AlGEBSEEN NIEUw's- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEROt \mmn dewlreld Henco Eerste Blad. Oe Purperen Schaduw No 8653 MA AND AG 9 MAART 1931 71e Jaargang. BIKNENIiAND. Oeestdevfofiesoda ve/*/aH$en maar a/feett STJITBK1AHD. TOELATING LEERLINGEN OPENBARE LAGERE SCHOLEN. PETTTLI ETOlg, ZENSCHE ABONNEMENTSPRUS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen post f 1.80 oer 3 maanden - Brj voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Eelgte en Amerika 2,25, overige lan den f 2,60 per 3 maanden fr. per p Abonoemraten voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25 ADVERTENTIiiN: Van 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel n ei 0,20 Grootere letters en clichS's worden naar plaatsruimte berekend. Handel sadvertentien brj regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op ^nvraag verkrijgbaar is. - Inzending van advertentien llefst «ta dag voor de nltgave. DIT BEAD VERSCHUNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVONP S?n>.r TOELATING EEEREINGEN OPENBARE ■dHOOL VOOR UITGEBREID LAGER ONDERWIJS. Aanvragen onn toelating tot de Openbare School voor Uitgebreid Lager Onderwijs, kun nen worden gediaan bij het Hoofd dier school en ter gemeente-secretarie, v66r den 24 Maart ^Onderwijs wordt gegeven in alle jakken, welke opleiden voor het M. U. L. O.-diploma. Ter Neuzen, den 6 Maart 1931. Burgemeester en Wethouders, J J DE JAGER. Loco Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Aanvragem om toelating tot de Openbare Lagere Scholen A, C en D kunnen worden gedaan voor den 24 Maart a.s., bij de Hoofden dler Scholen en ter gemeente-secretarie Alleen ikunnen worden toegelaten kmderen die v66r den 1 November van dit jaar den leeftijd van zes jaren zullen bereiken. Ter Neuzen, den 6 Maart 1931. Burgemeester en Wethouders, J J. DE JAGER, Loco Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. EERSTE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Voortgezet worden de algemeene besehou- wingen bij de rljkabegrooting. De beer Ossendorp (s.-d.) spreekt van on- rust in de kringen van het rijkspersoneel en vooral van de onderwijzers ten aanzien van de qq l q De hee? De Zeeuw (s.-d., wenscht meer maatregelen van de regeering in het foelang van de Nederlandsohe havens. In het bijzon- der aan Rotterdam wordt van regeeringszijde niet genoeg tegemoet gekomen. Spreker ho opt," dat de regeering thans van feitelrjke belangstelling zal doen blijken. De beer De Bruijn (r.-k.) wenseht krach- tiger maatregelen tot verzachting van de crisis. Spreker oefent critiek op de kapitalistische productieiwijze, waarbrj de arbeider naai zijr. meening niet de hem toekomende vruchten verkrijgt. OPHEFFING HYPOTHEEKKANTOOR EN KADASTER TE ZIERIKZEE. Het Tweede Kamerlid Krijger heeft den mi nister van Financien gevraagd: Is het juist, dat op zeer korten termijn zal worden overgegaan tot opheffing van het hy- potheekkantoor en van het kadaster te Zie- rikzee Indien ja, is de minister dan bereid mede te deelen: le welke overwegingen tot het besluit om bedo'eld kantoor op te heffen, hebben geleid, en 2e, of de minister zich vooraf er van heeft overtuigd ,dat de belangen van de bewoners der eilanden Schouwen en Duiveland door de op heffing niet in meerdere mate worden ge- schaad dan met het oog op den eigenaardigen geographischen toestand toelaatbaar, althano billijk moet worden geacht? TWEEDE KAMER. DE BEGROOTING VAN FINANCIeN. Vergadering van Vrijdag. Aan de orde komt de afdeeling volksgezond- heid van de Indische begrooting. Mevrouiw De Vries—Bruins (s.-d.) erkent, dat de weerstand van Indie ten opzichte van epldemisch optredende ziekten bevredigend is. Maar de regeering doet haar inziens veel te weinig voor bestrijding van chronische ziek ten Speciaal de tuberculosebestrijdmg is totaal onvoldoende. Het vraagstuk van de alekenverzorging is door de crisis meer urgent gciworden; de sterfte onder jcxnge kinder en is aeer hoog. De Minister bl'tft eohter tegenover de aanklachten onaandoenlijk. Spreker zegt, dat op de allerlaatste plaats bezuinigd moet worden op de uitgaven voor de volksgezondheid. Wei toeveelt zij bezuinigmg aan door verihooging van den pensioengerech- tiffden leeftijd van amibtenaren. Mevrouw 6akkerNort (v.-d.) wenscht eubsidie voor de opleiding van verpleegsters. Minister De Graaff zegt, dat de sterfte- eijfers zeer gedaald zijn, zoodat waardeermg past voor de werkzame diensten. Van ver- hooging van den pensioenl.eeftijd is geen groote bezuiniging te verwachten. De oplei ding van verpleegsters zal onder de aandacht van den gouvemeur-generaal worden ge- bracht. Het ontiwerp wordt goedgekeurd. Bii de afdeeling landbouw, nijverheid en hwidel dingt de beer Kramer (s.-d.) aan op eteun van voor uitvoer Ibestemde mlandsche De beer Beumer (a.-r.) beveelt de natuur- bescherming in de aandacht aan. De Minister zegt, dat versehillende natuur- reservaten zijn ingesteld. Meer geld is er nu niet voor. Het ontiwerp wordt aangenomen. door EDMUND SNELL. 41) Vervolg.) HOOFDSTUK^XXVII. De theorie gebaseerd op het verhaal van Ho-Min verdoezelde langzamerhand om plaats te maken voor een eenigszins gewijzigde lezing, die veroorzaakt werd door een nieuwen inval. Aangelokt door den brand, had Simonis zich er heen ge- haast en den talisman op den boomstronk qevonden. Eenvoudig uit hebzucht had hij het zich toegeeigend en eenmaal in het bezit van het beeldje was die zucht tot moorden in hem gekomen. Hij schudde zich eens flink. V\ erkeh]k, die bovennatuurlijke onzin werd een ob- sessie bij hem en bij al de anderen, als een langzaam-sluipend gif. Die wonderlijke oogenblikken, eer de dag aanbrak. waren er qedeeltelijk voor verantwoordelijk. Hij sprong op en liep heen en weer in de galerij, maar nog werkte het gif in hem na. Een inwendige stem herinnerde hem er aan, dat Simonis niet kon weten, dat April de kamer met Isobel deelde. Hij kon geklopt hebben om haar aandacht te wek- ken en toen hij geen antwoord kreeg, kon hij besloten hebben om door het raam naar binnen te stappen. Hij haalde een doos lucifers te voor- schijn. rammelde er mee cn stak den brand in zijn tabakNu bii maar heen en wee r liep, voelde hij zich beter. Zijn zenuwen waren be^t in orde. verzekerde hd z'eh zelft bet kwam alleen maar doordat hij Uit de Memorie van Antwoord op het V. V. der Eerste Kamer over de begrooting van Fi nancien zegt de minister aangaande de beurs- crisis Er zijn rampen, die de regeering betreurt, maar niet voorkomen kan. Daartoe behooren de verliezen aan de beurs geleden. De regee ring is niet van meening, dat dese uitsluitend hun oorzaak vinden in een immoreel spel van boissiers. Zij vinden mede hun oorzaak in: le. de tijdsomstandigheden; 2e. in eigen schuldige speculatiezucht. Indien de huidige gebeurte- nissen er toe mogen bijdragen, dat sommigen door schade en schande wijs worden en mits- dien de in de tweede plaats genoemde oorzaak wordt teruggedrongen, zal de regeering zich daarover verheugen. De resteerende oorzaak het immoreel spel van baissiers door wettelijke maatregelen weg te nemen, stuit af op onoverkomenlijke bczwaren. Vooreerst zou alsdan ook de haus- see-speculatie, die even emstige gevolgen voor derden kan hebben, aan banden moeten worden gelegd. Doch noch het een noch het ander zou practisch mogelijk zijn, zonder invoering van een z66 uitgebreide controle en z66 scherpe maatregelen van tucht, dat ook de reeele effectenhandel daardoor ernstig zou worden benadeeld. Reeds om die reden meent de re geering zich van_ dwingende maatregelen te moeten onthouden. Aangaande de belastingbetaling op postkan- toren zegt de ministerDe getroffen regeling werkt zeer goed en de minister stelt zich voor te dezen aanzien bij de volgende begrooting een stap verder te gaan. De minister beeft onlangs, naar aanleidmg van een in de Tweede Kamer uitgesproken wensch doen onderzoeken of de inkomensgrens waar beneden vrijstelling der rijwielbelasting wordt verleend, niet hooger gesteld kan wor den, doch ernstige administratieve bezwaren hem daarvan doen afzien. DE VERBINDING VAN ANTWERPEN MET DEN RIJN. De raad van bestuur der Nationale Unie heeft aan de leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal een memorandum over „De beteelcenis van de geogyafische grens der Scheidingsregeling", doen toekomen, dat een toelichting vomit op het in 1929 verschenen memorandum en loopt over het toestaan aan Belgie van een nieuwe AntwerpenRijnver- binding en in het bijzonder over het tracd. Herinnerd wordt aan de in het memoran dum van 1929 ontwikkelde stelling, dat die verbinding niet mocht liggen buiten de juri- dische en geografische grenzen van het ver- drag van 1839. Het schetsplan van een bin nen die grenzen door ir. E. van Konijnenburg ontworpen kanaal bet Eendrachtskanaal was aan dat memorandum toegevoegd. De Re geering heeft. sedert tegenover de Eerste Ka mer het beginsel, dat de nieuwe verbinding moet liggen binnen het geografische kader der scheidingsregeling aanvaard, doch meent het memorandum allengs is op het Plein een neiging aan den dag getreden, om het met dit beginsel niet al te nauw te nemen. Het ingezonden memorandum toont aan, dat bin nen het eenmaal aangenomen kader blijvend aan alle redelijke Belgische bezwaren kon worden tegemoet gekomen. Het is, betoogt het memorandum, billijk en verstandig, aan Belgie zoover tegemoet te komen, als met eerbiediging van het eenmaal aangenomen standpunt maar eenigszins mo gelijk is. Dit kan geschieden, door het Noor- delijk deel van het nieuwe kanaal te tracee- ren langs 't thans ingedijkte oostelijkste tus- schenwater, waarlangs ooit het verkeer van Antwerpen met den Rijn in historische tijden heeft plaats gevonden; door heropening, m. a. w., van de Striene. Op deze wijze heeft de toepassdng van het aangenomen beginsel, hij nauwkeurige studie van de geografische grens der scheidingsrege ling vanzelf Belgie's grootste bezwaar op, n.i. de bocht, die een kanaal door den heropenden Slaakdam verkrijgen zou, en behoeft men ter vergoeilrjking van voorgenomen afwijkingen van het beginsel geen toevlucht te nemen tot I rekbaarheden als ..Nederlandsclie belangen" en ,,technisehe noodzakelijkheden", wier betwist- baar karakter Belgie niet verborgen kan blij- ven en die slechts twijfel kunnen wekken aan deri wil, om het eenmaal aanvaarde beginsel integraal te handhaven. EEN REDE VAN MR. FOCK. Ter gelegenheid van de algemeene vergade ring van de liberale staatspartij „De Vrij- heidsbond", die te Deventer wordt gehouden, i heeft Mr. D. Fock, Vrijidagavond de openings- rede uitgesproken. In het kort ging hij de toestanden in het buitenland na, om dan te komen op de moet U voor oogen houden: 1. Er bestaat slechts 6en Aspirin, 2. Elks Aspirin-Tablet is voorzien van het BAYEB-Kruis 3. Aspirin-Tabletten zijn de beproexde pijnstillers bij alle verkoudheids- ziekten, rheumatiek enz. Wacht U voor goedkooperen namaak, welke geen Aspirin is. I let op den oranjeband. Prijs 75 cts. Niet los verkrij«baar, doch alleen in de bekende verpakking met den Henkel-Leeuw. 6eni, Imp. O.Mrm.nn 6. Co". F.brlV.»t, A C» A G. H»nd,l Mil Am.tcd.m (Ingez. Med.) wereldcrisis. Spreker betoogt de noodzakelijk- heid om levenskrachtige bedrijven, die door deze crisis zwaar getroffen zijn en dreigen te niet te gaan, doch van groote beteekenis zijn voor omze volkswelvaart, over deze moeiljke t'ijjden heen te helpen. Spreker denkt, hienbij in de eerste plaats aan onzen landbouw en meer speciaal aan de suikertbieten, de tarwe en het aardappelmeel. Het staat wel vast, dat de regeering zelve geheel onvoonbereid stond tegenover de cri sis: zij is achtereenvolgens gekomen met maatregelen, telkens voor een bepaald onder- deel zonder blijk te geven van een 'zelfstan- digen algemeenen kijk op de gevolgen, die de door haar in navolging van de landlbouwcrisis- commissde gedane voorstellen voor ons econo- misch leven hebbe t Het is onze groote grief tegen deze regeering, dat zij niet heeft ont worpen een vast plan, waarnaar zij onze wel levenskrachtige hedrijiven, die thans door de crisis getroffen zijn, tijdelijk steun wil ver- leenen, doch dat zij slechts telkenmale is ge komen met wetsontwerpen die alleen, op een bepaalden tak van bedrijf betrekking hebben. Zoo was het br) het suikerwetje, zoo is het bij de tarwewet. Alleen ten aanzien van den steun voor net aardappelmeel en bij het ontiwerp tot steun aan de suikertbieten is een betere weg gevolgd. Het lijdt geen twijfel, dat het verleenen van individueelen steun en wel in het bijzonder door credietmaatregelen, om de betrokkenen door de moeilijke tijden heen te helpen, zoo- wel als het tijdelijk nemen van meer alge meenen steunmaatregelen voor bepaalde be- drijfstakken, die in zeer emstige mate van de crisis te lijden hebben, groote offers van de schatkist zullen vragen. Maar lk ben van meening, dat boczeer een politiek van groote omzichtdgheid ten aanzien van 's lands finan cien moet worden gevoerd, vooral ten aanzien van jaarlljjks wederkeerende uitgaven, toch in mime mate tijdelijke steun moet worden ge geven aan in nood verkeerende takken van ons volksbestaan, desnoods door het crisis- fonds, zooals de regeering nu wil. Ten aan zien van den landbouw zijn ook verder nog doeltreffende maatregelen in dezen tijd te nemen, zooals bijv. de afschaffing van den vleeschaccijns, uitgebreider toepassing van de landbouwuitvoerwet, verlaging van keurloo- nen en andere kosten. an den uitvoer van vee venbonden en dergelijke. In meer algemeenen zin, afgesclieiaen van de crisis, is het wenschelijk, dat men kome tot een spoedige invoering van staatspen- sioen. Spreker gaat dan den soeial-istisciiien stnjci tegen de z.g. kapitalistische wijze van voort- hrenging na, maar wij houden daaraan vast, zoolang er geen ander stelsel is, dat de zeker- heid of ook maar een kans biedt betere resul- taten voor onze welvaart af te werpen. Ver- trouwen in het stelsel van Marx bestaat, op een enkele uitzondering missehien na, ook bij de aanhangers der S.D.A.P. en zeker bij de leiders van het N.V.V. niet meer. I,ingez. i>ied.) Spreker vraagt zich af, of deze crisis nieit is verscherpt door tal van overheidsmaatrege- len, die onder socialistischen invloed mede door anderen zijn genomen en noemt daarbij de pachtiwet, de rijkswinkelsluitingswet. en het verbeteren der arbeiidsvoorwaarden van gemeentepersoneel in eenige steden. BESTRIJDING RUPSENPLAAG. Op de vragen van het Tweede Kamerlid mevrouw van ItalieVan Emibden betreffen- de het nemen van maatregelen tegen een her- haling van de in het vorige jaar in de Ooste- lijke en Zuidelijke provincien hier te lande ge- herscht hebbende rupsenplaag heeft de Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Landibouw, de heer Ruys de Beerenibrouck geantwoordt, dat het hem bekend is, dat, meer bepaaldelijk in de Oostelij'ke en Zuidelijke provincies van ons land, in de afgeloopen zomermaanden een ernstige mpsenplaag heeft geheerscht, die zich over groote complexen hoomen heeft uit- gestrekt. Uiteraard is hierdoor aesthetische schade angericht. Dank zij echter de krach- tige bestrijding, die met medewerking van den Minister van Waterstaat, de Commissarisen der Koningin en vele gemeentebesturen heeft plaats gevonden, is de economische schade, plaatselijke gevallen uitgezonderd, biimen be- perkte grenzen gebleven. Het is inderdaad thans de tijd om weer tot deze verdelging over te gaan. Het initiatie^ daartoe is reeds genomen. Alle boomen en heesters op R'ljksgronden en langs Rijkswegen van rupsennesten te zui- j veren, zou te groote kosten veroorzaken, en vooral bij de grenzen, geen blijvend resultaat opleveren. Men beperkt zich derhalve tot de enngeving van die terreinen, war de rupseri bijizondere schade of overlast voor de omwo- nenden zouden veroorzaken. Het werk is met onegevaarlijk enkandaarom, bezwaarlrjk wor- i den /erricht door personen, die er niet reeds eenigszins mee bekend zijn. De Plantenziektenirundige Dienst heeft reeds de aandacht der provinciale besturen op de noodizakelijkheid van de bestrijding geves- tigd en veraocht deze in hun gemeenten te toeivorderen. Toekenning van premie's is in de vele ge meenten, iwaar die bestrijding hij verordening I is verplichtenid gesteld, uiteraard uitgesloten, ten aanzien van gemeenten, waar dit niet het geval is, kan geen andere gedragslijln worden gevolgd. De Plantemziektenkimdige Dienat faat geen poging na om te wijzen op het be- lang der bestrijding en er toe op te wekken. zoo hondsmoe was, dat hij zoo ongerust was geweest. Hij gaf toe, dat hij angstig was geweest. Hij vroeg zich af. hoe hij toch aan zulke afgrijselijke gedachten over Simonis kwam. De gedachten over dat onderwerp waren zoo gemakkelijk ge komen, als was de heele atmosfeer van het huis overvuld met ziekelijke fanta- sieen. Hij bleef* bij de balustrade staan en tuurde naar het Oosten. Heel spoedig zou nu de dag aanbreken. De lucht scheen vol onverwachte dingen en de diepe duister- nis van den tropischen nacht had plaats gemaakt voor een zekere grauwheid. ,,Tabeh, toewan besar", groette de in- landsche politieman op zijn eenzame ronde. ,,Tabeh, oppas. Het zal spoedig dag ,,Saja toewan kwam het antwoord onmiddellijk. Spoedig is de dag hier Westerman greep de balustrade vast. Zoodra de nieuwe dag was aangebroken, zouden de zorgen weer op hem aanstor- men. En onder andere zou hij de verdwij- ninq van waker No. 3 moeten verklaren. Een onoverwinnelijke slaperigheid dwong hem terug naar zijn stoel. Nauwe- lijks had hij de deken weer over zich ge- trokken, of de geheimzinnige fluisteringen beqonnen opnieuw. Hij vroeg zich af, hoeveel Isobel wel wist en wat er was voorgevallen en wat men aan de lippen van de donkere Alimah zou kunnen ontwrinqen. Loodzwaar werden zijn oogleden, zijn ooqen brandden, en het eerste wat hij zich bewust werd, was Ho-Min. die in het voile daglicht naast hem stond met een qloeienden kop thee. Westerman krabbelde op, en wreet zijn oogen uit. ;,Zeg Ho-Min Hoe laat leven we „Zeven uur, toewan „Zeven uur Ellendeling, ik had om half zes in de koelie-loods moeten zijn Ho-Min grijnslaohte. „Toen ik den toewan besar om vijt uur wilde wekken," antwoordde hij, „was hij als een doode. Westerman nam den kop thee en roer- de nadenkend het vocht om. hhk op den stoel, waarin hij geslapen had, maakte hem opeens klaar wakker. Hn begreep niet, dat hij het niet eerder gezien had. Het was de oude stoel van Kennard met het rood en zwart gevlochten rotan- figuurtje in den rug; de stoel, waarin Barnes hem dood had gevonden. Alimah's mes lag nog op de tafel, waar hij het had neergelegd. Hij keek van het een naar het andere en knikte eens somber en vastberaden. HOOFDSTUK XXVIII. In het half uur, dat verliep tusschen zijn ontdekking en het ontbijt, ontwierp Wes terman zijn plan. Hij had nog ruim vijf minuten over toen hij geschoren, gebaad en verkleed volgens afspraak Ho-Min ontmoette on der aan den tuin en hij gaf hem eenige heldere bevelen. Ho-Min", zeide hij, „ik heb je vijt en half jaar in dienst gehad en vertrouwd en ik hoop, dat we nog minstens even veel jaren bij elkaar zullen blijven. De laatste paar dagen zijn er vreemde dingen in Baniak-Harap gebeurd en opdat er nu een eind aan deze dingen zal komen, vraag ik je om me te helpen. De Oosterling haalde zijn broek om- hoog, die veel te lange pijpen had, en rimpelde zijn pokdalig gezicht. ,.Ik ben uw dienaar, toewan ant- wpcdde hij. Westerman keek hem recht in de oogen. Zonder dat iemand er iets van merkt. moet je Njonja Kennard aldoor bespieden. Je moet haar overal volqen en mij rap- porteeren wat je bevindingen zijn. Ho-Mins trekken verrieden niets, toen hij antwoordde: ,,Baik, toewan. Ik heb het begrepen. ,,Ik waarschuw je, dat je er gevaar mee kunt loopen heel groot gevaar ,.Baik 1" mompelde Ho-Min weer. Door de bladeren heen zag de planter Isobel op de voorgalerij komen. Zonder een woord meer, liet hij zijn bediende staan en liep met vast-beraden tred op haar toe. „Goeden morgen", riep ze hem toe. Goeden morgen", antwoordde hij rus- tiq.' ..U hebt toch zeker nog lekker ge slapen, na ons klein avontuur van gister- avond ,,Heerlijk, dank u. April stond er op om de lamp te laten branden, maar daai- van heb ik geen last gehad. Ze begon met het vaste voornemen om wakker te blijven, maar ik vermoed, dat ze heel gauw is ingedommeld, nadat ze in haar mandje qekropen was." Hij was nu in de galerij gekomen. hmg zijn tropenhelm aan een knop van het schrijfbureau en keek haar recht aan. ,,Er is heel wat gebeurd, sinds we el kaar het laatst gezien hebben begon hij. Ze hield haar adem in. Dus hebt u werkelijk qoed meuws "ik geloof het wel. Ik kan u tenminste i eenige'belangrijke feiten meedeelen. V\ lit u niet gaan zitten Ze qehoorzaamde met iets berustends. U ziet er zoo doodelijk ernstig uit klaaqde Isobel, „dat u me eenvoudig angst aanjaagt. Gaat u mij heusch iets vertellen, of kriiq ik alleen maar een stand je voor iets dat u denkt. dat ik gedaan heb. Dan heb ik liever, dat u het uitstelt tot na het BALDWIN'S ZON VERDUISTERT. De politieke correspondent van de Evening I Standard vemeemt, dat Badwin's zon in de j conservatieve partij meer en meer verduis- tert. De vergadering van de partij-commiesie j betreffende bet ibestuur van Indie, heeft een vergadering g'ehouden, waarin Baldwin s uit— spraken over de Indische politiek aan emstige critiek bloot stonden. Men ibesloot een depu- tatie naar Baldwin te zenden, die hero zal I vragen de conservatief denkenden in dat land gerust te stellen, met een nieuwe uitspraak van den leider over de Indische politiek van de partij. Er zij in dit verband aan herinnerd, dat Baldwin kort na afloop van de Ronde-Tafel- Conferentie. namens de conservatieve partij heeft verklaard, dat het de plicht van detze partij was binnen haar vermogen aan de resul- ontbijt. U weet, dat ze een veroordeelde altijd nog een maal gunnen, eer ze hem opknoopen ,,Neen, u krijgt geen standje stelde hij haar qerust, ,,en na het ontbijt heb ik nooit tijd. Mag ik verder gaan Ze onderdrukte een geeuw. ,,Nu, als het dan niet anders kan. Hij tuurde naar zijn vingers, alsof hij naar inspiratie zocht. „Het betreft den dood van uw man en de daden van den moordenaar, sinds die gebeurtenis." Isobel verbleekte en keek hem met een wat angstigen blik aan. ia?" - ,,Het is een vreemde geschiedenis ver- volgde Westerman, ,,en ik denk, dat het u moeilijk zal vallen om haar te gelooven. Missehien is het beter, als we de bewegin- gen van den misdadiger stap voor stap nagaan van het begin af. In de eerste plaats was hij geen inlander, maar hij kende de geschiedenis van den waringin- boom. Op den avond, dat Arangoi stierf. ging hij naar het bosch en stal den kope- ren aap, die nogal een groote rol speelde in deze geschiedenis. De aap bad eigen- aardige eigenschappen. Hij zweeg en zocbt naar zijn woorden. „Ga door, mijnheer Westerman", moe- digde zij aan. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1