C^atkjggft- —mm -|| Purol bij Winterteenen JPersif desinfeeteerl de UJasch! PRKDIKBE ¥et¥iT~" SPORT. 1 s doelp- "g LANDBOOWBERICHTEir. aSMENGDE BERICHTEN. EEN CONFLICT TUSSCHEN GED. STATEN EN DE GEMEENTE 's GRAVENPOLDER. VOETBAL. v.-t. 3. EEN TROUWE KLANT VAN HET HUIS VAN BEWARING. Laatste ttericnien LOOP DER BEVOLKING. Het water op de Othenesche kreelk had ook dermate gewerkt, dat door den golfslag de gteenglooiing van den tramdijlk bij De Kraag bessohadigd was. Aanstonds zijm maatregelen genomen voor nerstel, terwijl de tramtreinen ■daax zeer langizaam ;de brug passeerden. In de haiven van Breskens is naar wij ver- namen een Bruinisser vissehersvaartuig los- geslagen en op het havenemplacement nabij de rails van de tram BreskensMaldeghem terecht gekomen. Een houten roeiboot van den aannemer De Waand, behoorende bij zijn daar wenkzaam zijnde heiponton, is losge- slagen en op het havenemplacement stuk ge stagen. De stukken zijn terechtgekomen nabij ■het kantoor van de boot en tram. Voor zoover we vemameii schijnt men vooral in de omgeving van Dordrecht geleden te hebben van den hoogen waterstand. In de omgeving van Dordrecht zijn verschillende polders overstroomd, terwijl op Sliedrecht en Papendreeht veie huizen in het water staan. Van sommige overviel het water de bewoners zoo, dat ze hun woningen niet konden ver- Jaten en op den zolder moesten vluchten. Van wege den Rijkswaterstaat is in ver band met den hoogen waterstand op Maas en Waal de gewone riviercorrespondentie (be- wakingsdienst) ingesteld. VOLSHUISVESTING. Zaterdagvoormiddag had op het terredn aan de N. J. Hartestraat de eerste steenleg- ging plaats van het aldaar in aanbouw zijnde complex van 10 woningen voor de Woning- bouwvereeniging Werkmansbelang' Tegemwoordig waren met het bestuur het Dag. Bestuur en hoofdambtenaren der ge meente, de aannemers en het personeel. De vice-voorzitter, de heer B. H. IJsebaert stipte in het kort aan, dat de werkzaam- heden der vereeniging in een nieuw spoor zijn gekomen, nu voor de eerste maal geheel uit eigen middelen, zonder eenigen steun der -averheid tot stichting van woningen wordt overgegaan. Het bestuur heeft gemeend dit feit niet onopgemerkt te mogen laten en hij noodigde daarom den burgemeester, den heer J. Huiizinga, tevens voonzitter der vereeni ging uit, den eersten steen voor deze gebou- wen te willen leggen. De heer Huizinga heette hierop de aan- weizigen welkom. Hij herinnerde, dat de tijden sinds de eerste steenlegging van het eerste complex, op Maandag 14 October 1918 zich belangrijk hebben gewijzigd. Toen scheen het bouwen van 42 woningen een waagstuk. Thnns heeft men grond onder de voeten. Men heeft goede ervaring gekregen. Het streven der vereeniging was van meet af iets goeds te bereiken. Over hare werkzaamheden behoeft spreker in verband met het dit jaar verschenen uitvoerig verslag naets meer te zeggen. Het thans te stichten complex wordt wel op economischen grondslag ondernomen, doch ook met het ethische doel de belangen der bewo ners te dienen; winstbejag is uitgesloten. Men wil de menschen in de gelegenheid stellen goed te wonen, men wil niet alleen huisves- Jmg verleenen, doch goede woningen schep- pen met een gezellig interieur. Wat goed wonen beteekent hebben reeds de velen onder- vonden, die daarvan in de reeds gestichte woningen genieten. Wat met de stichting van dit bouwblok bedoeld wordt geeft voor de vereeniging en de bewoners drieerlei voldoening: het doet de oud-Hollandsche huiselijkheid het beste bewaren; het geeft de bestendiging van de woonplaats, waar het gezin lief en leed ont- moet, waar dagen van droefheid door die van vreugde worden vervangen, en dat de veree niging bij den stijgenden woningnood niet on- gervoelig is gebleven voor de roepstem, die daardoor tot haar kwam. Met genoegen wilde hij overgaan tot het leggen van den eersten steen, welke van wege de vereeniging een bewijls is, dat we iets gioeds verwachtten van onze stad en vertrou- wen hebben in haar toekomst. Na het verrichten der plechtigheid uitte de heer Huizinga ook zijn beste wenschen voor de aannemers en sprak de hoop uit, dat ook zij daarvan in alle opzichten naar genoegen zullen mogen genieten. LEGER DES HEILS. Donderdag 27 Nov. a.s. zullen belangrijke Uchtbeelden-samenkomisten plaats hebben in het Leger des Heils, om 5 uur 's middags voor kinderen en's avonds 8 uur voor grooten, onder leiding van kapiteinLeewes, van Vlis- Bingen. CHR. HIST. KIESVEREENIGING. In de Vrijdagavond alhier gehouden leden- vergadering der Chr. Hist, kiesvereeniging werd in de bestaande bestuursvacature ge- kozen Dr. L. J. Cazemier, die in de daama gehouden bestuursvergadering tot voorzitter werd gekozen. ARBEIDSBEURS TER NEUZEN. Op 22 November stonden als werkzoekenden (hetgeen niet altijd beteekent dat zij werk- loos zijn) bij de arbeidsbeurs ingeschreven Transport- en losse arbeiders 196; zeelieden 4; nachtwakers 1; timmerlieden 1; fabrieks- arbeiders 10; stokers 1; tremmers 3; brood- bakkersknechts 1; opperlieden 1; metselaars 3. Totaal 221. De aanmeldingen bedroegen: Maandag 115; Dinsdag 130; Woenisdag 132; Donderdag 105; Vrrjdag 123 en Zaterdag 85. BEVOLKIN GSBOEKHOUDIN G. Bij beschikking van 7 November 1930 heeft de minister van Binnenl. Zaken en Landbouw de gemeenten aangewezen, in welke een proef zal worden gehouden met het gezins- persoons-kaartenstelsel (beuolkingsboekhou- ding). Hieronder komen voor de Zeeuwsche gemeenten Rilland-Bath, Sas van Gent, Mid- delburg (ged.). EEN DROEVIG ONGELUK. Zaterdagmorgen is te Biggekerke een droe- vig ongeluk gebeurd. Het elfjarig zoontje van den heer L. v. K. reed per fiets voorbrj een geladen zandwagen, bestuurd door den land- bouwer P. V., toen hij bij het passeeren plot- seling uitgleed en kwam te vallen voor het acbterwiel van den zwaren wagen. Het wiel ging over het hoofd en het lichaam van het knaapje, dat zoo zwaar werd verwond, dat het enkele oogenblikken later overleden is. Het bekende conflict tusschen Ged. Staten •;n het gemeentebestuur van 's Gravenpolder over de verhooging van de jaarwedde van den gemeenteveldwachter aldaar is in een nieuw stadium gekomen. Ged. Staten hebben nl. bericht, dat zal worden overgegaan tot toepassing van art. 212 d®r gemeentewet, luidende: „Wanneer de raad weigert de door de wet aan de gemeente opgelegde uitgaven op de begrooting van uitgaven te brengen, geschiedt zulks door Ged. Staten. Indien in dat geval de plaatselijke inkomsten niet toereikend zijn en de raad weigert, nieuwe middelen tot dek- king voor te dragen, worden de overige, niet bij de wet aan de gemeente opgelegde uitga ven door Ged. Staten bij een in het provin- ciaal blad te plaatsen besluit, in zoodanige reden verminderd, dat tusschen de plaatselijke .inkomsten en uitgaven evenwicht zij." •^fcwPBrsill Eemg Imp. E. Ostermann Co's Handel Mij., Amsterdam Fabrikante: Henkel 8t Cic. A. G., Diisseldorf (Ingez. Med.) De raad zou Zaterdag bijeenkomen ten- ■einde zijn standpunt jegens de nieuwe hou- ding van Ged. Staten te bepalen. Men ver- wachtte, dat de raad op het eerst ingenomen standpunt zal blijven staan, meldt de Goesche Courant. SAS VAN GENT. De oude vijand. „L'histoire se rdpete". 't lis weer hetzelfde liedje van eenige weken geleden: het water is in de laatste dagen weer in zoo'n groote massa komen opdringen, dat voor de tweede maal in een maand tijd de velden en weiden in de omgeving blank staan en de laagstaan- de huizen langs de watergangen door het water overstroomd worden, zoodat weer tal- rijke gezinnen zich genoopt hebben gezien de wijk naar elders te nemen. Tot overmaat van ramp heeft de geweldige westerstorm die dezer dagen gewoed heeft, het water tot abnormaal peil opgestuwd, waardoor de menschen als 't ware plotseling verrast werden en zelfs nog diep in den nacht een veilig heenkomen moesten zoeken. Groote terreinen, wier niveau iets lager ligt dan de belendende perceelen staan ge heel blank, terwijl door den hoogen stand van de trekgangen van wegzakken voorloopig geen spra'ke is. 't Is alsof er geen schot in den afvoer plaats heeft. Een poldergang, onder normale omstandigheden meer op een moddersloot dan een watergang gelijkende, heeft het uitzicht van een rivier gekregen. Wel staat er niet zooals bij de echte rivieren zoo'n sterken stroom op, maar in breedte en diepte ver- toont zij daarmede toch alle gelijkenis. Dat door dezen hoogen waterstand weer veel huizen in de nabijheid last van kelder- water hebben laat zich gemakkelijk denken. Bij de eerste gelegenheid heeft men zich heel wat moeite moeten getroosten den bin- nengedrongen vijand met alle soort van wape- nen te bestrijden. Menigeen heeft zich zelfs groote kosten veroorloofd om een herhaald binnendringen te belettten. Maar vergeefs. Algemeen is de klacht, dat men nog nimmer zooveel last van het water heeft ondervonden dan juist dit jaar. En wat zal de toekomst nog brengen. We zijn alle wederwaardighe- den nog niet te boven. Zoolang tenminste dit weer aanhoudt, zullen we niet van de waterellende verlost worden. ZAAMSLAG. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Ooltgensplaat, mej. A. de Feijter, alhier. In deze gemeente zijn als gevonden gedepo- neerd: een geldstuk, een portemonnaie met geld en een sierspeld. Inlichtingen te bekomen bij den gemeente veldwachter J. van Westenbrugge. AXEL. Op de heden alhier gehouden veemarkt werden de volgende bekroningen behaald: Voor het schoonste paard 37 jaar le, 2e en 3e prijs (1 groote en 2 kleine zilveren med.) niet aangebracht. Schoonste hengstveulen 12 jaar: le pr. kl. zilv. med. Jan den Hamer te Axel; 2e pr. kl. bronzen med. M. van Fraaijenhove te Axel. Schoonste merrieveulen 12 jaar: le pr. kl. zilv. med. A. Haak te Zaamslag; 2e pr. kl. br. med. M. v. Fraaijenhove te Axel. Schoonste hengstveulen: Marinus de Regt te Axel, een kl. zilv. med. Schoonste merrieveulen: M. v. Fraaijenhove te Axel, kl. zilv. med. Schoonste veulen van 23 jaar: le pr. kl. zilv. med. M. v. Fraaijenhove te Ax$l; 2e pr. gr. br. med. A. Haak te Zaamslag. Voor den schoonsten 2-jarigen hengst: kl. zilv. med., niet aangebracht. Hoomvee. Voor de schoonste baatgevende of kalfdragende koe: le pr. gr. zilv. med. H. Bossche te Sas van Gent; 2e pr. gr. br. med. G. Verbiest te Sas van Gent. Voor de schoonste kalfdragende vaars: le pr. gr. zilv. med. Weijns te Axel; 2e pr. gr. br. med. G. Verbiest te Sas van Gent. Voor het schoonste 2-jarige rundle pr. 5 Verbiest, voornoemd; 2e pr. /3 Gebr. Mattel^ te Axel. Voor de schoonste hokkeling: 3 Gebr. Mat- tel6, voornoemd. Vetsten os of stier: 10 Gebr. Verstraten te Axel. Het vetste rund: 10 S. G. Blankert te Axel. Het vetste varken: 5 Gebr. Verstraten te Axel. Aangevoerd: 8 stuks paarden; 43 stuks hoomvee en 20 stuks varkens. De handel was slap. HULST. De vorige week werd alhier in het caf6 Apollo" een anti-waterleidingvergaxlering gehouden onder leiding van den heer H. A. van Dalsum. Deze bracht in eene inleiding zijne bekende bezwaren naar voren en stelde aan de door een 200 personen bezochte ver- gadering voor een verzoek te richten aan den gemeenteraad om aan Burg, en Weth. geen machtiging te verleenen tot het teekenen der acte van oprichting en het storten van 10 van het aandeelenkapitaal. De heer P. Bauwens keurde dit af en stelde voor een verzoek te richten tot de Prov. Sta ten en de Tweede Kamer om de gevraagde risico-garantie niet te verleenen. Na beraadslaging werd tot beide besloten. Een ongeluk of een drama? Zondagavond werd door met den trein uit St. Nicolaas alhier aangekomen personen ver- teld, dat de remmer Aug. Bernard, oud 27 jaar, weduwnaar, wonende te St. Nicolaas, die op den trein dienst deed als conducteur, op het station Clinge bij het vertrek in de rich- ting Hulst van de treeplank is gevallen of ge- stooten. Hij kwam terecht tusschen het per ron en de waggons. Hij is emstig gekwetst opgenomen, doch het baarde verwondering dat hij niet onder de wielen is geraakt. Vol- gens de eene lezing van het geval zou hij op de treeplank gfesprongen z'rim, doch hebben misgetrapt, doch volgens een andere lezing is hij door personen van de treeplank geduwd. Aan het station alhier zijn aanvankelijk door de mareohauissee nog enkele personen onder- vraagd, doch aangezien het feit op Belgisch grondgeibied plaats had, heeft deze zich ver- der onthouden. Bernard is naar het zieken- huis te St. Nicolaas overge,bracht. Naar ver- nomen wordt was zijn toestand hedenmorgen nog emstig. MOERBERE. Alhier is op 75jarigen leeftijd overleden mevrouw douairifere wed. H. Lyppens geb. De Kerchove de Denterghem, de moeder van den ibekenden Belgischen Minister van Spoor- wegen, de heer Maurice Lyppens. Deze stam- moeder der bekende familie Lyppens heeft tijdens haar leven ook een belangrijke plaats bekleed in het openbare leven, en was velen ten zegen. Dit is bovenal gebleken in de moeilijike oorlogsjaren, tijdens de beizetting, toen van uit „het kasteel" alhier aan zoo velen op verschillende wijizen hulp en bijstand is verricht. De nagedachtends aan deze over- ledene zal bij de geheele bevolking steeds in dankrbare herinnering voortleven. VVOENSDAG 26 NOVEMBER 1930. Ned. Herv. Kerk. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u., 2 u. en 6 u., Ds. J. Vreugdenhil van Bruinisse. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Leeskerk. RON. NEDERL. VOETBALBOND. Afdeeling IV. Wedstrijdudtslagen van Zondag 23 Nov. late klasse. Willem II—P. S. V. 1—6 2e klasse A. M.E.V.O.T.S.C. 2—3 DongenZeelandia 21 3e klasse A. v WalcherenZeelandia II 43 3e klasse B. Nieuw BorgvlietPaars-Wit 30 Competitie-stand 3e klasse A. Temeuzen Walcheren Sinoto Hulst Middelburg H Zierikzee Vlissingen n Axel De Zeeuwen Zeelandia H 4 5 6 3 5 3 6 1 1 6 4 2 3 2 2 2 1 1 21-3 12-12 13-18 12-7 11-13 9-4 8-17 3-1 2-2 11-26 MOND- EN KLAUWZEER. Het aantal gevallen van mond- en klauw- zeer gedurende de maand October 1930 be- droeg in de provincie Groningen 234, Fries- land 1649, Drenthe 117, Overijssel 281, Gel- derland 452, Utrecht 281, Noord-Holland 562, Zuid-Holland 230, Zeeland 14 (Dreischor 2, Duivendijke 1, Ellemeet 1, Kapelle-Biezelinge 1, Kattendijke 1, Oud-Vossemeer 1, Ovezande 1, Retranchement 1, Serooskerke (W.) 1, Ter Neuzen 2, Wolphaartsdijk 1, IJzendijke 1), Noord-Brabant 27, Limburg geen. De cijfers duiden het aantal eigenaars aan onder vier vee deze ziekte werd geconstateerd. KARWIJZAAD. Evenals vorige jaren is door de burgemees- ters der gemeenten, waar de teelt van karwij- zaad van beteekenis is, op verzoek van de directie van den landbouw een onderzoek in gesteld naar de in die gemeenten met karwij- zaad bezette oppervlakte. De commissie van bijstand voor de landbouwstatistiek hebben daarbij hare medewerking verleend. Gebleken is, dat in de 65 voomaamste kar- wijverbouwende gemeenten thans 6236 HA karwij voor den oogst 1931 te velde staan, tegen 3688 HA in 1929 en 5593 HA in 1930. Op grond daarvan kan de totale in Nederland met karwij bezette oppervlakte worden ge- schat op 6740 H.A., terwijl in 1930 van 5926 H.A. geoogst werd, hetgeen dus eene vermeer- dering van 14 pet. beteekent. De vermeerdering is het sterkst in weste- lijk Noord-Brabant; hier bedroeg deze name- lijk 28 pet.; in Groningen wordt 12 pet. meer karwij verbouwd dan in 1930, in Noord-Hol land 6 pet. meer, terwijl de oppervlakte in Zeeland vrijwel onveranderd blijft. De oogst van karwijzaad heeft in 1929 6011 ton bedragen. In de periode 1 Juli 1929 tot 30 Juni 1930 werden uitgevoerd 7611 ton en in- gevoerd 71 ton, zoodat de aanwezige voor- raad eene vermindering van 1529 ton onder- ging, ongeacht het binnenlandsch gebruik en de vermindering door sorteeren en indrogen. (St.ct.) AUTO TE WATER. Donderdagavond om 11 uur is de auto van den heer L. v. Dam, uit Aduard, aan de Noor- derhaven te Groningen, door onbekende oor- zaak in het water gereden. In den auto zaten de 20-jarige heer L. v. Dam, als bestuurder, en de 17-jarige mej. B. smit, eveneens uit Aduard. Het is aan de talrijke omstanders gelukt mej. Smit te redden. Zij werd bewusteloos opgehaald. Na ongeveer een kwartier is men er door toepassing van kunstmatige adem- haling in geslaaga, de levensgeesten bij haar op te wekken. Hoewel brandweer en politie spoedig ter plaatse waren, heeft het gerui- men tijd geduurd alvorens de heer van Dam uit den auto bevrijd kon worden. Hij bleek reeds te zijn overleden. De auto is in den loop van den nacht met een kraanwagen op den wal gebracht. VEROORDEELINGEN WEGENS EEN AANVARINQ TE OOSTENDE. De rechtbank van Brugge deed Donderdag ui'tspraak in de zaak der destijds gemelde aanvaring van twee plezierbooten op 4 Aug 1929 te Ocstende, bij welke ramp een groot aantal personen, meeist vrouwen en kinderen, omkiwamen, De eigenaars der beide booten werden veroordeeld, de eerste tot 4 maanden gavangenisstraf en 700 frcs boete, de tweede tot 9 maanden en een geldboete, eveneens van 700 frcs. FABRIEK TE AALST INGESTORT. Vrijdagochtend om acht uur is de texbvel- fabriek te Aalst door tot nog toe onbekende oorzaak voor een groot gedeelte ingestort. Twee arbeiders werden onider de puinhoopen bedolven en gedood. HET DRAMA 114 DEN TOREN. Het onderoek naar het drama in den toren van de Gerardus Majellakerk te Amsterdam is, naar de Tel. blijkt, nog steeds niet ten einde. De in hechtenis genomen leidekkers- baas, die al eenige weken in voorarrest is, blijft ontkennen, dat hij zijn knecht een duw heeft gegeven. Toen is hem wat anders ge- vraagd door den substituut-officier van justi- tig, mr. Versteeg, die de zaak in handen heeft. Van de zijde van iemand, die op de hoogte is van leidekkerswerkzaamheden, werd hem na- melijk medegedeeld, dat 't slachtoffer in het bezit geweest moest zijn van een hamer. Deze hamer zou nooit teruggevonden zijn. De ge- arresteerde baas kon daar geen verklaring over geven en het gebeurde is al te lang ge leden om zich daaromtrent nu nog met voile zekerheid te vergewissen. Wel is later een stuk ijzer, vermoedelijk ook behoorend tot het gereedschap van den knecht, gevonden. Op de smalle cementen gaanderij, waarop het lichaam van den stervende werd aangetroffen zijn geen sporen gevonden, evenmin op het stuk ijzer. Een en ander is met behulp van een vergrootglas door den politie-deskundige, den heer Van Ledden-Hulsebosch, onderzocht. Omtrent de werkzaamheden in den koepel loopen de vermoedens ook al uiteen. Van een twist heeft niemand iets in de kerk gehoord. Dat er, ter zake huiselijke aangelegenheden een kwestie tusschen beide mannen is ge weest, schijnt echter wel vast te staan. Zooals reeds is gemeld, heeft de justitie op de Nieuwe Oosterbegraafplaats het stoffelijk overschot van den knecht doen opgraven. Met de beschouwing er van is dr. Hammer, de patholoog-anatoom o.a. belast geweest. De schedel was, zooals te begrijpen valt, bescha- digd. Trouwens de patient is tengevolge van beschadiging van hersenen en schedel over leden. Of nu de breuk van den schedel ver- oorzaakt is door den val op de cementen gaanderij of door een slag meT een zwaar voorwerp, of door beide, valt achteraf niet met voile zekerheid vast te stellen. Telkens worden nog nieuwe getuigen ge hoord, wier verklaringen onderling sterk af- wijken. Het zal dan ook nog wel eenigen tijd duren alvorens de zaak haar beslag heeft ge kregen. Voor het kantongerecht te Terborg heeft een 51-jarige wildstrooper uit 's-Heerenberg terecht gestaan, die thans niet minder dan 360 bekeuringen op zijn naam heeft. De man brengt gemiddeld 8 maanden per jaar in het Huis van Bewaring door. Dinsdag werd hij voor vier gevallen van stroopen weer tot vier maanden veroordeeld. In zijn verdediging zeide hij, te moeten stroopen om te eten. Aan bedelen wilde hij zich niet schuldig maken; met een verblijf in Veenhuizen wilde hij zijn naam niet beklad- den. ONVEILIGHEID IN OOST-BRABANT. Op den provincialen weg zag de heer H. uit V. onder de gemeente Maashees een dezer nachten in het licht van zijn auto een dame, die H. een teeken tot stoppen gaf. H., niets kwaads vermoedende, bracht zijn wagen tot stilstand. Hij opende het portier en hoorde de vraag tot hem gericht: „Mijnheer mag ik meerijden". Als de barmhartige Samaritaan antwoordde de heer H., stap maar in, waar- aan de juffrouw hoogst dankbaar gevolg gaf. Het viel hem echter op, dat de dame zulke groote handen had, waarop hij tot de ontdek- king kwam, hier met een heer in plaats van met een dame te doen te hebben. Hij deed hierop het vriendeljjk tegenverzoek,,Kijk 'ns naar m'n achterlicht", welk moment hij be- nutte er full speed met zijn auto van door te gaan. Een paar honderd meter verder ston den eenige personen op den weg, doch flink signaal gevend, reed hij in voile vaart door. Het lijdt geen twijfel dat de heer H. hier met gevaarlijkfc elementen te doen heeft gehad. OVERLEDEN TENGEVOLGE VAN EEN STEENWORP? Vorige week kregen eenige jongeus in de St. Nicolaasstraat te Roermond ruzie. De 14- jarige J. M. gooide daarbij den 15jarigen M. J. met een steen tegen het hoofd. Deze voelde zich daarop niet wel, is ziek geworden en Vrijdagavond overleden. Waar de mogelijkheid bestaat, dat het over- lrjden van den jongen in verband staat met den steenworp, heeft de politie een onderzoek ingesteld. Het lijk is in beslag genomen. SCHEPEN VERGAAN. Vrijdagmiddag is tengevolge van een ruk- wind op den Amer tegenover de haven van Drimmelen het tjalkschip van schipper Van Schendel uit Raamsdonkveer, groot 43 ton, vol water geloopen en gezoniken. De opvaren- de schipper met zoon konden zich in de roei- boot redden. Verder wordt gemeld, dat in het Steurgat op het Bergscheveld ook een tjalkschip is ver- gaan. In totaal zijn vorige week op het Hollandsch Diep drie schepen vergaan. EEN SCHIPBREUK. Over het aan den grond loopen van het En- gelsche motormailschip Highland Hope aan de Portugeesche kust, .50 mijl ten Noorden van Lissabon, meldt-de Engelsche draadlooze dienst, dat het schip 400 passagiers aan boord had, waarvan 230 emigranten. De bemanning bestond uit 150 koppen. Voordat de in de buurt ijnde schepen te hulp waren gekomen, waren de reddingbooten reeds uitgezet, waarin alle passagiers en een deel van de bemanning werden opgenomen, die alien veilig aan land werden gebracht. Later werden de booten door treilers op sleep- touw genomen en te Lissabon binnengesleept. EEN MOTOR-ZEILSCHIP VERGAAN? Te Altona is een roeiboot aangedreven, die naar thans gebleken is, behoort aan het ver- miste motor-zeilschip Stralsund. Dit vaartuig heeft op 8 November een Engelsche haven verlaten en zijn plaats van bestemming Go- thenborg niet bereikt. Men neemt derhalve aan, dat de Stralsund tijdens de hevige Noord- zeestormen met alle 13 opvarenden is ver gaan. BRUTALE AANRANDING. Op den dijk nabij St. Antoine, in het ge- hucht Stampersgat, heeft een brutale aanran- ding plaats gehad, waarvan zekere S. v. d. M„ veekoopman te Dinteloord, het slachtoffer is geworden. Komende van Oudenbosch was v. d. M. per rijwiel op weg naar huis. Toen hij echter den St. Antoinedijk passeerde, werd hij onverhoeds door 2 personen aangevallen en van het rij wiel getrokken. Bij de worsteling welke hier- bij ontstond zag een der bandieten kans zich van de portefeuille van v. d. M. meeister te maken, waarmede hij de plaat poetste. Ook de tweede aanrander gelukte het de vlucht te nemen, waama v. d. M. de bandieten wilde achtervolgen. Daar echter de aanvallers enkele revolver- schoten afvuurden, gaf het slachtoffer zjjn pogingen op en stelde de marechaussee tele- fonisch met het geval in kennis. Het direct door de marechaussee ingestelde onderzoek heeft nog geen definitief resultaat opgeleverd. Intusschen is wel de portefeuille terugge vonden, doch het geld, een bedrag van ruim f 600, was verdwenen. De aanranding van a tot z gefingeerd. Een later bericht meldt: Het onderzoek, dat de marechaussee# te Oudenbosch hebben ingesteld naar aanleiding van een aanranding, die onder Stampersgat door een tweetal kerels zou zijn gepleegd op een veekoopman uit Dinteloord, heeft uitge- wezen, dat van deze heele geschiedenis geen woord waar is. Op informatie bij de marechaussee te Oudenbosch, deelde de opperwachtmeester mede, dat door diverse aanwijzingen onom- stootelijk kwam vast te staan dat het ver- haal over een aangifte is gefingeerd. Het on derzoek, dat wordt voortgezet, moet nog klaarheid brengen over verschillende details van de aangifte en daprom konden over deze zaak nog geen nadere inlichtingen worden verstrekt. Van andere zijde wordt vemomen, dat de veekoopman zaken deed voor een ander, met wien hij een compagnonschap had aangegaan. Het geld dat hij bij zich had was van dezen compagnon. Tot heden is het niet terugge vonden, maar het vermoeden ligt voor de hand dat hij het zich heeft toegeeigend en om de verdenking te ontgaan, een aanranding heeft gefingeerd. (Ingez. Med.) SLUIS. De koopman V. K. alhier, die Zaterdagavond omstreeks 11 uur langs den weg van het kanaal BruggeSluis op ztyn fiets reed, is vermoedelijk door den storm In het kanaal geworpen. Zijn lijk werd Zondag- morgen gevonden, terwijl zijn fiets aan den kant van het kanaal lag. WESTKAPELLE. De storm die Zater- dagnacht heerschte heeft groote schade ver- oorzaakt aan den zeedijk. Zondag waren SO dijkwerkers bezig de schade voorloopig te herstellen. IERSEKE. Door den hoogen waterstand is ernstige schade berokkend aan de oester- teelt op de Oosterschelde. Verscheidene per ceelen zijn totaal verloren. KATSCHE VEER. De storm heeft groote schade berokkend aan den steiger alhier. De veerboot kon gisteren niet aanleggen. IJMUIDEN. Hedenmorgen om 10 uur heeft er een ernstig auto-ongeval plaats gehad op den nieuwen rijksstraatweg. De heer I. uit Bussum was met zijn auto naar Amsterdam geweest om een monteur voor zijn fabriek te halen, op den terugweg kwam hij nabij de Vechtbrug in botsing met een auto van den heer W. uit Klatan, op Java, die met vertof hier te lande vertoeft. De beide auto's werden door de botsing vemield, terwjjl de auto van den heer L Cn brand vloog. De heer I. kreeg ernstige hoofd- wonden, doch de monteur J. M. van Gieeen verbrandde. De heer W. en de beide dames die ook In diens auto zaten kregen niet ernstige ver- wondingen. TUBBERGEN. Hedennacht zijn twee be- ruchte inbrekers, die in het politiebureau waren opgesloten in verband met een plaats gehad hebbende aanranding, daaruit ont- vlucht. NEW-YORK. Een hevige tornado heeft boven Hollywood gewoed. Het aantal dooden bedraagt 6 en zijn 20 personen gewond. De materieele schade wordt op 1 millioen dollar geschat. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deee gemeente gevestigd: W. W. Stevens, arts, Markt 25, van Diever. A. C. van Pamelen, monteur, Klaassen- straat 15, van Vlissingen. C. G. v. d. Nobelen, electricien, Verlengde van Steenbergenlaan 5, van Standaarbuiten. A. M. Ch. de Kruijff, leerl. verpleegster, Axelsche straat 58, van Hilversum. D. Bos, loods, Van Bovenstraat 45, van Vlissingen. S. Hoogsteen, timmerman, Tuinpad 2, van Hoek.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 2