ALGEMEEN NIEUWS- EH ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. m m Eerste Blad. Da Purperen Schaduw ALLES PIRIN dewereid No. 8656 MAANDAG 16; MAART 1931 71 e Jaargang. Biff NENL A HO. FKUILLKTOV. AUTOS MOTORS N!JVERHEID BUITENLAND. nrr BEAD verschunt iederen MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. door EDMUND SNELL. 44) U niesf, krijgf rllllngen, U bent verkouden. l»HI I—'III' T 3BBBSS^SKiEkJaaST!«K«*®<W«- uce.4R.^-.x/Hssan-^r^:^ ABO.N'.NEMENTSI'RHSBinnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen /iso per 3 maanden Bij voorultbetaling fr. per post 6,60 per jaar Vo ir BclgiS en Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post - Abrmnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uttgeefster: Flrma P. J. VAN DF« SANDE. GIRO 38150 TF.I.EFOON No. 25. AD VERTENTIisNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer /0,20. Grootere letters en cliches worden aaar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentlfin bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrrjsrbaar Is. Inzending van advertentlen llefst AAn dag voor de uitgavo. mmwwiiiiPR EERSTE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Woortgegaan wordt met de behandeling van de begrooting voor buitenlamdsche zaken. De heer Van Embden (v.-d) betoogt, dat studs den wereldoorlog onze kraoht tot hand- having van het neutraliteitsrecht relatief Is venswakt. De Volkenbondspolitiek, zooals onze regeering ze voert, met militaire sanc- tles, acht apreker een loterij, waaruit alleen n*eten kunnen worden getrokken. De heer Oudegeest (s.-d-) bepleit verhete- rlng van de diplomatieke en consulaire diens- ten, in overeenstemming met de groote inter- nationale beteekenis van ons land, alsmede ▼erruiming van de opleiding tot arbeid voor den International en opbouiw van Geneve. Voorts bepleit hij propaganda door de Regeering voor intemationale ontwapening. De beer Smeenge (lib.) vraagt faciliteiten voor de Nederlandsche scbippers inzake be- taling van belasting, wanneer zij Belgie aan- doen. De beer Van Gitters (a.-r.) spreekt zijn vertrouwen uit tn de regeering inzake de Scheldekwestie en acbt het plan van den heer v. d. Lan.de niet aanvaardbaar. De heer Brief (a.-r.) vraagt een duidelijke verklaring van den Minister, dat het Schelde- kanaal geen Nederlandsche wensch is. De heer Foc,k (lib.) wenscht betere voorbe- relding van de consulaire ambtenaren, ook met het oog op Indie. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Aan de orde komt bet wetsontwerp tot wieiging van de Octrooiwet. be heer v .d. Waerden (s.-d.) meent, dat de octrooiwetgeving in de eerste plaats de maatschappij moet dienen en niet den uit- vinder. Hij wijst op de monopolistische positie, die bedrijven als Philips innemen, door octrooi- rechten, hetgeen een nadeel voor den con- Bument is. De vraag is nu, of de termrjn voor de geldigheid van octrooien moet uit- gebreid worden. Spreker heeft op zichzelf geen bezwaar tegen eenige verlenging, maar wenscht verkort te zien den termijn van drie jaar, die thans verloopt tusschen aanvraag en ectrooiverleening. De heer v. d. Bilt (lib.) meent, dat de prac- tifk heeft aangetoond, dat de beschermings- termijn te kort is, en dat de regeering goed werk deed met indlening van dit ontwerp. Mej. Katz (c.-b.) acbt de argumentatie van de regeering voor de verlenging van den toe- eehermingtermijn zeer vaag en ontkent, dat het streven naar de verlenging algemeen zou z$n. De octrooihouders hebben h. i. bescber- ming genoeg. J. H. DE WAAL MALEFIJT. t Vrijdagmorgen om 4 uur is te Katwijk aan Bee op 79-jarigen leeftijd overleden de heer J. H. de Waal Malefijt, oud-minister van kolo- oien en oud-burgemeester van Katwijk. De beer de Waal Malefijt wa3 den 31sten .lanuari 1852 te Overveen geboren. Hjj genoot ultgebreid lager onderwijs en was burgemees- ter van Westbroek en Achttienhoven, lid (sederl 1892) van de provinciale en later van gedeputeerde staten van Utrecht, lid (sedert 1897) van de Tweede Kamer (voor het dis trict Breukelen), van 19091913 minister van kolonien in het ministerie-Heemskerk, daama lid van de Eerste Kamer (voor Zuid-Holland) en burgemeester van Katwijk. Ook in de anti- rervolutionaire partij, tot welke hij behoorde, heeft hij verscheidene posten bekleed, zoo was hij adviseerend lid van het centraal comit6. Hij is voorts plaatsvervangend direc- teur der Vrije Universiteit en hoofdredacteur van de Stichtsche Courant geweest. KADASTER TE ZIERIKZEE. Op de vragen van den beer Krrjger of het juist is dat op zeer korten termijn zal wor den overgegaan tot opheffing van het hypo- theekkantoor en van het kadaster te Zierik- zee, heeft de minister van Financien onfcken- nend geantwoord. VRAGEN OVER DE REDUCTIE OP SPOORWEGTARIEVEN. Het Tweede Kamerlid den heer Van den Heuvel heeft den minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: Daar uitteraard den minister bekend is met de omstandigheid, dat de export van groenten spoedig een aanvang zal moeten nemen, is de minister met het oog daarop niet van oordeel dat binnenkort zekerheid beboort te bestaan omtrent de verlaging van de spoor- wegvracbten voor tuinbouwproducten Kan de minister mededeelen of het rapport van de voor dit vraagstuk benoemde commis- sie met enkele dagen i3 te verwachten? Mocbt dit niet het geval zijn, is de minister dan bereid als voorloopigen maatregel eenigs- zins belangrijke tariefreducties voor het ver- voer van tuinbouwproducten toe te staan? VOGELVERDELGING MET VERGIFTIGDE EIEREN. Een jachtopziener in Gelderland had ver- giftigde eieren (zgn. phosphor-eieren) neer- gelegd ter verdelging van schadelijk ge- vogelte als kraaien, eksters en Vlaamscbe gaaien. Mag dat? is den Commissaris der Konlngin gevraagd. Deze heeft over deze vraag brief- wisseling gebouden met den minister van binnenlandsche zaken en landbouw. En met diens instemming is nu aan de burgemeesters in Gelderland medegedeeld, dat, met het oog op de omstandigheid, dat kraaien, eksters en Vlaamscbe gaaien buitengewoon schadelijk zijn, ook voor den jachtstand en den kleinen vogelstand, alsmede in verband met het feit, dat deze uitenmate sohadelijke vogels, niet af- doende met andere middeien kunnen worden bestreden, er geen overwegende bezwaren toestaan, ze met vergiftiigde eieren te verdel- gen. De vergunningen kunnen echter alleen worden aangevraagd door eigenaars of ge- ibruikers van gronden en mogen alleen ver- leend worden na nauiwgezet onderzoek. De vergiftigde eieren mogen op niet minder af- stand dan 300 M. van een woning worden neergelegd en moeten duidelijk als opschrift dragen „vergiftigd ei". LEIDERSDAG VAN DEN BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. Vervolg.) Donderdag is te Utrecht een plaatselijike leidersdag van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm gehouden. Uit de verscbillende deelen des lands, schier uit elke plaats, waren plaatselijke leiders van dit instituut naar Utrecht gekomen. In de groote zaal van Tivoli werd de bijeen- komst gebouden. De genie-muziek deed zich v66r het begin hooren. Zooals luitenant-generaal L. F. Duymaer van Twist als voorzitter in z'/jn openings- woorden zeide, was de plaatselijke leidersdag welke Donderdag te Utrecht door den Bijzon deren Vrijwilligen Landstorm werd gehouden voor de leden van dit vaderlandlievende insti tuut een groote gebeurtenis. En wel omdat zij hier bijeen waren met hun voormannen, met de kern der landstormbeweging, met hen die in den lande aan de b'jjna 70.000 vrjj- wtillrgers mede ieiding geven. Reserve lste luitenant der veld-artillerie G. F. Boulogne, gecretaris der Nationale Landstoimcommissie, sprak daarna over bet plaatselijk leiderschap bjj den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm. Mr. Dr. J. Donner, Minister van Justitie, de regeering vertegemwoordigende, sprak er aijjn vreugde over uit, het woord te mogen voeren. Het bestaan van den Bijzonderen Vrijwil ligen Landstorm kan doen afhouden van woe- lingen tegen het wettig gezag, Spreker ziet den landstorm als een Instituut dat voor het wettig gezag voortdurend een waarborg is geiweest voor de nationale vrijheid en de hand- bajving van bet staatsbestel steeds zal scbi-a- gen. DE VERBOUW VAN SUIKERBIETEN. Aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw is het volgende ad res gericht: De vereeniglng van suikerbietverbouwers in Noord-Ilolland, in vergadering bijeen te Hoofddorp op 12 Maart heeft met algemeene stemmen besloten, de regeering met klem te verzoeken, de bietencultuur zoodanig te steu- nen, dat den verbouwers een prijs wordt ge- garandeerd van 15 per 1000 K.G., bij eeu suikergehalte van 16 pet. De vergadering oefende ernstig critiek uit op het aanhangige wetsontwerp en wel om de volgende redenen: De prijs, die naar berekening daaruit voort vloeit, ad 9 tot /ll per 1000 K.G. ligt zoo- ver beneden den koopprrjs, dat het telen van granen en zaden voor zeer lagen prijs, zelfs het eventueel braak laten liggen van het land minder verlies oplevert, dan het telen van suikerbieten. Het is ons, verbouwers, onbegrijpel'jk, dat de regeering geen ruimer blik heeft in den toestand, zooals deze zich in den landbouw ontwikkelt, en een open oog mist voor een cultuur, waarmee niet alleen de landbouw ge- baat is, doch die een zoodanige werkverrui- ming ontwikkelt, voor landarbeiders, fabrieks- arbeiders, scbippers en transportarbeiders, dat men hier kan spreken van een nutionaal be- lang. Meer dan 2% jaar geleden is door ons reeds op steun aangedrongen om deze cultuur gaande te houden; die steun is niet verleend; ondanks dat is de cultuur voortgezet, zij het dan ook met groote verliezen. Het is nu echter niet mogelijk verder s gaan; de reserves zijn uitgeput. Vergeleken bij het buitenland geeft dit een treurig beeld; de Engelsehe regeering maakt een prijs mogelijk van 22 A. 24 per 1000 KG. Het beeft ons ten zeerste gegriefd, dat de economische commissie, die u voorgelicht heeft. in haar toelicbting gezegd heeft dat op de teelt van suikerbieten evengoed verlies ge leden moet worden als op de teelt van alle andere landbouwgewassen, zoodat van een loonenden prijs niet gesproken mag worden. Voor Noord-Holland komen bovendien nog de volgende bezwaren: Ze stond van haar stoel op en ging bij de trap staan en de hooge berg in de verte, die het eiland beheerschte. ving haar blik. Kinabaloe! De groote Vader! De woonplaats van de zielen der afge- storvenen onder de Dusun-bevolking. Bijna onfoewust strekte ze haar armen er naar uit. zooals een gemartelde ziel haar armen ten hemel heft om hulp. Maar het hoofd van den reus was door een wolk omsluierd en de woorden van den ouden tentmaker kwamen in haar herinnering om haar te kwellen: Hef niet uw handen op voor hulp, tot Het, Want Het rolt onmeedoogend voort, als gij en ik. lets dwong haar blik weer terug naar de ondememing. Een wilde verwachting ontwaakte in haar hart en verstierf on- middellijk. Een ruiter was op de heuvel- kling verschenen en galoppeerde in de richting van het jiuis, maar Westerman was het niet. Deze man had geen hoed op en hield zijn arm boven zijn hoofd om zich tegen de stralen der zengende zon te beschutten. En toen even later de gestalte nader kwam. herkende zij Flavin, Flavin, die over den nek van zijn paard qebogen lag en reed als een zinnelooze of als iemand, die een slechte tijding kwam brengen. HOOFDSTUK XXX. Flavin kwam wankelend het pad opge- loopen. ,,Waar is Westerman?" riep hij van verre. April schudde het hoofd. ,,Dat weet ik niet. Hij ging een kwar- tier geleden hier weg". „Goede hemel! In welke richting?" Ze wees op den hoofdweg. „Ik geloof, dat hij naar de eerste ploeg toe is". Deze mededeeling scheen den assistent geheel overstuur te maken, want hij bleef opeens staan en staarde verwilderd om zich heen. „Groote genade", riep hij uit. ,,Ze ver- moorden hem nog! Hij liep weer door, klauterde de trap op en viel in den eersten stoel den beste. April, die buiten zichzelf van schrik was, zag, dat het bloed langs een kant van zijn gezicht droop en dat een mouw van zijn jas van den elleboog tot de manchet was I gescheurd. I„Wat is er gebeurd?" stamelde zij. Hij staarde haar eenige oogenblikken aan, eer hij haar antwoordde. Gebeurd! Wel, de koelies zijn op- roerig. Ze doen een verhaal, dat er een waker is doodgeslagen en dat Westerman gelogen heeft over den geest van den aap. Ze hebben al twee mandoers in mijn ploeg vermoord en mijn huis in brand gestoken, terwijl ik uit was. Dat zag ik, toen ik een geweer kwam halen. Het is afschuwelijk!" Hij verborg zijn gezicht in zijn beide handen. „U bent gewond", zeide April zacht. „Zal ik iets voor u halen?" ..Neen, dank u; ik ben dadeliik wer in orde. Ik ben alleen wat versuft. Ik heb er me zoowat twintig van het lijf moeten voor begint het. Neemf direct bij de eerste verschijn- selen Aspirin-Tabletten, welke erger voorkomen en de pijnen verdrijven. Let op den oranjeband. Prijs 75 cts. (lngez. Med.) FOURNITURES GENERALES Borluutstraat 8, GENT. Tel. 12415. (Nabij 't Stadhuis) (lngez. Med.) houden en per slot moest ik toch nog op de vlucht gaan. Een kerel met een paal deed dat; het was gelukkig, dat ik nog het besef had om te bukken". nij krabbelde weer op. ,,Ik moet een hoed hebben en dan ga ik terug". „Er hangt er een in de kamer van mijn- heer Kennard", herinnerde zij zich. „Ik zal hem even voor u halen Ze liep snel naar achter en kwam terug met een zonnehoed, dien zij bij den kin- band zwaaide. „Ik zou wel willen, dat u mii uw wond liet uitwasschen", zeide ze. ,,rlet ziet er zoo verschrikkelijk uit". Flavin slaagde er in om te glimlachen. „Ik vrees, dat er geen tijd meer voor is, juffrouw Gould. II ziet, dat Westerman er nu waarschijnlijk leelijk in zit en het is aan mij om hem er uit te helpen". Hij paste den hoed op. „Hij is me een beetje te klein, maar het moet maar gaan. Dan krijg ik tenminste geen zonnesteek". Uit de gang kwam Isobel's stem. „Wie is daar, April?" „Mijnheer Flavin. Hij zegt, dat er een koelie-oproer is en hij zoekt mijnheer Westerman". -Wat?" ,.We hebben last met de koelies", zeide Flavin. ,,Het is blijkbaar aan mijn kant begonnen en het hoeft dezen kant niet uit te komen. Ik dacht, dat Westerman nog aan het ontbijt zat". Mevrouw Kennard kwam in de voor- galerij. „Een oproer!" riep ze met schelle stem uit. ,Och ja", antwoordde de assistent en maakte z:ch gereed om heen te gaan. ,,Zoo iets gebeurt hier nu en dan Op dat oogenblik zag Isobel zijn be- blocd gezicht. 1. Waar wij aangewezen zijn op een fa- briek, n.l. de fabriek Holland te Halfweg, zal deze bij niet voldoenden uitzaai, dus een halve campagne, onze bieten niet kunnen acceptee- ren. Hierdoor zouden wij gedwongen zijn onze bieten te doen verwerken door ver-afgelegen fabrieken, hetgeen te hooge transportkosten met zich brengt. 2. Voornamelijk door de nabijheid van de groote steden zijn de loonen in ons bedrijf aanmerkelijk hooger dan die in het Zuiden of Noorden van ons land. j Ten slotte willen wij nogmaals dringend wijzen op het emstige feit, dat indien geen j bieten verbouwd worden, de toch reeds groote werkloosheid zich in groote mate zal uitbrei- j den, hetgeen ongetwijfeld zware offers zal j vergen van de staatskas. Aangezien de tijd voor den uitzaai van andere gewassen dringt, vragen wij beleefd zoo spoedig mogelijk om antwoord. DE WEG KRUININ GENKRABBENDIJKE Op vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Kersten of hij den aan te leggen weg tusschen Krabbendijke en Kruiningen bijna uitsluitend menschen te werk worden gesteld uit Brabant, en of de minister bereid is te bevorderen dat zooveel mogelijk werkloozen uit de betreffende streek worden te werk ge steld, heeft de minister van Waterstaat ge antwoord: Bij het maken van den weg tusschen Krab bendijke en Kruiningen zijn thans 35 grond- werkers uit Noord-Brabant en 16 arbeiders uit de streek werkzaam. Aan den aannemer is verzocht om, wanneer meer arbeiders noodig zijn, zooveel mogelijk arbeiders uit de streek in dienst te nemen. Den aannemer kan niet de verplichting wor den opgelegd arbeiders uit de streek, waarin bet werk wordt uitgevoerd, te werk te stel- len. Niettemin is toezegging gedaan, dat wan neer meer arbeiders noodig zijn, zij zooveel mogelijk uit bovenbedoelde streek in dienst zullen worden genomen. HEFFING VAN OPCENTEN OP DEN TABAKSACCIJNS OP SIGARETTEN. Verschenen is bet verslag der vaste com missie voor belastingen inzake het wetsont werp tot beffing van 30 opcenten op den ta- baksaccijns, voorzoover die wordt gebeven op sigaretten, waarin tevens het regeerings-ant- woord is opgenomen. Bij verrcheidene leden der commissie be- fftond emstige twijfel aan de noodizakelrjkheid van de invoering van een nieuwe heffing ter gedeeltelijke dekking van de bijzondere uit- gaven welke de huidige crisis met zich brengt. Zij zouden het op prijs stellen te mogen ver- nemen, op welk bedrag de regeering de cri- sisuitgaven voor bet Ioopende jaar raamt. In antwoord hierop zegt de minister, dat het zijn emstige overtuiging is, dat de nieuwe heffing niet achterwege mag blijven. Voor- „Hoe komt u daaraan?" wilde zij weten. ,,Och een schram, die ik kreeg, toen ik mijn menschen naar reden wou doen luisteren". Hij legde een hand op de trapleuning. ,,Maar u laat ons toch niet alleen?" ,,Ik vrees van wel, mevrouw Kennard. Het geeft niets om ze hier af te wachten. Het beste is maar om ze pal in den weg te treden, eer ze den heelen boel in han den hebben". „Dus u acht het ernstig?" ,,Tamelijk". Ze liep recht op hem toe. „Maar mijn beste man, wat moet er van ons worden?" Flavin wreef zich langs de kin. ,,We zullen ze niet tot hier laten komen". Isobel stampvoette. „Hoe kan u dat nu voorkomen? Er zijn bijna vijfhonderd koelies op de onder- neming en u bent maar met z n beiden!" ,,Er zullen nog wel een paar betrouw- bare mandoers zijn en een paar wakers meende hij. „Dat doet er niet toe, een groen van die opgewonden menschen kan heel gemak- kelijk wegglippen en buiten uw weten van allerlei uitrichten. O, neen, mijnheer Flavin, ik blijf niet alleen. Daarvan is geen sprake". De assistent stond te hunkeren om weg te komen en hij kon niet helpen, dat hij de waarheid van Westermans vroegere be- wering moest toegeven; Vrouwen waren een allemachtige last, als er iets gaande was. Maar het interessante feit bleef bestaan, dat hij niet op twee plaatsen tegelijk kon zijn en zijn plicht was duide lijk. dat hij moest trachten om de onder- neming te redden, veel meer dan de fami- lie van den overleden administrateur be- schermen tegen een mogelijken aanval. eerst is nog niet zeker tot welke hoogte de crisisuitgaven in de eerstvolgende jaren zul len oploopen. Reeds voor 1931 is een raming daarvan moeilijk te geven, daar bijv. niet vaststaat, welk offer het ontwerp inzake den suikerbietenbouw van de scbatkist zal vergen. Evenmin kan nu reeds met zekerheid gezegd worden, hoe hoog de extra-uitgaven zullen zijn voor de werkloosheidszorg in haar ver scbillende vormen, nocb in hoever in volgende jaren de voorscbotten aan de aardappelmeel- industrie zonder verlies voor 's rijks .-chatkist zullen kunnen worden afgewikkeld. Toch meent de regeering wel reeds thans te mogen aannemen, dat de jaarlijksche uitgaven stellig niet beneden de 10 a 12 millioen gulden zul len blijven. Dat zij daarboven zullen uitgaan is zeer wel mogelijk. In dit laatste geval is het denkbaar, dat de 41 millioen (het feite- lijke saldo van bet leeningsfonds) niet vol- doende zullen zijn. De minister is bereid, ook na verschillende belangbebbenden te hebben gehoord, gevolg te geven aan bet denkbeeld, de opcenten te laten voldoen door opplakking van aanvul- lingvzegels, vermeldende bet wegens opcenten verschuldigde bedrag. In verband hiermee wordt een wijziging in het ontwerp voorge- steld. EEN OPTIMISTISCHE VERKLARING VAN MINISTER HIJMANS. De liberale afgevaardigde Joris verklaarde in de Belgiscbe Kamer, dat Antwerpen niet vijandig staat tegenover de Nederlandsche havens. Wat bet vraagt, is beeindiging van de aangeknoopte onderhandelingen en een over- eenkomst, waarbij rekening wordt gehouden met de belangen der Belgen. De minister van Buitenlandsche Zaken, de heer Hijmans, verklaarde, dat de betrekkingen met Nederland hoe langer hoe hartelrjker worden en dat de gedachtenwisseling waar schijnlijk tot resultaat zal hebben, dat met Nederland een overeenkomst tot stand zal komen ten aanzien van de Schelde. De gun- stige symptomen worden steeds talrijker. ONTSLAG VAN DRIE MINISTERS IN BELGIe. i De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: In regeeringskringen doet het gerucht de ronde, dat de minister van transportmiddelen, Lippens en de minister van Financien, Hou- tart Maandag (heden) of Dinsdag reeds ont- slag zouden nemen. Een reden daartoe zou den deze leden der regeering vinden in het wetsvoorstel betreffende de onvereenigbaar- heid van het ministerschap met de functie van administrateur, commissaris of directeur van een financieele ondememing. Men acbt ,,Hebt u vuurwapenen hier?" infor- meerde hij. April knikte. „Mijnheer Kennard had een geweer en een buks, en ik geloof ook een revolver". Flavins gezicht klaarde op. „Dan is het in orde. Breng ze hieT in de vooraalerij en haal alle munitie, die u vinden kan. Die kerels zijn doodsbang voor geweren en als ze er maar een zien, bedaren ze al. Ho-Min is heel betrouw- baar; ik zou hem en Man-beng hier in huis laten komen. En als de kans zich misschien tegen ons keert, stuur ik wel iemand om u te waarschuwen, dan sluipt u naar de spoorlijn en gaat te voet naar Poetatan". Hij was al onder aan de trap. En als er soms iemand naar Poetatan gaat, laat Barnes dan gewaarschuwd worden om met de politie hier te komen". Hij snelde weer naar zijn rijpaard terug en zat alweer in het zadei, eer Isobel nog een woord verder kon uiten. Vijftig meter van het hek, draaide hij zich om en wuifde! „Nu", zeide mevrouw Kennard en keek April aan. „Daaruit blijkt, hoe we hier meetellen. Ik dacht altijd, dat de eerste opwelling van een Engelschman was om voor de vrouwen te zorgen". ,,Ze kunnen niet alles". „Alles", zei Isobel met stijgende veront- waardiging. ,,De heele geschiedenis is be- lachelijk. Ze hadden het niet zoo ver moeten laten komen. In Tawau hebben we nooit zooiets gehad. Het is die auto- ritaire manier van Westerman tegen iedereen; dat lukt nooit". Bij het noemen van dien naam ver- bleekte April. Ze herinnerde zich iets, dat bij het zien van Flavin's wonde voor een oogenblik uit haar gedachten verbannen was. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1