■L«l I Li ALGE&1EEN NIEUWS- madvertentseblad voor zeeuwsch-vlaandlren. Tweede BLad, No. 8627. WOENSDAG 7 JANUARI 1931. 71e JAARGANG, wm GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. msm 7FNSHHF RANT BKEEL. Vergadering van Donderdag 18 December 1930, des namMdags 2 uur. Voorzitter J. Huizinga, burgemeester. Tegenwoordig de led en: J. J. de Jager, L. J. Geelhoedt, D. Scbeele, F. Dekker, C. A. Verlinde, A. de Bruijne, H. J. Colsen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel, C. van den Bulck, D. van Aken, en W. Bedet. Afwezig de beer P. F. de Bakker. (2. Vervolg.) De VOORZITTER wil tbans aan de orde stellen pnnt 3 der agenda, doch de heer HAMELINK vraagt, of er nog niet een inge- komen stuk is, hij heeft altbans ontvangen een afschrift van een adres van P. Millenaar. De VOORZITTER deelt mede, dat deize een adres heeft gezonden aan burgemeester en wetboudersi, -waarin hij zich beklaagt, dat deize vergmming zouden bebben gegeven tot bet verbouwen van het Concert- en Bioscoop- gefboiuw met een soort materiaal dat bezwaar zou opleveren voor de omwonenden en dat voonts ook geen rekening zou gehouden zijn met de bepalingen der Hiniderwet, en dat bij zicb in verband hiermede zou wenden tot den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid. Hij kan hieromtrent den raad geruststellen. De zaak is wettelijk volkomen in orde. De SECRETARIS deelt mede, dat deze aangelegenheid niet onder de bepalingen der Hinderwet valt. De beer SCHEELE had, afgezien daarvan, bet voornemen toch over deze wijze van bou- wen te interpelleeren. Hij wil het ook wel uit- stellen tot bij de omvraag. De beer VERLINDE zou er ook iets over wenscben te zeggen. De VOORZITTER wil de heeren dan nu maar terstond de gelegenheid geven. De heer SCHEELE zal bet niet bebben over de bijizonderheden en de bouiwstoffen waaruit de ibedoelde aangelegenheid is samen- gesteld, doch beeft het over bet aanzicht van dat bouwwerk. Ieder die dat beiziet, zal tocb wel begrijpen, dat een raadslid beboefte ge- voelt, om er in het midden van den raad zijn afkeuring uit te spreken, dat daar zoo iets wordt uitgevoerd. De gemeenteraad heeft nog onlangs aan den ondememer een stuk grond verkocht om zijn gelegenheid uit te breiden en nu zal men misscbien tegenwer- pen, dat de uitbreidinig ter zrjde slecbts kon plaats h ebb en met groote moeite en kosten maar dat had toch geen aanleiding mogen zijn om iets toe te staan zooals daar nu gebouwd wordt. Spreker kan bet zich niet begrijpen, dat men toelaat dat daar zoo tegen aan de straat z66 iets op bouten palen en van stroo met cement bestreken wordt neergeplakt. Moge het dan al geen brandgevaar oipleveren, onooglijk is het zeker en hij kan zicb zeer goed begrijpen, dat de omwonenden op zoo'n aantolik niet gesteld zijn. Als burgemeester en wethouders z66 iets kunnen gedoogen, moeten ze ook geen bezwaar maken tegen een bouten gebouw. Vooral waar het inricbten betreft als deze, moest men toch wat bedachtzamer zijn. De beer COLSEN deelt mede, dat bij geen briefje van den beer Millenaar beeft ontvan gen. Hij heeft echter dat bouwen Woensdag ook geizien en was voomemens daamaar in besloten vergadering eens naar dat st'elletje te informeeren. Hij heeft bet ook met ver- wondering gezien. Op den buiten mag je niet eens een houten varkensbok zetten, maar dit levert naar bet hem voorkomt heel wat meer brandgevaar op. Hij kan het niet goed- keuren. De heer VERLINDE gelooft, dat burge meester en wethouders de gevraagde vergun- ning niet hebben kunnen weigeren en dat de ondememer ook in eenigszins moeilijke om- standigheden is gekomen. Hij moet echter dergelijken bouw betreuren. Onlangs is ten behoeve dezer inrichting een strook gemeente- grond verkocht, en is daanbij in het vooruit- zicbt gesteld, dat er dan zoodanig gebouwd zou kunnen worden. dat het de omgeving zou verfraaien, maar dat doet het nu allerminst. Hij spreekt de hoop uit, dat dit niet van lang- difrigen aard zal zijn, want anders zou hij er zicb tegen moeten verzetten. De heer VAN DRIEL heeft zicb omtrent deze zaak laten inlichten en daaruit is hem gebleken, dat deze aanbouw wordt vervaar- digd van brandvrij materiaal. Het is o.m. ook goedgekeurd door de Rotterdamsche Brand- weer, zoodat mien in dat opzicht gerust kan zijn. Voorts heeft hij vemomen, dat het een tijdelijke maatregel is, om tegen de Kerst- dagen in de gelegenheid te zijn sprekende films te vertoonen. Het li-gt in de bedoeling de inrichting voorts zoo vlug mogelijk te ver- bouwen, waardoor de zaak geheel in orde zal komen. De heer COLSEN herhaalt, dat een ander nog geen houten varkenskot mag bouwen. De heer VAN DRIEL: Jawel, als het maar niet in strijd is met de Bouwverordening. Ik heb wel veel jaren in een varkenskot ge- woond! De VOORZITTER deelt mede, dat burge meester en wethouders vergunning hebben verleend en dat het aldus bestaan dezer in richting van zeer tijdelijken aard zal zijn. De ondememer gaat er later om heen bouwen. Hij had nu in het belang zijner ondememing die inrichting vlug noodig. Met de geheele verbouwing ging te veel tijd verloren. Burge meester en wethouders hebben hem toen bun medewerking toegezegd. Het zal van zeer tij delijken aard zijn. Van de onbrandbaarheid van het materiaal kan de raad verzekerd zijn. De wanden zijn drievoudig verzekerd. Er wordt gebruikt „Solomiet", een speciaal be- reid materiaal voor het vormen van muur- vlakken. Dit is op onbrandbaarheid ook goed gekeurd door de Rotterdamsche brandweer. Bij proefnemingen boven een gasvlam bleek dat het oppervlakkig scbroeit, doch niet brandt of ontvlamt. Het wordt voorts aan de binnenzijde bekleed met asbestplaten en aan de buitenzijde met een cementlaag. Men moet het hier toch niet beter willen weten dan in Rotterdam. De kwestie is, dat adressant wat bard van stapel is geloop-en. Indien hij eerst eens bier was komen praten, had men hem kunnen inlichten. Hij is echter .terstond gaan srhrijven en heeft daarmede niemand anders gebiarneerd dan zichzelf. De heer SCHEELE is door de toelichting nog niet tevreden gesteld. Het college had toch zelf ook behooren te zien, dat dit geen bouwwerk was, om dat daar op die plants langer dan 8 dagen toe te laten. Hij vindt het spijtig, dat zich ten behoeve van zulke inrich ting kwesties als deze voordoen. Een ander zit ook in zorg over zijn zaken, men zou zeker moeten zorgen dat bij deze inrichtingen alles tip-top in orde was. Een ander mag in die omgeving nog geen pakhuis bouwen, al wil hij er ook een mooien gevel plaatsen, maar bier heeft men eerst onder den naam van een concert- en bioscoopgebouw een gebouw neer- gezet dat meer op een boerenschuur trekt, terwijl men er nu nog een soort varkenskot aanplakt. De VOORZITTER geeft te kennen, dat de heer Scheele er wat naast is; men zal dat zoo zoolang niet zien. 3. Vergunning voor het gedeeltelijk in ge- meentegrond leggen privaatput. Burgemeester en wethouders van Ter Neu- zen stellen voor, bet volgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen, gezien het op 11 November 1930 mgekomen adres van K. Hamelink alhier, houdende ver- zoek hem vergunning te willen verleenen om een privaatput met de ruimopening gedeelte lijk in gemeentegrond te mogen bebben, besluit: Aan K. Hamelink te Ter Neuzen om aan zijne reoht/verkrijgenden tot wederopzegging vergunning te verleenen een gedeelte privaat met de ruimopening in gemeentegrond te hebben, ten behoeve van zijne woning plaatse- lijik gemerkt 24 en gelegen aan de Noord- straat, zooals op de bijbehoorenide teekening nader is aangegeven en onder de volgende voorwaarden 1. voor het verkregen recht moet ten kan- tore van den gemeente-ontvanger jaar- lijks een retributie worden betaald van een gulden 1,voor het eerst vooir de vergunning wordt uitgereikt en voorts ieder jaar voor den 31 December; 2. voor de uitvoering van dit werk moet eene bouwvergunning worden gevraagd aan burgemeester en wethouders; 3. dit werk in gemeentegrond moet voor rekening van verzoeker of zijne recht- verkrijgeniden worden opgeruimd, zoodra de vergunning bovengenoemd wordt in- getrokken. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 4. Afkoop erfpacht. Burgemeester en wethouders stellen voor, het volgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen, gezien bet venzoek van J. J. C. van Sprang te Ter Neuzen d.d. 5 November 1930, om aan hem in eigemdom af te staan het perceel grond kadastraal bekend in sectie L No. 1720, ter oppervlakte van 225 M2., aan hem in erfpacht uitgegeven voor den tijd van 75 jaren, tegen een canon van 18 cent per M2., gehoord een voorstel van burgemeester en wethouders, besluit Aan J. J. C. van Sprang te Ter Neuzen te verkoopen bet aan hem in erfpacht uitge geven perceel gemeentgrond, kadastraal be kend in sctie L No. 1720, ter oppervlakte van ongeveer twee homdard vijf en tiwintig vier- kante meter (225 M2.), of zooveel meer of minder als later bij kadastrale opmeting blij- ken zal, op de bijbehoorende teekening in roode kleur aangegeven, voor een bedrag van vijf gulden veertig cent (/5,40), per M2., zgn- de dit bedrag dertig maal den jaarlijkschen canon en verdar onder de volgende voor waarden 1. de kooper moet de koopsom voor de onder- teekening der op te maken akte voldoen ten kantore van den gemeente-ontvanger; 2. de kooper aanvaardt zijn gekochte in den staat waarin bet zicb op den dag van de onderteekening der op te maken akte zal bevinden, geheel voetstoots en alzoo met alle voor- en nadeelige recbten, bekende en onbekende gebreken, erfdienstbaar- beden, buurlasten en alle verdere gevol- gen welke er toe mochten behooren; 3. de kooper is verplicht binnen drie maan- den na den dag waarop door gedeputeer- rde staten van Zeeland de vereiscbte goed- keuring aan dit besluit is verleend, eene koopaikte te doen opmaken en te onder- teekenen 4. alle rechten en kosten op den verkoop en koop en op de levering van het ver- kochte vallende zijn voor rekening van den kooper. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 5. Verkoop van gemeentegrond. Naar aanleiding van een verzoek van A. A. Eekman, te Ter Neuzen, stellen burgemeester en wethouders voor, hem onder de daarvoor gestelde voorwaarden te verkoopen een per ceel bouwgrond, gelegen aan de Burgemees ter Geillstraat, op de bij het voorstel behoo- rende teekening in roode kleur aangegeven, ter grootte van 111 M2., of zooveel meer of minder als later bij kadastrale opmeting blij- ken zal, voor den prijs van 8 per M2. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 6. Intrekking raadsbesluit tot verkoop van grond. Burgemeester en wethouders deelen het vol gende mede: In Uwe vergadering van den 30 October jl. werd besloten aan J. P. van Aerde te Sluiskil te verkoopen een perceel grond van het ge- meentelijk Woningbedrijf, voor een bedrag van f 4.50 per M2. Dit besluit is door gedepu- teerde staten in hunne vergadering van den 7 November 1930, onder no. 63, eerste afdee- ling goedgekeurd. Nu is van den kooper een adres ingekomen, waarin hij verzoekt de koop als niet gedaan te willen beschouwen, aangezien hij zich in de koopprijs heeft vergist. Hij toch bad de prijs berekend per roede en was van meening dat de door de gemeente bedongen prijs overeen- kwam met een bedrag van f 16 per roede. Waar de kooper niet voldoende bemiddeld is om de koopsom te kunnen betalen en zijn hypotheekgever geweigerd #eeft hem onder deze omstandigheden geld te verstrekken, achten wij termen aanwezig het adres in gunstige overweging te nemen. Wij stellen U daarom voor, het raads besluit van 30 October jl. tot verkoop van een perceel grond van bet genveentelijk Woning bedrijf aan J. P. van Aerde te Sluiskil, in te trekken. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 7. Huur van een strook grond aan den Schoolweg. Burgemeester en wethouders deelen het volgende mede: De afwatering van het nieuw aangelegde rijwielpad in den Schoolweg is geheel on/vol- doende. Wordt daarin geen verandering ge- bracht, dan is het voor het doel waarvoor het is aangelegd bij hevige regenval hoegenaamd niet te gebruiken. Wanneer de gemeente echter de beschik- king verkrijgt over de strook grond naast dit rijfwielpad gelegem, terlengtevanplm. 125 Mi en ter breedte van pl.m. 2 Mi., kan deze grond worden afgegraven als op de bijbehoorende teekening is aangegeven, d.i. gelijk met bet rijwielpad. Wordt daarin nu een greppel ge- maakt en wordt deze greppel, nadat daarin draineerbuizen zijn gelegd, aangeivuld met sintels tot ongeveer 5 c.M. beneden den boven- kant van bet rijwielpad, dan kan bet regen- en kweliwater, dat tbans over bet rijwielpad loopt ondergronds worden afgevoerd naar het hoofdriool der gemeente. Wij hebben ons daarom tot de Z.V.T.M. al hier tgewend, met verzoek ons te willen mede- deelen, of de gemeente genoemde strook grond in huur zou kunnen krijgen. Bij bare missive van 4 December j.l. no. 1444/40/2 deelt de Z.V.T.M. ons mede, dat onder de hieraavolgende voorwaarden de grond ge- buurd kan worden: a. de uitgifte in huur gescbiedt, behoudens tussehentijdsche opzegging, waartoe beide partijen dagelijks, bevoegd zijn met in- achtneming van een opzeggingstermijn van een maand, voor den termijn van een jaar ingaande 1 Januari 1931 en eindi- gende 31 December 1931. Na verloop van dit tijdvak zal de huurovereenkomst op dezelfde condition voor den termijn van een jaar zijn verlengd; b. de huur bedraagt tien gulden 10, per jaar door de gemeente te voldoen ten kantore van de Zeeurwsch-Vlaamsehe Tramweg Maatschappij bij vooruitbeta- ling jaarlijks v66r of op 1 Januari en voor de eerste maal vddr den len Januari 1931; c. bet verhuurde perceel mag worden afge graven tot ongeveer gelijk met bet rij wielpad, als aangegeven op de bij brief van burgemeester en wethouders van 19 November 1930, no. 2108, behoorende teekening; ook mag het perceel van draineerbuizen worden voorzien; d. aan weersizijden van bet stationsgebouw zijn door en voor rekening van de ge meente Ter Neuzen grondkeerende muren te maken, waarvan de plannen vooraf door de Z.V.T.M. moeten zijn goedge keurd. Het onderhoud en de eventueele vemieuwing deeer muren zijn voor reke ning van de gemeente. De iwerlien zijn uit te voeren in over- leg met en volgens aanwijizing van den chef van weg en werken. Aangezien de gestelde voorwaarden ons billijk voorkomen, stellen wij U voor, bovengenoemde strook grond met ingang van 1 Januari a.s. te huren van de Z.V. T.M. alhier. De heer VERLINDE merkt naar aanleiding van dit voorstel op, dat hij deze week op de fabriek te Sluiskil moest zijn en dat hij daar toen gezien beeft afwateringsgoten, gemaakt van klinkers, die hem zeer afdoende voorkwa- men. Van zulke goten zou ook gebruik kun nen worden gemaakt aan de Grenulaan. Hef regenwater wordt daar niet in voldoende mate naar de zinkputten afgevoerd, waardoor de straat blank blijft staan. Als zulke goten wer- den gelegd, zou dat wel het geval zijn. Anders moet men weer een greppel gaan graven, het- geen hem niet raadzaam en ook niet practisch voorkomt. De beer DEKKER merkt op, dat het water van het wielerpad aan de Grenulaan nu dade- lrjk wegzakt. De VOORZITTER wijst er op, dat men aan den Schoolweg te doen heeft met kwelwater. De heer SCHEELE veronderstelt, dat, als daar in het terrein ook een strook met sintels, waarin draineerbuizen, is aangebracht, men van bet kwelwater ook wel geen overlast meer zal bebben, daar het dan in het riool wordt af gevoerd. Het voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen. 8. Benoemen onderwijzer aan school A. Burgemeester en wethouders stellen, in overeenstemming met het advies van den in- specteur van het Lager onderwijs voor, te be noemen tot onderwijzer aan de openbare school A den heer A. de Kraker, wachtgelder te Ter Neuzen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 9. Benoemen ondcrwjjzeros aan school D. De VOORZITTER noodigt uit, over te gaan tot het benoemen eener onderwijzeres aan de openbare school D te Sluiskil. Op de voordracht zijn geplaatst de dames: W. C. Zoethout te Hoofdplaat, J. M. van Dix- hoom te Biervliet en M. P. Nijssen te Sluiskil. jjjj noodigt de heeren Verlinde en De Bruijne uit met hem het stembureau te vormen. Met 8 stemmne wordt benoemd mej. Nijs sen. Op mej. Van Dixhoom zijn 3 stemmen uibgebracht en 1 op mej. Zoethout. De indiensttreding wordt bepaald op zoo spoedig mogelijk. 10. Benoemen lid der Commissie van Toe- zicht op het Lager Onderwijs voor Sluiskil-Driewegen. De VOORZITTER noodigt uit over te gaan tot het benoemen van een lid der Commissie van Toezicht op bet Lager onderwijs voor Sluiskil en Driewegen, ter voorziening in de vacature ontstaan door periodieke aftreding van den heer H. J. Colsen, die niet herkies- baar is, omdat van hem geen kinderen meer schoolgaan. Aanbevolen worden: L. van Ecke en L. Doppegieter. Met 11 stemmen wordt benoemd de beer Van Ecke; op den heer Doppegieter is 1 stem uitgebracht. 11. Benoemen leden der commissie van toe zicht op het lager onderwijs in de kom. De VOORZITTER noodigt uit tot het be noemen van een lid der commissie tot wering van sc'hoolvenzuim in de kom, ter voorziening in de vacature ontstaan door periodieke af treding van den heer C. F. Kohler, met wie ter benoeming wordt aanbevolen de beer J. van der Peijl. Benoemd wordt de beer Kohler met 11 stemmen; 1 stem is uitgebracht op den heer Brons. Vervolgens wordt overgegaan tot het be noemen van een lid dier commissie in de vaca ture ontstaan door aftreding van den beer C. Lok, die niet herkiesbaar is. Aanbevolen worden: A. W. Brons en I. van de Sande. Benoemd wordt met 9 stemmen de heer Brons; 2 stemmen zijn uitgebracht op den heer Van de Sande en 1 briefje is bianco. 12. Voorstel tot het oproepen van een ge- meentegeneesheer. De VOORZITTER stelt aan de orde de her- stemming over het voorstel van den beer W Bedet, tot het oproepen van een gemeente- geneesheer in de kom op een jaarwedde van f 800, waarover in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt. Het voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. Voor stemmen de heeren Bedet, De Jager, Geelhoedt, Dekker, Verlinde, De Bruijne en Colsen; tegen stemmen de heeren Van Driel, Van den Bulck, Scheele en Hamelink. 13. Vaststelling verordening op de heffing en invordering eener hondenbelasting. Burgemeester en wethouders stellen voor, vast te stellen: 1°. VERORDENING op de heffing van een belasting op de honden in de gemeente Ter Neuzen. Artiikel 1. In deze gemeente wordt, onder den naam von hondenbelasting, gebeven een belasting op de honden. Artikel 2. 1. Belastingplichtige zijn de bouders van in de gemeente gebouden honden, die in de gemeente hun hoofdverblijf houden of er ge- durende meer dan 90 dagen van het belasting- jaar verblijven. 2. Het boofd van een huisgezin wordt be- sohouwd als de houder van de honden, die door een der leden van het gezin worden ge bouden. Artikel 3. 1. De belasting bedraagt jaarlijiks 8, voor elken hand. 2. Dit bedrag wordt verminderd tot f 4, voor elken bond, wanneer deze een boogte beeft van minder dan 4 dM. De boogte der honden wordt genomen met een meetstok, van den onderkant der voorpooten tot op het hoogste punt van de scboft. 3. Ongeaoht de hoogte der honden worden de bedragen genoemd onder 1 en 2 van dit artikel verminderd tot 1,voor elken hond, uitsluitend gebouden ten dienste van den land- bouw of eenig badrijf van nijverheid, of ter bewaking van gebouwen, erven, vaartuigen, of woonwagens. Hieronder zijn niet begrepen jachthonden, gehouden door personen, die de jacht niet als beroep uitoefenen; evenmin honden, die losloopen op den openibaren weg. tenzij dit losloopen voor bet doel, waartoe zij worden gehouden, noodzakelijk is. 4. De honden waarvoor de voile belasting verschuldigd is behooren vanaf 4 dM tot de eerste klasse, minder dan 4 dM. tot de tweede klasse en die, waarop de verminderde belas ting van toepassing is, tot de derde klasse. 5. Voor een hond, in den loop van het jaar verkregen of belastbaar geworden, is de be lasting verschuldigd; ten voile, wanneer dit plaats heeft in de eerste zes maanden en voor de helft, wanneer dit later plaats heeft. 6. Voor honden, die voor 1 Juli worden af- geschaft, wordt, mits van die afschaffing tijdig schriftelijk wordt kennis gegeven aan burgemeester en wethouders, de helft van de hiervoremgenoemde bedragen betaald. 7. Voor honden die in den loop van bet jaar blijken niet meer tot de derde klasse te behooren en, is de voile belasting verschul digd en wel gedurende bet geheele of bet halve jaar, naarmate de verminderde belas ting voor 1 Juli of na 30 Juni heeft opgehou- den van toepassing te zijn. Verplaatsing van de tiweede klasse in de eerste klasse beeft in den loop van het jaar niet plaats. Artiikel 4. De belasting is niet verschuidigd voor: a. honden, beneden den leeftijd van drie maanden b. honden, uitsluitend dienende ten geleide van blinden; c. honden, door politieamJbtemaren gelbezigd bij het uitoefenen van bun beroep. Artikel 5. Het belastingjaar loopt van 1 Januari tot en met 31 December. Artikel 6. Jaarlijks in den loop der maanden Februari en December wordt door een daartoe door burgemeester en wethouders aan te wijzen persoon een besohrijving aan de huizen der ingeizetenen gehouden. 2. De angezetenen zijn verplicht dien per soon, die daartoe voorzien wordt van een scbriftelijke lastgeving van burgemeester en wethouders, de vereiscbte opgaven en de ge vraagde inlicbtingen omtrent de honden te geven, waartoe zoonoodig ook beboort bet meten der honden. Artikel 7. I Indien blijkt, dat een aanslag niet of te laag is opgelegd, wordt de te weinig geheven belasting van den belastingplichtige of zijn erfgenamen nagevorderd, zoolang niet sedert den aanvang van het belastingjaar drie jaar is verstreken. Artikel 8. De invordering gescbiedt overeenkomstig de verordening vein heden. Artikel 9. 1. Deze verordening wordt voor het eerst toegepast over het belastingjaar 1931. 2. De tbans geldende door den gemeente raad vastgestelde bepalingen omtrent de hef fing van hondenbelasting worden niet verder toegepast dan over bet belastingjaar 1930. Vastgesteld door den raad der gemeente Ter Neuzen, in de openbare vergadering van den 18 December 1930. 2°. VERORDENING op de invordering van de hondenbelasting in de ge meente Ter Neuzen. Artikel 1. De invordering van de hondenbelasting ge- schiedt door den gemeente-ontvanger op bet kantoor, of ander plaatsen, daartoe in de aan- slagbiljetten of bij latere kennisgeving aan te wijzen. Artikel 2. 1. Jaarlijks voor den 1 April maken bur gemeester en wethouders een kohier op. 2. De aanslagen, welke niet op het oor- spronkelijk kohier zijn geplaatst worden op een aanvullingskohier gebracbt. De aanslagen wegens belasting welke wordt nagevorderd, worden op een afzonderlijk kohier gebracht. 3. De kobieren worden dadelijk, nadat zij door den gemeenteraad zijn vastgesteld, aan den gemeente-ontvanger ter invordering ge zonden. 4. Bjj het in den loop van het jaar niet langer van toepassing zijn der verminderde be lasting wordt rekening gehouden met de reeds opgemaakte kobieren en wordt alleen het meerdere bedrag der belasting op het aan vullingskohier gebracbt. 5. De belastingplicbtigen worden op de kohieren gebracht met vermelding van bet aantal der honden en van de klasse, waartoe deze behooren. Artikel 3. 1. Het model van bet aanslagbiljet wordt vastgesteld door burgemeester en wethouders. De aanslagbiljetten worden door de zorg van den gemeente-ontvanger zoo spoedig moge lijk uitgereikt. De termijn van betaling wordt daarop vermeld. 2. Indien een aanslagbiljet in het onge- reede mocht zijn geraakt zal daarvan zoo noodig een dubbel worden opgemaakt en kos- teloos aan den belanghebbende worden uitge reikt. Artikel 4. 1. De belasting is invorderbaar binnen den termijn door den gemeenteraad bij de vast stelling van de kohieren te bepalen. 2. De belasting is dadelijk invorderbaar, zoodra de aangeslagene in staat van faillisse- ment is verklaard of op zijn roerende of on- roerende goederen executoriaal beslag is ge legd. Artikel 5. De gemeente-ontvanger is verplicht, indien bij daartoe over bet aanslagbiljet kan be- schikken, voor elke betaling onmiddellijk be- wijs van kwijting cp bet aanslagbiljet te stellen. Artikel 6. 1. Binnen drie maanden na bet vervallen van den termijn van betaling zendt de ge meente-ontvanger aan burgemeester en wet houders een staat met toelichting van de pos- ten op bet kohier, welke hij niet heeft kun nen invorderen. 2. Burgemeester en wethouders zenden dezen staat aan den gemeenteraad met een voorstel tot niet-invorderbaarverklaring van die posten, welke zij daarvoor vatbaar achten. 3. Het besluit van den gemeenteraad, waarbij aanslagen niet-invorderbaar ver klaard worden, ontheft den gemeente-ontvan ger van verdere pogingen tot invordering. Artikel 7. Onverminderd het bepaalde in artikel 271 der gemeentewet, wordt niet of niet behoor- lijke nakoming der verplichtingen, genoemd in artikel 6 der beffingsverordening, gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Artikel 8. 1. Deze verordening wordt voor het eerst toegepast bij de invordering der belasting over het belastingjaar 1931. 2. De thans geldende, door den gemeente raad vastgestelde bepalingen omtrent de in vordering van de hondenbelasting worden niet verder toegepast dan over bet belastingjaar 1930. Memorie van toelichting tot de verordening op de heffing en de invordering van een hondenbelasting in de gemeente Ter Neuzen. De hondenbelasting dezer gemeente is krachtens de bestaande verordening gebaseerd op het zuiver inkomen der belastingplichtigen. Waar wij vanaf 1 Mei a.s. geen gegevens meer ontvangen betreffende de Rijksinkom- stenbelasting, kan op grond van die basis de belasting niet meer worden geheven. In verband met die noodzakelijke wijziging, wenscben wij de gelegenheid aan te grijpen, de geheele belasting te herzien. De hondenbelasting is speciaal te beschou wen als politiemaatregel; daarop wordt ge-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 5