PiROI ALLES Bij Scheren LANDB0UW BERIGHTEB. 0EMEHODE BEBICHTEH. voor A U T OS MOTORS NIJVERHEID HET OVERZETVEER TE ANTWERPEN. KECHTSZAKEN. kousem VELOSTRAAT 55 - GENT Kosteloos en onzichtbaar herstel. STAMBOEK NEDERLANDSCH TREKPAARD. BRAND IN EEN NED. HERV. KERK. geen stukgaan en pijn meer en ook geen naschrijnen der huid, als men vo6r het in- zeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig (Ingez. Med.) men, terwijl de verdere over verschillen.de personen waren verdeeld. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Mielen en Kerpel. PROVINCIALS STATENVERKIEZING. De candidaatlijst voor de verkiezing van de Provinciale Staten van de R. K. in de kies- kringen Middelburg, Vlissingen en Zierikzee, zal luiden als volgt: 1. W. P. Edelman, Vlissin gen, 2. L. J. Mes (aftr.), Middelburg en 3. A. den Boer, Zierikzee. Daar de R.K. in deze comlbinatie van krin- gen op niet meer dan 6en zetel kunnen reke- nen, zal dus ook de heer Mes niet meer in de Staten terugkeeren. GELUKKIG AFGEEOOPEN. Gisteren liep een achterwiel van de petro- leumtankauto van de American Petr. Mij. ter hoogte van den Tol in de Veerstraat onder de gemeente Boschkapelle. Juist toen dit ge- beurde reed een wielrijder naast den auto; deze kon nog tijdig van zijn rijwiel en ter zijde springen, waardoor hij ongedeerd bleef, doch zyn rijwiel, dat onder den kantelenden tank- wagen terecht kiwam, werd geheel vernield. DE HEEK COLSEN OP HET OORLOGSPAD. Zooals uit de advertentie in ons vorig num- mer bleeik, was door den beer Colsen, liid van den gemeemteraad, een openibare vergadering belegd, op gisteravond, in bet „Hotel du Com merce", om, zooals hy bad geamnonceerd, het in de laatste raadszitting met den wethouder van publieke weaken aangevangen debat, voort te zetten, docb, zooals uit zijn mededee- lingen ter vergadering bleek ook nog met een vender strekkend doel. Onze raadsverslaggever was verhinderd deze vergadering by te wonen, en dit was wel jammer, want dan bad bij rechtstreeksch kun nen opvangen de fiolen van des heeren Col- sens toom, die over zijn arm hoofd werden uitgestort, omdat by zicb bad vermeten in zijn jongste raadsovenzicht van den beer Colsen te sehrijven als „de kampioen" van Sluiskil. Dit heeft den heer Colsen z66 uit z'n eiven- wiobt gebracbt, dat by zelfs meende de ver- onderstelling te moeten uiten, of dat wel uit de pen van onzen geiwonen verslaggever was gevloeid. Wij willen hem daaromtrent wel zekerbeid geven, niemand anders is de sobrij- ver, dan de gewone verslaggever, die zich even een zijsprongetje in de droge opsomming van feiiten veroorloofde, om zijn verslag wat op te sieren. En indien den beer Colsen dat woord „kampioen" z66danig heeft getroffen, dat by daarvan naar men ons meedeelde sinids niet had kunnen slapen, dan zal dat den verslaggever zeker spyten, aangezien die daar- mede geenszins de bedoeling heeft gehad, dit raadslid in zoo hooge mate uit z'n evenwicht te brengen. Evenwel heeft de beer Colsen dit gevolg dan toch geheel aan zichizelf te wijten, of misscliien aan zijn opgaan in de sport, die zicb van bet woord /kampioen" is gaan meester maken. Zoo zeide de heer Colsen, dat men wel spreekt van ,,kampioen-hengst", „kampioen-etier", „kampioen-ibokser" enz„ maar toch niet van ,.kampioen-raadslid". Onze verslaggever merkt op, ook niet te hefbben geschreven over een ,,kampioen-raads- lid", doch over ,/de kampioen van Sluiskil". En als de heer Colsen dan eens hier of daar Van Dale's woordeniboelk wil raadplegen wy willen hem daarvoor ten onze bureele in de gelegenheid stellen en hij slaat het woord /kampioen" op, dan kan bij in de eerste plaats als beteeikenis van dat woord lezen: „voorvechter", „verdediger". Z66 en niet an ders is de beteekenis die onze verslaggever aan dat woord heeft gehecht. Zonder adder- tjes of wat ook, zooals het raadslid heeft wil len veronderstellen. (Deefden we nog in den Romeinschen tijd dan had ook kunnen ge schreven worden „gladiator".) Men zegt van iemand wel eens dat het „een affront als een compliment aanvaard", maar hier is nu waar- lijik bet omgekeerde het geval; de heer Colsen neemt een eere-titel als een affront aan. 't Kan ons spy ten, maar dat kunnen wij toch imderdaad niet helpen. Wij stappen hiermede van die kwestie af. Daarna kiwam hij tot de kwestie der open- bare school. En tot de bekends rapport- kwestie. Hij schetste den sleohten toestand van de school, en deelt mede, dat rapporten van 1929 in 1931 nog niet behandeld zijln. Hij zou wel al eerder over een nieuiwe school hebben gesproken, was het niet als vlak na het bouwen van de Katholieke school de open/bare tot 40 leerlingen was teruggevallen. Nu echter de openibare school weer circa 90 leerlingen telt, mag er z.i. niet langer met veribeteren gewacht worden. De Sluiskdlsche bevolking gaat vooruit, en laat zich niet in een hoelkje dringen. Nu kamt hij tot de kern der kwestie. De heer Geellhoedt wist niet meer wat hij zeggen moest. Als een kat in het nauiw zit doet hij soms rare sprongen, en daarom zei hij, wat met de kwestie der school niets te maken had, dat hij (Colsen) geld in zyn zak had gestoken. Hij noemt het kwajongensacbtig, dat de heer Geelhoedt niet ter vergadering versche- nen is, en merkt op dat B. en W. him plicht verzaakt hebben door bem niet te vervolgen. Hem is ook al eens verweten, dat hij de woningbouw zou hebben gesticht om zelf grond te kunnen verikoopen. Hy noemt echter man en paard waar eerst is getracht grond te koopen. Toen dat niet lukte mooht hy dan geen grond verkoopen aan den woningbouw, te meer waar hy toemmaals geen bestuurslid was? Volgens het koopoontract moest hy voor latere uitibreidinig de by gelegen grond nog tien jaar na datum beschikbaar houden. De rioleering heeft hy zelf laten leggen. Heeft daarvan qui tan tie van Van Sabben. De grond van den woningbouw die hij verhuurde was een fout van een landmeter of architect. Hij heeft direct de grond afgestaan, niet- tegenstaande in het koopcontract stond M2. en hij het dus niet verplieht was. B. en W. wilden direct centen van hem zien. Hij heeft betaald met aftrek van de kosten voor de rioleering, wat overeengekomen is. Hij voelde zich verplieht om verantwoording te doen en wilde zulke verwijten niet slikken van iemand die zijn zaken als wethouder niet machtig is. Is het te verwonderen, dat ik den heer Geelhoedt heb gevraagd een openbare vergadering te beleggen? Hij deed een beroep op de medewerking der aanwezigen, om, indien zij er van zouden hooren, dat de heer Geelhoedt buiten den raad de tegen hem uit- gesproken beschuldiging zou herhalen, hem daarvan mededeeling te doen, aangezien hy dan den heer Geelhoedt gerechtelijk zou doen vervolgen. Hij eindigt met siteun te vragen voor Sluiskil, herinnert nog aan de kampioen en dankt voor de opkomst, die hy veel grooter had venwacht. Hij had gedacht minstens een voile zaal te hebben gehad. DE INVOER VAN IIERKAUWEND VEE IN BELGIe. De invoer van herkauwend vee wordt naar uit Brussel gemeld wordt met ingang van. 4 Maart weer toegelaten langs de grens- kantoren de Klinge-station, de Klinge-dorp en de Klinge-paal. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Op 28 Februari stonden als werkzoekenden (hetgeen niet altijd beteekent dat zij werk- loos zijn) by de arbeidsbeurs ingeschreven Transport en losse arbeiders 268; zeelieden 10; timmerlieden 21; metselaars 2; opperlieden 4; schilders 5; betontimmerl. 3; betonvlechters 1; grondwerkers 5; sjouwers 6; bankwerkers 1; smeden 1; boorders 1; branders 1; ijzerwer- kers 2; machine-dry vers 1; chauffeurs 1; elec- triciens 1; fabrieksarbeiders 59; landarbeiders 17; bakkersknechts 1; letterzetters 1; typo- graaf 1; dienstmeisjes 3; .totaal 416. De aanmeldingen bedroegen: Maandag 253, Dinsdag 259, Woensdag 251, Donderdag 294, Vrijdag 252 en Zaterdag 237. DREIGENDE LANDARBEIDERSSTAKING IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Uit Groede schrijft men aan de M. Crt.: In een eind der vorige week te Groede ge- houden bijeenkomst van de werkgeversorgani- satie in het landbouwbedrijf met de plaatse- lijke besturen van de Neutrale en R.K. werk- nemersvereenigingen, welke werden bijge- woond door hoofdbestuursleden van beide werknemersvereendgingen zijn uitvoerig be- handeld de loonen en arbeidsvoorwaarden waarvoor de werkgevers bereid zijn de werk- nemers dit jaar te laten werken, Er is geen overeenstemming bereikt en de onaerhandelingen worden hiermede als geein- digd beschouwd, zoodat momenteel in Z.- Vlaanderen de beslissing is gevallen dat de werknemers in het landbouwbedrijf dit jaar niet zullen werken voor de loonen die de werk gevers hebben aangeboden, zoodat een alge- meene landarbeiders.3 taking in Zeeuwsch- Vlaanderen W. D. onafwendbaar is. Met de St. Annekensbooten te Antwerpen zijn in 1930 overgezet 4.674.000 personen, 167.000 auto's en 139.000 andere voertuigen. GEMEENTERAAD VAN AXED. In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd besloten adhaesie te batuigen aan het adres van Arnemuiden, ver- zoekende vrijstelling van het geven van onder- wys in het vak „lichamelyke opvoeding" en aan dat der gemeente Westdorpe, tot het treffen van maatregelen tegen het in dienst nemen van buitenlandsche werkkrachten, tot vermindering der werkloosheid in eigen land. In verband hiermede werd verder besloten een sehrijven te riehten aan de directie der l'Aizote, met verzoek werklieden uit Axel te willen aanstellen. Door de heeren Claessens en't Gilde werd in verband hiermede als stok achter de deur het denkbeeld geopperd, om, indien de directie daaraan geen gevolg zou willen geven (herhaalde pogingen van den burgemeester bleven zonder resultant) een zakelijke bedrijfsbelasting in te voeren tot het toegelaten maximum. Het voor steun aan werkloozen uitgetrokken bedrag werd, aangezien dit reeds bijna ver- bruikt is, verhoogd van f 4000 tot 6000. Na eenige discussie, waarbij de heer't Gilde het standpunt van den Minister van Binnen- landsche Zaken gispte, die voor de werkver- sc-haffing slechts een loon van 30 cent per uur toestaait, besloat de raad te aanvaarden de voorwaarden waaronder de Minister bereid is 30 bij te dragen in de werkloonen ten be- hoeve van de werkverschaffing (maken nieuwen verbindingaweg naar den Buthdijk), terwijl ingekomen adressen van verschillende wenkliedenorganisaties voor kennisgeving werden aangenomen. Onder het betoog van den heer 't Gilde werd op de dichtbezette tribune geapplaudiseerd, waarop de voorzitter dreigde by herhaling de tribune te zullen doen ontruimen. Aan de N.V. Bat. Importmaatschappy werd vergunning verleend tot bet plaatsen van een benzinepomp tegen het trottoir v66r de garage „Cito" in de Prins Hendrikstraat. Herbenoemid werden tot leden der schat- tingscommissie de heeren J. M. Oggel, C. Th. van de Bilt, J. de Feijter Dz. en Iz. de Feyter. Tot onderwijeer aan de openbare school werd benoemd de heer G. W. Smeenk te Does- burg, no. 2 der voordracht met 6 stemmen, tegen 5 stemmen op no. 1, de heer A. J. Jan- sen te Retranchement. Naar aanleiding van een veflzoek van het muziekgezelschap .Concordia" en de zang- vereeniging ,,Orelio", werd besloten aan die veireeniging voorloopig van af 1 April tot 1 October een lokaai der openbare school be schikbaar te stellen voor het houden van repe- tities. Besloten werd tot het aangaan eener geld- leening van ten hoogste 40.000, voor den bouw eener R. K. school. Overeenkomstig het verzoek vein den heer J. A. van Hoeve zal aan dezen worden vergoed het tekort op de exploitatie der frobelschool ad 65,10 over 1930, en werd, bij het beein- digen der exploitatie aan den heer Van Hoeve dank gezegd voor het vele, dat hij gedurende 20 jaren in het .belang van het kind in deze gemeente heeft verricht. De heer't Gilde vroeg nog inliehtingen over de aanbesteding van krui/wagens voor de werkverschaffing, waarby de heer Fermont zou zrjn uitgesohakeld. De voorzitter deelde mede, dat geen bepaalde algemeene inschrij- ving heeft plaats gehad, doch dat door een verzuim, dat Burg, en Weth. betreuren, de heer Fermont en nog een leverancier op Kijkuit, niet in de gelegenheid zijn geweest aanbiedingen te doen. Zy betreuren dit, of- schoon het practisch voor den heer Fermont geen nadeel is geworden, aangezien hy aan het college verklaarde de kruiwagens toch niet te kunnen leveren, voor den prijs waar voor ze thans zijn aangenomen. AXEL. Voor de A.-R. kdesvereeniging „Nederland en Oranje" alhier trad Maandagavond in de Geref. Kerk, als spreker op oud-minister J. J. C. van Dijk, met als onderwerp: ,,De sociale verhoudingen in de maatschappij". De vice-voorzitter, de heer C. van Kampen, verzocht de aanwezigen te zingen Psalm 74 2 en 19 ging daarna voor in gebed. Nadat hij de spreker welkom had geheeten en een korte inleiding had gesproken gaf hy het woord aan Z. Ex. oud-minister Van Dijk. Spreker schetste eerst de socialistisohe stel- sels, die zich in den loop der tijden hebhen geopenbaard en noemde Karl Marx de grond- legger van het tegenwoordige socialisme. Karl Marx, die in de 19e eeuw leefde propa- geerde de klassenstrijd om het kapitalistische stelsel te overwinnen, waar spreker het Chris tendom tegenover stellde, dat recht en moraal eischt. In de praktijk keert het socialisme zich tegen den godsddenst en dat ook het socialisme revolutionair is, moge blijken uit de „vergissing" van Troelstm. Tegen het socialisme, dat ten doel heeft gemeenschap van arfbeid en evenredige verdeelin/g van de oplbrengst daarvan, door midldel van een volks- regeering, had spreker principieele en prac- tische bedenkingen, ofsohioon hij toegaf dat het in sommige gevallen van maatschappe- lijken aard noodig en wenschelijk kan zijn, dat van overheidawege wordt geholpen. Spreker stelde ten slotte het A.-R. beginsel tegenover heit socialisme en braoht naar voren dat de A.-R. partij naast erkenning van het gezag als overhead, de vrijheid van het individu wil waarhorgen en bevorderen. Enkele der aanwezigen maakten van de ge legenheid gebruik vragen te stellen, welke door den spreker afdoende werden beantwooixi. Het was voor de laden van de A.-R. kies- vereeniging en de tadrij.ke daamaast opge- komenen een genoegen hun aandacht aan dezen begaafden spreker te schenken. Nadat de vice-voorzitter had verzocht te zingen Psalm 89 10, sloot de spreker met dankgebed. De heer M. W. Koster alhier, lid van de Prov. Staten voor de Chr. Hist. Unie, zal zich voor de volgende zittingsperiode van genoemd college niet meer herkiesbaar stellen. VLISSINGEN. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Mei aan den havenmeester van het kanaal door Walcheren, den heer J. Hellinga, alhier, eer- vol ontslag verleend. Arrondissements-RechtbanJk te Middelburg. De rechtbank heeft L. M., oud 32 j., rijwiel- hersteller te Axel, met bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, vrijgesproken. DE MOORD TE BENNEKOM. De Hooge Raad verwierp het cassatieberoep van Jan H., die door de rechtbank, en in hooger beroep door het gerechtshof te Ara- hem is veroordeeld tot levenslange gevange- nisstraf wegens den afsohuwelijken moord te Bennekom. Hebt U reeds dit modern magazijn bezocht? Het loont zich de moeitesi BESTE ZIJDEN KOUSEN aan ongelooflijke prijzen. - De fijnste kleuren. - Zelfde huis Rond Punt (Vlaanderstraat). (Ingez. Med.) Vrijdag hield het stamboek zijn algemeene vergadering te Den Haag onder voorzitter- schap van Jhr. J. van Vredenburch, die er op wees, dat de achteruitgang van het aantal paarden in 10 jaar 17 pCt. bedroeg niettegen- staande de personenauto's met 350 pCt. en de vrachtauto's met 850 pCt. in aantal stegen. Juist door de crisis wordt het bewijs geleverd, dat betere tijden voor den edelen viervoeter aanlbreken. De b£ind in het stamboek is goed, al be- treurt spreker nog steeds de Z. B. S. afval, waardoor aan den toestand van een paar goede fokstallen een geweldige klap is of zal worden toegebraoht. Zal dan nimmer in Nederland begrepen worden, dat eendraOht maakt macht (Luctor et Emergo) en dat tweespalt voert tot bedrog, misleiding en in deze tot nationale oneer? Hoewel de afzet naar het buitenland in 1930 iets gunstiger cijifers doen zien, vooral ten opzichte van het mannelijk materiaal, is het resultaat nog lang niet bevredigend. Niettegenstaande men de regeering dank- baar is voor de beiangstelling in de paarden- fokkery, meent spreker hier de opmerking te moeten maken, dat de nijpende toestand in de boerenfoedrijven voor de regeering aanleiding moest zijn venhoogden moreelen en finan- c'ieelen steun aan de paardenfokkerij. De nationale tentoonstelling is in 1930 wederom niet gehouden. Algemeen treft men de neiging aan om het tentoonstellingswezen in te krimpen en in plaats van jaarlrjks terug- komende tentoonstellingen deze liever te doen plaats hetoben na eenige jaren en tevens zoo- veel mogelyk concentratie door te voeren. In het jaarverslag van den secretaris den heer L. A. Bom, komt o.a. het volgende voor. Het ledental der vereeniging bedroeg op 31 December 1930 5947 en liep sinds 1929 terug met 717. Deze vermindering bedroeg voor de afdeeling Zeeland 163. Verminderde het ledental met ougeveer 11 pOt., het aantal in geschreven veulens daalde in sterke mate en bedroeg 2431 tegen 3200 in 1929, een vermin dering van 25 pOt. Jaarverslag en financieel verslag werden goedgekeurd. Besloten werd, na eenige discussie, ook in 1931 geen nationale tentoonstelling te houden, doch zoo mogelijk wel in 1932. Er werd besloten, voor dit jaar geen sChrijf- geld voor veulens te heffem, zulks op voorstel van het hoofdibestuur, ter aanmoediging van de aangifte van stamboekpaarden. De voorzitter zou er bij, de regeering op willen zien aangedrongen, dat maatregelen worden gen omen tot bevordering van en steun aan de paardenfokkerij. De heer Puylaert deed in dit verband het denkbeeld aan de hand, dat de regeering het stamboek in staat zou stellen, premies voor de hengstenfokkerij toe te kennen, waarvan dan de eigenaar twee-derde en de fokiker een- derde zou dienen te ontvangen. Omtrent een en ander zal het bestuur zich beraden en zioh tot de regeering wenden. De heer H. J. Aernaudts te Sluis werd her- kozen als plaatsvervangenid jurylid in de commissie voor goedkeuring van hengsten voor dekking en over- en afschrijving in boek B. INBREKERS GEPAKT. Zondagavond heeft de politie een aantal inbrekers, dat zich toegang had weten te versohaffen tot een schoen- en kleedingmaga- zijn der Coop. Verbruiksvereeniging „Samen- werkinig" te Hengelo (O.), bij het plunderen van de brandkast verrast. Bij hun pogingen om via het dak te ontvluchten werden twee inibrekers door de politie gegrepen. De derde, die waarschijnl/jk in het bezit was van de Ibuit, we like eenige honiderden guldens be- draagt, wiist te onbkomen, doch werd later eveneens gearresteerd. Het ontvreemde bedrag werd echter niet op hem gevonden. MISHAN DELING. In een tapperij op den Zeedijk te Amster dam, heeft een buitenman uit Noord-Schar- woude, die onder den invloed van sterken drank was, bij een ruzie een anderen bezoeker met een mes in den buik gestoken met het gevolg, dat deize bowusteloos ineen zakte. Een tweede be?oeker kreeg een messteek in een der beenen. Beide getroffenen zyn naar een der gastlhudzen vervoerd, waar de man met de buikiwomde onmiddellijk geopereerd moest worden. Zijn - toestand is niet zonider gevaar. De dader is in hechtends; toen hij zijn roes op het politiefoureau had uitgeslapen, scheen hy zich van het voorgevallene niet bewust te zijn. MOORDAANSLAG TE LEEUWARDEN. Zaterdagavond omstreeks 10 uur heeft op het Ruiterskwartier te Leeuwarden een poging tot moord plaats gevonden. Omstreeks dien tij)d bevond zich daar de 42jarige werkman C. A., toen hij zijn vroegere kostjuffrouw mej. G. Hiemstra ontmoette. Hoewel de verhou- iding door alleriei omstanddgheden niet al te best genoemd kon worden, werd een praatje gemaakt. In den loop daarvan haalde A. een mes te voorschijn en bracht mej. Hiemstra eenige wonden toe, o.a. een steek achter het lin/keroor, steekwonden aan armen en beenen, terwijl de slagader van haar linkerhand werd doorgesneden. Op haar hulpgeroep snelden voortoijgangers en politie toe, die den dader wisten te grypen, terwijl men de zwaar ge- wonde julfrouw in een cafe binnendroeg, van waar zij door de doctoren Maas en Uffelie vertbonden, naar het stadsziekenhuis werd vervoerd. Was de politie aanvankelijk van oordeel, dat men hier met een plotselingen aanval van woede te doen had, achteraf is uit het getuigenverhoor gebleken, dat A. reeds verscheddene malen te kennen gegeven had mej. Hiemstra te zullen vermoorden, indien zij aan zijn huweiijtksaanzoek geen gevolg wenschte te geven. De dader is ter beschik- king van de justitie gesteld. Mej. Hiemstra maakte het naar omstandiigheden redelijk wel. HET AMSTERDAMSCHE TORENDRAMA. Het onderzoek in het bekende Amsterdam- sche Torendrama zou zeer bezwarende feiten aan het licht hebben getoracht tegen den in voorarrest zittenden leidekkerspatroon M., die er van verdacht wordt zijn oompagnon L. Arkenhout van het leven te hebben beroofd. Gnder leiding van den deskundige, Dr. Hulst heeft een onderzoek op het opgegraven lijk van het slachtoffer Arkenhout plaats gehad. Dit onderzoek heeft tengevolge gehad, dat de deskundigen tot de conclusie zrjn geko- men, dat er inderdaad sprake is van moord. Onomstootelijk is vast komen te staain, dat Arkenhout is neergeslagen door een goedge- richten slag met een leidekkershamer. Of het slachtoffer hierdoor direct gedood werd, is ndet zeker. W6T" staat vast, dat de wond afkomstig is van een leidekkershamer, daar de spitse punt duidelijik uit den vorrn van de wond was te herkennen, mede door de zeer eigenaardige wonid zelf. Slechts twee personen zouden als daders van dezen moord in aanmerking kunnen komen. Een ervan is de leidekkerspatroon M., die alle scihuld ontkent. De ander is de vroe gere meesterknecht van M. ,n.l. W., te Vught, die tegen zijn vroegeren patroon zeer bezwa rende verklaringen heeft afgelegd. Wie van beiden de werkelijke schuldige is, zal het on derzoek ter openbare terechtzitting moeten uitmaken. EEN VOLKSGERICHT IN FRIESLAND In een gehucht onder Suameer (Fr.) was heel wat volk op de been. De byzondere be iangstelling gold een weduwnaar, die al sedert eenigen tijd samenwoont met een on- geseheiden vrouw. De weduwnaar heeft een achtjarig jongetje, dat naar de voiksmond beweerde ,,ver- kocht zou worden en thans opgehaald". Daar- tegen ging het protest, aldus het „Volk", van de zich verzamelde menigte, welke van liever- lede van ruim vijiftig tot welhaast tweehon- derd personen aangroeide. In den namiddag school men samen en pas om ruim tien uur in den avond achtte men zijn taak afgeloopen. Eenige glasruiten in de woning moesten het ontgeiden en toen men later op zoek ging naar het samenhuizende paartje, bleken beide vogels reeds gevlogen. Alleen de achtjarige knaap, over wien de buren zich ontfermden, was nog in huis. CENTRALE OPKOOPPLAATS VAN GESTOLEN FIETSEN ONTDEKT. Dezer dagen arresteerde de politie twee mannen, verdacht van de inlbraak Zondag j.l. in een lederpakhuis ami het Spui te's Graven- hage. Nader is gebleken, dat de politie met deze arreatatde een buitengewoon goede vangst had gedaan, want al spoedig 'kiwam aan het licht, dat een der mannen een beruchten rijiwieldief was. Hij bekende ook zich in Rotterdam gedu rende de laatste drie jaren schuldig gemaakt te hebben aan diefstal van een groot aanital rijwielen. Het bleek, dat de tweede arrestant eveneens van deze diefstallen op de hoogte was en deze kon aan de politie mededeelen, waar de ge- atolen fietsen waren geborgen. Een rechercheur is toen dadelyk naar Rot terdam gegaan en in samenwerking met de Rotterdamsche recherche, volgde hij deze aan- wijzing em kwam terecht bij een tuinder aan den 's Graivenweg. .o Hoewel de man beweerde van niets te weten, hebben de beide rechercheurs toch maar zijn huis grondig onderzocht. En toen kwam aan het licht, dat er in de wonrng een groot aantal rijwielen verborgen waren. In totaal haalden de rechercheurs elf zoo goed als nieuwe fietsen voor den dag, welke alle van diefstal afkomstig waren. De fietsen waren op de meest vreemde plaatsen verborgen. Zoo werden drie prach- tige nieuwe karretjes aangetroffen onder de dekens van een afgehaald bed. De tuinder is meegenomen door de politie en uit het voortgezette onderzoek bleek ook wel, dat dit niet ten onrechte was, want - globaal gemomen zyn er in zijn huis onge- veer zestig gestolen fietsen aangebracht en verhandeld. De tuinder had van zijn woning een waar centrum weten te maken, waar de fietsendieven uit Rotterdam en omstreken graag hun waar te koop kwamen aanbieden. De tuinder kocht alle fietsen, die hem te koop werden aangeboden. Volgens zijn zeggen zou den er op deze wijze 26 fietsen verhandeld zijn, maar de politie is van meening, dat dit getal aanmerkelijk grooter zal blijken te zijn. Verscheidene jaren had deze handel in ge stolen fietsen reeds geduurd. FOURNITURES GENERALES Borluutstraaf 8, GENT. Tel. 12415. (Naby 't Stadhuis). (Ingez. Med.) Zondagmiddag werd brand ontdekt in de Ned. Herv. kerk te Myldrecht. De brand is waarsohijnlyik ontstaan door vonken uit een stoof. De vrijwillige brandweer werd bij het blusschingswerk in haar taaik belemmerd door de hevige rookontwikkeling. Toen men evenwel den vuurhaard had ontdekt, was de Ibramid spoedig gebluscht. De voorlezersbank bleek te zijn verbrand, terwijl de preekstoel geblakerd was. De waterschade was groot. De avondgodsdienstoefening kon niet door- gaan. VECHTPARTI.J VAN NEDERLANDSOHE SCHIPPERS IN BELGISGH-LIMBURG. Tusschen zes besohonken Nederlandsche schippers en den cafdhouder L. te Bocholt (Limburg) is Zaterdagavond hevig gevoehten. De schippers, die in het cafd alles kort en klein hadlden geslagen, gingen den kastelein en een bezoeker te lijf. Dezen verdedigden zich met stoelen en sloegen den 25jarigen sdhipper Jozef Smeets neer. S. liep een schedellbreuk o:p en gaf spoedig den geeat, Daarna heibben de schippers nog verscheidene revolverschoten aJGgevuurd. Zijt verwondden den bezoeker aan het hoofd. Gendarmes uit Bree hebben 4 schippers, alien uit Bree afkomstig benevens den kastelein en den bezoeker aangehouden. Allen zijn te Tongeren opgesloten. DE VESTIGING VAN EEN FORDFABRIEK. Naar wy uit de beste bron vememen, is thans het contract geteekend tusschen de ge meente Amsterdam en de vertegenwoordigers van Ford betreffende de vestiging van een fabriek te Amsterdam. Het voor den bouw bestemde terrein nabrj de Nieuwe Havens- West, dat aan Ford zal worden verkocht, heeft een oppervlakte van 16 a 17 HA. De fabriek zal aan ongeveer 1500 man werk ver sohaffen. (N. R. Crt.) EEN KIND ZONDER NAAM. Maar de volksteller bedacht er een. Bij de jongst gehouden voikstelling consta- teerde een hiermede belast zijnde beambte, dat een gezin in de buurtschap Zeumeren, aldus sohryft men uit Bameveld aan het „U. D.", in het beizit was van een reeds twaalf maanden oud zjjnde spruit, die nog niet in de registers van den Burgerlylken Stand was ingeschreven. Het kindje in kwestie was dus nog naamloos en daar elke afstammeling op de formulieren ook met den voomaam moet worden vermeld, verzocht de volksteller aan de moeder de vader was op dat moment afwezig de kleine alsnog een naam te geven. Om een of andere reden vond de moeder dit echter minder gewenscht, waarorn zij den beambte op haar beurt vroeg: „voor heur deerntje mer 'n naam te prakkezeeren". De beambte voldeed aan het verzoek en de kleine werd onder den pas ontvangen naam ,,geboekt". Destijds is den vader, toen hij weigerde van de geboorte van dit kind aangifte te doen bij den Burgerlijkem Stand, door den kanton rechter te Amersfoort een boete opgelegd, doch, zooals thans bleek, was de aangifte ten gemeentebuize steeds nog achterwege ge- bleven. DE BERI-BERI BIJ DE CHINEEZEN T« ROTTERDAM. Het gaat niet best in de Chineezenwyk op Katendrecht te Rotterdam. Er doen zich niet alien no.g steeds beri-beri-gevallen voor, als gevolg van het feit, dat de geelgezichten er moeilyk toe te bewegen zijn, de te hunner bescbikking staande zilver-vlies-rijst te ver- onberen, in plaats van de afgeslepen rijat, waaraan zij gewend en gehecht zyn, doch de toestand wordt voor de Chineezen ook in economisch opzicht moedlyker en moeilyker. Er is ook al een daputatie bij een wethouder gewftest met het verzoek om steun. En in tus schen zijn er pLannem in voorbereiding art een gedeelte te laten repatrieeren. Vinden een gedeelte geen voortgang, dan is de gele bevol king voor het grootste gedeelte gedoemd om tot paupenisme te vervallen. De Rotterdamsche Lloyd heeft zich het lot van de Chineezen aangetrokken. Deze zal er een groot deel van naar Indie terug voeren en wel op de volgende wyze: op twee schepen van den Lloyd .varend tusschen Java en Ben- galen, zullen de Laskaren, die het grootste deel van de bemanning uitmaken, worden vervanigen door Chineezen, die per passagiers- schiip van Rotterdam naar Java zullen worden gelbraoht. Dilt zal zeer zeker verlichting in den toestand gaven. Voorts heeft de directie van den Lloyd met den consul voor China te Amsterdam besprelkingen gevoerd over het repatrieeren. In deze aangelegenhedd is ech ter nog geen definitieve beslissing genomen. ZICHZELF AANGEMELD. By den directeur van de gevangenis te 's Bosch heeft zich iemand uit Oss aan ge meld, die sedert December door de poiitde wordt verzocht als medeplichtige aan den te Oss gepleegden overval met roof, waarbij een maredhaussOe door een revolverschot werd ge- wond. De man wilde niet opgeven, waar hy al dien tijd verbleven had. De man zal aan den officier van justitie worden voorgeleld. Omtrent de aanmelding van dezen dader wordt nader gemeld, dat de man besloot rich aan de politie over te geven omdat hij te veel in het nauw kwam. Hy zou n.l. sedert Decem ber verblijf hebhen gehouden in de Osser heide,, die zeer uitgestreikt, zeer woest en zeer ge'isoleerd is en waarin zich slechts enkele hutten bevinden van personen, die den man vermoedelijk hulp, onderdak en voedsel heb ben verleend. Reeds dadelyk na zijn vlucht zijn medeplichtige werd direct gearresteerd vermoed'de de politie, dat by zijn toevlucht op de heide had gezocht en vonden eenige dryfjachten plaats. In de afgeloopen week heeft de politie, teczamen met de marechaus- s£e, opnieuw driemaal een drijfjacht gehou den, waarby de man echter steeds door het net wist te glippen. Hy geloofde echter niet, dat hij dit nog lang zou kunnen volhouden en heeft zich daarom maar aangemeld. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. In de nabijheid van Gothenburg is een auto met 6 personen door het ijs gezakt en in het daar 15 M. diepe water gezonken. De chauf feur en een der inzittenden konden nog worden gered. De overigen verdronken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2