ALGEMEEN NIEUWS- C.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. Oe Purperen Schaduw No. 8637 VRIJDAG 30 JANUAKI 1931 71 e Jaargang. BIHNENLAN0, BU1TENUO. FXTIII.I.KT09. EEN „GESLOTEN" GEMEENTE. I TTOifffiW** -/• ->^ar<r^. -v^-rairag.--. >-. - x 7 ■MHSESnSOBK eSMBHBNHMBSfi BSBsassssnaHBnaMRaManMM JRONNEMENTSPRIJ3: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Bulten Ter Neuzen fr. per post f 1.80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerlka 2,25, overige lan den 2,60 prnr 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet bvltenland alleen bti vooruitbeteling. Ultgeefstcr: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0.80 Voor elken regel meer /0,2O. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien by regelabonnement tegen verminderd tarlef, hetwelk op aanvraag verkrtigb^er is. Tnzendlng van advertentien llefst Wn dag voor de oftgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. DAN MAAK EEN VROUWELIJK HOOFD. Men schrijft aan bet Alg. Hbl.': Omdat zich voor de betrekking van hoofd der o. 1. school te Terkaple (Fr.) geen manne- lyke sollicitanten aanmeldden, roepen B. en W. tbans ook vrouwelijke gegadigden op. IKE OVERVAL TE NJEUWE NIEDORP. De burgemeecter van de gemeente Nieuwe Nledorp looft een bedrag van 1000 uit aan hem of haar die aanwijzingen geeft aangaan- de de daders van den overval op den heer H. Schoorl, kassier der boerenleenbank aldaar, in den nacht van 23 op 24 Januari, welke tot gevolg zullen hebben het geheel of gedeel- telijk tot klaarheid brengen van 't gepleegde felt. Bij gedeeltelijke klaarheid stelt de bur- gemeester het dan uit te keeren bedrag vast. Ilet gemeentebestuur van Kloosterburen (Gr.) hseft, met toepassing van art. 49 lid I van het Motor- en Rijwielreglement, alle we- gen in die gemeente tot 1 April 1931 gesloten verklaard voor motorrijtuigen met grooteren wieldruk dan 600 K.G. De Bond van Bedrijfsautohouders in Neder- land hseft zich naar aanleiding van deze be- slissing tot Gedeputeerde Staten van Gronin- gen gewend om op de emstige gevolgen daar- van te wijzen en aan dit college verzocht, met toepassing van lid 3 van art. 49 van het Motor- en Rijwielreglement, te bevorderen, dat maatregelen worden getroffen, waardoor zoo fc-poedig mogelijk alle in de gemeente Klooster buren aanwezige wegen, die zulks toelaten, weer op de normale wijze voor het automo- bielverkeer worden opengesteld. DE ENGELSCHE IlEGEERING EN HAAR WET OP DE ARBEIDSGESCHILLEN. Op het laatst van de vorige week liepen er, schrijft de N. R. Crt., in Engelsche politieke kringen onheilspellende geruchten over een ophanden zijnde crisis en ontbinding van het Lagerhuis. Men beweert vrij stellig dat het tusschen MacDonald en Lloyd George, den leider der liberalen, op wier knieen het lot der regeering rust, tot een breuk was gekomen. Dit is niet waar gebleken, want de twee spra- ken elkaar juist toen vriendschappelijk en Lloyd George scheidde met de toezegging dat eijn partij aan MacDonald noch in zake de werkloci heid noch wat betreft het wetsont- werp tot wijziging van de wot op de arbeids- geschillen onoverkomenlijke moeilijkheden zou bereiken. De liberalen hebben daarop het be- sluit genomen over de werkloosheid een eigen motie in te dienen. die niet het karakter van een uiting van wantrouwen zal hebben en hen in staat zal stellen. zich buiten een motie van de conservatieven te houden. welke wel wan trouwen uitspreekt. Verder is hun meerderheid te rade geworden eveiteens niet mee te doen, wanneer er over de tweede lezing van het door EDMUND SNELL. 27) (Vervolg.) ,,Dat klinkt prachtig", antwoordde Westerman wat zwaar op de hand, „maar is ze daarmee betaald „Dat hangt er van af", zeide Isobel, ,,van het inkomen en... van de japon. Die ik nu aan heb is bijna de oorzaak van ons faillissement geworden. Basil heeft er een vreeselijke scene over gemaakt. Hij wou, dat de winkel haar terug nam, maar daar- van was natuurlijk geen quaestie. En daarna werd hij woedend iederen keer, als hij het ding zag. Ik durfde het nooit dragen. Weet u waarom ik het vanavond heb aangetrokken Westerman schudde zijn hoofd. „Omdat, mijn beste man, ik eindelijk vrij ben. Nu ergert u zich. U vindt, dat ik me in rouwgewaad moest hullen en asch op mijn hoofd strooien en al die idiote dingen doen, die we gelooven, dat fob deed, alleen maar omdat Basil er niet meer is. Op mijn manier spijt het me van Basil, maar er is een duivel in me, die me influistert om mijn beter gevoel te verstik- ken in een heele reeks van gekke dingen. Als er een komedie in de buurt was, dan geloof ik heusch, dat ik er vanavond zou zijn heengegaan. Als ik ging tobben, dan zou ik altijd denken over den dood en over het gluiperige schepsel, dat mijn man vermoord heeft en dan zou ik toch zoo'n wanhopigen angst krijgen. Dus u ziet", voegde ze er bij met een stem, die een na- derende huilbui deed vermoeden, „dat ik wetsontwerp tot wijziging der wet op de ar- beidsgeschillen gestemd wordt. Men weet dat de arbeidersregeering met dit wetsontwerp weer een verkiezingsbelofte ge- stand doet, namelijk om den toestand van v66r de groote algemeene staking in Engeland vrij- wel te herstellen. Na die revolutionaire sta king, ondernomen om de toenmalige regeering te dwingen zich achter de eischen der stakende mijnwerkers te plaatsen, hebben de conserva tieven bepalingen gemaakt om zulk een be- weging voortaan als onwettig te brandmerken, ambtenaren het recht tot aaneensluiting in vakvereenigingen te ontzeggen, te verhinderen dat de fondsen der vakbeweging voor de poli tieke doeleinden van een partij aangewend werden en zoo meer. De arbeidersregeering breekt dit door conservatieven opgerichte bolwerk weer 2'n et meerendeel der liberalen zk.> ste. ing in tweede lezing over dat on.werp zal onthouden. Maar er is een dozijn of daaromtrent dat er anders over denkt en hun aanvoerder is de geziene Sir John Simon, de vermaarde politicus die voorzitter van de commissie voor de hervorming der Brit ch-Indische bestuursreereline- is geweest en de groote advocaat. Woensdag heeft hij in het Lagerhuis MacDonalds nieuwe wet als een ergerlijke partijmaatregel gegeeseld. Hij zette uiteen dat een revolutionaire staking als die van 1926 erdoor gowettigd zou worden. Het vervoer kan stilgezet worden, de proviandtoe- voer naar Londen kan afgesneden worden, en als de rechter na het uitbreken van zulk een beweging mocht beslissen dat zij onwettig is, is het te laat. Hij verklaarde zich dus tot tegenstander. De liberale whip verwacht dat stellig geen dozijn liberalen en mogelijk heel wat minder Sir John Simon zullen volgen, maar niet al zijn partijgenooten zijn zoo optimt tisch. Som- migen stellen hun aantal op twaalf of veertien. B:j de tegenwoordige constellatie kunnen echter wel 20 liberalen met de conservatieven tegen de wet stemmen zonder dat de regee ring nog gevaar voor een nederlaag loopt. En dan heeft Lloyd George nog altijd het redding- middel bij de hand om een vendeltje van zijn aanhangers als hulptroep voor de regeering te verzamelen en hun opdracht te geven met de arbeiderspartij v66r de wet te stemmen. Dan is alle gevaar bezworen. Zoo is dan te verwachten dat de regeering er opnieuw door zal rollen. Toch is het schouwspel dat de liberale partij in haar verdeeldheid andermaal te zien geeft, weinig verheffend voor haar prestige bij de kiezers. De houding van Lloyd George geeft den conservatieven weer een geducht wapen tegen de liberalen in de hand, want zij zullen niet nalaten bij latere verkiezingsveldtochten het land eraan te herinneren dat de lauwheid van den liberalen leider het wet worden van een maatregol welke voor revolutionaire be- wegingen het pad effent, mogelijk heeft ge maakt. Lloyd George schijnt echter, wegens den berooiden toertand van de partijkas, alles liever te willen dan een spoedige algemeene verkiezing. Het is echter een taktiek die zijn partij later duur te staan kan komen. TER NEUZEN, 30 JANUARI 1931. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Het indlenen van een voorstel betreffende een speciale regeling voor oaders terming van valide werkloozen was aanleiding, dat de voor zitter den gemeenteraad tegen Woensdag- alleen maar een spelletje speel van „net doen, alsof" Een langdurige stilte volgde, terwijl de planter met zijn vinger langs den rana van zijn glas streek en een tjitjak uit zijn schuilplaats op den wit-geverfden muur kroop en tegen het licht knipoogde. ,,lk ben blij, dat het maar een houding van u is", zeide Westerman eindelijk. ,,Wat mijn persoonlijke gevoelens tegen- over Kennard ook geweest mogen zijn, ik ben blij, dat we meer of min de strijdbijl hebben begraven, eer hij stierf. De om- standigheden waren er niet naar om vriendschap te sluiten, maar het was even- min waarschijnlijk, dat we doodsvijanden zouden zijn geworden." En toen deed mevrouw Kennard iets, wat Flavin heelemaal van streek zou heb ben gebracht, als hij het had kunnen zien, ze barstte in snikken uit. Westerman, die nu in den toestand was gekomen, waarvoor hij den heelen och- tend al bang was geweest, wandelde ver- drietig heen en weer en trachtte belang- stelling aan den dag te leggen voor de nieuwe etsen, die den wand versierden. Hij had in het minst geen lust om Isobel te troosten. Om te beginnen was hij bang voor haar; en bovendien vertrouwde hij zich zelf niet. Een vrouwenhater te zijn was op Westermans leeftijd niet anders dan een houding, hij zou geen man zijn geweest, als hij geen oog had gehad voor de qevaarlijke schoonheid van Kennards weduwe. Ze was heel soepel in haar be- wegingen, ze had iets buitengewoon boeiends; zij slaagde er zelfs in om be- koorlijk te huilen Ze keek eindelijk weer op en hij zag een betraand gezicht, dat zoo lief was, dat hij inwendig begon te vloeken. Ze gleed van haar stoel en liep op hem toe. ,,Vergeef me maar", smeekte ze. „Ik avond ecu ongewoon tij-dstip had bijeen- geroepen. Hij open.de de vergadering met een toespraak, waarin hij de beste wenschen uitte voor het welzijn der gemeente en wees met erkentelijkheid op verschillende besluiten die in het afgeloopen jaar zijp genomen, met be trekking tot havenuitbre'ding, voortgezette verbetering van woningtoestanden, het door- zetten van het waterleidingplan, die met be trekking tot verdere verbetering van straten, weike reeds voor een belangrijk deel is tot stand geibracht. In dat opzicht zal nu de noodige aandaoht aan de buurt Sluiskil wor den gewjjd. Reeds de volgende week zal de commissie van bijstand voor de gemeentewer- ken die buurt bezoeken, teneinde plaatselijk verschillende voorsteilen en denkbeelden die aan de hand zijn gedaan plaatselijk te onder- zoeken en te bespreken. Het afgeloopen jaar was voor zeer velen in de gemeente niet on- gunstig, al moet thans worden erkend, dat de mgetreden malaise ook niet over ons voorbij- ging, maar zijn invloed doet gelden, en in het b'jzonder is dit het geval met het landbsbou- wend deel der bevolking. Het verlossende woord is in deze nog niet gesproken. Al is er geen reden voor optimisme, zoo mag men zich naar sprekers meening ook niet verliezen in overdreven pessimisme. Het doel moet er ook op gericht zijn de koopkracht der bevol king te behouden, opdat de onder-consumptie niet grooter worde en dit de malaise nog ver- ergert. Hij eindigde met de hoop, dat God ons genadig zal mogen zijn, ook ten opzichte van de aanweizige ziekte en dat zoowel voor dezen raad als voor dien welke dezen in den loop van het jaar zal opvolgen een rustig be- stuur mogelijk zal zijn. O.m. is voor kennisgeving aangenomen een adres van G. F. P. van der Peijl e.a. om uit- voering te geven aan de voorgenomen verbe tering van de rioleering van het lage stads- gedeelte, ter voorkoming van over'Strooming bij hevige regenbuien, op grond, dat dit bin nen afzienbaren tijd tot stand zal komen. (In besloten vergadering is daarover weer ge sproken.) Door den heer Colsen was schriftelijk een voorstel ingediend tot het benoemen eener raadscommissie met speciale opdracht de be- hoeften van Sluiskil onder de oogen te zien. Ondanks de toezegging van Burg, en Weth. handhaafde hij dit voorstel, omdat het college dat reeds vroeger beloften aflegde naar zijn meening in verzudm is en daar voor verbete ring van toestanaen veel grondwerk te ver- richten is, dat thans door werkloozen zou kunnen worden gedaan. Ook aan de wenken van meerdere leden, om z'ja voorstel in te trekken als zijnde dit thans overbodig, wilde hij niet voldoen en verlangde stemming. Aan- gezien het voorstel daarvoor echter niet vol- doende werd ondersteund, moest het vervallen. Verkocht werden 5 perceelen bouwgrond aan de Westzijde der Burgemeester Geill- straat, zoodat daar alle beschikbare grond verkocht is. Aan W. Naeije werd ver.gunning tot het maken van een beerput in gemeente- grond geweigerd, omdat verzoeker zich op andere wijze zelf kan helpen. Aan hem, zoo wel als aan R. M. Venmast werd afwijking j van art. 10 der Bouwverordening verleend. Met de N.V. P.Z.E.M. te Middelburg werd een overeenkcmst gesloten voor straatver- lichting aan den Koedijk. Tot gemeentegeneeaheer voor de kom der gemeente werd benoemd de heer W. W. Stevens, arts te Ter Neuzen, met 7 stemmen; op den heer P. C. Pols, eveneens arts aldaar werden 5 stemmen mtgehracht. Herhenoemd werden tot leden der commi3- sies tot wering van schoolverzuim voor de had me zoo graag goed gehouden. Maar de spanning was ook zoo groot, vooral als ik er aan denk, wat zijn dood veroor- zaakte. li weet het wel, niet Hij ontweek haar blik. ,,Als ik dat wist, mevrouw Kennard, zou ik heel wat geruster zijn Zij kroop tot vlak bij hem. „De aap heeft het gedaan fluisterde ze. ,,Er was een kwade geest hier op het erf. Ik voelde het, toen ik in den tuin was. Een vrouw in Londen heeft me eens verteld, dat ik mediamiek was. Den hee len avond dreigde er iets in het huis, een loerende geest. Basil had dien boom niet moqen aanraken". De planter schudde zijn hoofd. ,,Ik zou u qraag gelooven, mevrouw Kennard," zeide hij, ,,maar dat sombere gevoel kwam aoor de dreigende onweers- bui en het wezen dat uw echtgenoot doodde, was een man." Ze hieid haar adem in. ,,Dus u weet het Westerman knikte. ,,Ik weet, dat het een man was. Flavin zag hem van uit den tuin. Alimah, het inlandsche meisje, weet wie het is. Van avond denk ik, dat Barnes zijn naam wel zal hooren". Ze uitte een schellen kreet en viel in zwijm aan zijn voeten. HOOFDSTUK XIX. Denis Westerman, die het lijk van den administrateur van de Baniak-Harap on- derneming, zonder een bepaald gevoel van afgrijzen, genaderd was, deed een stap achteruit van schrik, toen hij opeens naast de bewustelooze vrouw stond. Hij had tranen verwacht, hartstochte- lijke huilbuien, die op zich zelf al erq ge- noeg voor een man zijn, die zich zelf niet kom en voor Sluiskil de aftredenden, met uit- jondering van den heer L. J. de Vries, die voor de categorie waarvoor hij zitttng had niet meer in aanmerking kon komen en die vervangen werd door den heer W. D. de Vries. Vastgesteld werden begrootingswijzigingen en ontheffingen wegens schoolgeld en honden- belastinig. i Ten slotte kwam in behandeling een voor- J stel van Burg, en Weth., naar aanleiding van het advies der daartoe benoemde raadscom- i missie, om in verband met den crisistoestand een afzonderlijke commissie in te stellen voor het cndersteunen van valide uitgetrokken werkloozen. Be thans vastgestelde regeling kcant vricwel avereen met die welke vroeger in het lev en is geroepen als gevolg van de oorlogstoestanden en die in 1926 is opgeheven, voomamelp'i onder aandrang van Gedep. Sta ten, die van oordeel waren dat niet meer van een crisistoestand kon gesproken worden en daarom de ondersteuning van behoeftigen moest geschieden door de daarvoor aange- wezen gewone colleges, te Ter Neuzen het Burgerlijk Armbestuur. Hierbij kan worden aangestipt, dat ook nog later tegenover die meening van Ged. Staten van bestuurscolleges te dezer plaatse .is betwist dat de crisistoe stand althans die in het havenbedrijf niet meer zou bestaan, dat die integendeel nog steeds voortduurde. Ondertusschen kwam er sinds '26 wel eenige werkverruiming, het vorig jaar zelf in ruimte mate, door den fe.briekboviw te Sluiskil en verminderden de bedragen die wegens werkloozensteun behoef- den te worden uitgekeerd sterk. Niettemin werden telken jare van wage de zijds der S. D. A. P.-fractie pogingen aangewend om de werkloozen bij het Burgerlijk Armbestuur weg te krijgen, zij het ook, dat dit college voor de werkloozen een afzonderlijke regeling had getroffen en hen ook afgescheiden van de gowone armen behandelde. Nu bij de laatste begrooting werd met het oog daarop voor- gesteld omzetting van het Burgerlijk Armbe stuur in een inrichting voor Maatschappel .ik Hulpbetoon. Voor dat denkbeeld was blijk- baar geen meerderheid aanwezig, maar toch scheen er wel een kentering te zijn in de meer derheid die in het jaar 1926 had gestemd v66r intrekking der steunregeling, hetzrj men dit deed onder den drang van Ged. Staten, die gedreigd badden daarvoor geen gelden op de begrooting te zullen toestaan, dsn wel cmdat men naar eigen meening van oordeel was, dat die regeling behoorde te worden beeinidigd. Althans goedgevonden werd, dat een commissie, waarin zitting hadden ver- tegenwoordigers der verschillende politieke fracties zitting hadden, deze zaak eens nader onder de oogen zou zien en een voorstel doen. Onder voorzitterschap van dan wethouder De Jager bestond deze commissie uit de heeren Verlinde, Colsen, Hamelink en Bedet. Voor zoover uit de stukken en de beraadslagingen is geibleken, achtte die commissie, met uitzon- dering van den heer Bedet, een andere rege ling noodig. Burg, en Weth. hebben zich met de meerderheid der commissie vereea'gd en een daartoe strekkend voorstel ingediend, dat men hoopt dat de goedeuring van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Landbouw zal verwerven en waarbij er dan ook op ge- hoc.pt wordt voor de steunuitkeeringen een rijksbijdrage te zullen ontvangen. De steun is bepaald op 10 per week voor gehuiwd en ongehuwde kostiwinners, benevens fl per gezinslid; voor kostgangers 8 per v/eek. Hierbij va.lt echter in aanmerking te nemen, dat het steunbedrag nimmer hooger j mag zfa dan 65 van het grondloon dat zij j bij 48-urige arbeidaweek zouden kunnen ver- (Ingez. Med.) gecchikt vindt voor de rol van trooster; maar hierop had hij zeker niet gerekend. Om te beginnen was het nooit bij hem opqekomen. dat Isobel zou kunnen flauw vallen, en dan had hij ook zoo'n vaag ver moeden, dat flauwvallen niet meer in de mode was. In uiterste wanhoop riep Westerman zoo hard hij kon om den huisjongen en een vermoeide stem antwoordde hem uit de kamer van April. ,,Wat is er. mijnheer Westerman ,,Bent u daar, juffrouw Gould Me vrouw Kennard is flauw gevallen. Kunt u even hier komen ..Niet direct; ik liq al in bed." De p'anter kreunde. Hij zou haar moe- ten optillen; daar was niets aan te doen. ..Maakt u zoo gauw moqelijk voort", riep hii teruq en hij gordde zich aan voor de taak, die Flavin vier en twintiq uur te voren vol vreuqde zou hebben vervuld, al had het hem zijn baantje moeten kosten. Isobel, die qedeeltelijk op de kale plan- ken en qedeeltelijk cp een tiigervel was terecht gekomen, was een beklaqenswaar- dig hoopje mensch en de meest hardvoch- tige moest er wel door bewogen worden. Het wazige, korte jurkje van zwart crepe marocain," met de bleek gouden versierin- nen, voegde zich zoo goed om het kleine lichaampje, dat een volmaakt gevormd been, gehuld in een ziiden kous van ge- brand goud en een nouden schoentje, ge heel te zien kwam. Een arm had ze onder zich opgetrokken, maar de andere arm was goed te zien, veel te goed, vond Westerman. Hij liet zich op een knie vallen en tilde haar op. Toen hij zich weer oprichtte streek een losse krul lanns ziin wang en een heel zacht parfum prikkelde ziin neus- oaten. Ze was heel warm en h'rht; haar donkere haar deed de wonderlijk-mooie dienen, dat voor transportarbelders is vast gesteld op f 19, voor bouiwvak- en fabrieks- aroeoders op 18 en voor landanbeiders op f 15 per week. Van de inkomsten, zoo van den uitgetrokkene zelf als van de leden van zijn gezin wordt twee derde in mindering gebracht op z/m steunbedrag. De steunregeling zal eindigen 1 Juli 1931. Het voorstel gaf aanleiding tot breedvoe- rlge besprekingen. Het werd bestreden door den heer Bedet, die het cnnoodig vindt. De tegenwoordige regeling voldoet z.i. opperhest; de door het Burgerlijk Armbestuur ingevoerde regeling is in sommige opzichten beter dan de thans voor.gestelde; indien de normen niet vol- doende worden geacht, dat men dit dan te kennen geve. Hij acht het niet fair, het Bur gerlijk Armbestuur, dat nu sinds 4 jaar dat werk doet, het nu te ontnemen om het aan een ander op te dragen. De heer Scheele kan ook wel iets gevoelen voor die stelling, maar acht tooh een afzonderlijke commissie beter; op de tegenwoordige regeling staat toch het stempel, dat de menschen bij het armbestuur terechtkomen. Ook de heer Verlinde verklaar de zich vdor het voorstel; de omstandigheden zijn nu sinds '26 weer veel veramderd. Het werd voorts ook verdedigd door de heeren Colsen en Van Aken .terwijl de heer Dekker, lid van het Burgerlijk Armbestuur, de werk loozen daar graag kwijt is. De heer Hame link bestreed de stellingen van den heer Bedet en bepleitte verschillende wijzigingen, die de groote gezinnen ten goede zouden komen. De heer Van Driel verklaarde dat het voorstel feitelijk voor hem onaannemelrjk was, doch hoopte dat het door amendeeriag zou verbete- ren. Va.n de door den heer Hamelink voor- gesteide amendementen werden enkele door Burg, en Weth. overgenomen, o.m. om de uit- keering voor gezinsleden te stellen op 1, - In piaats van 75 cent. Verworpen werden zijn voorsteilen om de eerste 3 inkomsten niet voor aftrek in aanmerking te nemen en die tot verhooging van de loon-normen. Ten slotte werd bepaald, dat de commissie zal bestaan uit 2 leden benoemd door den raad, 1 door Burg, en Weth., 1 door den Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, 1 door den Ter Neuzenschen Besturenbond, 1 door den R. K. en 1 door den Chr. Bssturen- bcnd, terwiji de Directeur der Arbeidsbeurs er als adviseerend lid deel van zal uitmaken. In afwijking met het oorspronkelijke voorstel van Burg, en Weth. zullen de vertegenwoor- digers der organisaties volledig de vergade- r.'ngea van het college kunnen bijwonen en zich ever de te behandelen zaken kunnen uit- spreken. Aan Burg, en Weth. werd maohtiging ver leend inst'hrijvingen te vragen voor het aan- schaffen eener nieuwe beerschuit. De heer Verlinde wenschte nog ingelicht te worden omtrent den stand der rioiesrings- kwestie. De voorzitter schorst daartoe de openhare vergadering, om daarover in be- sloten vergadering de bespreklng voort te zetten. huid nog blanker schijnen en het geritsel van haar zijden kleeren, zichtbaar en on- zichtbaar gedragen, gaven hem een rilling van genot. Hij bleef staan in het midden van de kamer en trachtte uit te maken in welken stoel hij haar zou neervlijen, toen hij op eens merkte, dat de zijden franje der wim- pers omhoog werd geslagen en dat haar oogen op dat oogenblik onschuldige kinderoogen naar hem opzagen. ,,Wat bent u sterk fluisterde ze. ,,Ik voel me net een pop in uw armen." Een uitdrukking van speelschen schrik kwam in haar gezicht. ,,Ziet u iets, dat niet gezien mag worden ..Niet dat ik weet", antwoordde hij. Dat was nu niet precies zijn waar- achtige meening, maar hij was niet van plan om zich te laten verlokken tot een twistgesprek over fatsoen. Hij droeg haar naar haar eigen stoel en zette haar opeens neer, zoo verlicht als Sindbad, de zeeman, toen hij eenmaal zijn vrachtje kwijt was. ,,Voelt u zich nu beter informeer- de hij, Zij drukte haar vingertoppen tegen haar voorhoofd. „Ja; ik geloof het wel. Wat is er eigen- lijk precies gebeurd Was ik bewuste- loos ,,Ik geloof, dat u flauw viel. In ieder geval viel u en moest ik u oprapen." ,,Dat was ook prettig voor u 1" zeide Isobel. „Ik word doodgebeten door mus- kieten op het oogenblik. Wilt u mijn shawl even over mij heen leggen.' Westerman voldeed aan haar verzoek en hij kweet zich dusdanig van zijn taak, dat de franje over het einde van den stoel hinq en haar voetspitsen er tusschen door staken. Ze trok een gezicht. (Wordt vervolgd. ECHTE '■UilHitllHimiHIItlU/li

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1