ALGEMEEN NIEUWS- C.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREK. Eerste Blad rxmiLSTOv. De Purperen Schaduw 8629 i MA AND AG 12 JANUAHI 1931 71 e Jaargang. BIHNEKLAND. DRALSMA-vAMmKEnBUR RAMT* BUITENLAND. 500 M2.1e soort Basaitine- of Quenast- tagels, en 300 M1. rechte- an gebogen Trottoir- banden van „Petit Granit" of van Graniet, 20) NSCHE VBONNEMENTSPRMS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen f - „r,,t i 80 ner 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerlka 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet bultenland alleen btj vooruitbetaling. TJitgeefsterFirma P. 3. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TFXEFQON No. 25. Furgemeester en Wethouders van TER NEUZfiN, vragen voor 27 Januari 1931 prijsopgave voor het leveren van volgens de voorwaarden welke kunnen wor- den gevraagd ten kantore van de gemeente- werken. Ter Neuzen, 12 Januari 1931. J. HUIZINGA, Burgemeester. B. 1. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Vervolg.) DR. H. COLIJN OVER DE ECONOMISCHE CRISIS. Een erisis-fonds noodig. De leider der anti-revolutionnaire partij, Dr. H. Colijn, maakt een politieke tournee door Friesland en Groningen, welke Donder- dagmiddag werd geopend met een spreek- beurt te Balk. Aan een verslag in de ..Stand." ontleenen wij het volgende: Volgens Dr. Oolijn zal de huidige economi- sch.e crisis niet alleen hevig, doch ook van langen duur zijn, omdat er n:i eenmaal een volkomen verbroken evenwicht tusschen voortbrenging en verbruik is. Dat is de oor- eaak van prijsval. Men kan nu trachten, de prijzen te bren- gen op het oude niveau, of men kan de prij zen laten op bet huidige peil en de kosten van voortbrenging, d.i. de loonen, pachten en andere kosten, verlagen. De aangenaamste weg zou ongetwijfeld zj'in, dat men die arbeidsloonen liet, wat ze zijn en de prijizen omhoog bracht. De vraag Is echter, of dat kan en of dat onder alle amstandigheden mogeiijk is. Als men de productie intemationaal kan regelen, kan men er in slagen, de prijzen op het oude peil te brengen. Men is in dit op- zioht bezig met de suiker en spreker hoopte, dat men slagen zou. Maar hij wees er op, dat daartoe noodig was, dat de menschen uit alle werelddeelen bijeenkwamen. Dat is dus niet een zaak, die door edn Regeering in orde kan worden gebracht. Dit zal wel niet over de geheele linie kunnen en daarom zal men er op moeten rekenen, dat in beide richtingen; prijsverhooging en kostenverla- gimg, het doel zal moeten worden nage- streefd. Invoerrechten en steun aan den landbouw. Kan men niets doen met invoerrechten? Nederland produceert zooveel aardappelen, dat het voor 20 miilioen gulden uitvoert. Voor groene erwten is dat 15 miilioen, toma- ten 16 miilioen, bloembollen 40 miilioen, pluim- vee en eieren 80 miilioen, aardappelmeel 16 miilioen, boter 86 miilioen, kaas 80 miilioen, versch vleescb 90 miilioen, melkproducten 56 miilioen. Met een invoerrecht doet men voor deze ortikelen uiteraard niets. Wij voeren in: aan tarwe 75 miilioen, rogge 10 miilioen, gerst 30 miilioen, haver 12 mii lioen, mais 100 miilioen, tarwemeel 20 mii lioen, lrjnzaad 67 miilioen. Als men dit lijstje door EDMUND SNELL. „Dat geeft de geheele toedracht van de zaak bijzonder juist weer", stemde hij toe. „Ik volgde het wild ongeveer tot de bal- kenburg, zonder iets meer dan een vagen omtrek te onderkennen. Toen ik mij om- draaide, bonsde ik tegen Arangoi aan, en een paar seconden later kwamen Flavin en Westerman er ook bij." Hargreaves legde beide handen op zijn knieen. „Ze kwamen den kant van den brand af, toch niet van de brug, is het wel ,,Ze kwamen van den brand en ik meende te begrijpen, dat ze al een heelen tijd samen waren." ,,Dat plaatst ze al buiten alle verden- king. En volgens mij is dit een heel be- langrijk punt, want je moet in het ooq houden, dat Westerman alle reden had om het land aan Kennard te hebben en dat hij iemand is van buitengewone lichaamskracht, terwijl Flavin een ver- woed verzamelaar van inlandsche oud- heden is. Arangoi, zooals we weten, nam het beeldje niet uit den boom weg. Het was niet in zijn bezit, toen hij omkwam en hij had de veelbeteekenende bewering geuit, dat de geest van den aap een nieu- wen meester gevonden had. ..Bovendien", onderbrak Jarrett op- nieuw. ,,maakte Arangoi zich van kant voor het drama op Baniak-Harap en we hebben nu eenmaal aanqenomen, dat de man, die den aap stal, Kennard vermoord magaat en men schrapt er af alles, wat grond- stof is voor de Industrie of veevoeder, dan tolijift alleen de tarwe over. Maar om de" boeren, die tarwe venbou.wen, te helpen, zou men voor elke f 1000, die aan de boeren ten goede komt, aan het volk een last van f 10.000 moeten opleggen, omdat Nederland zelf maar ongeveer 10 pCt. van de benoo- digde baktarwe produoeert. Onder die om- standigheden is aan een invoerreciht op tarwe niet te denken. De centralisatie gedachte los laten. Door middel van invoerrechten is onze land bouw dus al evenmin te helpen. Toch moet er hulp worden geboden. Hoe? Dat is in het algemeen moeilijk aan te wijizen. De toestanden zijn in de verscbii- lende deelen van ons land zoozeer verschil- lend, dat het spreker voorkomt, dat door een algemeen systeem de hulp niet kan wor den verleend. Daarom is noodig, dat men met de centra- lisatie-gedacbte breekt en een systeem gant toepassen, waarbij de verschillende provin- ciale besturen worden ingescbakeld, teneinde in localen zin te beoordeelen, wat gedaan moet worden voor de hulpverleening, die dan moet toegepast worden daar, waar ze noodig is, om den ondergang van een onzer voomaamste bronnen van bestaan te voor- komen. De hulp zeif mag niet worden een bron van welvaart, maar moet alleen dienen om nood te voorkomen. Voor de hulp is geld noodig. Hier is een tweede punt, waarop spreker zich niet ver- eenigen kon met bet tot dusver door de Re geering gevolgde beleid. Een crisis-fonds. Er is bij de Regeering een zeer groote vrees voor bet terugloopen van de middelen van dien Staat. Spreker vreesde, dat bet met de volgende begrooting moeilijk zal worden, nog moeilijker dan in 1922 en 1923. Onder die omstandigheden uit de gewone middelen te willen steunen, leidt er toe, dat er niet of niet genoeg gesteund wordt. Wat spreker wenschelijk wilde voorkomen is, dat, evenals in den oorlog, een crisisfonds met eigen middelen wordt gesticht, waaruit de steun, die in overleg met de provinciate organen wordt verleend, wordt bekostigd. Alleen op die wijze is een bevredigende oplos- sing mogeiijk. Wat mogelr'k is, behoort te worden gedaan. Daarvoor kan de Regeering op den steun der anti-revolutionnairen rekenen. Maar tot het onmcgelijke is niemand gehouden en spreker kon dat dan ook niet in uitzicht stellen. DE WERKLOOSHEID. De steunregeling voor de crisiswerkloozen. Op vragen van het Tweede Kamerlid Van den Tempel: 1. Is de Minister bereid mede te deelen, of de regeering voomemens is, ter bevorde- ring van een bevredigende voorziening in de beboeften der werklooze arbeiders in dezen crisistijd, een regeling van bijdragen van rijks- wege in de kosten van gemeentelijke steun- regelingen tot stand te brengen en zich, in verband daarmede met de gemeentebesturen voor zooveel noodiig over het invoeren van doelmatige steunregelingen of bet verbeteren van onvoldoende steunregelingen te verstaan? 2. Kan de Minister, indien de regeering vorenbedoeld voomemen heeft, mededeelen, op welken datum het in working treden van zoo- danige regeling mag worden te gemoet gezien en welke de leidende beginselen van deze regeling zullen zijn? heeft. En wat dunkt u van het inlandsche meisje Alimah de resident wierp eens een blik naar Barnes ,,nu, haar zou ik in geen geval uit het oog verliezen en zeker vroeger of later arresteeren. Als de medische verklaring juist is, heeft zij niet de physieke kracht om de misdaad inder- daad te begaan, maar het is voor mij dui- delijk, dat ze er meer van weet. Ze was Vrijdagavond in de voorgalerij van Ken nard en ze heeft althans een eigenaardige verklaring afgelegd, die haar arrestatie zou wettigen. Hij trommelde met de toppen van zijn vingers een wijsje op de armleuning van zijn stoel. ,,Het is zeer waarschijnlijk, dat ze Ken nard den dood van haar vader verweet' ging hij voort. „Het is zelfs mogeiijk, dat ze een bewonderaar omkocht om hem te vermoorden. Het is volstrekt niet onqe- woon, dat vrouwen de stuwkracht tot der- gelijke geschiedenissen zijn. ,,Aan den anderen kant". wierp Barnes teqen, „is het zeer wel mogeiijk, dat ze alleen uit jaloezie Simonis naar Baniak- Harap gevolgd is." „En dat brengt ons," zeide Hargreoves onbewogen, terwijl hij de punt van een nieuwe sigaar afsneed, ,,bij de liefdes- geschiedenis van mevrouw Kennard en dokter Simonis. Een Franschman zou hem onmiddellijk aanwijzen uit het banale beginsel van „cherchez la femme". Hij hield veel van mevrouw Kennard en men zag hem het huis binnengaan, ongeveer op" den tijd, dat de moord begaan is. De ballingschap van de donkere Alimah valt samen met de komst van Simonis oude liefde uit Tawau." De controleur ondervond nog de gevol- aen van zijn slapeloozen nacht. Hij onder- drukte een geeuw en reikte naar de siga- rettendoos. cEEUWARDEN ADlTERTENTIeNVan 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer /0.20. Grootere letters en clichfi's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bp regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. (Ingez. Med.) heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw geantwoord: Ad 1 en 2. De ondergeteekende heeft reeds op 7 dezer een steunregeling voor de crisis werkloozen vasfcgesteld. Omtrent de uitvoe- ring van de regaling, waaronder begrepen toekenning van bijdragen in de kosten, is uiteraard overleg noodig met elk betrokken gemeentebestuur, welk overleg, naarmate hem venzoelten bereiken, zooveel mogeiijk zal worden bespoedigd. De nieuwe steunregeling stemt in hoofd- zaak overeen met die, welke laatstelijk voor de crisiswerkloozen gegolden heeft. Een brief van Minister Ruys aan Gedeputeerden. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landibouw, Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck, heeft aan Gedep. Staten der provincies ge- schreven: ,,Naar mate de werkloosheid toeneemt, wordt de zorg van de overhead om de nadee- lige gevolgen daarvan te lenigen grooter en verantwoordelijker. Het ligt voor de hand al wordt de juistbeid daarvan helaas niet steeds ingezien, dat alle maatrogelen, welke de overheid op dit gebied neemt, niet alleen moeten beoogen de gevol gen van de werkloosheid zooveel mogeiijk te lenigen, doch ook, dat zij Dimmer op een of andere wijze het herstel van het bedrijfsleven mogen belemmeren en zoo mogeiijk dat her stel dienen te bevorderen. Het is daarom voor de regeering van het hoogste belang, dat zij op de hoogte is en blijft van hetgeen plaatselijk ten beboeve van de werkloozen geschiedt. Zij kan alsdan de maatregelen toetsen aan de biervoren ge- schetste beginselen. Ik zou het mitsdien op hoogen pr'js stellen, indien uw college aan de gemeentebesturen in uw provincie wilde verzceken, van alle thans nog vigeerende regelingen, welke tea beboeve van de hulp aan werkloozen zijn ge- nomen, en van alle maatregelen, welke nog genomen zullen worden, zocwel dus die zijn uitgegaan, dan wel zullen uitgaan van burge meester en wethouders als van den gemeen- teraad en mogeiijk andere instellingen, reken- plicbtig aan de gemeente, mij een exemplaar te doen toekomen. Ik heb dit om misverstand te voor komen niet op het oog maatregelen raken- de de arbeidsbemiddeling, doch wel steun regelingen, maatregelen terzake werkver- schaffing, c.q. werkverruiming, hulp aan bet bedrijfsleven, steun voor verplaatsing van arbeidskracbten (voor zoover deze afwijken van de door het departement van arbeid, han- del en nijverheid getroffen regelingen) e.d. Het ware mij verder zeer aangenaam, indien uw college mede de beiweegredenen, welke mij tot dezen brief aanleiding gaven, ter kennis van de gemeentebesturen wilde brengen". In het Zuiden ties lands. Met bet oog op de ook in het Zuiden des lands toenemende werkloosheid heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken en Land ibouw drie adjunct-inspecteurs voor de werk- verschaffing benoemd en wel voor Zeeland ir. Const. Stevens, Rijkslandbouwconsulent te Goes, en voor Noord-Brabant de heeren J. J. van Buitenen, wetbouder der gemeente Breda (voor bet westelijk deel der provincie) en J. F. Ploegmakers, wethouder der gemeente Oss, lid van de Provinciale Staten (Oostelijik deel der provincie). De werkloosheidskassen. Volgens Het Volk zouden er in de rijks- commissie voor advies van de rijkswerkloos- beidsverzekering 'n voorstel van den Minister van Arbeid tot verlenging van den duur der kasuitkeeringen worden behandeld. EEN MINISTER VAN ECON03IIE. De bebandeling van het Tarwewetje heeft meer dan eCn blad doen pleiten voor de nood- zakelijkheid om meer eenheid te brengen in de behandeling van de vooral in dezen tijd zoo belangrijke economische aangelegenbeden. Meer dan 66n oplossing wordt daartoe aan j de hand gedaan, doch wij voor ons zijn van oordeel, dat verreiwag de beste weg zou zijn om de groote takken van volksbestaan: Landbouw, Nijverheid en Handel, in e6n De partement saam te voegen. Vreest men, dat daardoor de Minister, die aan dit alles leiding heeft gegeven, te zwaar belast zou worden, indien zijn zorgen ook nog moesten gaan over Arbeid en Volksgezond- heid, laat men dan deze beide diensten over- brengen naar Binnenlandsche Zaken, dat van de zorg voor den Landbouw ontbeven wordt. Van allerlei commissies verwachten we weinig heil. De regeering behoort in elk op- zicht de leiding te hebben, en voor een vlotte bebandeling van zaken is noodig, dat niet tijd verloren ga met onderling gevecht tusschen de departementen. Een Minister van Economie. En een, die de kunst verstaat een vierspan van den bok te rijden. ST AKING TE JIPSINGHUIZEN. Uit Winschoten wordt gemeld: Tengevolge van het ontslag geven aan een werklooze uit Finsterwolde, die de algemeene staking propageerde, hebben Vrijdag bij de centrale werkverschaffing te Jipsingbuizen in Westerwolde, ongeveer 500 werkloozen bet werk gestaakt. Poutie bewaart de orde. Een zeer groot aantal arbeiders ging Vrij- dagmorgen naar bet Weenderveld om de daar werkzame arbeiders eveneens tot staking te bewegen. De bedoeling van de staking is, betere voorwaarden te krijgen en hoogere loonen. De stakers dringen aan op bet bij- wonen van protestvergaderingen in de steden. DE OESTERTEELT IN ZEELAND. Versoheidene oesterkweekers in Zeeland hebben naar aanleiding van het antwoord van de Ministers van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van Financien op de vragen van het Tweede Kamerlid Drop inzake een doelmatiger organisatie, van den verkoop van oesters, een adres gericht tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landibouw. Zij verzoeken den Minister te bevorderen, dat alsnog op korten termijn een onderzoek zal worden ingesteld naar de mogelijkheid van een doelmatige organisatie van den verkoop van hun producten, teneinde te voorkomen, dat de bloeiende oesterindustrie noodiijdend wordt. Regen, wind, waterkoude dagen en daarmede verhoogd gervaar voor Uw geizondheid, dat zijn de vooruitizichten der komende dagen. U zult zeker wel t'ridig bij Uw apotbeker of drogist Uw Asplrin-Tabletten in de origineele ver- pakking met den oranje band en het Bayer- kruis koopen. Vraagt dan ook gelijktijidig de interessante en leerrijke Bayer gezondheids-vraagbaak, die U dan gratis, tot het einde dezer maand bij aankoop van een buisje Aspirin-Tabletten overbandigd wordt. (Ingez. Med.) MERAPI-COMIT6. Tot heden ruim twee en vijftig duizeod gulden ontvangen. Door het Merapi-comitd werden reeds vele bewrj'zen van sympathie in den vorm van bijdragen ten behoeve van de slachtoffers van. de Merapi-ramp of op andere wijze ontvangen. Een bed rag van 52.290,90 kon reeds wor den goboekt, terwri uit ontvangen beriehten blijkt, dat nog verschillende grootere en kleinere bedragen kunnen worden verwacht. Hoewel dit resultaat, gezien den betrek- kelijk korten trjd. welken het comitd werkt, niet onibevredigend kan worden genoemd, acbt het comitd zich toch verplicht, nogmaals een dringend bercep te doen op alle land- genooten, die tot nog toe geen gelegenbeid hebben gehad, om van hun sympathie met bet goede doel te doen blijken. Bijdragen kunnen worden gestort op de postrekening van het Merapi-comite, no, 172700, dan wel bij het agentschap der Neder- landsche Handels-Maatschappij, Kneuterdijk 1, alhier. DE PACHTONTWERPEN. Woensdag is te Leeuwarden een door negen honderd personen bezocbte vergadering van de afdeeling Friesland van den Bond van Land- pachters gehouden. Het Tweede Kamerlid de heer Ebels sprak over „Crisismaatregelen ook een pachtersbelang", het Tweede Kamerlid Van der Slurs over „De pachtprijs en het remissierecht" en de heer Van Houten, secre taris van den Bond, over „De behandeling der Pachtontwerpen in de Tweede Kamer en de inhoud dezer ontwerpen". Aan het einde der vergadering werd een motie aangenomen, waarin er bij de Eerste Kamer op wordt aangedrongen de Pachtont werpen aan te nemen. DE SCHELDE-TUNNELS TE ANTWERPEN. Het aanleggen van de beide tunnels onder de Scbelde is aan een Luikscbe firma opge- dragen. De eerste tunnel dient voor het groote verkeer en zal een lengte hebben van 2y2 kilometer; de tweede, die bestemd is voor voetgangers, zal 500 meter lang zijn. De groote tunnel moet in duizend werkdagen ge- reed zijn, de tweede in 650. De totale kosten van het werk bedragen ongeveer 280 millicen francs. (Tel.) MINISTER LIPPENS DIIEIGT AF TE TREDEN. Van liberale zijde wordt, naar aan de N. R. Crt. gemeld is, verzekerd, dat de minister van transportmiddelen, Lippens, het plan heeft uit de regeering te treden, wanneer in de „Het moeilijke van de heele geschiede- nis is, dat ik al deze menschen intiem ken," klaagde hij. „Het is voor mij on- doenlijk om Westerman. Flavin of zelfs maar Simonis als koelbloedige moorde- naars te beschouwen. Daarom houd ik vol. dat een landrechter van elders in deze geheimzinnige zaak meer zou kunnen uit- richten dan ik. Ik moet toestemmen, dat ik niet onhevooroordeeld ben. Ik ben er van overtuigd, dat Westerman verwacht, dat de Maatschappij een nieuwen admini strates boven hem plaatst en om die reden houd ik vol, dat bij hem geen motief te vinden is. Flavin zwierf half verdoofd rond met een buil op zijn voorhoofd, waar- van hij geen verklaring wist en toch zou ik in het geheel geen drijfveer weten, die hem tot zulk een misdaad zou kunnen brengen." De resident knikte begrijpend. „De toestand is ook hee! moeilijk. dat wil ik geen oogenblik ontkennen. Maar ik geloof, dat jij deze geschiedenis dichter hij een oplossing zult brengen, dan eenig ander ambtenaar hier op de kust, als je je er tenminste met de borst op toelegt. En hoe staat het met Simonis Barnes breidde zijn handen uit. ,,Nu", antwoordde hij. ,,Is het waar schijnlijk, dat de eenige dokter in het dis trict een landsman zou ombrengen, terwijl hii van te voren wist, dat hij officieel de lijkschouwing zou moeten verrichten, bijna onmiddellijk daarna Jarrett schudde zijn hoofd. „Dat klinkt niet heel aannemelijk", mompelde hij. Hargreaves was nu opgestaan en dren- telde in de voorgalerij heen en weer, een groote blauwe rockwolk uitblazend. ,,Dat weet ik noq zoo net niet, gaf hij terug. ,.Niet als hij de zaak van te voren nuchter overwoqen had maar de vraag is: heeft hij dat gedaan Onthoud twee dingen, die ik hem tijdens het verhoor ontwrongen heb. Hij gaf toe. dat hij het licht in de gang had uitgedraaid en dat hij al een heel "eind onderweg was, toen de staljongen hem achterhaalde. Hij zeide, dat hij de lamp bij de achterdeur had uit- geblazen, omdat mevrouw Kennard daar hij hem was en zijn beweegreden bleek te zijn, volgens zijn beweren, dat hij Ken nard wou doen gelooven, dat hij al naar huis was. Hij wou ons aan het verstand brengen, dat hij het huis binnenging, toen je hem zag. het licht uitdraaide, mevrouw Kennard kuste en de achterdeur weer uit- ging, onmiddellijk daarop." Jarrett lachte. ,,Ik herinner me niet, dat ik op de zit- ting iets over dien kus gehoord heb, mijn- heer De resident wierp hem een verplette- renden blik toe. „A!s je wat overgevoelig op dat punt bent, jongenlief," antwoordde hij. ..dan zal ik spreken van „een hand gaf in- plaats van ,,kussen Persoonlijk en zon der iemand te kort te doen, geef ik de vcorkeur aan mijn oorspronkelijke lezing. Ik wil het jou niet vragen, Jarrett, want ik vind je nog te jong, maar ik tart Bar nes om te beweren, dat een verliefde man de moeite zal nemen om een olielamp uit te draaien alleen om een haastig ,,wel te rusten" tot het voorwerp zijner liefde te fluisteren, eer hij verdwijnt De controleur grinnikte. „Ik zou het niet denken." Harqreaves bleef midden in de galerij staan en wees met zijn vinger naar Barnes. ,,Als je een raad van mij wilt aannemen, dan laat je Simonis nauwkeurig gade- slaan. Ik wil niet graag iemand zonder meer veroordeelen, maar het heeft er veel van, dat hij inderdaad in Kennards huis was, toen het drama gebeurde." Barnes knikte. Alimah zoeken en Simonis gade- slaan", mompelde hij, alsof hij deze dui- delijk omschreven bevelen van zijn supe- rieur in zijn hersens wilde prenten. „En ik kan er dan nog bijvoegen blijf speu- ren naar den vermisten koperen aap en een paar zeemleeren handschoenen Hargreaves vischte een stukje ge- schroeide tabak met zijn pink uit zijn whisky. ,Als je den aap vindt", zeide hij na- denkend, ,,dan ben je een heel grooten stap verder en het paar handschoenen zal misschien in het moeras zijn gegooid of verbrand zijn. Nu weet je er alles van. Barnes. Ik heb je mijn kijk op de geschie denis gegeven, in zooverre deze eenige waarde heeft en nu heb ik voor van- avond genoeg van Baniak-Harap Van een ding kunnen de commissarissen zeker zijn al zullen ze dan nooit in staat zijn verkoopbare rubber te produceeren, in ieder geval hebben ze een sensatie ver- wekt, die de hazeharten onder de Euro- peanen zal nopen een revolver onder hun hoofdkussen te schuiven, eer ze slapen gaan Heb ik je ooit dat leuke spel poker voor drie gewezen Het is heel aardig, niet Tarrett „Het is een pracht-spel", verklaarde de jonqeling onomwonden. Barnes ginq naar de binnengalerij om kaarten te halen. De resident schudde ze en liet ze op de tafel vallen. ,,In dit spel. Barnes", begon hii, terwijl hij een stoel dichter bij trok, heeft iedere speler vijftien kaarten, en daaruit moet hij drie suites Hij hield opeens op en staarde in de .duisternis buiten. .Wat was dat?" (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1