen". De Pruisische minister van binnenlandsche zaken hesft met het oog op het steeds veel- vuldiger voorkomen van grove belesdigingen aan het adres der Rijks- of Staatsregeering of van haar leden, geuit in openbare verga- deringen, de politie nieuwe instrueties gege ven. Bijeankomsten, van welke kan worden verwacht, dat er onvredelievende betoogin- gen zullen worden gehouden, kunnen niet al leen bij den aanvang worden ontbonden, maar reeds bij voorbaat worden verboden. Voorts kan de berechting der schuldigen worden be- poedigd en zonder achriftelijke aanklacht geschieden. Indien de scbuldige een afge- vaardigde is, kan hij, zonder dat met zijn im- muniteit rekening wordt gehouden, terstond worden gearresteerd. De bij vergaderingen aanwezige agenten kunnen evtl. strafbare uit- latingen terstond noteeren, om later In staat te zijn ze te beeedigen BAKKERSSTAKING TE ATHENE. Te Athene lis een algemeene bakkersstaking uitgebroken. De regeering heeft besloten in elk geval zorg te dragen voor de broodvoor- ziening der hoofdstad en heeft daarom beslag doen leggen op alle bakkerijen. CONCERT VAN HET MUZIEK- GEZELSCHAP. Wij vestigen hierbij de aandacbt op de in dit nummer voorkomende advertentie betref fende bet op a.s. Woensdag door het muziek- gezelschap ,,De vereenigde werklieden" in het Concert- en Bioscoopgebouw te geven con cert. Naar we vememen wordt weer een veel- belovend programma geboden. Nevens de muzieknummers, zoowel voor harmonie als voor symphonie-orkest, wordt opgevoerd de vaudeville ,,Fadette" of ,,De kleine Heks", een stuk dat reeds vroeger hier werd uitgevoerd en steeds groot succes bebaalde. Alles doet verwachten, dat het ook nu weer niet aan be- langstelling zal ontbreken. Door den Ter Neuzenschen Bestuurdersbond en den Cbristelijken Bestuurdersbond is een adres gericht aan den gemeenteraad van Ter Neuzen. waarin wordt te kennen gegeven, dat zij met angst den nood der werklooze arbei- ders zien toenemen, speciaal van hen die geen rechthebbenden meer zijn van hun werk- loozenkassen. Zij verzoeken daarom den raad in spoedvergadertng bijeen te willen komen, teneinde het Burgerlijk Armbestuur met aan- drang te verzoeken, zoo spoedig als eenigszins mogelijk is, bij de werkloozen-uitkeeringen de normen in acht te willen nemen van de steun- regeling welke door den raad in zijn vorige zitting zijn vastgesteld, maar waarop de goed- keuring van den Minister nog steeds wordt verwacht. SCHKEFSBOUW. Dezer dagen had op de Noord de goedge- slaagde proefvaart plaats met de nieuwe stoomsleepboot ..Cornelia", gebouwd door be- middeling van den Scheepsmakelaar P. A. van Bouchaute, te Ter Neuzen, voor rekening van den heer R. P. Meeusen te Ter Neuzen. Deze boot, waarvan het casco is gebouwd op de werf van den beer W. Mulder te Stadskanaal, is lang 20,30 M., breed over alla3 5,16 M. en hoi 2,30 M. De voortstuwingskracht wordt ontwikkeld door een triple expansie stoom- rnachine van 180/200 I. P. K. welke gevoed wordt door een cilindrisch liggende ketel met een ,,Morison" uitneembaar vuurkanaal en een verwarmend oppervlak van 66 M2.; machine- en ketelinstallatie zijn geleverd door N.V. Machinefabriek ,,Bolnes" te Bolnes. Eenigen tijd geleden had de aflevering plaats van een dito boot, genaamd „Bona Spes II", gebouwd voor rekening van den heer H. Vermeulen te Dordrecht. Beide booten zijn modern ingericht en voor- zien van een ijssteven, zoodat zij kunnen die- nen als ijsbrekers. PROV. STOOMBOOTDIENST. Met Ingang van 1 April hebben Ged. Staten benoemd tot stuurman bij den Prov, Stoom- bootdienrt op de Westerscbelde, den heer P. J. den Outer, thans dekknecht bij dien dienst. STEUN -AAN DE BIETENTEELT. Verschenen is de memorie van antwoord op het voorlooplg verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot steun aan de suikerbie- tenteelt. Wij vermelden daaruit thans, dat de Minister gevolg gevende aan den aandrang uit de Kamer de garantie wil verhoogen van 4,tot 4,50. Voorts wordt de regeling aangevuld met de volgende bepaling: In het bijzondere geval, dat, in verband met den suikerprijs de garantie zou moeten worden gekort en tegelijkertijd de gezamen- lijke opbrengst van pulp en melasse lager is dan 2,50 per 1000 K.G. bieten, wordt deze korting niet toegepast voor zooveel boven- bedoelde mindere opbrengst van pulp en me lasse, berekend per 1000 K.G. bieten, de stij- ging van den suikerprijs, eveneens berekend per 1000 K.G. bieten heeft geneutraliseerd. GEMEilNTERAAD VAN BIERVLIET. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering werd het voorstel van de meerderbeid van B. en W. om tot ontbinding over te gaan van de N.V. Zeeuwscb-Vlaamsche Waterleiding Mij. in verband met het besluit van de com- missarissen der maatschappij om de aandeel- houders een voorstel tot ontbinding te doen, aangenomen met 5 stemmen, terwijl 2 leden, n.l. de heeren De Kok en Micbielsen, zich van stemming onthielden. Benoemd werd met algemeene stemmen als onderwijzeres aan school A mej. J. M. van Dixhoorn, no. 1 der voordracht, tegen 1 April aanstaande. Besloten werd adbaesie te betuigen aan een tot den minister van Financien gericht adres van het gemeentebestuur van Hoek om de indijking van een gedeelte van de Braakman te willen bevorderen en ook aan een adres van het gemeentebestuur van Arnemuiden om ook na 1 Januari 1936 vrijstelling te kun nen verkrijgen van het geven van onderwijs in de lichamelijke oefening. In behandeling kwam nog een verzoek van hst gemeentebestuur van Westdorpe om ad- hass e te betuigen aan een tot de regeering gericht adres om maatregelen te nemsn to het weren van buitenlandsche arbeidskrach- ten. De berlissing hierover werd na uitvoerige discussie aangchouden. WEGENBELASTING IN BELGIE. De Minister van Financien heeft bepaald, dat aan houder3 van motorrijtuigen, die inge- volge bet K. B. van 17 Februari 1931, hou- dende vrijstelling van wegenbelasting voor in Belgie wonende of gevestigde houders van motorrijtuigen, aanspraak hebben op bedoelde vrijstelling, een kostelooze belastingkaart wegenbelasting no. 14, no. 15 of no. 16 wordt uitgereikt door den ontvanger te wiens kan- tore een daartoe strekkend verzoek wordt ge- daan. Voordat wordt aangenomen, dat de houder op vrijstelling van wegenbelasting hier te lande aanspraak heeft, dient hij te hebben aangetoond, dat hij in Belgie woont of geves- tigd is zonder hier te lande een domicilie of woonplaats of vaste inrichting te hebben en dat het motorrijtuig, waarvoor afgifte van een kostelooze wegenbelastingkaart wordt verlangd, in Belgie is ingeschreven als toebe- hoorende aan een houder, die daar te lande woont of gevestigd is. ZAAMSLAG. Bij den gemeente-veldwachter J. van Wes- tenbrugge alhier zijn iniichtingen te bekomen omtrent een in deze gemeente gevonden rjj- wielbelastingmerk 19301931. VLISSIN GEN. Het was Donderdag 100 jaar geleden, dat Jacob Hobein zijn heldendaad verrichtte door het redden van de Nederlandsche vlag bij Philippine. Dit feit werd door de marine te Vlissingen op eenvoudige wijze herdacht door het plaat- sen van een krans op den grafsteen van den zeeheld op de oude begraafplaats aldaar, w&hr Hobein in Mei 1888 ter aarde werd besteld. Dit geschiedde door den onder-commandant der marine te Vlissingen, den kapitein ter zee C. Rubl, die zich daarvoor naar de begraaf plaats had begeven met officieren, onderof- ficieren en matrozen van de opleiding te Vlis singen. Nadat alien rond het graf waren opgestela sprak de kapitein ter zee ongeveer bet vol gende Officieren, onderofficieren en overige man- schappen van „Hr. Ms. Noord-Brabant". Wij staan hier aan de laatste rustplaats van hem, die eenmaal de Nederlandsche vlag heeft hoog gehouden. Thans wil ik slechts dezen krans neerleggen op zijn graf. Na terugkomst aan boord van het wachtschip hoop ik voor u en de overige bemanning in een toespraak de heldendaad van Hobein te schetsen. Hierna legde spreker een grooten krans, waaraan linten in de Oranje- en nationale kleuren, en met het opschrift: ,,Opvarenden van Hr. Ms. Wachtschip, Vlissingen 1931" op den grafsteen neer. Na bet verrichten van deze plechtigheid, zeide de heer Ruhl: Jacob Hobein steeds zul len wij uw schoon voorbeeld voor oogen houden." Hiema marcheerden alien terug naar het wachtschip en sprak kapitein ter zee Rubl de jeugdige schepelingen daar toe en wees op de beldendaden van Hobein, die hq den jon- gens ten voorbeeld stelde. Reeds voor deze herdenking was een krans gehangen aan het hek van het grafmonument met rood wit en blauw lint, waarop staat: „Hulde aan de nagedachtenis van Jacob Hobein. Burgemeester en Wetbouders van Vlissingen." (M. Crt.) Omtrent het feit zelf, sebrijft de heer H. G. van Grol, archlvaris, in de VI. Crt. het vol gende Nu het een eeuw weder geleden is, dat Jacob Hobein zijn heldendaad volbracht, is het niet meer dan passend, dit feit nog eens in de herinnering terug te brengen, en tevens z\jn staat van dienst. Hij was te 's-Gravenhage geboren den 8en Januari 1810 als zoon van Jan en Hendrika Verweij. Op 13-jarigen leeftijd, na den dood zijner moeder, ging hij als scheepsjongen bij de marine in dienst en werd, na eenige reizen naar de Middellandsche Zee en Zuid-Amerika in 1830 bevorderd tot rnatroos 2e klasse. In hetzelfde jaar werd ter beteugeling van den opstand o.a de „Sumatra" naar Antwer pen gestuurd, op welk schip, dat aan lager wal geraakte en verloren ging, ook Hobein diende. Hij werd overgeplaatst op de brik „de Gier", die een werkzaam aandeel nam aan bet bom- bardement van Antwerpen op 27 October; toen de groote schepen in December door ijs- gang de Schelde moesten ontruimen, vertrok zijn bodem naar Vlissingen. Aldaar werd hij geplaatst op de kanonneerboot no. 33 en ver trok weer naar het tooneel van de omwente- ling. Op den 19den Maart 1831 lag hij met de kanonneerboot no. 33 en nog enkele andere in de Braakman tuisschen Biervliet en Philip pine. Luitenant Verdooren, die op de kanonneer boot no. 30 het bevel voerde, zond een sloep uit om het visschen te beletten, dat verboden was geworden, toen het bleek dat vele vis- schers zich als verspieders lieten gebruiken. Te dlcht onder het fort Isabelle op den Zui- delijken oever van de Braakman gekomen, moest de sloep wijken en raakte des morgens op het daarbij gelegen Schapenschor aan den grond. Daar door het lage water de kanonneer boot de sioep niet bereiken kon, werd zij door de bemanning verlaten, die over de schorren naar het oorlogsscbip terugkeerde. Bij opko- mend getij werd echter des namiddags de sloep vlot en begon naar den Belgischen oever te drijven. Daar men de vlag in de schuit had laten liggen, werden er vrijwilligers gevraagd om die te halen. Enkelen beproefden het, doch slaagden niet, door het hevig geweervuur der vijanden af- geschrikt. Hobein verklaarde zich bereid om het alleen te ondernemen. Hij begaf zich zoo hoog mogelijk boven- strooms te water en zwom meer dan een half uur, terwijl de Belgen onophoudelijk schoten. Het gelukte hem met groote inspanning de sloep te bereiken, zich van de vlag meester te maken en die aan boord van de kanon neerboot terug te brengen. Dit heldenfeit, kort na de daad van Van Speiik, klonk door het land en den 18den April daaraanvolgende kreeg de jonge rna troos de Militaire Willemsorde. (Kon. Besluit 8 April 1831, No. 39). Hobein ontving boven- dien verschillende geschenken. Hobein bleef brj de marine in dienst en werd in 1844 bevorderd tot opperstuurman le klasse met den rang van adjudant-onderoffi- cier. Hij nam deel aan verschillende expedi- tles naar Indie, in 1857 nog aan die in de baai van Lampong op Sumatra. In 1871 werd hij gepensionneerd, na nog commandant te zijn geweest van een opleidingsschip. Hij woonde daama te Vlissingen, waar hij nog 17 iaar een rustig leven leidde. 14 April 1888 werd hij daar met militaire eer begraven. Naar uit de ,,Sp.kr." blijkt, is de wed trjjd TemeuzenZierikzee voor Zondag 29 Maart uitgesteld. Inplaats van deze ontmoeting is nu voor dien datum vastgesteld TemeuzenAxel. HET BELGISCHE ELFTAL. Het Belgische elftal, dat op 29 Maart te Amsterdam uit zal komen tegen het Neder landsche, is als volgt samengesteld Doel: Badjou (Daring). Achter: Nouwens (R. C. Malines) en Hoy- donckx (Hasselt). Midden: Verboren (Berchem), Helleman* (F. C. Malines) en Moeschal (Racing). Voor: Versyp (F. C. Brugeois), Voorhoof (Liersche S. K.)i Capelle (Standard), Secre tin (Montegnee) en Ledent (Standard). We voldeden aan de uitnoodiging van den heer I. Fonteijn, om eens een kijkje te nemen in zijn nieuw aangebouwd magazijn. We kre- gen hierbij den indruk, dat de ondernemings- geest van dezen ondememer hem zich vol- komen aan de eischen van den tijd doen toe- passen. Nadat hij reeds verschillende, van buiten waameembare verbetering aan zijn winkel aan de straatzijde heeft aangepast, heeft hij aan de achterzijde een ruim maga zijn doen bouwen, waarvan twee verdiepingen zeer doelmatig met rekken zijn ingericht, die het mogelijk maken een zeer ruime sorteering heerencostumes zeer overzichtelijk te bergen. Dit stelt hem, nog beter dan te voren, in staat zijn clienteele te bedienen, want er is inder- daad voor elk wat wils. Zij, die zijn winkel bezoeken, zullen dit voorzeker ervaren. ZONDAG 22 MAART 1931. Ned, Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9% u., Dr. L. J. Cazemier en 2 u., Dr. L. J. Cazemier, biduur voor de oogst. Sluiskil. 9% u., de heer L. Dek en 2 u., de heer L. Dek, biduur voor de oogst. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9y2 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. ias van Gent. 9(4 u,, Ds. H. Akersioot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersioot van Houtcn. Roos. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9(4 en 2 u„ Ds. J. B. Vanhaelen. Zaamslag. 9>4 u. en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9(4 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5(4 u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Otid-Gereformeerde Genieer.i- Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5(4 u., leesdienst, Lokaal „Eben-Hai5zer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen Nam. 5(4 u., Evangelisatie. U.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8(4 en 10 uur. 's Namiddags om 2(4 uur Lof. Ulvenhout, 17 MdSrt 1931. Menler, 't Is ieveraans zoo nog schrale- kens, amico. Scherpe noord- oosters snijen deur de locht en stri ken over d'66rde, die droog en uit- gepieterd te ver- poeieren leet van al die droge kouw. Nog ginnen braandnetel kan d'r groeien, ter wijl da-d-ontuig aanders zelfs uit de haardsteenen keien opschiet. En toch, al zien me-n-et zoo nie, d'r zit werking in alles. Waant de enkeld' uren da-d-et zonneke per dag te schijnen staat, gebeurt er nog veul. 't Hout dat er zoow op 't oog uitzie as pin- haar, zoo haard en zoo dor lijk Trui d'r vlerbtje as ze 's avonds naar bed gaat die twijgskes waar de schrale, scherpe winden deurhenen rauscben da-d-et allegaar krokt en fluit, kek, as ge ze in oew haanden nirnt en goed beziet, ollee dan lacb 't in oew. Waant dan ziede de knopkes op duuzenden plakskes tegelijk dijen en ier en daar werendig al op barsten staan! Komen er gruune puntekes uit de basjes loeren. Dan ziede 't leven daankbaar veur d'n dag kruipen naar 't zonneke toe en wa ge dan van binnen vuult, da-d-is 't zelfste as wanneer d'r 'n lekker zonneke oewen nek stooft. Dan vuulde 't zonnestraaltje van geljjk

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5