Ziek OTiiiiDB BKEICHTM, rstopping Mijsiiiardt's Poeders TER NEUZEN, 18 FEBRUARI 1931. RECHTSZAKEN. ONBEGELMATIGHEDEN IN EEN BOEKHOUDING. tabietten TBAGISCHE TERUGKEER VAN EEN FEESTJE. door gevatte koude en bij pijnen van velerlei aard, znllen een der hieronder genoemde U spoedig helpen: Mynhard't's Grieppoeders. I loof dpynp oedersVerkoudlheidspoeders. Kiespdjnpo ede raHoestpoeders. Maagpoeders. Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let by bet koopen hierop! Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrrjgfoaar bij Uw drogist. (Ingez. Med.) BIJRS H. B. S. In de vacature, ontstaan door de benoeming van den heer A. C. Muste aan een H. B. S. te Rotterdam, is voorzien door de benoeming van Drs. H. Brack te Amsterdam, thans leeraar aan bet Lyceum te Naarden. SLUISKIL. Op Maandag j.l. hield de Zangvereeniging Polyhymnia" haar algemeene jaarvergade- ring. De voorzitter opende de vergadering en beette alle aanwezigen welkom, maar betreur- de bet dat de opkomst van de donateurs zoo slecht vertegenwoordigd was. De secretaris gaf verslag over het afgeloo- pen jaar, dat met applaus werd begroet. Daama kwam het cardinale punt: Verslag van den penningrneester, dat na bekendmaking van den penningrneester in goede smaak viel bij de vereeniging, gezien de inkomsten veel minder waren als op andere jaren, wist de penningrneester toch nog het jaar te sturen met een batig saldo voor de vereeniging. Ook werd besproken om nog een uitvoering te geven, dat door alle leden werd toegejuicht. „Polyhymnia" gaat zoo voort tot heil van Sluiskil. SAS VAN GENT. Het Sas in de Lorem. Van de oude gebruiken is het Vastenavonds- feest bier nog onverziwakt in eere gebleven. Men moge antipathiek tegenover dit ge- bruik staan, onder voorwendsel, dat het een overlevering is, die afkomstig is uit den bei- denschen voortyd, qua gebruik is bet toch zeer aardig en een gereede aanleiding voor de liefbebbers van vreugd en geneucbt om zich kostelijk te vermaken. Wanneer men trouwens uit afstammingsoverwegingen deze gelegen- beid tot amuseeren zou willen vemietigen, zou men dit met de meeste andere feestelijke vermaken en gebruiken ook moeten doen, want er zijn op de keper beschouwd slechts weinig oude volksgebruiken, wier oorsprong niet uit de heidensche oudheid stamt. Maar uit moreele overwegingen dan, zal men mij toevoegen. Och, zoo zwart als men het voor- stelt, is het nu juist niet. In bet Sas wordt Camaval heel beboorlijk gevierd, daarvoor beboeft zich niemand ongerust te maken. Iemand, die het nog nooit had bijgewoond, nimmer zelfs elders er iets van gezien had, verzekerde my, dat hij het ,,vreeselijk leuk" vond. En mljn zegsman was niet de eerste de beste, maar een man van strenge beginselen en met een heele hoop levenservaring. Wat hem dan opviel bij het zien van dit dwaze gedoe? Wei de grappige tooneeltjes, die hij zoo al op straat voor zijn oogen zag afspelen, de losse vroolijkheid, waaronder zich ,,de zottekens" vermaakten, zonder iemand in het minst te ergeren of onaangenaam te zijn. Men moet er eenvoudig eens hartelijk om lachen, enlachen is gezond. Er zou trou wens niets onbehoorlijks moeten gebeuren, daarvoor is er politie-toezicht. En genoeg ook. Mocht er bij toeval het een of ander voor- komen, dat minder oirbaar zou zijn, dan wordt er zelfs door de eigen menschen dadelijk een stokje voor gestoken. Maar t zijn in den regel vreemde eenden in de byt, die wel eens de schreef te touiten gaan, vreemde vogels, die in eigen omgeving ook in den regel niet al te goeder naam en faam bekend staan en hier- heen komen om den gebraden haan eens uit te hangen. Voor zoover ons bekend heeft zich iets dergelijiks evenwel ook thans niet voorge- daan, wel een bewijs, dat een ieder zich van de verantwoordelijkheid zijner eigen daden be- wust is. Zoo moet het ook zijn, niet alleen bij ge- legenheid van Camaval, zoo moest het zyn onder alle omstandigheden. Eerst dan kan er sprake zijn van een hoogstaande volksont- wikkelmg, wier uitingen niet in strijd zijn met de grondbegrippen van het menschelijke, dat in elken hoogstaanden mensch moet worden hoog gehouden. Zondag en Maandag zat de animo er nog niet bijster in. De weersgesteldheid moet daarvan als oorzaak genoemd worden. Maar Ei-.idag stond Carnaval in het zenith. Men beweert, dat het zelden zoo druk is geweest, zoodat de zaken er goed hebben van kunnen profiteered Van alle hoeken en kanten waren de lief- hebbers hierheen gekomen, om ook eens te kunnen meedben. Auto's en motoren stonden overal langs de straten, zonder toezicht, terwljj de respec- tieve eigenaars zich aan de vreugde te goed deden. Wat er al zoo bij zoo'n gelegenheid te zien is. Och, de gekste dingen. Oud-mod'isdhe kleederdraohten uit veraf gelegen tijdperken worden voor den dag ge- haald en geven u weer eens een denkbeeld van het verleden. Wandelende ibloemenmanden doen u aan de Riviera denken, cowboy's aan de Far West, torreadors doen de gedachten voor een oogen- blik uitgaan naar het Iberische Schiereiland, tenwijl statige regenten u in de zeventiende eenw in den pruikentijd verplaatsen. Wat de pihantaisie kan v66r den dag tooveren, wordt gezien, en dit alles in het raam van de dol- zjnnigste vreugde. Ook het ernstige krijgt in dergelijke om standigheden een tint van zottiigheid. ,,Komt kinderen, de tijd is kostelijk" roept een dwaa.i toegetakeld hildalgo en onmiddellijk daarop voeren de overige leden van het gezel- schap een fandango uit, dat de straatsteenen het te kiwaad krijgen. Tot half twaalf hebben die dolle grappen aldus geduurd. Daarop volgde het demasqud een scihouwspel eenig in zijn soort, dat de kroon moet zetten op deze driedaagsche ver- tooning. Onmiddellijk na slag van half twaalf n.l., worden alle dans- en pretgelegenheden ont- ruimd en begeeft iedere gemaskerde zich naar de groote markt, waar rondom de monumen- tale pomp, die geen pomp meer is, een half uur langen rondedans wordt uitgevoerd. Maar thans niet meer onder het masker, doch van „aangezicht tot aangezicht". Hier hebben de groote verrassingen plaats. Gemaskerden, die elkander soms den heelen avond onbekend gebleven zijn voor elkander, staan hier plotseling als goede bekenden tegenover elkaar. Dat geeft dan een gespring en gejoel en gelaoh, dat hooren en zien ver- gaat. tot eimdelijk bij het slaan van het mid- dernachtelijk uur alien links en rechts afzak- ken om hun respectieve homes op te zoeken. Vastenavond heeft afgedaan. „Das feindliche Leben" zal bij het aanbre- ken van den morgen ieder weer in het gareel roepen. Maar al zijn de schoone dagen van Aranjucz ook voorbij, een ieder, die ze mee- gemaakt heeft herinnert zich met voldoening de leute welke hij met zijn gezellen genoten heeft. En leute en plezier zijn immers goede ge- neesmiddelen tegen allerlei kwalen. KANTONGERECHT TE TEB NEUZEN. Strafizitting van 10 Februari 1931. Veroordeeld wegens overtreding: Arbeidswet. J. J. K., Ter Neuzen, vrijspraak; J. M., Hoek, 15 of 10 d. h. Motor- en B. B. H. M. P. C., Sluiskil, /40 of 10 d. h.; P. A. H., Ter Neuzen, f 0,50 of 1 week tuschtsch.; A. T., Axel, 1 of 1 week tuchtsch.C. V., Ter Neuzen, /50 of 10 d. h.; A. R., Lokeren, 10' of 5 d. h.; L. d. P., Ter Neuzen, 5 of 3 d. h.; R. M., Ter Neuzen, /5 of 3 d. h.; G. K., Axel, /2 of 1 d. h.; P. M. D„ Axel, 5 of 3 d. h.; T. d. F., Axel, /I of 1 d. h.; H. J. C., Sluiskil, 3 of 1 d. h.; P. d. G., Vosselaere, /3 of 1 d. h.; L. M. d. K., Westdorpe, /3 of 1 d. h.; G. H. K., Sluiskil, 10 of 5 d. h.; J. v. O., Kuitaart, 5 of 3 d. h.; G. G., Axel, 2 of 1 d. h.; T. J. A., Sas van Gent, 5 of 3 d. h. Alg. Politieverordening Ter Neuzen. H. B., Ter Neuzen, 1 of 1 week tuchtsch.; P. L. D., Hansweert, 5 of 3 d. h. Art. 453 W. v. S. T. A. J. B., Rotterdam, 10 of 5 d. h.J. J. F., Anbwerpen, 10 of 5 d. h. Alg. Politieverordening Axel. J. d. R., Axel, fl of 1 d. h.; C. J. v. D., Axel, 1 of 1 d. h.; P. D., Overslag, 1 of 1 week tuchtsch. Art. 427 W. v. S. B. d. P., Hoek, fl of 1 d. h.; J. H., Sluis kil, 5 of 3 d. h. Art. 43 Spoorwegwet. R. U. C., Wachtebeke, 5 of 3 d. h. Alg. Politieverordening Westdorpe. W. d. K., Stekene, 10 of 5 d. h. Alg. Politieverordening Sas van Gent. O. J. D., Selzaete, 10 of 5 d. h.; A. J. M., Sas van Gent, 10 of 5 d. h. Alg. Politieverordening Zaamslag. M. P., Zaamslag, 3 of 1 d. h. Beglement Zeeuwsche Stroomen. J. W. d. D„ Axel, 1 of 1 d. h. Schriftelijk vonnis van 6 Februari. Veiligheidswet. A. M. en N. F., beiden Ixelles, ieder f 150 of 25 d. h. Schriftelijke vonnissen van 13 Februari. Art. 22 R. Wet. W. E. K. K., Ter Neuzen, /40 of 10 d. h., met ontzegging motorrijtuigen te besturen voor 1 maand. Art. O 73 M. en R. B. L. d. R., Axel, vrijspraak. Arbeidswet. A. E. C., Ter Neuzen, 7 of 3 d. h. ZIJN SCHOONZUSTER MET BIJLSLAGEN GEDOOD. De Rotterdamsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van den 22jarigerf G. M., die zijn schoonzuster, de 25jarige M. N. Kor- pel, met bijlslagen heeft gedood, om zich meester te kunnen maken van een bedrag van 4000, dat aan zijn broer toebehoorde. De eisch tegen verdachte was levenslang geweest. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf, wegens doodslag, gepleegd om een strafbaar felt, dat er op volgde, gemakkelijker te maken. De rechtbank heeft overwogen, dat wel is waar voor dit misdrijf levenslang kan worden gegeven, doch dat de jeugd, het bianco straf- register van den verdachte in aanmerking genomen, het niet noodig maakt, hem we gens dit ontzettende feit levenslang uit de maatschapprj te verwijderen. HET AUTOBUS-ONGELUK TE BLEBIK. Is de moeder van zulk een groot gezin wel op haar plaats als baan- wach teres Het Utrechtsch Dagblad heeft een gesprek gehad met een spoorweg-deskundige over de wel bij menigeen gerezen vraag, naar aanlei ding van het ongeluk op den overweg te Ble- rik, of een moeder van 14 kinderen, naast de zorgen voor dezen huiselijken kring, nog be- last kan zijn met de verantwoordelijke functie vein baanwachteres, ook al zullen van de 14 kinderen er wel eenigen niet meer thuis zijn en anderen geen voortdurende bemoeienis meer vergen. De spoor geeft, zoo werd medegedeeld, bij voorkeur geen baan-functies in handen van een vrouw, die een groot gezin bezit. Maar wanneer dat gezin zich uitbreidt, wordt het bijaldien de man en de vrouw (gewoonlijk is de man baan-werker en de vrouw wachteres) tot tevredenheid werkzaam zijn, een ontzag- gelijk lastige geschiedenis om het gezin, op grond van de familiesterkte, ontslag te geven en weg te zenden. Waar zou men de grens der gezins-sterkte moeten trekken? Wanneer men dit zou verlangen, zouden in menige provincie talloos vele gezinnen uit hun werkkring moeten worden verwijderd. En nu ligt het feit er, dat verzuimen als hier in Blerik door een vrouwelijk beambte begaan, tot de zeldzaamheden behooren; in het geval van dezen Zaterdagmiddag trof het een baan wachteres, toevallig een moeder van vele kin deren, maar het is nog slechts enkele weken geleden, dat voor den kantonrechter te Utrecht een halte-chef van het station Maartensdijk terecht stond, omdat hij bij nadering van een sneltrein in gebreke was gebleven de over- weg-boomen te sluiten. Deze beambte had heelemaal geen bemoeienis met kinderen thuis. En het toeval wil, dat bij de laatstvoorgeko- men gevallen van te late afsluiting van een overweg o.m. aan de Ramstraat en aan den Ezeldijk te Utrecht al deze gevallen vielen op rekening van mannelijk personeel, dat niet door gezinszorgen werd in beslag genomen. Men zou kunnen zeggen: geen moeders van gezinnen als baanwachteressen, maar apart mannelijk personeel, of kinderlooze vrouwen. Maar dan staat men voor het geval, dat deze beambten soms tijden lang werkeloos zouden moeten blijven, als geen treinen hun post pas- seeren. De bewuste overweg te Blerik wordt gepasseerd door acht passagierstreinen rich- treinen richting Venlo. Hoeveel goederentrei- nen er voorbijgaan, wist de zegsman niet Maar menige overweg is niet z66 druk, dat er als baanwachter een volledige dagtaak val* te vervullen. In een der berichten is vermeld, dat de baanwachteres te Blerik het kloksignaal van trein-nadering niet zou hebben gehoord. Het niet hooren van dit signaal is voor het baan- wachterspersoneel nooit een verontschuldi- ging. Dit personeel mag niet afgaan op het kloksignaal, maar moet de wegsluiting bedie- nen op grond van de tijden der dienstregeling. Het kloksignaal is alleen bedoeld als herinne- ring van de treinnadering, zonder meer. Juist met het oog op de mogelijkheid, dat dit sig naal weleens zou haperen of op het naastbij- zijnde station van vertrek venzuimd zou zijn, is in de instructde voor de overwegwachters be- paald, dat men niet mag steunen op dit klok signaal, waaraan derhalve geen andere be- teekenis mag worden gegeven dan die eener herinnering. De Nieuiwe Venlosche Ct. meldt nog over het ongeluk bij Blerik, dat de chauffeur van den bus J. Wieferink, die alleen over stijf- hedd klaagde, zeer onider den indruk was. ,,Maar ik kan er niets aan doen", zeide hij. „De boomen waren open; ik heib geen trein gezien en ik heb nog een sein gegeven, dat ik den overweg in wilde slaan. Ik ben altijd erg voorzichtig bij overwegen, ook bij. bewaakte, omdat me acht jaar geleden ook bijna een on- geiuik bij een beiwaakten overweg was over- komen. Ik was toen chauffeur bij een dokter; ik kon toen gelukkig zoo remmen, dat ik plotseling stilstond: de trein passeerde op een decimeter lengte". Op de vraag, hoe hij gered was, deelde hij mede, aanstonds er aan gedacht te hebben zich vast te grijpen aan de lamp van de loco- motief, wat hem ook lukte. Zoo is hij, meer dan hon/derd meter voortgesleurd, er alleen met een geweldigen sehok afgekomen. Naaat den chauffeur zat of stond de 16- jarige Piet Moorrees met den 14-jarigen Derks. Toen de 14-jarige Derks weer ibijkwam, lag hij voor op de locomotief als door een wonder aan een zekeren en ontzettenden dood ont- snapt. Slechts enkele vrij onbedUidende sahrammefi en kneuzingen had de knaap op- geloopen. Het vreeselijlk verminkte lijk van zijn ongelukkigen buurman, den jongen Moor rees, vond men later onder de locomotief. De 26jarige L. eleven, bakker te Horst, die met gebroken beenen, een hoofdwonde en en kele handwonden in het ziekenhuis is opge- nomen, vertelt: Hoeiwel er nog wel plaats in den bus was, stond ik voor in, aohter den chauffeur. Ik zag. hoe de chauffeur zijn hand naar links uit- stak om het teeken te geven, dat hij den over weg wilde ovensteken. Midden op den over weg gekomen zdjnde, zag ik hevig schrikkend, dat een locomotief op onzen bus kwam aan- stormen. Tijd om te denken, was er niet. Het was een kwestie van een oogenlblik. Ik kreeg een gevoel, alsof ik in een afgrond werd gestort. Ik behield mrjn tegenwoordig- heid van geest. Ik zag nog, hoe de chauffeur zich aan de lantaarn, welke voor op de loco motief is geplaatst, vastklemde. Eenige oogen- blikken later werd ik tegen den grond langs de spoorhaan gesmakt. Ik voeide, dat ik uit niijn hoofd bloedde en had het gevoel, alsof mijn beenen er los bij hingen. Ik werd in cafe- Engels binnengedragen en toen met een Duit- sche auto naar het gasthu'is vervoerd. De 14-jarige Harie Vollemberg uit Venray, een der gewonden, die er nog v/el het beste is afgekomen, deelde het volgende mede: Ik werd, nadat de bus door den trein werd gegrepen, boven op de machine geslingerd, alwaar ik bleef liggen. Hieraan heb ik hoogst- waarsdhijnlijk m'ij,n leven te danken. Toen de trein tot stilstand werd gebracht, werd ik vrij spoedig door omstanders van deze ongewone plaats van vervoer bevrijd. De 39-jarige G. Leucken uit Venray, die met gebroken linkerbeen en enkele handwon den verpleegd wordt, zeide: ,,Ek zelf had een kleine plaats in den bus, en stond hiervan nog een gedeelte af aan een kennis van mij, Moorrees uit Horst, die ge dood werd Ik kreeg juist een sigaret van Moorrees, en zeide tegen hem: „Kom naast me zitten!" Ik stak de sigaret op, trok er een keer aan en toen was het gebeurd. Toen ik my tenugvond, voeide ik, dat ik uit mijn neus bloedde. Alles is zoo vlug gegaan ,dat ik mij verder niets meer kan herinneren". Uit de verdere verhalen blijkt, dat in den trein, die door een hoofdconducteur en con- ducteur begeleid werd, vanzelfsprekend de voorgeschreven verbandtrommel aanwezig was, doch dat men er by zoovele afschuwelijk gewonden niet veel mede kon uitrichten. De 49jarige baanwachteres blijkt niet 14, doch 12 kinderen te hebben. De verslaggever trof haar in haar woning aan op hare legerstede, een doodstoleeke vrouiw, droef weenend. De toch reeds zieke- lijke vrouiw, die sedert geruimen tijd onder dokters behandeling was, is thans totaal ge broken. 26 jaren reeds is zij in dienst bij de Neder- landsche Spoorwegen. Achtereenvolgens deed zij dienst als wachteres te Gennep, St. Oeden- rode en Veghel. In haar huwelijk schonk zij aan niet minder dan 15 kinderen het leven, waarvan er nog 12 in leven zijn en de jongste pas een jaar oud is. Haar dienst vangt iederen morgen aan te 5,02 en eindigt des avonds 5,02, zoodat zij dus dagelijks 12 uur onafgebroken dienst verricht zonder rust. Wachteres Ebben vertelt dan Volgens dienstregeling loopen van 12 12.57 geen treinen, tenzij een vac. trein wordt gesignaleerd op een der voorgaande treinen. Ik maakte van deize gelegenheid gebruik om m'ijn mdddagmaal te nuttigen en zette zooals steeds alhoewel geen trein te verwachten was, mijn dochter buiten op den uitkyk. Ik had weinig eetlust, aangezien ik mij niet erg wel gevoelde, en keerde spoedig naar mijn waohthuieje terug. Of ik duizelig ben geweest en geen bel- signaal heb gehoord, ik weet het niet, maar plotseling hoorde ik voor my den trein, die met een hevigen knal tegen een voorwerp aanbotste. Ik begreep, dat er een ongeluk moest zijn gebeurd. Ik ben daama vermoe- delijk op mijn post in zwijm gevallen, want ik vond mij later op bed terug, waarheen ik door iemand van het spoorwegpersoneel moet zyn gedragen. De verslaggever deelt mede, dat de echt- genoot van de wachteres, die spoorweg- arbeider is, reeds meermalen aan den betrok- ken ingenieur om verandering van wachtpost had verzocht, aangezien de controleerende geneesheer de bediening van dezen dmkken post te zwaar vond voor zijn echtgenoote, waartoe Ebben zelfs persoonlijk een bezoek bij den ingenieur heeft afgelegd. Een nieuwe wachtpost te Ravenstein werd in het afgeloopen najaar aangeboden, doch in venband" met het geringe aantal vertrekken, beneden 2 vertrekjes en boven 3 slaapkamer- tjes, moest terwiille van het talrijike gezin van dat aanbod worden afgezien. De heer J. Peeters, een der zwaar gewon- len, bij het emstig autobus-ongeluk bij llerik, is Dinsdagnaoht 12 uur in het St Toseph-Gasthuis te Venlo overleden. He' -etal dooden is hierdoor vier geworden. D' oestand van de overige gewonden is redely! -el. De chauffeur van den autobus, Weve •inck. heeft Dinsdag geheel hersteld het zie kenhuis verlaten. ONGELUK OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Op den onibewaakten overweg bij Water- huizen is gisteravond een auto, door een trein aangereden. Er zijn twee zwaargewonden, die naar Groningen zijn vervoerd. Een bericht van V. D. aan de N. R. Crt., meldt Met denzeifiden trein, waarmee in den avond van Maandag 26 Januari 1.1. het spoorweg- ongeluk bij Groningen is gebeurd, is gister avond weer een droevig ongeluk gebeurd, dat aan twee personen het leven heeft gekost. De personentrein van Nieuwenschans naar Groningen, die om 19 u. 09 te Groningen moet aankomen, heeft op den onibewaakten overweg bij Waterhuizen, waar de baan geheel vrij is en het uitizicht nergens wordt belemmerd, een luxe auto gegrepen en dezen ongeveer 80 M. meegesleurd, van den trein hoorde men plotse ling 'n geweldigen knal; de machinist stopte zoo snel m'ogelijk. Bij onderzoek bleek, dat van de auto niet veel over was. De chauffeur, Knor- ringa, eigenaar van een garage te Assen werd deerlijk gewond te voorschijn gehaald. De tweede inzittende, de 22jarige Cozijn uit Am sterdam, was eveneens zwaar gewond. Men zoekt nog naar een derde persoon, die zich in den auto moet hebben bevonden. Beide gewonden werden per Groene Kruis- ziekenauto naar het academische ziekenhuis te Groningen overgebracht; zij zijn eenigen tijd later overleden. De trein had ongeveer een half uur ver- traging. De veldwachters uit Haren stellen een on- denzoe'k in, het parket uit Groningen is ge- waarschuwd. De overblijfselen van den auto zijn in beslag genomen en naar het gemeente- huis van Haren vervoerd. Vrijdagnacht is, naar men nog meldt, op dezen overweg ook een auto door een trein gegrepen, doordat de motor van den auto eensklaps weigerde. Toen zijn de inzittenden er goed afgekomen. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Toen Zaterdagmorgen de vrachtauto van P. v. d. E. den onbewaakten overweg bij de ver- bandwattenfabriek te Ernst passeerde, kwam hij in aanraking met den motortrein Apel- doomZwolle. De vrachtauto werd van voren vernield. Persoonlijke ongelukken zijn er niet bij gebeurd. MISDADIGE AANSLAG IN HET BIJKSMUSEUM TE AMSTERDAM. Dinsdagmiddag heeft in het Rijksmuseum te Amsterdam een misdadige aanslag plaats gehad. Qmstreeks half drie bevond zich in een zaal, waar een kostbaar doek van Rembrandt hangt, een bezoeker, een heer van omstreeks 40 jaar. Plotseling haalde de man een byltje te voorschijn en sloeg hiermee vyf maal op het doek, waardoor dit werd besohiadigd. De dader werd onmiddellijlk door een suppoost gegrepen en is later aan de politie overge- leverd De man werd naar het politiebureau aan het Leidscheplein overgebracht. Vermoedelijk is het hier ibedoelde doek het bekende sohilderij van Rembrandt, voorstel- lende een sdhedeloperatie, welk doek vroeger door brand zwaar bescbaddgd werd. Men herinnert zich wellicht, dat een aantal jaren geleden een aanslag is gepleegd op Rembrandt's „Nachtwacht" in het Rijks- museum. In de boekhouding van de cooperatieve ver- bruiksvereeniging te Rockanje zijn ernstige onregelmatigheden ontdekt. Er werd een aan- klacht ingediend tegen den secretaris, die nu naar het huis van bewaring te Rotterdam is overgebracht. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Vrijdagmorgen werd de politie te Stellen- daan gewaarschuwd, dat het huis van den heer Van Oostende laniger geslotem bleef dan ge woonlijk. Daarop is de politie overgegaan tot het forceeren van de huisdeur, waama zware kolemdamp naar buiten sloeg. Men trof Van Oostende en zijn echtgenoote bewusteloos te bed aan. Door kunstmatige ademhaling en met een zuurstofapparaat heeft men getracht de levensgeesten op te wekken, maar Zondag- morgen is de man aan de gevolgen overleden. Voor het leven vein zijn vrouiw wordt ge- vreesd. SPECIALITEIT IN HET STELEN VAN MISSIEBUSJES. Twee knapen, B. en J. geheeten, elf jaren oud, wonende te Kerkrade, werden door de politie in Heerlen zwervend gedurende den naoht aangetroffen. Ze waren in het bezit van inbrekerswerktuigen en postzegels en beken den uit de kleeren var. de kinderen, tijdens schooltijd geld en andere zaken te hebben ge- stolen Ook in Kerkrade hadden beiden zich reeds eerder aan verschillende diefstallen schuldig gemaakt, zocwel in kerken als in par- ticuliere woningen De boef jes waren specia- liteit in het stelen van missiebusjes en lichtten zelfs een winkellade in een Belgische gemeente achter Maastricht. De Kerkraadsche politie heeft de veelbe- lovende knapen wederom aan de ouders terug- gegeven. AAN DEN VUUBDOOD ONTSNAPT. Het opleggen van schepen had ook den zee- man H. G. werkloos gemaakt en zoo was hij uit Antwerpen gegaan om werk te zoeken. Daar oordeelde de Belgische politie dat z'n papieren niet in orde waren en hij werd van het melken der koeien weggehaald en over de Nederl andsche grens gezet. In de omgeving van Vaals zocht hij toen in schuren en stallen onderdak voor de koude nachten. Den nacht van 10 op 11 Februari bracht hij door in een houten schuur te Mamelis-Vaals, staande tegenover en toabehoorende aan het klooster der Benedictijnen. In den vroegen morgen heeft de zwerver een pijp willen aanstekein en den luoifer weggegooid, waarop een oogen- blik later de schuur, welke ruim 25 M. lang en 12 M. breed is, In lichte laaie stond. Ter- nauiwemood ontsnapte de man aan de vlam- mern, meldt de ,,Maasb." De in de schuur opgestapelde 45.000 K.G. ongedorschte rogge, 157.000 K.G. stroo en kaf benevens een dorschmachine en andere land- bouiwwerktuigen werden een prooi der vlam- men. De houten schuur brandde tot op den grond af. De zwerver is thans aangehouden en over gebracht naar Maastricht, waar hij werd in- gesloten in het huis van bewaring. DREIGBRIEFSCHRIJFSTER AANGEHOUDEN. In het laatst van November, December en Januari ontvingen drie personen te Rotter dam brieven, waarim zij werden gesommeerd in kiosken, resp. geplaatst op het Kruisplein. het van Hogendorpsplein en aan de Mathenes- ■erlaan brieven te deponeeren, inhoudende be- iragen, varieerende van f 40 tot f 60. Werd an deze sommatie niet voldaan, dan zouden compromitteerende voorvallen in het leven EC EM By Apoth. co Droglatc* (Ingez. Med.; der betrokkenen ruchtbaar worden gemaakt. Alle drie de briefontvangers wendden ziok onverwijld tot de politie, waama by de drie kiosken posten werden geplaatst om, wanneer de schrijver zich daar aanimeldde om de brie ven af te halen, hem aan te houden. In le bedoelde kioslken waren n.l. brieven afgegeven met het in de dhantagebrieven aangeduide adres. Langen tijd werd zonder resultaat gepo«t, tot men er thans in mocht slagen iemand ana te bauden, die een der brieven kwam afhalen. Het was een 37-jarige juffrouiw, die, zooata later bij haar verhoor bleek, de brieven had geschreven om aan geld te komen ter betallng van schulden. Onder tranen bekende zy haar domme daad te hebben bedreven, omdat ejjj aan haar man niet durfde vertellen, dat ai schulden had gemaakt. Zij is in het bureau aan de Witte de Witk- straat opgesloten. EEN EIGENAARDIGE BOTSING. De locomotief van den sneltrein, die t*»i 12 u. 15 uit Meppel naar Groningen vertrekt, is in botsing gekomen met den voorsteven va* een schip, dat door den stroom in de Hooge- veensche vaart tegen de spoorbrug was gedr*- ven en daar ten deele overheen stak. Behaijre dat de locomotief en het schip beide bescha- digd werden, werden ook nog de treeplankea van acht wagonsvemield. De trein kreeg tien minuten vertraging. In den nacht van Donderdag op Vrjdog wilde de 19-jarige boerenzoon Arend Klomp te Havelte, die van een feestje naar hui« terugkeerde, over de sluisdeur van de Havel- ter-sluis loopen. Hij gleed uit en viel in de sluiskolk. Op zijn hulpgeroep kwam een kameraad aansnellen, die gekleed te water sprong, doch er niet in slaagde, zijn vriend is de duistemis te vinden. Tien minuten later is het lijk uit de sluiskolk opgehaald. UIT ANGST ER UIT GESPRONGEN. Donderdagmiddag stapten drie werkliedea, werkzaam op de melkfabriek Hollandia te Vlaardinger in de lift aldaar. Door verkeerde behandeling ging de lift omhoog in plaats van omlaag. De 22-jarige A. S. werd daardoor zdo ibang, dat hy van de lift sprong. Hij g«~ raakte hierdoor tusschen de lift en het y«er- werk bekneld en bekwam zulke zware inwen- dige verwondingen, dat hij is overleden. VEELBELOVENDE JEUGD. Te Lent bij Nijmegen boden enkele jongens electrische lampjes langs de huizen der inge- zetenen te koop aan ver beneden den prys. Bij onderzoek bleek, dat de knapen deize lam pen uit de straatlantaams hadden gestolen. INBRAAK IN EEN PASTORIE. Zaterdagnacht is te Nijmegen ingebroken in de pastorie der St. Theresiakerk. De inbrekers drongen binnen door het opensohuiven van een j kelderraampje. Zij; traohtten een brandkast te forceeren, doch dit gelukte hun niet. Eenig tafelizilver en een gouden horloge lieten ze o»- aangeroerd liggem. Alleen wordt vermist een stuk spek, dat de inbrekers uit den kelder hebben meegenomen. VERDRONKEN. Zaterdagmiddag te omstreeks 12 uur was de smid van de brouwerij de „Gekroonde Valk" aan de Wijnbrug te Dordrecht bezig eenige vaten bier te lossen. Plotseling gleed hy at en viel hij in de Voorstraathaven. De 68-jarige man werd dood opgehaald. De man was ge- huiWd. FAILLISSEMENT VAN EEN ADVOCAAT. Zaterdag is de verificatievergadering gehou den in het fadllissement van Mr. H. V., vroeger adivocaat en procureur en kan tour eohter- plaatsvervanger te 's Gravenhage, die door de Haagsdhe rechtbank wegens verduistering is veroordeeld tot 1 jaar gevangensstraf. Naar de Maasibode vemeemt, is in boven- genoemd faillissement in totaal voor een be drag van ongeveer 70.000 aan scbuld- vorderingen ingediend, waartegenover slechts een zeer gering bedrag aan baten staat. STILST A AN DE AUTO AANGEREDEN HfS IN EEN SLOOT GEDUWD. Zondagavond omstreeks 7 uur werd een auto, die aan den Rijksweg tusschen Naarden en de Hakkelaarsbrug stond en waarvan de bestuurder even den wagen had verlaten, door een van achter komende auto aangereden en in een sloot geduwd. De inzittenden, twee dames en een 78-jarige heer, werden door den bestuurder, die het portier wist te openen driff- nat uit het water gehaald. De auto lag op haar kop en was zwaar beschadigd. Van den wgaen, waarmede de aanryding ge- schiedde, was het voorste gedeelte geheel in elkaar gedrukt. De ruiten waren verbrijzeM. Een reserveband, welke aan de rechterztyde van den wagen was bevestigd, lag 10 meter verder aan den linkerkant van den weg, roo- dat hij onder den wagen moet zyn doorge- schoten. De bestuurder, de heer v. B. uit Amster dam, beweerde, dat hij door de lichten v€ut een hem tegemoet komende wagen verbUnil was geworden en hierdoor de stilstaande amie niet had gezien. Tegen hem is proces-vertoool opgemaakt. FANTASTISOH VERHAAL VAN EBW JEUGDIGEN DIEF. Op een Antwerpsch politie-bureau heeft zich de 15-jarige H. St. uit Zevenbergen aan gemeld, die het volgende verhaal deed, aldus de „M9b.". Hij was werkzaam te Breda op het Radio Centrum". Toen hij een paar dagen geleden op het kantoor kwam, sprong een kerel achter een bureau vandaan en be- dreigde hem met een groot mes. S. moest den man wijzen, waar het geld en de papieren lagen. Nadat de boosdoener heel wat op zak had gestoken, dwong hij den jongen mee te gaan. S. was zoo benauwd, dat hy gewilllg volgde. De man nam hem mee naar BelgiC. Te Neerpelt kreeg S. een nieuwe pet en sen nieuwe regenjas. Van daaruit ging het naar Antwerpen, waar de geheimzinnige persoon plotseling verdween. S. ging in een logement ovemachten. Aldus het zonderlinge verhaal van den jon gen, die by zijn aankomst op het politie-bureau nog 27 gulden op zak had. De politie kwam alles zeer verdacht voor en hij nader onderzoek bleek, dat de jongen alles gelogen had en zelf den diefstal bedre ven had. S. is daarop ter beschikking gesteld van den Nederlandschen consul te Antwerpen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2