ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. B Onderwljzerswoning met Schoolgebouw De Purperen Schaduw No. 8639 WOENSDAG 4 FEBRUARI 1931 71e Jaargang. BINNENLAND. BUITENLAND, FKUILLETOH, ^eem Wyberf/ EDMUND SNELL. TER NEUZENSCHE CO U RANT ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen /1.40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post /1,80 per 3 maanden Erj voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooniitbetaling. Ultgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTI6N: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,20, Grootere letters en clichS's worden naar plaatsrutmte berekend. Handelsadvertentlen btj regelabonnement tegen verminderd tarlef, betwelk op aanvraag verkrrjgbaar is. Inzending van advertentien liefst 66n dag voor de uitgavo. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. SWA AT DER GEMEENTE-EIGENDOMMEN. Burgemeester en Wethouders van TER NBITZEN maken bekend, dat afschrift van den staat van hetgeen naar bet Burgerlijjk Reeht eigendom der gemeente is, tegen be- taling der kosten, ter gemeente-secretarie verkrijg'baai is. "Per Neuzen, den 4 Februari 1931. Burgemeester en Wethouders voomoemd. J. HUIZINGA, Burgemeester. B. X. ZONNEVIJUJ5, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente BAAMSLAG maken bekend, dat zij op Maan- 4ag den 16den Februari a.s., des voormiddags ten Oen ure, ten gemeentebuize btj inschrij- vteg, eoowel in massa of in perceelen (behou- dens goedkeuring) zullen trachten te ver- koofpen: stawnde in den Grooten-Huijssemspolder. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten ge meentebuize. ■aamslag, den 3den Februari 1931. iBurgemeester en Wethouders voomoemd, JOHS. DE FEUTER Pzn., Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. GODSLASTERING. Het Tweede Kamerlid Van Wfmbergen neeft den Minister van Justitie gevraagd: Is de Minister bereid mee te deelen, of de smdere overweging van de bij de behande- Hng der jongste justitiebegrooting zoowel scbriftelijk als mondeling gebouden gedach- tenwisseling over strafbaarsteUing van gods- lastering, ibeschouwd in verband met bet stndsdien voorgevallene reeds tot een bepaalde •cmelusie heeft geleid? IIB VLASINDU STRIE IN VLAANDEREN. De toestand van de vlasindustrie in Vlaan- deren wordt diet den dag bederikelijker, zoo scbrijfl de Brusselsche correspondent der N. R. Crt. Te Gent heeft de Linifere des Flan- dres, welke 450 arbeideiu in dienst had en 14.640 spoelen telde, baar bedrijf stopgezet. Er staan tbans in deze stad zes vlasspinne- rijen stop. Ook in de streek van Kortryk, Roeeelaere en Zele zijn de vlasfabrieken fel beproefd door de oeconomiscbe crisis. In de igroote Gentsche ispinnerjjen is een voorraad vlasdraad aanwezig, waarvan de waarde op honderd millioen francs wordt geraamd. EEN PLEIDOOI VOOR VROUWEN- DIEN STPLJCHT. De staatspresident Moestafa Kemal pasja heeft meldt het Alg. Kbl. in een meis- jesssctoool te Smyrna een redevoering gebou den, die nogal zonderling aandoet in deze tijd, q* millioenen smachten naar ontwapening. door 29) Vervolg.) April was geheel gekleed. „Het spijt me, dat net zoo lang duurde," aeide ze. ,,Maar ik hoorde mevrouw Ken- *ard praten en toen begreep ik wel, dat ze me niet zoo heel erg noodig had. Wat sciheelt er aan, Isobel „Heelemaal niets meer, lieve, dank je. Mijnheer Westerman zegt, dat ik ben flauw gevallen. Hoe vindt je zooiets Diep in zijn hart vindt hij me, geloof ik, een vampier, en vermoedt dat het een lage list was, berekend om hem in het verderf te storten. Maar het was werkeliik een 'bezwijming, dat verzeker ik je en de fout lag bij hem De planter was met gevouwen armen naar den vloer blijven staren. Hij keek nu op. ..Bij mij riep hij uit. „Mijn waarde mevrouw Kennard." Isobel dreigde hem met een beschuldi- genden vinger. „Ja, ik weet wel, dat u zich er uit wilt praten, maar dat maakt in het minst geen verschil." Hij schudde zijn hoofd tegen April. „Ik verzeker u, dat ik geen flauw idee heb van wat ze bedoelt." Er was iets koels in den toon van het jonge meisje, toen ze antwoordde: „U behoeft zich niet op mij te beroepen. Ik weet in het geheel niet. waar u beiden het over gehad hebt." Mevrouw Kennard balanceerde op de Hij betoogde, dat, daar de Turksche vrouwen gelijke burgerrechten met den man eischen, zij ook de plichten tegenover den staat moe- ten aanvaarden, waarvan de geringste is de militaire dienlstplicht. Slechts de bestaande voonoordeelen, zoo verklaarde de' Ghazi, ver- hinderen de vrouw militairen dienst te doen. „In de oudheid vocbten de vrouwen schouder aan scbourier met de mannen en in onze modeme samenleving bestaat geen beletsel voor de vrouwen om soldaat te worden. AARDBEVING OP NIEUW-ZEEblND. De Engelsche draadlooze dienst meldde Dinsdagavond een aantal bijzonderheden over een aardbeving op Nieuw-Zeeland. Men schatte het aantal slaobtoffera op eenige bonderden, maar nauwkeurige ge- gevens waren nog niet beschikbaar. Napier en Hastings zijn ruines geworden. Huizen en bruggen stortten in; hellingen ver- scboven; spoorwegen, telegraaf- en telefoon- lrjnen werden verbroken, terwijl in de haven van Napier een aantal echepen beschadigd werden door een geweldige vloedgolf. Bluffhill, een steile rots vlak bij Napier, is in zee gevallen, en de Rangiaikirivier is versperd door een grondversohuiving. Tegelijk met het uitbreken van branden in de steden, werden de waterleidingen afgeane- den door het breken der toevoerbuizen. De commandant van de marinesloep ..Veronica", die in de haven van Napier lag, heeft onmiddellijik een dieel van de bemanning aan land gezet en de hulpveneening georga- niseerd. Met behulp van de bemanningen van andere scbepen organiseerde hij tijdelijke hospitalen en voedseldepdts. Bovendien zijn een aantal van de meest bulpbeboevende dak- loozen aan boord van de ..Veronica" en andere scbepen genomen. TER NEUZEN, 4 FEBRUARI 1931. KERKEKAAD OF KIES COLLEGE. Bij de gisteren door de led en der Ned. Herv. kerk a.llbier gebouden 10-jaarlijkscbe stem ming over kenkeraad of kiesoollege voor het benoemen van leden van den kerkeraad, be roepen predikanten enz. werden 120 briefjes ingeleiverd. Hiervan waren 17 van onwaarde en spraken zich 52 uit ten gunste van de be staande regeling, n.l. kerkeraad, terwijl 51 deze wilden vervangen door een kiescollege. GOUDEN BRUILOFT. Gisteren berdacht de beer J. Cense, gepen- sioimeerd brieven- en telagrambesteller met zijne eohtgenoote in den kring zijner kinderen en verdere familie zijn 50jarig buwelijk. Het muziekgeizelscbap „De vereenigde werklieden" bracbt aan het juibileerend eohtpaar, waarvan het ook sinds de oprichting de belangstelling heeft ondervonden, een serenade. Ofschoon het friscb weertje was, trofk de fakkelop- tocht van bet muziek veler belangstelling en bracbt dit een ongewone afwisseling in de Gtad. GEMEENTELIJKE ABBEIDSBEURS. Op 31 Januari stonden als werkzoekenden (hetgeen niet altij/d beteekent dat zij werk- loos zijn) bij de arbeidsbeurs ingescbreven: Transport- en losse arbeiders 267; zeelieden 7; timmerlieden 18; metselaars 4; opperlieden 3; betontimmerlieden 3; betonvlecbters 1; schilders 5; grondwerkers 4; sjouwers 6; bankiwerkers 1; electriciens 1; electro-mon- teurs 1; hulp-electriciens 1; machinedrjjvent leuning van haar stoel en vulde opnieuw haar onverzadiglijk cigarettenpijpje. ,,Totdat mijnheer Westerman mij beter inlichtte," verklaarde zij, ,,heb ik me ge- troost met de gedachte, dat de arme Basil gedood was door den geest van dien ver- schrikkelijken aap, omdat hij een heiligen boom heeft laten omhakken. Zie je, April ik redeneerde, dat hoe afschuwelijk het ook was, het spook was gekomen en ge- gaan. Het had zich gewroken en voor zoover jou en mij betrof, hadden we niets meer te vreezen. Toen ik alles overdacht, was ik eigenlijk heel blij in die overtui- ging; het is soms wel eens troostvol om in geesten te aelooven En heel nuchter- weg nam mijnheer Westerman de taak op zich om mijn luchtkasteel in puin te gooien. Hij zeide, dat het vreemde gevoel, dat ik gehad heb, niets bovennatuurlijks was, maar eenvoudig te wijten was aan een opkomend onweer. Nog erger, hij verklaarde, dat Basils moordenaar gezien werd en een man was." „0 riep April uit en haar wangen werden rood van opwinding, „weet u dan wie het is ,,Dat kan ik niet zegaen, vrees ik," zei de Westerman. „Ik heb vanavond pas weer iets naders gehoord." Isobel gaapte. „Maar het is toch een man en dat hij nog op vrije voeten is, maakt het nog on- rustbarender. Ik was al gewend geraakt aan het idee van een spook met een be- paald doel." ,,Een abstract ding met een eoncreet doel, viel de planter haar in de rede. Ze keek hem vast aan. „Ik weet, dat u een overtuigd scepticus bent en weigert om iets te gelooven, dat u niet met uw groote handen kunt betas- ten. maar, niettegenstaande alles wat u verkiest te zeggen geef ik er de voorkeur aan om te gelooven, dat er toch iets on- zienlijks in de heele zaak schuilt. Dat 1; fabrieksarbeiders 42; laudarbeiders 15; bakkerSknechts 1; totaal 381. De aanmeldingen bedroegen: Maandag 222, Dinsdag 207, Woensdag 208, Donderdag 216, Vrijdag 222 en Zaterdag 218. HOOFDSTEMBUREAUX VOOR DE PROVINCLALE STATENVERKIEZING. Door Ged. Staten zijn benoemd met ingang van 18 Februari a.s. voor den tijd van vier jaren tot leden van het hoofdstembureau voor de verkieczing van leden der Provinciale Staten; in den kiestoring Sluis tot leden de heeren A. F. J. Aemoudts; H. van Mazijk; Iz. Brevet en E. F. Jansjiens en tot plaatsvervangende leden de heeren J. N. Metz, P. F. van Over- beeke en H. M. Kerpesteijn alle te Sluis; in den kieskring Hulst tot leden de heeren C. J. Burm; E. Th. Liockefeer; Jos. Maertens en A. C. M. Poppe en tot plaatsvervangende leden de heeren C. J. van de Walle; G. M. Veuigelers en L. F. M. van Waeslbergbe, alien te Hulst. VERLENGING UTKKEERINGSDUUR BU WERKLOOSHEID. In de Maandag gebouden conferentie vein den Minister van Arbeid, Handel en Nijver- beid met de drie vakcentralen over verlenging van den uitkeeringsduur in verband met de crisiswerkloosbeid in 1931, hebben de ver- tegenwoordigers van de vakcentrales als hun oordeel uitgesproken, dat de geheele verlen ging van den uitkeeringsduur voor rekening van de overbeid moet komen. Desgevraagd verklaarde de minister eohter, niet tot verder gaande maatregelen bereid te zijn. Aanvankelijk meende de minister, dat voor de regeling reeds tbans in aanmerking moe- ten komen landarbeiders, metaalbewerkers, textielarbeiders, een gedeelte van het trans- portwezen, sigareninduutrie, glas- en aarde- werken. Voorts zal worden overwogen, of meer bedrijven eventueel in aanmerking kun- nen komen. Als bet vermogen zal worden beschouwd het bezit der werkloozenkas op het eind van 1930, zonder rekening te houden met eventueel oude sebuld aan het Rijk. HET VERKEERSVRAAGSTUK. Door den beer P. H. Geimaerdt, burgemees ter van Sint Jansteen, zijn verschillende bur- gemeesters en secretarissen uitgenoodigd om te Hulst een bespreking te bouden over bet verkeersvraagstuk in Oostelijk Zeeuwscb- Vlaanderen. Deze besprekingen zullen, naar wij uit betrouwbare bron te weten kwamen, loopen over aanleg van een tramnet. Hoogst- waarschijnlijk zullen deze (besprekingen niet vrucbteloos zijn, want volgens onzen zegsman beeft de aanleg van bedoeld net reeds de be langstelling van de Regeering. Intusschen sohijnt de kanaalkwestie weer heelemaal onder in den doofpot te zitten en dat is jammer, of schoon Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen met 'n geschikt tramnet ook ten zeerste gebaat zal zijn. (Zel.) SLUISKIL. J.L Zaterdag bield de varkensverzeker.ing ,„Helpt Elkaar", baar algemeene vergadering in bet lokaal van de Gez. Jacobs alhier. De voorzitter, J. C. Oostdijk, opende de vergadering en heette de 39 aanwazige leden bartelijk welkom. De secretaris-penning- meester werd uitgenoodigd bet verslag uit te brengen over het afgeloopen jaar. Ingekomen was 550,86, de uitgaven bedroegen 309,65, alzoo een goed slot van f 241,21. Nadat de leden van onderzoek hierover hun moet we], anders zouden de menschen het niet zoo lang geloofd hebben." ,,De menschelijke natuur is vrij wel overal het zelfde," zeide Westerman. „Het probleem van leven en dood biedt zooveel moeiliikheden, dat het meerendeel van ons iets dat we niet precies begrijpen gaame toeschrijven aan iets geheimzin- nigs. dat boven onze opvatting gaat". Mevrouw Kennard nam de cigarette- pijp van tusschen haar lippen. ,,Dat klinkt nu allemaal heel aardig"^ merkte ze op, ,jnaar ik laat me niet tot tegenspraak verleiden. Het interessante feit blij ft bestaan, dat u den eenigen geest, die me ooit heeft rust gegeven, verjaagd hebt en mij hebt laten zitten met de mededeeling, dat mijn man werkelijk een levenden vijand had. Dat is afschuwelijk Ik weet, waarom 'n geest in dit geval had kunnen dooden, maar ik heb er geen flauw idee van, waarom een schepsel van vleesch en bloed zulk een misdaad zou begaan. Ik kan alleen maar veronderstellen, dat het de daad was van een waanzinnige en in dat geval kan hij heel goed terug komen en ons allemaal slachten." April huiverde. Isobel Wat een afgrijselijke ge dachte." ,,Dat weet ik welNu zie je ook, waarom ik flauw viel. Ik had een ellen- digen ochtend. De schok van den dood van Basil, gevolgd door het besef, dat hij vermoord was, bleek te veel voor me te zijn. Je weet, hoe diep-ellendig ik was. Ik kon niet in mijn kamer blijven, ik dacht te stikken. Na de thee besloot ik om al mijn kracht bij elkaar te rapen en net te doen, alsof er niets gebeurd was. Ik weet heel goed, dat ik er iedereen mee ergerde in de eerste plaats jou, April. Je hoeft heeelemaal je hoofd niet te schudden. Je vond me eenvoudig walpelijk. Mijnheer Flavin kwam en ergerde zich ook. En wat mijnheer Westerman betreft, die be- I weert vrouwenluimen heelemaal niet te begrijpen, de hemel mag weten wat hij denktHet lukte haar om tegen den planter te lachen. ,,U zult heusch hier moeten blijven slapen. In een noodtoe- stand als deze, ben ik niet van plan op een inlander te vertrouwen." ,,In orde", zeide Westerman. „Ik zal mijn barang laten komen." Op dat oogenblik kwam Flavin de trap op. ,,Pffriep hij uit. „Ik stik Weet je, ik heb uren naar dien kerel moeten zoe- ken. Maar ik heb hem gevonden en hem voorzien van een buks en ammunitie. Hij zal dadelijk hier zijn." Hij woei zich koelte toe met zijn tropen- helm. ,,We zijn u zeer verplicht voor al de moeite, die u voor ons doet", zeide Isobel. „Geef mijnheer Flavin wat te drinken." De assistent hier zijn 'hand op. ,,Neen, dank u wel. Voor mij geen al cohol deze dagen". ,,Kom. eentje kan geen kwaad", hield de planter vol. ..Misschien niet. Maar ik waag mij er niet aan. Jij bent de laatste, die moest trachten mij van het rechte pad af te brengen. Weet je niet meer, wat je van- ochtend tegen me gezegd hebt Westerman lachte. ,,Dat zweeft me vagelijk voor, maar je hoefde mijn woorden niet zoo letterlijk op te vatten. Probeer dan een biertje Flavin capituleerde en belde om Man- Seng. Hij ging zitten en trok zorgvuldig zijn broekspijpen recht. ..Alles is rustig op de onderneming", vertelde hij. ,,Ik moest een paar woorden van troost tot een mandoer richten, die had het wat te kwaad." Westerman grinnikte. ,,Dat was Kwang-Lo", opperde hij. ,,Zoo is het, o koning Het was Kwang-Lo." goedkeuring te keirnen gaven, werd over- gegaan tot verkiezing van twee aftredende bestuursleden, de heeren Jac. de Visser en Aug. de Coninck, welke beiden met groote meerderiheid van stemmen herkozen werden. Alsnu volgde de bespreking over de uitkee- ringsom, welke gehandhaafd bleef als vorig jaar, zijnde 60 en 50 cent per K.G., eveneens het spuiten zal zijn geiwoon verloop blijven behouden als voorheen. De contributie blijft 30 cent per varken en per maand. Het knip- pen is vervallen, docb daartegenover zfm de leden verplicht alle in hun bezit zijnde var- kens te verzekeren. Twee of meer varkens kunnen maandelijks bij- of afgescbreven worden. Nadat eenige huishoudelijke werk- zaamheden behandeld werden, dankte de voor zitter alle opgekomen leden, den wenk gevenJde deze vereeniging zooveel mogelijk met klem aan tebevelen bij alien die voor lid of donateur in aanmerking kunnen komen. ZAAMSLAG. De heer J. Jansen, hoofd der openbare sohool in den Groote Huissenspolder is met ingang van 1 Februari j.l. op wachtgeld ge- Bteld. SAS VAN GENT. Gemeenteraad. In de openbare vergadering van den ge meenteraad, gefbouden op Dinsdag 3 Febr. 1.1., ten half zeven, werden de volgende besluiten genomen. Tot leden van de Comimissle tot wering van schoolverzuim werden herkozen de aftredende leden, n.l. de heeren J. van Leemiput, H. de Caluiw6, C. A. Aersen, P. Venmoet, E. J. Midhielsen, Ailfr. J. Bockstaal en P. C. van Hecke. Herbenoemd werden de volgende leden in de Commissie van aanslag voor de Rrjks-inkom- stenbelastingde heeren Ed. Geimaerdt, A. A. Marquinie, H. O. M. Coene en B. C. Puylaert. Tot leden van het stembureau voor de Pro- vlnciale Staten werden gekozen de heeren P. A. Neeteson, tot plaatsvervangend voorzit ter en lid; A. A. Marquinie en J. de Leux. Als eerste plaatsvervangend lid werd gekozen de beer F. Stubbe, secretaris en als tweede plaatsvervanger de heer de Mul. Voor den gemeenteraad werd als eerste lid en plaatsvervangend voorzitter aangewezen de heer P. A. Neeteson, als eerste lid de heer C. C. de Mul en als tweede lid de heer A. StouthameT. Tot plaatsvervangende leden werden be noemd de heeren F. Stulbbd en P. IJsebaert. In afwijkinig van het voorstel van B. en W. om aan de beide stadsreinigers 50 toelage te geven voor voeding van bun trekhonden, werd een voomtel van den heer De Leux aan- genomen, inhoudende aan den stadswerkman Aarssens 50 toe te kennen en aan den twee- den stadsreiniger E. van Ham over 1931 een toelage van 100, over 1932 van f 75 en over 1933 van 50. Besloten werd aan de R.K. Meisjesschool 80 voorsdhot op de gemeentelijke vergoe- ding overeenkomstig art. 101 der L. O. Wet 1920 te verleenen, zijnde f 1035,22 en aan de R.K. Jongensschool f 906,28. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten aan de bijzondere soholen weer culbsidie te verleenen voor het geven van on- derwijs in de Fransche taal op gelijken voet als aan de openbare school. Naar aanleiding van een missive van den Commissaris der Koningin werd besloten f 25 Wybert vervangt het gorge!- drankje. Wybert beschermt U tegen verkoudheid en infectie Daarom dagelijks Wybert t In origin dooz*n a 25, 45 en 65 cts. (Ingez. Med.. op de begrooting te brengen voor onderricbt der gesmeente-polltie. De voorgestelde wijziging in bet stroom- leveringscontract met de P.Z.E.M. voor de Zandstraat werd aangenomen. De stroomprijs voor die wijk wordt met ingang van 1 Jan. 1.1. teruggebracht van 55 cent op 39 cent. De stroomprijs voor kracht blijft gehandhaafd op 25 cent per K.W. Een verzoeklschrift van L. Warrens am af- werking van de stoep voor zijn woning aan de Westkade wordt op voorstel van den beer Versohaffel gerenvoyeerd naar B. en W ter fine van afdoening. Het verzoeikschrift van CI. Remery te Westdorpe om vermindering van den cijns- pacht voor het gedeelte erfpachtsterrein waar- op een loods gebouwd is, wordt aangenomen en gebraeht van 15 cent op 10 cent per M2. De verzoekschriften ingediend door de Ned. Vereeniging van Fabrieksarbeiders en van de R.K. Nederl. Fabrieksarbeidersbond om naast de werkverschaffing ook een steunregeling in het leven te roepen wordt geisiteld in handen van B. en W. Aangenomen wordt een voorstel van B. en W. om de bestratingen van de Withelminalaan en de Bmmalaan te vemieuwen. In verband daarmede wordt besloten een geldleening te sluiten van 30.000 tegen hoog- stens 4 y2 percent en een jaarlijiksche aflos- sing van 500. Het verzoekschrift van de R.K. Worung- bouwvereeniging „Volksbelang" alhier am 1500 M2. gemeentegrond in erfpacht en om een voorsdhot van 22000 tot het bouwen van 10 arbeiderswoningen aan het Dijikje wordt aangenomen. Een gelijikluidend verzoekschrift van de- zelfde vereeniging om een voorsdhot van f 12800 voor aankoop van grond en het stich- ten van 5 arbeiderswoningen in De Zandstraat wtordt met 5 tegen 1 stem v66r, die van den beer De Leux, van de hand gewezen. Verschillende voorgestelde wijzigingen in de begrootingen voor 1930 en 1931 worden zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd Een verzoekschrift van den heer De Leux am 150 uit te trekken voor het aansdhaffen van kruiwagens ten dienste der werkloozen, te werk gesteld bij de gemeente, wordt aan genomen. Het voorstel van den Burgemeester, als hoofd der politie om in de politie-verordening een clausule op te nemen waarbij het mas- keeren voortaan verboden wordt, vindt geen genade bij den raad. In verband daarmee zal Camaval ook dit jaar worden toegestaan. Afgewezen wordt een voorstel van den heer De Leux am naast het B. Armlbestuur een commicsie van advies uit den raad te benoe men. Na rutm 5 uur lang te hebben beraadslaagd, wordt de vergadering te 12% uur door den. voorzitter gesloten. ,,Dien zeg ik op bij de eerste gelegen- heid de beste", zeide de planter. ..Hij heeft nooit gedeugd." De schok, die Flavins geheugen weer normaal had gemaakt, had hem blijkbaar ook in een prettiger stemming gebraeht, want hij begon een aardige anecdote over den mandoer en deed zijn verhaal verge- zeld gaan van een joligen glimlach, die ook de anderen aan het lachen maakte. Toen het uit was, ging Isobel weer terug naar haar langen stoel en voor den eersten keer stak ze geen nieuwe ciga- ret op. ,,Ga toch zitten," smeekte ze, ,,en pro- beer het jullie gemakkelijk te maken. Je gaat toch niet weer naar bed, April ,,Neen". zeide het jonge meisje, ,.Ik vind het ellendig om het te bekennen maar ik durf eenvoudig niet ,,Als je zoo bent, moet je je bed maar in mijn kamer laten zetten dan zullen we samen beven." ,,Zeg eens," merkte Flavin ineens op, zonder eenige aanleiding. ..Weet jullie. dat het morgen Zondag is De hoeken van mevrouw Kennards mond zakten naar beneden. ,.Ik heb een gevoel, of het al Zondag is Mijnheer Flavin, we zijn allemaal in den put. Wat mogen we doen, om die beprafenisstemming te verdrijven 1" De assistent breidde zijn handen uit. „Dat moet u niet aan mij vragen. Wes terman is nu de toewan-besar op de on derneming." ,,Als jullie het mij vraagt", antwoord de deze langzaam, ,,dan zou ik een kalm spelletje bridge voorstellen." (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1