By Boofdpijti mm agMBTOPE BBRICHTEf, voorzachte mooiehuid Mijnhardt's Poeders RECHTSZAKEN. en seek door gevatte koude, alsmede by pjjnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde U spoedig helpenMijnhardt's Hoofdpijn poeders. Grieppoeders. Verkoudheids- poeders. Kiespynpoeders. Hoestpoeders. Maagpoeders. Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let by het koopen hierop! Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. (Ingez. Med.) dat hy (bij de botsirug zelf geen persoonlijik letsel bekwam. De auto werd zeer ernstig be- Bchadigd. Een geluk was het voor hem, dat de voorruit uit onbreekbaar glas bestond en hy dus niet door de scherven kon gekwetst worden, hetgeen bij zulke ongevallen anders meeotal voorkomt. GEREF. KERK. Ds. P. van Strien te Veere heeft het beroep naar Haarlemmermeer O.Z. aangenomen. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Op 21 Februari stonden als werkzoekenden (hetgeen niet aitijd beteekent dat zij werkloos zijnbij de arbeidabeurs ingesdhreven: Transport- en losse arbeiders 263; zeelieden 11; thnmeriieden 18; metselaars 2; opperlie- den 4; betontimmerlieden 3; betonvlechters 1; schilders 4; grondwerkers 6; sjouiwers 6; bankiwerkers 1; electriciens 1; hulp-electri- ciens 1; madhine-dryvers 1; chauffeurs 1; fabrieksarbeiders 48; landarbeiders 16; bak- kersknechts 1; letterzetters 1; totaal 389. De aanmeidingen bedroegen de afgeloopen week als volgt: Maandag 223, Dinsdag 212, Woensdag 218, Donderdag 214, Vrydag 201 en Zaterdag 249. ONDERSCHEIDING. By Kon. besluit is de bronizen medaille in de Oranje Nassau-orde verleend aan J. v. d. Broecke, werkman in dienst op de boerderij van P. LeenhoutsRisseeuw te Schoondyke. PRINSES JULIANA NAAR VLISSINGEN. Prinses Juliana zal de Koningin vergezellen by de plechtige opening van de nieuwe haven te Vlissingen op 17 April a.s. GROOTSCHE PLANNEN. Er is dezer dagen al eens op gewezen, dat er, hoe goed misschien ook bedoeld, toch wel een bedenkelijke kant is, aan het lanceeren van denkbeelden en plannen die naar het ryk der fantasie moeten worden verwezen, plan nen die misschien wel technisch uitvoenbaar zijn, doch wegens de ontzaggelijike kosten eoonomisch absoluut ontaereikbaar. Het denkbeeldige dier puiblicaties is naar onze meening het feit, dat ze eenerzijds bij hen die zioh omtrent dergelijke werken een denkbeeld kunnen vormen met een mede- lijdend schouderophalen worden begroet, ter- wijl daartegenover staat, dat het bij sommi- gen, die niet veraer zien verwachtingen op- wekt, die toch rummer verwezenlijkt kunnen worden. En indien zulke plannen worden gelanceerd in verband met Zeeuwsch-Vlaan- deren dan achten we nog het eene, nog hej andere in het belang van ons gewest. Nu is het mogelyk een overmaat van be- scheddenheid onzerzyds, maar zooals we on- langs reeds te kennen gaven -indien we lezen over een denkbeeld om Zeeuwsch-Vlaan- deren met Zuid-Beveland te verbinden met een brug over de Schelde, meenen we dit denk beeld, afgezien van de technische kwestie, wegens de vele, zeer vele millioenen, die daar- mede zouden gemoeid zijn, te moeten ver- wijizen naar het rijk der fantasie. Bij die gelegenheid herinnerden wij er aan, dat van dezelfde zijde een jaar of tien geleden eens het even fantastische denkbeeld was be- pleit, van verbinding van Zeeuiwsch-Vlaande- ren en de Zeeuwsche eilanden met den vasten wal van Zuid-Beveland door middel van een tunnel. Wij hadden werkelijk niet kunnen vermoe- den, dat ooit iernand in ernst aan de verwezen- lijking van een dergelijk denkbeeld zou kun nen denken, al was het dan nog maar een verbinding van Zuid-Beveland en Zeeuwsch- Vlaanderen. En toch, dat door ons niet verwachtte, schijnt een feit te zijn geworden. Dezer dagen is naar wij vememen, van uit Zuid-Beveland in deze streek aanknooping gezocht, voor het vormen van een comity ter verwezenlijking van een tunnelplan. En dat men van die zijde met voornemens was het te laten bij voor- loopige besprekingen, zou kunnen blijken uit het sahrijven aan de N. R. Crt. uit Zeeland. dat naar wij vermoeden zijn oorsprong heeft in Zuid-Beveland.Het luidt als volgt: „Enkele personen in onze provincie hebben ovemvogen, of het technisch en financieele mogelijk zou zijn, een vaste verbinding tot stand te brengen tusschen Zuid-Beveland en Beeuwsch-Vlaanderen, ter vervanging van de provinciale bootdiensten tusschen deze gedeel- ten van Zeeland. Naar aanleiding van deze overwegingen heeft een ter zake kundige een tunnel voor het verkeer in tiwee richtingen onder de Wester-Schelde ontworpen en een financieele basis voor dit plan opgezet. Blij- kens deizen opizet zouden de kosten van aanleg niet veel meer bedragen, dan de gekapitali- seerde jaarlijksche tekorten van de exploitatie der stoombootdiensten op de Wester-Schelde, van welke tekorten het rijk 80 pCt. voor zijn rekening neemt, en de provincie 20 pCt. De tunnel, die een lengte van 4200 meter zou hebben, is gedacht tusschen Hoedekenskerke en Ter Neuzen, een van van de weinige plaat- sen in de Wester-Schelde, waar zich geen geulen en zandbanken bevinden. De kruin van de tunnel zou volgens het ontwerp ten minste 10 meter beneden 't laagste waterpeil komen, eoodat de tunnel aan de scheepvaart geen moeilijikheden in den weg zou leggen. Het* plan bevindt zich nog in het eerste stadium van voorbereiding. Verwaobt wordt echter, dat spoedig een oomitS in het leven zal worden geroepen om te trachten het te venwezenlijken". De pulblicatie van dit bericht heeft waarlijk ook reeds de aandacht getrokken van de Bel- gische pers, en deed de Independance Beige het volgende schrijven: „Van een Belgisch standpunt gezien zou deze tunnel de hetrekkingen tusschen Gent, Goes, Middelburg, en Vlissingen in ruime mate ten goede komen. De tunnel bevindt zich natuurlyk nog maar, als ontwerp in zijn eerste stadium, maar de Zeeuwsche in- dustrieelen blijken er goedgezind tegenover te staan. Het zou het eerste groote werk van internationale beteekenis zijn, dat Nederland in deze streken uitvoert sedert... het fort te Vlissingen". We hoorden al eens verwondering uitspre- ken, dat wij van deze publicaties nog geen melding hadden gemaakt, aangezien wy er anders vlug genoeg by zijn onze lezers in te llchten omtrent hetgeen over Zeeuwsch-Vlaan- deren en zijn locale belangen wordt ge- sohreven. Dat we dit nog nalieten komt, omdat we het bericht moeilijk ernstig konden nemen, on- danks het schenmen daarin met „een ter zake kundige". We willen de technische zijde der zaak eens ter zijde laten, ofschoon daarom- trent ook wel iets zou op te merken vallen. We bepalen ons echter tot het financieele; en dan zal het wel aanstonds duidelijik zijn, dat het bericht niet kan kloppen. We nemen als vergelijking de kosten van den tunnelbouiw te Ant/werpen. De groote tunnel van 2 K.M. en de kleine van 500 M. zullen kosten f 19.6 millioen. Dat is, indien we een gemiddelden prijs aannemen per K.M. 6.53 millioen. Tegen dien eenheids- prijs zou dus de Scheldetunnel, welks lengte 4.2 K.M. wordt berekend moeten kosten 27% millioen. Het tekort op den stoomtoootdienst op de Wester-Schelde wordt blijkens gegevens in de Staatsbegrooting geraamd op hoogstens 220.000. Indien men alleen rente zou rekenen h 4 zou dat bedrag een rente vertegenwoor- digen van een kapitaal van 5% millioen. Nu willen wij de aflossing, die toch ook moot ge- beuren, nog sdhenken, maar dan dunkt ons, dat een versohil van 22 millioen gulden het bericht in de N. R. Crt. wel in een ietwat vreemd licht plaatst, en we verdere commen- taar aan onze lezers kunnen laten. DE BRUG OVER DE SCHELDE. Blijkens het V. V. der Eerste Kamer over de begrooting van het Wegenfonds 1931 heb ben vele leden aangedrongen op Snellen bouw van bruggen over de groote rivieren en de hoofdverkeerswegen en de vraag gesteld of ook aan bruggen over het Hollandsch Diep en de Schelde wordt gewerkt. HET BELANG DER NATIE. Men sohryft uit Zeeuwsch-Vlaanderen aan het Dbl. van N.-Br. en Zeeland: Dr. J. Ph. Backx heeft dezer dagen propa ganda bepleit voor de Rotterdamsche haven, ook in eigen land. Naar zijn meening is het geen chauvinisme in dezen tyd een beroep te doen met name op onze zuidelijke provincien, waar door lagere transportkosten aan Ant- werpen als exporthaven veelal de voorkeur wordt gegeven. Terwijl eenerzijds krachtig zal moeten worden geijverd voor betere ver- bindingsiwegen met het Zuiden, zoo schrijft hij in de N. R. Crt., moge toch ook anderzyds het nationaal belang daar soma zwaarder wegen dan het eigen belang. Wij gelooven, dat erover te redetwisten valt, of het een nationaal belang is, dat ons bedrijfsleven in het Zuiden hoogere transport kosten gaat betialen terwille van de welvaart in Rotterdam's haven. De voordeelen die door een toenemend verkeer op Rotterdam voor onze nationale haven zouden verkregen wor den, zou, den economisohe nadeelen tengevolge hebben in het Zuiden. En ook dit laatste is niet in het belang der natie. Onze nationale welvaart zal overigens nim- mer bepaald kunnen worden door het te hoog houden van prijzen, maar wel door de juiste verdeeling van de taak in het geheele produc- tie-proces. Dit is het, wat bij de propaganda voor Rot terdam en de hescherming van zijn haven- belangen te lang uit het oog verloren werd en waardoor het reeds een dwaling is om te mee nen, dat Rotterdam in het belang der natie van het Zuiiden bepaalde offers kan vragen. die ons economisehe nadeelen moeten op- leveren. Practisch zal de propaganda voor de Rotter damsche haven in het Zuiden dan ook geen effect hebben, zoolang de economisehe oor- zaken niet worden weggenomen, waardoor aan Anbwerpen de voorkeur wordt gegeven als exporthaven. Intusschen is het te hoog houden van tarie- ven in het Nederlandsche transportbedrrjf iets, dat op meer gelbied de belangen en de wel vaart in het Zuiden in den weg staat. Zeer speciaal ook de belangen van Ter Neuzen. Al herhaaldelijk is gevraagd om de loods- gelden te verminderen, die van uit zee tot Ter Neuzen zevenmaal zoo hoog zijn als van uit zee naar Antwerpen. Het antawoord luidde telkens, dat dan ook de loodsgelden in andere Nederlandsche havens moeten vermdnderd worden. Maar van verlaging voor Ter Neuzen kwam niets. Welke zonderlinge verhoudingen door deze hooge Nederlandsche loodsgelden geschapen worden, die in het bijzonder aan den goeden naam van Ter Neuzen als zeehaven by de buitenlanders veel afbreuk doen, is met een geval van recenten datum aan te toonen. Voor enkele weken moesten tiwee schepen met salpeter van de Nord-Deutsche Lloyd ge- lost worden, elk van 2000 ton. Beide schepen hadden ook lading in voor Antwerpen, Rot terdam, Bremen en Hamburg. Het eene schip, het s.s. ,,KonigSberg" liep eerst Antwerpen binnen en daarna Ter Neuzen. Het loodsgeld AntwerpenTer Neuzen bedroeg slechts on- geveer f 25 en die van zee naar Antwerpen ongeveer 70. Welk een direct finantieel voordeel het voor de reederij: beteekende, dat dit schip niet rechtstreeks via uit zee naar Antwerpen de haven binnenliep, wordt duide- lijk, als men weet, dat het andere schip, s.s. ..Ansgir" van dezelfde reederij, 14 dagen later recht uit zee naar Ter Neuzen kwam en al leen reeds aan loodsgeld van zee naar Ter Neuzen f 483,15 betaalde. Bvenals voor Rotterdam de juiste economi sehe verhoudingen door tarief-verlagingen zul len moeten gevonden worden cum het Zuiden in het belang der natie af te trekken van Antwerpen als exporthaven, zal onze regee- ring er toe moeten bijdragen, dat de welvaart te Ter Neuzen, die toch ook in het belang der natie moet geacht worden, verbeterd wordt door de haven loodsgelden te geven, die niet ongunstig afsteken tegenover de Belgische. Vooral voor wat Ter Neuzen betreft, wordt de toestand van de onzinnig hooge loodsgelden onhoudbaar in dezen tyd van steeds toenemen- de concurrentie in het havenbedrijf. We zouden wenschen, dat de Nederlandsche regeering even snel maatregelen wist te nemen, in het belang van de welvaart harer Zuidelijkste haven als de Belgische regeering dit steeds weet te doen voor haar zeehavens Antwerpen en Gent. Nauwelijks was dit jaar de teruggang van het Rijnverkeer op Antwerpen in 1930 bekend, of het Bijzonder Comiteit der Scheepvaart- wegen van Belgie naar den Ryn besloot het bedrag der compensatie-premie voor alle goe- deren op de Rijnscheepvaart aanmerkelijk te verhoogen. Het getuigt van een actieve handelspolitiek, die navolging verdient. Hoe lang zal't voor Ter Neuzen nog duren? VI.JF EN TWINTIG-JARIG BESTAAN VAN „KINDERZORG" TE MIDDELBURG. De Hervormde stichting voor voogdijkinde- ren in Zeeland „Kinderzorg" te Middelburg heeft Maandag haar 25-jarig bestaan her- dacht. Des morgens werd in de stichting de jaar- ver.gadering gehouden onder voorzitterschap van Dr. R. ten Kate, nadat Zondagavond reeds e-en wijdingst-ond plaats had in de Nieuwe Kerk, waarbij een der oprichters prof. H. Th. Obhink uit Utrecht, vroeger predikant te Middelburg sprak naar aanleiding van Joh. 6 9b. In de vergadering bleek uit het jaarverslag van den secretaris, Ds. E. H. Blaauwendraad, dat thans verpleegd worden 116 kinderen en een volwassene in de stichting en 23 er buiten. De gezondheidstoestand was over het alge- meen goed, het gedrag der kinderen eveneens. Alleen door extra-giften en legaten konden hoog noodige veibeteringen worden aange- bracht. De vergadering benoemde tot eere-lid Ds. J. de Voogd te 's Heer-Arendskerke, die jaren- lang vice-voorzitter was, doch deze betrek- king, waaraan hij zich geheel gaf, verleden jaar om gezondheidsredenen moest neer- leggen. De pennin-gmeesiter, Ds. J. de Vries, bracht rekening uit en lichtte zijn begrooting toe, waarbij bleek, dat nog verschillende dringende verbeteringeu om financieele redenen op uit- voering wachten. Des middags had de eigenlijke, zeer druk betzochte, feestelijke herdenking plaats, waar- by de voorzitter er op wees, dat het eigenlijk te betreuren is, dat stichtingen als deze moeten ibestaan. De secretaris bracht een keurig overzicht over de 25 jaar uit. Namens oud-verpleegden en ook namens directeur en personeel werden geschenken aangaboden en aan jubileum-gaven is reeds ongeveer f 3500 byeen. Verschillende personen boden monde- ling hunne gelukwensohen aan, o.w. de Com- missaris der Koninigin, de Kinderrechter, de substituut-officier van justitie, de secretaresse van den Voogdijraad, de president van de algemeene Synode, Ds. G. J. Weijland; en de voorzitter van den kerkeraad te Middelburg, Ds. Van Voorst Vader. AXEL. De opnieuw vastgestelde kiezerslijst voor deze gemeente, bevat voor de Kamerverkie- zing 2991, voor de Prov. Staten 2968 en voor de Gemeenteraad 2859 namen. KOEWACHT. Zondag j.l. werd op de bovenzaal der Eerw. Zusters alhier een algemeene vergadering ge houden van de R.K. kiesvereeniging. i Een 60tal personen waren opgekomen. Als - spreker trad op den Edelachtb. Heer P. H. j Geirnaerdt, burgemeester van St. Jansteen. Spreker zette het doel, het bestaansrecht en de noodzakelijkheid van de R.K. kiesvereeni ging zeer duidelijk en eenvoudig uiteen. Ook behandelde spreker in het kort hoe a.s. Zon dag moet gestemd worden voor de groslijst van de R.K. Staatspartij. De voorzitter dankte spreker voor de onder- 1 houdende lezing en spoorde de leden aan aitijd trouw op te komen. Na afloop van bovengenoemde vergade ring werd de vergadering gehouden van R.K. Boerenbond, R.K. Veeverzekering en Jongen Boerenstand. Na opening en voorlezing der notulen bracht de secr.-penningmeesiter verslag uit over het afgeloopen jaar. De Boerenbond telde 50 wer- kende leden, de aankoop van kunstmeststoffen geschiedde door middel van het pakhuis der N.C.B., waarvoor onze afdeelingskas een pro- visie geniet van 5 cent per 100 K.G. De kas sloot met een batig saldo van f 36,80. Aan het verslag der R.K. Veeverzekering ontleenen we het volgende. Ingeschreven staan 80 leden met 180 ver- zekerde koeien. De verzekerde waarde be droeg 49525. Er werd slechts 1 pet. premie betaald en er was een batig saldo van f 458,98. Ook den Jongen Boerenstand resumeerde het afgeloopen jaar. De voorzitter dankte alien voor de werk- zaamheden verricht in het afgeloopen jaar en spoorde alien aan op den ingeslagen weg te volharden. SOUBURG. Zaterdag 21 Februari hield de afdeeling Souburg van „Volksonderwijs" in caf6 ,,De Zwaan" een drukbezochte vergadering. De voorzitter, de heer Priester, drukte zyne voldoening bij de opening uit over de flinke opkomst, waarna onmiddellijk met de afwer- king van het programma werd begonnen. Onder leiding van mej. Duvekot, ondeiwy- zeres aan de openbare school te Souburg, wer den eenige liedjes door kinderen gezongen, wat een goeden indruk maakte. Hierna hield de heer J. v. d. Peijl uit Ter Neuzen eene rede over: ,,Waarom de openbare school de beste?" Spreker sprak er zijn voldoening over uit, dat zooveel vrouwen ter vergadering aanwe- zig waren, vooral, waar het hem uit vele ge- vallen bekend is, dat de vrouw vaak een an- deren weg in de schoolkeuze heeft dan de man, omdat ze gemakkelijker be'invloed wordt. JJij meent dat voortgaande ontwikkeling hierin verbetering kan brengen. De verschillende ontwikkeling, lichamelijke, geestelijke en zedelijke, vindt haar gunstigste factoren op de openbare school. Vooral de ver- draagzaamheid en de oneindige splitsing van ons volk kregen hier een beurt. Vermelding dient, dat ondanks de toene- ming der kosten nu reeds 165 millioen per jaar zonder de gemeente-uitgaven door velen een vermindering van het gehalte van het onderwijs wordt geconstateerd. Spreker wenschte thans niet te behandelen de wijze, waarop de schoolstryd door onze tegenstanders zoo vaak gevoerd is. Hy oordeelde, dat wij met eerlijke middelen moeten blijven werken, maar niettemin strijd- vaardig blijven en in geen geval behoeven te zwijgen, waar ons onrecht geschiedt. Spreker wees nog op eenige gevallen uit zijne streek, waar men zoo gemakkelijk open- bare scholen opheft, ook al is het aantal leer- lingen nog boven het wettelijk aantal. In dit verband werden St. Jansteen, Lamswaarde en Zaamslag genoemd. Spreker vehbaast er zich over, hoe gemakkelijk Gedeputeerde Staten zulke besluiten goedkeuren. Hij herinnert aan de woorden van De Savornin Lohman, dat de openbare school een geheel byzondere plaats inneemt, daar ze in vele streken van ons land de reohten der minderlheden moet waarbor- gen. In de buurt van Lamswaarde zijn thans mensehen, die 7 tot 8 K.M. van de naaste openbare school verwijderd zijn. Spreker wekte de aanwezigen op den goeden strijd te blijven voeren in het belang van staat en maatschappij, tot geluk van hen, die na ons komen. De rede werd zeer toegejuicht. Voor het debat gaf niemand zich op. Vragen werden niet gesteld. Daarna werden eenige liedjes gezongen en tot slot een tooneelstukje opgevoerd, dat goed insloeg. De Voorzitter bracht zyn dank aan spreker en alle medewerkers en wekte op tot toetre- ding als lid van „Volksonderwijs". Een verkooping op Amerikaansche wijze tot dekking der kosten besloot dezen welgeslaag- den avond. Folifierechter te Middelburg. Zitting van 24 Februari 1931. De volgende zaken werden behandeld: E. L., oud 45 j., werkman te Stoppeklijk, werd verdacht dat hy op 20 Januari 1931 te Stoppeklijk Alphonsus Mel met een paal of stok tegen zijn hoofd heeft gestagen. Eisch: f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak 20 boete of 20 dagen hechtenis. J. F. v. O., oud 21 j., arbeider te Stoppel- dijk, werd ten laste gelegd dat hij op 20 Januari 1931 te Stoppeldijk Emile Lansue met een riek heeft gestoken en geslagen. Eisch: 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak: vrijspraak. R. T. d. B., huisvr. A. B. V., oud 48 j., werkster te Graauw, werd beklaagd dat zij op 30 December 1930 te Graauw heeft weg genomen 4 blauwe en 1 roode beddezak, 3 blauwe en 1 rood hoofdkussen, 8 witte, 1 half roode katoenen, een rood overtrokken deken, 8 witte lakens, 1 zwarte overjas en een awarte gewone jas, toebehoorende aan Anna Maria van Vlierberge. Eisdhf 20 boete of 20 dagen hechtenis. Mr. P. C. Adriaanse achtte het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg vrijspraak. Uitspraak; vrijspraak. M. A. v. d. B., oud 39 j., metselaar te Sluis, werd verdacht dat hij op 30 November 1930 te Sluis V. de Clerck heeft geslagen. Eischf 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. M. V., oud 33 j., zonder beroep te Sas van Gent, werd verdacht dat zjj op 18 Januari 1931 te Sas van Gent opzettelijk Julma van Damme heeft beleedigd. Eisch10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. I»E MOORDZAAK-LANS. De behandeling der moordzaak-Lans, voor het Gerechtshof te 's Hertogenboschis jl. Maandag aangevangen. Reeds dien dag werd als getuige gehoord de te Scheveningen gede- tineerde Oosbveen, die de door ons vermelde onthullingen had gedaan, dat de moord door een Duitsctoen borstelmaker zou -zijn gepleegd. Het verhoor van dezen getuige leverde ten slotte niets op. Het gerechtshof bleek er wei- nig waarde aan te heehten, en vond er al- tlhans na korte beraadslaging geen aanleiding in om te voldoen aan het verzdek van den ver- dediger tot sdhorsing der zaak en het instel- len van een nader onderzoek. Bij de gister voortgezette behandeling werd ook bedoelde Duitscher gehoord, die zich vrij- willig ten kantore van Mr. Staal, advocaat te Amsterdam heeft aangemeld. Deze heeft hem meegenomen naar Den Bosch. Het is zekere Harry Snabilje, die ontkende met den moord iets uitstaande te hebben. Hij is verleden jaar voor het eerst te Rotterdam geweest. Toen hij met Oostveen geconfronteerd werd riep deze triomfantelijk: ,,dat is de goede". De president gaf echter aan S. te kennen, dat hij kon gaan. Nog werd gehoord een te Utrecht gedeti- neerde, die in het psychopatenasyl te Leiden iernand in een kamer naast hem had hooren zeggen, dat hij de moordenaar van Lans was. Die man heette Goossen en wilde na zijn ont- waken niets meer zeggen. De president merk- te op, dat die man een psychopaat was, anders zou hij daar niet zitten. Des avonds 6 uur werd de tweede zitting beeindigd, zonder dat oogenschijnlijk van nieuwe gezichtspunten is gableken. AVONTUUR VAN EEN ZWAKZINNIGEN JONGEN. Zaterdagavon-d had zich een groote menigte verzameld bij het Meertje aan den Uibberg- schen weg te Nijmegen. Er zou een jongen verdronken zijn. Eenige politie-agenten waren druk in de weer met dreggen en waren al eenige uren be^ig, verloren zelfs een dreg, zonder iets aan den haak te krijgen. En toch moest er een jongen verdronken zijn. Buren hadden het gezien, tusschen licht en donker was er een jongen in de sneeuw komen aan- rijden, was met zijn rijwiel op den gladden berm van het Meer gevallen, de fiets was bly- ven liggen en de jongen was verdwenen. Ten langen leste gaf men het dregwerk toch op en zocht in'een andere richting naar het lijk. Toen kwaim een loopjongen vertellem, dat zyn fiets in de Molenstraat door een jong broekje was weggenomen, en dat het kereltje er mede weiggereden was in de richting van het Meer. En ihderdaad herkende de loopjongen in het rywiel langs het Meer zijn eigendom, dat naar het polibiebureau was gebracht, aldus de „Tijd". Men had nu een spoor en zocht verder. Toen kwam men tot de ervaring, dat de jongen met het gestolen rijwiel naar het Meer gere- den was, daar inderdaad was gevallen, de fiets had laten liggen en toen was weggeloopen. Nog sterker, toen bewoners van het Meer het geval bespraken, en het vermoeden uitten, dat de jongen verdronken was, had de knaap er zelf bijgestaan, maar gezwegen als het graf. Bang als hij was voor den dief van het rijwiel te worden aangezien, was hij zelfs bij het dreggen tegenwoordig geweest, zonder iets te zeggen. Een snugger rechercheur zocht dit geval van het „levende lrj-k" nader uit en kwam tot de ontdekking, dat men hier te doen had met een zwakzinnigen jongen, die onder het oog van de ouders was weggeloopen. Hij werd later door de politie naar de ouderlyke woning teruggebracht. VEE-AUTO IN HET HOENDIEP TERECHTGEKOMEN. Tusschen Vierverlaten (Gr.) en Poffert, is Dinsdagmorgen een met koeien geladen vradhtaiuto van H. Vogel, uit Zevenhuizen, bestuurd door G. Vogel, op weg naar de Gro- ningsche veemarkt door een auto van de firma Westhoff in de flank aangereden. De auto is over den kop geslagen en In het Hoendiep geraakt. Van de vier inzittende personen werden er drie gewond. Een van hen, een meerijdende veekoopman, G. de Vries, uit Terheil, ge meente Rhoden, is in het academisch zieken- huis te Groningen opgenomen. Van het veetransport verdronken zes koeien en een kalf. De politie heeft de zaak in onderzoek. GOEDE VANGST DER TILBURGSCHE RECHERCHE. De politie te Tilburg heeft de hand gelegd op een handlg insluiper, die sedert einde December een heele reeks inbraken, sommige zelfs op klaarlichten dag, heeft gepleegd. Het s. volgens het „Hbld." een 22jarige Rus, ge- boren te Antwerpen, die thans te Tilburg met ijn geizin inwoonde bij zijn pleegouders. Hij ieeft aoht inbraken bekend en ook nog enkele pogingen, die mislukt zijn. Id Doozen cb Tubcn 30-45 CD 75 ct. Potten 1 aid VerkrijgbaBr bl| Uw Droglct. (Ingez. Med.) Tal van voorwerpen, van diefstal afkom- stiig, benevens een hoeveelheid sleutels, werdea in beslag genomen. LIJK VAN EEN ME1SJE DRIJVENDH GEVONDEN. Te Baarn heeft de heer H. K., op ongeveer 150 M. voorbij den watermolen aan de* Baamdijik een lijk drijvende aangetroffen. Per politiebrancard werd het naar het Baamsoh lijkenhuisje vervoerd. Het is gebleken, dat hier is gevonden het lijk van mej. v. Essen uit Soest, wier spoor- looze verdwijning voor ongeveer 6 weken per radio werd omgeroepen. De ouders van hot. meisje, die met de droeve vondst in kennto waren gesteld, herkenden hun kind aan de kleederen. De politie stelt een onderzoek m of hier al dan niet van misdaad sprake is. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GETROFFEN. Bij het uitvoeren van herstellingen aan den electrischen motor van de waterleiding- bedrijven te Weert kiwam de twintig-jariga arbeider C. H. met den stroom in aanrakiag en sloeg bewusteloos. Een geneesheer, die spoedig aaniweizig was, mocht er na een half uur in slagen de levensgeesten weer op te wekken. INTERNATIONALE OPLICHTER. Bij de Haagsohe politie is een telegram In- gekomen van den Weenschen recherchedlenst met enkele hijzonderheden omtrent den in De* Haag aangehouden vreemdeling die zich moor dr. Riedetz, handelsattaehS der Duitsche lega- tie in Parijs, uitgaf. Zooals bekend is, is te Weenen gevestlgd het intemationale centrum voor dactylosoo- pisch onderzoek, en de vingerafdrukken va* den zich noemenden dr. Riedetz waren naar Weenen opgezonden. Daar heeft men hem ge- identificeend als Peter Ruxin Makaroff, gebo- ren te St. Petersburg in 1865. Hy staat als een intemationale oplichter bekend en heeft reeds eenige straffen achter den rug. OPLICHTING DOOR MIDDEL VAN VERVALSCHTE CHEQUES. Zaterdag vervoegden zioh by den kasslec van het Victoriahotel op het Damrak te Am sterdam twee vreemdelingen, die een zgn. Travallercheque, ter waarde van 100 dollar ter bettling aanboden. De kassier, die geen argwaan had, betaalde de cheque uit, die ten laste van de American Express stond. Toen hij, kort nadat de vreemdelingen vertrokken waren, de zaak controleerde, bleek hem, dat de American Express deze cheque inderdaad wel had uitgegeven, doch niet aan de beide vreemdelingen, die haar in betaling hadden aangeboden. Deze hadden dus de handteeke- ning vervalscht. Onmiddellijk waarschuwde de directie van het hotel de andere hotels in de stad. Het bleek, dat dit een goede maatregel was geweest. want een paar uur later kreeg de politie een telefoontje van het hotel de l'Europe, in de Nieuwe Doelenstraat, met de mededeeling, dat zich aan de kas van dit hotel een vreemdeling bevond, die een Tray vellercheque, eveneens van de American Ex press, van 100 dollar, ter verzilvering had aangeboden. Onmiddellyk waren een paar rechercheur«i ter plaatse, die den vreemdeling in de hal van het hotel inrekenden. Zijn metgezel werd aan gehouden, terwijl hij, zonder kwaad te ver moeden voor de deur stond te wachten. De politie onderzoekt de zaak nog, doch het is reeds vast komen te staan, dat zij met twee intemationale oplichters te doen heeft. Ze hebben ook reeds in Rotterdam hun slag geslagen. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Maandagavond heeft op den Amsterdam- scheweg bij het Pompstation van de Amhem- sche waterleiding een ernstig ongeluk plaats gehad. Omstreeks half zeven reed de 57jarlge landbouwer Vos, van den Koningsweg, met een vierwieligen wagen, geladen met takke- bossen, over den Amsterdamscheweg in de richting Ede. Vos had zich verlaat, en tqjn wagen was niet verlicht. Thuis maakte men zich reeds ongerust, zoodat een dochter met een lantaam hem tegemoet ging. Zy kwam juist te laat om een ernstig ongeluk te voor- komen. Even voorbij het pompstation moes ten twee auto's elkaar passeeren, waarbij beide hun licht dempten. D'e bestuurder van den uit Amfaem komenden auto heeft daar- door den met takkebossen beladen wagen niet gezien en is in voile vaart tegen den wagen gereden. De wagen kantelde en de auto werd gedeeltelijk vernield. Toen de bestuurders van de beide auto's in het donker een ondereoek instelden, hemerkten zij, dat het paard onge- deerd was. Den voerman konden zrj niet vln- den. Nadat er licht was gehaald, bleek, flat deze beklemd was geraakt tusschen de wielen van den wagen en een naast den weg staanoon boom. Toen er meer hulp was gekomea, slaagde men er in, den man te bevrijden. Deze bleek echter reeds overleden. Zijn lijk is naar de woning vervoerd. De vemielde auto werd naar Ede gesleept HUIZEN DIE UIT VOORRAAD WORDEN GELEVERD. „Huizen uit voorraad, spotkoopjes. Direct mee te nemen!" Op het eerste gezicht, doet deze advertentie vreemd aan, maar er is nog een Amerika. Daar kan men inderdaad hulxen uit voorraad koopen, kant en klaar, in alle soorten en kwaliteiten. De Steel Frame House Company" levert n.l. naast vele andere zaken ook nog kleine stalen huizen, in drie verschillende grootten, die op speciaal daar- voor ingerichte vrachtauto's waren geladen en naar de plaats van bestemming vervoerd, om daar op de vooraf gelegde fundamentem te worden geplaatst, De kooplustige kan ejjn huis ook uit een catalogue kiezen, en is de bestelling eenmaal gedaan, dan duurt het nauwelijks vijif dagen, of hij kan zfln nieuwe woning betrekken. Eenige jaren geleden was een der bekendste Amerikaansche constructeurs, mr. Tappan, er reeds In geslaagd in Forest Hills zonder by zondere hulpmiddelen een stalen huisskeleft van 2 verdlepingen in drie uur en twin tig minuten te momteeren, geholpen door vier arbeiders. INBRAAK IN GRAFKELDERS. Een dezer nachten hebben onverlaten een Berlijnsch kerkhof, waar vele familiegraven zyn, een nachtelyk bezoek gebracht. Zjj oio

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2