ALGEMEEN NIEUWS- EH APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAAHDEREH. FLORA'S Hoenderbeschuit Eerste Blad. Eieren van Jonge Hennen No. 8525 VRIJ D AG 2 JANUARI 1931 71e Jaargang. BOIXKSLAH D. Fa A. van Overbeeke-Leunis ^eyoari PBEPIKBBUBTBM BE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. 40-jarige reputatie! RECHTSZAKEN. - MSMK! ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden - Button Ter Neuzen f-inst f 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per pos - Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetalmg. Uitgcefster: Firma P. J. VAN BE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken tege) meei 0,20. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement te gen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrtjgbaar is. - Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. r -11-T|Tir^tg>ayxs»-, De industrieele malaise in Engeland wordt, schryft de N. R. Crt., wel zeer seherp getee- kend door het korte bericht dat in de maand November, voor het eerst in gewone omstan- digheden (de buitengewone toestand in den tijid van den ooriog dus niet meegerekend) de invoer van ijzer en staal den uitvoer heeft overtroffen. Een van de grootste Engelsche industrieen is dus op het hellend vlak waarop zij zich bevond, een dreigend merkteeken voorbijgegledenDe protectionistische pers vestigl hierop natuurlijk de bijzondere aan- dacht om er munt uit te slaan voor de wen- schelijkheid tot herziening van de fiscale poll- 'lick Als het zoo slecht gesteld is met een van de grootste takken van nijverheid, terwijl de steenkoolnijverheid, een tweede groote tak, verwoed moet worstelen om het hoofd boven water te houden, kan het eigenlijk geen enke- len anderen tak van nijverheid welke vail beide eerstgenoemde bloed en levenssap krygt, goed gaan en is er geen vooruitzicht op een daling van het getal der werkloozen. De liberale Manchester Guardian hennnert eraan dat het nu de tiende winter is, waarm men in Engeland met emstige werkloosheid te kampen heeft. Met dat al houdt de regee ring in een pas verschenen memorandum over de werkloosheid vol, dat Engeland door de In ternationale 'depressie minder emstig getro - fen is dan sommige van zijn mededingers, by wie de productie op verontrustender wijze is afgenomen en dat het land uit de crisis m een betrekikelyk sterker positie" dan daar- voor te voorsehyn zal komen. Het blad twy- felt of zulk een optimisme gerechtvaardigd is. In elk geval is in de komende maanden nog eer een stijging dan een daling van het aan- tal werkloozen te.jerwachtem In de kwestie hoe het euvel te verhelpen is, begeeft het blad zich maar niet, want op deze hopelooze taak hebben talloozen hun hersenen gepijmgd, zon- der dat er iets aannemelyks voor den dag is gekomen. Dit belet echter de tegenstanders der regeering niet, de werkloosheid als dank- baar politiek agitatie-middel te gebruiken Nu is het weer de liberale leidei Lloyd George geweest die een grooten mond opzet tegen de hulpelooze arbeidersregeering en met name tegen Vernon Hartshorn, die onder MacDonalds leiding bepaaldelijk met de be handeling van het vraagstuk belast is. Lloyd George verklaart dat niemand die met door party zucht verblind is, ernaar kan verlangen Baldwin en zijn conservatieven weer aan het bewind te brengen, die zoovele gelegenheden rerzuimd en bokken geschoten hebben, waar- voor de schatkist zwaar heeft moeten bloe- den. De liberalen blijven het daarom hun Dliohit achten zulk een gevaar te helpen afwen- den. Zij willen deze regeering nog een kans geven om zich te vermannen en de zaak em stig aan te pakken. Maar als zij dit niet doet, kan geen parlement dat zich van zijn verant- woordelijkheid bewust is, de regeering van MacDonald meer veel langer overeind houden. Al waar Vernon Hartshorn zich op kan be- roepen is dat hij werk verschaft heeft aan 93.000 personen, d.i. het twaalfde gedeelte van het geheele aantal werkloozen en het veer- tiende gedeelte van hen die sedert de regee ring het bewind heeft aanvaard, op de lyst der werkloozen zijn gekomen. MacDonald, zoo betoogt Lloyd George ver- der, heeft veel te weinig aandacht aan het vraagstuk geschonken. Hij heeft de eerste helft van den tijd, waarm hij nu aan het be wind is, verdaan aan de vlootonderhandelin- gen welke hij grootendeels aan den minister van buitenlandsche zaken en den Eersten Lord der Admiraliteit had kunnen overlaten. De tweede helft van dien tyd besteedt hij aan Britseh-Indie. Maar hoe zwaar zijn verant- woordelijkheid ook in deze kwestie m-oge zijn, hij had toch een groot deel van het werk op andere schouders kunnen afwentelen. Langer mag hij nu niet inzake de werkloosheid in ge- breke blijven. Dit betoog is,een nieuwe en vermoedelyk laatste waarschuwing van Lloyd George aan de regeering om zich door de liberalen van advies te laten dienen, als zij haar leven wil redden. Over de werkloosheid zal dadelyk na het weer bijeenkomen van het parlement op- nieuw een debat loskomen dat MacDonald in staat zal stellen, te zeggen, of hij naar Lloyd George wil luisteren. De conservatieven wach- ten dit oogenblik met ongeduld af, want vol- gens hen kan de politieke crisis niet lang meer uitblijven, die hen op de omhooggaande golf aan het bewind brengen en hun dan gelegen- heid geven zal, protectionistische geneesmid- delen tegen het kwaad toe te passen. TER NEUZEN, 2 JANUARI 1931. KONIJNENTENTOONSTEELING TE TER NEUZEN. Omtrent de alhier gehouden konijnenten- toonstelling verzoekt men ons nog te melden, dat in de vermelde lijst der bekr-oningen niet voorkwam, dat de heer P. Dieleman een le prijs en nog 2 eereprijzen behaalde met een jonge Vlaamsche reus (voedster), zoodat hij met dit eene dier 3 prijzen verwierf. OBGELBESPELING DOOR EEN BLINDE. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit nummer voorkomende aJdvertentie be- treffende de in de Geref. Kerk te Ter Neuzen, te houden orgeltbespeling afgewisseld met zang en het leizen van een meditatie in blin- denschrift, door den bekenden organist H. J. Kruithof, van Kampen. BETOOGING VAN WERKLOOZEN IN EEN KERK. Tijdens een godsdienstoefening in de garni- aoenskerk te Kopenhagen, welke ook werd toygewoond door den Koning en eenige leden van de Koninklijke familie, hebben werkloozen een demonstratie gehouden. Aangezien men daarop had gerekend, had de organist op- dracht gekregen, het orgel te bc.spelen zoo er een betooger mocht storen. Onmiddellijk na de predicatie stond een jonge man op, die zich in een toespraak in het bizonder tegen den Koning richtte. De organist begreep een gegeven teeken verkeerd en liet den betooger rustig doorspre- ken. De jonge man werd na den kerkdienst gearresteerd. JACK DIAMOND HERSTELD. De ongekroonde koning van de New York- sche onderwereld, Jack Diamond, is hersteld en heeft het ziekenhuis verlaten. N.V. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE WATERLEIDINGMAATSCHAPPIJ. Aan de hesturen der gemeenten die inder- tijd zijn toegetreden tot het algemecne plan der Zeeuwsch-Vlaamsche waterleiding is het volgende schrijven gezonden: De Raad van commissarissen acht zich ver- plicht U mede te deelen dat de gemeenten Ter Neuzen, Sas van Genit en Hulst besloten hebben een drinkwaterleiding voor zich tot -'land te brengen. De zich ontwikkelende in- dustrie, de scheepvaart, het verkeer en de ge heele ontwikkeling der gemeenten eischt dit dringend. Ook de gemeenten Breskens, Oostburg en Aardenburg zouden onmiddellijk de drink waterleiding tot stand wenschen gebracht te zien. Door het Rijksbureau voor drinkwater- voorziening is een klein plan ontworpen. al leen voor die drie gemeenten In het Oosten en een voor deze drie benevens de 3 in het Westen benevens Biervliet en Sluis. Intus- schen besloten Biervliet en Sluis niet tot dat kleiner plan toe te treden, zonder daarom hun eerder genomen besluiten tot deelname in onze Mij. terug te trekken, hetgeen ook bezwaarlijk rechtskundig zou kunnen geschieden. Ook wij zijn van oordeel dat wij niet zou den kunnen blijven. Onze Maatschappij mag geen belemmering zijn voor de tot stand- koming van een drinkwaterleiding, waar men deze verlangt. Aan den anderen kant moet het algemeen helang steeds in het oog ge houden worden en dus ook de drinkwater- voorziening van geheel Zoeuwsch-laanderen welke ontwikkeling en toekomst ook van een behoorlijke drinkwatervoorziening afhankelijk is. Eenmaal zal dit door alle gemeenteraden worden ingezien, vooral wanneer men de resul- taten daarvan ziet in de andere deelen dei Provincie en Zeeuwsch-Vlaanderen door het gemis er van in menig opzicht daarbij zal achterstaan. Komt een kleiner plan tot stand, dan kun nen mogelijk wel door het Rijk en de Provincie aan een te verleenen risico-garantie voor- waarden worden verbonden, die het belang van het geheel beoogen, maar in ieder geval zal dan toch de latere aansluiting van som mige gemeenten vrij aanzienlijk meer kosten met zich brengen, waarvoor de risico-garan- tie niet geldt en Welke de Mij. niet kan dra- gen, en die dus eenig en uitsluitend ten laste der betrokken later aansluitende gemeenten zullen komen. Ook is het zeker dat dan in elk gegeven geval zal moeten overwogen worden of deze dan wel gene gemeente wel aangesloten zai kunnen worden, hetgeen door vermindering van rentabiliteit der onderneming tengevolge van zoodanige aansluiting zoude kunnen wor den verhinderd. Waar nu U gegarandeerd is en blijft dat dij de totstandkoming der Waterleiding volgens onze plannen de gemeentekassen niet er in betrokken worden, tenzij in zoodanige bijzon dere gevallen welke zich alttjd kunnen voor- doen, doch zich in Nederland nimmer hebben voorgedaan, zelfs niet bij een Maatschappij als de Zuid-Bevelandsche, die vlak voor den ooriog in werking is getreden, achten wij ons emstig verplicht U hierop nogmaals te wyzen en de voile verantwoordelijkheid van met medewerking tot de totstandkoming van een waterleiding voor geheel Zeeuwsch-Vlaan- deren thans op U te leggen. Het spreekt vanzelf dat zonder samenwer- king dat niet mogelijk is. De verantwoordelijkheid dat wanneer in latere jaren aansluiting gewenscht wordt, dit 6f niet mieer kan 6f Uw gemeente meer of minder aanzienlijke offers zoude kosten, rust dan ook op Uw tegenwoordige Raad. Er moet intusschen worden voortgewerkt. Wij verzoeken U derhalve voor den 25 Januari eerstkomende ons te willen herlchten of I w raad alsnog bereid is aan het bewerkstelligen van het algemeene plan mede te werken, door de geldleeningen waartoe Gij reeds besloot or waarvan een besluit U gevraagd werd, prak- tisch door onze bemiddelling te laten aan- gaan en eerste storting daaruit op Uw aan- deelen te doen van 10 overeenkomstig de statuten en wijders te besluiten tot de ver- zochte wijziging der bouw- en woonverorde- ning, inhoudende tenzij Burg, en Weth. ont- heffing verleenen verplichte aansluiting binnen 40 meter van de hoofdbuis gelegen, wanneer dit door U nog niet is geschied. Mochten de Raden Uwer gemeenten hier- toe alsnog besluiten, dan kan het algemeen plan geleidelijk worden uitgevoerd en zal het vanzelf toch nog geruimen trjd duren alvo- rens dat geheel is uitgevoerd. Maar dan kunnen de gemeenten welke niet langer kun nen wachten, tenminste spoedig voorzien zijn en komen de andere gemeenten successievelyk in den loop des trjds. Dan blijft Gij er van meet af by en loopt geen risico eenmaal niet te zullen kunnen worden aangesloten, of wel extra kosten voor uw rekening te krijgen wanneer dat wel moge- lyk blykt. Mocht gij blijven volharden bij Uw wensch de Maatschappij te ontbinden en te liquidee- ren, dan zal daaroimtrent een voorstel onzer- zijds worden gedaan hetzij tot ontbinding, j hetzij een dat de mogelijkheid Uwer uittre- ding schept, en kan een formeel besluit daar- toe genomen worden, waardoor de baan voor de welwillend.e gemeenten zij het tot uw schade geheel vrij Is. Wij zullen dan ook bij ontbinding afstand doen van de aan onze Mij. verstrekte en door haar aanvaarde risico- garantie van Rijk en Provincie, zoodat deze kunnen worden verstrekt aan de welwillende gemeenten, en onze plannen met de resulta- ten van ons voorbereicfcnd werk kunnen over- doen aan een nieuwe Maatschappij, tenzij na eventueele uittreding der onwillige gemeenten onze Maatschappij het werk voortzet. Het spreekt vanzelf dat, wanneer dan de totstandkoming van het algemeene plan zou worden verijdeld door Uw toedoen, het recht en billijk is dat naar evenredigheid door U zal worden gedragen in de voorbereiding van het werk gemaakte kosten. Wij verzoeken U derhalve dringend om ant- woord voor 25 Januari e.k., waama een ver- gadering van aandeelhouders zal worden be- legd. DE HERVORMDE KERK TE HULST. 21 December was een weemoedige dag voor de Hervormde gemeente te Hulst. Toen toch had de laatste godsdienstoefening plaats in de oude Gothische Kerk, die op 31 Dec. over- gaat aan de R.-Katholieken. De predikant Ds. W. L. Henmanides las voor, 2 Kronieken 12 112, en spraik over het verlies van de gouden schilden voor Koning Salomo, in- plaats waarvan koning Rehabeam koperen schilden liet maken. Eerste Kerstdag was een blijde dag, de in- wijding van de nieuwe kerk. Voorgelezen werd 't gebed van Koning Salomo bij de inwijding van den tempel 1 Kon. 8; 2643. Ds. Hermanides predikte over Genesis 28 17 Hoe vreeselijk (d.i. heilig) is deze plaats! Dit is niet dan een huis Gods en dit is de poort des Hemels. Na de preek en de inwyidingsformule richtte de predikant zich tot het college van B. en W. dat voltallig aanwezig was, tot den heer D. Dees te Ter Neuzen, afgevaardigde van het Provinciaal College van Toezicht, en Ds. Raams van Hoek, afgevaardigde van het clas- sieaal bestuur van JLJzendijke en Ds. Maas van Hontenisse, afgevaardigde van den Ring. Tevoren was voorlezing gedaan van schrifte- lijke gelukwenschen van de Synode en het Provinciaal Kerkbestuur. De burgemeester van Hulst, de heer B. A. Th. M. Truffino, nam hierna het woord om een hartelrjken gelukwensch uit te spreken en te wfizen op de diepere eenheid in geloof, die er is tusschen Protestanten en R. Kath. niettegenstaande de gescheidenheid Pro testanten en R. Kath. staan op het zelfde fundament door 't geloof in eenzelfden God en Zaligmaker. De heer Dees vertolkte de gevoelens van het Prov. college van Toezicht en Ds. Raams die van het Classiikaal Bestuur wijzende op de gelukkige oplossing, die voor de Hervormr den is verkregen doordat zij nu een kleinere geriefelijker, electrisoh verwarmde, kerk had- den verkregen. Tenslotte siprak Ds. Maas nog namens den Ring. Het was een goede dag voor de Her vormde Gemeente van Hulst. door Proefbalen levert: TER NEUZEN. (Ingez. Med.) SLUISKIL. Aldaar gaf naar men ons meldt j.l. Dinsdag de tooneelvereeniging ,,Vooruit" uit de afdee- ling der Ned. vereeniging van fabrieksarbei- ders in het lokaal ..Valencia" van den heer A. J. de Krijger, haar eersten tooneelavond. Ondanks het zeer ongunstige weer, wegens den enormen regenval, was de zaal toch goed bezet. Opgevoerd werden een drietal tooneel- stukjes, waarvan de klucht ,,De vierde Com- pie" bijzonder op de lachspieren werkte. Na afloop van het tooneelspel, bleef men nog een paar uren gezellig bijeen. Een woord van dank aan deze jonge vereeniging met haar jonge krachten is zeker op zijn plaats. Zij, die er van genoten hebben, bopen dat het voor het bestuur aanleiding zal mogen zyn, nog meer zulke avonden te organiseeren. Alsdan zal echter den steun der laden, vooral medewer king en financieele, noodig zijn. De avond bezorgde de vereeniging eenige nieuwe leden. HOEK. Bijzondere omstandigheden zijn aanleiding geworden, dat wij het verwacihte verslag om trent de te Hoek gehouden tentoonstelling van konijnen en pluimvee niet tijdig ontvin- gen waarom wij in het nummer van j.l. Maan- dag alleen melding konden maken van het geen onize correspondenten uit Axel en Sas van Gent hetiben gemeld, van de door inwo- ners dier gemeenten behaalde pryzen. Thans zij gemeld, dat deze tentoonstellimg, die voor de afdeeling Hoek wel als een ris- kante onderneming moest worden beschouwd, alleszins geslaagd mag worden genoemd, niet het minst door den krachtigen steun die de leden der Axe-1-sche vereeniging van fokkers „Ter Verbetering" daaraan hebben geboden. Er waren niet minder dan 170 inschrijvin- gen, waarvan 140 voor konijnen en 30 voor pluimvee. Er waren voor de inzendingen door vele belangstellenden raim 120 eereprijzen beschikbaar gesteld. Daaruit blijkt, wel vol- doende van de medewerking die de afdeeling te Hoek bij deze gelegenheid heeft onder- vonden. Voor het houden der tentoonstelling was de bescllikking verkregen over de openbare school. De vorige week Woensdagavond werd m tegenwoordigheid van de besturen der ver- eenigingen te Hoek en Axel, het gemeente- betuur van Hoek en belangstellenden, ,de ten toonstelling geopend door den burgemeester, den heer Mr. J. A. van Tienhoven, in de vol gende bewoordingen Dames en Heeren! Van harte heet ik U welkom en het ver- heugt me, dat ge in zoo groote getale hier tegenwoordig zijt, daar dit getuigt van Uwe belangstelling voor de tentoonstelling en de tentoonigestelde dieren. Het. bestuur der afdeeling Hoek van „Ter Verbetering" heeft mij verzocht hare eere- voorzitter te willen zyn en als zoodanig deze tentoonstelling te willen openen. Alhoewel ik slecht op de hoogte ben van dieren in het al gemeen en bijzonder weinig van de dieren weet, waar het hier om gaat (ik weet, dat kippen eieren leggen, dat eenden dat ook doen en bovendien een heerlijk gebraad opleveren, dat er groote en kleine konijnen zijn, maar tot daartoe beperkt zich mijne kennis) heb ik toch niet geaarzeld de mij opgelegde taak te aanvaarden. De reden daarvan is, dat ik achter deze geheele beweging iets anders zie dan eieren- opbrengst en het fokken van vette konijjnen. lets dat veel en veel mooier is. Ik zie er achter de liefde tot het dier, de liefd-e tot onze medeschepselen. Het brengt de menschen nader tot de natuur en nader tot Hem, die dat alles geschapen heeft. En evenzeer als de liefde tot bloemen en planten de menschen veredelt, het alledaagsohe leven rijker maakt en met poezie vervult, -zoo zie ik het, dat ook de liefde voor dieren de menschen beter kan maken en in het leven een schoone rol kan vervullen, dat het meer veredelt dan jazz- bands, bals en bioscopen, die wij plattelanders nu eenmaal moeten ontberen. Voorbeelden heb ik gekenid van menschen, wien veel ont- nomen werd en die veel verdriet hebben ge had, die zich het leven d-ragelijker wisten te maken door d-e ziorg op zich te nemen voor huisdieren. Een b ok end feit is het, dat de gevoelens der menschen gesterkt worden door het meevoelen van anderen. Daarom acht ik zulk eene tentoonstelling zeer nuttig, want deze brengt dierenvrienden te zamen en zeker zal dat bij ieder van hen de liefde tot de dieren grooter en inniger maken. Van harte hoop ik daarom, dat deze ten toonstelling in alle opzichten moge slagen en dat gij heeren ibestuurders later met voldoe- ning moog terugzien op de vele moeiten en zorgen, die gy voor het welslagen hebt over- gehad. Van harte wensch ik geluk de prijswinnaars en dengenen, die ditmaal werden teleurge- steld geef ik in overweging nogmaals him best te blijven doen opdat zij een volgenden keer met een eersten prijs of althans met een eerv-olle vermelding gaan strijken. En hiermede open ik deze tentoonstelling. Door den heer D. W. F. Kaijiser, voorzitter der afdeeling Hoek, werd vervolgens een woord van dank geri-oht tot den heer Mr. Van Tienhoven, voor den door hem aan de ten toonstelling verleen-den steun, en aan het ge- meentebestuur voor het beschikbaar stellen der school. Ten slotte dankte hij alien die aan het welslagen der tentoonstelling hebben medegewenkt, en in het bijzonder ook hen die door het (beschikbaar stellen van eereprijzen van hunne belangstelling daarvoor hebben doen blijken. De tentoonstelling trok gedurende de opening groote belangstelling. Voor de afdeeling konijnen had de beoor- deeling plaats door de heeren J. Fobben te Roermond en G. Hondeibrink te Almelo. Door inzenders van Hoek werden door hen toagekend de volgende bekroningen: Witte Vlaamsche reuzen (ram), le pr. F. de Jonge. Voedster 1930. le pr. P. de Jonge. Bl-auwe Weeners, voedster 1930. 2e pr. D. W. F. Kaijser. Witte Weener, voedster (oud). le pr. J. Meertens, 2e pr. Th. Meertens. Blauwe van Beveren. le pr. L. de Jonge, 2e pr. M. de Ridder. Dwergrassen. Pool, voe-dster. le -pr. M. de Ridder. Castor Rex. 2e pr. P. Dieleman. Nesten jonge Vlaamsohe reuzen. 3e pr. P. de Jonge. Voedster met jonge. F. de Jonge. Blauwe van Beveren. 2e pr. P. Dieleman. Witte Weener. P..Meertens. Voorts behaalden buiten de reeds gemelde een prijs: Abr. Dees te Zaamslag 2e voor witte Vlaamsche rues; Gebr. Van den Ameele te Hoofdplaat 2e pr. voor Havanna, voedster. Afdeeling Pluimvee. Keurmeester de heer H. Scholten te EnschedA Minorca 1930. 3e D. W. F. Kaijser. Echeq Leghorn 12. 3e pr. F. de Jonge. Eenden. 2e pr. F. de Jonge. Slot en microben besluipen Uvf bee! op dit moment. Vlug, neern WybertWybert beschermt er desinfecteert. 25. 15- 65 ct.s - (Ingez. Med.) Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 29 December 1930. Heden namiddag werd de behandeling voort- gezet van de op 19 December j.l. geschorste strafzaak tegen A. v. P., oud 72 j., landbou- wer te Koewacht, gedetineerd. Verdachte was ten l'aste gelegd, dat hij bij gelegenheid van zijn faillissement een bedrag van f 1400 aan goederen en vee heeft verduister-d. Bij de eerste behandeling der zaak werd door den Qfficier van Justitie tegen een drietal getui- gen die ter terechtzitting onder eede een ge heel andere verklaring aflegden dan voor de marechaussde instructie wegens metneed ge- vorderd. De Officier van Justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en was van meening, dat de straf niet gering mocht zijn. Hy eischte 6 maanden gevangenisstraf met aftrek. Mr. Kuipers, verdachte's raadsman, zeide, dat het voor hem niet gemakkelijk is om als raadsman in deze zaak op te treden, omdat de verdachte steeds blijft zwijgen en zegt niet te weten waar het geld gebleven is. Waar echter de verdachte reeds 72 jaar oud is en van goed levensgedrag vroeg zijn raadsman de invrijheidstelling, hetgeen door de recht- bank werd bevolen. Door den officier van Justitie te Middel burg is hooger beroep oangeteeken-d tegen de volgende vonnissen der rechtbank van 22 December jj.: 1°. J .R., oud 56 j., werkman te Ter Neu zen, veroordeeld ter zake van ontucht tot. 6 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijke proeftijd 3 jaar. 2°. T. S., oud 26 j., werkman te Sluiskil, gedetineerd veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf wegens -diefstal. 3°. C. v. G., oud 21 j., landibouwer te Aar denburg, gedetineerd, veroordeeld wegens diefstal tot 4 maanden gevangenisstraf. Door J. L. C. B., oud 24 j., chemicus, te Sas van Gent, is hooger beroep aangeteekend tegn het vonnis van den Kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij; hy ter zake van over- treding van de Vuurwapenwet is veroordeeld tot tien gulden boete of tien dagen heohtenis. met verbeurdverklaring van het in beslag genomen knalpistool en met bevel tot ver- nietiging van de patron-en. Door den Ambtenaar van het Opentoaar Ministerie bij het Kantongerecht te Ter Neu zen is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Ter Neuzen. waarbij J. A. W, oud 41 jaar, rywielhande- laar te Zaamslag is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van de Motor- en Rijwielwet. De Minister van Waterstaat brengt in de Staatscrt. ter kennis, dat bij vonnis van het kantongerecht te Ter Neuzen van 25 Nov. 1.1. aan B. de Meester te Koewacht de bevoegd- heid om motorrrjtuigen te besturen ontzegd is voor een termijn van een half jaar, welke termijn is ingegaan op 9 Dec. 1930. ZONDAG 4 JANUARI 1931. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9y2 u., de heer L. Dek en 2 u., Ds. J. W. Maas, van Kloosterzande. Re vest. kerkeraadsleden en bediening H. Doop. Sluiskil. 2 u., de heer L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9V2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Phjlippine2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hoek. 9% Zaamslag. Gereformeerde Kerk. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. 9% u. en 2 u., Ds. A. Kok. ZAAMSLAG. In deze gemeente zijn als gevonden gedepo- neerd: twee portemonnaie's waarvan een met geld. Inlichtingem te bekomen ibij den gemeente- veldwachter J. van Westenbrugge. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u„ 2 u. en 5% u., leesdiensi. Axel. 9 u„ 2 u. en 6 u., Ds. B. van Neerbos, van Ter Neuzen. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u„ leesdlenst. Inkaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen Nam. 5% u., Evangelisatie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zyn de H.H. Diensten om 7, 81-2 eii 10 uur. 's Namlddags om 2% uur Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1931 | | pagina 1