02 Schuttevagr Almanak Hoogwatergetij Voetbalver..TERNEUZEN" Het HUIS met SGHUUR RugpijnNierenPilleiv Huis en Hof. Pluimvee-rubriek. BTTBGEBLUKE STAND AD VERTENTl£li TERNEUZEN 3-GRAAUW oe UITVOERING 1. Een Woonhuis en Erf 2. BOUWLAND Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. het Huis en Erf Firma P. J. van deSande UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. A. C. LENSEN'S STOOMYAART- MAATSCHAPPIJ - TER NEUZEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. ADRIANA MARIA JANSEN VERPLANKE PIETER JACOBUS WISSE, ZONDAG a.s., 2.15 uur niet doorgaan, doch plaats hebben op Zaterdag 14 Februari a.s. Zaamslagpolder voor 1931 Prijs 90 cent Firma P. J. VAN DE SANDE. KANTOOR VAN W. A. DEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstr. 80. van Ter Neuzen voor 1931 Prijs 20 cent §|Si Het lot van een nierlljder is vaak ellendig; dikwyls is hy niet in staat om zijln werk te doen. By elke beweging schieten scherpe, etekende pijnen door zijn lendenen. Nare urinekwalen, waterzuchtige zwellingen, hoofd- pijn en duizeligheid kunnen zijn leven nog onaangenamer maken. En den volgenden dag is bet weder juist hetzelfde nieraandoe- n Id gen worden niet van zelf beter. Geibruik onmiddellijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Uitstel kan leiden tot rheuma- tiek spit, ischias, blaasontsteking, nierwater- suchit, nierzand en -gruis enz. Foster's Fallen geven aan de nieren juist de hulp, die zij noodig hebben, en wekken ze op tot hernieuw- de werkzaamheid. Zij werken uitsluitend op de nieren en talaas, en kunnen vol vertrouwen en veilig gebruikt •worsen. Bij alle drogisten enz. 1,75 p. flacon. Te Ter Neuzen btj Firma A. van Overbeeke Leunis. Axelschestr. en Westkolkstr. 35 (Ingez. Med.) ningstijgers gezien zijn. In de overtuiging ver- keerende, dat het een toetoel geweest moest zifn. een pantersoort, welke in het gebied nogal eens gesignaleerd wordt, trok hij met »tjn jachtgeweer de met struikgewas begroei- de tegalen in. Nauwelijks het begroelde ter- rein in, werd hy plotseling van achteren door het roofdier, dat inderdaaid een koningstyger bleek te zjjn, besprongen. De ongelukkige werd met 6£n klauw aan het achterhoofd buiten verdediging gesteld. Met den tweeden sprong was de tyger weer in de struiken verdwenen. Het gebeurde verwekte by het volk een bui- tengewone consternatie. Men ging er op uit om hulp te halen. Tegen half 10 verschenen op het terrein eenige veldpolitiedienaren uit Rangkas Bitoeng. De heer de Nijs Bik, die aanvankeiyk bewusteloos was, doch later weer bijkwam, werd, na voorloopig verbonden te ■ijn. per eigen auto naar Serang overgebracht en later naar het Tjikini-gesticht te Wel- tevreden, waar operatlef ingrypen noodig werd geacht. Helaas heeft geen medische hulp meer mogen baten. De patient Is aan de be- Icomen verwondlngen overleden. Intusschen llet de veldpolitie na het ge beurde geen tyd voorby gaan om den tyger op te sporen en oruschadelyk te maken. Eeni ge treffers uit de oude Beaumont-karabynen, waarmee een deel van het veldpolitiekorps nog bewapend is, hadden slechts dit effect, dat de tyger met verwoed gegrom bleef door- loopen. De kogels uit deze voor-historlsche vuurwapens bleken niet verder in het lichaam te zyn doorgedrongen dan eenige centimeters. Berst later gelukte het met een Mannlicher- karabijn den tyger neer te leggen. Het beest was 2% meter lang, van kop tot staart en 90 c.M. hoog, een byzonder groot exemplaar dus, Men vermoedt dat de tyger afkomstig is van een van de natuurmonuimenten in Zuid-Ban- tam, en op jacht naar prooi afgedwaald. Het tragisch einde van het drama, heeft in Dreeden kring van vrienden en kennissen, groote ontroering gebracht. De overledene, 34 jaar oud, laat een weduwe en eenige zeer jougdige klnderen na. ROOF IN DE SING-SING-GEV ANGENIS. fc de Sing-Sing-gevangenis ontstond groot rumoer na de ontdekking, dat de brandkast van den gevangenisdirecteur was beroofd, ver- moedelijk door een veroordeelden die zich van 200 dollars meester maakte en ongemerkt «tjn eel kon bereiken. Alle cellen werden ten strengste dobh vruohteloos doorzodht. EEN JONGE BIGAMISTE. Voor het Assizenhof te Liverpool heeft een 16jarige vrouw teredhtgestaan, die zich heeft schuldig gemaakt aan bigamie. Toen zij 14 jaar was, trad zij in het huwelyk. Na vijf maanden verliet zy haar man, en twee maan- den daarna ontmoette zy een man, die met haar wenschte te trouwen. Hy zocht haar wettigen echtgenoot op, dien hy verzocht toe te 8temmen in een wettige edhtsdheiding. De echtgenoot verklaarde dat hij daarvan niets wilde weten. De vrouw trok zich hiervan niets aan en ging gemoedereerd met den nieuwen man naar een ..register office" en trad daar met hem in den echt. Voordat de rechter in deze zaak uitspraak doet, gaf hy last tot een onderzoek naar de vraag, of het eerste huwe- ftfk dpr vrouw in verband met haar leeftijd we] wettig was geweest. EEN TWEEDE HUWEL1JK MET DEZELFDE VROUW. De beeldhourwer Scholz (zich noemende Carlo Norway) is dezer dagen te Londen voor de tweede maal in het huwelijk getreden met mejuffrouw GriffithsLester. Ruim een jaar geleden was hy voor de eerste maal met haar gehuwd; hij meende toen weduwnaar te zyn, daar hij dacht dat zyn vrouw, die hij in jaren niet gezien had, dood was. Dit was echter niet het geval, maar enkele maanden geleden is zy in een Londensch ziekenhuis overleden. Haar laatste wensch was, dat hy met juffrouw GriffithsLester zou hertrouwen. WINTER WERK IN DEN TUIN. Onder normale omlstandigheden is men ge woon met het snoeien van boomgaarden te wachten tot de vorst min of meer voorby is, doch dit jaar is zulks niet mogelyk en wordt het tijd er aan te beginnen. Nu is het snoeien van een boom op papier vrij eenvoudig, doch in de praktijk gaat het minder gemakkelijk. Zonder voorlichting in de praktijk is het snoeien niet te leeren en een leek doet ver- standig zijn boomen niet aan experimenten bloot te stellen. Men moet eigenlijk de ge- snoeide boom kunnen zien, alvorens het snoei- iries gehanteerd is. Gemaakte fouten laten zich niet herstellen, althans niet direct. In de meeste gevallen zal het dan ook veel goed- kooper zijn het isnoeien van boomen aan vak- menschen op te dragen, vooral bij jonge boo men. Slaat men dit werk dan eens aandach- fig gs.de en laat zich het hoe en waarom ver- klaren, dan is men heel wat verder dan met het bestudeeren van een theoretisdhe beschou- winig zonder meer. Bij snoeien is niet het vele snijden hoofdzaak, integendeel, maar in het juiste maathouden en een verstandige be- perking liggen de beste uitkomsten verbor- gen. Het is bij snoeien niet am groote hout- hoopen te doen, het is slechts een hulp tot betere vorming en ontwikkeling, teneinde al- dus de sdhoonheid of de productie te verhoo- gen. Heeft men verwaarloosde en dicht in 't hout zittemde boomen, tradht deze dan nimmer in £6n wintersnoei in goeden vorm te brengen. Dat is getoeel onmogeiyk en zou een te groote stoomis in het groeiproces tot gevolg hebben, Zulks moet in eenige jaren gebeuren, opdat de boomen geleidelijk gefatsoeneerd worden. Ook by de heesters en hagen valt voor het snoeimes wiat te doen. Bij gunstig weer be ginnen versdheidene heestersoorten reeds te werken en v66r zulks getsdhiedt moet het snoeien beeimdigd worden. Zijn hier of daar by een heestergroep zieke of doode exempla- ren, dan worden deze door andere vervangen. Men mag evenwel in de oude gaten zonder verdiere voorbereiding geen nieuwe planten zetten. Vooraf dient de plaats waar de oude plant stond behoorlijk omigespit en bemest te worden. Aille adhtergebleven wortels worden zorgvuldig verwydend en dan pas zet men de nieuiwe he ester of boom op de oude plaats. Klimplanten krijgen eveneens een beurt. Klimrozen worden weinig gesnoeid. Men kan volstaan met ieder jaar een gedeelte van het oude hout weg te nemen, teneinde de ontwik keling van nieuwe scheuten te bevorderen. Eventueel doode punten van jonge takken worden ingesneden, meer niet, omdat juist op die jonge takken de bloemen verschynen. Na het snoeien de takken lofejes aanbinden. Klimop en Kamerfoeilie worden alleen ge snoeid als de takken te dicht opeengehoopt staan en de beschikhare ruimte ons daartoe dwingt. Ook bij de Clematis-soorten wordt het snoeien tot een uiterst minimum beperkt. De in het voorjaar of voonzomer bloeiende soorten laten we ongemoeid en alleen de in den zomer en nazomer bloeiende kunnen wat gesnoeid worden. Als gevolg van den zachten en natten win ter, zal het er met de doordringbaarheid voor ludht en warmte in den tuin niet al te gunstig zijn. Hoe kouder en natter de bodem, hoe later we pas kunnen beginnen met zaaien en dergelyke. Wanneer de vodhtigheid zulks niet belet, dan is het nu de tyd om flink den tuin om te laten spitten. Krygen We dan nog eenige dagen vorst, dan zal zulks de struc- tuur van den bodem nog heel wat verbeteren. Maar oak by het uibbiyven van vorst is om- spitten onder deze omstandigheden nuttig en loonertd. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door de abonnd's worden gezonden aan Dr. Te Hennepe. Diergaardesingel 96a, Rotterdam. Postzegel van 6 cent voor ant- woord insluiten en blad vermelden TARWE ALS KUIKENVOER. Zoek geen bestaan in de kippen, als g(j het vak niet grondig kent. Nu een aardige brief van een moeder en hare dochters, die van tijd tot tyd gaame wat over modegrillen en inmaak lezen van iemand, die net zooveel van die dingen weet als een kat van de zevenster. Het gaat over verlam- ming der kippen en de schrijfster merkt op, dat zij geen doktersgraad verworven heeft, doch wel op de huishoudkundesdhool geweest ils. Dat is prachtig, dokters zijn er veel te veel en U weet: „Vele honden zijn der hazen dood" en goede huishoudsters zijn er veel te weinig. Het een sluit trouwens het andere voor een groot deel uit, want waar een goede huishoud- ster heerscht, daar heeft een dakter meestal weinig werk. Ter zake. Verleden jaar gingen 25 mooie jonge hennen aan verlamming dood en nu werd het met tarwe geprobeerd. De man, die een groote boerderij heeft en daar al zijn aandacht voor noodig heeft, mopperde dat de tweede soort tarwe (overmaalsel, zoo- als de boeren dat noemen), niets waard was en onze huishoudster zeide: daar weet ik wel raad mee. Zy heeft al die tarwe aan de hen nen opgevoerd en nog nooit zulke mooie, stefke flink ontwikkelde jonge hennen gehad. Op 14 dagen kregen de kuikens gewoon tarwebrood, tarwe en grit, benevenis veel uit- loopruimte. Ze hebben totaal geen opfokvoer gehad en toen gewoon kippenmeei met ge- mengd graan. Er is niet 6en hen verloren door verlamming en half November zyn ze aan den leg gegaan, toen ze ongeveer zes maanden oud waren. Ook jonge eendjes groeiden met dit voer als kool, maar ze hadden veel zwemwater. Begin October ging het dochtertje de kippen in het weiland voeren, waar ook een paar eenden met een woerd liepen. En ziedaarze komt thuis geloopen met 1 eend en 11 jonge eend jes in haar sehort. Welnu, die eendjes zyn ook met tarwe gevoerd en prachtig gegroeid. „Dus U ziet, Dr. te Hennepe, tarwe is nog zoo slecht niet am ap te fakken en ik hoop U met deze brief stof tot overdenking gegeven te hebben." Welnu, ik ben werkelijk zeer ingenomen met deizen brief. Ten eerste om de hartelijke toon die er uit spreekt en de groote zorg en toe- wyding voor het pluinwee waarvan hy ge- tuigt en ten tweede, omdat ik gelegenheld krijg over die tarwe wat te zeggen in ver band met de verlamming. Kijk eens, die ver lamming is een ellendige ziekte, waarvan we de oorzaken niet kennen ad wijst veel er op dat zy besmettelijk en overerfelyk kan zijn, Maar er wordt door velen op gewezen, dat deze ziekte een gevolg is van eiwit-overvoe- dering. Men schrijft verschillende ziekten toe aan eiwit-overvoedering, waardoor het lichaam overladen wordt met ontledingsproducten dezer eiwitten, als het ware, min of meer vergiftigd wordt. Het gevolg daarvan zou zyn: gevoeligheid van het zenuwstelsei voor schadelijke invloeden, ontsteking, degeneratie der zenuwvezelen en als gevolg: verlamming. Dit alles vermyden we nu met de graan- voedering en de ervaring die de briefschryfster vermeldt is dan ook al door anderen hier en daar vermeld. Dit is dus een zeer belang- ryke zaak maar we moeten er goed om den- ken, dat van tarwe alleen geen kuikens groot te krijgen zijn. Er moet wat bij komen en dat wat er bij moet komen vinden losloopende kuikens in een weiland en eendjes in slooten van zelf wel in de natuur. Insecten, worpjes, slakjes, enz. enz. zijn dan de bron van de on- misbare eiwitten en kleine steentjes, schelp- jes enz. leveren de minerale bestanddeelen, alhoewel tarwe daar zelf ook wel wat van bevat. Zoo zullen we dus zien dat de een met tarwe (zooals in dit geval) prachtig suc- ces heeft en een ander er vreeselijke strop- pen door beleeft, n.l. op plaatsen waar de bodem en het land niet genoeg eiwitrijk voer, mineralen enz. oplevert om voor den groei te zorgen. Waar men echter veel last heeft bij de jonge hennen (let wel bij jonge hennen niet toij kuikenis, want daar is het een heel andere ziekte) daar zou ik zeggen: Prabeer het eens met eiwiit-aim opfokvoer of waar men veel grasland tot zijn beschdkking heeft, priobeer het dan maar eens met tarwe. Het groote voordeel is dan dat men een niet al te snelle groei krijgt, niet te vroeg de dieren aan den leg beefit, doch dat men goed uitge- groeide, sterke dieren krijgt met een stevig beenderenstelsel. Een lezer uit Wassenaar vraagt mij: Ik denk er over een klein kippenbedrijf te stich- ten. Ik heb 1500 vierkante meter grond, kan ik daar 400 kippen op houden. Is daaruit een broodwinnig te verwadhten? Wat zijn de voe- derkosten per kip per jaar? Welke kippen zoudt gij mij radem te koopen? Welk voer moet ik toedienen? Hoeveel eieren kan een goede legkip per jaar leggen, b.v. le, 2e en 3e leg? Waar zyn de dieren het voordeeligst te koopen Vertrouwde adressen Mijn grond bestaat uit zandgrond. Waarde lezer, ik zou haa-:t zeggen, gij wilt in de gauwiglheid den boer de kunst afvragen of met andere woorden: uit de vragen blykt mij dat gij het vak niet kent en nu denkt er met een paar vragen mee op de hoogte te komen. Welnu, daar is niet de minste kijk op en ik raad U sterk af te probeeren met 400 kippen op dit terrein een bestaan te zoeken. Het vak van kippenhouder leert men niet uit een brief en niet uit een dik boek, dit moet men leeren in de praktijk en er dan wat by studeeren uit boeken en bladen. Wie het vak goed kent, kan van 400 kippen een aardige bijverdienste hebben, wie het niet kent, verliest zijn geld er mee. Men rekent bij losloopende kippen per kip 10 a 15 vierkante meter, al naar gelang de gesteldheid van den bodem en het weiland en U zoudt dus op Uw terrein ongeveer 100 a 150 kippen kunnen houdien. Een ervaren vakman kan het wel klaar spelen meer kippen op zoo'n terrein te houden, maar by de minste of geringste fout loopt hot op ziekte, slechte leg, enz. uit. Wat de voedehkosten zyn per kip is gemak kelijk te berekenen. Informeer naar de pry- zen, een kip eet per jaar ongeveer 20 K G. graan en meelvoer etlk. Hoeveel eieren een kip kan leggen Sams 360 in een jaar en somls 80 en als U erg ge- lukkig bent kunt U het eerste jaar gemiddeld 175 eieren verwachten. Ik zeg er bij als U erg gelukkig bent. Ruim ze dan maar op, dat is het wijste, tenzy gij van de allerbesten fokken wilt. Vertrouwde adressen? Vraag eens aan den secretaris der Algemeene Ned. Pluimvee-Fokkers Vereeniging, den heer Sohilt te Groenekam, die kan U een heele lijst van goede adressen bezorgen. En tenslotte, als ik IT een goede raad mag geven... Doe het niet! Venwacht er zonder grondige vakkennis geen bestaan in!. Dr. TE HENNEPE. AXEL. Danderdagmiddag werd door het comite Axel-Vooruit in het Hotel 's Lands Welva- ren" alhier aanbesteed de levering van: 846X100 K.G. superphosphaat. Inschrijving als volgt: Kooman, Dirksland, /2,48; M. v. d. Gouwe, Ter Neuzen, 2,19 (/2,13); Potter, Sint Jan- steen, 2,12 2,20)D$ Ruyter en Co., Axel, 2,10 en J. F. de MoorVlaeminck, Hulst, 2,04y2 (/2,10%). 318X100 K.G. ammoniak-super: J. F. de MoorVlaeminck, 5,08; M. v. d. Gouwe, 5,07 5,10)De Ruyter en Co., /5,03; Potter 5 5,01%N. C. B„ Hulst, 4,97 en Kooman, /4,91. 575X100 K.G. zwavelzure-ammoniak: De Ruijter en Co., 9,89; M. v. d. Gouwe, 9,87 9,90Bataafsche Import My., Ter Neuzen, 9,84 9,87); N. C. B„ /9,83; Potter, /9,79y2 9,82%); De MoorVlaeminck, 9,79%; Kooman, ,f 9,72 (f 9,75)Intercoop., Rotter dam, 9,33 9,40). 345X100 K.G. chilisal peter: Kooman, 10,79; De Ruijter en Co., 10,79; De Moor— Vlaeminck, f 10,69%Potter, f 10,65 10,67) N. C. B., 10,63 110X100 K.G. kalksalpeterPotter, 10,08 10,10)Bataafsche Import My., 10,05 10,08); Kooman, 9,95; De Ruyter en Co., 9,80; N. C. B., /9,79; M. v. d. Gouwe, 9,77 9,80)De Moor-Vlaeminck, 9,75. aUes per 100 K.G. Gegund aan de laagste inschryvers. De tusschen geplaatste prijzen zyn levering Willem in. De andere pryzen voor levering te Kijkuit. AXEL. Gedurende de maand Januari hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. M. Beke en gezin, ryks-veldwachter, Kijkuit K 48, van Herwynen. J. Schuurman en gezin, mecanicien, Sluis- kil P 85, van Sittard. F. Bakker en gezin, landarbeider, Spui N 98, van Zaamslag. F. Bisio en gezin, loodbewerker, Sluiskil P 32, van Vercelli (Italid). A. A. S. Duijm, zonder, Walstraat C 41, van Oostakker (B.). J. Koekkoek, arbeider, Fort L 27, van Canada. G. M. Vaessen, dienstbode, Sluiskil P 89, van Sas van Gent. A. C. M. Schalken en gezin, ingenleur, Sluis kil P 89, van Sas van Gent. K. P. Dieleman, wagenmaker, Kykuit L 2a, van Poortvliet. J. V. E. Duym, zonder beroep, Walstraat C 41, van St. Amand (B Vertrokken W. Hoogstraate, landarbeider, Buitenweg H 27, naar Hoek. H. H. de Lozanne, onderwijzer, Noordstraat B 1, naar Borssele. A. R. Franssens, dienstbode, Oosterstraat E 70, naar Ter Neuzen. M. Verbrugge en gezin, klerk posteryen, Nieuwstraat G 82, naar Ter Neuzen. J. Scheele, landbouwer, Buitenweg H 58, naar Zaamslag. Alcide Sandrini (Italiaansch onderdaan), oud 28 j., jm. en Anna Rosalia Smolenaers, oud 23 j., jd. 30 Jan. Cornelis Dieleman, oud 25 j., jm. en Cornelia Elisabeth Ollebek. oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Jan. Maarten Dieleman, oud 27 j., jm. en Johanna Koster, oud 28 j., jd. 15 Jan. Franyois de Putter, oud 44 j.. jm. en Maria Dekker, oud 42 j., jd. 29 Jan. Petrus Wamier, oud 28 j., jm. en Amelia Maria Stephania Fermont, oud 23 j., jd. Geboorten. 1 Jan. Cornelis Pieter, z. van Hermanus van den Berge en van Sara Dey. 4 Jan Cornelis Kendrik, z. van Charel Johan nes Dieleman en van Catharina Geertrui Over- dulve. 5 Jan. Willem Martinus, z. van Mari- nus Dieleman en van Leuntje Faas. 11 Jan. Rene, z. van Augustus Adrianus van -der Walle en van Christina Rosalia Casteels. 15 Jan. Cornelis Lourens Pieter, z. van Lourens Sandert Johannes Ortelee en van Cornelia Levina Witte. 17 Jan. Francois, z. van Corne lis Lamtoertus Rinn en van Catharina Simons. Maarten, z. van Maarten Dieleman en van Johanna Koster. 19 Jan. Cornelia Jan, z. van Jan Jacob van Drongelen en van Johanna Catharina Verheezen. Pietemella ElisaJbeth, d. van Jan Pieter van Bendegem en van Janneke Adriana Freekenhorst. 25 Jan. Cor nelis, z. van Pieter Cornells Wieland en van Cornelia de Blaay. 27 Jan. Rene Leonardos, z. van Philemon de Neve en van Maria Leoma de Booy. Overlijden. 13 Jan. Cornelis Verschelling, oud 63 j., echtg. van Jacoba IJzebaart. 29 Jan. Martinus Wieland, oud 84 j., wedn. van Magdalena de Ritter. 31 Jan. Marinus Pieter de Pooter, oud 65 j., ongeh. Maria Penne, oud 32 j., d. van Jan en van Tanneke de Kraker. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 8 Jan. Francois Diele man (van Hontenisse), oud 28 j., jm. en Janna de Putter, oud 28 j., jd. Huiwelijks-voltrekkingen. 22 Jan. Petrus Frederick de Bree (van Ter Neuzen), oud 25 j.. jm. en Catharina Aaltje van der Hooft, oud 22 j., jd. Francois Dieleman, (van Hontenisse), oud 28 j., jm. en Janna de Putter, oud 28 j„ jd. Geboorten. 2 Jan. Adriaan Jacobus, z. van Jacobus de Kraker en van Cornelia Catharina Verpoorte. 18 Jan. Adriaan, z. van Adriaan Nijssen en van Jacomina de Mul. 19 Jan. Francois, z. van Jan Hamelink en van Elisa beth de Feijter. 23 Jan. Jan Frederik, z. van Jan Frederik de Jonge en van Elizabeth de Vos. 30 Jan. Cornelis, z. van Jacobus Jan de Bree en van Helena Ebrina Meertens. Overlijden. 6 Jan. Cornells Pieter Geelhoedt, oud 73 j., echtg. van Neeltje Hoebe. 9 Jan. Maria Catharina Verhelst (overl. te Ter Neu zen), oud 3 j., d. van Martinus en van Maria de Pooter. 14 Jan. Pieter Jacobus Wisse, oud 85 j., wedn. van Adriana Maria Jansen Ver- planke. 19 Jan. Jacobus van Kerkvoort (overl. te Ter Neuzen), oud 5 j„ z. van Maarten en van Jozina Verhelst. Een als levenloos aan- gegeven kind van het vr. geslacht van Hen- drik Maas en van Francoise Meertens. 22 Jan. Janna van Drongelen, oud 67 j., wed. van Pieter de Blaey. Elizabeth Sophia de Zeeuw, oud 64 j., d. van Levinus Marinus de Zeeuw en van Paulina D'hont. 23 Jan. Hebrina Mechielsen, oud 16 j., d. van Jacobus Mechiel- sen en van Maria de Jonge. Adriana Maas, oud 40 j., echtg. van Levinus de Putter. 27 Jan. Martinus van Ham, oud 12 w., z. van Willem Agathus van Ham en van Elizabeth Schieman. 29 Jan. Jacobus Maas, oud 25 j., echtg. van Janneke de Jonge. 31 Jan. Abra ham 't Glide, oud 70 j., wedn. van Jacoba van Kerkfort. s.s. HELENA in lading te Porto Flavia voor Antwerpen. s.s. MAGDALENA van Baltimore naar Napels passeerde 4 dezer Gibraltar. s.s. TERNEUZEN in lossing te Lissabon. AXEL. Huwelijks-aangiften. 9 Jan. Petrus Wamier, oud 28 j., jm. en Amelia Maria Stephania Londen Fermont, oud 23 j., jd. 13 Jan. Dante Alberto Belgisch Voor Ter Neuzen: 4 Febr. Eng. s.s. HELM- WOOD, 1277, kolen, New-Castle. 5 Febr. Eng. s.s. GLENBROOK, 113, pyp- aarde, Par. Voor Slulskih 5 Febr. Nederl. s.s. SINT JANSLAND, 1194, kolen, New-Castle. Van Sluiskil: 4 Febr. Nederl. s.s. FRIES- LAND, 1532, ledig, Tyne. Van GentTer Neuzen: 5 Febr. Eng. s.s. SWIFT, 408, stukg., Londen. Voor Gent: 4 Febr. Eng. s.s. CHATWOOD, 1557, kolen, Hull. 5 Febr. Noorsch s.s. TILSIT, 415, ledig, Elmere Port; Deensch s.s. THYRA S., 705, kolen, Danzig; Zweedsch s.s. EPOCA, 571, hout, Kotka; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. GLANTON, 1661, kolen, Hull; Eng. s.s. LESRIX, 354, ledig, Dover; Zweedsch s.s. RANMARO, 1672, ledig, Antwerpen; Spaansch s.s. ARAITZ MENDI, 2557, pyrlet, Huelva; Eng. s.s. ALGOL, 929, ledig, Londen; Noorsch s.s. GUDRID, 748, pyriet, Thamshavn; Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen. Van Gent: 4 Febr. Eng. s.s. BLYTH, 445, stg., Goole; Nederl. s.s. KRALINGEN, 798, ledig, R'dam; Eng. s.s. OAKFORD, 259, fosfaat, Bedefort; Belg. s.s. LAURENT MEEUS, 3479, ledig, Batoem; Eng. s.s. KENTWOOD, 1244, ledig, New-Castle; Zweedsch s.s. OSBUR, 780, cokes, Helsingborg; Duitsch s.s. GERDA FERDINAND, 908, ledig, Rostock; Noorsch s.s. GEZINA, 1054, yzer, Swansea; Fransch s.s. ILLINOIS, 3589, ledig, Havre. 5 Febr. Zweedsch s.s. LARS MAGNUS TROZELLI, 1388, ledig, R'dam; Eng. s.s. TEES WOOD, 416, yzer, Middlesbrough; Eng. s.s. TOGSTON, 848, ledig, Tyne; Duitsch s.s. EDUARD, 574, ledig, New-Castle; Eng. s.s. HEBBURN. 1685, ledig, Tyne; Eng. s.s. DEERWOOD, 1129, ledig, Tyne; Belg. s.s. BELGICA, 1384, yzer, Grangemouth. Amsterdam, 6 Febr. 1931. Vreemd Bankpapier. Bieden Laten 12,08y2 12,09% 6.92% 6,94% Voor de deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde Oliders, Groot- en Overgrootouders, en betuigen wij onzen hartelljken dank. Uit aller naam, B. C. DE RIJKE-Wisse. Zaamslag, Februari 1931. Entrde 20 en 10 cent van „ELK NAAR ZIJN KRACHTEN" te Hoek, reeds aangekondigd op Zater- dag 7 Februari, zal wegens ziekte Het Bestuur van den maakt bekend dat de door hen opgemaakte lijst der stemgerechtigde ingelanden is her- zien en gedurende het tijdvak 9 Februari tot en met 22 Februari 1931 ter inzage van ingelanden ten kantore van den ontvanger-griffier is gelegd. Zaamslag, den 6 Februari 1931. Het Bestuur voornoemd, A. DE KOEIJER Fzn, Dijkgraaf. J. STOLK Lzn, Ontvanger-Griffler. Notaris VAN DER VEEN, te Ter Neuzen, is voornemens op Donderdag 26 Februari 1931, des namiddags half drie te Ter Neuzen, in het Hotel „Du Commerce" van den heer De Vrieze, ten verzoeke van de Fam. QUELERY, publiek teverkoopen: te Ter Neuzen aan de Klaassenstraat No. 3, groot 54 centiaren. Verhuurd per week aan den heer De Graaf. jj te Ter Neuzen in den Viooswijk- polder, groot 2 hectaren, 87 aren, 30 centiaren of 6 gem. 134 roeden. In pacht tot rooven oogst 1937 bij de heeren P. en A. Dieleman Azn. Ten bate van de koopers komen de huur vanaf de week volgende op de betaling en de helft derpachtpenningen over 1931. Betaling der kooppenningen binnen 30 dagen en der onkosten binnen 6 dagen na de toewijzing. Inlichtingen ten kantore van genoem- den Notaris. De Notarissen PH. J. CALLENFELS te Ter Neuzen en J. L. A. J.TITTEL te Dordrecht, zullen op Donderdag 26 Februari 1931, des nam. 3 uur.krachtens art. 1223 B.W., bij den heer A. de Vrieze, aan de Markt te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen Erf en Xuln, aan de Axelsche straat 74 te Ter Neuzen, kad. Sectie M nummer 421, groot 3 Aren 93 c.A. Bewoond door den heer C. Zegers. Betaling koopsom 28 Maart 1931. Onkosten 6 dagen. Lasten 1 Januari 1931. Aanvaarding n& de betaling. Nadere inlichtingen geven de Notaris sen voornoemd. Voorhanden bij: Op Donderdag 19 Februari 1931, nam. 2 uur, zai ten verzoeke van de Erven van Mejuffrouw EBRINA VAN DIXHOORN, in het hotel van den heer H. P. Dieleman—Koole te Axel, aan de Markt in het openbaar worden ver- kocht te Axe', Noordstraat B no. 49, kad. sectie G no. 3047, groot 77 c.A. Aanvaarding bij de betaling, zijnde 1 maand na toewijzing. waari tevens is opgenomen de Spoor- en Schuttijden te Ter Neuzen, Sluiskil en Sas van Gent. Boekhandel Ter Neuzen

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 7