ALfiEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Tweed© BladL buitenland. No. B655 71e JAARGANG VRIJDAG 13 MAART 1931. BINNENLAND, Da Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, TER NEUZEN, 13 MAART 1931. ENSCHE BAKKERSNACHTARBEID. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat bij zijn besluit van heden aan hendrik verhage, toroodibakker, wonende te Ter Neuzen, Van Bovenstraat 22, vergunning is verleend tot bet verrichten van bakkersabbeid tusschen 8 uur des nami'ddags en 6 uur des voor mid dags. Deze vergunning geldt tot 12 Maart 1932. Ter Neuizen, 13 Maart 1931. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. HINDERWET. Burgemeester en Wetbouders van TER NEUZEN, brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bij-lagen van P. A. WAELPUT te Zuiddorpe, om vergunning tot het opricb- ten van een broodbakkerij op het perceel kadastraal bekend in Sectie G, Na. 2275 en 2276 (ged.) en gelegen aan de Nieuwe Kerk- straat te Sluiskil. Op Dinsdag, den 24 Maart a.s., des namid- dags te drie uur, zal in bet Gemeentehuis ge- legenbeid bestaan om bezwaren tegen de in- wllllging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftolijk toe te licbten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren bebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake inge- komen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris- prudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op den bovenbepaalden dag voor het ge- meentetoestuur zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuizen, den 10 Maart 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. AMERICAN PETROLEUM COMPANY te 's-Gravenhage te Ter Neuzen, om vergunning tot het op- richten van een ondergrondsche benzine- bewaarplaats met aftapinricbting op het perceel kadastraal bekend in Sectie K: No. 256258 e ngelegen aan het kanaal Gent Ter Neuzen. Op Dinsdag, 24 Maart a.s., des namiddags drie uur zal in het Gemeentehuis ge- legenheid bestaan am bezwaren tegen de in- williging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te licbten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren bebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in- gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris- prudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op den bovenbepaalden dag voor het Ge meentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, den 10 Maart 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. doen te weten, dat door den Raad dier ge meente in zijne vergadering van 18 December 1930 is vastgesteld de volgen.de verordening: VERORDENING op de heffing van een belasting op de honden in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. In deze gemeente wordt, onder den naam van hondenbelastinig, gebeven een ibelasting op de honden. Artikel 2. 1. Belastingplichtig zijn de houders van in de gemeente gehouden honden, die in die gemeente him hoofdverblijf houden of er ge durende meer dan 90 dagen van het belasting- jaar verblijven. 2. Het hoofd van een buisgezin wordt be- schouwd als de houder van de honden, die door een der leden van het gezin worden gehouden. Artikel 3. 1. De belasting bedraagt jaarlrj|ks 8,— voor elken hond. 2. Dit bedrag wordt venminderd tot 4, voor elken bond, wanneer deze een hoogte heeft van minder dan 4 d.M. De hoogte der honden wordt genomen met een meetstok, van den onderkant der voorpooten tot op het hoogste punt van de scboft. 3. Ongeacht de hoogte der honden worden de bedragen genoemd onder 1 en 2 van dit artikel verminderd tot 1,voor elken hond, uitsluitend gehouden ten dienste van den landlbouiw of eenig ibedrijf van nijverheid, of ter bewaking van gebouwen, erven, vaar- tuigen, of wooniwagens. Hieronder zijn niet begrepen jachthonden, gehouden door perso- nen, die de jacht niet als beroep uitoefenen; evenmin honden, die losloopen op den open- baren weg, tenzij dit losloopen voor het doel, waartoe zij worden gehouden, noodzakelrjk is. 4. De honden waarvoor de voile belasting verschuldigd is behooren vanaf 4 d.M. tot de eerste klasse, minder dan 4 d.M. tot de twee'de klasse en die, waarop de verminderde belas ting van toepassing is, tot de derde klasse. 5. Voor een hond, in den loop van het jaar verkregen of belastibaar geworden, is de be lasting verschuldigd: ten voile, wanneer dit plaats heeft in de eerste zes maanden en voor de helft, wanneer dit later plaats heeft. 6. Voor honden die voor 1 Juli worden af- geschaft, wordt, mits van die afschaffing tijdig schriftelijk wordt kennis gegevan aan Burgemeester en Wethouders, de helft van de hiervorengenoemde bedragen betaald. 7. Voor honden die in den loop van het jaar blijken niet meer tot de derde klasse te behooren'. is de voile belasting verschuldigd en wel gedurende het geheele of het halve jaar naarmate de verminderde belasting voor 1 Juli of na 30 Juni heeft opgehouden van toepassing te zijn. Verplaatsing van de tiweede klasse in de eerste klasse heeft m den loop van het jaar niet plaats. Artikel 4. De belasting is niet verschuldigd voor: a. honden beneden den leeftrjd van drie maanden; b. honden, uitsluitend dienende ten geleide van blinden; c. honden, door polite-ambtenaren gebezigd bg de uitoefening van bun iberoep. Artikel 5. Het beiastingjaar loopt van 1 Januari tot en met 31 December. Artikel 6. Jaarlijks in den loop der maanden Februari en December wordt door een daartoe door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen persoon een beschrijving aan de huizen der ingezeteiien gehouden. 2. De ingeizetenen zijn verplicht dien per- sonen, die daartoe voorzien wordt van een schriftelrj'ke lastgeviing van Burgemeester en Wethouders, de vereischte opgaven en de gevraagde inlichtingen omtrent de honden te geven. waartoe zoonoodig ook behoort het meten der honden. Artikel 7. Indien blijikt, dat een aanslag niet of te laag is opgelegd, wordt de te weinig geheven be lasting van den belastingplichtige of zijn erf- genamen nagevorderd, zoolang niet sedert den aanvang van het beiastingjaar drie jaar is verstreken. Artikel 8. De invordering geschiedt overeenkomstig de verordening van heden. Artikel 9. 1. Deze verordening wordt voor het eerst toegepast over het beiastingjaar 1931. 2. De thans geldende door den gemeente raad vastgesteld bepalingen omtrent de hef fing van homdenbelasting worden niet verder toegepast dan over het beiastingjaar 1930. Vastgesteld door den raad der gemeente Ter Neuzen, in de openlbare vergadering van aen 18 December 1930. get. J. HUIZINGA, Voorzitter. get. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. worden, ontheft den gemeente-ontvanger van verdere pogingen tot invordering. Artikel 7. Onverminderd het bepaalde in artikel 271 der gemeentewet, wordt niet of niet behoor- lijke nakoming der verplichtingen, genoemd in artikel 6 der heffingsverordening, gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintlg gulden. Artikel 8. 1. Deze verordening wordt voor het eerst toegepast bij de invordering der belasting over het beiastingjaar 1931. 2. De thans geldende, door den gemeente- raad vastgestelde bepalingen omtrent de in vordering van de hondenbelasting worden niet verder toegepast dan over het beiasting jaar 1930. Vastgesteld door den gemeenteraad van Ter Neuzen in de openbare vergadering van den 18 December 1930. get. J. HIUIZINGA, Voorzitter. get. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Zijnde aan deze verordening goedkeuring verleend bij Koninklijk besluit van 12 Februari 1931, no. 4. En is hiervan afkomdiging geschied waar het behoort, den 13 Maart 1931. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. VERORDENING op de invordering van de hondenbelasting in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. De Invordering van de hondenbelasting ge schiedt door den gemeente-ontvanger op het kantoor, of ander pl^ataen, daartoe in de aan- slagbiljetten of bij latere kennisgeving aan te wijzen. Artikel 2. 1. Jaarlijks voor'den 1 April maken burge meester en wethouders een kohier op. 2. De aanslagen, welke niet op het oor- spronkelijk kobier zijn geplaatst, worden op een aanvullingskohier gebracbt. De aanslagen wegens belasting welke wordt nagevorderd. worden op een afzonderlijk kohier gebracht. 3. De kohieren worden dadelijk, nadat zij door den gemeenteraad zijn vastgesteld, aan den gemeente-ontvanger ter invordering ge- zonden. 4. Bij het in den loop van het jaar niet larger van toepassing zijln der verminderde 'belasting wordt rekening gehouden met de reeds opgemaakte kohieren en wordt alleen het meerdere bedrag der belasting op het aanvullingskohier gebracht. 5. De belastingplichtigen worden op de kohieren gebracht met vermelding van het aantal der honden en van de klasse, waartoe deze behooren. Artikel 3. 1. Het model van het aanslagbiljet wordt vastgesteld door burgemeester en wethouders. De aanslagbiljetten worden door de zorg van den gemeente-ontvanger zoo spoedig mogelijk uitgereikt. De termijn van betaling wordt daarop vermeld. 2. Indien een aanslagbiljet In het onge- reede mocht zijn geraakt zal daarvan zoo noodig een dubbel worden opgemaakt en kosteloos aan den belanghebbende worden uitgereikt. Artikel 4. 1. De belasting is invorderbaar binnen den termijn door den gemeenteraad bij de vast- stelling van de kohieren te bepalen. 2. De belasting is dadelijk invorderbaar, zoodra de aangeslagene in staat van faillisse- ment is verklaard of op zijn roerende of on- roerende goederen executoriaal beslag is ge- legd. Artikel 5. De gemeente-ontvanger is verplicht, indien hij daartoe over het aanslagbiljet kan beschik- ken, voor elke betaling onmiddellijk bewijs van kwijting op het aanslagbiljet te stellen. Artikel 6. 1. Binnen drie maanden na het vervallen van den termijn van betaling zendt de ge meente-ontvanger aan burgemeester en wet houders een staat met toelichting van de pos- ten op het kohier, welke hij niet heeft kunnen invorderen. 2. Burgemeester en wethouders zenden dezen staat aan den gemeenteraad met een voorstel tot niet-invorderbaarverklaring van die posten, welke zij daarvoor vatba.ar achten. 3. Het besluit van den gemeenteraad, waarbij aanslagen niet-invorderbaar verklaard TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Voortgezet wend de behandeling van het ontwerp tot wijziging van de Nijverheids- ontderwijswet. De heer Tilanus (c.-h.) dient een amende- ment in, om de beslissing over een nieuwe aanvraag voor scholen bij den Minister te brengen (in plaats van bij, de Kroon) en een amemdement, om de afwijkende besohikking gemotiveend aan belanghebbenden mede te deelen. De heer Heemskerk (a.-r.) bestrijdt deze amendementen, het laatste op grond van de vertrouiwelijkheid van de adviezen, het eerste. omidat meer dan edn Minister er bij betrok- ken is. Minister Terpstra neemt over het amende- ment van den heer Van Rappard (uitschake- ling van de Onderwijswet bij subsidieering van ambulante landbouwhuishoudcursussen). Hij bestrijdt bet amendement-Gerhard (zelfde reigeling voor bestaande scholen) en het amendement-Suring (publiceering van het aidvies van den Gnderwijsraad). De heer Lovink (c.-h.) trekt zijn amende ment (uitschakeling van den Onderwgs- raad) in. EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Voortgegaan wordt met de behandeling van de begrooting van. Arbeid. Handel en Nijver- haiid. Bij repliek betoogt de heer Blomjous (r.-k.), dat de fout van de conventie van Washing ton inzake den 8-urigen werkdag door het toestaan van uitzanderingen aan de Ooster- sche landen zich thans wreekt. Na re- en dupliek wordt de begrooting zander hoofdelrjke stemming goedgekeurd. Bij de begrooting van defensie komt mevrouw Pothuis-Smit (s.-d.op voor de mobilisatie-slachtoffers en oud-gepensionneer- den. Defensie is haars dnziens door gifgas- methoden e.d. onhoudbaar geworden. Spreek- ster dient een motie in inzake vermindering van de militaire uitgaven. De heer Van der Lande (r.-k.) bepleit de toekenning van vol pensioen op 60-jarigen leeftijd aan zeeloodsen. Minister Deckers antwoordt, dat het wets- ont/werp inzake den steun aan mobilisatic- slaohtoffers spoedig zijn departement zal verlaten. De kans op welslagen van de ontwape- ningsconferentle is vergroot door de bespre- kingen te Rome. De motie-Pothuis acbtte spreker overbodig. Detze motie wordt verworpen met 22 tegen 9 stemmen. De defensiebegrooting wordt aangenomen met 22 tegen 9 stemmen. Tegen stemden de sociaal-democraten en de vrijzinnig-democra- ten. Zonder hoofdelijke stemming worden aan genomen de vestingbegrooting en de begroo- tingen van het fonds voor kustverdedLging en de artillerie-inrichtingen. lijkheden nog langer zouden moeten voort- duren, voor 1932 en zoo noodig ook voor vol- gende jaren een regeling te treffen als de door hen voorgestane. De hier verdedigde invoering van een schaalrecht op suiker werd van andere zijjde ongewenscht genoemd. Van meer dan 66n zijide werd critiek ge- oefend op de wgze, waarop bij de aplossing van het onderhavige vraagstuk de medewer- king van de Staten-Generaal is gezocht. Vooreerst stelden een aantal leden de vraag of het wel geheel juist is, een wijziging voor te stellen van een begrootingshoofdstuk dat nog geen wet is geworden. In de tweede plaats verklaarde men het te betreuren, dat de voorgestelde aanvulling van de afdeeling landbouiw in z66 algemeene ternien is gehou den, dat amendeering eeer moeilijk is. Zeer vele leden achtten het te betreuren, dat de regeering nog in verschillende opzichten heeft afigedongen op het voorstel der com- missie-Lovink, waarvan royaliteit toch reeds niet het kenmerk was. Tegen de verlaging van het maximum der toe te kennen premie met 0,50 bestond bij de bier bedoelde leden emstig bezwaar. Ver- scheiidene van deze leden zouden er de vooi- keur aan geven, dat in bet geheel geen maximum zou worden gesteld. Tegen de beperking van de steunverleening tot 80 pCt. der normale productie in plaats van 90 pCt.. gelijk de commissie-Lovink had voorgesteld, bestond bij deze leden eveneens overwegend ibezwaar. Ook met de verlaging van den suikerprijs, waarbij de steun zal vervallen van 14 tot ,f 12,36 konden deze leden zich niet vereenigen. In dit opzicbt zal de regeling niet aan de verwachting vol do en. Andere leden achtten noch voor verhooging van het maximumbedrag der premie, noch voor verhooging van de limiet, waarboven de steun vervalt, reden aanwezig. Eenige leden drongen erop aan, dat ook de N.V. Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent in de regeling zou worden betrokken. In ver- band hiermee werd opgemerkt, dat in deze fabriek vele Belgen werken. Wellicht bestaat thans gelegenheid invloed te doen gelden op- dat bij deze fabriek, zooveel mogelijlk Neder- landsche arbeiders worden te werk gesteld. Verscheidene leden stelden de vraag op welke wijze de uit deize steunregeling voort- vloeiende uitgaven zullen worden gedekt. Gaame zou men vememen of binnenkort nog andere voorstellen zijn te verwaehten ter verzaohting van de gevolgen der crisis. BELGISCH INVOERRECHT OP HAVER. De Kamer heeft Woensdagmiddag met 76 tegen 42 stemmen en 4 onthoudingen het voorstel tot verhooging van het invoerrecht op haver van 6 tot 21 francs per 100 KG aan- genomen. STEUN AAN DE BIETENTEELT. Verschenen is het voorloopig versiag over het wetsontwerp tot wijziging van hoofdstuk V der Rijksbegrooting voor 1931 (uitkeerin- gen ten behoeve van verbouwers van suiker- bieten). Daaraan is ontleend: Vele leden aohtten den thans voorgestelden maatregel, welke ten- doel heeft den voort- gang van den verfbouw van suikerbieten mogelijk te maken, bijzonder goed gekozen. Zonder hulp van regeeringawege zou deze cultuur verdiwijnen. Verscheidene leden waren van oordeel, dat het. wetsontwerp eer had behooren te zrjn in- gediend. Verscheidene leden waren over het voorstel naast verheugd, oak verbaasd, w>rj nog kort geleden bij de behandeling van den steun aan de aardappelmeelindustrie de regeering zich met kracht tegen het rechtstreeks heschik- baar stellen van geld uit de staatskas heeft verzet. Andere leden gaven als hun meening te kennen, dat in het bijzonder voor het bedrijf. waarvan hier sprake was, een andere vorm van steunverleening verkieselijker zou zijn. Deze leden zouden de voorkeur geven aan de invoering van een z.g. schaalrecht op ruwe suiker tot een bedrag, gelijk aan het verschil tussehen den wereldprijs en een nader vast te stellen loonenden prijs voor het product. Zij stelden in dit verband de vraag, of de regeering bereid is, indien de huidige moei- VERKIEZING VOOR DEN GEMEENTERAAD. Naar men ons mededeelt is een groep anti- rev. kiezers, die zich niet vereenigen kan met de door de anti-rev. kiesvereeniging opge maakte lijst voomemens voor de a.s. raads- verkiezing met een nevenlijst uit te komen. NED. HERV. KERK. Bij ae heden gehouden herstemming voor r.otabele der Ned. Herv. kerk alhier is ge- koi en de heer S. J. Mielen met 59 stemmen. Op den heer S. Kerpel waren 38 stemmen ui cgebracht. Mr. RITTER BI.I HET „NUT". Zooals uit een advertentie in deze courant bl.jkt, zal Mr. Ritter Dinsdag a.s. een lezing houden voor het Nut. Velen zullen deeer. jr begaafden redenaar al verschillende malen door de radio h ebb en gehoord en daar- hdbben kunnen waamemen. hoe hij in een on- berispelijke taal en stijl ieder onderwerp steeds iboeiend en interessant weet te behar- delen. Zijn groote belezenheid en letterkun- dige kennis zullen hem ongewijfeld in staat stellen Dinsdag a.s. van zijn interessant on derwerp een voor ieder belangiwekkende lezing* te maken. TUINBOUWCURSUS. JJ. Maandag had alhier in school C de eindles plaats van den wintertuinbouwcursus derde leerjaar. Door den Rijkstuinibouwcon- sulent was hericht van verhindering tot bij- woning ingekomen. De voorzitter deelde bij de opening mede, dat hieraan was deelgenomen door over het algemeen de beste cursisten van den eersten, tiweeden en derden cursus alhier en van de te Hoek gehouden algemeene tuinibouiwwinter- cursussen. Hiema nam de eindles een aanvang". Ek? cursisten gaven zeer gunstiige antiwoorden op de hun gestelde vragen. Na de eindles werd door den heer J. B. Ruben gesproken namens de commissie van toezicht en namens de cursisten. Een aanteekening op hun diploma verkre gen C. P. Butler, F. Dieleman, M. Dieleman. H. de Jonge, K. H. de Koeijer, M. Koole, A C van Langevelde en J. B. Ruben alien alhier en J. de Jonge, P. Klaassen en A. H. Pladdet te Hoek. „HULP IN NOOD". Blijkens het 3-maandelijksche versiag van den penningmeester van het uitkeeringsfonds bij ziekte „Hulp in Nood" alhier, waren de ontvangsten en uitgaven over Dec. 1930, Jan. en Febr. 1931 als volgt: Ontvangen aan contributie 627,55 buiten- gewone inkomsten 242,74, totaal aan inkom- sten 870,29; uitgegeven aan ziekengeld f 623,25, uitgegeven aan bodeloon f 78, bui- tengewone uitgaven f 104,51, totaal aan uit gaven 805,76 batig slot 64,53. Het goed slot der vorige rekening bedroeg f 6526,84, dus nu totaal 6591,37. AANBESTEDING WEGSVERBETERING Op Woensdag 8 April a.s. zal onder goed keuring van den Minister van Waterstaat aan het gebouw van het provinciaal hestuur te Middelburg worden aan besteed: het ver- beteren door middel van steenslagverharding met asphaltvulling van een gedeelte van den Rijksweg Axel-Kijkuit, met bijkomende wer ken raming 57000 BEZOEK AAN DE SPOOR- EN TRAM- WEGEN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Dinsdagavond arriveerde alhier de Inspec- teur-Generaal van Spoor- en tramwegen, de heer Ir. Th. M. B. van Marie, vergezeld van den inspecteur in het 5e district, de heer Ir. P. Binkhorst van Oudcarspel en in Koedijk om de spoor- en tramwegen in Zeeuwsch- Vlaanderen te bezichtigen. Hij werd ontvan gen door den algemeen-directeur der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschapprj. de heer C. Wind van Merkesteyn. Woensdag- morgen werd van hier met een extra-tram dier maatschappij gereden naar Breskens, van waar de heer Van Marie met een tram der Stoomtrammaatschappij Breskens-Maldeghem het traject dier lijn bereed. Van Schoondijke werd per auto de reis gemaakt naar Drie Schouwen, werden ook vervolgens bezichtigd de werken en fabrieken te Moerbeke, werden daarna de lijnen te Selzaete en Sas van Gent bezichtigd, had de heer Van Marie ook een onderhoud met betrokkenen bij de suiker- fabrieken, alsook met enkele telers. Gisteren gold het bezoek in de eerste plaats den spoorweg en de tramaansluitingen daar- mede te Hulst, om vervolgens een rit te maken met de tram Hulst-Walsoorden. Van Walsoorden werd de thuisreis aanvaard. BOUWEN R.K. SCHOOL TE AXEL. Door Burg, en Weth. van Axel is aan hei R.K. Kerkbestuur aldaar machtiging verleend tot de gunning van het bouiwen eener nieuwe school aan de laagste inschrijvers in percee- len, zijnde voor metseiwerk Ch. A. v. d. Branden te Hulst, timmenwerk E. Verwijzer en J. de Meij te Ter Hole, schilderwerk A. Guilliet Zoon te Ter Neuzen, terwijl voor rjzerwerk moet geloot worden tusschen A. E. Waelput te Axel en Gebr. Schieman te Axel die voor een gelijk bedrag inscbreven. SHISKIL. Emstig ongeluk. Donderdagmiddag gebeurde er op de fabriek van de Cie. Neerlandaise de l'Azote een emstig ongeluk. 'n Zekere Haak uit Axel kwam door middel der transportbaan in aanraking met een machine waardoor hij beide beenen en arm brak. Tevens werd zijn hoofd ernstig gekneusd. In bewusteloozen toestand werd de ongeluk- kige opgenomen, terwijl dr. Van Looy en dr. Vfin Bockstaele den patient onder behan deling namen. (Zel.) HOEK. Doordat de wielen van den auto wegslip- ten geraakte de voerman B. nabij het Mau- ritsfort gisteren van den dijk. Door de matige vaart en de tegenwoordigheid van geest van den bestuurder bepaalde het ongeval zich tot eenige materieele schade. In de plaats van den heer I. R. de Fouw die als zoodanig bedankte, is tot voorzitter van het muziekgezelschap „Elk naar zijn krachten" alhier gekozen, de heer M. Diele man. Door verlies van vele goede krachten en bij gebrek aan reserve verkeert het gezelschap overigens in niet al te florissant stadium. Aangezien er echter veel jonge leerkrachten worden geoefend, is de hoop gerechtigd dat de toestand in de naaste toekomst wel voor verbetering vatbaar is. AXEL. Gisteravond hield de harmonie Concordia" hare jaarvergadering bij der beer Cam. de Coninck. De voorzitter A. Pieterse opende deze, zyn spijt uitdrukkende dat niet meer belangstel- lenden aanwezig waren; herinnerde aan het overlijden van het bestuurslid den heer Pb. J van Dixhoom, wiens naam met gouden let- teren in de annalen der vereeniging is ge- teekend en gaf een kort overzicht van de ge- beurteDissen in het afgeloopen jaar. Hi) hoopte dat de viering van het eerste lustrum van het driemanschap Axel, Hoek en Zaam- slag op waardige wijize gevierd moge worden^ De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Het financieele versiag gaf als uitkomsten uitgaven 846,44%, ontvangsten 835,64. nadeelig saldo 10,80%. Het batig saldo van het instrumentenfonds bedroeg 194.74%. Ultgeloot werd 1 aandeel h 50. De heer P. de Kort, adviseerde namens de kascommissie tot goedkeuring van dit ver siag en wees op het accuraat heheer. Gezien het tekort van het vorige jaar kan van ver betering in den financieelen toestand worden gesproken. De aftredende bestuursleden D. F. van Cad- sand en A. van Maale werden herkozen. Eerstgenoemde was wegens lichte ongesteld- heid niet ter vergadering, doch de voorzitter i kon namens hem mededeelen, dat hij een her- benoeming zou accepteeren. De heer Van Maale nam eveneens zijn be- noeming aan. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Van Dixhoom, werd gekozen den heer H. Wolfert. Tot leden der kas commissie werden benoemd de heeren C. M. de Coninck, J. de Hullu en J. v. d. Berge. Bij de omvraag wordt gevraagd, ter ver- sterking van het instrumentenfonds dit jaar een verloting te houden of een uitvoering tegen entree te geven. Ook werd gevraagd dit jaar weer een bezoek aan Axelsche-Sas- sing te brengen en een middel te vinden om meer bezoek van de zijde der donateurs op de vergaderingen te krijgen. Een en ander zal door het bestuur nader worden onderzocht. Volgens de gehouden volkstelling be droeg de bevolking op 31 Dec. '30/1 Jan. 31 3082 m. en 2978 vr., totaal 6060. Tijdelijk hadden op dat tijdstip verblrjf 154 m. en 98 vr., totaal 252. ZAAMSLA^i. Maandagavond werd onder leiding van het bestuur van den N. C. B. afd. Zaamslag op- gericht een afd. van de Nederl. Christelijke Landarbeiders Bond, met aanvankelijk 11 leden. GROEDE. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Me- demblik is benoemd mej. P. C. J. Brakman te Groede.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5