zeggen, dat zou alleen in besloten vergadering kunnen geschieden. De VOORZITTER zegt naar aanleiding hiervan toe, dat verdere inlichtingen kunnen gegeven warden in een aan het eind dezer vergadering te houden commissoriale vergade ring, en de heeren zullen dan, naar hij ver- meent, wel overtuigd zijn, dat er vlot gewerkt wordt. De heer COLSEN zal dan de nadere bespre- kingen afwachten. f. Het raadsbesluit van 28 Januari 1931, tot verkoop van grond aan P. A. Leunis, voorzien van het bawijis der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. g. Het raadsbesluit van 28 Januari 1931, tot verkoop van grond aan E. J. Wemaer, voorzien van het bawijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. h. Het raadsbesluit van 28 Januari 1931, tot verkoop van grond aan F. J. de Bakker, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. i. Het raadsbesluit van 28 Januari 1931, tot verkoop van grond aan J. F. v. d. Broeke, voorzien van het bewijls der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. j. Het jaarverslag der commissie tot wering van sohoolverzuim voor Ter Neuzen, Sluiskil, over 1930, luidende als volgt: Er werden 22 vergaderingen gehouden. Door de commissie werden 12 personen opgeroepen; 6 gaven daaraan gehoor, en bij 6 werd huis- bezoek afgelegd. De verzuimen waren van verschillenden aard, zooals veldanbeid, moeder of vader helpen, enz. en ook nog al eens, dat de ouders de commissie iets voor wilden liegen, wat dan al zeer gauw aan den dag komt en voor verdere behandeling van het verzuim in hun nadeel is. Alie gevallen die de commissie ter behande ling kreeg, waren in enkele dagen opgelost, en de ouders stuurden him kinderen, nadat zij op het gevaarlijke van hunne daden gewezen waren, weer, op een enkele uitzondering na, trouw naar school. Aangenomen voor kennisgeving. k. Een missive van de Maatschappij tot bevordering van landibouiw en veeteelt in Zee- land, waarbij wordt toegezonden, met verzoek dit ter kennis van de raadsleden te brengen een rapport betreffende arbeidsbemiddeling en werkloosheidverzekering. Aangenomen voor kennisgeving. De heer VAN DEN BULCK zou gaame zien, dat dergelrjke belangrijke stukken als dit rapport, in afsohrift aan de leden werd thuis- gestuurd, daar het niet mogelijk is, daarvan door inzage ter secretarie voldoende kennis te nemen. Dat is ook het geval met het rapport der commissie van bijstand. De VOORZITTER veronderstelt, dat de landbouwmaatschappij nog wel voldoende exemplaren zal voorhanden heibben. Nu blijkt, dat er prijs op gesteld wordt, zal worden ver- zocht een aantal exemplaren te zenden, opdat er aan ieder der leden een kan uitgereikt worden. 1. De rekening der commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil over 1930. .De ontvangsten hebben toedragen 311,83, de uit- gaven f 145,74, het goed slot f 166,09. Overeenkomstig het voorstel van burge- meester en wethouders wordt deze rekening met algemeene stemmen goedgekeurd. m. Een adres van A. de Zeeuw, wonende Doelderstraat no. 4 te Ter Neuzen, die daarin verzoekt hem, voor een aan genoemd perceel te bouwen waschhok, afwijking te willen ver- leenen van art. 10 der Bouwverordening. Dit verzoek wordt gesteld in handen van burgemeester en wethouders om bericht en raad. a. Een adres van A. P. van Overbeeke Leunis, winkelierster, wonende aan de Sohool- laan no. 1, ten behoeve van het bouwen van een magaizijn ten behoeve barer zaak, afwij king verzoekt van art. 10 der Bouwverorde ning. Dit adres wordt gesteld in handen van bur gemeester en wethouders am bericht en raad. o. Een rapport der Commissie van Bijstand, dd. 17 Februari 1931, naar aanleiding van een ondenzoek ter plaatse, naar den toestand van eenige wegen enz. in de kom van Sluiskil, ge houden op 13 Februari 1.1. Het doel van dit onderzoek was, om te onderzoeken of het wenschelrjk is in 1931 eenige verbeteringen aan te brengen aan eenige wegen en voetpaden te Sluiskil, welke voor een gedeelte door de gemeente Ter Neuzen en voor het grootste'gedeelte door het bestuur van den Pierssenspolder te Sluiskil worden onderhouden. De Commissie is van oordeel, dat dit onder- houd thans onvoldoende is. Vooral is dit het geval met de Pierssenspolderstraat, omdat de bewoners der gebouwen aan deze straat dikwijls over een minder goed verhard ge deelte van deze straat en, vooral gedurende de 6 wintermaanden, door modder moeten loopen am van- en naar hunne woningen te komen. In het belang van deze bewoners is het wel noodig, dat het voetverkeer daar ter plaatse wordt verbeterd door den aanleg van een trottoir van harde trottoirtegels, aohter gepantserde beton trottoirbanden. De verbindingsweg tusschen de Pierssens polderstraat en de Nieuwe Kerkstraat is thans nog niet verhard. De oprdt tusschen de Piers senspolderstraat en den Bovenweg bij de woning van den heer Bleijenberg is wel eenigs- zins met macadam verhard doch het onder- houd daarvan is zeer onvoldoende. De onder- houdsplichtige van den verbindingsweg ten- gevolge waarvan dit gedeelte weg niet wordt onderhouden. Het komt de Commissie wel gewenscht voor om den verbindingsweg van wege de ge meente te verharden met goede oude keien uit de straten van Ter Neuzen en de aangrenzen- de sloot te rioleeren. Bovendien is het ge wenscht om ook genoemde oprit met oude keien te verharden. De benedenweg is in 1906 door de gemeente Ter Neuzen met keien verhard. Deze kei- bestrating met de daamaastliggende goot moet voor het grootste gedeelte worden uit- gebroken en worden herlegd. Een trottoir kan langs den Benedenweg niet worden gelegd omdat deize weg nu reeds voor het rijverkeer te smal is en de bewoners der aangrenzende gebouwen geen medewer king willen verleenen om dit trottoir naast den weg op grond van hen te leggen. Voor het maken van een draaiplaats voor rrjtuigen aan 't Noordeinde van den Beneden weg kan worden getracht de beschikking te krijgen over eenige M2. grond van het land van wrjlen J. J. Kielman te Sluiskil. Met uit zondering van alle andere werken vergunning noodig van de eigenares en medewerking van de onderhoudsplichtige van den grond. Omdat de vloeren van vele woningen en andere gebouwen aan de Pierssenspolderstraat en aan den Benedenweg lager en sommige zelfs veel lager liggen dan de kruin van de voorliggend straat of weg en dus ook lager dan het te leggen trottoir en goot zullen bij- zondere maatregelen moeten worden genomen voor den afvoer van het regenwater van den grond gelegen tusschen het te leggen trottoir en de aangrenzende woningen. De raming van kosten voor de verschillende werken is als volgt: Pierssenspolderstr. leggen trottoir enz. 9200 Omverhard wegsgedeelte bekeien 900 Benedenweg en draaiplaats. Herleg- gen en leggen van keien 700 Oprit Pierssenspolderstraat verhar- den 400 Totaal f11299 p. Een schrijven van H. J. Colsen, lid van den gemeenteraad, luidende als volgt: Ondergeteekende stelt het volgende voor, om in de eerstvolgende raadszitting te be- handelen: 1°. De Benedenweg (te Sluiskil) met klin- kers te verharden; een nieuwe opril te maken aan het eind, aan slager De le Leijs; den bestaanden opril te verbreeden en min der glooiend te maken; de dijk minstens 1 Meter af te steken en dat tevens te verharden; nogmaals in onderhandeling te treden met de bewoners, om hun voorgrond af te staan, om dan een stoep te leggen. 2°. De Niemandsweg te verharden met steenen en daamevens de sloot te dempen. 3°. Het plein voor de schuur van den heer Van Wijk te verharden. 4°. In onderhandeling te treden met den Waterstaat, om zoo vlug mogelijk de brug aan het Molengat te verbreeden, om dan den weg te vedbeteren; het afbreken van het oude brandspuithuis; en ten laatste, in onderhandeling te treden met het bestuur van den Pierssenpolder voor ov.emame van den weg en dan in de eerst volgende vergadering met voorstellen te komen. De heer COLSEN verklaart zijn schrijven te hebben ingeizonden, omdat hij bij het inzien der stukken nog niets van de Commissie van Bijstand zag. Nu hiji gezien heeft, dat de commissie er werk van gemaakt heeft, trekt hij zijn schrijven in. De VOORZITTER deelt mode, dat het zgn voomemen is het rapport der commissie van bijstand aan het eind der vergadering eerst in commissoriale vergadering aan de orde te stellen, evenals een voorstel tot het uitvoeren van rioleeringswerken in den Roeiersgang en het stichten van een pompstation met zwaar- dere pompen op de rioleering. Dan zal uit de besprekingen kunnen blijken, of er heden ook nog een besluit omtrent kan genomen worden. q. Naar aanleiding van het in handen van burgemeester en wethouders gestelde adres van bewoners van den Baandijk (W.zijde), die verzoeken medewerking te verleenen tot het leggen van een rioleering achter hunne wonin gen, voor rekening der gemeente, doch zich bereid verklaren de hieraan verbonden werk- zaamheden (het graven en dempen) zelf uit te voeren, wordt overgelegd: a. Een rapport van den gemeente-toouw- meester, naar aanleiding van het schrijven der Gezondheidscommissie d.d. 6 October 1930, betreffende den sleehten toestand, waarin zich bovengenoemde poldersloot, gelegen achter de woningen aan den Baandijk, in den Vlooswijtk- polder bevindt. Die slechte toestand is voor het grootste gedeelte ontstaan door de medewerking van de bewoners van de aangrenzende gebouwen of woningen, omdat deze hun vuil water ge- regeld in deze sloot gooien of laten afvloeien. Daardoor is na verloop van eenige jaren deze sloot thans bijna geheel aangevuld met modder, zoodat het vuile- en regenwater niet meer behoorlijk naar de polderwatergang kan wonden afgevoerd. Met medewerking van den mede-eigenaar van deze sloot kan een betere toestand worden verkregen, wanneer deze sloot overeenkom stig den oorspronkelijken toestand wordt ge- graven en sdhoongehouden over een lengte van bijna 200 M. Voor het rioleeren van deze sloot worden de kosten geraamd op f 1600. b. Een nader rapport van den gemeente- bouwmeester, waarin, indien de belanghebben- den zelf het grondwerk verrichten en het rioleeren geschiedt met buizen van 50 c.M., de kosten worden geraamd op 980. c. Een verklaring van het bestuur van den Vlooswrjkpolder, dat aan de bewoners ver gunning wordt verleend tot het leggen van een riool van 50 c.M. dag in- en het daarna dempen van de watergang, gelegen aohter hunne erven. d. Een verklaring van R. Dees, dat hij ver gunning verleent tot het leggen van riool- buizen van 50 c.M. wijid, voor de helft op zijn grond en voor de helft op grond van belang- hebbenden, mits de bewoners op hun grond een zinkput leggen om daarin het hemel- en spoelwater te vergaren en zoo in het hoofd- riool te leiden. De VOORZITTER stelt namens burgemees ter en wethouders voor, hun college te mach- tihgen over te gaan tot de uitkeering van dat werk. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. r. De VOORZITTER vraagt voor burge meester en wethouders machtiging tot het verkoopen en laten rooien van alle iepen- boomen in de Axelsche straat, om die daarna te vervangen door boomen, die volgens des- kundig advies voor wegbeplanting in aanmer king kunnen komen. Er zitten in die boomen ook nogal rupsennesten, hoe eerder ze dus weggeruimd zijn, hoe beter voor de boomen in de omgeving. De heer BEDET vraagt, of nu tegelpk de boomen op de Mankt ook opgeruimd worden. De VOORZITTER zegt, dat burgemeester en wethouders daarmee nog eens willen wach- ten tot het volgend jaar. 3. Verkoop van gemeentegrond. Overeenkomstig het ingekomen verzoek, stellen burgemeester en wethouders voor, te verkoopen aan P. J. M. G. A. Standaert, een perceel gemeentegrond, gelegen aan de Scheldekade, naast het perceel van den heer B. I. Zonnevijile, ter grootte van ongeveer 157 M., tegen den prijs van 10 per M2. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 4. Aankoop woning aan de De Jongestraat. Burgemeester en wethouders schrijven aan den gemeenteraad het volgende: In Uwe besloten vergadering van den 28 Januari jl. verklaarde Uw college zich in be- ginsel bereid tot aankoop van een perceeltje grond van de Gereformeerde kerk alhier, zulks in verband met de verbetering van de De Jongestraat, waartoe dit jaar zal worden over- gegaan. De onderhandelingen omtrent deze voorge- nomen aankoop zijn afgeloopen, zoodat wij U thans een voorstel om tot aankoop over te gaan, kunnen doen toekomen. Zooals U bekend is, kan het betrokken per ceeltje grond met de daarop staande woning kadastraal bekend in sectie L no. 196, ter op- pervlakte van ongeveer 41 M2, worden aange- kocht voor een bedrag van 1500. Verder moet de gemeente de verplichting op zich nemen de overblijvende woning in goeden staat te brengen, de bloot komende muur behoorlijk te bepleisteren en een gedeelte van den ge- kochten grond dat niet in de straat komt te vallen, ter oppervlakte van ongeveer 20 M2, aan de verkoopster in erfpacht te geven, tegen den geldenden canon van 15 cent per M2. Gezien de noodzakelijke verbetering welke aldaar kan worden verkregen, achten wij de bedongen voorwaarden billijk te noemen, waarom wij U voorstellen, de volgende beslui- ten te nemen: A. De gemeenteraad van Ter Neuzen, overwegende, dat het in verband met de dit jaar uit te voeren vemieuwingswerken in de De Jongestraat gewenscht is, dat de gemeente de beschikking verkrijgt over het perceel, ka dastraal bekend in sectie L no. 196, ter opper vlakte van ongeveer 41 M2, op de bijbelioo- rende teekening in roode kleur aangegeven; dat de eigenares, de Gereformeerde kerk al hier, genegen is, genoemde grond met daarop staande woning aan de gemeente te verkoo pen voor een bedrag van /1500; dat in verband met de noodzakelijke ver betering welke aldaar verkregen kan worden deze prijs billijk is te noemen; dat ook de verdere bedongen voorwaarden niet bezwarend voor de gemeente kunnen worden genoemd; gehoord een voorstel van burgemeester en wethouders; besluit: aan te koopen van de Gereformeerde kerk alhier, het perceeltje grond, kadastraal be kend in sectie L. no. 196, met daarop staande woning, gelegen aan de De Jongestraat, op bij- behoorende teekening in roode kleur aange geven, voor een bedrag van duizend vijf hon- derd gulden 15001, ter oppervlakte van on geveer een en veertig vierkante meter (41 M2), of zoaveel meer of minder als later bij kadas- trale opmeting blijken zal, zulks onder de vol gende voorwaarden: 1. de gemeente verbindt zich de woning op het belendende perceel kadastraal bekend in sectie L no 195, na de afbraak der aange- kochte woning, in goeden staat te brengen, voorzoover deze van de afbraak heeft geleden; 2. de gemeente verbindt zich de bloot- komende muur behoorlijk te bepleisteren. 3. de gemeente komt in het bezit en op het gebruik van haar gekochte onmiddellijk na de onderteekening der op e maken akte 4. de grondlasten en alle andere belastin- gen, lasten en schuldplichtigheden van het ge- koehte geheven wordende of later te heffen zijn voor rekening van de gemeente vanaf den 1 Januari 1931; 5. alle rechten en kosten op den verkoop en koop en op de levering van het gekochte vallende zijn voor rekening van de gemeente. B. Tot uitgifte van een gedeelte van het aangekocht perceeltje grond, in erfpacht, vol gens het ontwerp bij de raadsstukken overge legd. De VOORZITTER deelt mede, dat met de eigenaars van woningen aan die straat onder handelingen zijn aangeknoopt voor 't afstaan van een deel hunner voortuintjes, teneinde de mogelijkheid te verkrijgen voor het aanleggen van een behoorlijk trottoir. Een dier eigenaren heeft zich reeds bereid verklaard. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. 5. Afwijking van art. 10 der Bouwver ordening. Naar aanleiding van ter zake ingekomen verzoeken stellen burgemeester en wethouders, in overeenstemming met het advies der Ge zondheidscommissie voor, afwijking toe te staan van den eisch gesteld bij art. 10 der Bouwverordening, aan a. de Firma A. J. Faas Zonen, te Ter Neuzen, voor het verbouwen van haar woon- en winkelhuis, gelegen aan de Dijkstraat, no. 88; to. aan de weduwe M. S. Millenaar, geto. Platteeuw, ten behoeve van het verbouwen harer woning, gelegen aan de Kerkhoflaan. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 6. Wijziging bouwverordening. In Uwe vergadering van den 2 Mei 1929 schrijven burgemeester en wethouders aan den gemeenteraad werd besloten tot wijziging van artikel 6 der bouwverordening, door op te nemen het verbod om anders te toouwen dan aan openbare bestaande- of nieuw aan- gelegde wegen. Slechts in enkele gevallen mogen wij van dit verbod ontheffing verleenen. De practijk heeft uitgewezen, dat de gevallen waarin vrij- stelling kan worden verleend te beperkt zijn. Reeds meer dan eenmaal toch bereikten ons aanvragen om vergunning eene woning te mogen toouwen in een polder, op eene plaats, waar zonder twrjfel nooit een aantal woningen in onderlinge samenhang zullen worden ge- bouwd. Naar onze meening bestaat er in dergelijtke gevallen alle aanleiding, artikel 6 touiten werking te stellen, aangezien de toe- passing er van voor de bewoners tot onlbillijk- heid zou aanleiding geven. Op dezen grond stellen wij U voor, in Uwe eerstvolgende vergadering het volgende be sluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen, gehoord een voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op het advies van de Gezondheids commissie alhier, d.d. 23 Februari 1931, no. 77, 'besluit De verordening op het bouwen, sloopen enz. in de gemeente Ter Neuzen, vastgesteld in de openbare vergadering van den gemeenteraad van 26 Januari 1911, gewijizigd in die van 4 April 1918, 31 Augustus 1926, 2 Mei 1929, 20 Juni 1929 en 28 November 1929 te wijzigen als volgt: Artikel 6, derde lid achter b opnemen het volgende nieuwe lid: c. gebouwen buiten de bebouwde kommen van Ter Neuzen, Sluiskil en Driewegen, wan neer de toepassing van genoemd lid tot on- billijkheid zou leiden. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 7. Wijziging concessie voor radiodistri- butie. Burgemeester en wethouders schrijven aan den gemeenteraad: In Uwe vergadering van den 4 October 1928 is aan de Zuid-Nederlandsche Radio Distribu te Maatschappij te Vlissingen vergunning ver leend boven de openbare straten, wegen en ge- meente-eigendommen draden te spannen, te hebben en te onderhouden, ten behoeve van het distribueeren van Radio-uitzendingen. Deze maatschappij is ontbonden en de direc- teur, de heer P. C. van Oorschot is de eenige rechthebbende geworden voor de uitoefening van de rechten, voortvloeiende uit genoemde vergunning. Hij verzoekt daarom de vergun ning op zijn naam te zetten en aangezien hij zich extra uitgaven getroort heeft om het net direct geschikt te maken voor de uitzending van drie programma's, de duur daarvan vast te stellen op minstens vijftien jaar. Bij ons ontmoet het geen bezwaar de ver gunning op zijn naam te zetten, doch wel bestaan er bij ons bedenkingen de gemeente voor zoo'n langen tijd te binden als adressant verzoekt. De vergunning is tot wederopzegging verleend en wanneer zich geen buitengewone gevallen voordoen, zal zij zeker voor een lan- gere tenmijn dan 15 jaar gelden. Wij stellen U daarom voor Uw besluit van den 4 October 1928, no. 1887/1066 alleen zoo- danig te wijzigen, dat daarin in plaats van ,,de Zuid-Nederlandsche Radio Distribute Maat- chappij te Vlissingen, Kasteelstraat 61" ge- lezen wordt ,,P. C. van Oorschot, ten deze domicilie kiezende Van Steenbergenlaan 13 te Ter Neuzen" en in plaats van de woorden ,,de Maatschappij" en ,,verzoekster", het woord ,,verzoeker". Naar aanleiding eener vraag van den heer VAN DEN BULCK, deelt de voorzitter mede, dat aanvamkelijk concessie is verleend aan de N. V. Zuid-Nederlandsche Radiodistriibutie- maatschappij te Vlissingen. Er is onder de vennooten een geschil ontstaan, dat ten slotte aldus is opgelost, dat er een scheiding is tot stand geko^nen, waarbij o.m. de onder- neming te Ter Neuzen werd toegeWezen aan den heer P. C. van Oorschot. In verband daar- mede wondt gevraajgd, de aan de N.V. ver- leenide concessie ten 'zijnen name over te schrijven. Bij burgemeester en wethouders bestaat daartegen geen bezwaar. De heer Van Oorschot is hier met de exploitatie be- gonmen en er hebben burgemeester en wethou ders daaromtrent geen klachten bereikt, voor zoover is na te gaan, marcheert de zaak goed. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. 8. Vaststelling nieuwe steunregeling voor werkloozen. In Uwe vergadering van den 28 Januari j.l. is vastgesteld schrijven burgemeester en wethouders aan den gemeenteraad eene steunregeling voor de werkloozen. Bij het ontwerpen werd rekening gehouden met de door den Minister ontworpen regeling in 1924. Nu is ons evenwel toegezonden de nieuwe steunregeling 1931, welke op verschillende punten van die van 1924 afwijkt. Wil de gemeente subsidie van het Rijk ont- vangen de voorschniften spreken thans van minimum 25 maximum 75 dan moet de steunregeling door den Minister worden goedgekeurd. De door ons ingezonden regeling werd vol gens verstrekte inlichtingen niet goedgekeurd, doch als antwoord op onze aanvraag om goed keuring werd de steunregeling 1931 toegezon den. Wij hebben toen telefonisoh inlichtingen ge- vraagd, waarbij werd medegedeeld, dat de gemeenteregeling moest overeenkomen met de Rijiksregeling. In verband ,daarmede. stellen wij U voor de regeling vastgesteld in Uwe vergadering van den 28 Januari j.l. in te trekken en de hierbijgaande regeling vast te stellen. Deze regeling luidt als volgt: I. Bij de toepassing van de navolgende steunregeling zijn de werklooze arbeiders te onderscheiden in a. Uitgetrokkenen. Dit zijn de uitgetrok- kenen van eene vanwege het Departement van Arbeid gesubsidieerde, functioneerende werk- loozenkas, die nog niet gedurende het door mij bepaalde aantal weken steun hebben ge- noten b. Dubbel-uitgetrokkenen t.w. die uitge trokkenen van eene hierboven bedoelde werk- loozenkas, die reeds gedurende het voor uit getrokkenen bepaalde aantal weken steun hebben genoten volgens de door mij getroffen regeling; c. Reglementair nog niet rechthebbenden op de uitkeering uit de werkloozenkas; d. Ongeorganiseerden. Hieronder worden verstaan diegenen, die geen lid zijn van eene werkloozenkas als hierboven bedoeld. II. Steunregeling. A. Voor de uitgetrokkenen. Algemeene bepalingen. Artikel 1. De onvrijwillig geheel of gedeeltelijk werk looze valide arbeiders, die in drie maanden, voorafgaande aan het tijdstip waarop zij werkloos werden, ten minste zes weken werk- zaam waren in bedrijven door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw met name te noemen, ontvangen, indien zij geen recht meer hebben op uitkeering uit de werk loozenkas hunner organisatie, omdat zij zijn uitgetrokken, zoolang zij naar het oordeel van het in bet bweede lid genoemde orgaan voor steuawerleening in aanmerking komen, en ten hoogste a. 18 weken aan kostgangers; b. 24 weken aan gehuwde en ongehuwde kostwinners. Het orgaan in het eerste lid bedoeld zal als volgt worden samengesteld: Drie leden daarvan zullen worden benoemd door de betrokken werknemers-organisaties n.l. een door den Ter Neuzenschen Besturen- bond; 1 door de R.K. en 1 door de Ohr. Be- sturenbond. Twee leden zullen worden benoemd uit en door den gemeenteraad. Een lid door den Minister van Binnenland sche Zaken, waarvoor eene aanbeveling door burgemeester en wethouders zal worden in gezonden. Een lid door burgemeester en wethouders, terwijl de directeur der arbeidsbeurs als advi- seerend lid van het orgaan zal optreden. De instell'ing van het orgaan geschiedt door burgemeester en wethouders, door wie ook het door den Minister van Binnenlandsche Zaken aangewezen lid wordt benoemd. Artikel 2. Bij de beoordeeling van de vraag of, en in welke mate ondersteuning noodig is, wordt, met inachtneming van de na te noemen nor- men, die als maxima gelden, nauwlettend met den toestand van elk gezin in het bijzonder rekening gehouden. Voor ondersteuning komen slechts in aan merking diegenen, die zich het noodzakelijk levensonderhoud niet kunnen verschaffen, ter wijl slechts in zoodanige mate steun wordt verleend, als met het oog op de behoeften en de omstandigheden van den ondersteunde noodzakelijk moet worden geacht. Niemand kan aan deze regeling eenig recht op ondersteuning ontleenen. Artikel 3. Als kostwinners worden alleen diegenen be- schouwd, die door hun loon geheel of bijna geheel in het onderhoud voorzagen van het gezin waartoe zij behooren. Artikel 4. Aan kostgangers kan slechts steun worden verleend na goedkeuring van elk geval door den Minister voomoemd. Artikel 5. De bepalingen der reglementen op de werk- loozenkas-en der betrokken vakvereenigingen, betreffende inschrijving bij de arbeidsbeurs zijn van toepassing. De ondersteunde is verplicht aangeboden werk, waarvoor hij lichamel'i'ik geschikt kan worden geacht, te aanvaarden. Van den steuh. Artikel 6. De steun bedraagt ten hoogste: a. voor gehuiwden en ongehuwde kostwin ners 10,per week, benevens f 1,per week per gezinslid boven de twee personen tot een maximum van acht personen. b. voor kostgangers f 8,per week. Artikel 7. Van de inkomsten, zoowel van den uitge- trokkene zelf als van de leden van diens ge zin wordt 2/3 in mindering gebracht op zijn steun, vastgesteld volgens deze regeling. Deze mminderingbrengmg van 2/3 heeft ech- ter niet plaats voor de bedragen van werk- geverszijde uitgekeerd tot verhooging van den steun, echter slechts tot een maximum van 15 van het steunbedrag. Artikel 8. De steun aan gebuwden en ongehuwde kostwinners mag nimmer meer bedragen dan 65 en aan kostgangers niet meer dan 55 van het loon, dat zvj bij 48-urige arbeidsweek in het bedrijf, waartoe zij behooren, zouden kunnen verdienen. Juistgenoemd bedrag wordt voor de trans- portarbeiders vastgesteld op f 19,voor de bouwvak- en fabrieksarbeiders 18,en voor de landarbeiders op 15, Artikel 9. Slechts Sen lid van het gezin kan voor steun overeenkomstig deze regeling in aanmerking komen. Artikel 10. Geen uitkeering wordt verstrekt aan: a. diegenen, die den leeftijd van 60 jaar overschreden heibben; b. diegenen, die een jaar of langer uit een werkloozenkas en/of volgens deze steun regeling uitkeering hebben genoten, zonder in dien tijd ten minste een maand in het vrjje bedrijf te hebben gewerkt; c. diegenen. die moeten worden geacht, niet meer aan het werk te zullen komen in den bedrrjfstak, waarin zij geregeld gewerkt hebben; d. vrouwen e. diegenen, die nog geen jaar in de ge meente woonachtig zjjn. Voorts wordt in het algemeen geen uitkee ring verstrekt aan diegenen, die na den lsten Januari 1931 zijn gehuwd. (In bijzondere ge vallen echter kan na verkregen goedkeuring van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouiw, aa'n deze personen uitkeering worden verstrekt.) Artikel 11. Heeft een uitgetrokkene gedurende het te zijnen opzichte bepaalde aantal weken steun genoten, dan behoort hij tot de dubbel-uitge trokkenen. Artikel 12. De steunbedragen worden voor elken per- soon in het bijzonder vastgesteld door bet orgaan. Zij worden door het bestuur der be trokken vakorganisatie voor de leden in ont- vangst genomen en aan dezen ter hand gesteld. Van de controle. Artikel 13. Door het bestuur der betrokken vakvereeni- ging wordt aan elk lid, dat voor ondersteuning in aanmerking wenscht te komen, een aan- vraagformulier ter invulling en onderteeke ning uitgereikt. Het ingevulde formulier wordt vervolgens door genoemd bestuur na aocoordibevinding geteekend en bij het orgaan ingediend. Veranderimgen in de omstandigheden van den gesteunde en diens gezin moeten, voor zoover deze van invloed kunnen zijn op de vaststelling van het steunbedrag, door den ondersteunde onverwijld aan het orgaan worden medegedeeld. Artikel 14. De gegevens der aanvraagformulieren vor- men voor het orgaan den grondslag harer beoordeeling of, en in welke mate, ondersteu ning zal worden verleend. De juisbheid der gegevens, door den onder steunde op bet aanvraagformiulier mgevuld, wordt door of vanwege het orgaan onder- zocbt. Het orgaan neemt geen beslissing dan nadat de resultaten van dat onderzoek bekend zijn. Artikel 15. De aanvraagformulieren worden door het orgaan kosteloos verstrekt. Artikel 16. Door het orgaan worden wekelijks uit- betalingsstaten opgemaakt, welke met de benoodigde gelden aan het bestuur der be trokken vakvereeniging worden ter hand gesteld ter uitkeering van den steun aan de betrokkenen. Na de uitkeering van den steun worden de staten door het bestuur der vakvereeniging weder bij het orgaan ingeleverd, voorzien van de handteekeningen der ondersteunden, ten beiwijze, dat de steun aan de betrokkenen is uitgekeerd. De uit te keeren gelden worden aan de vak vereenigingen uitbetaald door den secretaris- penningmeester van het burgerlrjk armbe- stuur. Artikel 17. De steun zal worden ingehouden, indien: a de werklooze, die voor steun in aanmer king komt, opzettelijk verkeerde inlichtingen verstrekt b. de ondersteunde opzettelijk geen of on- volledige opgave verstrekt van zijn inkomen en van dat van de overige leden van het gezin, of hij nalaat van veranderde omstandigheden, die op den steun van invloed kunnen zijn, tijdig aan het orgaan mededeeling te doen; c. de werklooze nalaat er voor te zo^en- dat hij als werkzoekende bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs of den plaatselijken correspon dent voor de arbeidsfoemiddeling is mgesc ven en ingeschreven blijft; d. de werklooze weigert werk te aMvaar- den, waarvoor hij liohamelijk geschikt kan worden geacht; e de werklooze weigert te alien tijde de(n) daartoe gemachtigde(n) P^^cWiT^de^ ziine woning te ontvangen, of zich met onde St aan de vastgestelde maatregelen van controle. B Voor de Reglementair nog niet reoht- hetotoenden, dubbel-uitgetrokkenen en ongeorganiseerden. Artikel 18. Voor de hierboven genoemde groepen geldt het volgende tarief van steunverleemng.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 6