ALGEMEEN NIEUWS- EN AQVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. in UW PUP: TRO^JS Eerste Blad. De Purperen Schaduw 8 ALLES ■TP No. 8652 VRIJDAG 6 MAART 1931 71 e Jaargang. BIHNEHLAND- FKUIllRTOBf. BTJITE9LA9D. voo, AUTOS MOTORS NIJVERHEID m GANDHI MET ENGELAND VERZOEND. TER UZENSCHE RANT ABONN EMENTSPRWSBinnen Ter Neuzen 71,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per" post /1.80 per 3 maanden Brj voor uitbetaling fr. per post 7 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2.25, overlge ian den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. UStgeefster: Firma P. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTI8NVan 1 tot 4 regeJs 7 0,80 Voor elken regei meer 7 0,20. Grootere letters en cllchA's worden naar plaatsrulmte berekend. HandelsadvertentiSn brj regelabonnement tegen verminderd tarief. betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzendln? van advertentien liefst e*n dag voor de uttgave. nrr biad verschijnt ikderen MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. BAKKERSNACHTAKBEID. Do Burgemeester van HOEK maakt bekend. dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een ▼•eaoek van C. BLOK, F. B. P. GBLLHoRN, H. J. OTTERLOO, M. M. ROBIJN en J. ROBIJN, om vergunninig tot het verrichten van bakkersarbeid tuschen 8 uur des namid- dagti en 6 uur des voormiddags in de percee- len Noordstraat 21, Noordstraat 10, Keijzer- •traat 11 en Molendijlk 17. Op Zaterdag 28 Maart 1931, des voor- ■niddags 9 uur, zal in het gemeentelhuis ge- legenheid bestaan om ten overstaan van den Burgemeester bezwaren tegen de aanvraag in te forengen. Daarbij zullen zoowel de aanvragers als zij, die bezwaren inlbrengen, in de gelegenheid worden gesteld zich naar aanleiding van de bezwaren mondeling en schriftelijk te ver- klaren. Zoowei de aanvragers, als zij die bezwaren inforengen, kunnen acht dagen v66r het boven- gemeld tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen Mhrifturen. Hoek, 26 Februarl 1931. De Burgemeester voomoemd, J. A. v. TIENHOVEN. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag. Aan de orde zijn de algemeene beschouwin- gem bij de Rijksbegrooting. De heer Rink (lib.) bespreekt drie punten: het zich handhaven van de regeering, zij het met krachtige middelen; het niet meer be- ataan van de rechtsohe coalitie, en de thans nlet waarschijnlijke samenwerking tusschen Roounsoh-Katholieken en sociaal-democraten. Het stellen van de portefeuillekwestie in on- derscheidene gevallen acht h'jjl niet incon- atitutaoneel. Met overtuiging zegt spreker, dat van een rechtsche coalitie den eersten tijd niets komt, en evenmin als van een samenwerking tus- scthen Roomsoh-Katholieken en sociaal-demo craten. Hij meent, dat extra-parlementaire kabinetten voorloopig zullen blijven, al behoo- ren die niet steeds rechtsoh getint te zijn. De heer Anema (a.-r.) bespreekt de econo- mische crisis, waarvan de factoren buiten de macht der regeering liggen en dringt aan op rechtsche samenwerking. Het standpunt der S.D.A.P. tegenover de mobilisatie acht spreker zuiver revolutionair en de houding der vrjj- Kinnig-democraten weinig verheffend. De heer Mendels (s.-d.) heeft in de regee- rtng geen politiek vertrouwen. Hij zet uiteen de hopelooze verdeeldheid in de rechterzijde tern aanzien van belangrijke vraagstukken. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. De afdeeling justitie van de Indisehe be- grooting is aangenomen met 58 tegen 18 stemmen. door EDMUND SNELL. 40) (Vervolg.) HOOFDSTUK XXVII. Niettegenstaande het late uur reed Bar nes terug naar Poetatan, nadat hij den planter de belofte ontwrongen had om den volgenden middag aanwezig te zijn bij een onderhoud met Alimah. Westerman posteerde Ho-Min in de gang en ondervroeg den inlandschen waker, eer hij zijn laarzen uittrok, maar naar bed ging hij niet. In zulke oogenblikken als deze verlang- de hij naar een waakhond, waarop hij ver trouwen kon. Een kortbeenig wezen, dat in het andere huis zich aan hem gehecht had, bleek een zwerversnatuur te bezitten en was vaak dagen achter elkaar op stap. Bovendien had het dier de irriteerende ge- woonte om tegen alles en nog wat te blaf- fen en ook tegen de maan. Hij viel Ianguit in een rieten stoel en stak zijn pijp op. De eenige wijze om het qevoel van onrust, dat overal hing, te ver- drii.'tn, was wakker blijven. Hij zou dit tekort aan slaap weer moeten aanvullen tusschen de rijsttafel en de thee. Hij be- on eerst met te denken over April en aar houding tegenover hem. Het was een oiiderwerp, dat hem wel geheel in beslag nam, maar geen perspectieven bood, want hij as in geen enkel opzicht in staat om te vermoeden, hoe zij nu eigenlijk over Op de nominatie voor raadsheer van den Hoogen Raad worden geplaatst: no. 1. Dr. Meokman, reohter te Amsterdam; no. 2. Ch. van Oppen, advocaat te Maastricht, en no. 3. Dr. Van Asperen, raadsheer aan het gerechts- hof in Den Haag. Bij de voortgezette behan deling van de Indisehe begrooting dringt de heer Kramer (s.-d.) aan op het opiumverbod. De heer Ter Laan (s.-d.) dringt aan op ver- hooging van het oude pensioen van militairen. De heer Van Boetzelaer (c.-h.) wenscht strengere controle op de opiumsmokkelarij en bepleit verbetering van den toestand van oud- gepensionneerden. De heer Joekes (v.-d.) sluit zich daarbij aan. Mevrouw De VriesBruyns bepleit bestrij- ding van het drankmisbruik. MUZIEK OP SCHOOI,. Namens den Ned. Bond van Piano- en Orgel- bandelaren en Fabrikanten zal een audientie bij den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen worden aangevraagd om te be- pleiten het muziekonderwijs op school officieel in te voeren, als een der middelen die de ver- slapping van muzikale energie bij de tegen- woordige jeugd kan tegengaan. Er is een groote campagne van die zijde in voorberei- ding. BEGROOTING GEMEENTEFONDS. Verschenen is de memorie van antiwoord over het wetsontwerp tot vaatstelling van de begrooting van het gemeentefonds voor het begrootingsjaar 19311932. Indien de opbrengst van de gemeentefonds- belastinig en van de 50 opcenten op de ver- mogenisbelasting in het jaar 1931/32 verre 'beneden de raming zou blijven, zou daardoor voor het rijk niet een tekort ontstaan, daar de uitkeering afhangt niet van de raming, maar van de opbrengst. De gemeenten, voor zoover zij niet onder het garantie-artikel vallen, zou- den dan minder ontvangen dan zij verwacht hadiden. Echter is deze kans niet groot, daar de raming reeds met de depressie is rekening gehouden. Voor het rijk zal een eventueel achterblijven van de opbrengst gedurende het eerste jaar slechts in zooverre gevolgen kun nen hebben, dat meer gemeenten er door onder de garantie-bepaling zouden kunnen vallen. Voorts zal in het jaar 1932/33 het rijk schade ondervinden, indien de opbrengst der fonds- ibelasting in dat jaar beneden die van 1931/32 folrjft, daar laatstgenoemd jaar maatgevend is voor de uitkeering gedurende 5 jaren. Indien in een later jaar van dit tijdvak de opbrengst van 1931/32 mocht worden overschreden zou echter het verlies weer geheel of gedeeltelijk wonden goedgemaakt. DE SOCIAIJSTEN IN BELGIe WETEN NIET MEER, WAARAAN ZICH TE HOTJDEN. Over de laatste vergadering van den socia- listischen partijraad in Belgie worden nog de volgende bijzondenheden gemeld. De Antwerpsche volksvertegenwoordiger Samrjn een gerwezen mecanicien, constateerde, dat de leiders zich thans voor het principe der iandsverdediging uitspreken, terwijl ze vroe- ger steeds proclameerden, dat de bestendige bewapening een gevaar is voor den vrede. Wanneer we de nationale verdedigingsplannen bekarupen, aldus Samijn, dan volgen we enke). de leerstellingen van de partij. Verder is er tegenspraak tusschen de houding der inter- nationale Syndicate Federatie en de Socialis- tische Internationale. De meeste partijgroepen, die in de verschil- lende landen bij de Socialistische Internatio nale zijn aangesloten, huldigen het principe der nationale verdediging, terwijl de Interna tionale Syndicate Federatie ons aanspoord, in geval van oorlog, een algemeene staking te organiseeren. Wien moeten we gehoorzamen? Een ander lid, H. Spaak ,zeide, dat het mooi is voor een groot ideaal te sterven, doch niet voor een verouderd iets, zooals het begrip vaderlandsliefde. In 1914 meenden alle vol- ken dat ze tegen de reactie streden. Kunt ge betiwisten dat Belgie in 1914 werd aangevallen? vroeg Vandervelde. Spaak beantiwoordde die vraag niet, doch constateerde, dat de socialisten van alle lan den aan den oorlog hebben deelgenomen, zoo wel als de burgers. „We moeten oorlog voeren, zegt ge, wanneer de democratic is bedreigd, doch alle volken z'Jn steeds over- tuigd, dat ze de democratic verdedigen". De Antwerpsche socialist Eekelers betoogde weder, dat men onmiddellijik tot algeheele ontwapening moet overgaan, Indien we worden aangevallen, aldus Vandervelde, dan moeten wij niet het vader- land der bourgeois verdedigen, doch hetgeen wijzelf op sociaal gebied sedert 40 jaren ver- wezenlijkt hebben. Als gevolg van de in de laatste weken over deze kwestie gevoerde besprekingen werd een commissie benoemd, die ermee belast was een resolutie voor te stellen. De tekst ervan werd Woensdag gepuibliceerd. De Belgische socia listen verlangen: a. Op intemationaal gebied: Collectieve en onmiddellijke aktie voor pro- gressieve, gelijktijaige gecontroleerde vermin- dering der bewapeningen, gevolg van van con- tractueele verbintenissen en die moet leiden tot algemeene ontwapening, als de organisatie van den vrede door de democratic stevig ge- noeg zal zijn om de algemeene veiligheid te venzekeren en elken militairen maatregel on- noodig te maken. b. Op nationaal gebied: Van nu af, en onafhankelijlk van uitgebrei- der algemeene overeenkomsten, vermindering van de bewapening van Belgie tot een peil dat voldoende is, om overeenkomstig de Inter nationale verbintenissen van het land het evenwicht te vestigen van de bewapening op den Rijn. De verlaging zal tegelijikertijld moeten treff en a. de militaire uitgaven; b. hot materieel, gereed liggende met het oog op den oorlog; c. den duur van den diensttijd die in geen geval 6 maanden zal mogen overschrijden; d. het aantal beroepsmiilitairen; De resolutie is onderteekend door Vander velde, L6on Troclet, Henri Fayat, Louis de Brouckfere en H. Spaak. De Antwerpsche socialist Eekelers heeft zich or thou den. DE TUNNELS ONDER DE SCHELDE. De correspondent der N. R. Crt. te Brus- sei scbrijft: De tot heden onder groote belangstelling van de zijde der honderden. werkloozen die thans langs Antrwerpen's straten slenteren zoowel op den linkeroever als op den reehter- oever der Sehelde verrichte boringen, hebben bewezen, dat de ondergrond, tot ongeveer 6 meter diepte, uit een laag bruin zand bestaat, maar dat tusschen 6 en 26 A 27 meter, waar zich dan de stevige klei bevindt, een laag nat drijfzand aanwezig is, welke moet worden drooggemaakt. Het grootste deel van de beide tunnels onder de Sehelde zal in de klei- lag worden gegraven. Tot diusver heeft men reeds zes groote boringen gedaan, waarvan twee op den linker- en zes op den recht.er- oever. Binnenkort zal ook met het boren, in het bed der rivier zelf, een begin worden ge- maakt. Men hoopt met 25, of, ten hoegste 30 boringen te kunnen volstaan. Met uitzondering van deze boringen en het vellen der boomen op de Oude Leeuwenrui en den Brouwersvliet is van de tunnelwerken in de Scheldestad echter nog niet veel te izien. FOURNITURES GENERALES Borluutstraat 8, GENT. Tel. 12415. (Nabij 't Stadhuis) Ingez. Med.) De zwakke, tuitelige Engelsche arbeiders- rogeering, die op het gebied van de binnen- landsche politiek door conservatieven en libe- ralen hevig gedwarsboomd wordt, zal scbrijft de N. R. Crt. in de Engelsche par- lementaire gescbiedenis nochtans om baar E'uccessen op het terrein van de groote en hooge politiek gedenkwaardig blijven. Zij heeft het vloottractaat van Londen met Ame rika en Japan tot stand gebracht, de ronde- tafel-conferentie over Britsch-Indie te Londen tot een succes gemaakt, deze week den sluit- steen in het vloottractaat gezet door het ac- coord met Frankrijk en Italie tot stand te brengien en nu zoowaar ook Gandhi en zijn Britsch-Indische Congres-partij met Engeland verzoend. De bekeering van Gandhi van bestrijder van tot medewerker met het Britsche gezag was weliswaar te verwachten geweest, nadat de uitkomst van de Londensche ronde-tafelconfe- rentie, dank zij de groote tegemoetkoming van de Engelsche rogeering (daarbij gesteund door de liiberale en conservatieve Engelsche gedelegeerden) zoo bevredigend was geweest. Maar men moest nog rekening houden met het verzet van den linkervleugel van de Congres- partil, welike partij nog twee jaar geleden een program van onverwijlidan Dominion status gelijk Engeland nu wil toestaan had, maar gaandeweg den weg naar volledige losischeu- ring van Engeland opgedreven werd. In Mac- Donald is weer de Engelsche traditie be- lichaamd om in de politiek tegenover onte- vreden onderdanen van het Britsche rijk niet in halstarrigen tegenstand te volharden, maar op het psychologische oogenblik de hand tot verzoening te reiken ten einde door moreele banden vast te houden wat anders op den duur verloren zou gaan. Zuid-Afrika, Ierland en nu Britsch-Indie zijn op deze wijze voor het rijk behouden. De zout-k.westie is in de onderhandelingen tusschen Lord Irwin, den Onderkoning, en Gandhi van een onoverkomelijk lijkende hin- dernis tot de afmetingen van een geimakkelijk op te lossen probleem teruggebracht. De In disehe regeering kan de inkomsten uit haar zout-monopolie niet missen, maar alleen de bewoners van de in zee afloopende kusten kunnen zelf bun zout bereiden. De onwettige zouttoereiding werd een jaar geleden het sym- bool van de ongehoorzaamheidsbeweging tegen het Britsche gezag en was het troetel- kind van de Congres-partij.. Welnu, men zal den kustbewoners voortaan vrij laten om het zout uit de zee te zieden, waarbrjl de schatkist geen groote inkomsten kan derven, en nog wel ruim driehonderd millioen Indiers of daarom- trent (de bevolking telt nu iets van 320 mil lioen zielen) zullen het zout uit de regeerings- keten moeten blijven gebruiken, omdat zij het niet in hun buurt kunnen winnen, nog daar- gelaten dat het regeeringszout veel beter ge- zuiverd is. Daar de Congres-partij Gandhi volmacht go- geven had om met den Onderkoning de rege- ling te treffen die hem goed dacht, is het be- grijpelijk dat het bestuur, dat te Nieuw-Delbl op den uitslag wachtte, haar fiat op het ac- coord gegeven heeft, toen dit eenmaal bc- reikt was. Men zal thans de volgende procedure vol gen. De ronde-tafel-conferentie van Londen komt in Indie opnieuw bijeen, om de nieuwe grondwet voor het Indisch dominion op te stellen waarvoor te Londen de hoofdtrekken zijn aangegeven en, daar de Congres-partij eraan deel zal nemen, zal voor het eerst ge heel Indie erop vertegenwoordigd zijn. Ten slotte zal te Londen de conferentie besloten worden met de verleening van den dominion- status aan Britsch-Indie. In het accoord zijn, behatve de zout-kwestie, de vraagstukken betreffende de vrijlating van politieke gevangenen, het posten en de terug- gave van wegens belastingschuld in beslag genomen eigendemmen geregeld. Slechts in- zake het instellon van een onderzoek naar machtsmisbruik van de politie heeft Gandhi, naar het scb'.lnt, zijn zin niet gekregen, maar dit alles behoort nu tot het verleden en kan gevoeglijk met den mantel der vergetelheid bedekt worden. In een bevredigd Indie kunnen handel en be- drijf nu weer opleven en voor Engeland komt bij de tegeniwoordige malaise de verzoening met het Congres uitstekend van pas. (Ingez. Med.) hem dacht. Hij herinnerde zich, dat hij haar een wonder had genoemd nadat ze op het strand gevallen was en zij had hem belooud, door hem dien avond bij Isobels kamerdeur een kraan te noemen, Hij tracbtte zich zelf wijs te maken, dat hij geen echte liefde voor haar voelde, dat hij het slachtoffer was van een voorbijgaande ve- iefdheid, even dwaas van een nuchter standpunt beschouwd als de korte op- vlamminq van Flavin voor mevrouw Ken- nard. Maar in net diepst van zijn hart wist hij, dat dit niet waar was. Hij was naar de administrateurswoning toege- komen en had verkozen om daar te blij ven, enkel en alleen opdat geen haar op haar hoofd zou gekrenkt worden. Hij sloot zijn oogen en trachtte zich haar voor te stellen, zooals hij haar het laatst gezien had, met haar handen in de zakken van haar regenmantel en haar bloote voetjes in haar muiltjes en het vereischte een bovenmenschelijke poging om niet reqelrecht in slaap te vallen en verder te droomen. Om die neiging tot dommelen te be- dwingen, dwonq hij zijn gedachten in ern- stiger banen. Hij herinnerde zich het ge- sprek tusschen Ho-Min en hem op hun weg naar huis. Die geestentheorie scheen besmettelijk te werken. Barnes was er nu al het slachtoffer van, Isobel en nu zelfs April. De man, die het schaduwbeeld van een aap vertoonde De inlandsche legen- de van een spook, dat afstamde van een boschmensch en een vrouw. Eens, het scheen jaren geleden, had Flavin toegegeven. dat hij liever niet raak- te aan inlandsche bijgeloovigheden, om dat men nooit kon weten, of er niet een k^rn van waarneid in was. Tot nu toe had Westerman volgehouden. dat het allemaal oe-khe-'d was en toch. het was heel eioenaardiq, maar alles. wat er gebeurd was, nadat de waringinboom was omge- hakt, scneen overeen te stemmen met het oude Dusun sprookje. i Maar nu wenschte hij de zaak weer nuchter te beschouwen. Die met bloed doortrokken handschoen, door zijn be- diende ontdekt. vulde een leelijke gaping in de keten. Hij le^de verband tusschen Barnes' avontuur in het bosch en het ver- haal van Flavin over den man, die hem een tik had gegeven, en ook tusschen het laatste en April's beschrijving van den ge- heimzinnigen bezoeker. Bleek-gele han den, die langs het kozijn tastten. Het geluid van een diepe, rustige adem- haling uit de gang herinnerde hem weer aan net bestaan van Ho-Min. Hij was er in zijn hart van overtuigd. dat de ondoorgrondelijke Oosterling al een geheele oplossing gereed had voor het probleem, maar deze niet onder woorden wilde brengen, zoodat hij zich vergenoeg- de met nu en dan een wenk te geven, die vervat werd in fantastische geschiedenis- sen, zooals een onaangename poeder I wordt ingegeven in een lepel jam. Hij trachtte zich weer de hoofdpunten van een dier verhalen te binnen te brengen. Drie mannen, wist hij nog, gingen opiumschuiven. Toen een van hen in slaap gevallen was, vemietigde een dolende geest de ziel van den slaper en kroop in het ledig omhulsel. Westerman aan 't einde van dien veel- bewogen dag rustend in Kennard's stoel, werd het slachtoffer van een wonderlijken waakdroom. Hij was weer op het dinertje van Isobel. Hij zag Kennard bij de met groen laken bekleede speeltafel staan, en besluiten welk spel er zou gespeeld wor den. Flavin, een beetje apres-boire, stond bij mevrouw Kennard; April stond aan den anderen kant tegen den muur met haar handen op haar rug gevouwen en een half vermaakt glimlachje. Simonis had te ken- j nen gegeven niet te willen meespelen. maar hen van uit een ligstoel gade te slaan. Hij herinnerde zich nu, dat Simonis ge- slapen had. Nauwelijks wakker, te slaperig om zijn gedachten meer baas te blijven, vormde Westerman een theorie, die nog verras- sender was dan de verbijsterde Barnes ooit gevormd had. Simonis was in slaap gevallen en het 1 onheilspellende lets, dat Isobel gevoeld had, had de eigenlijke ziel gedood. Hij had zijn oogen gesloten als Simonis, de plaatselijke dokter, de man, die openlijk de vrouw van den administrateur bewon- derde en hij was ontwaakt als een moord- zuchtige maniak, die nu en dan gehoor moest geven aan de inblazingen van den boschduivel. die bezit van zijn ziel had ge nomen. Misschien had hij in den zak van zijn regenjas een shawl en een paar zeem- leeren handschoenen gevonden. Op weg i naar de voorgalerij had hij Kennard in zijn stoel zien zitten en bezeten door den haat en de kracht van het gevreesde Spook, 1 had hij zich op hem gestort en hem ge- wurgd. Flavin was het pad komen oploo- pen en Simonis had hem door een slag verdoofd. Bijna vlak achter den assistent was Barnes gekomen en had den moorde- naar teruggedreven in de gang. Barnes had de ourperen schaduw gezien en den ademtocht van den Booze gevoeld. toen deze langs hem in de duisternis weggleed. Westerman greep de leunincten van zijn stoel vast en richtte zich op. „Allemachtig", mompelde hij. „Dat scheelde geen haar. Ik was bijna onder zeil." Ginds in den tuin liep de waker nog heen en weer, hij kuchte iederen keer, als i hij in de buurt van de voorna'erij kwan om te toonen, dat hij nog wakker was en stipt zijn plicht vervulde; uit de gang kwam het luide zagende gesnurk van Ho- Min, een verschrikkelijk lawaai, dat het huis deed trillen. Westerman rilde en ve-egde de transpi- ratie af, die in groote druppels op zijn voorhoofd stond. Het was toch koud zoo vroeg in den morgen. Hij sloop naar zijn kamer om een deken te halen en keek ver- lanqend naar zijn bed. Toen keerde hij terug naar zijn gelm- proviseerde rustplaats, schikte de kussens en vlijde zich neer. Er stootte iets tegen zijn rug en hij ontdekte, dat het 't gevest van Alimah's dolk was, het wapen, dat de inlandsche heks dien avond had meege- bracht en dat uit zijn zak was gevallen. terwijl hijDe klok in de huiskamer gonsde eer zij begon te slaan en liet toen vier slagen hooren. Een half uur lang had hij gedut Hij zocht zijn tabakszak en stopte zijn pijp. Aan den horizon vertoon de zich reeds een lichtstreep. Heel gauw zou de dag aanbreken en de nacht met al zijn verschrikkingen was weer voorbij. Waarover had hij gedacht Simonis Hij schrok op en keek achter zich. Hij zou hebben kunnen zweren, dat van den ande ren kant van de galerij iemand gesproken had. De zin, dien hij meende gehoord te hebben, klonk nog door in zijn hersens: ,,Dat was een prachtvuurtje, dat je gister- avond hebt gestookt." Een koude rilling liep hem over zijn rug. Dat had Simonis tegen hem gezegd den nacht, dat Kennard gestorven was Hij keek onrustig om zich heen. Had Simonis den gloed gezien van uit Poetatan of van uit het bosch bij den boomstronk Hij had te voren reeds een maal geprobeerd om den talisman te be- machtigen en ivennard had hem dat belet. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1