ALGEMEEN NIEUWS- EH APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. De Purperen Schaduw bTfITknl a« d. HEERENBAAI Ho. 8620 VRIJDAG 19 DECEMBER 1930. 70e Jaargasxg j|C FEUILLETON. BOITEBIAS D. H.H. Kanioorhouders DE UITGEEFSTER. Onze abonnd's in het Buitenland De abonne's van het Geillustreerd Zondagsblad, TER UZENS COURANT A 5KONN EuVlK 'VTSPBUSBinnen Ter Neuser f 1.40 per 3 m&aaden Bulten Ter Neuzen lver a maanden BH voor ultbetaling fr. per post /6.60 per jaar «xl nerika 2.25, overlge Ian den f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bfl vonruitbelaltug. ,-7s, Pinna P. J. VAN DIE SANDE. GIRO 38150 TEUEFOON No. 25. ADV1ERTENOTBNVan 1 tot 4 regels f0,80 Voor elken -ege! meer /0,S» Grootere letters en cliches worden naar piaatamtmte berekend. Handelsadvertentien bfl regelabonnement tegen verminderd tarlef, hetwelk op aanvraag verkrtjgbaar Is. Inzending van advertentien liefat 65i> dag voor de nltg*v». »ZT BLAD VER8CHUNT IEDEREN MA A NDAG-, WOENSDAG- en V RIJDAGAVON5J worden verzocht het abonnementsgeld over het 4e kwartaal 1930 van de Ter Neuzensche Courant voor 1 Jan. a*s. in te zenden. Wij vestigen er de aandacht van onze abonne's op, dat wij bij terug-ontvanqst ▼an eene onbetaalde kwitantie, onmiddel- &}k de toezending van het blad zullen staken. IKen wordt er aan herinnerd, dat een abon- BIJ VOORUTTBETALING f 6,60 kost. worden dringend verzocht, het verschul- digde abonnementsgeld voor 15 Jan. a.s. in te zenden. Bij niet-ontvangst voor dien datum wordt het abonnement qestaakt. Abonnementen voor het buitenland worden slechts aanqenomen bij vooruit- betaling. DE UITGEEFSTER. welke het blad per post ontvanqen, wor den verzocht, hun abonnementsgeld voor 1 Jan. a.s. in te zenden daar er anders over beschikt wordt met verhooging van 15 cent. DE UITGEEFSTER. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Aan de orde is de voortzetting van de be- baadeling van de waterstaatsbegrooting. Het amendement van den heer Van Braam- beek om de uitkeering aan het wegenfonds van 4 op 5 millioen gulden te brengen, wordt verworpen met 57 tegen 32 stemmen. De minister vervolgt zijn rede. Over de electrificatie van de lijn Amsterdam-Amer3- toort worden onderhandelingen gevoerd. Verlaging van het tarief op de lijn Amster damZandvoort wordt overwogen In den loop van het zittingsjaar hoopt spr. tot een bevredigende oplossing te komen in- zake de spoorwegtoestanden Amsterdam Leiden en EindhovenTilburg. Voor instelling van een comaniisie inzake de A.T.O.-kwestie is thans geen aanleiding. Het onderzoek naar het peil van de spoor- wegtarieven voor de land- en tuinbouwproduc- ten heeft spreker tot de overtuiging gebracht dat deze tarieven niet te hoog zijn en dat dezc niet afhahkelijk gesteld kunnen worden van de ups en downs in het land- en tuinbouw- bedrijf. Bij de verdere verlaging van de vrachttarie- door EDMUND SNELL. 12) Vervolg.) „Ik ga er van door!" vertelde hii. ,,Ik heb morgen een hoop te doen... E... ik dank je voor den genoeglijken avond, Kennard. Het was era gezellig'. Kennard was op het punt om iets te zeggen, maar bezon zich, want hij bedacht in 111 US, UCll llUll viitiiuociiujy zij den draadje hing. In plaats daarvan keerde hij zich naar Barnes. „]ij laat me toch niet in den steek?" „Ik moet naar huis loopen, zie je". ..Waarom blijf je vannacht niet logee- ren?" „Ik ga morgen op inspectie naar het binnenland en dan ben ik graag vroeg op pad. Neen. werkelijk niet, het is heel vriendelijk, maar ik moet weg". De administrates vulde opnieuw een glas en gaf het Barnes in de hand. ..Blijf nu tot een uur, dan kan je een paard van me krijgen". ..Halfeen dan", zeide de ander vast- besloten. „En geen minuut later". ..Goeden nacht", riep Westerman van boven aan de trap. ..Goeden nacht", herhaalde Kennard. Prettig, dat je er geweest bent". Hij keek den eersten assistent na, die in de duisternis verdween en hoorde hem om Ho-Min roepen. Het was een minuut of twintig over twaalf op de klok in de voorgalerij, toen Barnes den tuin in ginq om Kennard s staljonqen en het beloofde paard te zoe- ken. Toen hij de bijgebotaven, waar de vem zullen er tekorten op het bedrijf ontstaan. Echter is spr. bereid, een commissie in te stel- len ter uitbrenging van een spoedadvies over I deze kwestie. De heer Kampschoer (r.k.) dient een motie in, de wemschelijkbeid uitsprekende, dat de tarieven voor tuinbouwproducten verlaagd worden. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag. Aan de orde is het wetsontwerp, waarbij gelden worden gevraagd voor een kruiser en een flotiljevaartuig. De heer Van Ernbden (v.d.) noemt alge- meene moreele bezwaren tegen gewapende landverdediging; betoogt, dat ondanks weinig fiere ontkenning vlootuitbreiding plaats heeft en laakt het bevitten en neerhalen van pe- titionnementen, laatste verweermiddelen des volks teigen maatregelen van het extra-parle- mentaire kabinet. Spreker betoogt verder uitvoerig, dat de uitgave doelloos zal zijn, wijl onze strijdmacht volmaakt onbeduidend is, en reeds v66r zijn gereedkomen, de kruiser in 1934 verouderd zal zijn. Hij bestrijdt voorts handhaving van de neutraliteit als doelstelling van de vloot. Mevrouw PothuisSmit (;s.d.) wenscht de reeds meer dan eens aangevoerde argumenten niet te herhalen en wijst als eigenlrjk verschil aan het geloof in geweld en afwijzing van ge- weld. De beroepsmilitairen hebben naar haar inzien een noodlottigen invloed op den mi nister. BELOODSEN DER SCHEPEN VOOR DE SCIIELDE. De te IJmuiden gestationneerde stoom- loodsboot No. 3 heeft in een betrekkelijk zeer korten tijd alle aan boord zijnde Vlissingsche loodsen op voor de Schelde bestemde schepen weten over te zetten. Het vaartuig is weder- om met andere loodsen aan boord van IJmui den voor den kruistocht nabij de Haaks ver- trokken. Indien alle kruistochten op zulk een voorspoedige wijze verloopen, kan het Nederl. Loodswezen deze nieuwe proef als geslaagd beschouwen. Evenwel zal het Belgisch Loods wezen ook niet blijven stilzitten en ongetwij- feld binnenkort modem materiaal voor den Noordelijken kruispost disponibel stellen. VAN KERSTMIS TOT NIEUWJAAR. December is de maand van het scheidende jaar. Zoodra de St. Nicolaasviering voorbij is, beginnen hulst en mistletoe op het naderende Kerstfeest te wijzen. En allengs komen wij onder die wonderlijke stemming, welke de Kerststemming is. Kerststemming, die op haar beurt weer een overgang vormt naar de be- spiegeling van den Oudejaarsavond. Er is een geheele toonladder van stemmin- gen, welke de menschelijke ziel kan doorloo- pen. Deze gevoeliigheid is het bijzonder voor- recht van den mensch, die het fijnstbesnaarde schepsel is in het groote rijk der Schepping. De afwisseling van stemming is een kostbaar bezit; zij volgt den golfslag van het rijk ge- nuanceerde leven. Er is een stemming van hoop en van geloof. Onze gemoedstoestand is in overeenstem- ming met de feiten van den dag, onze stem ming harmonieert met de smart of vreugde van de naaste omgeving. Het kan dan ook niet anders of wij zijn onder den indruk van de sombere klanken, die wij ditmaal van de Kerstklokken opvangen. Moeilijke economi- sche toestand, hevige crisisverschijnselen, grauwe malaise, donkere politieke aspecten over de gansche wereld. bediendenkamers waren, naderde, hoorde hij gefluister. Zijn hoofd omdraaiend, zag hij mevrouw Kennard door de achter- deur naar binnen glippen met Simonis vlak achter haar. Zij waren dadelijk uit het gezicht en een deur in het huis werd even op een kier gezet en weer gesloten. De controleur glimlachte eens, haalde zijn schouders op en ging weer verder. Toen hij een kwartier later weer van de stallen terug kwam, liep hij tegen Flavin aan. „Wat voor den duivel voer jij hier nu uit?" vroeg hij. „Ik dacht, dat je naar huis was". ,,Dat weet ik", stamelde de andere. Dat wilde ik ook. Eigenlijk heb ik mijn regenjas vergeten en dat merkte ik pas, toen ik al een eind op weg was. En het zag er naar uit, of het zou gaan regenen, dus toen ben ik terug gegaan. Ik hoorde mevrouw Kennard in den tuin. Ze praatte met iemand. Ik probeerde haar te vinden en toen liep ik tegen iets aan, een bons midden op mijn voorhoofd. Ik vermoed, dat ik tegen een tak aankachelde. Nogal idioot van me, vind je niet?" Barnes zette zijn handen in de zij en keek den ander eens van boven tot onder aan. ,,Wat had jij nog met mevrouw Ken nard noodig?" ,,Ik wilde haar goeden nacht zeggen. Dat is nou alles", verklaarde Flavin vaag. ,,Ik geloof, dat ik het vergeten ben, toen ik weg ging. Zeg, Barnes, ze is een leuk vrouwtje' wat!" ,,Als je een goeden raad wilt aan- nemen", zeide de controleur, „dan ga je nu rechtuit naar huis en naar je bed. Champagne en whiskv zijn schoone zaken, maar als mengsel deugen ze niet voor iedereen!" Flavin richtte zich hoog op. Inderdaad, somber is deze tijd, zeer somber. Onze nijverheid, die zoo gaame zou willen, onze handel, die steeds zooveel vermocht, onze energieke land- en tuinbouwers, onze pittige Indische cultuurmenschen zrj alien worste- len tegen den loodzwarm druk van de benau- wende wereldcrisls. Reeds heeft de werkloos- heid schrikbarende afmetingen aangenomen; de werkers met hoofd en hand staan voor on- afwendbare loonsverlagingen, de koopkracht van de massa vermindert zienderoogen. En de politici hebben de toekomst zelden zoo don- ker ingezien als tegenwoordig. En toch: tdch zullen de Kerstlichtjes weer ontstoken worden, tdch zullen wij weer in Kerststemming zijn. Het Kerstfeest is nu een- rnaal het feest van de „groote blrjdschap die al den Volke wezen zal", waarop alle ver- schillen wegvallen, een ieder afziet van zich- zelf en zijn eigenbelang en staart op het ideaal. Kerstavond is de avond van herinne- ring en verbeelding; het sprookje van schoon- heid en dichterlijkheid. in aller hart heerscht de blijdschap der innige genegenheid, in aller gemoed de verteedering en de blijdschap van het familieleven. Het is de avond van vrede in eigen huis, die menigmaal zoo gansch ver- schilt van de atmosfeer in den dagelijkschen werkkring. In deze stemming leeren wij beseffen, dat de vooruitgang slechts gediend wordt door wat one bindt, en niet door wat ons scheidt; dat in den waren vrede met name geen plaats is voor den klassenstrijd. Doordat wij in deze uren niet uitsluitend staren op het eenzijdig eigenbelang, beseffen wij beter en gemakke- lijker te kunnen dragen de gevolgen van maatregelen, die nu eenmaal onverbiddelijk rekening moeten houden met het economisch mogelijke. En aldus benaderen wij den geest van onderling vertrouwei, die alien doet door- dringen van de waarheid, dat het belong van den een niet altijd de bedreiging van den ander vormt; dat zoovele belangen tenslotte parallel loopen. Ziedaar bet Vrede op Aarde", dat reeds eertijds ruischte door de ceders vain den Libanon. In het leven blijft staande degene, die aan de kim de stijgende lichtlijnen ziet. Alleen hij, die de Kerststemming van vrede en berus- ting blijvend in het hart houdt, ziet aan de kim den lichtglans van een betere toekomst gloren. Voor hern zal dan het nieuwe jaar tot een zegen zijn! DE LA M1BOUYVCKJSIS. Op de vragen van den heer Braat betref- fende het niet verleenen door den Raad van Arbeid te Brielle van door landbouwers gevraagd uitstel voor het plakken van rente- zegels heeft de Minister van Arbeid, H. en N. geantwoord dat bedoelde raad de wettelijke bevoegdheid voor het verleenen van bedoeld uitstel mist. De landbouwers, indien zij niet bij maohte zijn het versohuldigde te betalen, kunnen zich wenden met een verzoek om uit stel van betaling tot den ontvanger in wiens handen het hun gezonden dwangbevel is ge steld. Deze kan beoordeelen of er reden is om het gevraagde uitstel te verleenen. BETALING VAN DIKECTE BREASTING EN De Minister van Financien brengt ter alge- meene kennis, dat met ingang van 1 Januari 1931 gaen zitdagen voor de betaling van di- recte belastingen meer zullen worden gehou- den in de gemeenten waarin gelegenheid be- staat tot het betalen van belasting op post-, bijpost- en hulppostkantoren, pcstagentscbap- pen en (of) poststations. „Je wilt toch niet insinueeren, dat ik dronken ben?" De ander klopte hem eens op den schouder. „Niets was verder van mijn gedachten verwijderd, ouwe jongen. Je hield je zoo kranig, als van een planter en een man van eer verwacht wordt; maar je was wel een beetje in de war, wat?" Zijn lach prikkelde den tweeden assi stent, want hij ging hem voorbij zonder een woord meer en liep met Snellen pas weg. Barnes liet hem een meter of tien gaan en riep toen: „Als je naar een uitgang zoekt, dan is die dezen kant uit. Daar- ginds is de keuken!" Hij ging weer terug naar de voorgalerij. Halverwege de trap zag hij Kennard nog zitten, waar hij hem gelaten had. Het hoofd van den planter was hem op de borst gezonken en bij den eersten aanblik scheen het. dat hij in slaap was gevallen. lets deed hem zijn hoofd omwenden. Een oogenblik later stond hij als aan den grond genageld, in stom afgrijnzen. Op den witten muur aan den anderen kant van de galerij, zoo duidelijk omlijnd, al was het op het houtwerk geetst, zag hij de purperen schaduw van Arangoi s aap! Hij knipoogde en keek weer. Er was geen twijfel aan en niets om te verklaren, hoe dit mogelijk wasen toch, Ken nard zat alleen in zijn stoel en sliep... Barnes heeft nooit geweten, hoe hij bij dien stoel gekomen is waarom hij er heen ging maar opeens wankelde hij, als iemand die buiten zijn zinnen is terwijl het koude zweet Iangs zijn slapen gutste en toen wist hij, dat Kennard dood was... En uit het huis woei opeens een felle tocht. De lamp viel met een slag op den grond. met een qerinkel van alas en in de duisternis van den tropennacht streek het DE WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS. De centrale propagenda-comimssie voor de weldadigheidspostzegels maakt bekend, dat voor de verdeeling van de opbrengst van de postzegels en briefkaarten, die tbans verkrijg- baar zijn, onder goedkeuring van den minis ter van Binnenlandsche Zaken en Landbouw bij wijze van proef voor £6n jaar het systeem van verdeeling aldus wordt gewijzigd, dat voor alle groepen van kinderen, die In aan- merkdng komen voor een deel van de op brengst, de leeftijdsgrens wordt bepaald op 18 jaar. Tot bet nemen van deze proef is men hoofd- zakelijk geleid door de overweging, dat een actie „voor het kind" bij het publiek niet de gedachte wekt aan minderjarigen van 1821 jaar. Daar de gevolgen van deze wijziging vooraf niet volledig zijn te overzien, zal voorloopig slechts een proef voor 1 jaar genomen wor den. DE RIJKSMIDDELEN. Overzicht van de opbrengst der rijksmidde- len over de maand November, in vergelijking met de overeenkomstige periode van het vorige jaar. 1930 1929 Grondbelasting 1.347.920 f 1.392.479 Personeele belasting 1.816.476 1.702.926 Inkomstenbelasting ,,10.407.220 9.526.467 Vermogensbelasting 1.581.321 1.460.446 Div. en Tant. bel. 1.378.124 1.636.050 Invoerrechten 4.980.080 5.693.517 Statistiekrecht 292.203 395.199 Accijns op Zout 160.126 176.824 Geslacht 838.089 1.042.106 Wijn 51.842 52.862 Gedistill. 2.962.770 3.229.658 Bier 1.380.367 1.493.530 Suiker 2.638.261 3.896.951 Tabak 2.018.120 2.197.729 Bel. Goud en Zilver 107.519 120.037 Zegelrechten 1.880.837 1.881.644 Registratierechten 1.341.685 3.704.278 Sucoessierechten 4.413.814 5.553.261 Domeinen enz. 587.541 735.906 Staatsloterij 9.915 9.055 Loodsgelden 432.681 474.574 Totaal /40.626.900 t46.375.571 - ECHTE FRIF.SCHE GEHTJWDE VROUWEN DIE WERK- LOOZENSTEUN ONTVANGEN. De Sunday Express vestigt er de aandacht op, in hoe grooten omvang de vrouwen de mannen „uit de nijverheid verdrijven". Er zijn, schrijft zij, in Engeland meer vrouwen aan bet werk dan ooit daarvoor in de geschie- denis van het land het geval is geweest. In de tegen werkloosheid verzekerde bedrijven de eenige aangaande welke statistieken be- schikbaar zgn tellen zij 3.474.170 hoofden, of een vermeerdering met 500.000 sedert 1923. Er verdienen nu anderhalf millioen meer vrouwen haar kost in rechtstreekscbe of on- middellrjke concurrentie met de mannen dan tien jaar geleden. In 1923 werkten 2.975.900 in verzekerde bedrijven, in 1930 3.474.170; vermeerdering 499.270. Het bedenkelijke van de zaak is, dat wan- neer een vrouw werk krijgt in een tegen werk loosheid verzekerd bedrijf, zij, in geval van afdanking, in aanmerking komt voor steun. Tienduizenden vrouwen gaan voor en na haar huwelijk werken, om op den steun we- gens werkloosheid recht te krijgen. Aan het zekere ,,iets" zoo dicht langs hem, dat hij het had kunnen aanraken... Een minuut later was het in den tuin verdwenen en Barnes bleef verstijfd en klappertandend staan. HOOFDSTUK IX. Het duurde maar enkele seconden, eer Barnes zijn zelfbeheersching weer gevon- den had, maar hem schenen het uren eer hij de macht over zijn ledematen weer had. De schok van de ontdekking, te zamen met het huiveringwekkende geheimzin- nige, dat er mee gepaard ging, had een oogenblik het contact tusschen zijn her- sens en zijn ledematen als het ware ver- broken. En zijn hersens zelve werkten met razende snelheid als een dol-gewor- den machine, zonder eenig nuttig effect. Zijn hersens speelden hem allerlei parten, leidden hem op een ontelbaar aantal ver- geefsche tochten door het bosch naar den gevelden waringin-boom, door het wilde struikgewas, dwars door de ongebaande rimboe, sleepten hem mee op een woeste jacht achter een spook-figuur aan, wier sombere schaduw zich alom scheen af te teekenen. Opeens, zonder een enkele aannemelijke reden, was hij weer buiten in den tuin, keerde weer op zijn schreden terug naar den stal, ondervroeg den slaperigen stal- knecht, bespiedde Isobel en Simonis en onderhield den half-dronken Flavin. Hij kneep zijn oogen stijf dicht en ver- bande met een bovenmenschelijke poging deze droombeelden, om plotseling tot het besef te komen, dat ergens vlakbij een paard ongeduldig stampte en een bekende stem uit de duisternis iets teqen hem riep. ,,Ta". antwoordde hij. ..Wat is er „0, bent u daar, mijnheer Barnes. Ik f begreep niet, wat er toch gebeurde. Ik "ihuu (Inge®. Med.) einde van October stonden er 60.500 vrouwen op de registers der volslagen werkloozen. Een groat percentage van deze vrouwen zijn ge- trouwd en bet is baar bij bet aan het werk blijven na baar trouwen er vooral om te doen geweest den staatssteun in tijden van malaise te bebben, onverschillig in welke omstandig- heden hun mannen en gezinnen verkeeren.. DE ONRUST IN SPANJE. Wij moeten het, schrijft de N. R. Crt., he/b- ben van geruststellende communiques van de regeering te Madrid, waarin. in algemeene bewoordingen en met vermijding van b(jizon- derbeden verzekerd wordt, dat de opstan- dige beweging vrijwel gefnuikt is, en van vermoedelijk overdreven berichten van de grens, om een denkbeeld van den toestand in Spanje te krijgen. Een betrouwibare be- nichtgeving is wegens de censuur onmogelijk. De kapiteins-generaal van de provincies beb ben van de regeering bevoegdheid gekregen om den staat van beleg af te kondigen en schijnen overal waar het onrustig was, van die bevoegdheid gebruik te hebben gemaakt. Het staat wel vast, dat bet oproer der militaire vliegers te Madrid mislukt is, om- dat andere wapens bun geen steun verleenden en de artillerie zelfs gehoorzaam de bevelen van de regeering opvolgde om bun kamp te beschieten, en dat de muiterrji te Jaca, van bet standpunt der lieden die de vaan van den op- stand wilden verbeffen, een fiasco is geweest, maar hoe bet verder in de provincies staat, is nagenoeg onbekend. Voor een regeering die zoo weinig populair is als die vem generaal Berenguer is bet, zooals wij reeds Woens dag opmerkten, gevaarlijk dat zij den kolonel en de kapitein te Jaca, die de muiters aan- voerden, summier heeft laten terechtstellen. Men dient af te wacbten, boe bet leger hiercrp reageert. Zeker is, dat Primo de Rivera die zich als dictator tocb ook heel onpopulair had gemaakt, nooit zoo ver is gegaan om zijn tegenstanders voor verzet met him leven te laten boeten. Ook onder ihem heeft weleens een regiment gemuit, maar er was dan iets vaderlijks in zijn kastijding van de schuldigen. Berenguer heeft daarentegen opeens onder wiens invloed? bloedige, onverbiddellijke strengbeid getoond. Voor bet overige krijgt men den indruk, dat de elementen van verzet, zoo zij op een revolutie aansturen, deze niet stelselmatig hebben voonbereid en eenigszins spasmodisch te werk gaan. Wat niet te verwonderen is, daar zij in politick opzicht zulk een bont mengelmoes vormem. SCHOOLVERZUIM WEGENS GEKRELs AAN KLEEREN. In de scboolcommissie van de vertegen- woordiging van bet Hongaarsche graafschap Fej^r, verklaarde de schoolopziener, dat in de afgeloopen maand het schoolverzuim in het graafschap .plotseling zeer sterk was toege- nomen tengevolge van het feit, dat zeer vele arme kinderen, die geen voldoende kleeren beizaten, wegens het slechte weer genoodzaakt waren tibuis te blijven. hoorde iets kapot vallen. En toen werd het een heele poos doodstil. Ik was bang, dat iemand zich bezeerd had Het was April Gould. Hij kon haar net even onderscheiden, zooals ze daar stand bij de donkere plek, die de gang aan- duidde. Hij spande zich in om kalm te schijnen. ,.De lamp is omgevallen," zeide hij. ,,Ik weet ook niet precies, hoe het gebeurd is. Het kwam misschien door den wind.' ,,Bent u dan niet aldoor hier geweesrt?' vroeg zij. ,,0 neen. Ik ben in de stallen geweest om een paard te halen. Kennard bood er mij een aan. Ik zou hier niet komen. als ik u was. Er ligt overal gebroken glas. „Ik zal een lamp halen", opperde April. Barnes deed een pas naar voren en ging instinctief tusschen haar en den nood lottigen stoel staan. „Oc.h, doet u geen moeite. Mijn storm- lantaarn staat ergens bij de trap. Ik her- inner mij, dat ik haar daar heb neergezet. toen ik kwam". April lachte. ,,Het is heelemaal geen moeite. Is Ken nard al naar bed?" Hij merkte, dat zijn lippen en zijn keel droog werden. ,,Neen. neen", zeide hij. ,,Dat geloof ik niet". „Ik beqrijp niet, wie het licht in de gang heeft uitgedraaid", was haar vol- gende opmerking. Kennard laat het altijd tot het laatste oogenblik aan. Barnes schrok op. ,,Waarachtig het is uit. Dat had ik nog niet eens gezien". Hij bukte en zette de omgevallen tafel weer overeind. ..Tuffrouw Gould, zoudt u nu naar bed wiilen gaan. Dan ruim ik hier den rom- mel even op". (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1