ALGEMEEN NIEUWS- EN APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. LAMPBOUWER Eerste Blad. TuiYilr ITnbl M No. 8601. WOENSDAG 5 NOVEMBER 1930. 70® Jaargaag HERVERPACHTING. BINNBNIAND. F BOIL LET OH, Vampier-Vieugel 'evaar DINSDAG 11 NOVEMBER 1930, VERBETERING VAN DE ZEESCHELDE. j eemg op de wereld f n an Voor elken regel ■1BONN15MJDNT8PRUSBlnnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1.80 per 3 maanden - Bij voor ultbetaling fr. per post 6.60 per jaar - Voor BelgiS en Amerlka f 2,25, overige Ian den 2,60 per 3 maanden fr. per post abonnementen voor het bnltenland alleen bfl vooruitbetaling. Ultgeefater: Finns P. J. VAN DS 8ANDEI GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTI8NVan 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elkel! regel meer f °'Kt Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Bandelsadvertentien bfl regelabonnement tegen verminderd tarlef, betwelk op aanvraag verkrflgbaar is. - Inzending van advertentien liefst 66n dag voor de nltgavs. DIT BLAD VER8CHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVONT5 Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen op des namiddags drie uur, op het gemeentehuis bij inschrijving, publiek trachten te verpachten in zes perceelen: Een perceel BOCWLAND, groot 24 Aren, 50 centiaren, gelegen in den Piers- senspolder, deel uitmakende van het per ceel kadastraal bekend in sectie G no. 1687; De zuidwestelijke daarlangs gelegen WATERGANG over de voile breedte, ka dastraal bekend in sectie G no. 1695, groot 2 Aren 67 centiaren; De SLOOT grenzende aan den ge- meenteweg, kadastraal bekend in sectie G no. 1974 gedeeltelijk, groot 1 Are 53 centiaren. Imschrijvingsbiljetten (op een zegel van 50 cent te stellen), voor een of meer perceelen samen kunnen tot het uur der verpachting worden ingeleverd ter gemeente-secretarie, al- waar inlichtingen kunnen worden verkregen. Ter Neuzen, den 5 November 1930. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I.ZONNEVIJLLE, Secretaris. DE PROEF OP DE SOM. De economiische toestand aldus schrijft men ons is over de geheele wereld uiterst critiek en intrinsiek aanzienlijk veel ongun- stiger dan tijidens de crisis van 19201921. Er zijn wellicht eenige lichtstralen, maar deze zfln zoo zwakf dat zij slechts zichtbaar zijn voor den soherpen waarnemer, en na een lang verfblijf in de heerschende economische duis- ternis. De voortgezette en veelal in een versneld tempo voortsohrijdende daling van de prijzen der groothandelsartikelen, welke een voor- name rol op de wereldmarkt spelen, is voor een groot deel toe te schrijven aan de onder- eonsumptie. Bijna de helft van de hevolking van de wereld leeft op het oogenblik onder buitengewoon rustelooze politieke omstandig- heden, welke baar invloed scherp doen gelden op den economischen bloei en op de consump- tie-capaciteit. De prijsdaling hangt samen met een belangrijk vergroot aanbod bit tal van artikelen, in het bijzonder van agrarisehen oorsprong. De vraag heeft geen gelijken tred gehouden met het vermeerderde aanbod: wat de suiker b.v. betreft schijnt het wel, alsof ondanks de belangrijke essentieele voedings- waarde het gebruik voor de groote massa een weelde is geworden. Deze gang van zaken heeft, te meer waar de loonen vrijwel onver- anderd bleven, de positie van de producenten aeer venzwakt. De handhaving van het nationale prijsniveau heeft in vele opzichten verhinderd, dat de sterk gedaalde groothan- delsprijs van producten met een bij uitstek intemationale markt (granen, katoen, Wol, rubber, koffie, suiker, tin, enz.) een grootere vraag in het leven riep. Deze toestand wordt eenerzijds veroorzaakt door het feit, dat de prijsvorming van den kleinhandel zich zeer langzaam aanpast bij de gedaalde groot- handelsprijzen, waarbij traagheidsmomenten een groote rol spelen, en anderzijds door het feit, dat de prijsdaling van de grondstof door de verdere verwerking en door de distributie- kosten als regel slechts fractioneel tot uit- drukking kan komen in den prijs van het eindproduct. Voorts heeft het versterkte sociale streven de aanpassing van de loonen aan veranderde economische omstandigheden aanmerkelijk hemoeilijkt, zoodat een depress sie minder dan vroeger in loondalingen en meer in werkloosheid tot uitdrukking komt. Hierbij komt nog, dat door de in de jaren na den oorlog belangrijk opgevoerde tol- barrieres de aanpassing van de prijzen der nationale producten aan die in andere landen aanzienlijk bemoeilrkt wordt. De protectie van Amerika heeft onberekenbare schade ten gevolge voor de producenten in de andere deelen van de wereld, en is een groot nadeel voor de landen die zooals Nederlandsch- Indie in hun economische kracht vrijwel ge- heel afhankelijk zijn van de wereldmarkt. En toch zullen de meeste Indische ondememin- gen het wel uithouden totdat betere inzich- ten zegevieren en zwakke stralen het duistere aspect veranderen, dat zich thans nog in de naaste toekomst opent. De Indische onder- nemingen hebben zich tot dusver niet ge- diwongen gezien tot ontslag van personeel op grooten schaal, loonsverlagingen, beperking van productie, enz. Dit is toe te schrijven aan het feit, dat deze ondememingen in spe- ciaal gevormde reserves en in de gevolgde traditioneele afschrijvingspolitiek, doch in het bijzonder in het sedert 1920 gevolgde systeem van rationeele economic en beperking van bedrijfskosten door centralisatie, de moge- lijkheden vinden tot het afweren van de hevige slagen der huidige wereldcrisis. Zie- daar de proef op de som, hoezeer de particu- liere exploitatie in alle opzichten te verkiezen is boven staatsexploitatie. Want bij toepas- sing van staatsexploitatie, met gebruikmaking van geleend kapitaal, zou thans reeds een hoogst emstige ramp zijn uitgeforoken, waar- door vooral ook Nederland zelf zeer ernstig zou zijn getroffen! UITSLUITEND INLANDSCH KUND- VLEESCH VOOR SOLDATENMENAGES. Blijkens een schrijven van den minister van Defensie, ingekomen bij de drie centrale land- bouworganisaties, heeft de minister van De fensie beslist, dat op 19 November a.s. een in schrijving voor de levering van uitsluitend in- landsch rundvleesch zal worden gehouden ten behoeve van de soldatenmenages en de mili- taire hospitalen gedurende het tijdvak van 1 Jan. 1931 tot en met 31 Juli daaraanvolgende. HET SALARISCONGRES VAN HET RIJKSPERSONEEL. Zaterdag is in Den Haag een salaris- congres gehouden van de Centrale vereeni- gingen van personeel in 's Rijksdienst. De voorzitter de heer Perdok zette in een rede grieven en wenschen van het personeel ult- een, waama met algemeene stemmen een motie werd aangenomen, waarin de vergade- ring er bij de Volksvertegenwoordiging met kracht op aandringt voor het Rijkspersoneel eene duurzame verbetering in de salarieering aan te hrengen o.m. door dit personeel met ingang van 1 Januari 1931 vrij te stellen van de bijdrage voor de premie voor eigen pen- sioen. RADIO-OMROEP. Uit Hilversum wordt aan ,,Het Volk" ge- meld, dat de Radio-Omroep-Controle-Com- missie aan de V.A.R.A. heeft bericht, dat zij in het vervolg vooraf ter inizage wenscht te ontrvangen den tekst van de literaire half- uurtjes, die A. M. de Jong voor de V.A.R.A. pleegt te verzorgen. Op de Belgische begrooting van openbare werken voor 1931 zal, zor meldt de N. R. Crt. uit Brussel, een bedrag worden voorzien van achttien millioen francs voor verbetering van het regime der Zeeschelde en het uitvoeren van baggerwerken in deze rivier. DE BELANGSTEIXING VOOR DE VL.AAMSCHE UNIVERSITEIT TE GENT. Aan de universiteit te Gent, waar met de vemederlandsching van het eerste jaar in al de colleges der verschillende faculteiten een begin is gemaakt, blijkt het totale cijfer der inschrijvingen alle verwachtingen te overtref- fen. Sommige anti-Vlaamsche bladen hadden voorspeld, dat de Vlaanische universiteit te Gent niet levensvatbaar zou zijn en in Vlaam- sche kringen zelf verwachtte men dat jaar niet meer dan 600 A 700 studenten. Maandag- avond echter waren reeds meer dan 1100 stu denten ingeschreven. DE ENGELSCHE REGEERING EN DE JODEN IN PAEESTINA. Gouvemer c'est prevoir aan dit gezegde wordt men herinnerd schrijft de N. R. Crt. bij het bericht van de News Chronicle, vol- gens hetwelk de Engelsche regeering deerlijk verontrust is over de uitwerking, welke haar verklaring tot aankondigihg van een nieuwe politiek in Palestina, „de nationale woon- plaats der Joden", onder de Joden in de heele wereld heeft gehad. MacDonard's regeering is in gebreke gebleiven te voorzien wat de ge- volgen van het stuk zouden zijn dat de En gelsche mandaatpolitiek in Palestina op losse schroeven zette. Toch had de houding van de mandaat-commlssie van den Volkenbond haar reeds kunnen waarschuwen. Deze com- missie had te GenSve ernstige bedenkingen geopperd tegen een beleid in Palestina dat af- wijkingen begon te vertoonen van de aan het Jodendom plechtig gedan< beloften, en dat de Voorlooper leek van een ifieuwen koers, waar- op Lord Passfield, de minister van kolonien, onlangs in zijn geruchtmakende verklaring de sanctie der regeering te Londen verleende. De News Chronicle voegt aan haar bericht de verbijsterende verzekering toe dat Passfield's verklaring niet eens aan het kabinet ter goedkeuring was voorgelegd en dat de regee ring nu nadere officieele ophelderlng zou laten verschijnen om de verbittering en de onge- rustheid der Joden te bedaren. Het valt wat moeilijk aan te nemen dat Lord Passfield de groote zwenking heeft on- demomen, welke niet alleen de Zionistische leiders, maar ook de woordvoerders der con- servatieven en liberalen als een inbreuk op de historlsche verklaring van Lord Balfour heb ben gebrandmerkt, zonder er zijn ambtgenoo- door SAX ROHMER. 77) (Vervolg.) Achter elkaar klommen we de steile trap op. Na een twintig treden kwamen we in een tweede kamer, die evenals de eerste ongemeuibeld was. Harley keek even vluchtig door een van de ramen op het noorden, sohudde zijn hoofd en: ,,De volgende verdieping, Pedro be- val hij. We klommen hooger. Onze voetstap- pen joegen cen wolk van stof van dc kale traptreden op en elke beweging van ons werd in dien tunnel van trappen en on- bewoonde kamers hoi weerkaatst. Bij de tweede verdieping kon Harley zijn ongeduld niet langer bedwingen. Hij sprong de laatste vier treden in tweeen op en sdhoot op het noorderraam af. Daar uitte hij een triomfkreet en: ,,Heeren", zei hij, „het experiment is voltooid Hij keerde zidh naar ons om en keek ons in de sdhemerige kamer om beurten ,,Als we uitgaan van de veronder- stelling- g'ing hij voort, ,,dat die reeht- opstaande stok het lichaam van Kolonel Menendez voorstelt en dat stuk karton zijn hoofd, dan bevindt de cirkelvormige opening zich ongeveer op de plaats waar zijn voobhoofd gezeten moet hebben. En al»s we aannemen, wat W6 met zckcrhcid kunnen aannemen, dat de baan van den kogel recht geweest is, dan zou een lijn, die den kogel en de plek verbond, waar zidh het geweer waaruit de kogel afge- sehoten is bevond, door die opening gaan. Met andere woorden, er is maar een plaats, waar vandaan men het vlammetje van de kaars door de opening in het karton kan zien en dat is de plaats, waar het geweer zich op het oogenblik, dat de kogel afgesdhoten werd, bevonden heeft. Komt u nu eens hier, aan den linkerkant van het raam staan en bukt u zich jets voorover. Wil jij gerst komen, Knox? Ik liep de kamer door, ging op de aan- gewezen plek staan, bukte me en keek naar buiten. Beneden me, in den scheme- rigen tuin," zag ik duidelijk den zonne- wijzer en den vlier-stok ervoor. En door de opening in het karton zag ik het stille, gele vlammetje van de kaars, die op deri spijker stond te branden. Ik richtte me op. Ik voelde, dat ik heel bleek geworden was en dat het zweet me opeens, in fijne druppels, op mijn voor- hooM stond. ,,God!" zei ik met eeq stem, die vol- komen klankloos geweest moet zijn. „Menendez is uit dit raam doodgescho- ten!" HOOFDSTUK XXXIV. De loerende ziekte. De bespreking in de bibliotheek, die op onze ontdekking in den toren volgde, duurde tot de klok in de hal door twaalf slagen middernacht aankondigde. Toen begon het ook tot het niet bepaald bevat- telijke verstand van Aylesbury door te dringen, dat Camber onschuldig was, dat hij "zich, wat hij noemde: ,,had laten nemen" en dat Kolonel Menendez uit een raam van zijn eigen huis doodgeschoten was. Slot en microben besluipen Uw keel op dit moment. Vlug, neem Wybert! Wybert beschermt en desinlecteert. In origin. uuu«« 25, 45 en 65 cts. (Ingez. Med.) ten in het Engelsche kabinet in te kennen. Het was immers een zaak van zooveel ge- wicht dat het voor de hand had gelegen, de nieuwe politiek aan het Engelsche kabinet en zelfs aan de regeeringen der dominions voor te leggen. Dan had het ook niet kunnen ge- beuren dat Smuts, de Zuid-Afrikaansche eer- ste-minister die in het Britsche oorlogskabinet indertijd aan het bepalen van de politiek voor Palestina heeft medegewerkt, zich hij de be- strijders van den gewijzigden koers geschaard had. Bovendien heeft MacDonald reeds in het Lagerhuis de politiek van Lord Passfield ge- dekCzij het dan met de eenigszins gewrongen verklaring, dat zij feitelijk geen verandering in ,de behandeling der Joden zou brengen. Maar de geschiedenis leert dat Engelsche be- windslieden dikwijls op eigen hand handelen of dftt hun collega's niet de moeite nemen, alle stukjeen behoorlijk te lezen en door te werken, waarmee andere departementen hen overstel- pen. Is de verzekering van de News Chroni cle juist, dan zou de nadere officieele verkla ring een meer of minder bedekte verlooche- ning van Lord Passfield in zich moeten slui- ten en diens prestige een emstigen knauw krijgen. Maar hoe het zij, de beweging onder de Joden in de wereld heeft MacDonald in elk geval zoo aan het schrikken gebracht, dat hij nadere geruststellende verklaringen zou willen doen. Onlangs is hier reeds in het licht ge- steld dat van de 16 millioen over de aarde ver- spreide Joden er ruim 4 millioen alleen in de Vereenigde Staten wonen. Voor de goede be- trekkingen van Engeland met Amerika is het niet zonder belang, de Amerikaansche Joden te vriend te houden. En dan zou Engeland, buiten het politieke terrein, beducht kunnen zijn voor een stille boycott van zijn goederen door de Joden in de heele wereld, daargelaten nog de macht die de Joden op de intematio nale geldmarkt vertegenwoordigen. De vraag wordt voor Engeland, welk belang het zwaarst moet wegen: het tevreden stellen van de Ara- bieren en hun geloofsgenooten in Azie of van de Joden in de geheele wereld. Deze laatsten zullen hun vijandigheid reeds laten varen, als Engeland opnieuw de politiek van de verkla ring van Balfour getrouwelijk toepast, de Ara- bieren pas, wanneer deze geheele verklaring even plechtig herroepen is als zij gedaan werd. Zondag was het de 13de verjaardag van Balfour's verklaring. De Amerikaansche Joden zijn toen in alle groote steden te hoop geloopen om Engeland aan het gegeven woord te herinneren en tegen Lord Passfield's trouw- breuk opnieuw te protesteeren. Te New-York hielden 18.000 Joden zulk een protest-brjeen- komst en konden vele duizenden anderen geen j plaats meer krijgen. Hoe het standpunt der j extremistische Arabische leiders is, bleek kor- telings, toen een hunner de Joodsche koloni- satie in Palestina met de exploitatie der mijnen in het Duitsche Saargebied door de Franschen gelijkstelde. Hieruit zou volgen dat hij de Joden weer uit Palestina zou willen zetten en hun landerijen door den staat laten naasten, opdat de Arabieren ze voortaan zouden kun nen bebouwen. Zulk een consequentie kan geen enkele Engelsche regeering aandurven. De Joden zullen echter geen genoegen nemen met een tweede, nu geruststellende verklaring van MacDonald. Uit daden zal moeten blijken dat de nieuwe politiek toch niet door een achterdeurtje wordt toegepast. Dus zal de Joodsche immigratie weer toegelaten moeten worden en zullen den Joden geen moei- lijkheden bij het verkrijgen van nieuw land meer in den weg gelegd moeten worden. Als het land van Joodsche kolonisten ten slotte verzadigd is, zal de Zionistische organisatie zelve mee willen helpen om voor verdere im migratie een stokje te steken, want anders zou zij zelve de verantwoording voor armlastig iHij ploegt Hollands vrucht- ibare aarde, de bron onzer Iwelvaart. Wij weten echter look, dat zijn beroep in ons Iwispelturig klimaat veel van zijn gezondheid vergt, en dat imaar al te vaak verkoud- iheidsziekten en rheumatische Jpijnen zijn werkkracht dreigen ate verlammen. Maar dan vindt look hij altijd baat bij Aspirin- Tabletten. Lei op den oranje band en het Bayerkruis. Prijs 75 cts. Ingez. Med. Door middel van 'n betoog, zoo logisdh en zoo duidelijk, dat het geval voor een gewonen schooljongen begrijpelijk gewor den zou zijn, had Harley huisgenoot na huisgenoot van de verdachtenlijst ge- schrapt. En ten slotte had hij zich als volgt uitgelaten: t van alle bekende inwoners van Cray s Folly op den nacht van het drama blijven er dus nog slechts vier over. En die vier kunnen gezien van Ket standpunt .\lan een onbevooroordeeld criticus een cri- ticus, wiens meening door geen enkel motief van persoonlijken aard, maar alleen en uitsluitend door het nuchtere: het is mogelijk of (het is niet mogelijk, be- i'nvloed wordt ik zeg: die vier kunnen alle vier Kolonel Menendez doodgescho ten hebben. „Laat ik met mezelf beginnen. Door mij schuldig te verklaren zoudt u de waarheid van de getuigenis van Knox in twijfel trekken. vVant Knox heeft na- drukkelijk verklaard, dat hij mij, op het oogenblik dat het schot uit een raam van den toren werd gelost, beneden zidh op het arindpad zag. ,,Hetzelfde is het geval met Knox. U kunt hem alleen serieus verdenken, als u mijn bewering, dat ik hem op het bewuste oogenblik boven me voor het raam zag staan, niet gelooft. ,,Dan hebben we Madame de Stamer. Wat de mogelijkheid dat zij schuldig zou zijn, betreft, kunnen we dit zeggen: Ten eerste zou ze zonder hulp nooit de be wuste torenkamer hebben kunnen be- reiken, en ten tweede was ze zoo aan den Kolonel ge'hecht, dat naar de opinie van dokter Rolleston de geestelijke schade, door den schok van zijn gewelddadigen dood aangericht. permanent zal blijken te zijn. ,,En als laatste hebben we Miss Bever- ley". Mijn gevoelens, bij het hooren van dien naam, laten zidh niet gemakkelijk beschrij- ven. Gelukkig was het Harley, die deze mogelijkiheid ter sprake bracht. ,,Miss Val Beverley is de eenige van de vier, die voor verdenking in aanmer- king kan komen, die geen behoorlijk alibi heeft, tenminste, voor zoover ik op htt oogenblik weet, niet. Maar wat haar betreft maakt het ontbreken van eenig motief het schuldig-zijn niet waarschijn- lijk. En nu we met de bekende inwoners van Cray's Folly klaar zijn, zullen we de discussie over dit onderwerp staken. Want de mogelijkheid, dat een vreemde zich, toegang tot het huis verschaft zou hebben, opent een veld van onderzoek dat te groot is, om in eenen te overzien en met een grondige exploratie kunnen we pas na beeindiging van de quaestie Camber beginnen". Dit was het einde van die merkwaar- dige bijeenkomst. Hierna braken we op; Aylesbury ging naar Market Hilton terug om rapport uit te brengen en Cam ber en Ah Tsong uit hun voorarrest te ontslaan en V/essex ^ing naar ,,De Bloeiende Lavendelstruik' terug om daar een paar uur welverdiende nachtrust -te genieten. Harley en ik deden hen tot de voordeur uitgeleide en bleven daarna nog even in de hal staan praten. Juist toen we naar boven wilden gaan, kwam Val Beverley de gang, die naar de kamer van Madame voerde, op haar teenen uit en sprak ons aan. Pedro heeft me verteld, wat u van- avond gedaan hebt, Mr. Harley", zei ze. Ik dank God, dat Camber's onschuld bewezen is. Maar die nieuwe ontdek- geworden Joodsche landverhuizers te dragen krijgen. Zij is van meening dat dit tijdstip nu nog niet aangebroken is en naar deze op- vatting zal Engeland moeten handelen, als zij den wrok der Joden over de geheele wereld wil bedaren. Het zal nieuwe verbittering* on der de door Moskousche propaganda opge- zweepte Arabieren op den koop toe moeten nemen en tevens zorg moeten dragen dat geen herhaling van de progroms van Augustus 1929 mogelijk wordt. De liberale News Chronicle zegt vemomen te hebben, dat de regeering ernstig ongerust is over de vijandigheid die de Joden in de ge heele wereld, naar aanleiding van de jongste verklaring over Palestina van Lord Passfield, den minister van kolonien, aan den dag leggen. Het blad verzekert dat Passfield's verkla ring niet ter goedkeuring aan het kabinet was voorgelegd en dat de regeering van zins is, een document met nadere ophelderingen uit te vaardigen, waarvan men verwacht dat het de verbittering der Joden tot bedaren zal bren gen. Te New York (stad) hebben naar aanleiding van den jaardag der afkondiging van Bal four's verklaring (2 Nov.) de Joden een door 18.000 geloofsgenooten bezochte bijeenkomst gehouden om te protesteeren tegen de nieuwe politiek van Engeland ten opzichte van Pale stina. De bijeenkomst werd gehouden in bet Madison Square Garden gebouw, dat op alle rangen en galarijen propvol was, zoo zelfs, dat duizenden, die de protestvergadering hadden willen bijwonen geen toegang meer konden krijgen. Te Boston, te Philadelphia en in nog andere groote plaatsen in de Unie hebben naar aan leiding van de herinneringsdatum dergelijke vergaderingen plaats gehad. king van u... wat is de portee daarvan?' „Dat weet ik evenmin als u gaf Hai> ley ernstig ten antwoord. ,.Mijn eerste" taak is moeilijk geweest. Maar ver- geleken bij hetgeen er nu voor ons ligt, was het kinderspel ,,'t Is verschrikkelijik... versc'hrikkelijk zei het jonge meisje met een rilling van afschuw. „0, Mr. Knox" ze keerde zich tot mij ,,weet u wel, dat ik van het begin af gezegd heb, dat er een vreemde in huis was ,,Ja. Dadelijk, toen u me van die voet- stappen in de gang vertelde". ..Raadseltjes! Raadseltjes!" mopperde Harley geirriteerd. ,,Waar moet ik be ginnen? Wat voor basis heb ik voor een eenigszins aannemelijke theorie Hij keerde zich met een bruuske bfcweging naar Val Beverley. ,,Weet Madame de Stamer het al?" ,Ja", gaf ze met een ijverig hoofd- knikken ten antwoord. ,,Daarom ben ik ihier. Toen ze de anderen hoorde weg- gaan, heeft ze me qevraagd u te zeggen, dat ze niet slapen kan ,voor u haar per- soonlijk de details van uw nieuwe ont dekking bent komen vertellen ,,Ze wil me dus spreken?" vroeg Har ley, opeens sterk geinteresseerd. ,,Ze moet u spreken", verbeterde het jonge meisje hem met een flauw glim- lachje, „en ze heeft gevraagd of Mr. Knox mee wil komen Ze zweeg en beet zich nerveus op haar onderlip. ,,De manier van doen van Madame is vandaag heel eigenaardig. Dr. Rolleston begrijpt er ook niets van. Hij heeft 't u toch verteld niet Ze heeft vanmiddag en vanavond uren acihtereen zitten scihriiven. ..Zitten schrijven herhaalde Harley. ,,Wat Brieven (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1