bebichtii. SPORT. Laatste Berichten. ""bDROEKIUKE 8TAHD. VOETBAL. RECHTSZAKEN. doodgevallen. LOOP DER BEVOLKING. IJsclub. .Bij geforek aan ijs, door weike omstandig- hfiki er van rjsfeesten, hardrijderijen en wat dies meer op iiet ijs alzoo te koop is, geen sprake kon zijn, meende het bestuur van de fjsd-ub toch iets te moeten doen, om de lief- hefobers van de wintersport eenmaal tot el- kander te brengen. Maar wat? zie daar tiet brand en d e vraagstuk, dat in zoo goed moge- Kjjtoen zin tot een oplossing gebracht moest worden. Geen ijs, dan maar een foal zonder ijs, word er geopperd. En waarlijk, deze oplossing Meek nog de beste te zijn van al de plannen, die in aanmerking moesten komen om ge-wikt en. gewogen te worden. Te dien einde waren de. leden van de ijsclub dan Zaterdag in Hotel Rotterdam te samen geroepen om zich in plains van het gladde ijsdek op den gladden danavloer te venmaken. Niet minder dan 150 personen hadden aan den oproep gevolg ge- geven, wel een bewijs, dat bet in elkaar ge- sastte plan nog zoo mis niet was. Het hotel ■was voor deze gelegenheid voor de ijsgasten gereserveerd, zoodat men zich ongestoord aan de vreugde kon wijden. (Nil er echter geen kampioenschap of mees- terschap op de baam te veroveren was, meende men tooh ook bij deze gelegenheid zoo iets als een karnpioenstitel te moeten uitloven. Het- g-een geschiedde in den vorm van: den prijs- dhcns. Te veroveren titels: eerste, tweede en derde kampioen op den sohoenzool. Maar veel moeifpier tot een eindbeslissdng te komen, dan bri het racen op de schaats en uit te msken, wie als nummer een, twee of drie over dfc eindstreep heen vliegt. Maar t is toch „VDOr mekaar gekomen" dank zij de oordeel- fcundige jury, die ook op dansgebied geen on- ibevoegden schijnen te zijn. Wie de prijswinners waren, vermeld ik niet oil. deze weloverwogen reden, dat zij soms te Tied uitnoodigingen naar elders zouden kun- nen ontvangen. Het zou hen slechts tot last atrekken. Maar dat is zeker, dat, gezien de Jeate", welke men dien avond gehad heeft en afgaande op de geestdriftige speechen die af- gestoken zijn. niemand spijt heeft gehad, dat Iwe-i nu maar een planken vloer geweest is, waarmee men zich heeft moeten tevreden *teDen. WESTDORPE. Op 31 Januari stonden bij den eorrespon- ■denl der arbeidsbemiddeling alhier 83 werk- loozen ingesohreven. Op 1 Januari bedroeg het aantal 77. VLISSINGEN. Op de te Viissingen gehouden tentoonstel- Oup van Konijnen en pluimvee, behaalden o.a. df volgende personen prijzen: J. de Voogd te Oostburg 1 eerste, 1 tweede; M. de Ritter Jz. te Hoek 1 eerste, 1 derde; J. J. Duininck te S«. Kruis 1 eerste; J. Meertens te Hoek 1 z^vreprijs en 1 eerste; A. J. de Visser te Oost- •fctii-g 1 eerste; W. Leenhouts te Oostburg I tweede; Iz. de Rooy te Oostburg 1 tweede; PL H. de Jonge te Driewegen (bij Ter Neu- xasnt 1 derde; Adr. van Rijn te Axel 1 eerste cxv 1 derde; P. J. van Hal te Oostburg 1 eer- sSjs en 1 tweede; A. van Luik te Ter Neuzen 1 tweede; P. Dieleman Azn te Hoek 1 tweede; X Cauwels te Oostburg 1 eerste; J. P. Ver- Bprille te Oostiburg 1 eerDte en 2 tweede; J. Casmfoier te Zuidzande 1 tweede; P. de Jonge Sfom te Hoek 1 eereprijs en 1 tweede; Abr. Loof te Axel 1 derde; Iz. Lange te Oostburg J derde. Tn de afdeeling pluimvee behaalde de heer Afcr. Loof te Axel een eeffite prijs. BEROOVING. Een koopman deed aangifte bij de politie van het bureau Warmoesstraat te Amster dam, dat hij in perceel Dirk van Hasseltsteeg 7huis is beroofd van zijn portemonnaie, inhou- dende 640 aan bankfoiljetten. Een 31jarige vrouw is in venband hiermede aan dit bureau geleid. Bij een door een brigadier en een agent in bedoeld perceel inigesteld onderzoek is niets van het geld gevonden. DE OVERVAL TE NIEUWE NIEDORP. De burgemeester te Nieuwe Niedorp deelt mode, dat het uitgeloofde bedrag van 1000 wordt verhoogd tot 1500, uit te keeren aan hem of haar, die aanwijzing geeft aangaande de dadert; van den overval op den heer H. Schoorl, kassier der Boerenleenbank te Nieuiwe Niedorp, in den nacht van 23 op 24 Januari, welke tot gevolg zal hefoben het ge heel of gedeeltelijk tot klaarheid brengen van het gepleegde feit. LMR GEVONDEN. Zonidag is in het heideveld bij Wijster (ge meente Beilen) het reeds in staat van ont- binding verkeerende lijk van de ongeveer 70- jarige vrouw van J. Schonewille te Pesse (ge meente Ruinen) gevonden. MISLLUTE BEROOVING. Een dezer avonden is, naar de Tel. meldt, op den rrjksweg te Belfeld de 21jarige landbou- wer M. Damen uit Reuver aangerand door een ongunstig uitziend individu, dat hem plotseling aangreep en zijn geld e'ischte. D. verzette zich hevig tegen den aanrander, die het onderspit moest delven en op de vlucht sloeg. De marechaussee heeft de zaak in on derzoek. Bij HET DRAMA TE BILTHOVEN. het verhoor van den inlandschen be- ZEEUWSCHE VOETBAEBOND Afdeeling B. Uitslagen van Zondag. le klasse. Teraeuzen IIBreskens De stand is thans: gesp. gew gaissche Boys Temeuzen II Oinge B reak ens Knlst II gel. 1 verl. doelp. pt. 15—7 9 27—15 8 23—20 20—18 6—29 De wedstrijd Salische Boys Hulst XI is ndfcL doorgegaan, doordat Hulst II op het laatsi.e oogenfolik Suod. 2e klasse. hericht van verhindering GraauwOranje De stand is thans: 6—0 S..T.E.E.N Ghraanw Xtontenisse Tcrneuzen III Orsmje Axel n 10 9 8 8 8 7 gew. gel. verl. doelp. pt. 7 2 1 33—14 16 5 1 3 27—14 11 4 1 3 1818 9 3 1 4 14—23 7 1 2 5 14—30 4 1 1 5 16—23 3 Politierechter te Middelburg. Zitting van 3 Februari. De volgende zaken werden behandeki: J. J, O., oud 22 j., varensgezel te Ter Neu- werd verdacht dat hij op 27 December j.l. te Ter Neuzen A. Klaassen, J. S. de Ridder D van der Beek heeft geslagen. Eisdi 25 boete of 25 dagen hecfotems. Uitspraak idem. J. B., oud 35 j., werkman te Philippine, werd wndacht dat hij op 15 December 1930 te Phi lippine Augustinus Swagemaker heeft belee- Eisch /10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. C M de B., ouid 37 j., zonder beroep te Stekene (B.). werd ten laste gelegd dat hij op 22 December j.l. te St. Jansteen E. F. de Neve en diens echtgenoote Z. L. de Meddler heeft beleedigd. Elisch /10 boete of 10 dagen hectotems. Uitspraak idem. C, J. v. d. G., oud 34 j., monteur te Ter Neuzen, werd beklaagd dat bij op 22 Dec. j.l. jadh tegen den opper-wachtmeester Donker heeft. venzet, toen deze hem terzake van open- bare dronkenschap arresteerde. Eisdh 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. M. oud 30 j., timmerman te Sas van Gent, werd verdacht dat hij 27 December j.l. te Ter Neuizen zich heeft verzet tegen de airenten van Politie Sol en Vader, toen deze hem ter zake van openbare dronkenschap beetpakten om hem op te brengen. Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak idem. p G L 29 j., schipperskneoht a/fo van het bixmenvaartuig „Flandria", werd ten laste ge legd, dat hij op 3 Febraan 1930 te Sas van Gent in gebreke is gebleven om eemg geidig beiwijs van aanmelding voor de Inkomstenbe- lasting aan de amfotenaren te vertoonen. Eisch 5 boete of 2 dagen hechten«. Uitspraak 3 boete of 2 dagen hechtenis. diende der familie Soeparwi door de jutstitie, heeft deze aanstonds toegegeven mevrouw Soeparwi en haar beide kinderen te hebben vermJoord. Een eigenlijk motief kon hij niet opgeven, althans niet naar westersche begrip- pen. Het eeniige wat hij meedeelde, was dat hij den indruk had dat de heer en mevrouw Soeparwi boos op hem waren, amdat zij den laatsten tijd weinig tegen hem spraken. Dit bleek voldoende om hem tot zijn verschrikke- lijke daad te brengen. De motiveering van zijn daad, heeft bepaal- delijk verwondering gewekt, waar van een minder vriendelijke stemming aan de zijde der familie Soeparwi geen sprake is geweest. Het was algemeen bekend dat de familie buiten- gewoon goed voor den bediende was en van een minder vriendelijke gezindheid was bij niemand iets gebleken. Het onderzoek heeft voorts uitgewezen, dat Vrijdagmorgen, kort nadat de heer Soeparwi het huiis had verlaten om naar Utrecht te gaan, aan de deur is gescheld door een leve- rancier. Dit moet geweest zijn even v66r half tien. Toen is nog gewoon opengedaan. Daar- na is omstreeks tien uur aangescheld door iemand van een waschinrichting, doch deze kreeg op z'n' schellen geen gehoor; deze man is toen rondom het huis naar de achterzijde daarvan geloopen, naar de keukendeur, die in den tuin uitkomt, welke deur hij gesloten vond. Het viel toen wel op, dat de ruiten in die deur beslagen waren, zoodat men er niet door naar binnen kon zien. Toen de man ook aan die keukendeur geen gehoor vond, is hij heengegaan. Ten slotte is om en nabij elf uur in den morgen de visohfooer aan de deur ver- scbenen, van wienE herhaald aanbellen wij al hebben melding gemaakt; ook deze werd, ge- lijk bekend is, niet meer opengedaan. De dader moet dus reeds te ongeveer tien uur in den o oh tend het schrikkeiijk feit hebben ge- pleagd. Het heeft natuurlrjk de aandaeht getrokken dat Sono zijn daad heeft ten uitvoer gelegd op een dag, waarop zijn meester de voldoe- ning van een met goed succes afgelegd exa- men beleefde en de vraag is gerezen, of hij de Indiscthe bediende met opzet dien dag had uitgekozen, om des te wreeder wraak te kunnen nemen. Wij vernamen, dat dit ver- band toch niet behoeft te worden gezocht de blijdschap van het examen is hij den bediende zeer vermoedelijk geen factor van overweging geweest. Veeleer moet gedacht worden aan de omstandigheid, dat de bediende gebruik heeft gemaakt van de wetensohap, dat zijn mees ter dien dag zeer geruimen tijd afwezig zou zijn, en niet voor zeker uur in den namiddag terug zou keeren. Andere dagen tooh was de heer des huizels zelden z66 lang aohtereen uit, doordat hij gewoonlijk thuis studeerde en alleen voor colleges naar Utrecht ging. Dat de buren hoegenaamd niets van het misdrijf hebben gemerkt, valt te verklaren uit het feit, dat het huis van de familie Soeparwi geheel vrij ligt en een betrekkelijke breede tuinstrook gelegen is tusschen deze wonmg en de perceelen links en rechts ervan, aan cie laan. Zoodoende is bij de buren ook de gas- lucht niet opgevallen. EEN AANHOUDING. De politie te Amersfoort heeft Maandagna- middag iemand aangehouden, die nog een maand gevangenisstraf te goed heeft. Bij het onderzoek van de papieren van den aange- houdene Week, dat dit dezelfde persoon is van wien mr. Kokosky in zijn pleidooi m de moordzaak-Lans heeft gesproken als iemand afkomstig uit het Vreemdelingen-legioen, die geschreven had, den moord te hebben ge- pleegd. De aangehoudene is op transport ge- steld naar Utr§cht. AUTO MET VIJF PERSONEN TE WATER. Dinsdagochtend om 9 uur was de heer A. Koning uit Haulerwijk (Fr.) met vrouw en kind en een paar buren (man en vrouiw) per luxe-auto op weg naar Groningen. Ter hoogte van het cafd Reintjes te Zevenhuizen slipte de auto, tengevolge van de gladheid van den weg, met het gevolg, dat hij tusschen de boo- men geed en in hlet Hoofddiep stortte. Het ongeluk werd dadelijk opgemerkt door enkele omwanenden, die zich te water foegaven en met moeite er in. slaagden, alle inzittenden te redden. Zij werden door him redders van droge kleeren voorzien. De auto zit bijna geheel onder water. Aan voortzetting van de reis kon niet worden gedacht. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Maandagmiddag heeft onder de gemeente Bakel (Noord-Brahant) een emstig auto- ongeluk plaats gehad, De heer V. uit Oploo zou per auto eenige kennissen naar het station te Helmond brengen. Onder de gemeente Bakel wilde hij een anderen auto passeeren, iuist toen van de tegenovergestelde nchting sen auto kiwam aanrijden. Door het sterke remmen slipte de auto van den heer V., raakte in de sloot langs den weg en kantelde. De van Helmond komende auto reed aan den anderen kant van den weg eveneens in de sloot. Door sroedig opdagende hulp werd de heer V on der de auto vandaan gehaald; hij had een hersensohudding gekregen en twee ribben gebroken. Van de vier overige inzittenden, werd uit dame uit Vianen eveneens emstig gewond. De foeide emstig gewonden zijn naar net gasthuis te Helmond overgehracht. TWEE KINDEREN BIJ HET SLEB'ERUDEN GEDOOD Nabij Gleidorf kwam een rodelslede met 4 kinderen in bosting met een vrachtwagen, die foeladen was met wintersporttoeoefenaads. Twee kinderen werden op slag gedood, het derde kreeg een schedelbreuk, terwijl het vierde een hersenschudding kreeg. EEN VLIEGTUIG VALT IN EEN STAD. Een vliegtuig dat bezig was films op te nemen, is in den tuin van een particulier huis te Brixton, de diOhtheiwolkte voorstad van Londen, ten Zuiden van de Theems, neerge- stort. De vlieger is zwaar, de passagier licht gewond. Het is nog een wonder, dat het vliegtuig niet op huizen of op straat is te- redht gekomen. MOORD OP DEN DIRECTEUR VAN EEN WARENHUIS TE ANTWERPEN. Tuiischen den directeur der warenhuizen A l'lnnovation te Antwerpen en diens secretaris kwam het Maandagmiddag tot een woorden- wisseling betreffende een vergissing door den laatste begaan bij het aanschrijven van som- mige leveranciers. Plots haalde de secretaris, zekere Arthur van Dijck, een revolver te voor- schijn en vuurde het wapen af op den direc teur, den heer DeJhaye. Door twee kogels in den rug getroffen, zeeg de ongelukkige neder. Toen bedienden op het gerucht der schoten ltwamien toegeloopen en den moordenaar ont- wapenden, had het slachtoffer reeds opgehou- den te leven. Van Dijck, die onder het pseudo- niem Jean de Pardaillan, in de Fransch-Bel- gische letterkundige kringen bekend was, bood geen tegen stand, toen de politie hem kwam arresteeren. In een zijner zakken vond men een Fransch bandsohrift, getiteld: De wraak van een bediende, bedreigingen bevat- tende aan het adres van den directeur, wien hij vooral verweet de plaats, welke hij meende dat hem toekwam, te hebben ingenomen. EEN DRAMA. In de Snoekstraat te Bmssel wonen de echtelieden Rickker met hun twee kinderen, Jan Willem, 5 jaar, en Jacqueline, oud 6 maanden. De man is schoenmaker bij het Ieger. Toen hij Zaterdagavond om half negen thuiskwam, was hij verwonderd niemand in het gelijkvloersche woonvertrek te vinden. In de kelderkeuken wachtte een hartverscheu- rend schouwtpel op hemzijn vrouw en zijn beide kinderen lagen roerloos te gronde Een zware gaslucht vulde de plaats. De brandweer was spoedig ter plaatse, alsook een genees- heer. Deze kon slechts den dood vaststellen van de moeder en van haar wichtjes. De vijf kraantjes van het gastoestel, alsook die van de verlichting, stonden open. Uit het onder zoek, ingelsteld door de politie, werd opge- maakt dat men hier te doen heeft met een vreeselijk wanhoopsdrama, waarvan men tot nog toe de ware oorzaken niet kent. over een DE OCEAANVLUCHT VAN DE „DO X". Uit Lissabon wordt over het vertrek van de „Do X" gemeM: Op perfecte wijze verhief de ,,Do X' zich Zaterdagochtend om 8.05 uur uit het water, om naar Las Palmas te vliegen, de eerste etappe voor zijn Amerika-vlucht. Om 7 uur 19 werd de eerste motor op gang gebracht en om 3 minuten voor half acht draaiden alle 12 motoren. Er kiwam beweging in de vliegboot, die weldra fraai over de Taag gleed, totdat de motoren het vereischte toeren-aantal had den bereikt. Eindelijk steeg de metalen boot omhoog. Aan boord bevinden zich drie passagiers, n 1 de chef van den Portugeeschen marine- staf, admiraal Gago Coutinho, benevens twee Duitsche journalisten. De .,Do X" is Zondagmiddag te Las Palmas op Gran Canaria, een der Canarische eilan- den, aangekomen. Het vliegtuig cirkelde eenige malen de stad, om daarna onder de oogen van geestdriftige menigte in de haven te dalen, waar het op normale wijze voor anker werd gelegd. Het 1500 K.M. lange traject Lissabon -Las Palmas is in ongeveer 6% uur afgelegd. Door ongunstige en woelige zee heeft de ,,Do X" haar bestemming, Madeira, niet kun nen bereiken, maar de vliegboot is vlot te Las Palmas gedaald. Ze heeft eenige honderden kilograinmen post en pakketten aan boord. Volgens een bericht uit Las Palmas heeft admiraal Coutinho zijn voile tevredenheid over de vlucht betuigd. Het is voorloopig nog niet bekend, wanneer het vliegtuig verder zal vliegen, aangezien het innemen van de benzine door de hevige dei- ning wordt bemoeilijkt. Aan boord van het vliegtuig te alles wel. TWEE CANADEESCHE VLIEGERS Terwijl er te Lethbridge, in Alberta, een baseballwedistrijd aan den gang was, ontstelde het puhliek hevig toen het zag dat een vlieg tuig op een naburig terrein neerplofte. Daar na bleek dat de twee vliegers in het toestel omigekcvmen waren. De wedstrijd werd hierop gelitaakt. MIST TE LONDEN. Te Londen heeft het Zondag weer zoo zwaar gemist, dat in de straten tegen den middag duistemis heerschte. Het duurde eenige uren voor de mist weggetrokken was. BRUTALE DIEFSTAL IN EEN POSTKANTOOR. Zaterdagavond werd op het stationspost- kantoor te Brandenburg een geplombeerde geldcasette, inhoudende ongeveer 7000 mark aan bankpapier en zilvergeld gestolen. De geldcasette was door de amfotenaren reeds voor het transport naar het hoofdpost- kantoor gereedigeimaakt. De beambten ver- wachtten intuisschen nog een uit Berlijn ko- menden avondsneltrein, waarmede nieuwe zen- dingen zouden worden aangevoerd. Terwijl zij op het perron stonden, bleef de oasette gedurende eenigen tijd zonder toe- zicht. In dien tijd hebben de dieven hun slag geslagen. Er ontbreekt nog ieder spoor van de daders. DIAMANT VAN 200 KARAAT GEDOLVEN. Zaterdag hebben twee diamantdelvers in West Transvaal een diamant van 200 karaal ontdekt. Maandenlang hadden zij vergeefs gezocht en juist was hun laatste proviand opgebruikt, toen zij den vondst deden. Dit is de grootste edelsteen, welke ooit in dit gebied its aange troffen. STOUTMOEDIGE BANDEETENSTREEK TE LUIK. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: In de rue des GuiUemins, een der drukste stratsn van Luik, drongen drie bandieten omstreeks half zes 's avonds in een wissel- klbntoor, bedreiigden den directeur, die alleen was, met een revolver, bonden hem vast op een stoel, lieten de blinden neer en plunderden veivolgenls de laden. Zij wisten met hun buit, 70.000 francs bedragend, het wisselkantoor te verlaten, maar iemand die de kreten van den directeur had gefooord en de drie kerels in de ricihting van het GuiHeminsstation zag ver- dwijnen, beigon op zijn beurt luid te schreeu- wen. De bandieten zetten het op een draf, weldra door verscheideoe personen achtema gezet. Een der sdhelmen vuurde heihaaldelijk, gelukkig zonder iemand te treffen, maar werd ten slotte door de politie gevat. Het was een 28jarige kerel uit Esc'h aan de Sauer (Luxem burg). Men vond een bedrag van 8000 frcs. in zijn bezit. Een tweede bandiet werd kort daarop gearresteerd aan het Longdozstation en bleek drager te zijn van een som van 62 duizend francs. De derde schelim is nog niet gevat. BANDIETEN NGEERGESCHOTEN. Vier bandieten, die te Beacon in den staat New York een juwelierswinkel hadden be roofd, werden op hun vlucht per auto van deze stad naar New York achtervolgd door een aantal politie-agenten, die hen voortdu- rend met hun revolvers bestookten. Toen de bandieten na een autorit van 100 K.M. te New York waren aangelkomen, wilden twee hunner, James Clark en Charles Sirico, zich van hun metgezellen afscheiden en in een taxi de vlucht voortzetten. Hier werden de kogels der politie hun echter noodlottig en zoowel Clark als Sirico werd gedood. De beide overigen, Peter Reijnolds en John Cred- don, werden in Yonkers bij New York achter- haald en gearresteerd. Het bleek, dat de vier mifcidadiigers onlamgs uit de gevangenis te Westchester waren ontsnapt. SNEEUWSTORMEN BOVEN SCHOTLAND EN ENGELAND. Gedurende het afgeloopen week-end hebben Schotland en het noorden van Engeland te lijden gehad van hevige sneeuwstormen, waar- door het verkeer belangrljke vertraging heeft ondervonden en op sommige plaatsen zelfs ge heel ontwrieht werd. De express van Inver ness naar Londen had een vertraging van 13 uur. Het traject tusschen Inverness en Perth was geheel imgesneeuiwd, zoodat de trein bleef steken en naderhand een omweg moest ma- ken van 250 K.M. Uit bijna alle districten van de Schoteche hooglanden worden ernstige verkeersstoringen gemeld, waardoor zoowel het spoorweg- als het auto- en autobusverkeer of ernstige ver traging ondervonden of geheel onmogelijk werden, zoodat de passagiers hun reis moes ten opgeven, uitstappen en door mist en sneeuw te voet hun weg zoeken naar de naast- bijgelegen dorpen of woningen om daar den nacht te kunnen doorbrengen. Het eiland Man st£iat tengevolge van den storm onder water, terwijl uit vertchillende andere deelen van het land aardverschuivin- gen en aardstortingen worden gemeld. die eveneens door den storm zijn veroorzaakt. DE VLIEGER VAN TSJ1NGTAU" GEDOOD. De Duitscher Gunther Pluschow, bekend als ,,de vlieger van Tsjingtau", is in Vuurland met zijn vliegtuig neergestort en gedood. Te- zamen met Pluschouw is ook zijn begeleider, Dreblow, om het leven gekomen. Pluschow was, toen de wereldoorlog uit- brak, de eenige vlieger in de door de Japan- ners belegerde vesting Tsjingtau, het Duit- ■i-ibp concessie-igebied in China. Hij bewees toen aan de kleine groep Duitschers, die zich met waren heldenmioed verdedigden, belang- rijke diensten door zijn verkenningsvluchten. Kort voor den val van de vesting, verliet hij op bevel van den gouvemeur, met zijn toestel Tsjingtau en landde te Hai-Dschoc in de pro vince Kiangsoe. Via de Vereenigde Staten en Engeland en een sensationeele ontsnapping uit een Engelsoh gevangenkamp, keerde hij ten- slotte in Duitschland terug, waar hij com mandant werd van een marine-vliegstation in het Oosten. Na den wereldoorlog maakte Pluschow verscheidene onderzoSkinglsreizen naar Zuid- Amerika, o.a. in Vuurland, die gefilmd werden. Eerst in het voorjaar was hij een nieuwe expeditie naar Patagonie begonnen. Toen het vliegtuig neerstortte, poogden de vliegers nog met de parachute zich te redden. De valschermen openden echter niet. ROUSE TER DOOD VEROORIJEELD. Alfred Arthur Ronse, de 36jarige handels- reiziger uit North Finchley, is meldt de N. R. Crt., Zaterdag voor de assizen van Northampton door de jury schuldig bevon- den en daarop ter dood veroordeeld wegens het vermoorden van een ombekenden man, wiens lijk op 6 November in Rouse s uitge- branide auto op een landweg bij Northampton gevonden was. De gezworenen hadden slechts vijf en twin- tig minuten noodig om in een zaak die zoo- vele onzekere elementen bevatte, hun beslis- sing te nemen. Het was een der kortste be- raadslagingen in een proces wegens moord die in. vele jaren gehouden was. De beslis- sing was eehpanig. Toen de griffier nadat de jury haar beslis- sing bekend had gemaakt, aan Rouse vroeg of hij nog lets te zeggen had, antwoordde hij: ..Niefe, behalve, dat ik onschuldig ben". Daarna werd medegedeeld, dat, indien Rouse onschuldig bevemden was, hij dadelijk wegens foigamie vervolgd zou zrm geworden. aangezien door getuiganverklaringen van pre- dikanten en andere bewezen was dat hij m Nov. 1924 in de parochiekerk te Islington met Helen Campbell getrouwd iwas, niettegetn- staande mevrouw Lliy Rouse met wie hij ei^de 1914 in het huwelijk getreden was, nog leefde. Rouse gaat van het doodvonnis bij het Hof van Appel in beroep, maar indien dit verwor- pen wordt, kan hij alleen nog rekenen op jjratie vajn den minister van binnenlandsche zaken, nadat deze met den rechter overleg heeft gehouden. Bij een onderzoek, dat het parket en -de politie in verband met den moord hebben m- gesteld, zijn, vplgens de pers, nog belangrgke aanwijizingen voor zijn schuld aan het licht o-ekomen, welke echter wegens het in Enge- fand gebruikelijke stelsel van procesvoermg niet behoorlflk aan de gezworenen voorgelegd kunnen worden. In de samenvatting van de zaak die rechter Talbot voor de jury had gegeven, had hi] u het licht gesteld, dat het moeilijk te begnjpen was, dat Rouse, indien hij onschuldig was, zich nadat de passagier dien hij onderweg m zijn auto had opgenomen en daar, terwijl hij even weg was, volgens zijn zeggen, bi) on- o-eluk levend verbrand zou zijn, zich schuil had gehouden tot de weg vrrii was. Er kon geen twijfel bestaan, dat de feiten ernstige verdenking lieten vallen op den man, die de eigenaar van de auto was, die de auto naar die plaats had gereden en op nog geen honderd meters afstand was toen de auto m vlammen cpging. De rechter haalde de verklaringen van de geneeslrundigen aan en vervolgde tot de jury: Indien gij overtuigd zijnt, dat deze man in een toestand van bevmsteloosheid daar was ge- plaatst of in zulk een toestand daar was neer- geworpen, en dat de auto dadelijk daarop vuur vatte, kunt gij nauwelijks weerstand bieden aan de conclusie, dat de man die het eene deed, ook het andere gedaan heeft. De verdediger trachtte daarna de voorstel- ling te ontwrichten, dat het Rouse erom te doen was geweest, een vreemde te vermoor den en zijn lijk te verbranden, opdat dit voor zijin eigen zou doorgaan. Hij betoogde, dat er niet de minste reden was om aan te nemen, dat Rouse aldus had willen ,,verdwijnen". EEN INBREKER NEERGESCHOTEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd de heer V., die een villa bewoond op den Kontischen steenweg te Edagem (Belgie) door een gerucht gewekt. Hij keek door een gevel- raam en beonerkte een dief, die zich door de opening van den kolenkelder drong. De heer V. loste eenige schoten in de lucht. De schelm vuurde op hem. Toen schoot de heer V. met scherp. De dief verdween in den kelder en sloeg een ruit An van de kelderdeur. Aldus kon hij den deur van den buitenkant openen. De heer V., die dit bemerkte, schoot nogmaals en hoorde den in'breker gev/eldig razen. en vloeken. De boef venbrijizelde de ganglamp en een ruit van de voordeur, maar kon langs daar niet ontsnappen. Hij liep naar de ach- terdeur en stortte daar neer, want hij was door een kogel getroffen geworden. Toen de heer V. beneden kwam, leefde de gewonde nog enkele oogenblikken. Er kwa- men dadelijk buren toesnellen, die de schoten gehoord hadden. De politie werd gewaar- schuwd en de dokter ontboden. Deze kon alleen den dood van den inbreker vaststellen. 'De plaatselijke politie stelde zich in be- trekking met het gerecht te" Antwerpen en spoedig bleek, dat de gedoode zekere Vaji Rooy is, bijgenaamd „Dikke Bob". Op het lijk vond men revolvers, breekrjzers, en ander materiaal. „Dikke Bob" was een bekende bij het ge recht en had onder meer verscheidene brandkastdiefstallen gepleegd. EEN AFGRIJSELIJKE ONTDEKKING. De Warschausche dagbladen berichten het volgende: Een afgrijselijke ontdekking is dezer dagen door de Poolsche politie in't dorp Meschkoff, district Poznansk, gedaan. Het was der politie ter oore gekomen, dat in den veestal van den landbouwer Kantchak reeds vele jaren een vrouw opgesloten zat. Ter plaatse werd door de politie geconstateerd, dat in een hoekje naast het vee een dochter van dezen heer lag. Toen de politie den stal binnentrad vertoonde de ongelukkige, die met slechts enkele lompen bedekt was, geen tee- kenen van vrees. Toen zij aangesproken werd. antwoordde zij niet, en het bleek, dat zij niet in staat was, den zin van het gesprokene te vatten. Toen men haar vroeg op te staan, verroerde zij zich niet; zij bleek het vermogen zich te bewegen, verloren te hebben. De on gelukkige was, tengevolge van het zich ge durende vele jaren bevinden in gebogen hou- ding, zoo goed1 als verlamd. Zij kan zich slechts van haar rechterhand bedienen, om voedsel tot zich te nemen. De ongelukkige werd uit haar gevangenschap bevrijd en naar het ziekenhuis vervoerd. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat zij op 20-jarigen leeftijld door haar verloofde te- leurgesteld was, en sinds dien tijd symptomen van abnormaliteit vertoonde. Zij was in ver- schillende huizen in dienstbetrekking geweest. maar werd overal wegens haar abnormalen geestestoestand ontslagen. Na terugkeer tot haar ouders in het dorp, werd door verschillende „helderzienden" ver- klaard, dat zij van den duivel bezeten was. Zij leed veel aan aanvallen van wilde drift. Zij werd veel geslagen, waarmede men hoopte den duivel uit haar lichaam te verdrijven. Ten slotte wierp men haar in den veestal, waar-zij gedurende 22 jaar onafgebroken op gesloten bleef. EIGEN A ARDIG SCHEEPSON GELUK. Tengevolge van den storm sloeg het Fran- sche stoomschip „Loroa" bij Almeria van zijn ankers De gebroken ketting trof den kapi- teii: en vier man der eqtupage, die m het water werden gesleurd. De kapitein en twee man verdronken. DRANKSMOKItELARIJ. De politie te Dusseldorf is op het spoor ge komen van een omvangrijke alcoholsmokkel- De schrijver Ernst von Reichenau heeft met behulp van vervalschte douanepapieren kans gezien vele duizenden liters bramdewijn zonder betaling van invoerrechten, die 4 Mark per liter bedragen, te betrekken. De schuldige is voortvluchtig. Er is een bevel tot inhechtenisneming tegen hem uit- gevaardigd. WADDINXVEEN. In den afgeloopen nacht heeft een felle brand gewoed in de fabrieken der N V Stoom Meubelfabriek v/h A. Kemp- kes en Zn„ die totaal uitbrandde, terwijl de opslagplaats van den schilder Bijl en die van den manufacturier v. d. Wilde, eveneens ver loren gingen. Door het overslaan van v^k^ vatte de toren vlam der op 10 M. iU-stand o-elegen Ned. Herv. Kerk. Met hehulp brandweer uit Gouda, gelukte het den toren te behouden. Ofschoon de schade nog met nader kan worden opgegeven wordt deze reeds op 1 ton geschat. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Verzekering dekt de schade. WESTDORPE. In de afgeloopen maand hefoben zich in deze g' 'SITjESSSi. Comma. KoewacM. Jannis Casteleijn, van Groede. Michael Schmitt met gezrn, van Brouwers hajosephus Baart met gezin, van Sas ^Gent Suzanna Pleuntje van Kerkfort, van Sa va/n <xent. Vertrokken: Oscarma van Laere, naar Sas van Gent. Jacob Schenkz, naar Ter Neuzen. HOEK. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Jan. Willem Hoogstraate, oud 26 j., jm. en Cornelia de K rJboonen. 2612 Jan. CorneUa Adriana d. van Jan de Bok en van Jacomma Zannie Elodie, d. van Joseph Bernard Dhuy

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 2