ALGEMEEN NIEUW8- ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. GEEF HEM IT GESCHENK NIEMEUERS FRIESCHE HEERENBAAI Eerste Blad. NICOLAAS EEN LUXE DOOS btiitbhland. No.|8607. WOE 3D AG 19 NOVEMBER 1930 SlfHENLAND 70 L OVERAL VERKRIJGBAAR natuurramp zevenbergen. TER NEUZEN, 19 Nov. 1930. .J verkoudheden en rheumatiek RECHTSZAKEN. i in m '*fT/ - i inon Voor elken regei ^dSiyif ADVBBTBNTKNVan 1 tot 4 te berekend. imerite /2.25. overlge lan den /2.60 per 3 maanden fr. per post - oementw voor bet taitenland alleen VQ YooruitbetaHng. ,nofi Voor elken regel meer I OS. TF'R™™Z2\enl en clfcLs worden plaa«te TT* - ^n dag voor de nltgav. j ^tEfteSster: fknw B- -J- YAN DE SAND® GIRO 38150 imJBFOON No. 26 OF! BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRWDAGAVON TWEEDE RAMER. Vergadering van Dinsdag. Besloten wordt na de wet op de middelen te kehandelen de begrooting van arbeid, han- del en nijverheid, en op de agenda te plaat sen het ontwerp inzake de kasvoorschotten aan de Kon. Holl. Lloyd. Hiema worden voortgezet de replieken in zake de algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting. De heer Rutgers van Rozenburg (cm.) be- strftdt he\ denkbeeld van den heer v. d. i em- pel om een staatsindustriebank op te richten. Onze banken zijn zeer wel in staat de Indus trie te finanoieren. De heer Albarda (s.d.) bestrijdt de opvat- tvng van den minister van financien aangaan- de de overschotten. De houding der S.D.A.P. bij mobilisatie. Inzake de houding der soc. arbeidersbewe- ging tegenover oorlog en oorlogsgevaar vraagt spr. zich, volgens het verslag der N. R. Crt., hoe het te verklaren is, dat daarover thans ■oo hartstochtelijk wordt gesproken en ge- sehreven Met een verwijzing naar spr.'s uit- lating, die niets nieuws bevatte, kan dit niet verklaard worden; evenmin uit hetgeen spr. op 11 Nov. hier heeft gezegd en hetgeen hij heeft geschreven in Het Volk. Dat was alles oud nieuwis, vervat in reso- luties, uitgesproken in redevoeringen en ge- sehriften. Twee oorzaken voor t deze belangstelling noemt 'spr.: le de toeneming van het oorlogs gevaar, 2e de schrik dien onze groote petition- nements-actie heeft gewekt in de kringen oniier tegenstanders. Men ziet hoe die bewe- aing om zich heengxiijpt en heeft behoefte aan een tegenactie. Wij beklagen ons daarover niet; wij zullen die tegenactie doorstaan, weerstaan en overwinnen. Spr. denkt aan de campagne van 1903, an- deren zijn daaraan ondergegaan, wij zijn er sterker uit te voorschijn gekomen. Een an- dere tegenactie werd in 1918 ontketend en ook die hebben wij doorstaan. Wij zuilen u blijven weerstaan en terugdringen In ons congres van 1928 is een resolutie aangenomen, waarin alles te lezen staat wat men op de gestelde vragen ten antwoord zou wenschen. Zij is duidelijk genoeg; zij is zoo *uidelijk als zij maar zijn kan. Dat zij met precies de vormen der actie aangeeft, spreekt vanzelf. De vorm van iedere actie hangt af van de omstandigheden en men zal ons tot een verklaring daarover niet kunnen brengen. Wij verwerpen de gewapende landsverded;- ■ing uit ons zedelijk gevoel, maar ook uit de verstandelijke overweging, dat gewapende verdediging van ons land onmogelijk is. In verschillende landen bestaan hierover, ook •nder soc.-dem., verschillende opvattingen. Spr weet dat, maar voor Nederland geldt: nationale verdediging is nationale zelfmoord. En die overtuiging wordt door een groot deel van ons volk gedeeld, ook door officieren. Het in kenmerkend, dat de heer Colijn in een rede in 1923 heeft verklaard, dat verdediging bij (ien tegenwoordigen stand der oorlogstechniek onmogelijk was. Ja als wij door een klein land werden aan gov alien! Maar dat is ondenkbaar. Bij den tegenwoordigen stand der oorlogstechniek zou Nederland in enkele dagen, in enkele uren mifschien vem'ietigd zijn, en hulp zou mis- eehien te laat komen om de aangerichte ver- woesting te voltooien. Wij verwerpen den oorlog als een onzede- !»ke misdaad en de landsverdediging als een gevaarlijke waan. Deze overtuiging wint veld ook in Belgie, zooals zij reeds is doorgedron- gen in Denemarken. Waar die overtuiging bestaat is verdediging onmogelijk geworden Oorlog is niet meer een actie van huur legers, maar van een geheel volk en hij is slechts mogelijk, als in het geheele volk het geloof en de overtuiging ontbreken, is ver dediging onmogelijk. Antwoord op de vragen van de regeering. Op de eerste vraag van den minister-presi dent of de S.D.A.P. een mobilisatie van de landsverdediging afkeurt, antwoord spr dat de S.D.A.P. de gewapende landsverdediging afkeurt en dus een mobilisatie daartoe niet aal goedkeuren. Op de tweede vraag of de S.D.A.P. al dan niet haar medewerking zal verleenen brj een mobilisatie, antwoordt spr.De S.D.A.P. is met voile overtuiging bereid werkzaam te tot behoud van de nationale zelfstandigheid. Zij acht gewapende landsverdediging echter zelfmoord en zou haar medewerking daaraan dus niet verleenen. De overtuiging, door spr. verdedigd, is zede- Igk eigendom geworden van een groote massa. Wil men cijfers dienaangaande dan ziet men ons petitionnement. Dat de onderteekenaars wiisten waarom het ging, daarvoor hebben onze tegenstanders wel gezorgd. En als er mochten zijn, die dit toch niet geweten heb ben dan verklaart spr. dat er honderdduizen- den' zijn die in hun hart het met ons eens zqn maar niet hebben durven teekenen. Het aantal onderteekenaars is dan ook een symptoon en meer dan een maatstaf. nor In het geheele land heeft 32.17 pet. der bevolking boven 18 jaar het petitionnement geteekend, in Amsterdam 56.62, in Rotterdam 45,25, in Den Haag 39.52 pet. In tal van klerne plaatsen overeenkomstige cijfers. Kan de re- geering hierbij van het volk gewapende lands verdediging eischen? De regeering heeft blijk gegeven de g - moedsgesteldheid van het volk met te begnj- pen door met een wet tot uitbreidmg van de VlDe heerenHeemskerk en Schokking wiUen maatregelen. Daarmee iis men van die zrjde (Ingez. Med.) i „gelijk een hond tot zijn eigen uitbraaksel terug te keeren", zooals ook minister Shin- well voorstelt, ndttegenstaande de intrekking i v-an de wet op den achtuurswerkdag bij de verkiezing zulk een belangrijke rol had ge- speeld. De regeering van MacDonald verliest door de geschiedenis met haar mijnwet alweer iets van haar toch al verzwakt prestige. STERKE DRANK OVERVLOEDIG EN GOEDKOOP. De correspondent te New York van de Daily Telegraph constateert in een telegram, d.d. Vrijdag, aan zijn blad, dat nog nooit sinds het drankverbod de prijs van sterken drank in de Ver. Staten zoo laag was geweest als thans het geval is en dat ook nog nooit het verboden vocht zoo overvloedig en alom te verkrijgen was. Dit wordt naar hij meldt toegeschre- ven aan het feit, dat de smokkelaars elkaar zooveel concurrentie aan doen, en dat de ka- nalen waarlangs de verboden drank den con- sument bereikt, zooveel talrijker zijn gewor den terwijl ook „de techniek der fabrikanten van de verboden waar enorm is verbeterd. Te New York is de jenever te koop voor 3 het quart, brandewijn voor 5 en Schot- sche whisky voor 3. De drankbestrijdings- autoriteiten beweren dat er tegenwoordig 1.000.000.000 meer aan drank per jaar wordt besteed in de V. St. dan voor de „droogleg- ging". Wat de schatkist aan accijns etc. per jaar derft zou voldoende zijn om alle werk- loozen in den lande te onderhouden. altijd gekomen, ook in 1903. Men wil de vrij- heid van spreken en schrijven beperken. Alsof dat zou helpenZou men kunnen verhinderen, dat het volk kennis krijgt van de oorlogstoe- rustingen en van het lot der kleine volken in een oorlog? De heer Heemskerk vraagt maatregelen tegen ambtenaren en dergelijke. Denkt men, dat men de aanhangers van een partij als de S.D.A.P. kan uitsluiten van de volksgemeen- schap Spr. zou willen zeggendurft dat eens, werpt den handschoen eens toe aan de S.D.A.P.! Er zijn sterkeren geweest dan de heer Ruys de Beerenbrouck, die het geprobeerd hebben; Bismarck heeft het geprobeerd de sociaal-democraten te onderdrukken. Hij heeft het verloren en de Duitsche sociaal-democra- tie is een der sterkste wapenen geworden voor den vrede. Zie naar Oostenrijk. Het was de eer van Vaugoin, dat hij het leger van so- cialistische smetten had gezuiverd. Het is hem mislukt. Tegen de socialistische overtuiging helpt geen dwang. Wat gij in Nederland waameemt is een deel van een groot inter- nationaal proces. Het is een vernieuwing van het zedelijk hewustzijn, dat hoop geeft op de toekomst. Groote groepen van de bevolking geven zich aan deze nieuwe waarden over, stemmen er mee in of onderwerpen er zich aan. Er zijn krachten, die het nationalisme voeden, maar er zijn andere krachten, die daarentegen in gaan, en het zijn deze krach ten, die de wereld zullen veroveren. Daartegen wil men dwangmaatregelen. Daarmee zou men de arbeidersklasse dwingen tot een strijd dien zij niet vraagt, maar dien zij ook niet vreest, doch dien zij zal wagen met de zekerheid van te zullen overwinnen. (Applaus en bravo's brj de s.d.). HET MAAL- EN MENGGEBOD. De Ned. Vereeniging van Meelimporteurs te Amsterdam ,de Ned. Bond van Meelimpor teurs te Rotterdam en de Ned. Bond van Graan- en Meelhandelaren te Dordrecht heb ben in een adres tot de Tweede Kamer een uitvoerig gemotiveerd verzoek gericht het wetsontwerp betreffende het maal- en meng- gebod niet aan te nemen. GEEN DWINGEND REGEERINGS- VOORSCHRIFT INZAKE AARDAPPEL- MEEL IN TARWEBROOD. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landibouw, heeft aan de Kamer van Koop- handel en Fabrieken voor de Veenkolomen medegedeeld, dat een verplichting tot het verwerken van aardappelmeel in brood, aan de broodbereiding een eisch zou stellen naast die voortvloeiende uit de verwerking van inlandsche tarwe in het brood. Daartegen bestaan. naar de Minister meent, emstige be- Bwaren en waar de verwerking van tarwe als bovenbedoeld, als de meest practische en natuurlijke maatregel moet voorgaan, meent de Minister dat vooralsnog door hem met kan worden bevorderd, dat aan de vermen- g-ing van aardappelmeel in tarwemeel voor de broodbereiding een diwingend karakter te geven. A.s. Donderdag zal door of vanwege den j Commissaris der Koningin in de provmcie Noord-Brabant ten gemeentehuize van Zeven- bereen worden overgegaan tot uitbetaling van de vergoedingen voor geleden hagelschade op 12 Juni. De totale vergoeding, welke wordt uitgekeerd, beloopt ruim 70.000, welke gel- den zijn beschikbaar gesteld door het comit<5 voor natuurrampen te 's Gravenhage. De door de natuurramp getroffen landibouwers aullen groepsgewijze door den burgemeester van Zevenbergen worden opgeroepen. t> p>i ei DE MOEILIJKHEDEN IN DE ENGELSCHE STEENKOOLNIJVERHEID. Cook, de secretaris van het Britsche mijn- werkersverbond, heeft, ischrijft de N. R. Crt. Vrijdag Engeland opgeschrikt met de mededeeling dat er met 1 December in het meerendeel van de steenkoolbekkens een stil- stand dreigde, waarbij 650.000 delyers en tweederden van de steenkoolproductie betrok- ken zouden zijn. Dit omdat de mijneigenaars met dien datum loonsverlagingen van 3 tot 12 sh. in de week wilden invoeren. Het be- richt heeft eenige toelichting noodig. Het derde deel van de nieuwe mijnwet be- paalt dat in plaats van den totdusver gelden- den achtuurswerkdag bij de kolenmijnen (wat wil zeggen dat de oude wet vergunning gaf om den maximum werktijd op acht uur per dag te brengen) dagelijks niet langer dan zeven en een half uur mag gewerkt worden. Vroeger was de toestand deze, dat de maxi- male° werkdag zeven uur bedroeg. De vorige comervatieve regeering heeft deze hij de wet met een uur verlengd om de steenkoolnijver- heid in haar crisis te hulp te komen. De mijn- werkers hebben deze verandering slechts onder den dwang der omstandigheden aan- vaard en zoodra er °n arbeidersregeenng aan het bewind kwam, eischten zij herstel van den zevenuurswerkdag. Daar echter te voor- zien was, dat de meeste mijnen dan m het o-eheel niet meer zouden rendeeren, heeft de regeering-MacDonald bij wijze van overgang het maximum op zeven en een half uur ge- steld De mijneigenaars stellen zich op het standpunt dat zelfs dit halve uur er met af kan zonder dat een loonsverlaging wordt m- gevoerd. In een officieuise conferentie tusschen vertegenwoordigers* van hun organisatie en die van de werklieden hebben zij dit onver- bloemd verklaard. Het was dus duidelijk, dat het op een crisis aanliep. Tevoren hadden ec"' ter de mijnwerkers van Zuid-Wales verklaard dat zij liever acht uur daags voor het oude loon wilden blijven werken dan zevfen en een half tegen een nieuw lager loon. In dezen hachelijken toestand is nu Shin- well de minister voor mijnen, met het voor- stelgekomen om het in werking treden van de nieuwe wettelijke bepalingen die met 1 Dec. van kracbt zouden worden, voorloopig uit te stellen. Donderdag zal een buitengewoon mijnwerkerscongres te Londen over zijn voor- stel beraadslagen. Wordt dit goedgekeurd, dan zal binnen vier maanden na de aanne- ming van de nieuwe wet een novelle tot haar wijziging aanhangig gemaakt moeten worden, een maatregel vrijwel zonder wedergade m de wetgevende praktijk. Het pikante van het geval is dat terwijl de mijneigenaars brj invoering van den werkdag van zeven en een half uur loonsverlaging noodzakelijk achten, de organisaties van de mijnwerkers in dat geval een loonsverhoogmg van het loon met ruim 7 voor degenen die op stuk werken, bij wijze van vergoeding voor het verloren halve uur. De eigenaars staan daarentegen sterk op him stuk met het bepleiten van loonsverlaging. Brj de tegen- woordige arbeidsvoorwaarden, zoo voeren zij aan, worden in sommige districten de steen- kolen reeds met een verlies van 4 st. per ton eeproduceerd, in enkele zelfs van 1 sh. per ton. De kortere werkdag zou een verhooging van de productie-kosten met 10 st. per ton in Schotland en een van 1% sh. in Zuid-Wales meebrengen. Het is nog niet te voorspellen wat het mijn werkerscongres zal besluiten, maar het feit dat de minister zelf geen anderen uitweg ziet dan het voorloopig buiten werking ien van de bepalingen nopens den werkdag van zeven en een half uur zegt veel. Hij wil het voorstel voor de mijnwerkers aannemelijk maken door de verwachting uit te spreken dat de uitkomsten van het stelsel van be- markting waarin de nieuwe wet voorziet, zoo gun=tig zullen zijn dat de mijnen na verloop van zes of twaalf maanden de meerdere kos- ten van den verkorten werkdag zullen kunnen dragen, zoodat van uatstel geen afstel be- hoeft te komen. Maar de industrieele mede- werker van de Daily Telegraph merkt op dat hier weinig kans op bestaat, terwijl er aan de Roer 9 millioen ton en in Belgie 7 millioen ton steenkolen aan reserve-voorraden hggen. Brj de behandeling van de mjjnwet hadden de eigenaars aanhoudend gewaarschuwd dat de nijverheid de kosten van een verkorting van den werkdag niet zou kunnen dragen De arbeidersregeering moest echter zwichten voor den druk dien de afgevaardigden uit de mijnwerkers in het Lagerhuis op haar oefen- den, onder herinnering aan haar in den ver- kiezingastrijd plechtig gedane belofte Het is wel merkwaardig dat nu uit den boezem van de mijnwerkers zelven, met name der Zuid-Welschen, krachtige stemmen opgaan om alles voorloopig maar hij het oude te laten en om een Bijbelsche uitdrukking te gehruiken Weiger nomaak en lei er op dat op elke tablet het woord "Bayer" staat. Prijs 75 cU. (Ingez. Med.) de Belgische kust door Belgen wordt opge- vangen met vergunning van de regeering aan de Zeeuwen wordt geleverd, is mede bekend. De prijs daarvan is hoog, waar evenwel aan toegevoegd wordt, dat de kwaliteit uitstekend is. Tot heden is ook nog van onze eigen regee ring geen toestemming verkregen om van de waterwerken langs onze Noordzeekust zaad te halen, daar waterschapsbelangen dit niet zouden toelaten. Er is meermalen over gere- dekaveld, waarom in Belgie wel en in Holland niet, maar tot oplossing in den zin, dat zaad kon gehaald worden, is men nog niet geko men. SLUISKIL. In den loop der vorige week, vermiste de voerman F. alhier een bankbiljet van f 100. Hij had evenwel op ndemand eenig vermoe- den, totdat het hem een paar dagen later opviel, dat zijn bij hem inwonende knecht in verschillende cafe's grove verteeringen maakte terwijl hij anders geen geld in zijn bezit had. De politie werd gewaarschuwd, deze stelde een onderzoek in en nadat de knecht eerst nYitlrnnrln nnv. /4 am /4./\^n4-n 1 4- A TIENJARIG BESTAAN DER VOETBALCLUB „TERNEUZEN". Gisteren vierde de Voetbalclub ,,Temeuzen haar tweede lustrum. Is dit voor een vereeni ging ter plaatse al een prestatie, des te meer is dit het geval met een voetbalclub, welke uit jongelieden bestaat, die na een betrekke- lijk kort aantal jaren weer van de baan zijn. Zoo zijn er, sinds ongeveer 25 jaar dat de voetbalsport hier zijn intrede deed, al heel wat clubs geweest, welke, na een bloeitijd een m- zinking kregen en geheel in overeenstem- ming met het lot der voetballers zelf hun plaats hebben moeten inruimen voor meuwere clubs. Tot de tegenwoordige club ontstond, die een gezond leven heeft ontwikkeld, waar- toe het bezit van een goed eigen veld wel veel zal hebben bijgedragen. Een en ander werd door den voorzitter, den heer L. Schalk, op het podium, waarop ook verschillende bloemstukken prijkten, omgeven door het bestuur, gememoreerd, terwijl hij onder applaus der talrijke opgekomenen kon wijzen op het tegenwoordig bloeiend bestaan der club, die als ideaal heeft nog eenmaal tweede klasser te worden en niet onmogelijk aan het eind van dit seizoen daamaar weer een bod zal doen. Door den penningmeester der voetbalvereen. ,,Hulst", die met een deputatie uit zijn club tegenwoordig was, werden, onder het aanbie- den van bloemen de beste wenschen der zus- tervereeniging overgebracht. Door den voor zitter van het muziekgezelschap „De ver- eenigde werklieden", den heer N. J. Harte, werd namens die vereeniging de Ter Neuzen- sche voetballers gelukwenschen overgebracht, met goede wenschen voor een krachtig en roemrijk bestaan. Van verschillende clubs en personen van elders waren telegrafische gelukwenschen in- gekomen. De heer C. Lok, eere-lid van ,,Terneuzen en consul K.N.V.B., bracht hierop in herinne- ring de primitieve wijze waarop de voetbal- sport hier zijn intrede deed en ook de wijze waarop vroeger uit-wedstrijden werden ge- speeld. Het ging toen niet per trein of auto, nog niet altijd per fiets, er waren ook spelers die niet konden fietsen en het om treincenten te besparen „te voet" deden. In dit opzicht is alles veranderd en vooruitgegaan. Ook is hij van oordeel dat het spel zelf verbeterd is. Dat is echter niet alleen hier, doch ook bij de clubs waar men tegenover komt, het geval. Oefe- ning en gezonde inspanning, bij tot het uiter- ste opgevoerd samenspel geen individueel spel zal tot sucoes leiden. De verschillende toespraken werden met luid applaus begroet. Vervolgens kwamen ten tooneele de semo- res voorstellende het verleden, de tegenwoor dige spelers', het heden, de juniores, de toe komst en ten slotte het bestuur. Uit elk dier groepen werd door een lid een aardig gelegen- heidscouplet gezegd. Vervolgens werd een varieerend program- ma uitgevoerd, waarvan de inleiding, een echt voetballersstuk „De laatste ronde", een mooi begin was. Men kreeg vervolgens te zien een panto- mine, de dramatische ischets „De Rooie", het blijspel ,,Voetbalmaniakken", en tenslotte de spectakelscene „Nachtwakers-examen te Kal- versdijk", terwijl een geanimeerd bal het slot van dezen zeer goed geslaagden feestavond was en een groot aantal der deelnemers nog geruimen tijd bijeen hield. MOSSELZAADVISSCHERIJ Men meldt aan de N. R. Crt. uit Zeeland Bij de afneming der najaarsmosselzaadvis- scherij in de Zeeuwsche St room en is dit sei zoen opnieuw gebleken, dat de zaadval van deze schelpdieren uiterst gering is geweest en de vraag naar goed mosselzaad als steeds een brandende kwestie blijft voor de viisschers. Het verschijnsel van dien mosselzaadval in de geringe beteekenis, zooals dat zich telkens herhaalt, nu eens in meerdere. dan weer in wat mindere mate, vonden wij nog nimmer ■afdoende verklaard, maar daarmede is ook niet opgelost bet vraagstuk toch voldoende voorraden te krijgen. Hoe dit in den loop van den zomer, thans hij wettelijke regeling, geschiedt, is genoeg bekend en dat zaad van ontkende aan den diefstal schuldig te zijn, viel hij later door de mand en bekende het geld uit den zak van zijn patroon te hebben weggenomen. Een bedrag van f 75 werd nog op hem bevonden en in beslaggenomen. De knecht Th. S., 26 j., werkman te Sluiskil, is ter beschikking van de Ju'stitie gesteld. (Midd. Crt.) SAS VAN GENT. In de eerelijst verrneid. Den 15, 16 en 17 November 1.1. was het Feestpaleis te Gent herschapen in een ten- toosntellinig van gevogelte en konijnen. De Koninklijke Vereeniging ,,Het Neerhof" afdeeling vail de Nationale Federatie van Pluimveefokkeris had bet initiatief genomen deze tentoonstelling in te richten. Alhoewel intemationaal, hadden onder de duizenden inzendingen (de catalogus vermeldt niet minder dan 3612 verschillende nummers) slechts weinig vreemdelingen hun beste exem- plaren ingezonden. Onder de namen van de talrijke- inzenders staat alleen den naam van e6n enkelen Hol- landschen fokker vermeld. Het is die van onzen plaatsgenoot, den heer August Ingels, die ook ditmaal weer op de eerelijst voorkomt. Blijkens de bekroningslijst verwierven van hem zeven ras-exemplaren konijnen de vol- gende bekroningen 1 Black and Tan voedster, 1 jaar oud, eere- prijs. 1 idem, 7 maanden oud, eerste prrjs. 1 Black and Tan 7 maanden oude ram„ eerste prijs. 1 Chincilla voedster, 7 maanden oud, eere- prijs. 1 idem van denzelfden leeftijd, tweede prijs. 1 Lotharinger ram, 1 jaar oud, tweede prijs. 1 wit-Vlaamsche reus, voedster, 1 jaar oud., zeer eerv. verm. Als eenige en alleenlijke vertegenwoordiger van de Nederlandsche konijnenfokkers met dergelijke eerelijst te mogen vermeld worden, verdient zeker een bizonder compliment. Alweer een verbetering. De telkens opnieuw voorkomende philip- pica's in de Ter Neuzensche Cdurant tegen de duistemis, die jaren lang het verkeer langs den kanaaldijk in de richting Selzaete, zooal niet onveilig, dan toch in hooge mate dubieus maakte, liggen nog versch in het geheugen. Er is met alle vreugde zij het gezegd, ver betering in den toestand aanstaande. Tus schen douanekantoor en glasfabriek heeft men een betere verlichting van den walkant ter hand genomen, door n.l. een aantal met imitatie-muziek bekleede pilori's te plaatsen en deze te voorzien van een extra sterke electrische lamp, die langs een opzettelijk daartoe aangelegden kabel gevoed wordt. Zoo komt deze walverlichting niet alleen ten goede aan de ischippers, die bij voor komende gelegenheid langs dit gedeelte meren, maar ook aan de controleerende amb tenaren en niet het minst aan de weggebrui- kers zelf. Na de verbetering van den weg thans deze groote vergemakkelijking van het verkeer bij avond en nacht is een stap vooruit, dien wij ons nauwelijks hadden durven droomen, doch nu hij eenmaal gedaan is op grooten prijs stellen. Hulde aan degenen, die tot deze verbete ring het initiatief genomen hebben. KOEWACHT. Bij de Zondag jl. gehouden schieting op de gaaipers van de maatschappij .Julius Caesar" alhier, kreeg het jongetje van den heer A. Meert een pijl op het hoofd. Geneeskundige hulp moest dadelijk worden ingeroepen. Arrondissements-Rechtbank te Middelborg. Zitting van 17 Nov. 1930. De volgende vonnissen werden uitgesproken: P. B. v. d. M., oud 33 j., romanschrrjver te Gent (B.), is wegens oplichting ve'roordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1