9tu<jfpm Tlideq/'i •KMESaDE BEBICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. CORRESPONDENTIE. - laar GEMEEN TER AAD VAN BOSCHKAPELLE. SCHEEPVAARTBEWEGING. ®A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MA ATSCHAPPIJ - TER NEUZEN. WISSELKOERSEN. Ik barste van binnen. D'n Fiielp gaf me 'nen douw en d'n Tiest knikte maar uiepzin- nig van ,,ja" teugen 't Ulvenhoutsch gezag. ,,Maar daar is toch wel 'nen mouw aan te passen," zee ie eindelijk. ,,Kom", dee ie ge- wicbttig, „me zullen nog's vol laten doen, dan komt de smoes vanzelvers!" D'n Blaauwe lekte 't schuim van z'n lippen, smakte-n-'s en toen boog ie veurover naar d'n Jaan mee z'n smoes. ,,Kek," zee ie, „gevonden! Ge zeg thuis da wij gaan schieten in Roosendaal. Dan gif-d- ons 'n plumpke: ge zegt er zoo laanks oew neus bij: 't zijn toch ferme schutters en goeie jongens of zoo iets en dan vertelde da-d-onze burgemeester, die zelvers gere schiet, 'nen prijs beschikbaar hee gesteld; 'nen meedallie of 'nen beker, ollee gij wit beter as ik of ie scheutig is. Nouw zou ie gere emmen, zegde dan teugen oew wijlf, dat dieen prijs in 't diirp bleef, da me die zelf wonnen en nouw hee-t-ie izoogendmd aan jouw gevraagd om 's mee te gaan en. 'n ogske in 't zeal te houwen. Zoo- veul as wees-vader!" En me broken van d'n lach. „Gij mot er dan op letten," gong ie deur mee 'n doodernstig gezicht, „da wij nie te veul kabberdoeskes binnengaan veur d'n wed- strijd, en mee da smoesje kan oew wijf niks inbrengen as leege briefkes. Want d'n bur gemeester hee toch altij nog meer te vertdWen as jouw Kee, waar of nie?" „Tuurlrjk," zee Janus en hij voelde nie, hoe ie genomen wier! ,,As zeas zeen Janus plukte-n-aan z'n snor: „as ze maar nie op informasie uiitgaat!" „Da leed-aan oew eigen," zee d'n Tiest gaauw. „Witte wa, stuur ze maar bij mijm as 't zoo wijd komt. Ik ben toch d'n keizer van de klup!" En natnurlijik is Kee b:ij d'n Tiest terecht gekomen. En natuurlijk hee d'n Tiest gezeed dat ie van niks wist. ,,Kee," ha die gezegd: ,,houd 'm in de gaten horre, dieen veldwach- ter van oew, hij vemaggelt oew. Wij kunnen d'n weg best alleen vinden en emmen gin kin- dermeid noodig. Da snapte toch zoo wel! 'k Vind t 'n gemeene streek van d'n Janus", had d'n Tiest er nog bij gezeed. ,,'k Wis nie dat ie z66w besting, Kee!" En as 'n furie is Kee toen weggeloopen. Zaterdags van te veuren kwam Janus zeg- gen bij ons, dat ie nie mee kon, want dat er wa tusschen was gekomen! „As ge bij de pliesie zijt," zee d'n Tiest, ,,kunde nooit van te veuren praten". En Janus trok gewichtig aan z'n teniek en zee: „zoo is 't, mannen!" 'k Kreeg pieken in m'nen buik, van t lachen, da snapte! Mee vrouwen omspringen, amico 't is nog moeilijker as mee 'nen burgemeester, vraag 't maar aan onzen Jaan, en t6ch't is zoo een- voudig, ee; as ge 't kunstje maar kent! Kom, ik schei er af. Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRe. P.S. Aan al de amico's en de wefkes die me geschreven emmen: d'n dertienden Decem ber, Zaterdags avonds, koom ik weer 'n bom- ke opzetten veur d'n mieterefoon! Tot ziens, zumme maar zeggen. DRe. AANVAKING OP DE SCHELDE VOOR ANTWERPEN. Woensdagavond omstreeks halfzes had op de reede te Antwerpen voor de Rijnkade een emstige aanvaring plaats. De Engelsche vrachtboot ..Continental", geladen met stee- nen en komend van Terhagen, kwam in aan varing met een kolenboot de ,,Hebble", die uit zee kwam. De botsing was geweldig en de ..Continental" zonk oogenblikkelijk. De rivierloods, die in een roeiboot ter plaatse was, kon drie man redden, n.l. den boven- rivierloods, den kapitein en een lid der be- tnanning. De bovenloods werd ter verzor- ging naar het loodswezen vervoerd. Men vreest, dat zeven tot negen personen zijn ver- dronken. Het schip is midden in het vaar- water gezonken; mast en schoOrsteen steken nog iboven het water uit. Men heeft boeien om het wrak gelegd. Aan het „Hbl. van Antwerpen" zijn nog de volgende bijzonderheden ontleend: Het Engelsch stoombootje ..Continental Freighters", kwam van Boom met een lading baksteen en voer den stroom af, bemand met een bovenloods, om den weg naar zee en ver- der naar Engeland in te slaan. VIak tegenover de aanlegplaats der Red Starbooten, namelijk voor afdak 28, gekomen, werden de noodige fluitsignalen gegeven, om het rondvaren van de bocht te verzekeren en tegenovergestelde JONGEN LEVENLOOS IN EEN STAL GEVONDEN. De landbouwer P. te Makkinga vond, toen hij met zijn vrouw van een begrafenis terug- keerde, zijn knecht, den 17-jarigen J. B., niet bij het hem opgedragen werk. De koeien waren, hoewel het al ver over tijd was, nog niet gemolken en op zijn roepen kreeg P. geen antwoord. Overal werd gezocht en tenslotte vond men den jongen levenloos in een paar- denstal, vlak voor een der paarden, liggen, aldus de „Maasib.". De doodsoorzaak kon niet worden vastge- steld. Uiterlijk werden slechts enkele hoofd- wonden geconstateerd. Opmerkelijk was, dat vlak bij het lijk een hamer en eemg ander timmergereedschap lag, terwijl niet kon wor den uitgemaakt, waarvoor B. dit zou hebben gebruikt, waarvoor B. dit zou hebben ge- bruikt. Hoewel men omtrent de oorzaak van dit sterfgeval in het duister tast en aan mis- daad niet gedacht wordt, is de justitie toch met een en ander in kennis gesteld. TWEE BOERDERIJEN EEN PROOI DER VLAMMEN. Zaterdagnacht om half twee werd de ibrandweer te Oss gealarmeerd voor een hevigen brand in de Kapelstraat. In de boer- derij van P. Smits brak brand uit en in een tijld van een oogenblik stond de nabij gelegen boerderij van van Dinther eveneens in lichte laaie. Een derde boerderij werd door het krachtdadig optreden der brandweer behou- den. Met groote moeite kon een oude, zieke vrouw door de brandweerlieden gered worden, meldt de „Crt." Een zoon van Smits bekwam brandwonden aan handen en aangezicht. Van Smits zijn 10 varkens, 2 koeien, 2 kalveren en een 60-tal kippen verbrand, terwijl van beiden groote voorraden hooi en koren een prooi der vlammen werden. De oorzaak is ontoekend. Verzekering dekt de schade. Zon- dagmorgen om 10 uur begon het hooi weder- om te branden, zoodat de brandweer opnieuw moest ingrijpen. AVONTUURLIJK AAN GELEGD SCHILDER. Een schildersknecht van Duitsche afkomst die bij een schilder te Boxtel in betrekking was en aldaar onder een valschen naam leef- de, heeft Donderdagmiddag op klaarlichten dag kans gezien, een aantal insluipingen in het noordelijk deel van Tilburg te plegen, al dus het „Nwsbl. v. h. Zuiden". Zijn baas had verfwerik onderhanden in de Paduastraat aldaar. De Duitscher, genaamd J. G., 19 jaar oud, was echter des morgens door zijn patroon ontslagen. Nochtans wist de knecht in de buurt een ladder machtig te worden en met dit klimwerktuig begaf hij zich naar de Paduastraat, waar hij achtereenvolgens in- sloop in de woningen van G. M., H. G. H. W. B. en J. H. S. en tenslotte ttij P. van A. in de W. van der Venstraat. De knecht plaatste de ladder tegen de wo ningen en kwam zoo op de bovenverdiepingen Uit de drie eerstgenoemde woningen nam hij weg een zwart gebrand zilveren dameshorloge met dito ketting, een portemonnaie met een gulden en een bedrag van f 5,25. Bij S. had de man geen kans, daar hij gestoord werd, terwijl bij van A. in de van der Venstraat alles wel werd doorzocht, doch niets ont vreemd. De politie mocht er in slagen, Vrijdag te Boxtel den jongen te doen aanhouden. Hij heeft direct een volledige bekentenis afgelegd. Men heeft hier met een avontuurlijk jong- mensch te doen. Ongeveer veertien dagen geleden kwam hij uit Italie in ons land. Niet- temin stond hij reeds in het Algemeen Politie- blad gesignaleerd voor een verduistering van f 60 te Overasselt gepleegd. Ook deze ver duistering heeft hij bekend. Hlij zal op transport worden gesteld. heel verklood lijk gevonden. De gevonden zegelring en het gouden horloge lieten geen twijfel over de identiteit; het was de eigenaar, die blijkbaar in de vlammen omgekomen was. Waarschijnlijk, zoo verklaarde zijn vrouw, heeft hij voor de financieele catastrophe lang zitten werken in de boeken en is daarbij in slaap gevallen en toen om het leven gekomen. Met alle pracht en praal werd het stoffelijik overschot op het kerkhof te Sensburg be- graven. En de hooge Verzekeringssom werd aan de weduwe uitbetaald Er bleven echter voortdurend geruchten opduiken, dat er iets met dien brand niet in orde was geweest; zelfs ging het gerucht, dat de eigenaar in het geheel niet verbrand was, maar in dienzelfden nacht was gevlucht. Die geruchten werden tenslotte zoo sterk, dat de recherche eindelijk een arrestatie deed; zij hield een der vroegere kantoorbedienden van de fabriek aan en ondervroeg dezen. De man viel na vele verhooren door de mand, dat er inderdaad van die geruchten iets waar was. Hij wist n.l. dat de eigenaar van de fabriek nog leefde en in den nacht van den brand naar Berlijn was gevlucht. Daar leefde hij zeer teruggetrokken in een klein kamertje en studeerde Engelsch en Spaansch, om, zoodra hij de kans schoon zag, naar Brazille te kunnen vluchten. De man wist echter niet te zeggen, waar de eigenaar woonde en zoo kwam men dus niet veel verder met deze verklaring. Het toeval kwam echter te hulp. Een dezer dagen werd Safran plotseling door een kennis gezien, terwijl hij aan een station in Berlijn een kaartje nam voor Hamlburg, klaarblijikeJlijik met de bedoeling, vandaar naar Brazilie te gaan. Het was zeer toavallig, dat die kennis hem juist daar zag, want Safran leefde binneshuis en dorst zich alleen maar des avonds enkele oogemblikken op straat te begeven om toch maar vooral door niemand herkend te worden. Nu op het allerlaatste oogenblik iiep hij tegen de lamp. De politie waarschuwle onmiddellijk tele- fonisch de trein^beamlbten en dezen hielden hem onderweg in het oog en bij zijn aan- komst in Hamburg stonden een paar recher- cheurs op hem te wachten, waama het met zijn vrijheid was gedaan. Een poging tot zelfmoord mislukte, zoodat hij een dag later in goede gezondheid weer in zijn woonplaa,ts terugkwam, waar zijn verschijning natuurllglk de noodige sensatie verwekt. De man heeft inmiddels al bekend, dat hij de fabriek in brand had gestoken en toen is gevlucht. Be- treffende het gevonden lijk wilde hij echter geen opheldering geven. Hij ontkent perti nent i em and in de fabriek te hebben ingeslo- ten. Dat klopt in zooverre met de feiten, dat er ook niemand werd vermist in die streek. Daarom acht de politie het aannemelijker, dat hij korten tijd voordat hij den brand stichtte op de begraafplaats een lijk heeft opgegraven en dit in de fabriek heeft gelegd met Zvjin horloge en ring er naast. De politie onderzoekt nog in hoeverre zijn vrouw van dit alles heeft afgeweten. (Buiten verantwoordelykheid der Redactie.) VLIE1GTUIG TEGEN HUIS GEVLOGEN. Maandagmiddag maakte het vliegtuig F 8 een noodlanding in de Gillisstraat te Rijen. De F 8, die van Venlo naar het Rijensche Vliegkamp was gevlogen steeg vandaar weer op om naar Venlo terug te keeren toen na enkele minuten de vliegers bemerkten, dat er iets defect geraakt was. Zl'ji wilden weder naar het vliegkamp vlie- gen, doch plotseling weigerde de motor, waarop het vliegtuig omlaag stortte en met groote kracht tegen den zijkant van het huis van den heer K. botste. De zijmuur stortte in, terwijl het huis op verschillende plaatsen zwaar beschadigd werd. De F 8 werd totaal vemield. De beide vliegers bleven, wonderlijk genoeg, ongedeerd. ZICH AANGEMELD. Bij de justitie heeft zich Maandag aan- gemeid de 56jarige J. W. M„ directeur der Handels- en Landbouwbank, waarvan het hoofdkantoor te Den Haag is gevestigd en S'Sst 'de ^Engelsche verschillende deelen van het land ifilial o*n Vi ble", de bekende Gooleboot, aankwam om zich naar hare aanlegplaats aan afdak 5 te begeven. Van dit schip werden eveneens signalen ge geven, waarmede wij ons niet te bekommeren hebben, de deskundgen zullen daar wel hun gevolgtrekkingen uit maken, doch hoe het nu gekomen is, tengevolge van welke oorzaak is voor het oogenblik niet te zeggen, doch toen beide schepen elkaar kruisten, trof de voorsteven van de ,,Hebble" het achterschip van de ..Continental Freighters". Dit was nu op het zwakste gedeelte van het schip, want daar was juist de machine- kamer gelegen. De gemaakte bres moet nog;- al groot zijn geweest, want hoe de ,,Hebble" ook met zijne schroef vooruitsloeg, om zich in de gemaakte bres vast te klemmen, dat gat aldus te stoppen en het schip naar den wal van den linkeroever te brengen, niets mocht baten. Het water moet in enkele ston den, de getuigen zeggen in §6n minuut, de machinekamer hebben gevuld en het kleine vaartuig tot zinken hebben gebracht. Van de opvarenden sloeg een hartver- scheurende kreet, die, gelukkig; werd gehoord door de motorboot van Kwik, een bekend bootsman van het iviargueriedok, die met een Belgischen en een Hollandschen loods, als- ook met den brigadier Severeyns van den tol- dienst en den tolbeambte Hernaert, daar juist in den omtrelk vaarden. De eerste dien men opmerkte was de Bel- gische bovenloods Ackeleyn, doch deze had nog een paar stukken hout weten te grijpen, waardoor hij drijvend bleef, zoodanig dat hij de lieden van het motorbootje toeriep, eerst de andere drenkelingen te redden. Aldus slaagde men erin de drie person' te redden. Het waren genoemde bovenloods, de kapitein en de 2e stuurman. Er werd nog eenigen tijd op de plaats van filialen heeft. J. M. vervulde ook een direc- teurs-functie in de Holland-N. Amerika Hypotheek/bank. Hij bekende aan de justitie zich te hebben schuldig gemaakt aan ver duistering van een bedrag van f 150.000 en dit bedrag voor priv6doeleinden te hebben ge bruikt. Gebleken moet zijn, dat deze ver duistering is gepleegd ten nadeele van ge noemde Hypotheekbank. Over zijn geldelijk beheer als directeur bij de Handels- en Land bouwbank is bij de politie geen enkele klacht ingekomen. Hlij bevindt zich thans in politie- bewaking. Dinsdag vergaderden commissarissen vaji laatstgenoemde bank ter bespreking van het aanvragen van surseance van betaling. AFSCHUWELIJKE DAAD OM AAN GELD TE KOMEN. De BerDijnsche moordcommissie heeft dezer dagen een raadselachtig geval te behandelen gehad, dat bovendien een zeldzaamheid onder de misdrijven is en meer aan een film doet denken dan aan de harde werkelijkheid. Het bettreft hier n.l. een lijkendiefstal met een brandstichting. De nog vrij jonge schoolmeester Fritz Sa- tran, had in verschillende dorpen van Oost- Pruisen tot voor drie jaar een zeer rustig leven geleid. Hij werkte in verschillende plaatsen en onderscheidde zich niet door bui- tengawone gaven of verstand. Daar leerde hij ook een meisje kennen, de dochter van een rijken meubelfabrikant, van wien hij na het huwelijk diens welvarende fabriek in Duisburg overnam. Uit den bescheiden schoolmeester groeide in weinige maanden een „Lebemann" van de bovenste plank. Safran zat heele dagen in Berlijn, bekom- merde zich nooit om vrouw noch kind en liet de fabriek aan haar lot over.Dat duurde een Geaohte Redacteur. Naar aanleiding van het gesprokene over de Pierssenspolderstraat bij de gemeente-be- grooting vraag ik beleefd eenige plaats- ruimte. Het polderbestuur krijgt voor een niet ge- I ring deel de schuld van den tegenwoordigen toestand. In '29 werd met B. en W. geconfereerd ovei verbetering van bovengenoemden straat. Daarbij werd door ons er op gewezen, dat de reiniging van den weg onvoldoende was met nog andere zaken, en de polder er geen reinigingsdienst op na hield, daar buiten de bebouwde kom regen en wind hiervoor zorgt. Door B. en W. werd den raad gegeven om een nieuwen weg aan te leggen en wij zou- den daartoe plannen van den bouwmeester cadeau krijgen. Dat men toch niet verwacht dat circa 20 ingelanden een dorpsstraat zul len aanleggen, dan waren zij beslist rijp voor naburige plaats over de grens. Wel is later (1929) aan de gemeente een adres gericht, dat door den raad om bericht en raad aan B. en W. is gezonden. Of het dan in de papiermand is terecht ge komen of met plannen en al is (raadslid Bedet had hooren waaien met 57000 gld.) wegge- waaid, is ons een raadsel. Dit is zeker, dat de raad er zich niet over uitgesproken heeft en met politieken zwaai de schuld aan het polderbestuur geeft. De gemeente geniet onze grondlasten, de belastingen der kombewoners, terwijl de pol der van de bebouwing geen cent geniet. Wel kan de polder zorgen voor bestrating en af- leiding van spoel- en waschwater, terwijl van zijn weg en sloot een halve vuilnisbelt ge maakt wordt; terwijl op geheel Sluiskil de kolossale hoeveelheid van 60 ton macadam gebruikt wordt door het gemeentebestuur, waarvan eenis een paar kruiwagens in den Pierssenspolder zijn terecht gekomen. Door de gemeente was met behulp van het tertiaire wegenibesluit met de noodige reini ging wel wat te maken. Verschillende platte- landsgemeenten zijn in deze zeer actief! Als de regeering er niet in slaagt de landbouw in gang te krijgen, zie ik de som voor wegen door vergaderingen van ingelanden te halvee- ren (daar grondbezit dreigt waardeloos te worden) en dat de burgerij daar onder zal lijden is te begrijpen. Ook de reden van de weigering voor de verbetering oprit werd zorgvuldig verborgen gehouden. Voornaamste reden was dat het lapwerk was. Door Niemandswegje over i 70 M. te verharden, zou een gevaarlijken hoek ontlast worden van het verkeer Pierssens- straat—Kerkstraat. Daarbrj werd ook de aan- dacht gevestigd op het adres van '29. Daar het polderbestuur geen plan heeft in deze zaak te marchandeeren en geen verdere plicht enkend als (voor de vervoer van vruch- ten) den weg onderhouden, is de raad en het gemeentebestuur in Sluiskil's belang verplicht zich duidelijk uit te spreken. U Mijnheer de Redacteur dankend voor Uwe welwillendheid tot plaatsing. PETRUS DAVID, Gezworene Pierssenspolder. Sluiskil, 20 Nov. 1930. gegeven te hebben, hadden zij niet gehoord. Zij willen door deze mededeeling te kennen geven, dat het dus niet als een gevolg van hun onwil moet beschouwd worden, dat thans van het pad geen gebruik meer kan worden gemaakt. Het feit, dat de tram voor hen heeft moeten stoppen, wordt echter niet ontkend, en daar kwam het in dit geval op aan. Wij meenden echter op deze wijze van hun mede deeling acte te moeten geven. Red. MIDDELBURG. De volledige afloop van de door den hoofd- ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg gisteren gehouden aanbeste- dingen is als volgt: a. het maken van dijken en ophoogingen, het maken van beton- en steenglooiingen en wegwerhardingen en het uitvoeren van bij- komende werken, behoorende tot de werken van den aanleg van een vluchthaven aan het Zijpe te Bruinisse, raming f 125.000. Inschrijvers: C. v. d. Klippe, Vlissingen, 139.000; J. de Maagt, Hontenisse, 135.580; P. Dees, Sas van Gent, 134.000; J. C. van Drongelen, Walsoorden f 133.469; H. van Seventer, Vugt, 132.900; C. de Waard, Ter Neuzen, 131.000; A. v. d. Straaten Jr., Hans- weert, f 130.900; F. v. d. Hulle, Oosterland, f 128.800; N.V. Gebrs. Hoynck, Amhem, 126.238; H. L. Hendriks, Westervoort, 124.730: J. en W. van Vosse en K. J. Moer- land, St. Annaland, 123.800; P. v. d. Veeke en J. van Beek, Made, 123.600; C. Verwater, Made, 123.444; P. van Son en D. van Valen, Sliedrecht, 123.049; H. N. Muskens, Arn- hem f 121.770; A. J. Verjaal en J. de Oude, Dreischor en Zierikzee, f 119.975; P. Stigter, Ammerstol, 119.650; W. Wandel, Nieuwer- kerk, 118.491; Firma A. Roovers Co., Made, 118.350; J. Pijl, Zierikzee, 117.800; M. v. d. Velde en J. P. Roovers, Bruinisse, f 117.200; J. M. Dekker, Rotterdam, 115.445; N.V. Mabuad, Willemstad, 114.630; N. v. d. Linde, Scharendijke (Elkerzee), f 102.000; en J. J. Geluk, Tholen, 101.475. b. het onderhouden van de Rijkswegen MiddelburgGoesKapelle (op Walcheren en Sloedam) en BreskensBelgische grens, behoorende tot de Rijikswegen in Zeeland, in twee perceelen en in massa, gedurende de jaren 1931, 1932 en 1933. Raming per jaar eerste perceel /3700, tweede 5800, massa f 9500. Inschrijvers eerste perceel: J. H. v. d. Ven, Vlissingen, /4380; C. v. d. Klippe, Vlissingen, /3900; L. J. v. d. Ven, Koudekere, /3896; M, W. Knulst, Goes, /3875; P. Dekker, Veere, f 3580; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge, 3490C. Dekker, Middelburg, /3475; A. A. de Wilde, Middelburg, /3285; L. van Boven, Ellewoutsdijk, /3280; P. de Voogd, Veere, f 3240; J. J. Jansen, Middelburg, 3130, alles per jaar. Tweede perceel: J. H. v. d. Ven, Vlissingen. 6190; M. Wandel, Schoondijke, 5610; J. J. Jansen, Middelburg, 5520; Th. Cambier, Breskens, /5448; en P. J. v. d. Sande, Bres kens, f 5050, alles per jaar. Een nieraandoening kan uw gezondheid bedreigen zonder dat gij u ervan bewust zijt. En juist die langzame ontwikkeling zonder veel uiterlijke en vaak verkeerd begrepen kenteelkenen is zoo te duchten. Maak niet de ernstige fout van waarschu- wingen te verwaarloozen, als urinekwalen, rugpijn, rheumatische pijnen, spit, ischias, duizeligheid en hoofdpijn, waterzuchtige zwel- lingen enz. Wees verstandig en neem het middel, dat door duizenden wordt aanbevolen voor het verbeteren hunner gezondheid in dergelijke gevallen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de kwaal in haar oor.aprong aan- tasten en opwekken tot gezonde werkzaam- heid. Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 35 Ingez. Mod. NOG EENS HET PAD NAAST DE TRAMLIJN. Naar aanleiding van ons onderschrift bij het ingezondene betreffende de greppels naast de tramlijn, waardoor het anders als rijwiel- pad gebruikte pad daarvoor onbruikbaar iis geworden, schrijft men ons namens de 3 be- ruuugcvaicu, uuv j— --- trnkikpn wielriiders van 25 Oct. 1.1., dat het men ook zocht, v.n de andere opvarenden hat M*™ lets, wat wel van tan w. geen spoor, waarop de ,,Hebble" met zijn twee geredden voortstoomde naar zijn aanleg plaats. Bij de ramp hebben het leven gelaten de le machinist, de 2e machinist, twee matrozen en een stoker. Het zijn alien personen van Engelsche nationaliteit. In meer gebeurt: de fabriek brandde n.l. tot den grond toe af. Niets kon worden gered en alles was zoo verkoold, dat ook van de oor- -§.ak geen spoor meer kon worden gevonden. In de puinhoopen van de fabriek en dat leidde eerst alle aandacht af werd een ge- verlieten, doch dat zij bij den hevigen wind en regen het fluitsignaal van de locomotief pas hoorden toen de tram hen reeds dicht genaderd was en zij zich toen vol schrik dade- lijk van het pad hebben verwijderd. De vroegere De raad is voltallig, behoudens een vaca- ture. Voorzitterburgemeester J. Truijman. De notulen worden onveranderd goedge- keurd. Aan de orde komt: 1. Ingekomen stukken. 1. Van Ged. Staten de jaarwedderegeling der ambtenaren van den Burgerlijken Stand. Deze is vastgesteld voor den heer J. Truijman op 20 en voor den Secretaris op 210. 2. Brief van de PZEM, dat door haar de nog in voorraad zijnde magazijngoederen van het Electrisch bedrijf zijn gewaardeerd op 1212,61. De heer Stallaert vraagt hoe Burg, en Weth. over dit aanbod denken. De Voorzitter antwoordt, dat het college adviseert hiermede genoegen te nemen, de ge- schatte waarde wordt voldoende geacht. Alle leden namen hiermede genoegen. 3. Brief van de PZEM waarin wordt me- degedeeld, dat de berekening van 41 cent per KWU voor lichttarief op een vergissing ha- rerzijds berust. Dit moet zijn 39 cent per KWU. Het teveel betaalde zal worden geres- titueerd. 4. Van den heer Streefkerk bericht, dat de PZEM bereid is de aangevochten 800 ver- plichte branduren der straatlantaams k 38 cent per KWU terug te brengen op 400 brand uren a 47 cent per KWU. De Voorzitter bepleit aanneming van dit aanibod. Men zal alsdan enkele lichtpunten meer aanbrengen van mindere lichtsterkte om zoodoende aan het bepaalde aantal uren te komen; de straatverlichting zal hierdoor veel venbeterd worden. Op de vraag van den heer Bun hoeveel de straatverlichting vroeger kostte, antwoordt de Voorzitter dat deze kosten gemiddeld f 200 per jaar beliepen, doch bij dit nieuwe aanbod ongeveer 300. De heer Koster vraagt of bedoeld wordt 400 branduren van lampen van 50 of van 75 capaciteit; spreker meent dat hiernaar toch wel een berekening van de kosten kan ge maakt worden. De heer v.. d. Widen stelt voor het aantal branduren te bepalen op 500, doch voor het- zelfde jaarlijksch bedrag; dus dat de stroom- prijs van 47 cent per KWU wordt verlaagd op 38 cent. Op de vraag van den heer Koster over hoe veel jaar het contract loopt, antwoordt de Voorzitter, dat dit op tien jaar Is bepaald. De heer Koster is van gevoelen, dat men eerst diende te probeeren hoe de verlichting werkt, het zou wel eens kunnen blijlken, dat een tienjarig contract be lang was. De heer v. d. Wielen zou vijf lampen wil len bijplaatsen. Van het totaal der lampen zouden er dan tien moeten zijn van 75 sterkte en de overige van 50 en dan 500 branduren k 38 cent per KWU. De heer Koster stelt voor, het aanbod van de PZEM, n.l. 400 branduren h 47 cent per KWU te aanvaarden, doch den duur van het contract terug te brengen op drie jaar. Dit wordt aangenomen met drie stemmen voor, twee tegen en ecu onthouding. 5. Bericht van de PZEM dat als meter- opnemer voor beide gemeenten Boschkapelle en Stoppeldijk door haar is aangesteld Serra- rens te Stoppeldijk en als electricien J. Mang nus te Boschkapelle. j 2. Wijziging belastingverordeningen. De Voorzitter deelt mede, dat er een ambte- naar der Provinciale Griffie is hier geweest ter bespreking hiervan Op de begrooting is een tekort van f 8700, ging der belastingverordeningen en wel in- diervoege, dat de 30 opcenten op de fondsbe- lasting worden verhoogd tot 100 en die op de personeele belasting van 120 tot 200. Er zul len alsdan nog een paar duizend gulden te kort wezen, welke men op een andere ma- nier zal trachten te vinden. De heer Bun verwondert er zich over, dat er het vorig jaar slechts een tekort was van 1000 en nu van 7000 meer. De Voorzitter haalt verscheidene oorzaken aan, waardoor dit is teweeggebracht, zoo onder andere de onverwachte navordering van de gemeente Zaamslag inzake onderwijs; verder had men de gemeente-inkomsten ge- raamd op f 20.000 en er blijkt slechts f 13000 binnen te komen enz. Over dit teere punt ontspon zich een lang- durige, hier en daar verwarde niet te volgen discus si e De Voorzitter geeft de verzekering, dat Ged. Staten ten deze op de hoogte zijn van den penibelen toestand dezer gemeente, doch raadt ernstig aan bovenvermelde wijziging te aanvaarden, waardoor wij blijk geven van goeden wil te zijn, hetgeen ook niet zal na- laten bij Ged. Staten een goeden indruk te vestigen. De heer Stallaert kan zooveel vertrouwen niet stellen in Ged. Staten; er wordt wel veel beloofd maar weinig gedaan. Spreker weet niet waar het vandaan moet komen by de belastingfoetalers. Is het gewensoht aldus gaat spreker voort dat 20.000 boeren optrekken naar Den Haag om aldaar hup belangen te beplei- ten, noodiger is het, dat 20.000 raadsleden op- gaan naar Ged. Staten. Over het voorstel van Burg, en Weth. om de belastingverordeningen in den geest als bovenvermeld te wijzigen, staken de stemmen. Tegen stemden de heeren Stallaert, Koster en Bun, v66r mej. v. Eerdenburg en beide wethouders. Hiermede was de agenda afgehandeld en daar niemand van de rondvraag wenschte gebruik te maken, sloot de Voorzitter de ver- gadering. signalen die I welke dienen ingehaald te worden door wijzi- COOPERATIEVE VRUCHTEN VEILING „ZEEmVSCH-VLAANDEREiV" G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 19 Nov. 1930. Appels: Goudreinetten 20 tot 35 ct.zure Beliefleur 25 tot 28 ct.; Fransche Bellefleur 22 tot 26 ct.; Keien 24 ct.; per K.G. Peren: Pondsperen 19 ct.; Winterbergamot- ten 14 ct.; Gieser Wildeman 16 ct.; Stoof- peren 17 ct.per K.G. Groenten: Witlof 20 tot 22 ct. per K.G.; Savooije kool 5 tot 6 ct. per stuk; Roode kool 2 tot 3 ct. per stuk; witte kool 2 tot 3 ct. per stuk; Spruiten 12 tot 15 ct. per K.G.; Bleek- selderij 1 ct. per knol; Tomaten 10 tot 18 ct. per K.G. Andijvie 2 tot 3 ct. per krop. Voor Ter Neuzen: 19 Nov. Eng. s.s. IN- NISH ANN ON152, ledig, Londen. Van GentTer Neuzen: 20 Nov. Eng. s.s. MAVIS, 394, stukg., Londen. Voor Gent: 19 Nov. Eng. s.s. TEES- WOOD, 416, ledig, Rouaan; Spaansch s.s. BISKAJA, 2548, pyriet, Huelva. 20 Nov. Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg Leith; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen; Eng. s.s. FAIRHEAD, 629, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. GWENTLAND, 887, ledig, Caen; Eng. s.s. BINBROOK, 360, kolen, Goole. Van Gent: 19 Nov. Eng. s.s. WHIT- WORTH, 748, ^dig, Wearmouth; Eng. s.s. AMBLESIDE, 506 ,ijzer, Londen; Eng. s.s. CONT COASTER, 214, steen, Southampton; Eng ss HELMWOOD, 1277, ledig, New- Castle; Eng. s.s. MOTO, 1362, ledig. New- Castle- Eng. s.s. BUSHWOOD, 1297, ledig, Newcastle; Eng. s.s. TOGSTON, 848 ledig. New-Castle; Eng. s.s. CLAPHAM, 316, fos- faat, Finest; Duitsdh s.s. KaTE, 903, ljzer, Stettin 20 Nov. Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, ijzer, Londen; Nederl. s.s. TWEED, 1680, ledig, R'dam; Eng. s.s. PETWORTH, 1224, ijzer, Swansea. s.s. HELENA van Norfolk naar Curacao pass. 19 dezer Engano. ss MAGDALENA van R'dam naar New- York passeerde 17 dezer Flores. s.s. TERNEUZEN in het droogdok te Rotter dam. Amsterdam, 21 Nov. 1930. Bieden Laten 12,06 y2 12,07% 59,20 59,23 9,75 9,77 34,63% 34,65% Weenen (100 sh.) 34,96 35,07 Vreemd Bankpapier. 59,10 59,30 9,70 9,80 6,91 6,95 34,96 35,07 Londen Berlijn Parijs Brussel Duitsch Fransch Belgisch Oostenrijksch (100 sh.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 4