Vocrzichtig uitsluitend PUROL „Ata" meest ge Ata, het radicale Schuur- en Reinigingsmiddel. bi&igktii. S P 0 E T. BUEG1BLIJKE STAND. I4RKTBEEICHT. xf r Dit is vanzelfsprekend, Ata reinigt vlugger, spaart tijd en moeite, is voordeelig in 't gebruik en kost in handi- ge strooifleaschen 13 cent. Alles blijft als nieuw door AARDENBURG. RECHTSZAKEN. VOETBAL. ■o c LOOP DER BEVOLKING. Bij verwonde of bij ruwe huid (Ingez. Med.) minstens anderhalf uur vroeger ontivangen. Dit is van te grootere waarde, in verband met de naehtverzending per post, omdat men ais- nu van een belangrijk deel van Nederland de postzendingen van den vorigen dag in de eerstie vervroegde hostelling zai ontovangen en deize dus eventueel ook vlugger kan wor- den beanitwoord. In aansluiting op den eersten bootdienst Viissingen-Breskens zal op werkdagen te 6.30 's morgens een autopostdienst vertrek- ken van Breskens over Groede, Nieuwvliet, •Zuidzande, Cadiz and, Retranchement en Sluis naar Aardenburg en terug. Verder een auto- ipostdienst eveneens om 6 u. 30 's morgens, uit Breskens over Schoondijke, Oostiburg, IJzendijike, Bierviiet, Hoofdplaat naar Bres kens. Het overige vervoer op den dag zal blijven geschieden met de trams Breskens Aardenburg, SchoondijkeIJzendijike, Oost- burgZuidzande, BreskensHoofdplaat Bierviiet en BreskensSluis. EEN DROEVIG ONGELUK. Donderdag was het te Miiddelburg bijzonder druk in verband met den St. Nicolaas Don derdag. Vele personen kwamen in de stad him in- koopen doen en het jonge geslacht van het platteland kwam op zijn eigenaardige wijze pret maken in de stad. Ook waren een tiwee- tal jonge mannen uit Aagtekerke naar de stad gekomen en hadden als vervoermiddel een kleine boot in kanovorm gekozen, waar- mede zij door de Domburgsche watergang Middelburg bereikten. Des middags waren z.iy in gezelsehap van den 24-jarigen L. L., even eens uit Aagtekerke en wilden, terwijl zij nog al aan Bacchus geofferd hadden met de boot weer naar Aagtekerke terugkeeren. Men was nog maar kort aan het varen, toen het bootje dat met dne personen te zwaar beladen was, water binnenkreeg en omsloeg, zoodat alien te water geraakten. De beide eerstbedoelde mannen wisten den kant te bereiken, doch L., die zich eerst aan een hunner vast 'had geklemd, moest los laten en verdween in de diepte. Een paar uur later is zijn lijk door de politie met dreggen opgehaald en naar het gasthuis overgebracht, waar het in beslag werd genomen. (VI. Ort.) s.s. „ZEELAND". Het Nederl. s.s. ,,Zeeland", van de Scheep- vaart- en Steenkolen Maatschappij te R'dam, van de Tyne naar Sluiskil, is Vrijdag tijdens dikken mist tusschen de vuurschepen Hais- boro en Comer-Knoll met het Eng. s.s. ,,E1- vington" in aanvaring geweest. De ,,Zeeland" bekwam schade aan bakboordzijde boven de waterlijn; het schip heeft de reis naar Sluis kil voortgezet. Van schade aan de „Elving- ton" is niets bekend. s.s. „LUDWIGSHAFEN". De oorzaak van den brand aan boord van het s.s. „Budwigshafen" moet oogenschijnlijk aan zelfontbranding worden toegeschreven. Men schat, dat 1850 ton salpeter in de ruimen no. IV en V door den brand vemield is. Men verwacht, dat de salpeter die in de lading- tank is gestuwd, beschadi'gd is. Ongeveer 1500 ton lading uit de ruimen no. I, II en III moet naar de ruimen no. IV en V worden ver- plaatst, teneinde het schip in een goede posi- tie te houden. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van politie alhier maakt bekend, dat omtrent ondervolgende gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Ring met sleuteltjes, Wed. G. Drabbe, Tho- lensstraat 28. Rijwielbelastingmerk, H. de Feijter, 2e Kortestraat 5. Handbescherrner van een rijwiel, H. Footer, Knol C 67, Hoek. Rozenkrans, Kooman, Kanaalweg 61. Kinderportemonnaie met inhoud, P. Neve, De Doelderstraat 20. Sponsdoos, W. de Regt, Dekkerstraat 62. Duimstok, K. v. d. Bulck, Roeiersgang 8. Kinderportemonnaie met inhoud, G. de Feijter Donze-Visserstraat 78. Paar glace handschoenen, E. Elve, Steen- kamplaan 87. Kinderhandtaschje met inhoud, Wed. W. v. Tatenhove, Kaizemestraat 21. Parapluie, Bureau van Politie. Kinderportemonnaie met inhoud, Bureau van Politie. Kindertaschje, J .v. Luik, Noordstraat 47. Gouden zegelring, G. v. d. Velde, Tholens- straat 12. Portemonnaie met inhoud, P. van Hecke, Dekikerstraat 27. Borstrok, L. Willemse, Dekkerstraat 22. Sigarettenpijpje, F. van Hecke, Nieuwe- diepstraat 84. Mantelband, K. Geelhoedt, M. Eijkstr. 21. Kinderschoentje, A. Vermeir, Donze-Visser straat 126. Zakmes, O. Ribbens, Westkolkstraat 42. Heerenrijwiel, D. v. Langevelde, Tholens- straat 113. Portemonnaie met inhoud, S. Sunons, Donze-Visserstraat 1. Dipssleutel, E. D. Scheele, Noordstraat 41. Parapluie, P. Standaert, Hotel Rotterdam. Schroevendraaier, A. Moggre, Axelschestr. Blauiwe kiel en tabaksdoos, J. Rouw, Baandijk 18. Portemonnaie met inhoud, J. Rouw, Baan dijk 18. Een kist met gereedschap, M .Riemens, lste Vertoindstraat 20. Ploegschaar, P. D. Neve, Axelschestr. 145. Belastingmerk, J. J. Eijke, Scheldekade 8. Dameshandschoen, Ant. Frederiksen, Kazer- nestraat 5. 1 paar nieuwe kinderkousen, R. Hofman, Dekkerstraat 30. Een 6tui, Bureau van Politie. Rijwielbelastingmerk in etui, A. Riemens, Klaassenstraat 25. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Op 6 December stonden als werkzoekenden (hetgeen niet altijd beteekent dat zij werk- loos zijn) bij de arbeidsbeurs ingeschreven Transport en losse arbeiders 208, zeelieden 6, tremmers 3, stokers 2, timmerlieden 6, betontimimerlieden 4, metselaars 3, opperlie- den 2, stucadoors 1, schildens 1, fabrieksar- beiders 15, bankwerkers 1, smeden 1, electri- ciens (halfwas) 1, broodbakkersknechts 1, betonvlechters 2, totaal 257. De aanmeldingen bedroegen: Maandag 111, Dinsdag 110, Woensdag 118, Donderdag 148, Vrijdag 157 en Zaterdag 164. AXEL. Vrijidagmorgen reden twee auto's achter elkaar in de riohting Sluiskil de eene bestuurd iv Eenig Importeur E. Ostermann Co's Handel Mij., Amiterdam Fabrikante: Henkel Cie. A. G., Dusseldorf (Ingez. Med.) door den beer L., de andere door den heer V., beiden van Axel. Eerstgenoemde reed voor en beiden voerden hun licbten. In de nabijheid van de nieuwe brug over het kanaal kwam uit tegenovergestelde richting Dr. P. uit Sas van Gent en door den dikken mist zag deze niet tijdig de tegenliggende auto's. Hij haalde juiist bijtijds naar rechts om een aanrijding te voorkomen met den heer L., doch door slecht zicht had hij den heer V. niet kunnen zien. Daar hiijl iets teveel naar den kanaalkant uithaalde en gevaar voor te water raken be- stond, stuurde hij weer op den weg en reed den heer V. van achter aan. Zonder persoon- i! lijke ongevallen en met geringe materieele I schade liep dit ongeval, te wijten aan de mist, j gelukkig goed af. Verzekering dekt de schade. St. Nicolaasfeest. Op een door de Oudercommissie gedaan ver- zoek was het personeel der O. L. School direct gaame bereid, voor de kinderen een St. Nicolaasfeest te organiseeren. Zooals van- zelf spreekt bracbt dit kosten met zich, doch al gauw was door de ouders van schoolgaan- de kinderen en enkele voorstanders van het openbaar onderwijs het noodige bijeen ge- bracht, zoodat Zaterdag een prettige middag kon worden doorgebracht. Om half twee was de beurt aan de jongsten en reeds geruimen tijd tevoren kon men bemerken, dat er iets bijzonders gaande was. Het waren vele har- ten, die van verlangen, naar hetgeen geibeu- ren zou, klopten en toen de school toeganke- lijk werd gesteld haastten alien zich naar j binnen. In het aardig versierde gymnastiek- lokaal verzamelden zich het personeel der school, kinderen en vele ouders. Het hoofd der school, de heer D. A. van Houte, deelde mede, dat St. Nicolaas niet, zooals het vorig jaar, een bazoek zou brengen, doch dat in zijn plaats was gekomen den heer H. Joma, bekend goocbelaar, van Sneek. Deze wist dan ook door zijn verbluffende staaltjes van goocbelkunst de aanwezigen aangenaam te amuseeren. Met zijn geheimzinnig koffertje en den iederen goocbelaar onmisbaren hoogen hoed enz., had hij weldra aller harten gewonnen. Ook de poppenkast van Jan Klaassen deed de vroolijkheid ten tap stijgen. Streden de jon- gens en meisjes om de eer den goocbelaar bij zijn kunstan te mogen assisteeren, ook wisten zij Jan Klaassen en zijn vrouw van antwaord ite dienen. In de pauze werden versnaperingen rond gediend, terwijl ieder na afloop nog eenige lekkemijen mee naar huls kreeg. Niet alleen oogstte de heer Joma van de kinderen een hartelijk applaua maar ook bij de oudere aan wezigen wist hij de aandacht gaande te hou den. Ook was het voor personeel en ouders een genot, die vroolijjke kinderen in iblijde op- gewekte feeststeimming hijeen te zien, wier oogen van genot schitterden nu zij met „de meester" vertrouwelijk hun feest vierden. Het eind kwam dan ook voor alien te vroeg en gaarne had men den heer Joma, die zich uitstekend van zijn taak heeft gekweten, nog lang bezig gezien. Onthouden de jongens en meisjes. de les maar goed die zij, al was het dan maar van Jan Klaassen, kregen n.1. gehoonzaam aan onderwijzer en met ijver en vlijit him sohool- werk maken. Het antwoord dat zij hem gaven liet ech- ter aan duidelijkheid niets te wenschen over. Het organiseeren van dit feest, dat vanzelf weer de noodige voorbereiding van het per soneel der school heeft geeischt, zal ongetiwij- feld den hand tusschen leeraren, leerlingen en ouders versterken. OTHENE. Tot ondrwijzeres aan de Chri3.t. school te Othene is benoemd mej. A. A. Bilius te Zie- rikzee. De geschatte waarden der onroerende en roerende goederen van het Burger Gast- en Weesihuis te Aardenburg, geven een totaal bedrag ajan van 563.747. Daarvan komt aan: het Algemeen Armbe- stuur 8188,78, de Doopsgezinden 23.286,87, de Gereformeerden 26.101,77, de Ned. Her- vormden 183.086,27, de R.-Katholieken 318.083,31. Zooals reeds vroeger is gemeld moeten de deelgerechtigd'en, naar verhouding van hun aandeeil, gezamenlij'k een bedrag van f 52.250 reserveeren en bij de gemeente Aardenburg in pand geven, tot richtige uitbetaling der diverse waohtgelden, waarvoor de gemeente Aardenburg aansprakelijik is. Zoodra eenig wachtgeld vervallen is, kan de daarvoor ge- reserveerde som onder de deelgerechtigden weer proportioned verdeeld worden. ZIJN PATROON DOODGESLAGEN. Donderdag stond voor de rechtbank te Breda terecht een 32-jarige fabrieksarheider uit Bergen op Zoom, thans gedetineerd. Ver- dachte had 18 October hij een twist met den chef, den heer R. F. de Bie op de werkplaats der N.V. IJzergieterij v.h. A. F. de Bie en Zn., te Bergen op Zoom, een ijzeren staaf gegre- pen en daarmede zijn patroon zoodanig op het hoofd geslagen, dat deze ineenzakte en levens- gevaarlijk gewond naar een ziekenhuis moest worden gebracht waar hij den volgenden dag overleed. De dader gaf zich zelf bij de politie aan. Er werden zeven getuigen gehoord, waarbij bleek, dat verdachte bekend stond als opvlie- gend. De verdachte zeide, kwaad te zijn geworden over een naar zijn meening niet gerechtvaar- digde opmerking van den heer De Bie over zijn werk. Ook vortge dagen waren er door den patroon opmenkingen gemaakt, maar nu nam hij zich voor er een einde aan te maken. De officier van justitie eischte acht jaren gevangenisstraf. KON. NEDERL. VOETBALBOND. Wedstrijduitslagen van Zondag 7 Dec. Afdeeling IV. lste klasse. N.A.C.—N.O.A.D. 0—1 Willem II—M.V.V. 3—2 LongaDe Valk 2—3 EindhovenP.S.V. 3—1 2e klasse A. R.B.C.Breda 1—2 BaronieZeelandia 2—3 MevoDongen 1—3 MiddelburgDosko 6—2 3e klasse A. AxelDe Zeeuwen 1—1 HulstViissingen II 2—1 Zeelandia IIZierikzee 0—6 TerneuzenWalcheren 2—1 3e klasse B. Viissingen IPaans-Wit 7—2 GoesBoeimeer 7—2 Dosko II—H.K.I. 1—6 N.A.C. Ill—N. Borgvliet 1—4 Competitie-stand 3e klasse A. (W re CA on re on re_ re doelp. P "3r r* v.-t. 3 Temeuzen 6 6 30-4 12 Zierikzee 5 4 1 18-5 8 Hulst 5 3 2 17-12 6 Walcheren 7 2 2 3 14-17 6 Sinoto 6 3 3 13-18 6 Viissingen n 8 2 2 4 16-19 6 Axel 3 2 1 8 5 5 Middelburg H 6 2 4 11-20 4 De Zeeuwen 2 2 3-3 2 Zeelandia II 8 1 7 11-38 1 gespeeld het verloop anders was geweest. De linkshalf der bezoekers meenden deze was het zwtakst. De leiding van ischeidsrechter Metz was uit stekend. GRAAUW—AXEL II. De Axelsche reserves brachten een bezoek aan Graauw, om aldaar den strijd aan te bin- den tegen het plaatselijk eerste elftal. De uitslag was een 42 overwinning voor de gastheeren. TERNEUZEN I—WALCHEREN. 21. Het eerste elftal van Temeuzen heeft het tegen een voor drie-kwart van den wedistrijd met succes verdedigend Walcheren niet ver der kunnen brengen dan een 21-overwin- ning. Na tot kort voor het einde met 20 te heb- ben voorgestaan, maakten de Middelburgers toen een tegenpunt. SASSCHE BOYS ITERNEUZEN II. 11. Temeuzen II was te Sas van Gent op be zoek bij Sassche Boys I. Kort na den aanvang namen de Sassenaren de leiding, welke zij tot een kwartier voor het einde wisten te behouden. Toen kreeg Ter- neuzen een strafschop te nemen. De bal werd door den doelman het veld ingeslagen, waarna hij door een Temeuzen-speler in het doel werd getrapt. Door beide partijen werd daarna hard om de overwinning gestreden, doch doelpunten werden er niet meer gemaakt. Temeuzen heeft alzoo Sassche Boys een kostbaar puntje ontnomen en de positie voor haar zelf eenigszins verbeterd. AXELDE ZEEUWEN 11. Gister had de ontmoeting plaats tusschen de beide nieuwelingen, in de 3e klasse van den K.N.V.B. en bij velen bestond de verwachting dat Axel de overwinning zou behalen. Niets is echter wisselvalUgerrdan sport en Axel is nog door het oog van een naald gekropen door een gelijk spel te kunnen forceeren, zij het dan ook dat zij voortdurend hot spel in han- den hadden. Om precies half twee wiord't de bal aan het rollen gebracht. In een kalm tempo wordt gespeeld en al gauw zit Axel voor het vijan- delijke doel. De tegenaanvallen worden door de achterhoede der gastheeren onderbroken en voor het doel der gasten ontstaat menig ge- vaarlijk moment. Voortdurend is Axel in den aanval en hoewel mooie schoten worden gegeven, de keeper van de Zeeuwen is op zijn post. Met groote kalmte en zekerheid weet hij zijn doel schoon te houden. De Zeeuwen ondernemen enkele tegenaanvallen, doch deze worden door buitenspel onderbroken. Het ih onbegrijpelijk dat Axel geen doelpunten weet te maken. Misschien had een kort en laag gehouden spel beter resultaat gehad. Na een half uur spelen weten De Zeeuwen de leiding te nemen 01. Voor de mst wegen de par tijen meer gelijk op, doch doelpunten worden niet meer gemaakt. Na de mst gaat Axel weer direct ten aan val, en als door een wonder ontkomt het doel der bezoekers telkens aan doorboring. Laat- sten leggen zich dan ook meer op verdedigen toe. Af en toe zien wij nog een gevaarlijke aanval, waarbij Axels achterhoede alles bij moet zetten. Een kwartier voor het einde wordt Axel een strafschop toegekend. Ook nu is de schut- ter niet gelukkig, via paal en keeper keert de - bal temg naar het middenveld. Eindelijk, 5 minuten voor het einde, komt de gefljkmaker, wat door velen als een zuivere geluksbal wordt gekwalificeerd. Onder luide aanmoedigingen van het pnbliek worden de laatste 5 minuten gespeeld, zonder dat gedoelpumt wordt. Op het nippertje ontsnapt het Axel-doel nog aan een doorboring. Een voorhoedespeler der Zeeuwen scbiet op geringen afstand alleen- staand voor den keeper, meters naast. Met gelijken stand komt het einde 11 Ter zake kundigen meenden, dat indien mieer op de rechtervleugel der thuisclub was „WILD WEST" OOK AL IN AMSTERDAM. Toen Zaterdagmorgen te 7 uur 40 de post- beambte, die belast is met 't openen van het bijkantoor der posterijen, gevestigd Kerk- straat 152156 te Amsterdam, nabij de Spie- gelstraat, als gewoonlijk het kantoor betrad, heeft hij niet kunnen vermoeden, welk avon- tuur hem te wachten stond. Het is de gewoonte, dat de postbeambte, die 't eerst het kantoor binnenkomt, de trommels en postzakken in ontvangst neemt, welke per auto van het hoofdkantoor naar de bijkan- toren worden vervoerd. Toen de po tbeambte hedenmorgen deze in ontvangst genomen en het kantoor weer had gesloten, begaf hij zich naar de kleedkamer om zich te verkleedien. Op een gegeven oogenhlik stond plotseling een man achter hem, die zijn gelaat met een masker had be- dekt en een revolver in de hand hield. De gemaskerde somimeerde den hevig ontstelden postbeambte, de handen omhoog te steken, waama hij hem dwong, onder hedreiging van de revolver, zich te begeiven naar den kolen- kelder, in de nabijheid van de kleedkamer. De pcstbeambte moest aan di't bevel voldoen, waarna de aanvaller den kelder sloot. Toen eenigen tijd later de werkster, die elken dag het kantoor schoonmaakt, ver- seheen, werd de deur van het kantoor niet voor haar geopend. Zij vermoedde, dat er iets niet in orde was en waarschuwde de buren, waama een arbei- der van een nabij het poistkantoor gelegen werkplaats, zich aan de achterzijde van het gebouw begaf. Hij bereikte het kantoor door over een afdakje te klimmen. Achter het gebouw gekomen, hoorde hij het hulpge- roep van den opgesloten postbeambte. Om in het kantoor te komen vernielde hij een ruitje, waama hij erin slaagde den post beambte te bevrijden. Bij het onmiddellijk ingesteld onderzoek vond men in de gang twee postzakken, welke geheel waren open- gescheurd. De politie en de postautoriteiten werden ge- waarschuwd. Het is komen vast te staan, dat uit de .postzakken worden vemiist 32 z.g. waardebrieven, dat zijn brieven met aange- geven geldswaarde. Een van deze brieven had een aangegeven waarde van f 3000. Er is ook getracht de beide postbrommels te ope- nen, maar dit is niet gelukt. Men vermoedt, dat de dader zich heeft laten insluiten in het kolenhok, waar hij den heelen nach't heeft gewacht, tot des morgens de post beambte kwam met den te verwachten buit. Bij informiatie aan het hoofdkantoor te Am sterdam, of wellicht reeds de waarde, welke de gestolen 32 aangeteekende brieven ver- tegenwoordigen, kan worden vastgesteld, deelde men mede, dat dit niet het geval was en dat het onderzoek ten deze vermoedelijk eenige dagen in beslag zal nemen, aangezien de diesbetreffende registers van verschillende kantoren in het geheele land elk afzonderlijk moeten worden geraadpleegd, hetgeen veel tijd in beslag neemt. Vast staat, dat zich onder de gestolen waardebrieven den van f 3000 en een van f 200 bevindt. DOODELIJKE MIST. De mist, die j.l. Vrijdag in deze omgeving zeer zwaar hing, heeft blijkens de berichten uit Luik dien dag in 5 gemeenten in de om geving dier stad een ernstig onheil tengevolge gehad. Er zouden name lijk 64 personen zijn over- leden, onder verstikkingsverschijnselen. Het waren, naar bij onderzoek door die geneeshee- ren bleek alle asthma-, borst- of hartlijders. Aanvankelijk dacht men, dat gassen uit de zinkfahrieken in de omgeving de oorzaak i waren, doch deze fabrieken staan reed's ge- ruimen tijd stil. Voorts dacht men, dat de mist met een of ander onbekend vergiftig gas i gemengd was, doch de dikke mist bleek zelf die oorzaak te zijn. In de omgeving van Engis, een dorp tus- i schen Luik en Hoei, alleen stierven 16 per- sonen van 30 tot 70 jaar, die aan asthma leden. Dergelijke sterfgevallen, totaal ruim 40, deden zich voor te Flemalle Haute. Flemalle Gran- 1 da, te Yvoy Ramet, te Jemeppe aan de Maas en te Othde. Tien zieken zijn naar het zie kenhuis te Ougree overgebracht. Er is ook veel vae ten gevolge van den mist omgekomen. i i>e hoeren brengen hun vee in de keukens onder, om te voorkomen, dat de dieren als slachtoffers van den mist zullen vallen. De medici weten nog geen verklaring te geven van het raadselachtige verschijnsel. De burgemeester van Engis heeft verklaarl, dat de geheimzinnige sterfgevallen in het dis- itrict van Luik, volgens zijn meening, geen verband kunnen houden met in den oorlog daar verstopte Duitsche giftgassen. Want j in de dalen dezer streek heeft men nooit Duitsche giftgassen verzameld. J De miiit, welke, naar men mieent, de sterf- gevallen zou hebben veroorzaakt, is reuk- en smakeloos. TER NEUZEN. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: M. Klok, leeraar R.H.B.S., Burg. Geillstraat 20, van Zierikzee. A. J. Drabbe, dienstbode, Tholensstraat 28, van Middelburg. A. Scheele, slagersknecht, Dekkerstraat 50, van Rotterdam. N. H. Cometz, electricien, Dijkstraat 6, van 's Hertogenhosch. A. C. van Driel zonder, Tholenstraat 72, van Bergen op Zoom. D. M. C. Vervaet, dienstbode, Kanaalweg 39 (Sluiskil), van Koewacht. Li. F. Voet, apotheker, Noordstraat 75, Delft. Vertrokken J. Plas, betonwerker, Baandijk 1, naar Maastricht. N. H. Hopman, loods, Scheldekade 7, naar Antwerpen. J. S. C. van Ham, zonder, Noordstraat 61, naar Viissingen. C. C. Bakker, hulp in de huish., Axelsche- straat 35, naar Hilversum. F. Pleuger, bankwerker, Kanaalweg 8 (Sluiskil), naar Axel. F. Ramsak, fabrieksarheider, Kanaalweg 21 (Sluiskil), naar Axel. L. A. Stoffels, kantoorbediende, Pierssens- polderstraat 17 (Sluiskil), naar Veere. E. Fontana, mecanicien, N. Kerkstraat 32 (Sluiskil), naar Westdorpe. R. Gtith, fabrieksarheider, Kanaalweg 8 (Sluiskil,) naar Axel. M. v. d. Gouwe, dienstbode, N. Verbinding- straat 5, naar Aardenburg. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Geboorten. 29 Nov. Herman Christiaan Dymphna, z. van Germanus Antonius Bemar- dus Lijppens en van Paula Maria Antonia Lijppens. Christina Jozina, d. van Francois Romeijnsen en van Anna Hofman. Adriana Johanna, d. van Comelis van Doeselaar en van Johanna Magdalena de Koeijer. 1 Dec. Cornelia Joanna Maria, d. van Josephu3 Joan nes van Akkeren en van Everdina Anna de Rijke. 2 Dec. Maaike Kuine, d. van Jan Ja cobus Harms en van Tanneke Leuntje van de Voorde. Overlijden. 28 Nov. Willem Hamelink, oud 56 j., echtg. van Francoise Jacoba de Bokx. Alonzo Ferdinand Alvarez Geene, oud 84 j., wedn. van Elisabeth Oreel. 29 Nov. Hono- rina Maria Clemminck, oud 54 j., wed. van Francois Harms. 3 Dec. Klaas de Quelerij, oud 70 j., echtg. van Neeltje van Eenennaam. 4 Dec. Comelis Dubbeldam, oud 66 j., echtg. van Janna van Doeselaar. OVERSLAG. In deze gemeente hebben geen aangiften plaats gehad. Rotterdam, 8 Dec. 1930. yEEMARKT. Aangevoerd werden 422 vette runderen, 193 vette- en graskalveren, 1791 schapen en 1am- meren en 1359 varkens. De handel in runderen was niet vlug. In kalveren was de handel iets williger. Schapen waren zeer ruim aangevoerd en de handel lui. Varkens met grooten aanvoer en weinig omzet. De noteering was al3 volgt: Koeien le kw. f 0,981,10, 2e kw. f 0,80— 0,90, 3e kw. 0,70—0,80; Kalveren le kw. 1,601,83, 2e ikiw. 1,37f 1,55, 3e kw. /bi81,33; Schapen le kw. 0,580,70, 2e kw. 0,530,58, 3e kw. f 0,45f 0,52; Lammeren 0,75—0,90; Varkens le kw. f 0,480,50, 2e kiw. f 0,46f 0,48, 3e kw. 0,45/0,46; Zouters 0,440,49. BINNENDANDSCHE GRANEN. Tarwe 67,25; uitgezochte partijtjes f 8,5010,25; Gerst Chevalier 6f 6,50; Haver 5,80f 6. FIJNE ZADEN. Lijnzaadvoer 1012; Blauwbloei Zaai- lijnizaad 12—/14,50; Witbloei Zaailijnzaad 1214; Blauwmaanzaad 2628; Kar- wijzaad 26f 27Koolizaad f 12 14Ka- nariezaad 1012. AARDAPPELEN. Zeeuwsohe Blauwe 3,103,80; Zeeuwsche Bonte /3,103,80; Zeeuwsche Eigenheimers f 3/3,20; Brielsche Eigenheimers 3,20 3 80' Blauwe Eigenheimers 3f 3,20; Eerstelingen 2,20—/2,50; Bravo's 3,80— /4,40; Drielingen Eigenheimers 22,40. Aanvoer tamelijk, vraag kalm. VLAS. Aangevoerd: Blauiwhloei 4915 K.G. 0,55 0,75; Groningsch 3000 K.G. 0,500,70; W Zeeuwsch 300 K.G. 0,550.70; Holl. Geel 5500 K.G. 0,55—/0,70; Dauwroot 300 K.G. 0,400,50; handel traag.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 2