PLICHT! Zenuwachtig, Slapeloos en Overspannen Hij Sriep Mijnhardt's Zenuwtabletten 0SMENGDS BERICHTEM Van den Haagen de Hagenaars Wat de Pers zagt over het filmwerk CONCERT- EN BIOSCOOPGEBOUW Mijnhardt's Poeders a. e ALGEMEEN HANDELSBLAD: DE TIJD. DE MAASBODE. HET VOLK, DE TELEGRAAF. Deze mooie film wordt Zaterdag en Zondag vertoond in het DE GROOTSTE GRAPPENMAKER VAN LONDEN GAAT TROUWEN. en Influenza, Rheumatisehe pijnen, gevatte Koude, Hoofdpiin, Kiespijn, Aangezichtspiiri en vastzittenie Hoest, zullen U ejxiedig" helpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. (Ingez. Med.) KANTONfilERECHT XE TER NEUZEN. Strafzitting van 27 Januari 1931. Veroordeeld zijn wegens overtreding: Art. 461 W. v. S. E. J. v. D., Zaamslag, 0,50 of 1 d. h. Melkbesluit. P. J., Ter Neuzen, 2 maal 2 of 2 maal 1 M. en R. R. S. v. H., Axel, /3 of 1 d. h.; S. v. H., Axel, /2 of 1 d. h.; F. J. P., Philippine, 1 of 1 d. h.; J. B., Zaamslag, /I of Id. h.; J. I. B., Ter Neuzen, /3 of 1 d. h.; A. I J., Philippine, /3 of 2 d. h.; J. K., Axel, 2 of 2 d. h.; G. G., Sas van Gent, 2 maal 15 of 2 maal 10 d. h. P. d. M., St. Jansteen, 15 of 10 d. h.; B. B„ Bouchaute, 5 of 3 d. h.A. B., Selzaete, f 2 of 1 d. h.; A. B., Selzaete, /6 of 3 d. h.; J. D., Ter Neuzen, .f 2 of 1 d. h.; P. L. G., Axel, /2 of 1 d. fa.; G. J., Ter Neuzen, 5 of 3 d. h.; A. M., Ter Neuzen, 2 of 1 d. h.; J. S., Sel zaete, 5 of 3 d. h.J. H. M., IJzendijke, f 3 of 1 d. h.; J. H. M„ IJzendijke, 3 of 1 d. h.; G. B., Selzaete, /5 of 3 d. h.; J. A. B., Ter Neuzen, /3 of 2 d. h.; M. C., Zuiddorpe, /5 of 3 d. h.; P. v. L., Axel, 5 of 3 d. h.; A. J., Axel, /5 of 3 d. h.; D. L. L., Ter Neuzen, 2 maal f 3 of 2 maal 3 d. h.; T. C. J. M. d. P., Stoppeldijk, 25 of 10 d. h.; R. T. M. V., St. Nicolaas, 6 of 3 d. h.E. J. R„ Hulst, f 6 of 3 d. fa. Art. 453 W. v. S. D. K., Hoek, /6 of 3 d. h.; J. A. S., Rotter dam, 10 of 5 d. h.; G. B., Harlingen, 15 of 10 d. h.; J. M., Walsen, 10 of 5 d. h.; G. J. v. d. G., Ter Neuzen, 15 of 10 d. h.; H. M. C., Axel, 15 of 10 d. h.; O. A. v. A„ Westdorpe, 3 d. h. Art. 460 W. v. S. C. d. P., Axel, 1 of 1 d. h. Art. 437 W. v. S. S. M., Stekene 5 of 3 d. h. Zeeuwsche stroomenregl. D. E., Assenede, 2 of 1 d. h.; P. C. H., Slulskil, 0.50 of 1 d. h.; L. H., Sluiskil, /0.50 of 1 d. h.; J. M. d. M., Sluiskil, fl of 1 d. h.; A. d. V., Sluiskil, 1 of 1 d. h. Polderreglement. M. v. D., Ter Neuzen, 6 of 4 d. h. Alg. Regl. Spoorwegen. R. I. B., Gent, 5 of 3 d. h. Alg. Politieverordening AxeL G. H. W„ Axel, 10 of 5 d. h.; H. S„ Axel, J 10 of 5 d. h. Art. 424 W. v. S. A P., Selzaete, 7 of 3 d. h. Jaehtwet. C. Z., Ter Neuzen, 10 of 5 d. h., geschatte waarde geweer 15 of 5 d. h, Wapenvvet. O. M., Axel, f 25 of 10 d. h., met verbeurd- verklaring en vemietiging wapens. annexatie een levensbehoefte is voor onze stad. Imimers: gouvemer c'est prevoir! Wassenaar, het groote, fraaie villa-dorp aan de Noordzijde onzer gemeente, is tot nu toe grootendeels den dans ontsprongen. Het nieu- we annexatie-plan beoogt echter ook een strook beboschten grond van daar los te scheu- ren. Maar dat is van niet veel beteekenis. Wassenaar'is bebouwing is zoo verspreid (villa- bouw), dat door den Haag weinig steekhou- dende argumenten aan te voeren zijn om ook hier ,,baas in huis" te worden. Aan de Westzijde isde zee! Zeker, als men er kans toe zag dan zou men gaarne een stuk daarvan droogleggen om er nieuwe stra- ten en wijken aan te leggen! Dit is eigenlpk maar een grapje, doch eentje met een „kern van waarheid", want als men weet welk een zeldzaam natuurschoon in den loop der laat- ste jaren aan die koortsachtige bouwerij ten offer is gevallen, dan zou men't amper willen gelooven. Voor het doen verrijzen van een nieuwe „volksbuurt" heeft men b.v. een stuk duin- terrein moeten afgraven, dat door natuur-ken- ners als buitengewoon fraai en eenig in zpn soort werd b'estempeld. De doortrekking van het ,,au dessous" van te snappen. Gaarne ver- tel ik U een ander keer eens iets over dit opmerkelijke feit. EIBER. BEGRAFENIS NAAR OOSTERSCHE WIJZE. Woensdagmorgen zijn mevrouw Soeparwi en haar beide jongens per auto vanuit het Patho- logisch Instituut aan de Catharijnesingel te Utrecht overgebracht naar het Koepelgebouw van de Nieuwe Algemeene Begraafplaats van Bilthoven aan den Brandenburgerweg. De drie kisten waren naar Oostersch gebruik om- kleed met geplooid wit linnen. Eenige bloem- stukken kwamen met de auto mee. De kisten werden opgebaard in den koepel van het kerk- hof, in afwachting van de teraardebestelling, die 's middags te 3 uur plaats vond. Tegen dat tijdstip kwam de familie Soepar- Alg. Politieverordening Ter Neuzen. C. J. v. d. G., Ter Neuzen, 15 of 10 d. h.; A. M. R., Ter Neuzen, vrijspraak; C. R., Ter Neuzen, vrijspraak; J. C. P. B., Hoek, vrij spraak; E. E. S. G., Sas van Gent, berisping; W. J. v. P., Ter Neuzen, berisping; W. L., Ter Neuzen, berisping. Art. 426 W. v. S. O. M., Axel, f 25 of 10 d. h. Binnenaanvaringsreglement. A. R., Aken, 5 of 3 d. fa. Arbeidsvvet. J. J. K., Ter Neuzen, 7 of 4 d. b. Het merkwaardigste verschynsel. „Landhonger". Groote offers. Ons natuurschoon. De tram. Een der merkwaardige verschijnselen, welke de Residentie al sinds een aantal jaren op- levert, is zonder twijfel haar onmatigen groei! Den Haag breidt zioh uit met een snelheid, die verbijsterend is. Een kwart-eeuw geleden nog een betrekkelijk rustig provincie-stadje zijnde, met om de 100.000 inwoners, zal het thans nog islechts een kwestie van zeer korten trjd uitmaken tot het half-millioen zielental bereikt is. Tot nu toe heeft slechts de annexatie van een kleine naburige gemeente (Loosduinen) daar mede „schuld" aan. Voor het overgroote deel zijn de nieuwe stadgenooten uit andere etreken des lands toegevloeid. Mede was het aocres van geboorten beouidend. Plannen zijn thans in ver gevorderd stadium van voorbereiding om onze stad, die 't aan de Oost- en Zuidzijde lichtelijk „benauwd" begint te krijgen, een fiksche verruiming te schenken in den vorm van een annexatie op grooten schaal. De uit onze Vaderlandische geschiede- nis bekende plaatsjes Rijswijk en Voorburg worden bedreigd binnenkort hun nog bestaande zelfstandigheid te verliezen en ,,opgeslokt" te worden door de Hofstad. De bebouwingen der drie gemeenten loopen dusdanig ineen, hun ge- zamenlijke belangen bewegen zich dermate pa rallel, dat al thans volgens het Gemeente- bestuur van 's Gravenhage het algemeen belang de samenvloeiing hoogelijk noodzake- lijk doet zijn. Maar de twee kleine plaatsjes verzetten zich heftig tegen deze plannen. Zij ontkennen ten stelligste de billijkheid ervan en boschuldigen de Hagenaars van onverzadig- lijken ,,landhonger". Er zijn dan ook anti- annexatie-comite's opgerioht, die o.a. spre- kende affiche's hebben verspreid, waarop dc Residentie minder vleiend met een poliep wordt vergeleken, die het arme Rijswijk of Voorburg in zijn worgende grijp-armen ver- stikt Voor den Haagschen man-in-the-street ech ter is deze kwestie van geheel ondergeschikt belang. Straten-aanleg, verkeers-regeling zijn in Voorburg en Rijswijk zeer voldoende ge- regeld, zoodat de groote massa in den Haag absoluut „lauw" staat tegenover den strijd. Het zijn du> voornamelijk de gemeentelijke autcriteiten hier, aie van meening zijn dat de Het wordt eentonig LON CHANEY'S lof te zingen, maar het zou onbillijk zijn, het niet te doen. Die duivelskerel maakt van iedere rol iets moois en behoort tot de grootste karakterspelers, die de film heeft opgeleverd. In PLICHT ziet ge hem als een oude machinist, die zijn naasten lief heeft, maar zijn locomotief nog meer, die hard werkt voor zijn gezin, maar nog harder voor een geregelde treinenloop, die twee zoons heeft, en een ervan verliest onder de wielen maar die zijn liefde voor stoom en steenkool toch niet voelt tanen onder dezen slag van het noodlot. Spoorweg- ongelukken en overstroomingen in het gebied van de Mississippi flankeeren verder het zuivere spel van LON CHANEY. ,,PLICHT" moet in veel op- zichten gerangschikt worden onder de films, die men niet mag missen. LON CHANEY speelt zijn rol meesterlljk, zonder overdrijving of liever, hij speelt zijn rol niet, doch is de oude machinist, die hij moet uitbeelden en de klankfilm verhoogt de realiteit. LON CHANEY is een sterk Dit is werkelljk een goede film en karakterspeler. PLICHT" is een spoorwegfilm, waarin een dankbaar en veelvuidig gebruik is gemaakt van de gelegenheden om „sound" te maken. Het effect is vaak treffend. LON CHANEY heeft menig voortreffelijk moment. LON CHANEY, machtig als altijd, maar in een rol zonder exotische en exentrieke franje, heeft ook hierin zijn buitengewone capaciteiten getoond, opnieuw ons doordrongen van zijn machtig talent. de langste laan in onze stad, de Laan van Meerdervoort (die nu een lengte krijgt van eventjes5 kilometer en daarom in den volksmond spottenderwijs ,,Laan van Enzoo- voorts" wordt genoemd!) vindt plaats ten koste van een in den omtrek van Kijkduin, het kleine „concurrentje" van Scheveningen, ge- legen prachtig bosch-terrein, dat vroeger zoo vaak om zpn schoon bezocht werd door kunst- schilders en dichters. Terwille van het steeds in intensiviteit toenemende verkeer heeft men boomenrijke lanen in kaal-modeme asfalt- wegen gemetamorfiseerd. Thans is men juist bezig een veertigtal woudreuzen op de Groot- Hertoginnelaan te kappen, die daar reeds meer dan vijftig jaar hun heerlijk lommer hebben verspreid. Tegen dit door vele ingezetenen als vandalisime gevoelde vernielingswerk is wel een deel der burgerrj in oppositie gekomen, werd de Raad met rekesten bekogeld, doch 't mocht niet batem. De verkeersmoloch eischte zijn voile pond! En men zal nog verder moeten gaan. Reeds staan over de vierhonderd kemgezonde boo- men op 't „lijstje" om vandaag of morgen te worden neergeveld. Sappige weilanden verdwenen onder den druk van vele honderden nieuwe huizen. Men ziet dus, dat ons streven naar bet wereldstad- sche de noodige offers kost! Maar wij heboen eenmaal gekozen en moeten dus: vooruit! Ge- lukkig was de hoeveelheid Residentiale na- tuurpracht oorspronkelijk z66 overvloedig, dat er thans nog een respectabel gedeelte van overblijft. Wij zrjn in het geulkkig bezit van een Vereeniging tot Bescherming van Natuur schoon in 's Gravenhage en Omstreken. die steeds met kracht haar doel nastreeft. Mede door haar bemoeiing zijn vele rijk met natuurschoon gezegende terreinen voor het .groote publiek" afgesloten. Het maakte het daar soms wat al te bont. Vemieling van boom en struik was aan de orde van den dag! Thans kan men daar slechts komen door mid- del van een toegangskaart, die een kleinigheid kost. Het eenige oord, waar nog ieder ,,zoo vrjj als een vogeltje in de lucht" is, zijn de Sche- veningsche en de Nieuwe Scheveningsche Boschjes, gelegen ongeveer precies tusschen den Haag en Scheveningen. Hier staan geen borden met ,,Verboden Toegang", hier kan men loopen en dwalen waar men wil, hier vindt men's zomers de Haagsche jeugd in on- gebonden vreugde. Eigenaardig is, dat deze heerlijke vrijheid hier nog niet aan banden be- hoefde te worden gelegd. 't Is of ieder op zrjn beurt er taehoedzaam voor waakt, dit laatste restje vrijheid niet te verspelen. Want inder- daad: als ook deze boschjes in het keurslijf van prikkeldraad en afrastering moeten wor den gedrongen, dan is buiten het Scheve ningsche strand er geen Haagsch plekje meer aan te wijzen, waar men zich niet ver- volgd weet door het onafgebroken gespied van politie-agent of veldwachter! Een kwestie, die nauw met's Hofstads groei samenhangt, is wel de wijze, waarop wij voor- zien zijn van en worden verblijd met (nieuwe) tramverbindingen. Dit nu heeft wel degelrjk, j dat spreekt! de groote belangstelling van Jan Publiek. Typisch is, dat er steeds tusschen de Hagenaars en hun tram een zekere „koele verhouding" heeft bestaan, die zich vaak uitte in gemopper en klacht. Het is geen kwestie van drie woorden om U in deze wat „toomwijs" wi met auto's uit Bilthoven naar het kerkhof. Naar Indische landsiwijs waren de graven van de slachtoffers gedolven langs het voetpad van de laan, waar een rustplaats voor de af- gestorvenen was uitgekozen. Bij ons te lande is het gewoonte, dat de graven zoodanig wor den aangelegd, dat deze loodrecht op het voet pad komen te liggen, het voeteinde naar dit pad gericht. Voor deze gelegenheid waren de graven langs het pad gemaakt en wel z66, dat I de ontslapenen met het aangezicht naar het j Zuid-Oosten gewend kwamen te liggen, een usance, waaraan Oostersche volkeren zeer zijn I gehecht, en die hier dan ook getrouw werd j gevolgd. Omstreeks 2 uur werd er door vrien- den en kenndssen bij het stoffelijik overschot j in het koepelgebouw gebeden. Nadat door den burgemeester van De Bilt, H. P. baron Van der Borch tot Verwolde, het woord was gevoerd, werden de baren door vrienden van den beer Soeparwi uitge- dragen. Buiten lag een groot graf gedolven; de moeder werd het eerst daarin neergelaten, waama de beide kinderen, rechts en links van haar, werden bijgezet. Daar, aan de geopende groeve, beeft de zwaar getroffen beer Soeparwi woorden van afscheid gesproken. Hij begeerde nog iets tot de zijnen te zeg- gen, alvorens de aarde zich voor goed over hen sloot Mijn lieve vrouwtje, je bent wel z66r on- tijdig van me heengegaan. Weet je nog, hoe wij in 1922 op Timor verloofd raakten en hoe wij in 1925 huwden? Toen ben je mij gevolgd, de rimboe in, als een dapper kind, dat mij wenschte bij te staan in alle moeil'ijlkheden. En wat was je blij gemoed, toen wij in 1928 naar Holland gingen, in opdracht van de regeering, opdat ik in Utrecht zou kunnen studeeren! En nu verlaat je mij! Wat was het altoos je innigst verlangen, dat ik hard zou werken, om ons volk in Indie te kunnen dienen en helpen. Ik weet met, of ik thans, na zooveel droef ervaren, nog wel met energie zal kun nen voortwerken. Allah zij mij genadig. Vaarwel, mijn lief, dapper vrouwtje, vaarwel! En jullie, mijn beide lievelingen, onvergete- lijtke kinderen, dat jullie nu ook zoo onver- wacht van mij zijt heengegaan! Onno heeft jullie zeker erg pijtn gedaan en jullie zullen toen zeker om pappie hebben geroepen. Maar pappie was dien morgen niet thuis en heeft jullie niet gehoord. Mijn vrouw en kinderen, ge zijt nu nog het eigendom der justitie, maar over een paar maanden zijn jullie weer m ij n eigendom. Dan hoop ik jullie mee te nemen naar ons land, om je te leggen, h661 dicht bij me, in aarde, die je zoo lief is, waar de pal- men ruischen." iSeringen strooiend op de drie kisten, nam de arme vader een laatste afscheid van z'n vrouw en kinderen. Toen werd het hem te veel; snikkend viel hij in de armen zijner Inr dische vrienden, die hem al hadden gesteund, bij het uitspreken zijner woorden van vaarwel en groet. Nadat o.a. nog Prof. Dr. v. Oyen uit Utrecht de gevoelens had vertolkt van de diergenees- kundige faculteit van't Utrechtsch Studenten Corps, zomg een der Indonesische studenten in het Arabisch een gebed voor de afgestor- venen over de groeve, waama een der andere Indonesische studenten een gebed las in het Maleisch voor de rust der ontslapenen. Daarmee was de treurige plechtigheid vol- HET WEDER IN JANUARI. I Blijkens mededeeling van het Koninklrjk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te de Bilt was gerniddeld over de vijf hoofdstations i in Januari de oehtendtemperatuur graad te hoog; alleen in de eerste decade was zij een halve graad onder normaal, in de beide volgende decades ruim e<5n graad daarboven. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 9 den en 23sten, resp. 5 graden onder en 4 yz graad boven normaal. De gemiddelde maximum-temperatuur was ongeveer normaal, het gemiddelde minimum 1 pCt. er boven, in de laatste decade bijna 3 graden. Het aantal dagen met een minimum- temperatuur onder het vriespunt was in de Bilt slechts 6, tegen 14 normaal. De neerslag was overal ver boven normaal, het minst in Noord-Holland met 30 pCt. bo ven normaal, in de meeste andere gedeelten 80 pCt., in Limfourg meer dan 100 pCt. Te de Bilt werden 35 uren zonneschfjn waargenomen, tegen 52 uren normaal. DE AARDBEV1NG OP NIEUW-ZEELAND. Een telegram uit Wellington meldt, volgens de N. R. Crt., dat Donderdagmiddag ona twee uur (plaatselijke tijd) in de streek van Napier de aardbeving opnieuw begonnen is. De ongerustheid onder de bevolking neemt toe en er zijn weer gefoouwen bescbadiigd. Men verwacht, dat het aantal der slacht offers die omgekomen zijn, de duizend verre te boven zal gaan. Hoewel de bodem van het Noorder Eiland, het tooneel van de laatste aardbeving, zeer vulkaniseh is, was er nog nooit een ramp in dezen omvang, op Nieuw-Zeeland voorge- komen. Tusschen 1848 en 1928 zijn er ten gevolge van aardschokken slechts zeven menschen op Nieuw-Zeeland omgekomen. Pas in Juni 1929 vonden 17 menschen bij een aardbeving den dood. Maar dit verlies is onbeteekenend in vergelrjiking met de velen die nu het leven gelaten hebben. Napier, het middelpunt der verwoesting, was in belangrijkheid de achtste stad van het dominion. Het telt een ibevolking van 20.000 zielen. Er waren daar groote vries-installaties voor het bewaren van vleesch voor uitvoer. Hastings, de andere zwaar getroffen stad, heeft 15.000 inwoners. De Nieuw-Zeelandsche eerste-minister For bes heeft bepaald, dat Zondag een rouwdag voor de aardbeving zal zijn. Te Napier zijn Donderdag twee vrouwen, die onder het puin bedolven waren, nog levend te voorschijn gebracht. SOMBERE VOORSPELUINGEN. In hotel Adlon te Berlijn, een centrum van intemationale beteekenis, heeft de helder- ziende Madame Sylvia, die het vorig jaar ook in ons land bp de bekende Zaanscbe schat- graverij een rol speelde, voor een gezelschap vooraanstaande personen haar meeningen over het lot van Europa in 1931 uiteengezet. Duitschland, zoo zeide de grafelijke helder- ziende van het Donaustrand, gaat een zwaren tijd tegemoet, een soort dictatuur, een vorig jaar reeds voorspeld, zal zich verder ontwik- kelen en eerst na uiterst zwaren tijd met tal van emstige moeilijkheden, zullen de gebeur- tenissen zich ten goede keeren, zoodat men den moed niet behoeft te laten zinken. Veel erger ziet Madame Sylvia de toekomst van Rusland. Daar zal het noodwendig tot een wereldoorlog komen, welke met reuzen- schreden nadert, doch waarmede Europa, buiten Rusland, weinig te maken zal hebben. Het grootste gevaar dreigt Rusland uit den fooezem van bet eigen volk. Polen zal zijn verdragen met Duitschland niet nakomen, hetgeen groote opwinding zal veroorzaken. In het middelpunt van de wereldaandacht zullen voorts staan Turkije en Griekenland en later ook Egypte, Aan het einde van het jaar hoor Ik zoo vertelde de schoone helderziende verder kanongebulder in het Oosten. De onrust over de wereld gaat dan in grooten stijl verder. Alls redder der Europeesche cultuurvolken zal Amerika optreden na een tijd, waarin de krijgstoerustingen een onrustbarenden vorm zullen hebben aangenomen, welke daarop plotseling zullen worden stopgezet. Tusschen Duitschland en Italie zal voorts eenige toenadering tot stand komen. In West-Azie tenslotte zullen nieuwe ne- derzettingen ontstaan en uit dit gebied zullen groote verrassingen van vredelievenden aard komen te maken. Men moet Hagenaar zijn om daarbracht. SCHOONHEID EN ONDKRWMS. Een onderwijzeres te Stamboel, de dochter van een advocaat, Nasjid Safet Hanoem, is tot schoonheidskoningin van Turkije gekozen. De minister van onderwijs zou, naar ver- luidt, voomemens zijn de jongedame uit haar functie bij het onderwijs te ontslaan. UAGE BANDIETENSTREEK. Een mijnwerkersfamilie in Beeringen, Bel- gisch Limburg, benevens een kostganger, wer den het slachtoffer van een lage bandieten- streek, die herinnert aan de tijden, toen de bokkenrijders in Limburg van zich deden spreken. De eohtelieden Stanislaus Sanftleben, Polen, lagen in diepen slaap, toen zij door het licht van een electrisch lampje en door het lawaai van gestommel wakker werden. Een man stonid voor hun bed en gelastte, dat ze den mond moesten houden. En om aan zijn woorden kracht bij te zetten, manoeuvreerde hij met een revolver. De mijnwerker moest bovendien opstaan en wijzen waar de kost ganger Parzi isliep. Tegelijkertijd waarschuw- de hij zijn metgezellen, die beneden wachtten. Ook de vrouw werd gedwongen om op te staan en verplicht de plaatsen aan te wijzen, waar geld verborgen was. Alle spaarpennin- gen, ten bedrage van 3000 francs, moest de man den roovers overhandigen. Niet d6n cen time lieten ze achter. De andere bandiet had intusschen den kost ganger van zijn spaarpenningen, groot 335 francs, ontlast. Daama moest Sanftleben den bokkerijders de huirdeur wijzen. Plotse ling sloeg S. op de vlucht, om hulp te halen. Een der roovers liep S. na en schoot op hem, terwijl de andere riep: schiet hem maar kapot. S. bereikte gelukkig de cantine der mijn en de cantinebaas gaf S., die in nachtkleeren was, bovenkleeding. De onmiddellijk gewaarschuw- de gendarmen konden tot dusverre de bokken rijders, die Poolach spraken, niet achterhalen. EEN BANDIET AFGERANSELD. Voor de deur van de bekende speelclub de j „Abbev" te New-York is de bekende bier- I smckkelaar en kaartspeler Charles Sherman zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterkeu en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) in een vreeselijken toestand, op straat llg- gend, gevonden. Met levensgevaarlijke ver- wondingen is hij naar een ziekenhuis vervoerd. Daar werd geconstateei'd, dat hij een twaalf- tal messteken in de borst, 't gelaat, de armen en de handen had opgeloopen, dat zijn hersen- kas met een hamer bewerkt was, dat h(j aan de linkcrhand een kogelwond had en bijna was leeggebloed. De politie deed onmiddellijk een inval in de club en trof aaar een waar tooneel van ver woesting aan. Sherman houdt vol, dat hij niet in de club is geweest, maar dat hjj op straat door twee onbekenden is overvallen. Hij houdt zich blijkbaar aan de eerecode der Amerikaansohe handieten. Sherman, die een vriend was van Arnold Rothstein, werd na diens dood als canldidaat voor het leiderschap der New-Yorsche onderwereld genoemd, maar de kroon ging over op Jack Diamond, die er, gelijk men zich zal kunnen herinneren, oo- langs bij een schietpartij ternauwemood het leven afbracht. Rothstein, die vooral wegens zijn kaartspel berucht was, werd ongeveer twee jaar geleden bij een party poker dood- geschoten, toen het om een som van 100.000 dollar ging en men hem Ibeschuldigde, dat hij een aas uit zijn mouw had gesmokkeld. IN HET WESTEN NIETS NIEUWS. Te Newmarket is het l(jik geschouwd van Philip Godley, een gewezen soldaat, over wten de gerechtelijke lijkschouwer besliste, dat hjj „in tijdelijke zinsverbijstering", zoo als dit In Engeland beet, zelfmoord gepleegd had. Bp het verhoor zeide de weduwe, dat haar man de film „In het West en niets nieuws" was gaan kijken, maar halverwege de voor- stelling was weggegaan, omdat hy het niet langer kon aanzien. Daarna had hy vreeselijke nachten gehad en maar voortdurend gezegd, dat de film de werkelijikheid zoo goed weergaf De lykschouwer merkte op, dat de film „Godley herinnerde aan wat hp vroeger ge- zlen had". William Horace de Vere Cole, die doorgaat voor den grootsten grappenmaker van Lon- den volgens sommigen zelfs van de geheele wereld zal zich, schrijft de N. R. Crt., met een 22jarig Londensch meisje in het huweiyk begeven. Ditmaal verzekerde hij heel emstig dat zpn huweiijk geen grap is. De Vere Oole is de held van 95 vermaarde grappen en hoopt de honderd nog vol te maken. In een gesprek met een journalist heeft hp sommige ervan opgehaald. De eenige poets die hemzeif gebakken is, was toen zpn eigen broer bij hem inbrak. Maar voor de rest heeft hp steeds anderen met succes in het ootje genomen. Als student te Cambridge verkleedde hp zich op een goeden dag als de Sultan van Zanzibar, liet zich bij de academische autcri teiten aandienen en door de geheele univerm- teit rondleiden. In de vermomming van Abes- sinisch prins bracht hij een bezoek aan de vloot en werd met groote onderscheiding be- handeld. Een andere maal rende hp Oliver Locker-Lampson, een bekenden athleet te Eton en Cambridge en later parlementslid, in Whitehall na, onder het geroep van: Houd den dief! Het slachtoffer werd opgebracht en moest zich verantwoorden wegens het atelen van een horloge. In Haymarket verzocht hij op zekeren dag i em an d om een eind touw voor hem vast te houden, met de opmerking, dat het voor iets van belang was en met landmeten in verband stond. Daama sloeg hp den hoek om en liet het andere eind van het touw door een twee- den onschuldigen voorbijganger vasthouden. Hpzelf maakte zich uit de voeten. Niemand weet hoe lang de twee mannen daar met het touwtje in hun hand op de terugkomst van den „landmeter" hebben staan wachten. Het vermaardst is de Vere Cole als „de man die midden in Piccadilly-circus een kuil heeft gegraven". Hij verkleedde zich als stadswer- ker, zette met touwen een groot stuk van Piccadilly-circus af, dolf een grooten kuil in den rpweg en ging zoogenaamd sohaften, om niet meer terug te keeren. Cole vertelde dat vrienden die mededeeling hadden gekregen dat hij receptie zou houden, hem dadelijk opgebeld hadden, om hem met zijn nieuwste mop geluk te wenschen. Maar het is heelemaal geen mop, voegde hij er, eens voor zijn leven emstig, bij. Al spoedig begon echter zijn vemuft weer te spelen: ,,Wp gaan voor onze wittebroodsweken naar Spanje en zullen erheen wandelen. Mijn meisje kan 65 K.M. op een dag loopen en ik 80 K.M., dus zullen wp ons best amuseeren maar Ik be- doel niet, omdat ik elken dag 15 K.M. verder van baar weg kan wandelen." Het meisje heeft gelukkig zin voor humor en verklaart nu al dat zij niet van plan is, een stokje voor Cole's grappen te steken. Als zij nu maar niet te ondervinden krijgt, dat mannen die In het openbaar zoo grapplg zpn, dikwijls niet „de moppigsten thuis" «jr: DOOR EEN TIJGER GEDOOD. In het Bataviaasch Nieuwsblad worden na- dere bijzonderheden medegedeeld over den aanval van een koningstpger op den admi nistrates De Nijs Bik, aan de gevolgen waar- van deze is overleden. De heer de Nijs Bik was er met zijn auto op uit getrokken om op vogels te schieten. Zijn beide kinderen van 6 en 7 jaar mochten met hem mee. Hij had geen ander vuurwa- pen hij zich dan een gladloop geweer met ha- gelpatronen. Ergens tusschen Madia en de desa Kopa zag hij een volksoploop. Bij informatie kreeg hij te hooren dat er een tijger in de buurt was gesginaleerd. Het beest had kort te voren om 8 uur 's morgens ongeveer, een Inlander aangevallen en verscheurd. Zooals zich begry- pen laat, bleven de lieden, ongewapend als zy waren, in groepen verzameld, op eerbiedigen afstand van de plaats, waar de tijger zijn prooi be prongen en op afschuwelijke wijze toege- takeld had. De heer de Nps Bik kon de bewering van de Inlanders, dat er sprake zou zijn van een koningstijger, zoo maar niet voor waar aan- nemen, omdat er in de omgeving nooit ko-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 6