ALGEMEEH NIEUWS- EN APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. DIENSTPLICHT Eerste Blad. De Purperen Schaduw I f ihj^jHEEREN'BAM No. 8617. VRIJDAG 12 DECEMBER 1930. 7Qe Jaargaog FKUILIKTO*. BI HIT E H L A N D. re1 H.H. Kantoorhouders Onze abonne's In het Buitenland Ifldange van type tabakketi- URANT worden verzocht het abonnementspeld over het 4e ikwartaal 1930 van de Ter Nemzensche Courant voor 1 Jan. a-s. in te zenden. "M^ij vestigen er de aandacht van onze abonne's op, dat wij bij terup-ontvanpst van eene onbetaalde kwitantie, onmiddel- lHk de toezending van het blad zullen DE UITGEEFSTER. worden dringend verzocht, het verschul- cftgde abonnementsgeld voor 15 Jan. a.s. in te zenden. Bij niet-ontvanpst voor dien datum wordt het abonnement gestaakt. Abonnementen voor het buitenland worden slechts aangenomen bij vooruit- betalinq. D£ UITGEEFSTER. INSCHRIJVING VOOR DEN De Burgemeester van TER NEUZEN ■iaakt bekend, dat in Januari a.s. voor den dienstplicht moeten worden ingeschreven per- sonen, die geboren zijn in 1912. Voor de aangifte ter inschrijving zal in het bjjaonder gelegenheid worden gegeven ter gemeentesecretarie op de dagen en uren op de persseonlijke kennisgevingen, omtrent aangifte ier inschrijving vermield. Omtrent deze inschrijving en omtrent de Inschrijving, die in sommige gevallen binnen een anderen termijn moet piaats hebben gel- den de volgende bepalingen van de Dienst plicht wet en van het Dienstplichtbesluit. Wie wfel en wie niet ingeschreven moeten worden. Art. 6 der wet. 1. Behoudens de bepaling van het tweede lid wordt voor den dienstplicht inge- sahreven a. de Nederlander, die op 1 Januari van hetjaar, waarin hij 19 jaar oud wordt, woonplaats heeft in Nederland of in een piaats in het buitenland, welke Hint meer dan 15 K.M. van de Nederlandsche grens n gelegen, of wiens wettige vertegenwoordiger op aenoemd tijdstip aldaar woonplaats heeft; k, de niet-Nederlander, die op genoemd tijdstip iaaeietene is. 3. Voor den dienstplicht wordt met ingeschreven <le Ingezetene, niet-Nederlander, die: a is "eboren in Nederlandsch-Indie, Suriname oi •«ra?ao; f&X# o ZZZZtKm 5. blijkt te behooren tot een Staat, waar de Nederlanders niet aan verplichten krijgsdienst zijn onderworpen of waar ten aanzien van den dienst plicht het begins.l van wederkeerigheid isaangenomen. In welke gemeente de inschrijving moet geschieden. Art. 8 van het besluit. 1. De inschrijving voor den dienstplicht geschiedt: a. indien de wettige vertegenwoordiger in Neder land woonplaats heeft, in de gemeente, waarin deze woonplaats is gelegen b. indien de in te schrijven persoon in Nederland woonplaats heeft, in de gemeente, waarin deze woon- mEFOON No. 25 GT.RO 38189 AfiOMElKBNTSBBUB: Binnen Ter Neuzer f 1,40 per 3 mafmden Buiten Ter Nvuzec fr per" post 1,80 per 3 maanden - Bii voor ultbetaling fr. per post 6,30 per jaar - Veer BelgiS en Amerika 2,25, overige Ian dec 12,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bjj voonotbetallng. Ultgeeteter: Ftnoa P. 1. VAN DE SANDE- ADVERTENTI8N: Van 1 tot 4 regels f0,80 Voor elken regel meet 3 J- Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruiro^ bereksnd. HandelsadvertentlSn btj regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvrzu^ crierijgbaar Is. - Inzendlng van advertentlgn llefst A6n dag voor de nltgav^, mi BLAD VERSCHWNT IEDEREN MAA NDAG-, WOKNSDAG- en VRIJDAGAVONI? piaats is gelegen, tenzij hij een wettigen vertegen woordiger heeft, die in een andere gemeente in Neder land woonplaats heeft indien noch de in te schrijven persoon, noch zijn wettige vertegenwoordiger in Nederland woon plaats heeft te Amsterdam, als de in te schrijven persoon of zjjn wettige vertegenwoordiger woonplaats heeft in Duitschland; te Rotterdam, als de in te schrijven persoon of zjjn wettige vertegenwoordiger woonplaats heeft in Belgie een en ander, indien de woonplaats is gelegen in een piaats, welke niet meer dan 15 K.M. van de Nederlandsche grens is gelegen. 2. Indien de in te schrijven persoon en zijn wettige vertegenwoordiger beiden woonplaats hebben binnen het onder c bedoelde gebied, doch een van hen in Duitschland en de ander in Belgie, geschiedt de inschrijving te Amsterdam of te Rotterdam, naar gelang de in te schrijven persoon in Duitschland of in Belgie woonplaats heeft. 3. Voor de toepassing van dit artikel wordt in aanmerking genomen de woonplaats, op 1 Januari van het jaar, waarin de in te schrijven persoon 19 jaar oud wordt, of, geldt het inschrijving op grond van art. 7 der wet, de woonplaats op den dag, waarop het in dat artikel bepaalde op den in te schrijven persoon van toepassing is geworden. Aangifte ter inschrtjving. Art. 8 der wet. 1. Behoudens de hieronder ver- melde uitzonderingen geschiedt de inschrijving voor den dienstplicht op aangifte bij den burgemeester der hierboven vermelde gemeente. 2. De aangifte geschiedt door den in te schrijven persoon zelf of hij verhindering door zijn wettigen vertegenwoordiger; zij kan geschieden doortusschen- komst van een daartoe schriftelijk gemachtigde. 3. De aangifte geschiedt: a. voor zooveel betreft de ingevolge art. 6 der wet in te schrijven personen, in de maand Januari van het jaar, waarin zij 19 jaar oud worden b. voor zooveel betreft de ingevolge art. 7 der wet in te schrijven personen lie hiema), binnen dertig dagen na den dag, waarop het in dat artikel bepaalde op hen van toepassing is geworden. Art. 10 van het besluit. 1. Zonder aangifte wordt voor den dienstplicht ingeschreven a. hij, die is opgenomen in een krankzinnigen-, idioten-, doofstomrnen- of blindengesticht, een rijks- opvoedingsgcsticht, een tuchtschool, een gevangems of een rijkswerkinrichting b. hij, die ingevolge art. 39 van het Wetboek van Strafrecht ter beschikking van de Regeering is gesteld en niet in een rijksopvoedingsgesticht is c als vrijwilliger behoort tot de landmacht, de zeemacht of de ove.zeesche weermacht. d. hij, wiens inschrijving wordt vervroegd krach tens een toestemming, als liierna bedoeld. Inschrijving v66r den gewonen tijd. Art. 15 van het besluit. 1. Hij, die eerder wenscht te worden ingeschreven dan naar zijn leeftijd zou moeten geschieden, vraagt daartoe met opgaaf van redenen toestemming bij een verzoekschrift, dat hij aan den Minister van Defensie zendt voor 1 Mei van het jaar, waarin hij 17 jaar oud wordt. Hij legt daarbij over een bewijs van instemming van zijn wettigen vertegenwoordiger. Indien de minister in de opgegeven redenen aanleiding zou vinden het verzoek toe te staan, stelt hij den belanghebbende in de gelegenheid een onderzoek te ondergaan ter zake van lichamelijke geschiktheid, voor zoover niet bij het verzoekschrift verklaringen zijn overgelegd, waaruit de geschiktheid voldoende blijkt. Inschrjjving na den gewonen tijd. Art. 7 der wet. 1. Voor den dienstplicht wordt ook of wordt opnieuw ingeschreven voor zoover hij niet reeds ingevolge art. 6 is ingeschreven a. de Nederlander, die na 1 Januari van hetjaar, waarin hij 19 jaar oud wordt, en voor 1 Januari van het jaar, waarin hij 25 jaar oud wordt, zijn woon plaats in Nederland of in een piaats in het buiten land, welke niet meer dan 15 K.M. van de Neder landsche grens is gelegen, heeft gevestigd of wiens wettige vertegenwoordiger in dat tijdvak zijn woon plaats aldaar heeft gevestigd; ggiggV'SJWaiiiMIU1*" b. hij, die in bedoeld tijdvak Nederlander of op nieuw Nederlander is geworden, indien hij of zijn wettige vertegenwoordiger in Nederland of in een piaats, als onder a bedoeld, woonplaats heeft; c. de niet-Nederlander, die in bedoeld tijdvak ingezetene of opnieuw ingezetene is geworden d. de ingezetene, niet-Nederlander, die in bedoeld tijdvak ophoudt te behooren tot een staat, als be doeld in art. 6, tweeife lid onder h, der wet (zie hiervoor 2. Met betrekking tot het bepaalde onder c geldt art. 6, tweede lid, der wet (zie hiervoor). Zie omtrent de aangifte art. 8 der wet, derde lid b, hiervoor). Strafbep&lingen. Art. 48 der wet. 1. Met hechtenis van ten hoog- ste veertien dagen of geldboete van ten hoogste hon- derd vijftig gulden wordt gestraft a. hij, die niet voldoet aan een ingevolge art. 8, tweede lid der wet op hem rustende verplichting b. degene, die de in verband met deze wet van hem gevraagde opgaven niet of niet naar waarheid ver- strekt diegene der bestuurders van krankzinnigen-, idioten-, doofstomrnen- of blindengestichten, rijks-, opvoedingsgestichten, tuchtscholen, gevangenissen of rijkswerkinrichtingen, die niet voldoet aan een in gevolge art. 8, tweede lid, der wet op de bestuur ders rustende verplichting of die niet overeenkomstig bij Koninklijk besluit gegeven voorschriften opgaven verstrekt ter inschrijving voor den dienstplicht van in die gestichten opgenomen personen. 2. Met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden wordt gestraft hij. die opzettelijk een der in het eerste lid bedoelde feiten pleegt. Vrjjstelllng van den dienstplicht. Hij, die vrijstelling wenscht wegens broederdienst of wegens het bekleeden van een geestelijk of een godsdienstig-menschlievend ambt of opleiding tot zoodanig ambt, behoort daartoe, voor zoover mogelijk, aanvraag te doen hij de aangifte ter inschrijving. Bij die aangifte bestaat tevens gelegenheid om indien de in te schrijven persoon vermoedelijk een andere reden van vrijstelling, zal kunnen doen gelden, ook hiervan opgaaf te doen. Beteekenis van de uitdrukklng „vvettlge vertegenwoordiger". Waar in de Dienstplichtwet of in het Dienstplicht besluit wordt gebezigd de uitdrukking „wettige ver tegenwoordiger", wordt daaronder verstaan degeen, die de ouderlijke macht, de voogdij of de curateele uitoefent. Ter Neuzen, 10 December 1930. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. i Bij de voortgezette behandeling van de justi- tiebegrooting bepleit de heer Drop (s.d.) de wettelijke regeling van de rechtspositie voor handelsagenten en reizigers. De heer v. d. Heide (s.d.) dringt aan op een spoedige verbetering van de regeling inzake de reclasseering en psychiatriach onderzoek van sexueele misdadigers. door EDMUND SNELL. 10) Vervolg.) HOOFDSTUK VII. Barnes liet zijn paard brengen en reed spoorslags naar Baniak-Harap. Zelfs eer hij nog het huis van Flavin bereikt had, waar hij zijn paard aan een bediende overgaf, voelde hij de hitte van het vuur. Van den tuin uit was het een prachtig gezicht. Zoover het oog reikte aiets dan vurige tongen. die omhoog scho- ten en zich samenvoegden tot een gril- ligen, staag van vorm wisselenden vuur- kegel, waarboven een steeds dichter wor- dende rookwolk zich wazig afteekende kegen een violetten hemel. Hier en daar, aan den rand van dit brandoffer, doemden vaag gestalten op, als duivelsgeesten in de hel. trachtend om bet vuur te beteugelen op het een of ander bdlangrijke punf. Eens, gedurende een onderdeel van een seconde, zag hij Flavin, die een spade zwaaide. Hij haastte zich naar de helling en de houten brug. Tien minuten, nadat hij het riviertje had overgestoken, stuitte hij op Westerman, die zijn bovenlijf ontbloot had en zwart zag als een stoker. „Zoo riep de planter. „Mijn bood- sdhap gekregen ,,Ja", antwoordde de controleur. „Ik ben onmiddellijk op weg gegaan, toen ik het bericht kreeg. Ik heb een paar van mijn menschen bevolen om mij te volgen. Je'wilt zeker, dat ik Arangoi arresteer Westerman trok den ander naar een plek, waar de hitte niet zoo hevig ge~ voeld werd en ging op een boomstam zit- ten, terwijl hij zijn voorhoofd afveeade. „Die arme drommel zal wel opgesloten moeten worden zeide hij, ..ofschoon hij eigenlijk niet zooveel schade heeft aan- gericht als ik verwachtte. Blijkbaar is hij begonnen met zijn eigen pondokje eerst te vernietigen, en toen hij daarmede naar zijn genoegen gereed was, besloot hij om een grooter vreugdevuurtje te stoken Een waker zap het 't eerst en ging naar het huis van Flavin. Maar Flavin was bij mij en het heeft ruim een uur geduurd eer we een van beiden hier waren. Toen had het vuur al voldoende om zich heen ge~ grepen en er bleef niets anders over, dan de koelies op te trommelen om het werk dat Arangoi begonnen was, te voltooien en op heb Lot te vertrouwen, dat het Diet op n ongelegen oogenblik zwaar zou Qaan dauwen, zoodat het vuur zou dooven. Tot nu toe zijn de goden met ons geweest en de wind helpt ons ook prachtig. Er waren een paar gevaarlijke punten, waar het vuur kon overspringen naar een gedeelte, dat nog niet zoover klaar is, maar daar zijn we het vuur baas gebleven. Beiden haalden ze nu hun pijpen te voorschijn en stopten ze zwijgend. Heb je hem al informeerde Barnes opeens. .Arangoi Neen. Ik heb hem nog ner- pens gezien. Als hij verstandig is, gaat hij de rimboe in." De controleur knikte. ,,Wat zou Kennard er wel van zeggen? Westerman liet de hoeken van zijn I mond omlaap gaan. Een heeleboel. denk ik; maar het zal I wel geen hout sniiden." Op dat oogenblik, toen Denis Wester- (Ingez. Mea.) De heer Teulings (r.k.) wenscht bepalingen tegen ongewenschte perspublicaties en ver- scherping van het optreden tegen opruiing en Godslastering. Mej. Katz (c.h.) betoogt, dat de uitvoering van de zegenrijke Kinderwetten verbetering behoeft, eveneens de opleiding van gevange- nispersoneel en schifting van veroordeelden. Ook de opleiding van rechters en commissa- rissen van politie dient haars inziens te wor den gespecialiseerd. De heer Goseling (r.k.) dringt aan op ver- hooging van vergoeding aan advocaten voor toegevoegde zaken. De heer Van Rappard (lib.) bepleit de af- schaffing, althans sterke beperking van het gijzelingsinstituut. De heer Boon (lib.) wenscht een wettelijke regeling voor de lijkverbranding en van het bezoekrecht na echtscheiding. STEUN VAN DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE. „St. Bavo" bevat een schrijven van den bis- schop van Haarlem, waarin Mgr. Aengenent herinnert aan het bepaalde bij de statuten van de Haarlemsche Synode, dat de kerkbe- sturen en andere aan den bisschop rekenplich- tige besturen bij het doen van bestellingen van utensilla en bij onderhoudswerken de voor- keur moeten geven aan landgenooten. Met het oog op de economische crisis, waar- door ook ons vaderland wordt geteisterd, acht de bisschop het dienstig nog eens de bijzondere aandacht op deze bepaling der Synode te ves- tigen en de genoemde besturen zoo krachtig mogelijk aan te sporen de volkomen naleving ervan in acht te nemen, terwijl bovendien den besturen van liefdadige instellingen, die niet rekenplichtig aan den bisschop zijn, op het hart wordt gedrukt, dat ook door hen de na tional industrie dient te worden gesteund, vooral in de moeilijke tijden, die zij thans doormaakt. DE STROOCARTONINDUSTRIE. De Prov. Gron. Crt. schrijft: Dat het er ook in de stroocartonindustrie niet florisant uitziet, bleek in de dezer dagen gehouden vergadering van den bond van stroocartonfabrikanten, waarin als hoofdpunt van de agenda aan de orde kwam een voor- stel tot sluiting van de fabrieken gedurende een zekere periode, welk voorstel niet werd aangenomen, maar toch sbeun vond van ver- schillende zijden. De oorzaak, dat het dreigt te komen tot stopzetting van deze fabrieken met als gevolg loonderving en werkloosheid voor een groot aantal arbeiders, is gelegen in de slechte afneming van de carton en de scherpe daling der baisisprijzen door het uit- blijven van de noodige specificaties voor op hoogeren basisprijs afgesloten contracten voor partijen stroo, die echter niet worden afgeno- men. Duidelijk teekent zich de slechte gang van zaken af in de prijzen van het koopstroo voor de fabrieken. Werd in het begin van dit jaar voor het stroo van de boerderij af f 26 voor haver- en f 28 voor roggestroo per 1000 K.G. betaald, deze prijs is nu gedaald tot resp. 12 en 10, voor zoover het de boeren nog gelukt het te verkoopen, want ook hiemaar is geen vraag. DE DOODENDE MIST. Geen reden tot ongerustheid In Nederland. Naar aanleiding van de geheimzinnige sterfgevallen in Luik en omstreken, waar tien- tallen menschen op straat plotseling dood ble- ven, nadat zij den mist hadden ingeademd, scheen te Amsterdam een zekere ongerust heid te bestaan, die wellicht verband hield man dat zeide, kwam een hert met ge- sdhroeide vacht uit het vlammende woud en naderde hen tot op een paar meter, toen zwenkte het naar het Oosten en ver- dween als een bliksemflits tusschen de enkele boomen, die er nog stonden, in de diepte van het oerwoud. Westerman en Barnes, die door dit voorval waren opgesprongen, keken el- kaar eens veelbeteekenend aan. ..Arangoi is niet de eenige, die uit zijn leger verdreven is zei de planter. ,,Ik heb heele troepen apen gezien. wilde var- kens en zelfs een paar slangen." Hij wreef zijn handen en lachte eens. „Weet je, Barnes, dat ik best kan meevoelen met onzen half-wijzen vriend. Er is iets bui- tengewoon verfrisschends in het gade- slaan van zoo'n brute, baldadige ver- woesting Dat kan wel", gaf de andere toe. „De menschelijke natuur is ondoorgrondelijk. Onder andere omstandigheden zou ik dat arme dier geschoten hebben en toch had ik er medelijden mee, toen het langs kwam Vijf minuten later liet Westerman den controleur alleen op den boomstam zitten om eens te gaan kijken, wat zijn koelies uitvoerden. Daar het vuur hoe langer hoe feller werd, leek het Barnes of een schroeiende hitte in groote golven over hem heen voer. Er waren oogenblikken, dat hij meende het niet langer te kunnen uithouden en toch voelde hij zich gedwongen om daar te blijven zitten, zijn hoofd in zijn handen gesteund. Westerman had gelijk, toen hij sprak van de bekoring van dit schouwspel. Het geloei van de vlammen was oorverdoovend; stukken bamboe sprongen naar alle kanten, als salvo s van een geschut; een woeste, ontembare vuur- zee woedde langs het droge pras, totdat alles een groote massa gloeiende lava ge- leek, die uit den krater van een werkenden vulkaan werd gestooten. En tusschen dezen hellen stroom staken vreemd om hoog een paar zwartberookte boomstom- pen. Verblind en half verstikt, gedwongen ten laatste om een koeleren observatiepost te zoeken, trok Barnes zich zonder het te weten terug op de plek, waar de waringin had gestaan. Hij herkende de piaats niet, eer hij gestruikeld was over een paaltje, dat den nieuwen weg aangaf. Opeens geraakte hij in een hoop smeu- lende overblijfsels, die duidelijk zichtbaar waren in het schijnsel van den brand en hij zag een reusachtiae gong, die als door een voorhamer gebeukt was tot een leelijke. vormelooze massa. En voor de tweede maal in zijn lev en zag hij de purperen schaduw, die door de vuurzee over deze open piaats geworpen werd. Zijn pijp viel hem uit den mond en een oogenblik werd hij door vrees overmees- terd. Het was alles zoo duidelijk, zoo sdherp omlijnd. Zoo onmiddellijk na Arangoi's beschrijving van zijn visioen, tastte het voor een oogenblik zijn gewone nuchtere kalmte aan en deed hem bleek en bevend staan. Flavins lezing van de geschiedems schoot hem weer te binnen: de man, die het schaduwbeeld van een aap vertoonde. Met moeite herstelde hij zich en draai- de zich om, half en half verwachtend den bewaker van den geest achter zich te vin den. Er was echter niemand, dan de koe lies, wier schor geschreeuw door den nacht weerklonk. Opeens gooide hij zijn hoofd achterover en lachte luidkeels. Hij werd door gees- ten vervolgd en daar in het midden i van den reusachtigen waringin-stomp was heel eenvoudig de oplossinp van het oe- heim, dat hem zoo angstig had gemaakt. Ccnducteur keek door't portierraa*t, Zd bekefdhet spijt me zeer Moor U zit daar inNiet Rooken", Dus die pijp meet weg meneer De tii&neer blics eat btauw wo Ike Door Viet roam, van.de coupe, Ccnducteur zeidot verandert, 0a U gang maar, "t is 0*E Clmqt Doortntx>» ECHTt FR1ESCHE 1 20-50 a. PER.ON5 A44 (Ingez. Med.) met het felt, dat ten tijde van deze gebeurte- nissen in Belgie, ook hier te lande in vrjj sterke mate nevel optrad. In verband hiermede heeft het persbureau Vaz Dias zich tot Dr. L. Heijermans, den di- recteur van den Gemeentelijken Geneeskun- digen en Gezondheidsdienst te Amsterdam gewend. Dr. Heijermans gaf als zijn meening te kennen, dat voor ongerustheid geen reden be hoeft te bestaan. Mist op zichzelf men denke in dit geval slechts aan Londen, dat geregeld dagenlang in een bruinachtigen nevel gehuld is is doorgaans niet schadelijk voor de gezondheid. De verschijnselen, welke zich te Luik voordoen bij de slachtoffers, beston- den uit een prikkelend, branderig gevoel In de keel en andere symptomen van dien aard. Hier moeten andere invloeden aan het werk zijn geweest, aldus Dr. Heijermans. De funeste gevallen hadden piaats in een industriegebied waar uit den aard der zaak geregeld schade- lijke dampen in het luchtruim ontsnappen. Zeer waarschijnlijk zijn deze blijven hangen doordat alle omstandigheden meewerkten windrichting, dikke zware mist, de vallei- vorm van de streek, enz. Voor zoover uit het onderzoek gebleken is, waren bovendien de slachtoffers alle personen, wier hart of Ion- gen niet geheel in orde waren. Om de een of andere reden, die hij self wel het beste zou weten, had Arangoi zijn geliefd beeldje daar achtergelaten. Hij raapte zijn gevallen pijp op, veegde haar met zijn zakdoek af en stopte haar opnieuw. Als een klein kind was hij gesdhrokken van een schaduw, die veroorzaakt werd door een ornamentje. Hij had het land aan zich zelf en was dankbaar, dat Wes terman of Flavin hem niet op dat oogen blik waren komen zoeken en zijn doods- schrik hadden gezien. Hij aarzelde, toen hij den brand in zijn tabak wilde steken en keek scherp toe. _^A W CIO iu*-n 1CIJ jjiiciciiyvj 1" v*v.bw plek, want hij voelde opnieuw een koude huivering van angst en bovendien had hij Er was toch iets griezeligs in deze open :fde 0 angs de overtuiging, dat achter die verkoolde massa, dat eens een hut was geweest, iets voorzichtig voortsloop. Hij beet hard op de steel van zijn pijp en met zijn rijzweep in de hand, stapte hij naar voren. Een paar meter voor hem uit kraakte en brak een tak en een vreemd- gele hand schoot achter de rui'ne te voor schijn en greep den koperen aap. ,,Hei," hoorde hij zich zelf roepen, zoo luid hij kon. ,,Wie ben je. Wat voer je daar uit Hij liep snel den boomstronk om en zag nog juist een in elkaar gedoken figuur aan den anderen kant van de ineengestorte hut kruipen en toen wegsnellen als de wind. De gestalte verdween achter een rookwolk, die door den wind werd neer- geblazen en Barnes begon zijn jacht. Hal- verwege tusschen de opengehakte plek en de brug verloor hij zijn prooi geheel uit het oog en stuitte toen weer op een uitlooper van het vuur en op Arangoi, die met zijn rug naar de vuurzee hem aan- staarde. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1