BURQERLIJKE 8TAHD, Laatite Berichten. westdorpe. LOOP DER BEVOLKING. A. C. LKNSBIN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ - TER NEUZEN. SCHEEP V A ARTBE WE GIN G. WISSELKOERSEN. EEN OI. DE MEEUW. Een paar dagen geleden, werd te Oudemir- dum (Fr.) een zilvermeeuw gevangen met een ring 514 van het Rijks-Museum van Natuur- lijke Historie te Leiden. Deze zilvermeeuw ■werd den 9den Juli 1911 als nestjong te Cal- lantsoog geringd door prof. dr. J. J. Blanke- ma en heeft dus den leeftijd van ruim 19 jaren bereikt. Dit is de oudste meeuw, waarvan totnogtoe foericht bij het museum is ingekomen. (Hbld. GEMASKEKDE HOOVERS DKINGEN EEN WONING BINNEN. Zondagmorgen heeft te Oss een brutale overval plaats gehad. De klein-winkelier en handelaar J. K., onder de buurt Zevenbergen, Ossche heide, begaf zich om vijf uur in den morgen ter kerke, welke ongeveer drie kwar- tier loopens van zijm woonhuis gelegen is, aldus de „Maandagm." Toen hij ongeveer een kwartier weg was, zijm vijf met zwarte doeken gemaskerde p-er- sonen de woning binnengedrongen, hebiben <}e vrouw, die alleen thuis was, gebonden en haar aldus genoodzaakt, de plaats aan te wrjizen, waar het geld geborgen was. Een bedrag van ongeveer duizend gulden werd door hen meegenomen. De roovers hebben zeer waarschijnlijk op den uitkijk gestaan, totdat K. van huis ging. De gemeentepolitie etelt een ijverig onderzoek is naar de daders. EEN JUWELIER BESTOLEN. Maandagmiddag ongeveer half een is bij een groote juwelierszaak te 's Gravenhage een diefstal gepleegd. Op dat uur kwamen twee dames en twee heeren den juwelierswinkel binnen en vroegen aan den bediende eenige colliers te mogen zien. Deze toonde hun een tableau met een groot aantal colliers. Eenigen tijd later, nadat zij zonder keus te hebben gedaan waren vertrokken, bemerkte de be diende, dat, terwij) een der heeren de aan- dacht van den bediende had afgeleid, de an- deren kans hadden gezien vier paarlencolliers, twee losse briljanten en een paar paarlen oor- knopjes, in wit goud gevat, tezamen ter waarde van 20.000, te stelen. De bediende kon niet verklaren, hoe de dief stal had plaats gehad. Slechts een vaag signa- lement kon hij van de dieven verstrekken Zij waren alien van een donker type, de heeren ongeveer veertig jaar oud, de dames iets jon- ger. Zij spraken met een Duitsch accent. De heeren waren gekleed in donkere ulsters, droe- gen donkere gleufhoeden en hadden glad- geschoren gezichten. De dames waren opval- iend gepoederd en hadden roodgeverfde lippen. Naar aanleiding van den gepleegden dief stal in den Haagschen juwelierswinkel wordt van de zijde van den bestolene nog medege- deeld, dat er twee ineenloopende winkels in de betreffende zaak zijn. De twee dames en de twee heeren kwamen in den eersten win- kel binnen en vroegen een in de etalage staand bakje met colliers te mogen zien. Toen daar- bjj niets van hun keuze was, verzochten zij, zilveren werken te toonen. De bediende sloot daarop het bakje met colliers weer in de etalage en ging met beide dames naar den tweeden winkel, van waar uit men geen vol- doende uitzicht op het eerste gedeelte heeft. De beide heeren bleven achter en _zagen kans de etalage te ontsluiten en het bakje colliers weg te nemen. Daarop sloten zij de etalage weer en vertrokken met de dames, die waar schijnlijk van hen een teeken hadden gekre- gen. dat de slag was geslagen. DE HELDERZIENDE MARION RECONSTRUEERT EEN INBRAAK TE AMSTERDAM EN ONTDEKT DEN INBREKER. De beroemde ,,helderziende" Fred Marion, heeft in Amsterdam dezer dagen een grooten diefstal, op een woonschip gepleegd gerecon- strueerd, waardoor de inbreker kon worden opgespoord en gearresteerd. Op zijm laatsten voordrachtavond, ongeveer een week geleden, verscheen een heer, die aan de Mauritskade bij de Weesperpoort een woonschip heeft liggen, waar eenigen tijd geleden werd ingabroken. De familie kwam de hulp van Marion inroepen, daar de politie zonder resultaat naar den inbreker had ge- zocht. Marion beschreef zonder in trance-toestand te zijn dadelijk de persoon van den misdadi- ger en gaf oolt een reconstructie van de in- braak. Tevens gaf hij aanwijzing, waar den dief te zoeken en in welke uren hij te vinden zou zijn. De Amsterdamsche recherche heeft naar de aanwijzingen van Fred Marion ge- handeld met het resultaat ,dat de inbreker in een minimum van tijd kon worden gear resteerd. Maandagavond heeft de bezitter van het woonschip, een geacht Amsterdamsch inge- zetene, in de overvolle Concertgebouwzaai voor het begin van Marion's voordrachtavond aan de bezoekers verteld, hoe Fred Marion het raadsel heeft weten op te lossen, en hoe dankbaar -hij hiervoor was, daar zijn familie bang was geworden, langer op het woonschip te blijven wonen. Fred Marion heeft steeds van zulke geval- len, in iedere stad, waar hij komt en hij heeft zeer veel mysteries weten op te helde- ren. Niet lang geleden heeft hij o.a. in Ulm aan den Donau een moordenaar aangewezen, die zijn broeder had vermoord, maar die met beslistheid ontkende en tegen wien geen be- wijzen waren te verkrijgen. Tenslotte gaf de moordenaar toe, dat hij zijn broer in drift had doodgeslagen. Toch was Marion met de bekentenis niet tevreden en hij zeide den moordenaar, dat hij zijn broer met voorbedachten rade had ver moord. Marion beschreef de omgeving van den moord, het slachtoffer werd van achteren aangevallen en met een bijl meergeslagen. De moordenaar wierp de bijl daama in een meertje. Alles bleek juist te zijn, de bijl werd gevonden en tenslotte heeft de moordenaar, na zooveel bewijzen, volledig bekend. Zeer bekend is ook een verhinderde groote juweelendiefstal te Salzburg. Marion ver- telde aan een der aanwezigen op zijn voor drachtavond, dat bij hem was ingebroken. Hij beschreef het huis, waar een groote (brandkast met zeer waardevollen inhoud was, juweelen, en het bleek de eerste juwelier van Salzburg te zijn. Deze ontkende, dat bij hem was ingebroken, maar werd ten slotte toch angstig en verzocht Marion, mede naar zijn huis te" gaan. Marion ging mee in gezelschap van eenige rechercheurs. De brandkast was blijkbaar onbeschadigd, zij werd opengemaakt; maar er ontlbrak niets. Toen vroeg Marion om eenige sterke manmen. Deze kregen op- dracht de brandkast van haar plaats te rak- ken en nu was de verbazing groot, want onder de brandkast was een groot gat ge- maakt en ook de bodem van de brandkast was al bewerkt. Dit was geschied in den nacht van Zaterdag op Zondag ,in den hierop volgenden nacht zou de inbraak ten uitvoer zijn gebracht, indien Marion's helderzien het misdrijf niet aan het licht had gebracht. EEN ARTIST IN- EN UITBREKER AAN HET WERK. Dezer dagen heeft de beruchte recidivist- inbreker H. G., die sedert eenige weken in het huis van bewaring te Amsterdam ver- blijf houdt, een ditmaal niet geslaagde poging tot ontvluchting gedaan, meldt het „Volk". Deze gedetineerde is een der beide onfor- tuinlijke inbrekers, die onlangs bij een inbraak in een groot magazijn aan de Keizersgracht in handen der politie vielen, doordat bij het forceeren van een deur de alarmsignaal-in- stallatie in werking kwam. G. geniet alleen als beroeps-inbreker een bedenkelijke reputatie, maar ook als uitbre- ker. Destijds slaagde hij er in uit de bijzon- dere strafgevangenis te Scheveningen te ont- snappen. Door toevallige omstandigheden is nu enkele dagen geleden ontdekt, dat G. voorbereidingen aan het treffen was, om ook te Amsterdam uit te breken en een eerste, maar niet vol- tooide poging daartoe reeds ondernomen heeft. Iemand van het personeel, die in zijn eel eenig gerucht hoorde nam waar, dat de ge detineerde met een waschblik in zijn handen stond en daaraan aan het peuteren was. Daarop werd G. tot aan den lijve gefouil- leerd waarbij een hoeveelheid ijzerdraad op hem bevonden werd. Een nadere beschouwing van het wasch blik leidde tot de ontdekking, dat G. den rand van dit blik teruggebogen had, waardoor hij een deel van een zich in dien rand bevindend dik stuk ijzerdraad er uit kon trekken. Een verder onderzoek bracht toen aan het licht, dat G. dit ijzerdraad gebezigd had om er loopers van te maken, waarvan er een viertal gevonden zijn. De loopers had G. reeds gebruikt ook en hiji was er inderdaad in geslaagd, met deze primitieve, maar han dig gemaakte werktuigen, de sloten van de deuren te forceeren. Dat is in een der nach- ten van de vorige week gebeurd. G. had er zorg voor gedragen, de zaak goed voor te bereiden. Door ziekte te simu- ieeren, was hij „in de gemeenschap" ge- plaatst, samen in een groote eel, met drie andere gedetineerden. Die eel is in twee gedeelten verdeeld, een dagverblijf en een nachtverblijf, waarvan de scheiding door een ijzeren hek met deur wordt gevormd. Het nachtverblijf is weer verdeeld in vier siaapplaatsen, elk door een deur afgesloten. Met behulp van de door hem van het ijzer draad vervaardigde loopers, is hij er nu in geslaagd, de deur van zijn slaapcel te openen en vervolgens de deur van het ijzeren hek waardoor hij in het dagverblijf kwam. Daar- na trachtte hij de gewone celdeur van het dag verblijf te openen. Ook daarin slaagde hij zonder veel moeite, aangezien de schaftklep in die deur, bij wijze van ventilatie, openstond. Hij had dus slechts zijn hand door dat gat te .steken, om aan den buitenkant bij het slot te kunnen komen. Hij bevond zich toen dus reeds op de gang maar hier had hij pech, doordat hij er niet in slaagde, met zijn loopers een andere deur te openen, die hem toegang tot een vertrek zou hebben verschaft, waaruit hij zijn ontvluch- tingspoging vrijwel ongemerkt had kunnen voortzetten. Toen dat mislukte, keerde hij weer naar zijn slaapplaats terug, de door hem geopende deuren achter zich in het slot dichttrekkend. Het spreekt vanzelf, dat hij deze nachtelijke escapades heeft ondernomen op een tijdstip, waarvan hij had uitgerekend, dat de bewaker, die met de nachtelijke ronden is belast, niet in de buurt der gemeenschapscellen zou zijn. G. is naar aanleiding van deze ditma.ai mislukte poging tot ontsnapping voor den tijd van een week met verblijf in het cachot ge straft. OVERSTROOMINGEN IN HET VLAAMSCHE LAND. Uit Brussel wordt aan de N. R. Ort. ge- meldt: Tengevolge van de slagregens der vorige dagen zijn de rivieren en beken overal in het Vlaamsche land zeer geizwollen en op som- mige plaatsen buiten de oevers getreden. Te Brugge liepen verscheidene laaggelegen stra- ten geheel onder water. Sedert Zondagavond zijn de benedenvertrekken van een aantal huizen ombewoonbaar en moeten de bewoners zich in de bovenkamers ophouden. In de buurt van Denderleeuw staan groote stukken wei- en akkerland blank. De scheepvaart op den Dender is stopgezet. Te Lebreke bij Dendermonde is een groot deel van het dorp overstroomd. Verscheidene huizen en stallen moesten in allerijl worden ontruimd. AUTOBUS IN DE DIEPTE GESTORT. Te St. Galmier (Loire) is een autobus, die den dienst onderhield tusschen het dorp en het station bij het passeeren van een rijltuig van den weg geraakt en in een vijf meter lager gelegen weide gestort. Van de inzit tenden kwamen vier menschen om het leven en werden er negentien gewond. TRAGISCH ONGELUK AAN ZEE. Mevr. Jackson, echtgenoote van den vice- consul der Ver. Staten te Havana, werd door een hevigen windvlaag van een rots in zee geworpen, op een plaats waar veel draai- kolkien waren. Haar man en een ander Ame- rikaansch consulair amibtenaar sprongen in het onstuimige water om haar te redden, maar alle drie zijn in het onstuimige water omgekomen. AARDSCHOKKEN TE KOPENHAGEN EN IN ZUID-ZWEDEN In den nacht van Vrijdag op Zaterdag te 17 en 18 minuten na middemacht werd in ver- schillende deelen van Kopenhagen een krach- tige aardschok waargenomen. Te Gammelholn en in de geheele haven- wjjk van Kopenhagen vielen lampen naar be- neden en voelde men den bodem golven. Ook in de voorsteden Kellerup Soborg en Amager voelde men den aardschok. In enkele deelen van de stad maakte zich van de bevolking een groote angst meester en men snelde de straat op. De meteorologischen dienst deelt mede, dat de aardbeving 20 seconden heeft geduurd en van het Noorden naar het Zuiden liep. Uit de berichten uit de provincie blijkt, dat men ook buiten Kopenhagen de aardbeving heeft gevoeld. Uit Malmo wordt gemeld, dat men ook m Zuid-Zweden de aardbeving heeft waargeno- men. Volgens het observatorium te Lund was het een lokale aardschok van groote sterkte, die te 16% minuut na middemacht werd waarge nomen" Het centrum der aardbeving moet slechts enkele kilometers van Lund verwijderd zijn geweest. De aardschokken hebben zich ook uitge- strekt tot het eiland Rugen. Kort na mid demacht werden in Putbus en omgeving dui- delijk aardschokken gevoeld. KRAKENDE WAGENS DUREN HET LANGST. Te Wolverhampton is James Underhill overleden, die voor den oudsten advocaat doorging. Hij bereikte den leeftijd van 98 jaar, maar in zijn jonge jaren had een ver- zekeringsmaatschappij geweigerd een verze- kering op zijn leven te sluiten. Niettemin fiet- ste hij tot zijn 83ste jaar; speelde hij tot zijn 90ste in het openbaar op de fluit; kwam hij in datzelfde jaar een aanval van longontste- king te boven; brak hij vier jaar geleden een been toen hij wat haastig ter kerke ging, welKe beenbreuk goed genas; en deed hij tot in dat jaar zijn correspondentie af en hield hij zijn boeken bij en teekende soms honderd cheques in een uur. Ongeveer tegelijk met hem overleed William Mc Quhae, een Engelsch-Indisch oud-ambte- naar, de laatste die in dagen van „Jan Com- pagnie" in dienst was gekomen. Vijftig jaar geleden had hij. om gezondheidsredenen ont- slag moeten nemen, maar met dat al is hij 93 jaar geworden. DE OLIESPUITENDE BRON BIJ OKLAHOMA. Het door olie gedrehkte gras aan den rand van een anderhalven mijl langen modderpoel a de grenzen der stad Oklahoma heeft Zaterdag vlam gevat en ontwikkelt zware zwarte rookiwolken. De brandweer, voorzien van gasrfiaskers, heeft het vuur, na inspan- nenden arbeid kunnen localiseeren en is nu met alle macht aan de blussching bezig. Of- schoon onmiddellijk gevaar bezworen is, blijft de toestand nog precair. DE ONEINDIGE RIEEKS. Vorige week kreeg Jack Diamond, die nog altijd op zijn bed ligt in het ziekenhuis op Welfare Island (New York), bericht, dat weer een van zijn vele vrienden, Joe Hamley, uit den weg geruimd was. Het lijk van Hamley werd, met kogels doorzeefd, door een politie- agent in de buurt van Maplewood (New Jer sey) gevonden. Den vorigen avond was het slachtoffer door zijn tegenstanders in een auto ontvoerd. De reden van de misdaad zou zijn, dat Hamley ,,te veel praatte" en zich zou hebben uitgelaten over de schietpartij op Jack Diamond en den moord op diens vriend Abe Figura. Laatst- genoemde kreeg een doodelijk schot, omdat hij het feit had verklapt, dat Diamond een vrouw op bezoek had in het Monticello-hotel, waar de schietpartij plaats had. Voor Jack Diamond's veiligheid waken 4 detectives, die bij zijn bed zitten, om te voor- komen, dat hij vermoord wordt. In zijn eigen belang is hem slechts vergund, een bezoekster te ontvangen, n.l. zijn echtgenoote. Zijn hoop op invrijheidstelling na zijn ontslag uit het zie kenhuis is verijdeld, daar, zooals gemeld, de officier van justitie Diamond's arrestatie heeft bevolen. Hij zal in voorloopige hechtenis worden gehouden, totdat het onderzoek in- zake de schietpartij in het Monticello-hotel is afgeloopen en Diamond kan daarbij als ge- tuige optreden. Zijn zorgvuldige bewaking zal derhalve niet alleen dienen voor zijn vei ligheid, maar ook een voorzorg zijn van justi tie, dat Diamond haar niet door de vingers glipt, aangezien deze wel belangrijke dingen zal kunnen vertellen over vele nog onopge- loste misdaden in de „onderwereld". Diamond las in de krant niet alleen het ver- slag van den dood van Hamley, maar ook dat van den moord op een biersmokkelaar, Joseph Ferman, die in de New-Yorksche wijk Bronx werd doodgeschoten. Fuerman was deelge- noot van een miniatuur golfterrein en hij wei- gerde ,,belasting" te betalen aan de bendelei- ders. Fuerman, die met zijn vermakelijkheids- inrichting veel geld verdiende, was vroeger reeds voor dranksmokkelarij veroordeeld en hij kende de „wetten" er onderwereld, maar weigerde zich te laten afpersen. Hij stierf op geheimzinnige wijze. Fuerman reed in zijn auto naar huis, toen een andere auto hem inhaalde. Er weerklonken schoten en een paar voorbijgangers zagen Fuerman, uit zijn auto komend, zijn huis binnenstrom- pelen. Hij was zwaar gewond en verloor spoe- dig het bewustzijn. Zonder bij kennis te zijn gekomen, stierf hij in het ziekenhuis. Roof was niet het motief, daar Fuerman nog in het bezit werd bevonden van twee kostbare diamanten ringen en 200 dollars. EEN BANKLOOPER DOOR EEN DAME TEGEN DEN GROND GESLAGEN. Vrijdagmorgen heeft een brutale aanran- ding plaats gehad in de hoofdstraat van Gladbach op een banklooper. Toen de man met een portefeuille uit bet bankgebouw kwam, werd hij op straat door een elegant gekleede dame met een knuppel van achteren op het hoofd geslagen, zoodat hij ter aarde stortte, waardoor zijn belaag- ster gelegenheid kreeg hem zijn portefeuille met 11.000 M. te ontnemen en in een gereed- staande auto te stappen. Niettegenstaande zijn zware verwonding had de looper nog de kracht haar te achter- volgen en op de treeplank te springen. Een goedgerichte stoot uit den wagen, deed hem echter bewusteloos op straat neervallen. Hoewel onmiddellijk de vervolging werd begonnen, wisten de daders te ontkomen. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 2 Oct. Francies de Vos, oud 51 j. weduwn. en Maria van Laar, oud 51 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Oct. Petrus Eduardus Augustinus van Overmeeren (van Stoppeldijk), oud 27 j., jm. en Emma Maria Gelderland, oud 26 j., jd. 21 Oct. Francies de Vos, oud 51 j., weduwn. en Maria van Laar, oud 51 j., wed. Geboorten. 8 Oct. Gerardus Leopold, z. van Leon de Schepper en van Anna Maria Pieters. 19 Oct. Emma Sophia Catharina, d. van Anthonius Pieters en van Seraphina Apo- lonia Kroes. 26 Oct. Rene Eduardus, z. van Leo Ferdinandus Hermans en van Florentina Pieters. GRAAUW. Huwelijiks-aangiften. 20 Oct. Camille Leon Vayraes, oud 20 j., jm. en Adorina Maria Mattheyssen, oud 17 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Oct. Johannes Franciscus Stallaert, oud 37 j., jm. en Elisa Juliette van Eerdenburgh, oud 27 j., jd. Geboorten. 24 Oct. Karel Petrus Leonar- dus, z. van Alouisius Wilhelmus van Water- schoot en van Irma Maria Neve. 31 Oct. Anna Maria, d. van Petrus Josephus van Poorten en van Mathilda Louisa Rosalia van Laere. Overlijden. 2 Oct. Wilhelmina Petronella Claassen, oud 74 j., wed. van Willem Staal. 9 Oct. Helena Adriana Boogaart, oud 75 j., wed. van Jacobus Francies van Arenthals. Hermanus Willemsen, oud 42 j., z. van Krijn en van Adriana de Jonge. 13 Oct. Anna Maria van Poorten, oud 6 j., d. van Petrus Josephus en van Mathilda Louisa Rosalia van Laere. HOEK. Huwelijks-aangiften. 9 Oct. Reinier de Fouw, oud 30 j., jm. en Adriana de Meester, oud 36 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Oct. Oomelis Frederik de Ruijter, oud 27 j„ jm. en Antho- nina Janneke Meertens, oud 25 j., jd. 23 Oct. Reinier de Fouw, oud 30 j., jm. en Adriana de Meester ,oud 36 j., wed. Geboorten. 5 Oct. Marcus, z. van Marcus de Bokx en van Adriana Helmendach. Overlijden. 3 Oct. Levinus Leendert van Hermon ,oud 5 j., z. van Jacobus Pieter en van Tanneke Herrabout. DE DO X NAAR NEDERLAND. ALTENHEIMHedenmorgen werd te 8.10 de vliegboot DO X, die te Amsterdam ver- wacht wordt, uit de hal gehaald. Te 10.10 kruiste ze boven het Meet van Constanz, waar schijnlijk om de motoren aan een laatste proef te onderwerpen. De Dornier vliegboot DO X is, na de motoren te hebben aangeslagen, boven het meer van Constaniz gestegen om 11.27 uur (10.47 Amsterdamsche tijd.) Even later vloog zij boven de Zeppelinwerf te Friedrichshafen in de richting van Coblenz. De vliegboot volgt de Rijn en zal over Carlsriihe naar Amsterdam vliegen. De weerberichten luiden hedenmorgen niet al te gunstig maar voorspellen toch eenige uren van goed weer boven het regengebied, waarvan de commandant van de DO X ge- bruik wilde maken. HULST. Huwelijks-aangiften. 1 Oct. Petrus Gustaaf Voet, oud 53 j., weduwn. en Maria Christina van Overmeir, oud 43 j., jd. 25 Oct. Petrus Augustinus van Kerkhoven (van Hontenisse), oud 23 j„ jm. en Rosalia Paulina de Potter, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Oct. Daniel Biesbroeck, oud 34 j., jm. en Mathilda Maria Boel, oud 23 j., jd. 22 Oct. Petrus Gustaaf Voet, oud 53 j., weduwn. en Maria Christina van Overmeir, oud 43 j., jd. Geboorten. 2 Oct. Eduardus, z. van Augustinus Johannes Strijdonk en van Elisa Maria Nijis. 10 Oct. Annie Judoca, d. van Alfons de Bruijn en van Augusta Magdalena Roelandts. 12 Oct. Juliana Margaretha, d. van Petrus Anthonius Blommaert en van Germaine De Witte. 13 Oct. Benjamin Ise- dorus, z. van Eduard Bertrand van Jole en van Euphemia Josephina van Dommelen. Yvonna Sylvia, d. van Ernest Herwegh en van Philo- mina Paulina Cornelia Haulez. 15 Oct. Fran ciscus Hendrik Gustaaf, z. van Gustaaf Aloui sius Wieme en van Bertha Sophia van den Broeck (van Koewacht). 25 Oct. Augusta, d. van Hendrik Kaijser en van Celestina Col- lijn. 26" Oct. Clarisse Philomena Maria, d. van Theodoras de Bruijn en van Cornelia Blommaert. 29 Oct. Teresia Ema Leonora Victoire, d. van Wilhelmus Andreas van Pop- pel en van Pharailda Antoinetta Adriana Neelemans. Overlijden. 19 Oct. Catharina van Arent hals, oud 9 j., d. van Comelis Christiaan en van Janna Moens. 23 Oct. Amelberga de Graeve, oud 80 j., wed. van Petrus Josephus Cappendyk. KOEWACHT. Huwelijiks-aangiften. 11 Oct. Edmondus Petrus Josephus Vercauteren, oud 24 j., jm. en Maria Justina Sturteiwagen, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Oct. Edmon dus Petrus Josephus Vercauteren, oud 24 j., jm. en Maria Justina Sturtewagen, oud 23 j., jd. Geboorten. 1 Oct. Georgius Rosalia, d. van Rdne Petrus Marie de Schepper en van Martha Celina Augusta Raes. Robert Fran ciscus Leonie, d. van Eleterius Franciscus van Damme en van Magdalena Maria de Dauw. Marie Louise, d. van Alouisius Rotthiei en van Romanie Marie Meul. 13 Oct. Ir&ne Leonie, d. van Arthur van Gremberghe en van Christina Margaretha Martinet. 22 Oct. Eugenia Ludovica, d. van Dominicus Francis cus Verschuuren en van Fredolina Maria Savoije. 31 Oct. Ernest Gerard Marie, d. van Georges Joseph Virginie Vael en van Emma Coleta Dierick. Overlijden. 7 Oct. Theophilus Raes, oud 67 j echtg. van Rosalia de Back. 30 Oct. Alphonsius De Vos, oud 39 j., echtg. van Marie Sophie van der Vloet. STOPPELDIJK. Huwelijks-aangiften. Victor M. de Theije, oud 29 j., jm. en Maria R. Fraytier, oud 30 j-. jd- Huwelijiks-voltrekkingen. Eduardus Boeij- kens, oud 34 j., jm. en Louisa Maria Zaiman, oud 28 j., jd. Geboorten. Alphonsus Augustinus, z. van Rene C. Kouijzer en van C. S. Fraytier. Franciscus Petrus, z. van Charles L. Aerts en van J. C. A. Rosier. ttuwelijks-aangiften. 2 Oct. Louis van Laere (van Selzaete), oud 19 j., jm. en Juliana Alexandra Angelina Kersbulck, oud 21 j., jd. Geboorten. 19 Oct. Leonia Maria Martha Eduarda, d. van Raymondus Alfred Angelus van Himsohoot en van Valentina Eugenia Maria IJsebaert. 23 Oct. Comelis Franqois, z. van Pieter Dubbeldam en van Pietemella Janna van Doeselaar. 28 Oct. Ivona Leonie Marie, d. van Prudent van Bambost en van Elvira Maria Nathalia Dumez. Overlijden. 25 Oct. Prudentia dementia Freijne, oud 81 j., wed. van Camilus D'haene. 27 Oct. Juliana Verdeghem, oud 79 j., d. van Petrus en van Maria Johanna de Guyteneire. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 9 Oct. Comelis Schie- man (van Axel), oud 22 j., jm. en Elizabeth Neeltje Willemsen' ,oud 20 j., jd. 30 Oct. Jan Verhelst (van Hoek), oud 22 j., jm. en Jaco- mina Pieternella Sara Willemsen, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Oct. Adriaan Nijssen. oud 25 j., jm. en Jacomina de Mul, oud 22 j., jd. Aamout de Bruijne (van Ter Neuzen), oud 24 j., jm. en Pietemella Diele- man, oud 24 j., jd. 9 Oct. Jacobus Willem van der Hooft, oud 28 j., jm. en Janna Geer- truida de Feijter, oud 23 j., jd. 23 Oct. Cor nells Schieman (van Axel), oud 22 j., jm. en Elizabeth Neeltje Willemsen, oud 20 j., jd. Geboorten. 5 Oct. Levinus, z. van Jacobus de Putter en van Adriana de Pooter. 17 Oct. Abraham, z. van Franqois Hamelink en van Adriana Jansen. 23 Oct. Jan, z. van Hendrik de Bruijne en van Janneke Pieternella't Gilde. Overlijden. 5 Oct. Maatje Riekiwel, oud 75 j., echtg. van Franqois de Ridder. 7 Oct. Susanna Jansen, oud 72 j., echtg. van Her manus de Bruijne. 10 Oct. Catharina Cor nelia Dees, oud 77 j., wed. van Franqois Dees. 29 Oct. Janna de Feijter, oud 79 j., echtg. van Jacobus Reinier Scheele. ZUIDDORPE. Geboorten. 13 Oct. Laurent Karel Marie, z. van Franciscus van Megroot en van Mar garetha Maria Versijip. 23 Oct. Arsein Theo doras, z. van Philemon Joseph Willems en van Anna Maria Bracke. 27 Oct. Lucien Theophilus, z. van Petrus Leonardus Tallboom en van Maria de Bock. 28 Oct. Emmy Al- phonsina, d. van Arthur Herman en van Ger- mania van de Vijver. Overlijden. 18 Oct. Een als levenloos aan- gegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Leonardus de Jaeger en van Margaretha Grjsel. IJZENDIJKE. Huwelijks-aangiften. 23 Oct. Johannes de Jong, oud 36 j., jm. en Wilhelmina Gillis, oud 21 j., jd. 30 Oct. Augustinus Servaas Hame- lijnck, oud 35 j., jm. en Maria Louisa de Waele. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Oct. Pieter Andries Hochart, oud 37 j., jm. en Magdalena Krombout, oud 31 j., jd. Geboorten. 26 Oct. Lucien Polidor, z. van Arthur Adriaan Claeijs en van Elizabeth Suzanna Lauret. 31 Oct. Theophilus Ludo- vicus, z. van Jan Comelis Swartele en van Emma Juliana Poppe. Overlijden. 3 Oct. Abraham van de Sande, oud 66 j., echtg. van Adriana Riemens. 10 Oct. Sophia Dorothea Con6, oud 66 j., wed. van Auguste Sutin. WESTDORPE. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd; Everardus M. A. F. A. A. van Hoom met gezin, van Gent. Achille C. D'hert met gezin, van Ter Neuzen. Leonie M. Hemelsoet (geb. Van Royen) met gezin, van Wachtebeke. Anna M. de Clerck, van Wachtebeke. Andre A. van Troost, van Hontenisse. Magdalena C. van Boxelaere, van Selzaete. Juliana E. van Voren, van Sas van Gent. Vertrokken Josee M. M. C. E. C. van Waes, naar Venray. Maria L. J. Duerinck, naar Sas van Gent. Suzanna P. van Kerkfort, naar Sas van Gent. Andr<§ M. de Clercq, naar Ter Neuzen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR Z.-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. In de week van 2027 October werd b(j het Bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Inschrijvingen Cooperatieve Nieuwvlietsche Roomboter- fabriek U.A., Nieuwvliet. Voorzitter: Iz. van Craijningen, Zuidzande. BestuursledenC. E. v. d. Hemel, Groede; A. A. Dusarduijn, Bres- kens; D. Erasmus, Cadzand en A. J. Pro- voost, Nieuwvliet, Secretaris-Penningmeester. A. Iz. Leenhouts, Retranchement. N.V. Uitgevers Maatschappij „Neerlandia", H-ulst. Bedrijfsleider: J. W. H. Zoetmulder, Breda. Wijzigingen: Van Heel Co., Nieuwstraat 16, bankiers- bedrijf en graanhandel. Proc. A. van der Valk ontslagen. Nieuwe proc. J. C. Dagevos. Opheff ingen Roomsch-Katholieke Cooperatieve Ver- bruiksvereeniging „St. Eloy", Oostburg, Lan- gestraat 52. PHILIPPINE. Huwelijks-aangiften. 13 Oct. Maurice de Clercq oud 34 j., jm. en Margaretha Sophie Comelis, oud 28 j., jd. 30 Oct. Octave Emil Comelis, oud 33 j., jm. en Forra Adriana Elisabeth Francisca Wiskerke, oud 22 j., jd. Geboorten. 3 Oct. Maria Theresia Ulalie, d. van Edmundus Fr. St. Wijne en van Celma Maria Rammeloo. 14 Oct. Helena Joanna Zoe, d. van Franciscus N. Lauret en van Virginia van Heesvelde. ST. JANSTEEN. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Oct. Comelis Johannes Bosschaert, oud 27 j., jm. en Sophia van de Wiele, oud 34 j., wed. 10 Oct. Carolus Ludovicus Schout, oud 24 j., jm. en Clemen tine Nachtegael, oud 19 j., jd. Jozef van Hooste, oud 29 j., jm. en Maria van den Ber gen, oud 19 j., jd. Geboorten. 17 Oct. Rosalia Petronella Maria Catharina, d. van Hendrikus Antonius Jansen en van Margaretha Maria Francisca Vinck. 18 Oct. Carolus Ludovicus, z. van Petrus Kegels en van Celestina Maria de Block. 28 Oct. George Joseph, z. van Aloysius Eduardus Herreiwegh en van Maria Nathalia van de Velde. COOPERATIEVE VRUCHTENVEILTNG „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Exportveiling Uien. Aanvoer 20.000 K.G. Gewone /2.02; Grove 1.80; Picklers 1.60; alles per 100 K.G. s.s. HELENA van Swansea naar Boston (Mass.) pass. 4 dezer Halifax, s.s. MAGDALENA in lading te Rotterdam voor New-York, s.s. TERNEUZEN te Rotterdam. Voor Ter Neuzen: 3 Nov. Noorsch s.s. BALTIQUE, 678, kunstmest, Odda. Voor Sas van Gent: 4 Nov. Noorsch s.s. GEZIN A, 1054, pyriet, San Juan. Voor Gept: 3 Nov. Eng.. s.s. ALT, 419, stukg., Goole; Eng. s.s. EGRET, 691, stukg., Manchester; Eng. s.s. CONT. COASTER, 214, ledig, Londen; Noorsch s.s. ADDA, 1480. ovriet, Huelva. 4 Nov. Fog s.s. ANGLESIA ROSE, 670, kolen Goole; Duitsch s.s. MOSEL, 435, vlas, Reval- Eng s.s. GWENTGATE, 887, ledig, Zeebrugge; Lett. s.s. BIRUTA, 1091, hout, Kotka; Poolsch s.s. WISLA, 1844, kolen, Van Gent: 4 Nov. Eng. s.s. YEWPARK, 410, ijzer, Grangemouth; Eng. s.s. DASH- WOOD. 1263, ledig, Sunderland; Eng. s.s. AFON LLIEDI, 610, ijzer, Swansea; Eng. s.s. WHITWOOD, 1146, ledig, Tyne; Eng. s.s. CONT COASTER, 214, steen, Londen; Duitsch s.s. BORGHILD, 537, kunstmest, Stettin; Eng. s.s. CHATWOOD, 1557, ledig, New-Castle; Eng. s.s. ALT, 419, stukg., Goole; Noorsch s.s. DELFINUS, 751, ledig, Duinkerken; Lett. AUSEKLIS, 720, ledig, Gransund; Eng. s.s. AVOCET, 688, stukg., Glasgow; Deensch s.s. MARX, 719, ledig, Antwerpen. Amsterdam, 5 Nov. 1930. Bieden Laten 12,06 12,07 59,15 59,17 9,74 9,75 34,61 34,63 Weenen (100 sh.) 3U98 35,03 Vreemd Bankpapier. Duitsch Fransch Bel^iSCh 34,98 Londen Berlijn Parijs Brussel Oostenrijksch (100 sh.) 59,17 9,80 6,95 35,03

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 3