Hcnco Derde Blad. ler Neuzensche Courant De Purperen Schaduw BINNEHLANO, 8EMEHGDE BERICHTEM. Geendpvfotiesoda verian$eri niaan af/een BUITENLAND. Vrijdag 6 Maart 1931. »o. 8652. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. gETTTLL ETOW VAN EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Voortgegaan wordt met de algemeene be- schouwingen bij de Rijiksbegrooting. De heer Van Lanschot (r.k.) bestrijdt de rede van den heer Mendeis en betoogt, dat ook overheidsbedrijven winst moeten maken. De politiek der sociaal-democratie is er een van a/vontuur en wanhoop. Spreker gevoelt \°el voor een induiitriebank, doch niet voor een crisisprogram. Het kabinet, dat over- wegend goede eigenscbappen bezit, behoort te blijven. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Voortgegaan wordt met de behandeling van de afdeeling Onderwijs van de Indische begroo- ting. De heer Gerhard (s.d.) bespreekt het her- ordeningsplan, waarop hij critiek van pae- dagogischen aard oefent. Hij dringt aan op de inrichting van goede kweekueholen, het in- halen van den achterstand in den bouw van openbare scholen en meent, dat het ondenwijs dreigt te worden verclericaliseerd. De heer Severijn (a.r.) meent dat de over- heid veel voor het onderwijs gedaan heeft, doch dat er nog wenschen blijven, zoo onder meer totstandkoming van een algemeene volks- school. Spreker pleit voor uitbreiding van het aantal dessasciholen. Associatie met Wes- tersch onderwijs acht hij niet mogelijk. De heer Moller (r.k.) bestrijd de eenheids- school en wensoht de inheemsche taal als vcertaal. Confessioneele scholen acht hij beter voor wat betreft karaktervorming en opvoe- ding. dan openbare, waarop geen eenheid be- staat. Spreker bestrijdt den heer De Visser, waar hij cijfers gaf over analphabetisme. In de laatste 8 jaren is het aantal leerlingen der lagere scholen verdubbeld, het analphabetisme i- reeds voor meer dan de helft overwonnen. De heer Van Boetzelaer (c.h.) meent, dat het herordeningsplan op veel punten dient te worden herzien. Volksscholen passen niet ge- noeg in het inlandsehe leven. RAAD VAN STATE. Het salaris van den veldwachter. De IJaad van State, afdeeling voor de Ge- schifc^Mvan Bestuur, heeft behandeld het be- roep van den raad van 's-Gravenpolder tegen de beslissing van Ged. Staten van Zeeland, waarbij het salaris van den Rijksveldwachter werd verhoogd. De gemachtigde van het gemeentebestuur, de heer Hulst merkte op, dat de vaststelling van het salaris van den Rijksveldwachter ge- heel aan den raad behoort. Naar het oordeel van den raad verdient de veldwachter vol- doende, ook met het oog op de door hem te vervullen ambtsbezigheden in een rustige ge- meente als 's-Gravenpolder. De gemachtigde van Ged. Staten merkte hiertegen op, dat Ged. Staten wel degelijk het salaris van den veldwachter kunnen vaststel- len en dat hierover een vaste jurisprudentie bestaat sedert 1902. Spreker deelde verder mede, dat Ged. Staten aanvankelrjk hun goedkeuring aan de begroo- ting hadden onthouden, doch dat de raad on- willig bleef om de gewenzchte wijziging aan te brengen en evenmin van het onthoudings- besluit bij de Kroon in beroep ging. Door deze illegale houding van den Raad zijn Ged. Staten er daarna toe overgegaan om art. 212 der Gemeentewet toe te passen, het- geen geenszins hetzelfde is als het onthouden van goedkeuring. De heer Hulst meirkte nog op, dat de raad het niet noodig vond om van het onthoudings- besluit in beroep te gaan, en hij vond het wel wat te ver gaan, dat Ged. Staten met toepas- sing van art. 144 der Grondwet hebben ge- dreigd. Toen Ged. Staten zelf onwettig han- delden, is de raad in beroep gegaan. De Kon. besliS3ing volgt later. ZORG VOOR DE WERKLOOZEN. Audientie bij minister Ruys de Beerembrouck. Op 26 Februari j.l. verleende de minister- president een audientie aan een delegatie uit het Dagelijksch Bestuur van het N. V. V. ter bespreiking van de maatregelen, welke geno- men zouden kunnen worden, om de zorg voor de werklooizen te verbeteren. In de eerste plaats drong de delegatie aan op verruiming van de toepassing der circu late betreffende den crisis-steun voor de werk- loozenkaisen in dezen zin, dat ze ook zal gel- den voor de bouwbedrijven met inbegrip van dat der schilders, waar een ongekend groote werkloosheid heersoht (meer dan 38 Verder achtte de delegatie het gewenscht, dat begin Maart aan de hand van den dan heerschenden toestand in verschillende klei- nere bedrijven zou worden nagegaan, of deze alsnog onder de werking der crisis-circulaire zouden kunnen worden gebracht. Met grooten aandrang werd den minister verzocht, een nieuwe circulaire aan de ge- meentebesturen te richten, waarin de Regee- ring erop zou aandringen, gemeentelijke steun- regelingen in het leven te roepen, voorzooverre ze mochten ont'breken. Verder werd gesproken over de noodzake- lijkheid, om door den Rijkswaterstaat groote werken ter hand te doen nemen en de uit- werking van aanhangige plannen aanmerke- lijk te bespoedigen, met gebruikmaking van beproefde krachten niet aan het departement van Waterstaat verbonden. Inzake de zorg van jeugdige werkloozen drong de delegatie aan op directe hulp van de zijde der Regeering. Voor de wenschelijkheid, om speciaal maat regelen, voor wat betreft eenvoudigen handen- arbeid, goede ontwikkeling en ontspanning, ten gunste van de jeugdige werkloozen te tref- fen, bleek de minister veel te gevoelen, en hij zegde dan ook toe, deze zaak in de denzelfden dag te installeeren contact-commissie aan de orde te zullen stellen. Aan de delegatie verzocht hij verder om toe- zending eener opgave van de gemeenten, waar de steunregelingen aan billijke eischen niet zouden voldoen. DE UITZENDING VAN DE „MATTHaUS PASSION". Volgens „Het Volk" heeft de Avro zich tot de Vara gewend met het verzoek om haar op Zaterdag 28 dezer zendtijd af te staan voor de uitvoering van de „Mattihaus Passion" door het Concertgebouw-orkest. Op 29 Maart zou dan de Vara den Avro-zendtijd krijgen. De Vara anitwoordde echter, zulk een ruil pas te kunnen overwegen „wanneer de Avro ook op ander geibied in het belamg der luisteraars een minider onverdraagzame houding jegens de Vara aannam". Volgens genoemd blad zou de Vara nu maatregelen hebben genomen om zelve de „Matthaus Passion" uit te zenden. TE ZWAAR BEEASTE SCHIPPERS? Het Tweede Kamerlid de heer Duymaer van Twist heeft aan den Minister van Financien de volgende vragen gesiteld: 1. Is het den Minister bekend, dat in de maanden Mei, Juni of Juli de Nederlandsche sdhippers zich op een (der daarvoor aange- wezen belastingkantoren hebben te melden, ten einde een bewijs van aangifte voor de Rrjksinkom'Stenbelastipg te bekomen en tevens daar ter plaatse de hun op te leggen belasting te voldoen, zonder welke Ibetalimg hun het be wijs komt te ontlbreken, dat noodig is om het beroep te kunnen voorfczetten? 2. Is het juist, dat de schdppers, waaronder er velen zijn, die ten gevolge van onvolidoend genoten onderwijs geen boekhouding kunnen overleggen, een aansldig in de Rijksinkomsten- belasting wordt opgelegd aan de hand van een uniform lijstje, houdende opgaven van een te berekenen inkomen naar de tonnenmaat van het schip? 3. Weet de Minister, dat reeds over het belastingjaar 1930/1931 het bedoelde lijstje van inlkomsten ver liitging boven het boven het werkelijke door 4en schipper genoten in komen 4. Op welke wijee zal voor het komend belastingjaar het iakomen van den Neder- lamdschen schipper worden vastgesteld en welke zekerheid bestaat er, dat betaald wordt naar het inkomen, dat genoten is. NEDEREANp EN BELGIe. In de Memorie van Antwoord der Eerste Kamer over de begrocjting van buitenlandsche zaken wordt natuurlijk breedvoerig gerept over de Nederlandsdo-Belgische kwestie. De regeering hoopt, dat Met oogemblik niet ver zij voor een overeenstemming tusschen beide re- geeringen om te komen tot de oplossing van de nog hangende kwdsties. Voor het bereiken van die overeenstemming is het de Regeering vporalsnog niet wensche- 1'ijjk voorgeikomen, in te gaan op het denkbeeld om door een ccmmisjie van deskundigen uit beide landen te laten uitmaken, welke de eigenlijke punten van geschil zijn. Afgezien van andere reeds te vorigen jare genoemde bedenking, zou aan zoodanige samenwerliing het gevaar verbonden zijn, dat zij, geheel in strijd met de bedoeding, zou leiden tot een verstarring van de geschilpunten, welke ove- rigens bij de in 1929 .gewisselde en in het in dat jaar gepubliceerde Witboek opgenomen nota's, duidelijk genoeg zijn aan den dag ge- treden. Aangaande de ScheldeRijn^erbinding, herinnert de Minister aan het reeds vroeger medegedeelde, toen hij heeft doen uitkomen, dat als voor Nederland aanvaardbaar, is er- kend een waterweg door het Kreekrak, het alleroostel'jlkst deel van de Ooster-Sohelde en vlak langs de Eendracht, om vandaar op de meest gesohikte wij/ze, ter vervanging van het afgedamde Slaaik, het meest Westelijk gelegen punt te bereiken, waar de vaargeul van het Volkerak de Bralbantsche kiust raakt, n.l. Din- telsas, als kortste natuurlijke waterverbindinig tusschen Schelde en Volkerak. Dit sthndpunt is sindsdien gehandhaafd. Wat het wederkeerigheidslbeginsel betreft, waarop de economische regelingen in een met Belgie te sluiten verdrag dienen te worden gegrondvest, wordt. vastgesteld, dat ook de Minister inwilliging van het Belgisch verlan- gen naar een betere verbinding van Antwer- pen met den Rrjn, zelfs wanneer deze blrjft binnen hetgeen de grenzen der scheidings- regeling wordt genoemd, beschouwt als een concessie welke niet zonder tegenprestatie is te verleenen. Hangende de totstandkoming van een verdrag kan hij echter geen vrijlheid vinden om over dit punt meer mede te deelen. Strafzitting van 24 Febr. 1931. Veroordeeld wegens overtreding: Art. 43 Spoorwegwet. T. J. C. D., Philippine, /I of 1 d. h.; E. G., Brussel, 5 of 3 d. h. Motor- en Rijwielreglement. M. K„ Hoek, I of 1 d. h.; A. v. d. B., Axei, /5 of 3 d. h.; J, W„ Axel, 10 of 1 week tuchtsch. en 15 of 1 week tuchtsch.; J. J. C. M., Ter Neuzen, 10 of 5 d. h.; C. d. M., Zuiddorpe, 20 of 5 d. h„ sub II vrijspraak; H. J. C., Sluiskil, f3 of 1 d. h.; C. V., Ter Neuzen, /50 of 10 d. h.F. D., Hoek, f 7 of 4 a. h.; D. S., Middelburg, /3 of 2 d. h.; V. K., Westdorpe, /5 of 3 d. h.; C. M. M., West- dorpe, /6 of 3 d. h.; F. C. J. M. d. P., Stop- peldijk, f5 of 3 d. h.; M. v. H., Zaamslag, /5of 3d. h.; A. v. d. B„ Axel, /3 of 1 d. h.; W. v. C., Axel, /5 of 3 d. h.; H. S„ Wachte- beke, /3 of 2 d. h.: F. A. P.. Wachtebeke, 3 of 1 d. fa. Jachtvvet. J. d. F., Axel, /3 of 1 d. h.; D. D., Axel, 10 of 10 d. h., bij niet inlevering geweer 20 of 5 d. h.; J. K., Axel, 10 of 10 d. h., bij niet- inlevering geweer 20 of 5 d. h. Art. 424 W. v. S. R. E. d. S., Sas van Gent, 1 maand tuchtsch. voorw.; J. A. V., Sas van Gent, 1 maand tuchtsch. voorw.; E. H., Sas van Gent, 1 maand tuchtsch. voorw.; A. M., Axel, vrij spraak; R. G., Zaamslag, 10 of 1 week tuchtsch.; J. B., Zaamslag, /6 of 1 week tuchtsch.; A. E. B., Zaamslag, 5 of 1 week tuchtsch.; A. P. B., vrijspraak. Binnenaanvaringsreglement. P. P. H. N„ Made, /5 of 3 d. h. P. d. M., Antwerpen, 1 of 1 d. h. Art. 314 W. v. S. H. P. P., Zaamslag, 10 of 5 d. h. Art. 427 W. v. S. A. V.. Ter Neuzen, 6 of 3 dagen faecht. Veiligheidsbesluit. A. V., Sas van Gent, f 30 of 10 d. h. Veewet. J. B. v. R., Koewacnt, 30 of 20 d. h. Alg, Politieverordening Axel. A. H., Axel, 0.50 of 1 d. h. Art. 453 W. v. S. F. B., Sluiskil, 10 of 5 d. h. Art. 461 W. v. S. M. P. R., Axel, 3 of 3 d. h. Art. 68 Arbeidswet. W. M., Ter Neuzen, 15 of 5 d. h. Art. 437 W. v. S. E. v. C., Clinge, 6 of 3 d. h. Art. 34 Drank wet. Li. D., Axel, 40 of 20 d. h.; Zitting van 27 Febr. 1931. Schriftelijke vonnissen. Art. 22b Rijwielwet. P. d. K., Zaamslag, vrijspraak. Art. 4 Stnwadoorswet. J. P. d. V., Ter Neuzen, 3 X 10 of 3 X 5 d. fa. Zitting van 3 Maart 1931. Schriftelijk vonnis. Art. 22b Rijwielwet. J. K. E., Axel, a. /75 of 25 d. fa.; b. voorw. 5 d. h. en ontz. motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar, met een proeftijd van een jaar. EEN GRIEZELIGE VONDST. Eenige kmideren die aan het spelen waren in de omgeving van het Monseigneur Muit- saersoord te Venlo, ideden een griezelige on,t- dekking. Bij het graven stieten zij eenige decimeters onider den gronjd oip het geraamfe van een volwassen man. Brji onderzoek bleek, dat men hier te doen had met het stoffelijk overschot van een Bultscfaer, die in 1912 moet verongelukt zijn op de heide bij Venlo. VADERMOORD. Te Ottenburg (Waali;ch Brabant) zijn twee zonen in de slaapkamer van hun vader ge- drongen en hebben hem met revolverschoten vermoord. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de misdaad werd gepleegd op aanstichting der moeder, die den dag tevoren naar Leuven was gegaan om een revolver te koopen. Toen de twee mannen en de vrouw werden weggeleid, werden ze door een dreigende me- nigte omringd. De gendarmes konden het volk met moeite bedwingen. ZKSVO! DIGK EEECTROCUTIE. Te Columbia (Zuid-Carolina) zijn wegens moord op twee blanken zes negers op den electrischen stoel terechtgesteld. Zestien ge- tuigen, onder wie vier vrouwen, wconden de executie bij. Het was de eerste maal in de geschiedenis van den staat Zuid-Carolina, dat op een dag zes personen werden terechtgesteld. UIUUU oxuvuruvtsitw;. u oiekenverzorging is <loor <iG crisis meer urgent geworden; de sterfte onder jonge kinderen is aeer hoog. De Minister bit ft echter tegenover de aanklachten onaandoenlijk. Spreker zegt, dat op de allerlaatste plaats beziiinigd moet worden op de uitgaven voor de volksgezondheid. Wel beveelt zij bezuinigmg aetn door verhpoging van den pensioengerech- tis-den leeftijo' van amibtenaren. Mevrouw ^akker—Nort (v.-d.) wenscht eubsidie voor de opleiding van verpleegsters. Minister De Graaff zegt, dat de sterfte- ejjfers zeer gedaald zijn, zoodat waardeering past voor de werkzame diensten. Van ver- hooginig van den pensioenleeftijd is geen groote bezuiniging te verwachten. De oplei ding van verpleegsters zal onder de aandacht van den gouvemeur-generaal worden ge bracht. Het ontwerp wordt goedgekeurd. Bij de afdeeling landfaouiw, nijverheui en hand el dingt de heer Kramer <s.-d.) aan op eteun van voor uitvoer bestemde mlandsche eultuur. De heer Beumer (a.-r.) beveelt de natuur- foescherming in de aandacht aan. De Minister zegt, dat verschillende natuur- roservaten zijn ingesteld. Meer geld is er nu niet voor. Het ontwerp wordt aangenomen. door EDMUND SNELL. 41) (Vervolg.) HOOFDSTUK^XXVII. De theorie gebaseerd op het verhaal van Ho-Min verdoezelde langzamerhand om plaats te maken voor een eenigszins qewijzigde lezing, die veroorzaakt werd door een nieuwen inval. Aangelokt door den brand, had Simonis zich er heen ge- haast en den talisman op den boomstronk gevonden. Eenvoudig uit hebzucnt had hij het zich toegeeigend en eenmaal in het bezit van het beeldje was die zucht tot moorden in hem gekomen. Hij schudde zich eens flink. Werkelijk, die bovennatuurlijke onzin werd een oh- sessie bij hem en bij al de anderen, als een langzaam-sluipend gif. Die wonderlijke oogenblikken, eer de dag aanbrak, waren er oedeeltelijk voor verantwoordelijk. Hij sprong op en liep heen en weer in de galerij, maar nog werkte het gif in hem na. Een inwendige stem herinnerde hem er aan, dat Simonis niet kon weten, dat April de kamer met Isobel deelde. Hij kon geklopt hebben om haar aandacht te wek- ken en toen hij geen antwoord kreeg, kon hij besloten hebben om door het raam naar binnen te stappen. Hij haalde een doos lucifers te voor- schijn. rammelde er mee en stak den brand in zijn tahak. Nu hii maar heen en weer liep. voelde hij zich beter. Zijn zenuwen waren be"t in orde. verzekerde h'i zmh zelf: het kwam alleen maar doordat hij de tijdsomstanaigneaen; ze. m eigeu =iciiuiu.ec speculatiezucht. Indien de huidige gebeurte- nissen er toe mogen bijdragen, dat sommigen door schade en schande wijs worden en mits- dien de in de tweede plaats genoemde oorzaak wordt teruggedrongen, zal de regeering zich daarover verheugen. De resteerende oorzaak het immoreel spel van baissiers door wettelijke maatregelen weg te nemen, stuit af op onoverkomenlijke bezwaren. Vooreerst zou alsdan ook de haus- see-speculatie, die even emstige gevolgen voor derden kan hebben, aan banden moeten worden gelegd. Doch noch het een noch het ander zou practisch mogelijk zijn, zonder invoering van een z66 uitgebreide controle en z66 scherpe maatregelen van tucht, dat ook de reeele effectenhandel daardoor ernstig zou worden benadeeld. Reeds om die reden meent de re geering zich van dwingende maatregelen te moeten onthouden. Aangaande de belastingbetaling op postkan- toren zegt de minister; De getroffen regeling werkt zeer goed en de minister stelt zich voor te dezen aanzien bij de volgende begrooting een stap verder te gaan. De minister heeft onlangs, naar aanleiamg van een in de Tweede Kamer uitgesproken wenscb doen onderzoeken of de mkomensgrens waar beneden vrijstelling der rijwielbelasting wordt verleend, niet hooger gesteld kan wor- ven en die slechts rwTjrer Kunnen wexxen aan j den wil, om het eenmaal aanvaarde beginsel integraal te handhaven. EEN REDE VAN MR. FOCK. Ter gelegenheid van de algeimeene vergade ring van de liberale staatspartij „De Vrij- heidsbond", die te Deventer wordt gehouden, heeft Mr. D. Fock, Vrijidagavond de openings- rede uitgesproken. In het kort ging hij de toestanden in het buitenland na, om dan te komen op de zoo hondsmoe was, dat hij zoo ongerust was geweest. Hij gaf toe, dat hij angstig was geweest. Hij vroeg zich af, hoe hij toch aan zulke afarijselijke gedachten over Simonis kwam. De gedachten over dat onderwerp waren zoo gemakkelijk ge komen, als was de heele atmosfeer van het huis overvuld met ziekelijke fanta- si een. Hij bleef"' bij de balustrade staan en tuurde naar het Oosten. Heel spoedig zou nu de dag aanbreken. De lucht scheen vol onverwachte dingen en de diepe duister- nis van den tropischen nacht had piaats gemaakt voor een zekere^cjrauwheid. ,,Tabeh, toewan besar", groette de in- landsche politicman op zijn eenzame „Tabeh, oppas. Het zal spoedig dag ''"Saja toewan", kwam het antwoord onmiddellijk. ..Spoedig is de dag hier Westerman grcep de balustrade vast. Zoodra de nieuwe dag was aangebroken, zouden de zorgen weer op hem aanstor- men. En onder andere zou hij de verdwij- ning van waker No. 3 moeten verklarcn. Een onoverwinnelijke slaperigheid dwonq hem terug naar zijn stoel. Nauwe- lijks had hij de deken weer over zich ge- trokken, of de geheimzinnige fluisteringen beqonnen opnieuw. Hij vroeg zich af, hoeveel Isobel wel wist en wat' er was voorgevallen en wat men aan de lippen van de donkere Alimah zou kunnen ontwringen. Loodzwaar werden zijn oogleden, zqn ooqen brandden, en het eerste wat hi, zich bewust werd, was Ho-Min. die in he voile daqlicht naast hem stond met een qloeienden kop thee. Westerman krabbelde op, en wreet zi,n °°i!zeg11 Ho-Min Hoe laat leven we Niet los verkrijgbaar, doch alleen in de bekende verpakking met den Henkel-Leeuw. Imp. E. 8t Co". F«brtW-- H«nkol Cm A O. Handrl Mij Amitetdam Dlimeldocl (Ingez. Med.) ,,Zeven uur, toewan ,,Zeven uur Ellendeling, ik had om half zes in de koelie-loods moeten zijn i Ho-Min grijnslachte. „Toen ik den toewan besar om vijt uur wilde weKken,' antwoordde hij, ,,was hij als een doode.' Westerman nam den kop thee en roer- de nadenkend het vocht om. Een blik op den stoel, waarin hij qeslapen had, maakte hem opeens klaar walcker. Hn begreep niet, dat hij het niet eerder gezien had. Het was de oude stoel van Kennard met het rood en zwart gevlochten rotan- figuurtje in den rug; de stoel, waarin Barnes hem dood had gevonden. Alimah's mes lag nog op de tafel, waar hij het had neergelegd. Hij keek van het een naar het andere en knikte eens somber en vastberaden. HOOFDSTUK XXVIII. In het half uur, dat verliep tusschen zijn ontdekking en het ontbijt, ontwierp Wes- terman zijn plan. Hij had nog ruim vijf minuten over, toen hij geschoren, gebaad en verkleed volgens afspraak Ho-Min ontmoette on der aan den tuin en hij gaf hem eenige heldere bevelen. Ho-Min", zeide hij, „ik heb je vijf en half jaar in dienst qehad en vertrouwd en ik hoop, dat we nog minstens even veel jaren bij elkaar zullen blijven. De laatste paar dagen zijn er vreemde dingen in Baniak-Harap qebeurd en opdat er nu een eind aan deze dingen zal komen, vraag ik je om me te helpen. De Oosterling haalde zijn broek om- hoog, die veel te lange pijpen had, en rimpelde zijn pokdalig gezicht. Ik ben uw dienaar, toewan ant- woc>rdde hij, V/esterman keek hem recht in de oogen. xneening, dat hoezeer een politiek van groote omzichtigheid ten aanzien van 's lands finan cien moet worden gevoerd, vooral ten aanzien van jaarl'ijiks wederkeerende uitgaven, toch in ruime mate tijdelijke steun moet worden ge- geven aan in nood verkeerende takken van ons volksbestaan, desnoods door het crisis- fonds, (zooals de regeering nu wil. Ten aan zien van den landbouw zijn ook verder nog doeltreffende maatregelen in dezen tijd te nemen, zooals bijv. de afschaffing van den vleeschaccijns, uitgebreider toepassing van de landbouwuitvoerwet, verlaging van keurloo- nen en andere kosten. an den uitvoer van vee verbonden en dergelijke. In meer algemeenen zin, afgesaheiden van de crisis, is het wenschelijk, dat men kome tot een spoedige invoering van staatspen- sioen. Spreker gaat dan den soeialistischen strijd tegen de z.g. kapitalistische wijze van voort- brenging na, maar wij houden daaraan vast, zoolang er geen amder stelsel is, dat de zeker heid of ook maar een kans biedt betere resul- taten voor onze welvaart af te werpen. Ver- trouwen in het stelsel van Marx bestaat, op een enkele uitzondering misschien na, ook bj de aamhangers der S.D.A.P. en zeker bij de leiders van het N.V.V. niet meer. „Zonder dat iemand er iets van merkt, moet je Njonja Kennard aldoor bespieden. Je moet haar overal volgen en mij rap- oorteeren wat je bevindingen zijn. Ho-Mins trekken verrieden niets, toen bij antwoordde: ,,Baik, toewan. Ik heb het begrepen. jk waarschuw je, dat je er gevaar mee kunt loopen heel groot gevaar". ,.Baik mompelde Ho-Min weer. Door de bladeren heen zag de planter Isobel op de voorgalerij komen. Zonder een woord meer, liet hij zijn bediende staan en liep met vast-beraden tred op haar toe. ,,Goeden morgen". riep ze hem toe. Goeden morgen", antwoordde hij rus- tig'.' ,,U hebt toch zeker nog lekker ge- slapen, na ons klein avontuur van gister- avond „Heerlijk, dank u. April stond er op oni de lamp te laten branden, maar daar- van heb ik geen last gehad. Ze begon met het vaste voornemen om wakker te blijven, maar ik vermoed, dat ze heel gauw is ingedommeld, nadat ze in haar mandje gekropen was." Hij was nu in de galerij gekomen. hmg zijn tropenhelm aan een knop van het schrijfbureau en keek haar recht aan. „Er is heel wat gebeurd, sinds we el kaar het laatst gezien hebben". begon hij. Ze hield haar adem in. i Dus hebt u werkelijk qoed nieuws I "ik geloof het wel. Ik kan u tenminste j eenige 'belangrijke feiten meedeelen. W lit u niet gaan zitten Ze gehoorzaamde met iets berustends. U 7iet er zoo doodelijk ernstig uit klaagde Isobel, .,dat u me eenvoudig angst aanjaagt. Gaat u mij heusch iets vertellen, of kriiq ik alleen maar een stand je voor iets, dat u denkt. dat ik gedaan heb. Dan heb ik liever, dat u het uitstelt tot na het Dijzonaere scrrecae 01 uvcrraat nenden zouden veroorzaken. Het werk is niet onegevaarlijk en kan daarom, bezwaarlijik wor den verricht door personen, die er niet reeds eenigszins mee bekend zijn. De Plantenziektenkundige Dienst heeft reeds de aandacht der provinciale besturen op de noodizakelijkheid van de ibestrijding geves- tigd en verzocht deze in hun gemeenten te heivorderen. Toekenning van premie's is in de vele ge meenten, wan.r die bestrijding hij verordening is verplichtenid gesteld, uiteraard u'tgeslolen, ten aanzien van gemeenten, waar dit niet het gefval is, kan geen andere gedragslijm worden gevolgd. De Plantenziektenkundige Dienst laat geen poging na om te wijzen op het be- lang der bestrijding en er toe op te wekken. BALDWIN'S ZON VERDUISTERT. De politieke correspondent van de Evening Standard vemeemt, dat Badwin's zon in de conservatierve partij meer en meer verduis- tert. De vergadering van de partij-commissie betreffende het ibestuui van Indie, heeft een vergadering g'ahouden, waarin Baldwin's uit- spraken over de Indische politiek aan emstige critiek bloot stonden. Men ihesloot een depu- tatie naar Baldwin te zenden, die hem zal vragen de conservatief denkenden in dat land gerust te stellen, met een nieuwe uitspraai van den leider over de Indische politiek van de partij. Er zij in dit verband aan herinnerd, dat Baldwin kort na afloop van de Ronde-Tafel- Conferentie. namens de conservatieve partij heeft verklaard, dat het de plicht van deee partij was binnen haar vermogen aan de resul- ontbijt. LI weet, dat ze een veroordeelde altijd nog een maal gunnen, eer ze hem opknoopen ,,Neen, u krijgt geen standje", stelde hij haar gerust, ,,en na het ontbijt heb ik nooit tijd. Mag ik verder gaan Ze onderdrukte een geeuw. ,,Nu, als het dan niet anders kan." Hij tuurde naar zijn vingers, alsof hij naar inspiratie zocht. „Het betreft den dood van uw man en de daden van den moordenaar, sinds die gebeurtenis." Isobel verbleekte en keek hem met een wat angstigen blik aan. „0 ja ,,Het is een vreemde geschiedenis ver- volgde Westerman, ,,en ik denk, dat het u moeilijk zal vallen om haar te gelooven. Misschien is het beter, als we de bewegin- gen van den misdadiger stap voor stap nagaan van het begin af. In de eerste plaats was hij geen inlander, maar hij kende de geschiedenis van den waringin- boom. Op den avond, dat Arangoi stierf, ging hij naar het bosch en stal den kope- ren aap, die nogal een groote rol speelde in deze geschiecienis. De aap had eigen- aardige eigenschappen. Hij zweeg en zocht naar zijn woorden. „Ga door! mijnheer Westerman", moe- digde zij aan. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 9