hijnha locum, WITTE SCHADUWEN r Gevatie Koude LUC. WILLINK VERSTOPPING ggMBBTODE BSRICHTKS. FEEPIKBETTRTEH tabletten TECEM }$m TER NEUZEN, 24 DECEMBER 1930 Schrijft in „HET VADERLAND" over Vs.. EEN WETHOUDER GEBARRICADEERD. Mijnhardt's Poeders. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ - TER NEUZEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. Bij A pot h en Drogiste* (Ingez. Med.) De broodprijs. Omtrent den broodprijs zijn de meest uit- eenloopende voorspellingen gedaan. Zekerheid bestaat er niet. Wei is geconstateerd, dat de broodprijs den tarweprijis niet op den voet volgt. Een verbooging kan niet anders dan gering zijn. Deze zou dan een herstel betee- kenen van wat de consumenten genoten heb ben ten koste van de boeren. Het percentage inlandsch meel zal worden vastgesteld naar omstandigheden De kippenboeren zullen inplaats van inland- eche tarwe, andere graansoorten of buiten- landsche tarwe kunnen gebruiken. Met aandrang bepleitte de Minister aan- neming van het wetsontwerp, ooik bij hen, die nog sceptisoh er tegen over stonden. Hij achtte het niet alleen in het belang van den landbouw, maar ook in dat van 't land in het algemeen. Replieken. iDe heer Oud (V.-D.) verklaarde zich em- stig teleurgesteld door dat antwoord van den Minister, dat de Kamer nog geen inzicht ge- geven had in den algemeenen maatregel van bestuur, welke hij voomemens is uit te vaar- digen. Overleg met deskundigen had vroeger kunnen geschieden, v66r de behandeling in de Kamer. Volgens den vrrjz.-democratischen afgevaardigde, had de Regeering nog altijd •n bianco volmadht en had de bewindsman de situatie der meel-imiporteurs te simplistisch gezien. De heer Oud zag al voor zijn geestes- oog alle dlstributie-maatregelen uit den oor- logstijd herleven. De heer Knottenibelt (V. B.) wees erop, dat uit het antwoord van den Minister duidelijk is gebleken, dat bet wetsontwerp voorbarig is. De heer Colijn (A.-R.) merkte op, dat het een zeer gewichtig punt is, dat als de meel- import vrrjwel onmogelijk wordt, het prijs- reguleerenid effect verloren gaat. Hij drong er op aan, dat de Minister nog wat zou toe- geven en bepleitte nogmaals aanvaarding van bet Zwitsersehe stelsel, dat ons tusschen de 20 en 40.000 gulden aan controle zou kosten, terwijl het de vraag is, of het stelsel van den Minister niet duurder is. De heeren Kersten (S.G..P) en Lockefeer R. K. toonden zich ibeiden ook teleurgesteld en drongen op meer tegemoetkoming aan. Dat de communist De Visser niet tevreden was. spreekt vanizelf. De heer Van den Heu- vel (A.R.) ondersteunde het betoog van den Minister. De Minister merkt tegenover den heer Oolijn op, dat hij meent te volstaan met enkele controleerende ambtenaren en dat het meeste controle-werk wordt overgelaten aan de organisaties. De controle-kosten zullen bij elkaar ook niet boven de f 40.000 komen. Motie-Van der Sluis verworpen. De motie-Van der Sluis betreffende hot toe- kennen van een productie-premie werd ver worpen met 68 tegen 18 stemmen Voor: de sociaal-democraten en de heer Ploris Vos (Middenp.). Bij de artikelsgewijze behandeling had nog een breedvoerige bespreking plaats, waarbij bet blijkens de verslagen vrij rumoerig tog ging- De Minister verklaarde ten slotte alle amendementen onaannemelij'k. Indien die werden aangenomen zou hij het ontwerp in- trekken. De heer Boon handhaafde zijn amende- ment. De heer Oolijn, betreurde de houding van den Minister tegen dit amendement, doch zou er nu noodgedrongen tegen stemmen. Het amendement wordt verworpen met 49 tegen 41 stemmen. De beer Oud trok zijn amendement in, om de Kamer een stemming te besparen. Het wetsontwerp wordt ten slotte aange nomen met 58 tegen 31 stemmen. Tegen stemden de liberal en, behalve de heeren Bierema en Van Rappard, de Vrijz.- Dem. en de Soc.-Dem. behalve de heeren Van der Heijde, Schaper en Hiemstra. De Kamer ging daarna op reces. PROV. STATENVERKIEZINGEN. Naar „Het Prot. Zuiden" meldt, hebben de Clhr.-HistorisChe Statenkringbesturen in over- leg met het Kamerkieskringbestuur besloten, bij de a.is. verkieizingen niet met een lijst, Tna.nr met zeven lijisten uit te komen, welke lijsten, om geen stemmen verloren te laten gaan verbonden zullen worden. GESLAAGD. Voor het gisteren te Utrecht gehouden dxamen vanwege de vereeniging tot bevorde- ring van toonkunst voor het geven van zang- les op de lagere scholen en bewaarscholen, slaagde de heer F. Tieleman, onderwijzer te Zaamslag. MIDDELBAAR ONDERWIJS. Tot leeraar in geschiedenis aan de 2e H.B.8. met 5jarigen cursus B te Rotterdam is be- noemd de heer A. C. Muste te Ter Neuzen. LEGER DES HEILS. Het Deger der Heils hoopt alhier op waar- dige wijze het Kerstfeest te vieren. De armen zijn niet verge ten en worden heden Woens- dagavond reeds bedacht, van voedsel en brandstoffen voor de a.s. feestdagen voorzien. Ook kinderen ontvangen kleedingstukken enz. le Kerstdag heeft om 6 uur reeds de eerste samenkomst plaats rondom de mooi yerlichte Kerstboom, vervolgens om 10 uur, 's middags om 3 uur grootsche Jongelieden-demonstratie, en 's avonds om 7% u. 2e Kerstdag 10 u. en 's middags 2 uur feest voor kinderen, en 's avonds om 8 uur. Voor een en ander is bij- zondere zorg besteed. ELECTRICITEITSKABEL STUKGETROKKEN. Gisterenmorgen kwam het Engelsche s.s. ..Huntherfield" van Gent ter hoogte van den Goeeschenpolder, toen men van dat stoom- schip bemerkte, dat uit de Noordelrjke kanaal- haven een sleepschip in het kanaal kwam. Om een aanvaring te voorkomen liet men de ankers valien om daarop te stoppen. Het gevolg daarvan was, dat de ter plaatse in het kanaal liggende kabels van de electrische kanaalverlichting werden gegrepen, en achter de ankers bleven zitten. De kracht waarmede het stocxmschip aan de kabels trok was van dien aard, dat het kabelhuisje op den Weste- lijken oever scheef getrokken werd. De kabels werden uit de klemmen getrokken en knapten ten slotte af. Het gevolg daarvan was, dat de verlichting aan de Oostzijde van den kanaaloever gisteren gestoord wa3. Door het personeel der rijkscentrale is naar wij ver- nemen de kabel voorloopig gerepareerd, zoo- dat vermoedeiijk hedenavonid de verlichting weer zal kunnen worden ontstoken. ARBEIDSBEURS TER NEUZEN. Op 20 December stonden als werkzoekenden (hetgeen niet altijd beteekent dat zij werkloos zijn) bij de arbeidsbeurs ingeschreven Transport en losse arbeiders 234; zeelieden 6; nachtwakers 1; timmerlieden 21; beton- timmerlieden 4; betonvlechters 3; opperlieden 4; schilders 4; tremtmers 3; stokers 3; bank- werkers 1; nageljongens 1; ijzerwerkers 2; smeden 1; electniciens (halfwas) 1; fabrieks- arbeiders 36; broodbakkersknechts 1. Totaal 326. Het aantal werkloozen bedroeg de afge- loopen week als volgt: Maandag 179, Dinsdag 189; Woensdag 194; Donderdag 164; Vrijdag 158 en Zaterdag 152. KONIJNENTENTOONSTELEINp. De konijnenfokkers vieren in deze dagen hoogtij. Hun dieren prijken dan ook in deze dagen met hun mooisten tooi. Daarin moet AFGIFTE BEWIJZEN VAN RIJVAARDIGHEID. De nieuwe adviseur te Sas van Gent van het Centraal Bureau voor de afgifte van be- wijsstukken van rijivaardigheid, de heer Gaston Goossens, heeft als ikrinig toegewezen ge- kregen het navolgende rayon met de daarin voorkomende navolgende gemeenten: Hoek, Philippine, Sas van Gent, Ter Neuzen. West- dorpe, Boschkapelle, Clinge, Graauw, Hengst- dijk, Hontenisse, Hulst, St. Jansteen, Koe- waoht, Ossenisse, Overslag, Stoppeldijk, Zaamslag en Zuiddorpe. AXEL. Een onwillig rund, waarmee men op weg was naar ZsCamsiag, rukte zich Maandag- mididag in de Stationsstraat los en ging op hoi de Kerkdreef in. Daar het tusschen schooltijd gebeurde waren vele kinderen in de ibuurt, zoodat alles trachtte weg te komen. Een drietal kinderen werd tegen den grond geworpen en werden, gelukkig niet erg, ver- wond. Eerst op den Buthdij/k wist men het beest op te vangen, waama het vender per auto naar zijn bestemming werd gebracht. De ,.dader'' is inmiddelis zijn straf niet ont- gaan en zal vele Zaamslagenaren him Kerst- tafel sieren. Er ligt een eindelooze melancholie over deze schitterend mooie film, welke men, behalve boeiend drama, ook een cultuiirfilm van den eersten rang mag noemen! Zij spreekt ons van de eilanden in de Stille Zuidzee, waar de blanke man, (als een ,,Witte Schaduw") gekomen is, om de gelukkige en onschuldige bevolking het gif der beschaving te brengen, om haar te knechten en te bedriegen, om haar te doen deelen in de besmettelijke ziekten, die daar vreemd waren, haar te doemen tot een smartelijk en ellendig uitsterven. Wij zien de paradijzige schoonheid van zulk een eiland, waar de enkele Amerikanen. die hier de baas spelen, heel de zachtaardige bevolking knechten. Wij zien het even uit- puttend als gevaarlijk parelduiken, voortgezet, tot de longen van den duiker barsten en wij zien de overige gevaren, waaraan de duikers in de diepte blootstaan. Dit alleen is al van een bijzondere filmschoonheid. De bruut, die met goedkoope prullen, in ruil voor de parels, heel het eiland tyranniseert, ondervindt geen anderen tegenstand, dan van een verloopen en in den alcohol ondergeganen dokter, die (dit is m. i. het eenige zwakke punt in de overigens zoo magnifieke film) op wel wat heel sensationeele wijze van dit eiland komt en dan aanspoelt op een ander. Dit andere, verafgelegen eiland (zijn er nog zulke?heeft nog nooit een blanke aanschouwd en de eilanden-bewoners vereeren hem. Spelenderwijs krijgen we nu alle denkbare eigenaardigheden van zoo'n Zuidzee-eiland en zijn bewoners te aanschouwen, gaan we op in de heerlijke natuur en in het primitieve leven dezer bevolking. Er bloeit een liefdes-idylle op, tusschen den hier regenereerenden dokter en het meisje; het is, zooals de blanke het noemt: Het paradijs van voor den zondeval en men moet bij deze passage sterk denken aan het bekende boekje van Laurids Bruun: ,,Van Zantens gelukkige tijd Helaas Het blijft niet zoo. Ook hier komt d<; Amerikaan en de dokter beweegt hemel en aarde, om de blanken verre te houden van het eiland en de inboorlingen verre van het schip. Zijn wan- hoop en zijn krachtsinspanning om dit onmogelijke te bereiken, behooren tot de schoonste deelen uit deze film. Eindelijk vliegt hij den „vijand" naar de keel en wordt neergeschoten. En in korte flitsen zien wij daarna dit eiland onder de knecht- schap van de nieuwe heerschers. Slechts een subtiele verandering, maar teekenend. Dit is het scenario, maar de regisseur W. S. VA1\ DYKE heeft er met behulp van de grandioze natuur en de bevolking, een film van gemaakt, welke ontzaglijk boeit. Monte Blue is een acteur, die heel goede momenten heeft en die volkomen tegen zijn rol is opgewassen. Nog veel knapper is het spel van Raquel Torres, die volkomen gelijkt op de jomge, mooie inboorlinge, die zij voorstelt. Tal van kleine idylles (o.m. de episode van het fluiten) zijn meesterstukjes van spel. Het geheel is een ongelooflijk mooie film en ik kan It slechts bezweren: ga haar toch vooral aanschouwen men de oorzaak zoeken, dat de tentoonstel- lingen in deze dagen worden gehouden. Zooals uit de advertentie in het nummer van j.l. Vrijdag blijkt, houdt ook de Ter Neuzen- sche konijnenfokvereeniging ter gelegenheid der Kerstdagen een tentoonstelling in het lokaal van het „Dogement's Lands Welvaren". Wij waren in de gelegenheid daar reeds een kijkje te nemen. De keurmeester, de heer J. B. Verschelden, van Doornik, een zeer bekend deskundige op het gebied der konijnenteelt, was reeds met zijn werk bezig en we hoorden van hem verschillende tevredenheidsbetuigin- gen over de aangevoerde dieren. Er zijn dan ook prachtexemplaren van ver- schillend ras. Natuurlijk ontbreken niet de Vlaamsche reuzen, zoo witte als grauwe, doch men vindt er ook bijzondere rassen, als: de chincille pelskonijnen, Zikilin, zilveren Ha- vanna's, Fransche campagne, zilverkonijnen, Havanna, Alaska, Black k Tan, Papillon, Brandneuzen, Castor Rex, Gouwenaars, witte Weeners en Lotharingers. WEGSVERBETERING IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. In de te 's-Gravenhage gehouden algemeene jaarvergadering van het Ned. wegencongres werd aangedronigen op den aanleg van wegen in Zeeland, met name in Zeeuwsch-Vlaande- ren, waar de wegen zo6 smal zijn, dat men elkaar daar niet met twee wagens kan pas- seeren, zoodat de auto's moeten wachten op paardenwagens, tot deze op een zijweg zijn gekomen. Toch betalen de automobilisten op Zeeuwsdh-Vlaanderen evenveel wegenbelas- ting als aan den overkant van de Schelde. Zeeuwsch-Vlaanideren heeft een lengte van 80 K.M. en een ibreedte van 20 K.M., welnu men legge daar eens behoorlijke wegen aan. Medegedeeld werd dat in Zeeuwsch-Vlaan- deren twee verbindingen op het wegenplan voorkomen. De verbinding Oost-West in Z.- Vlaanderen ligt meer op den weg van het pro- vinciale bestuur. HEN GSTENKEURIN G. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landibouw heeft goedgevonden te bepalen, dat de gewone keuringen van tot dekking be- stemde hengsten in het voorjaar 1931 zullen worden gehouden in de provincie Zeeland op 3 Februari te Kattendijike, 4 Fehruari te Hulst en Axel en 5 Februari te Oostburg, alleen voor hengsten type trekpaard. VROUW VERBRAND. Maandagmorgen pl.m. half 10 is brand ont- staan ten huize van H. Wilbrink aan de Voor- straat te Oudkarspel. De brand had niet veel te beteekenen; slechts een weinig huisraad is verbrand, maar na blussching van het bin- I nentarandje vond men onder de tafel het lijk van de hulpbehoevende 61jarige vrouw van W. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Zondagmorgen bemerkte de zoon van het edbtpaar L. Visser, in wijk C te Sliedrecht, dat de woning van zijn ouders gesloten bleef. Hiji wist bdnnen te komen en trof daar zijn ouders bewusteloos aan; een zware kolen- damp hing in huis. Onmiddellijk werd de hulp van dokter Van Leeuwen ingeroepen. De vader, een man van 71 jaar, overleed spoedig. De vrouw is met een zuurstof-apparaat be- handeld, hetgeen succes had. Voor haar leven bahoeft niet te worden gevreesd. Aan een poliitaepost te Nijmegen vervoegde- zich in den nacht van Zaterdag op Zondag schipper Th. Ariaans, met de mededeeling, dat aan tooord van zijn in de Waal liggend schip Agnes, zijn vrouw en kinderen emstig ziek waren. Zij hadden alien overgegeven. en een vierjarig meisje was reeds overleden. Onmiddellijk werd een geneeskundige geroe- pen, die den dood van het kind vaststelde. Kolendampvergiftiging zou de oorzaak zijn. De andere vier kinderen zijn naar het St. Ca- nisius-ziekehhuis vervoerd; hun toestand was Maandag vrij goed. Enkele dagen reeds bleven de luiken van het huis van twee alleenwonende dames te Krimpen aan de Lek gesloten. Maandag- miiddag gingen de buren de familie waarschu- wen, en toen bleek, dat een van de dames, mej. M. v. d. Heul, reeds gestorven was; de andere lag in zorgwekkenden toestand op den vloer. Vermoedeiijk is kolendamp hiervan de oorzaak. VILLA TE WARNSVELD IN DE ASCH GELEGD. Te Wamsveld brak brand uit in een nieuw- gebouwde, nog onbewoonde villa, waarvan de heer Notten eigenaar was. De Zutphensche brandweer werd gewaarschuwd, maar bij aan- komst was de bovenverdieping van het per- ceel reeds uitgebrand. Men kon niet verhinderen, dat de geheele villa tot den grond toe afbrandde. De oor zaak ligt vermoedeiijk in het feit, dat een loodigieter ter plaatse bezigheden had ver- richt. BESCHONKEN WETHOUDER RIJDT een HONDENKAR IN DE SLOOT. De wethouder P. van Havelte heeft naar de H. Crt. meldt, Donderdag met zijn vracht- auto onder de gemeemte Meppel een lionden- kar van den handelaar Pit in een sloot gere- den. De auto kwam boven op de kar terecht. Tien minuten later miste men het 9-jarig zoontje van Pit. Plet bleek, dat de jongen onder de kar was terecht gekomen. Men vond zijn lijk. De politic heeft de auto en het lijk in beslag genomen. Het bleek, dat de wet houder onder den invloed van sterken drank verkeerde. DE EERSTE VROUWELIJKE DIEREN ARTS. Vrijdag is aan de veeartsenijkundige facul- teit der universiteit te Utrecht het diploma van dierenarts behaald door mej. J. Voet. Zij is de eerste vrouw, die het diploma in Neder- land behaalt. Mej. Voet zal zich specialisee- ren als specialist voor kleine huisdieren en wordt aanvankelyk assitente aan de kliniek voor kleine huisdieren ond'er leiding van prof. Klarenbeek. In de raadsvergadering van Gramsbergen heeft wethouder Krikke medegedeeld, dat een aantal arbeiders, die in de boschwachterij „Hardeniberg" bij het Staatsiboschbeheer werk- ten en daar bij wijize van werkverschaffing waren te werk geslolci, toen zij moeilijkheden hadden over het loon, moeilijkheden, die er toe hebben geleid, dat verschillende art>eiders het werk neerlegden, hem op ergerlijke wijze hebben behanideld. Zij gaven hem wethouder Krikke de sehiuld, dat de loonen zoo laag waren en hebben hem, toen hij het belachelijke daarvan wilde aantoonen, als het ware gebarricadeerd achter de toonbank, zoodat hij niet v66r- of achteruit kon. Toen hebben de arbeiders den wethouder gedreigd en tegen hem gezegd, dat, wanneer de looen niet venbetend worden, zij des nachts wel eens konden terugkomen en dat men erger dingen kon verwachten. Werkwillige arbeiders uit Ambt-Harden- berg, die niet bereid waren aan de loontoeweging mede te doen, maar rustig wilden doorwerken, hadden de ontevreden arbeiders eveneens gedreigd door te verklaren dat de werkwilligen een schop in den nek zouden krijgen, wanneer zij voortwerkten. De persoon, die gezegd had, dat de wethouder de loonen laag hield, was den wethouder nog niet bekend, maar hij wist wel, dat het een vooraanstaand man uit de Krim was. Met verheffing van stem verklaarde de wethou der, aldius het „Nibld. van het Noorden", dat het hem wat waard was, om dien ploert te vinden. In den Raad werd algemeen ook door de daarin zitting hebbende arbeiders. op afikeu- rende wijize gesproken over hetgeen de arbei ders hadden gedaan, al voeg.de men er aan toe, dat onprettig werk, zooals bij het Staats- boschbeheer en lage loonen, als een verz&ch- itende omstandigheid zijn aan te voeren voor deze onbehocrlijke handelingen. Men had echter lof voor den boschwachter te Hardenlberg, den heer Breevaart, die aan de beweging een onschuldig karakter gaf en op besliste, maar toch vreedzame wijize heeft geeocht naar een oplossing en die ook gevon- den heeft. DE KLEEREN MAREN DEN MAN... NIET. Dure kleeren maken van ieder manspersoon nog geen heer, een morsig werkpak stempelt een heer niet tot workman. De beide man- nen, die er den laatsten tijd werk van maak- ten in winkels te Rotterdam allerlei voorwer- pen op zicht te vragen en dan een en ander bestelden voor een gefingeerd adres, waarbij zij traohtten een en ander van de toonbank te stolen en tegen welke mannen al een paar maal is gewiaarschuwd, hebben dit ondervon- den. Vorige week liepen zij in het Noordelijke stadsgedeelte te wandelen, netjes uitgedost in gestolen kleedingstukken. Zij trokken de aan- dacht van ©en rechercheur, die van oordeel was, dat hun gezichten en hun handen niet pasten bij den maatschappelijken welstand, die uit hun kleeding sprak. Hij hield de twee eens aan en weldra bleek, dat hij de beide ge- zochte winkeldieven te pakken had. Bij huis- zoeking in hun woning werden vele gestolen voorwerpen in beslag genomen. De mannen zijn opgsloten. DE DOODELIJKE MIST. Naar aanleiding van de in de bladen, de laatste dagen nog voorkomende berichten omtrent het ook in ons land constateeren van den „doodelijken mist" deelt een landbouwer uit Wouw, de heer J. L„ aan „De Grondwet" mede, dat ook hy een soortgelijk geval heeft gehad als de landbouwer uit Someren. Hij was dien bewusten namlddag te onge- veer half drie met zijn zoontje op het veld aan het werk, toen ze door een zware gele mist- wolk werden overvallen. Hij verklaart dat de hi'tte ondraaglijk wias en erger dan op het heetst in den zomer. De wolk was spoedig verdwenen, zoodat zij er geen nadeelige ge- volgen van hebben ondervonden. Zoo lang zij in de mdstwolk waren hadden zij het beiden erg benauwd. VROUW TE STERKRADE VERMOORD. Te Sterkrade-Buschhausen werd Maandag- ochtend op een weide het lijk van de 24jarige gehuwde vrouw Anna Podehl uit Buschhausen gevonden. Men- denkt hier met een moord te doen te hebben, daar in den hals striemen werden geconstateerd, die op worging wijzen, alsmede verwondingen aan den arm. Verder bleek nog, dat bet slachtoffer Zondagavond in gezelsehap van een man een eindje was gaan loopen. Ook zou zij aan een danspartijtje hebben deelgenomen. Door het praten van het vierjarige zoontje der vermoorde vrouw, viel de verdenking op een man, dien het kind onder den naam van „Oom Emil" kende. Het is de politie gelukt, dezen „Oom Emil", die de werklooze Emil Kohle uit Hambom bleek te zijn, te arrestee- ren. Hij werd, daar hij van den moord wordt verdacht, in de gevangenis te Oberhausen op- gesloten. WAANZINNIGE VROUW DOODT HAAR ZUSTER. Een vreeselyk drama heeft zich afgespeeld in een arbeiderswijk van Kopenhagen. In een aanval van waanzin vermoordde een 35jarige vrouw haar zuster en rende toen met een mes, dat zij des ochtends speciaal had gekocht, de straat op, iedereen, die haar tegenkwam, bedreigende. Een jongen werd aan de handen gewond en moest een oor missen, terwyl de vrouw nog ©en man aanviel, wien zij vier vingers afsneed. Ten slotte slaagde iemand er in de vrouw neer te slaan, waarna zij naar een ziekenhuis kon worden overgebracht. Daar deelde zij mede, dat zij haar zuster had ge- dood, omdat zij verschynselen van krankzin- Bij gevatte koude in hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen, Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aangezich'tspijn en vast- zittende Hoest, gebruike men Deze werken genezend en nemen de pijnen weg. Prrjs per poeder 8 cent en in doozen van 6 stuks 45 ct. Alleen echt wanneer doos en poeders voorzien zijn van den naam Mijnhardt. Let hierop! Vraag ze Uw Drogist. (Ingez. Med.) nig bij haar had geconstateerd en haar verder lijden wilde besparen, hetgeen met de waar- heid schijnt overeen te stemmen. De moeder moest door de politie van het vreeselijke drama op de hoogte worden gesteld. EEN 92JARIGE ZAKKENROLLER. Engeland kan er zich op beroemen, den oudsten zakkenroller te wereld te bezitten. De oude heer, hij luistert naar den naam van Henri Titch, heeft den aanvalligen leeftijd van 92 jaar bereikt, maar hoewel hij zijn haren en tanden volledig kwijt is heeft hij zijn streken even volledig behouden. In zijn langdurige loopbaan werd hij reeds 35 maal veroordeeld wegens zakkenrollerij. Een dezer dagen stond de eerwaandi'ge oude wederom voor een derge- lijk delict terecht. Dank zij zijn veeljarige routine had hij kans gezien het hezit van een dame op ongeoorloofde wijze met 50 gulden te vermiinderen. Hij werd gestraft met 6 maanden gevange- nisstraf. De rechter was van oordeel, dat dit de eenige oplossing was om den onverbeter- lijken langvinger, althans nu eenigen tijd, van verder zondigen tegen de wet af te houden. DONDERDAG 25 DECEMBER 1930. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9% en 2. u., Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 9% en 2 u., de heer L. Dek. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams, 2 u., geen dienst. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. B. van Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Leeskerk. Zaamslag. 9 V2 u. en 1% u., Ds. J. Tolsma. Chr. Gereformeerde Gemeente. VRIJDAG 26 DECEMBER 1930. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 5 u., Kerstfeest van de Zon- dagschool Samuel", onder leiding van Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. Geen dienst. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., Ds. B. van Neerbos. Hoek. 5% u., Ds. B. van Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., leeskerk. Chr. Gereformeerde Gemeente. Zaamslag. 9% u., Ds. J. Tolsma. ZONDAG 28 DECEMBER 1930. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9% u. Ds. G. van Dis, van Zaam slag en 2 u. Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 9% u. en 2 u., de heer L. Dek. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams en 2 u., Ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren, van Axel. Zaamslag. 9% u., Dr. L. J. Cazemier, van Ter Neuzen en 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9% en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5V2 u., Evangelisatie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8% en iO uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. s.s. HELENA vertrekt heden van Baltimore naar Cette. s.s. MAGDALENA vertrok 23 dezer van Mansanillo naar New-York, s.s. TERNEUZEN in lossing te Lissabon. Van Ter Neuzen: 22 Dec. Eng. s.s. OAK- OVER, 162, gem., Londen. 23 Dec. Eng. s.s. SHEAF CREST, 1617, ledig, New-Castle. Voor Sluiskil: 22 Dec. Eng. s.s. ALGOL, 929, kolen, Newport. Van Gent—Ter Neuzen: 22 Dec. Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen. Voor Gent: 22 Dec. Eng. s.s. DONA FLORA, 292, pakkolen, Goole; Eng. s.s. ARD- GARROCH, 497, kolen, Goole; Fransch s.s. DANAE, 978, pyriet, Caen; Eng. s.s. MON- TALTO, 251, ledig, SoheemessEng. s.s. BALTON CASTLE, 3689, stukg., Havre; Beig. s.s. JAN VAN RYSWYCK, 696, ledig, Cardiff; Eng. s.s. CHELWOOD, 1563, kolen, New-Castle; Noorsch s.s. REGIN, 899, steen, HaldenEng. s.s. DERWENT, 418, stukg., G02°3leDec. Lett. s.s. KURBATS, 1312, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. SWIFT, 408, stukg., An twerp enEng. s.s. OTTO, 360, stukg., Ant werpen; Noorsch s.s. REALF, 3472, petro- leum, Batoem; Eng. s.s. HUNTERFIELD, 828, ledig, Londen. Van Gent: 22 Dec. Duitsch s.s. ROSE, 879, ijzer, Stettin; Duitsdh s.s. URSULA, 561, fos- faat, Bolbeck. 23 Dec. Eng. s.s. MARSDEN, 1692, ledig, Tvne: Eng. s.s. INVERGRANGE, 160, fosfaat, Boston; Eng. s.s. WHARFE, 387, stukg., Goole; Zweedsch s.s. THEODOR, 1480, cokes, Gotenborg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 6