GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. genieten van een regeling zooals die thans is vastgesteld? Spreker kan niet inzien, dat het toezenden der motie zou kunnen worden heschouwd als een ongeoorloofde inmenging in de zaken van het burgerlijk armbestuur. Het betrefit hier toch een ibnitengewone om- \standi(gfheid Spreker zou "net niiet billijk achten, als bet burgerlijk armbestuur er geen rekening mee hield. Hij weet wel, dat de raad geen recht heeft, zich te menigen in de uitkee- rimgen van het burgerlijik armJbestuur, maar men mag toch wel een verzoek doen en bij meent, diat de motie zoo kalm mogelijk is gesteld. De beer VERLINDE vermeent, dat de motie van den beer Hamelink feitelijik beoogt, op de zaak der steunregeling vooruit te loopen. De heer HAMELINK: Neen, er valt in elk geval een deel der menschen die de raad wilde ateunen uit. De heer VERLINDE: Het gaat dus over het verschil, voor de menschen van 60 tot 65 jaar; daar kan iik me ook wel voor verklaren, maar ik vertrouw, dat bet burgerlijk armbe stuur daarmede wel rekening zal willen bouden. Over bet uitkeeren der steunver- leening zou ik me tagenover bet burgerlijk armbestuur niet willen uitspreken en dan maar eens afwachten wat ze doen. De heer HAMELINK zegt, ook geen be- zwaar te hebben zijn motie te wijziigen en in plaats van te verzoeken bet vertrouwen uit te spreken dat het burgerlijk armbestuur aldus handelen zal. De beer GEELHOEDT meent bemerkt te hebben, dat de heer Bedet het zenden eener motie eenigszins prikkelend beschouwt. Zou de heer Bedet niet kunnen toezeggen, dat bet burgerlijk armbestuur rekening zal bouden met betgeen hier besproken is? Dan zou de beer Hamelink missohien wel bereid zijn de motie in te trekken. Men kan aniders het geval hebben, dat de motie wordt toegezonden doch bet burgerlijk armbestuur die toch naast zddh neeriegt. De VOORZITTER meent, dat, als de heer Bedet bierop zou ingaan, zulks een uitvoerig debat zou uitlokken. De heer OOLSEN: En de heer Bedet is in bet burgerlijk armbestuur toch ook niet alleen de baas. De beer BEDET kan best toezeggen, dat betgeen hier besproken is bij bet burgerlijk armbestuur zal worden overgebracbt. De beer HAMELINK wil dan zijn motie intrekken, aangezien toch bet gevaar bestaat, dat deze op formeele gronden tegenstand zou vinden. Mocbt hetgeen hij beoogt niet volgen, dan zullen wel andere middelen ten dienste staan om dat doel te bereiken. (Wordt vervolgd.) De beer DE KOEIJER merkt op, dat de vrijstelling gevraagd wordt met het oog op het platteland. De VOORZITTER stemt daarmede in. Bur gemeester en Wethouders zijn van oordeel, dat b.v. in deze gemeente, waar vele kinderen een grooten afstand moeten afleggen om de school te bereiken, het geven van onderwijs in lichamelijke opvoeding niet noodig is. Voor de steden is dat iets anders, daar acht hij het wel noodig, maar hier is er geen gebrek aan. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. g. Het raadstoesluit van 30 Januari 1930, tot wijziging der begrooting van 1930, voor- zien van het bewijs der goedkeuring door Ge- deputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. 5. Benoemiug leden der plaatselijke schat- tingsconunissie. 1 Mei 1931 is verstreken het vierjarig tijid- perk waarvoor de benoemde leden zitting hebben. Vermits de aftredende berbenoembaar zijn, leggen Burgemeester en Wethouders hderbij over en bevelen zij met de aftredenden aan: 1. A. de Feijter (aftr.) en K. L. de Kraker. 2. K. de Kraker en J. Soheele. 3. C. H. H. Wisse en J. C. Eijke. 4. C. A. Wisse (aftr.) en»D. Dees. De VOORZITTER noodigt de heeren De Regt en Jansen uit, met hem het stembureau te vormen. Herbenoemd wordt de heer C. A. Wisse met 9 en de heer A. de Feijter met 8 stemmen; benoemd worden de heeren K. de Kraker en C. H. H. Wisse ieder met 8 stemmen. Voorts venkreeg de heer J. Scheele 2 en de heer K. L. de Kraker 1 stem. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot benoeming van stembureaux voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten. Te benoemen zijn voor stembureau I: twee leden en twee plaatsvervangende leden. De Burgemeester is van dit bureau ambts- balve Voorzitter. Voor stembureau II: een Voorzitter; twee leden en twee plaatsvervamgende leden. Voor stembureau III: een Voorzitter; twee leden en twe plaatsvervangende leden. Burgemeester en Wethouders bevelen aan: Stembureaux Provinciale Staten: Voor stembureau I: A. Dees en A. Haak, als leden en als plaatsvervangende leden: J. C. Eijke en D. Dees. Voor stembureau II: A. de Feijter, Voor zitter, A. de Koeijer en C. H. H. Wisse als leden en als plaatsvervangende leden: H. Bakker en J. P. Geelhoedt. Voor stembureau III: S. van Hoeve, Voor zitter, J. de Regt en A. Jansen als leden en als plaatsvervangende leden: M. Dekker en ■Joh. Scheele. De aanbevolen heeren worden met alge meene stemmen benoemd. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot benoeming stembureaux voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad Te benoemen zijn voor de stembureaux I: twee leden en twee plaatsvervangende leden. De Burgemeester is van dat stembureau ambtshalve Voorzitter. Voor stembureau II: een Voorzitter, twee Vergadering van Vrijdag 27 Februari 1931, des namiddags 1 uur. Voorzitter de heer Joh. de Feijter, Burge meester. Verder tegenwoordig de leden: A. de Feij ter, S. van Hoeve, A. de Koeijer, C. H. H. Wisse, M. Dekker, A. Haak, A. Dees, J. de Regt en A. Jansen, benevens de Secretaris J. Stolk. Afwezig de heeren D. Dees en H. Bakker. 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering leden en twee plaatsvervangende leden door het uitspreken van het gebedsformulier. - w TTT- De VOORZITTER schorst de openbare ver gadering die overgaat in een zitting met ge- sloten deuren. Na het weder openbaar worden der vergade ring komt aan de orde. 2. Mededeelingen. De VOORZITTER deelt mede, dat de heer D. Dees heeft bericht wegens drukte in zaken de vergadering niet te kunnen bijwonen, ter- wijl de heer Bakker berichtte verhinderd te zijn wegens familie-omstandigheden. 3. Notulen. Het vaststellen van de notulen der vergade ring van 30 Januari 1.1. wordt aangehouden, aangezien die nog niet aan de leden zijn toe gezonden, 4. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van de Commissie tot wering van schoolverzuim, daarbij toezenden- de haar jaarverslag over het jaar 1930. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat dit verslag voor de leden ter secretarie t-er inzage ligt. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een schrijven van Gedeputeerde Staten houdende terugzendimg voorzien van bewijs van goedkeuring van het besiuit van den raad betreffende wijiziging tarief stroomlevering. Aangenomen voor kennisgeving. c. Schrijven van als voren houdende terug- •zending voorzien van Koninklijke goedkeuring van het besiuit van den raad tot w iziging verordeninig heffing opcenten op de grondbe- lasting. Aangenomen voor kennisgeving. d. Schrijven van den heer P. C. de Moor, houdende bericht van aanneming zijner be noeming tot lid van de plaatselijke school- cogimissie. Aangenomen voor kennisgeving. e. Brieven van J. de Jonge, P. C. de Moor J Kosten, K. Hamelink en J. Dees, houdende bericht van aanneming hiunner benoeming tct I vast te stellen de volgende Art. 3. De Ontvanger "noudt de gemeentekas afge- zonderd van andere kassen en van eigen mid delen. Art. 4. De Ontvanger teekent de ontvangsten wegens naar kohieren of lijsten geheven be- lastingen, behalve in het kastooek of hulpkas- boek, ook in het kohier of de lijst bij den naam van elken belastingplichtige aan. Art 5. De Ontvanger houdt nevens de in artikel 1 der Boekhoudvoorsohriften 1924 voorgeschre- ven boeken nog de boeken, welke door den raad of Burgemeester en Wethouders noodig worden geoordeeld. Art. 6. 1. De Ontvanger geeft van a lie ontvangsten bewijs van kwijting af, met vermelding van het nummer waaronder zij in het kasboek of hulpkastooek geboekt zijn. Geen bewijs van kwijting mag door hem in bianco worden ge- teekend. Het gebruik van een handteekening- stempel is verboden. 2. Hij mag na het uur, voor de sluiting van zijn kantoor voorgesohreven, Zijn kantoor niet verlaten voordat hij het saldo, hetwelk in de gemeentekas is, met de boeken heeft verge- leken. Art. 7. 1. Van alle misslagen in bevelschriften tot betaling en van elke overschrijding van be- grootingsposten geeft de Ontvanger bij ont- dekking onmiddellijk kennis aan Burgemees ter en Wethouders. De betaling der bevel schriften, waarin hij misslagen ontdekt of door welker betaling bagrootingsposten zou- den overschreden worden, stelt hij tot nader order van Burgemeester en Wethouders uit. 2. Indien hij, anders dan in de gevallen be doeld in lid 1, een betaling meent te moeten weigeren, geeft hij daarvan eveneens onmid dellijk kennis aan Burgemeester en Wethou-" ders, wier beslissing hij afwacht. Art. 8. 1. De vervoiging ter zake van plaatselijke belasting wordt zoodra mogelijk ter hand ge- nomen, tenzij in bepaalde gevallen Burge meester en Wethouders, gedurende een door hen vast te stellen termijn, uitstel hebben ver- leend. 2. Op 31 December van ieder jaar, en ver der zoo dikwijls Burgemeester en Wethouders dit verlangen, zendt de Ontvanger aan Burge meester en Wethouders een staat van alle na- latigen in de betaling van het aan de ge meente verschuldigde, met opgaaf van de maatregelen ter invordering genomen. Art. 9. 1. Ten name van de gemeente wordt een rekening genomen bij den postcheque- en giro- dienst. 2. Bij de aanvraag daartoe wordt de be paling gemaakt, dat de Ontvanger over die rekening per giro en per cheque beschikken kan, behoudens dat het advies omtrent de be- sohikking per cheque behalve door den Ont vanger, ook door den Burgemeester of een der Wethouders moet zijn geteekend. 3. De Ontvanger vergewist zich van de juistheid der van den postcheque- en giro- dienst te ontvangen dagelijksche afrekenings- biljetten. Art. 10. 1. Wanneer de kas een bedrag van twee duizend vijfhonderd gulden te boven gaat, geeft de Ontvanger daarvan onmiddellijk ken nis aan Burgemeester en Wethouders. 2. De Ontvanger is verplicht, zooveel als 10. Bepaling van het bedrag waarvoor de Ontvanger der gemeente zekerheid moet stellen. Art. 109 al. 2 der gemeentewet bepaalt dat voor de benoeming van den Ontvanger der gemeente de Raad bepaalt het bedrag waar voor hij zekerheid moet stellen. Mitsdien wordt overgelegd het navolgende concept-besluit De Raad der gemeente Zaamslag; Overwegende, dat de jaarlijksche inkomsten der gemeente, berekend op de wijze als is aangegeven in artikel 110, tweede lid, der gemeentewet, volgens de vastgestelde ge- meenterekeningen over de jaren 1924 tot en met 1928 hebben bedragen respectievelijk 98.226,3iy2; 94.014,49%f 84.815,71; 83.105,28% en 91.955,09%; alzoo gemiddeld 90.403,34; dat dus de zekerheid dient te bedragen: plus minus /9Q00; dat het echter billijk is, de zekerheid op een minder bedrag te stellen, vermits aan den ontvanger de verplichting is opgelegd om zijn kas voorzoover zij f 2500 overtreft, te storten bij een instelling waaruit hij zonder medewer- king van Burgemeester en Wethouders geen gelden kan lichten; besiuit 1. het bedrag, waarvoor de te benoemen ontvanger ten behoeve van de gemeente* zekerheid moet stellen, te bepalen op f 5000; 2. te bepalen, dat het nominaal bedrag der te verpanden inschrijvingen op een van de Grootboeken der Nationale Schuld zoodanig moet zijn, dat de reeele waarde dier inschrijvingen, berekend tegen haar laagisten koers op den eersten beursdag der maand van de zekerheidsstelling ter beurze van Amsterdam, het onder 1 ge- noemd bedrag met ten minste 10 over treft; 3. de oveiwaarde der te verbinden onroe- rende goederen te bepalen op ten minste 25 van het bedrag der zekerheid; 4. te bepalen, dat de te verpanden inschrij vingen en de te verbinden goederen vrij en onbezwaard moeten zijn; 5. de volgende regelingen vast te stellen, volgens welke bij daling van den koers der inschrijvingen of van de waarde der onroerende goederen aanvulling van het onderpand kan worden gevorderd a. bij zoodanige daling van den koers der grootboekinschrijvingen dat de reeele waarde daarvan het bedrag der zekerheid niet langer met 10 te boven gaat, is de ontvanger verplicht op de eerste aan- schrijving van den Raad binnen vier weken het onderpand zoodanig aan te vullen, dat de reeele waarde der verpan- de inschrijvingen het bedrag der zeker heid weder met ten minste 10 te boven gaat; b. bij zoodanige daling van de waarde van eenig verbonden onroerend goed, dat zij het bedrag der zekerheid niet langer met 25 te boven gaat, is de ontvanger verplicht op de eerste aanschrijving van den Raad bmnen vier weken het onder pand zoodanig aan te vullen, dat de waar de der verbonden onroerende goederen het bedrag der zekerheid weder met tenimin- ste 25 te boven gaat. De heer HAAK kan het voorstel van burge meester en wethouders steunen; volgens de wet zou het J 9000 k f 10.000 moeten zijn, doch na voorlezing onveranderd alles een vriendschappelijk en ordelijk verloop zal hebben. Aan de orde komt alsnu: 1. Notulen. Deze worden goedgekeurd. 2. Uitbetaling presentiegelden. Elk lid ontvangt het hem toekomende part van 42. 3. Ingekomen stukken. 1. Van Ged. Staten bericht, dat zij hun beslissing omtrent de begrooting 1931 hebben verdaagd tot 1 April. 2. De circulaire van Z. Exc. den Commis- saris der Koningin om op de loopende be grooting een post uit te trekken ter tegemoet- koming in de kosten van een op te richten politiecursus, wordt voor kennisgeving aange nomen. 3. Een verzoek van het R K. .schoolbestuur om een voorschot van 900, wordt met alge meene stemmen ingewilligd. 4. Van den heer J. Krieckaert kennisgeving dat hij ontslag neernt als raadslid, wegens zijn benoeming tot bouwkundig amibtenaar der gemeente. Voor kennisgeving aangenomen. 5. Rapport van het bestuur der Zeeuwsch- Vlaamsche Landbouwmaatsohappij over Ar- beidsbemiddeling wordt voor kennisgeving aangenomen, nadat de Secretaris de hoofdpun- ten en die, welke de gemeente in 't bijzonder hetreffen, heeft gereleveerd. 6. Verzoekschrift van de R.K. Werklieden- vereeniging tot het invoeren van een steun regeling, of het verschaffen van werkgelegen- heid, begeleid van een reglement van steun regeling. De Voorzitter verklaart namens het Dag. Bestuur, dat er op werkverschaffing geen uit- zicht bestaat en dat men daarom bereid is een steunregeling in 't leven te roepen. Burg, en Weth. hopen, zoodra de uitkeering toij den Bond ophoudt met een concept-steun- regeling gereed te zijn. Eerst zal men echter inlichtingen moeten inwinnen hieromtrent en zal er tijdig een raadsvergadering worden be- legd ter bespreking en vaststelling der normen van uitkeering. De heer v. Heese vraagt hoe het zal gaan als de zes weken verstreken zijn, waarin ver- lenging van uitkeering bij den Bond is ver- leend. De Voorzitter herhaalt, dat Burg, en Weth. alsdan met een concept klaar zullen zijn, zoo- dat den dag na het ophouden der uitkeering toij den Bond, de steunregeling in werking treedt, dat sluit dus aan elkander aan. De heer v. Heese vraagt of er geen werk verschaft kan worden bij de landbouwers, zoo als het bewerken van vlas, het zuiveren van afwateringen en dergelijke. De Voorzitter verklaart, dat Burg, en Weth. daarnaar een onderzoek hebben gedaan met als resultaat, dat daarin weinig heil te vinden is, om de werkloozen afdoend te helpen. Dp de vraag van den heer v. Heese of de steunregeling enkel de georganiseerden betreft, antwoordt de Voorzitter bevestigend. De heer Warrens vraagt of de ongeorgani- seerden ook daartoij betrokken kunnen worden. De Voorzitter zegt, dat men dat regelen kan. maar spreker persoonlijk is daar tegen, omdat ze toonen niets over te hebben voor de orga- nisatie. De heer v. Heese: Als de crisis niet ophoudt, dan zal men de ongeorganiseerden naar het Armbestuur moeten verwijzen. De heer v. Deursen: U zegt, dat U er tegen doch in elk geval het bedrag waarmede het j zekerheidsstelling van 5000 volkomen gedekt. kasgeld de gestelde zekerheid overtreft, te j De VOORZITTER is het daarmede eens; er storten bij een door den raad aangewezen in- mag nooit meer dan f 2500 in kas zijn. 8. ZiiZC WUt/VaugOl AKJ ux I WW» «-*«* jis de ongeorganiseerden in de steunregeling te Voor stembureau III: een V(mrzitter, twee hy b;nnen een tijdsverloop van aoht dagen niet aangezien de ontvanger niet meer dan 2500 j netrekken, maar 't is toch ellendig voor leden en twee plaatsvervangende leden. j noodig heeft voor het doen van betalingen, in kas mag houden, is de gemeente met een j iemand; die dan de dupe WOrdt, de menschen Stembureaux Gemeenteraad: ka| Ji-"*^alfv Voor stembureau I: D. Dees en C. H. H. Wisse, als leden en als plaatsvervangende leden: A. Haak en J. C. Eijke. Voor stembureau II: A. de Feijter, Voorzit ter; H. Bakker en A. Dees als leden en als plaatsvervangende leden: A. de Koeijer en W. M. Ferdinandusse. Voor stembureau III: S. van Hoeve, Voor zitter; M. Dekker en A. Jansen als leden en als plaatsvervangende leden: J. de Regt en J. P. Geelhoedt. De aanbevolen heeren worden met alge meene stemmen benoemd. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot benoeming van een hoofdstem- bureau tevens centraal stembureau voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad. Te benoemen zijn: Vier leden en drie plaatsvervangende leden. De Burgemeester is van dat bureau ambts halve Voorzitter. Hoofd tevens centraalstembureau voor den gemeenteraad: J. Stolk Lzn, H. J. Wijn, J. Kosten en P. C. de Moor, leden; plaatsver vangende leden: A. de Feijter, S. van Hoeve en J. C. Eijke. De aanbevolen heeren worden met alge meene stemmen benoemd. 9. Vaststelling instructie voor den ge- meente-ontvanger. De thans nog geldende instructie voor den Ontvanger dezer gemeente dateert van 14 Februari14 April 1896. Het komt Burgemeester en Wethouders ge- wenscht voor met intrekking van gemelde in structie de navolgende nieuwe vast te stellen: De raad der gemeente Zaamslag, besiuit lid der commissie tot wering van school verzuim. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van Burgemeester en Wet houders der gemeente Amemuiden luidende als volgt: Door den raad dezer gemeente is 26 Januari een adres aan H. M. de Koningin verzonden luMende als volgt: Geeft eerbiedig te kennen de raad der ge meente Amemuiden; dat bet vak lichamelijke oefening, vermeld in art. 2 onder j der L. O.wet 1920, krachtens art. 195 dier wet met 1 Januari 1936 ver plicht wordt voor alle openbare en bijzondere scholen; dat dit voor de plattelandsgemeenten waar over het algemeen lokalen en terreinen voor dit onderwijs onttoreken zeer hooge kosten met zich zal brengen en daardoor wederom verzwaring der belastingen zal ten- gevolge moeten hebben; redenen waarom adressant zich tot Uwe Majesteit wendt met het eeibiedige verzoek zoodanige wrjeiging van artikel 195 der L. O. wet 1920 aan de Staten Generaal te willen voorstellen, dat van de verplichting tot het geven van bedoeld onderwijs ook na 1 Januari 1936 vrijstelling worde verleend. Venzocht wordt aan dit adres adhaesie te willen betuigen. Burgemeester en Wethouders stel'len voor daaraan gehoor te geven. De heer WISSE geeft te kennen, aan dit voorstel zijn stem niet te kunnen geven; voor het platteland moge het geven van dat onder wijs minder noodig zijn, maar voor de steden is het toch zeker noodzakelijk. INSTRUCTIE voor den Ontvanger der gemeente Zaamslag. Artikel 1. 1. Het kantoor van den Ontvanger, het welk moet worden gehouden in een door Bur gemeester en Wethouders aangewezen lokali- teit, is, behalve op Zondag en de met den Zondag gelijk gestelde dagen, bedoeld in arti kel 149 der Gemeentewet, voor het publiek geopend des Maandags, Woensdags, Donder- dags en Zaterdags, van 912 en des Maan dags en Vrijdags van 14. 2. De Ontvanger is verplicht gedurende dien tijd te zijnen kantore aanwezig te zijn. tenzij amfotsbezigheden zijn tegenwoordigheid elders vereisdhen. Art. 2. 1. De Ontvanger geeft aan den raad, aan de Commissien uit den raad, aan Burgemees ter en Wethouders, aan den Burgemeester en, indien de raad van de hem in artikel 116, tweede lid, der Gemeentewet gegeven be- voegdheid gebruik heeft gemaakt, aan de krachtens het tweede en derde lid van dat artikel aangewezen personen alle inlichtingen, welke van hem in verband met zijn admini- stratie worden gevraagd en verleent daarbij de hulp, die van hem mocht worden gevorderd. Overigens geeft hij aan niemand inzage van zijn registers of andere tot zijn administratis behoorende bescheiden, noch verschaft hrj eenige inlichtingen, dan met schriftelijke machtiging van Burgemeester en Wethouders. 2. De Ontvanger woont, indien hij daartoe uitgenoodigd wordt, de vergaderingen van den raad, van de Commissien uit den raad en van Burgemeester en Wethouders bt)1. bij stel'ling. 3. Deze storting zal geschieden bij ronde sommen van f 100, 4. De Ontvanger mag bij vorenbedoelde instelling alleen gelden opnemen tegen afgifte van een door den Burgemeester of een der Wethouders afgageven gedagteekende verkla- ring, inhoudende dat dezen de opneming tot het daarin genoemde bedrag goedkeuren. Art. 11. Vo6r of op 1 Juld zendt de Ontvanger aan Burgemeester en Wethouders de rekening der inkomsten en uitgaven over het afgeloopen dienstjaar, vergezeld van de daarbij behooren de bescheiden. Art. 12. 1. De Ontvanger zorgt, dat alle registers in geregelde orde, zonder witte vakken, wor den bij'gehouden. 2. Aan hetgeen eenmaal in de registers is geschreven, mag niets worden veranderd, dan bij behoorlijk gewaarmerkte doorhaling of bij- voeging. 3. Het radeeren in de registers is verboden. Art. 13. 1. De Ontvanger heeft recht op een verlof van ten minste twee weken per jaar. 2. Verlof tot afwezigheid wordt verleend: voor drie dagen of korter door den Burge meester, voor langer tijd door Burgemeester en Wethouders. 3. Van de beslissing van den Burgemees ter staat beroep open b'rji Burgemeester en Wethouders. 4. Van de beslissing van Burgemeester en Wethouders staat beroep open bij den raad. 5. Van afwezigheid wegens ongesteldheid of om andere reden wordt door of vanwege den Ontvanger onmiddellijk kennis gegeven aan den Burgemeester. Art. 14. Bij afwezigheid of ongesteldheid wordt de Ontvanger vervangen door een door Burge meester en Wethouders aangewezen persoon, onder verantwoordelijkheid van den Ontvan ger. Die aanwijzing geschiedt op voordracht van den Ontvanger. 2. Bij ontstentenis van den Ontvanger wordt door Burgemeester en Wethouders in de waameminig voorzien. Art. 15. 1. De Ontvanger moet zijn boeken, kas en geldswaardige papieren bewaren op een brand- vrije plaats, door Burgemeester en Wethou ders daarvoor bestemd. 2. In geval van oproerige bewegmg, van samenscholing of van andere stoomis der openbare orde, begeeft hij zich zoo spoedig mogelijk naar zijn kantoor, eveneens wanneer in de nabijheid daarvan brand ontstaat. Art. 16. De Ontvanger mag ter zake van zijn bedie- ning noch middel'lijk, noch onmiddellijk giften of geschenken, onder welken naam ook, aan- nemen. Art. 17. De Ontvanger zendt, ter toekoming van eer- vol ontslag, zijn aanvraag daartoe ten minste drie maanden voor den dag, waarop hij den gemeentedienst wenscht te verlaten, aan den raad in. Art. 18. Deze instructie treedt in werking op 1 April 1931, met in gang van welken datum de be- staande instructie vervalt. De instructie wordt met algemeene stem- n.en vastgesteld. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. 11. Benoeming onderwijzeres aan de open- bare lagere school te Othene. Overgelegd wordt de door Burgemeester en Wethouders in overleg met den Inspecteur van het Lager Onderwijs te Ter Neuzen na ingewonnen bericht van het betrokken hoofd der school opgemaakte voordracht luidende: 1. H. A. Chevalier; 2. C. L. C. de Doelder; 3 C. Wezeman. Wordt voorgesteld de benoeming te doen ingaan met ingang van 1 Maart a.s. Met 8 stemmen wordt benoemd mej. Cheva lier; op mej. De Doelder is 1 stem uitgebracht. 12. Vaststelling kohier Hondenbelasting, dienst 1931. Het door Burgemeester en Wethouders op gemaakte kohier omvat 68 honden eerste klasse en 80 honden tweede klasse en is mits dien opgemaakt tot een bedrag van 500. Zij stellen voor dit kohier dien overeenkom- stig vast te stellen met bepaling dat de beta ling moet geschieden in een termijn verval- lende 1 Juli 1931. Met algemeene stemmen wordt dienovereen- komstig besloten. 13. Bespreking verkoop school met woning in den Grooten Huijssenspolder. In verband met de door u in de vorige ver gadering verleende machtiging zijn wij over- gegaan tot het houden van eene inschrijving, welke den navolgenden uitslag had: L. de Bruijne 2326 in massa; L. Hamelink f 250 voor schoolgebouw, 150 voor speel- plaats; J. C. Missu 1006 in massa; C. de Jonge te Schore f 666 voor de gebouwen voor afbraak, 1005 in massa; C. Hamelink 1000 in massa; A. de Kraker Kzn en J. C. Houg voor f 2705 in massa, vrij op naam. Wij zullen gaame hieromtrent de meening van den Raad hooren in een te houden ver gadering met gesloten deuren. De heer A. DEES zou, in aanmerking ne- mende de besprekingen in besloten vergade ring, de school enz. niet voor de geboden be dragen willen gunnen, doch die nog eens op- roepen, verder heeft hij er niets over te zeggen. De heer HAAK steunt het denkbeeld van den heer A. Dees. De heer WISSE eveneens. Het voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Haak, A. Dees, van Hoeve, Wisse, Jansen en Dekker; tegen stem- men de heeren De Koeijer, De Regt en De Feijter. (Wordt vervolgd.) GEMEENTERAAD VAN HENjGSTDIJ'K. Alle leden zijn aanwezig; edn vacature. Voorzitter burgemeester van Esbroeck, secre taris de heer Hermans. Op de tribune waren meerdere belangstel- lenden. Na opening richt de Voorzitter een welge- meenden nieuwjaarswensch tot de leden en den Secretaris. Hij dankt hun voor hunne welwillende, vriendischappelijke en vruchtbare medewerking in het belang der gemeente in 't verleden ondervonden en drukt den wensch uit dat dit ook zoo moge zijn in de toekomst en 'hoopt, dat bij de aanstaande verkiezingen moeten toch eten. De Voorzitter verklaart gezegd te hebben, dat men dat regelen kan, maar principdeel is hij er tegen, aangezien men niet tot de orga- nisatie toetreedt. Met algemeene stemmen wordt goedgevon- den, dat Burg, en Weth. voor een concept- steunregeling zullen zorgen. 7. Een circulaire van de Z.-Vl. Waterlei- ding Mij., waarin de raad nogmaals op zijn verantwoordelijkheid wordt gewezen en ver- zocht wordt voor 25 Jan. te besluiten of hij bij B'ijp besiuit tot onhbinding der Mij. vol- bardt, dan wel dit besiuit in te trekken en tot storting van 10 op de aandeelen over te gaan. Volhardt de raad bij zijn besiuit lot ontbinding, dan acht de Mij. het recht en bil lijk, dat de gemeente bijdraagt in de vroeger gemaakte kosten. De Voorzitter verklaart voorstander te blij- ven van een waterledding en licht zijn stand- punt nader toe. De totstandkoming ervan brengt wel geen werkverschaffing maar werk- verruiming. De heer v. Heese: Die werkverruiming zal wat zijn! Ja, voor de mannen van de pen. De Voorzitter verwacht uitbreiding van de industrie, zooals men dat ook elders ziet. De heer v. Heese verklaart er zich hard tegen en hjj veronderstelt 90 der inwoners met hem, want de armen kunnen het niet be- talen en zijn met hun drasbak tevreden. Nog meerdere leden denken er ook zoo over, waarom besloten wordt, dit schrijven nog eens aan te houden. 4. Wijziging begrooting 1930. In deze begrooting worden een paar wijzi- gingen aangebracht van administratieven aard. 5. Benoeming leden stembureau ver kiezingen. De burgemeester is amibtshalve Voorzitter. Gekozen moestem worden twee stemop- nemers en twee plaatsvervangers. Het resultaat van herhaalde stemmingen en herstemmingen was, dat als stemopnemers werden aangewezen de beide wethouders Schelfout en de Bakker en als plaatsvervan gers de leden Warrens en de Waal. B(j de rondvraag wijst de heer v. Heese op den miserabelen toestand, waarin het Ketk- pad (Konmgsdijk) verkeert. Daar is wel wat aan gedaan, maar het is zoo maar bovenop. Dit pad is doorgaans slecht; er is geen vol- doende afwatering; de kanten zijn wel afge- stoken maar de zoden zijn weggegooid m plaats van opgezet enz. De leden zijn het hiermede eens en de Voor zitter beloofd in den loop dezer dagen het pad eens op te nemen met de wethouders. De heer de Waal zegt, dat daaraan heel wat werk zal zijn om het goed in orde te maken De heer v. Heese vimdt dit juist goed met het oog op werkverschaffing. De heer De Bakkr vreest, dat de eigenaar v d Bulck het wellicht niet zal toestaan, men dient derhalve eerat aanvraag te doen. De heer v. Heese brengt het electnsch net ter sprake en pledt ervoor het van de hand te doen, evenals andere gemeenten hebben ge daan De stroomprvjs is veel te hoog (55 en 18 cent oer K.W.U.) in vergelijking met an dere plaatsen, deze moet belangrijk omlaag of bet net overdragen. De Voorzitter zegt, dat men er 4000 voor krijgen kan, er blijven dus 8000 schuld Om dit kapitaalverlies zoo veel mogelijk te reduceeren zijn reeds stappen gedaan en zal men in die richting blijven voortgaan. Hiema sluiting.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 8