ALBEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. binhbhlanp. Mo 8597, MAANDAG 27 OCTOBER 1930 70e Jddirgang FBBHlBTOf, Vampier-Vleugel VALKEMBURC'S-' 73) umum- - SKaaUBKSSHNBBMHHI •VV *n«n Voor olken regel MOmnMENTSFBHS, BU> Ter Neuzer. 1,« pet 8 »»»»«- fr oer cost f 1 80 per 3 maanden Bij voor rritbetaling fr. pe po VoTmS. i /MS, overlge 8» /MO per 3 mums™ fr. per po.. - Abonnementen voor bet buiteniand alleen bfl voorultbetaling. Ultgeefster: Ftrma P. J. VAN DE SANDB. TWEEDE RAMER. Vergadering van Donderdag. De voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een wetsvoorstel-Floris Vos tot aanvulling van de Rcgistratiewet. Voortgezet wordt de behandeling van ne. ontiwerp inzake den aanbouw van kruiser en flottiel jevaartuig De heer Wijnkoop (comm.) betoogt, dat Rusland het eenige land is, dat werkelijk ont- wapenen wil. Spr. bestrijdt verder de sociaal- democraten, die een politievloot aanbevelen, welke echter ook het kapitalisme zou dienen. Zonder militairisme zal het kapitalisme geen dag langer duren. Wanneer er thans een sociaal-democraat als Minister van Defemsie zat, zou die principieel geen andere houding aannemen dan minister Deckers. Deze vlootwet werkt mede aan de organisatie van een front tegen Rusland en versterkt het Nederlandsche imperialisme. De heer van Zadelhoff (s.d.) heeft den in- druk, dat de voorstanders het eens zijn met de critiek, door deskundigen op het voorstel uitgeoefend, en dat millioenen worden wegge- smeten voor onvolwaardige schepen. GIRO 38150 TEUEFOON No. 25. Voor elken regel meer f 0,20, ADVERTENTI6NVan 1 tot 4 regels f 0,80 ■- Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien b« regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op "rkrtjgbaar is. - Trending van advertentlen liefst OOn dag voor de ultg»v* DIX BEAD VERSCHUNT IEDEREN MAANDAG-. WOENSDAG- en VRMDAGAVOND L LEEUWARDtn Ingez. Med. Vergadering van Vrijdag. Zonder hoofdelijke stemming worden aan- genomen de wetsontwerpen tot: 1. Vaststelling van het slot der rekening van de koloniale uitgaven en ontvangsten voor Curasao over 1926 2. Onteigening van perceelen, erfdienst- baarheden en andere zakelijke rechten, noodig voor den aanleg van havens met bijkomende werken in den Binckhorstpolder in de ge- meente 's Gravenhage; 3. Onteigening van perceelen, erfdienstbaarheden en andere zake lijke rechten, noodig voor de verbetering en den aanleg van een gedeelte van den weg van de Meern naar Oudewater in de gemeenten Linschoten, Montfoort en Willeskop; 4. Ont eigening van perceelen, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rechten noodig voor de ver betering en den aanleg van een weg van Weurt naar Druten in de gemeenten Beunin- gen, Ewijk en Druten. Voortgezet wordt de behandeling van het ontwerp inzake den aanbouw van een kruiser en een flottieljevaartuig. De heeren Brautigam, Marohant, v. d. Heide repliceeren. De heer Albarda (s.d.) licht toe de woorden door hem gesproken op 30 September, die hij, zooals hij ze gesproken heeft, ten voile hand- haaft Spr. sprak met het oog op den mterna- tionalen toestand, zoodat zijn rede niet ge- richt was tot de Nederlandsche regeering, die niet van plan zal zijn een oorlog te ont- ketenen. Indien e6n regeering een oorlog doet ontstaan, dan geldt voor het volk alleen het geweten, dat boven de wet gaat. De heer Tilanus (c.h.) constateert, dat de heer Albarda nog in gebreke is gebleven dui- delijk te zeggen wat hij meent. De heer De Visser (comm.) zegt, dat onze vloot moet dienst doen in de oorlogshetze tegen Sowjet-Rusland van den paus af tot... Onder voortdurend gehamer en rumoer wordt den heer de Visser het woord ontnomen. De voorzitter schorst de vergadering voor een kwartier. Na de schorsing gaf de Voorzitter het woord aan den heer Slotemaker de Bruine. Toen begon de heer De Visser echter weer dermate tuimult te veroorzaken, dat de spre- ker zidh niiet hoorbaar kon maken. De voorzitter stelde daama voor, den heer De Visser dien dag uit te sluiten. Dit voor stel werd met op een na algemeene stemmen, die van den heer Wijnkoop, aangenomen. De stemming had onder voortdurend geschreeuw van den heer De Visser met groofe moeite plaats. Toen werd de vergadering weer voor een half uur geschorst. Politie was in het Kaimengebouw aanwezig om zoonoodig op te treden. De uitgeslotene heeft zich edhter blijikbaar laten overtuigen en is eigener be- weging heengegaan. De behandeling der vlootwet werd daarop voortgezet. Nadat een voorstel van den heer Alibarda, om de stemming uit te stellen, op grond dat een lid der vergadering was uitge- sloten, was verworpen is de vlootwet aan- trenomen met 61 tegen 33 stemmen. Tegen stemden de S. D. A. P., de Vr.-Dean. en de heeren Braat, Floris Vos en Wijnkoop. NEDERLAND EN BEEGIe. Vrijdagmiddag heeft, naar de N. R. Crt. meldt, de heer Th. van Welderen baron Ren- gers in het klein-auditorium van het Acade- miegebouw te Leiden zijn derde en laatste lezing gehouden over de Nederlandsch-Belgi- sche betrekkingen, beschouwd in het kader van de intemationaal-politieke positie van Belgie als geheel. Hij sprak als zijn meening uit, dat de natuur geen twee landen meer op samenwerking, ja samensmelting heeft aan- gewezen dan Belgie en Nederland. De politiek heeft hen echter eeuw§n lang gescheiden, en de bijzondere politieke ontwikkeling heeft op elk een zoodanigen nationalen stempel ge- I drukt, dat een samensmelting, niet alleen van Nederland met Belgie, maar ook van Neder- land met Vlaanderen niet wel meer mogelijk schijnt. Ook in Belgie heeft zich een nationa- liteit gevormd wier wezen nu tijdelijk in de schaduw staat tengevolge van den taalstrijd. Splitsing van Belgie schijnt niet tot een wen- schelijk resultaat te kunnen voeren. Ook de Vlamingen hellen in den grond meer tot den Belgischen staat over dan tot Nederland, en Nederland heeft niet getoond een Groot-Ne- derlandschen staat te verlangen. Wel zou een innige samenwerking op eco- nomisch gebied in hooge mate gewenscht zijn, maar die cooperatie zal slechts tot zekere hoogte verwezenlijkt kunnen worden, nu Bel gie zich militair met Frankrijk heeft verbon- den (niet alleen op papier maar in feite); zulk een verhouding moet op gegeven oogenblikken op de politiek, ook op de economische, invloed oefenen. Nederland, hoe gevaarlijk onze positie ook zij, dient zrjn politieke bewegingsvrijheid te behouden en er is dientengevolge geen ldenti- teit tusschen de hoogste belangen der beide landen. Dit beletsel, voor innige politieke vriend- schap vloeit voort uit oorzaken, die niet wor- telen in de verhouding van de twee landen op zich zelf, maar in het antagonisme der groote West-Europeesche mogendheden. Alles moet gedaan worden om te voorkomen dat de stemming tusschen de beide landen wordt vergiftigd. Slechts politiek noodlot scheidt de beide staten, geen intrinsieke tegen- stelling. Zoolang de rivaliteit tusschen de West- Europeesche groote staten blijft bestaan, zal er geen sprake kunnen zijn van een volledig heldere verhouding tusschen Nederland en Belgie, maar wederzijds moet altijd door ge- streefd worden naar de bevordering van West-Europeesche toenadering, de eenige at- mosfeer, waarin vriendschap tusschen Belgie en Nederland en dientengevolge de Nederland sche beschaving blijvend kan gedijen. DE NIEUWE PACHTREGELING. De heer Fleskens c.s. heeft op het wetsont- werp tot nieuwe regeling van de pacht eenige amendementen voorgesteld, o.a. strekkende om benoorlijk verband te.leggen tusschen den pachtprijs en de bedrijf-. esultaten, gerekend over eenige jaren, alsmede om aan het recht op bevoegdheid van den rechter te verbinden om zoo noodig wijziging in den pachtprijs te brengen. DE ..NATIONALISTISCHE MILITIE." Het eerste Kamerliid Mendels heeft naar aanleiding van het antwoord van den Minis ter van Defensie op zijn vragen in veriband met de oprichting van een ,,nationalisti®che militie" hier te lande nog nadere vragen ge- steld. In de eerste plaats, of de Minister aan leiding gevonden heeft om een onderzoek te gelasten naar deze aangelegenhedd, teneinde uit de resultatem van dit onderzoek zijn con- clusies te trekken omtrent de wettigheid en geoorlcofdheid van zulk een semi-militair in- stituut Vervolgens wordit gevraagd: Moet het antwoord van den Minister alduis worden opigevat, dat dergelijk onderzoek in- derdaad is ingesteld, doch dat het geenerlei positief resultaat heeft opgeleverd Zoo neen, aoht de Minister deze aange- legenheid dan niet van voldoende principieel belang om zulk een oncl rzoek te gelasten en de restiltaten daarvan met zijn oondeel ter openibare kennis te brenigen Acht de Minister het, afgescheiden van de resultaten van zulk een onderzoek, niet in alle geval onoorbaar, dat beroeps- en reserve- personeel der Nederlandsche landmacht zich zou belasten met de africhting van dergelilke particuliere .militie" EEN ZEPPELINWERF IN NEDERLAND. Naar het „AJg. Hbld." verneemt, worden sedert eenigen tijd besprekingen gevoerd tus schen Nederlandsche en Duitsche vertegen- woordigers van financieele en industrieele kringen over de mogelijke inrichting van een werf voor den bouw van luchtschepen in ons lanid. De daartoe op te richten maatschappij zou in zekeren zin besdhouvvii kunnen worden als een dochtenmaatsohappij van de Zeppelin- werf te Friedrichshafen. Zij zal naar alle waarschijnlijkhei'd haar constructie-werk- plaatsen vestigen te Rotterdam. Volgens onizen zegsman valt te verwachten, dat men binnen betrekkelijk korten tijd tot definitieve resultaten zal komen. EEN ONWILLIGE GEMEENTERAAD. De gemeenteraad van 's Gravenpoider blijft oniwillig om de door den Commissaris der Koningin vastgestelde jaarwedde van den ge- meente-veldwachter op de begrooting te plaatsen. De raad achtte voor de voorge- stelde verhooging van 150 geen grond aan wezig, waar de vel'dwachter met zijn emolu- menten een jaarwedde heeft van 1818. De gemeenteraad meent volgens eer en plicht het uiterste te helbben gedaan en wil liever met eer weggejaagd worden dan on- eervol te capituleeren. GELDIGHEIDSDUUR BEPALINGEN VACCINATIE. Ingediend is een wetsontwerp tot verlenging van clen geldigheidsduur van tijdelijke bepalin- gen betreffende de vaccinatie. In de Memorie van Toelichting deelt de mi nister mede, dat over de vraag, wat de regee ring te doen staat met betrekking tot de tij delijke opschorting van den zijdelingschen vaceinatieplicht, welke opschorting met 1 Jan. I 1931 komt te vervallen, indien geen nadere j voorziening wordt getroffen, de Encephalitis- commissie uit den Gezondheidsraad andermaal advies heeft uitgebracht. Uit dit advies blijkt, dat zoowel in 1929 brj de veelvuldige inentingen tijdens de variola- I epidemie als in 1930 bij de in Aantal zeer sterk verminderde inentingen aandoeningen van het centraal zenuwstelsel zich hebben voorgedaan. Deze feiten toonen aan, dat de overwegingen, die tot opschorting van de vaccinatie-bepalin- gen geleid hebben, onverzwakt gelden. De mi nister moest wel verlenging van de opschor ting kiezen, zoowel, omdat hij hij beweegrede- nen van den wetgever op dit stuk ten voile beaamt, als omdat hij zich niet verantwoord zou achten onder gelijike omstandigheden een maatregel, die de wetgever ter wille van die omstandigheden trof, te beeindigen, door ont- houding van een voorstel tot verlenging. Vordert het voorstel tot verlenging op zich zelf geen bijzondere toelichting, de minister meent wel een nadere toelichting te moeten geven van zijn voorstel, de opschorting met twee jaar te verlengen, dus tot 1 Januari 1933. Dit houdt verband met het advies van den hoofdinspecteur van de volksgezondheid om zooveel mogelijk vaccinatie in het eerste levensjaar te bevorderen. Men kan evenwel nog niet zeggen, dat de moeilij k hod en worden ontgaan door vaccinatie in het eerste levens jaar. Een ervaring van den jaar is daarvoor zeker te kort. Daarom is twee jaar voor deze proefneming te beschouwen als een minimum, dat voldoende kan blijken. Wordt echter inmiddels door de onderzoe- kers in binnen- en buitenland een oplossing gevonden dan kan een voorstel tot intrekking van de tijdelijke bepalingen overwogen worden. RUSSISCH GRAAN NAAR ROTTERDAM. Het Ruissisoh Volkscommissariaat van Ver- keerswezen heeft naar aan de Telegr. geimeld wordt, reprdsaille-maatregelen genomen tegen het besluit van de Belgische regeering, om de in/voer van Russisch graan aan speed ale voorschriften te onderwerpen. Een 22-tal Ruissische schepen, die met bestemming Ant- werpen vertrokken zijn, hebben thans order onitvangen om naar Rotterdam te gaan. (Ingez. Med.) HET MAALGEBOD. De Minister vraagt een stap van het particulier initiatief. Vrijdagmiddag is aan het Ministerie van Arbeid te 's Gravenhage een conferentie ge houden met Minister Verschuur inzake het meel- en menggebod. Aan de conferentie namen verder deel de heeren Hetzel, Van der Meer, Van Notten, Snapper en Hendrihks. Langdurige besprekingen werden gevoerd over de moeilijkheden die het maal- en meng gebod met zich zou mede brengen. De Minis ter gaf in overweging, dat het particuliere initiatief met voorstelen zou komen. Vrijdagmiddag is in ,,Parkzicht" te Am sterdam, onder voorzitterschap van den heer Hetzel een vergadering gehouden van de be- sturen van de volgende vereenigingenNed. Vereen. van MeelfaJbri'kanten, de Meelfabrie- ken van de Ned. Bakkerij, de Ned. Vereen. van Meelfabrikanten, de Ned. Vereen. van Meelimiporteurs, de Ned. Bond van Graan- en Meelhandelaren, de Ned. Molenaarsbond, de Vereen. van Werkgevers in het Bakkers- bedrijtf, de Ned. Vereen. van Werkgevers in het Bakkersbedrijf, de Ned. Vereen. van Werkgevers in het Israel. Bakkersbedrijf, den R.K. Bakkersbond, den Bond van Christ. Bakkerspatroons, de Vereen. van Vermicelli- en Stijfselfabrikanten, en den Ned. Bakkers- bond. Besproken werd de nota van den Minister inzake het maal- en menggebod en het voor- stel-Snapper-Goudeket inzake fondsvorming (teeltpremie). Breedvoerig werd een en an- der besproken en men Meek algemeen van oordeel, dat zoowel voor het bedrijf als voor de consument een maal- en menggebod niet is te aanvaarden. Omtrent dit punt werd een- stemmigheid verkregen. Niet was dat het geval met het voorstel- Snapiper-Goudeket, waar de Ned. Bakkers- bonid en de Vereen. van Meelfabrikanten tegen waren. Dit besluit zal aan de Minister worden medegedeeld. (A.lg. Hbld. ONS VEE EN BELGIe. Het Tweede Kamerlid de heer Lovink heeft den Minister van Binnenlanidsche Zaken en Landibauw verzocht mede te deelen, aan welke bijzonidere omstandigheden de plotiselinge sluiting van den invoer van vee uit Neder land in Belgie is toe te schrijven. Omtrent het verbod van vee-invoer schrijft de correspondent van De Telegraaf te Brussel: Uit inlichtingen bij den Belgischen veeartse- nijkundigen dienst ingewonnen blijkt ten over- vloede, dat het vee-invoerverbod werd gehou den uitsluitend met het doel om den Belgi schen veestapel tegen mond- en klauwzeer te beschermen. Op 16 Oct. j.l. werden te Esschen drie wa gons vee teruggezonden; bij het vee in een der wagens waren ziekteverschijnselen geconsta- teerd, terwijl het vee in de beide andere ver- dacht leek. In deze wagons bevond zich vee afkomstig uit Leeuwarden, evenals vee, dat op de Rotterdamsche markt was geweest. Ander- zijds bevinden zich thans in de quarantaine- stallen van Aerendonck Ackel en Meerssel drie tot vierhonderd dieren, waaronder verschei- dene zijn, die met mond- en klauwzeer zijn besmet. Uit de berichten van den Nederlandschen vee-artsenijkundigen dienst blijkt, dat per week rond 900 ziektegevallen in Nederland worden geconstateerd, terwijl er in Belgie rond 20 voorkomen. Onder deze omstandig heden achtte Belgie zich gedwongen het in- voerverbod toe te passen. De volgende overwe gingen hebben daarbij voornamelijk gegolden. Er zijn dieren die ziek worden verzonden en door SAX ROHMER. Vervolg. HOOFDSTUK XXXII. Het experiment. Ik kan zeer goed begrijpen, dat degenen die tot dusver dit relaas trouw gevoigd hebben, er niet bepaald veel voor voelen, om, nu het verhaal op een punt als dit gekomen is, steeds weer met verhalen over mijn particuliere aangelegeniheden verblijd te worden. Daarom zal ik me ontlhouden van een beschrijving-in-details van onze wandeling naar huis en vol- staan met te zeggen. dat ik, op den terug- weg, veel te weten kwam van Val Bever ley's omstandigheden en ongeveer niets van de dingen, die bij het onderzoek, waarvoor Harley en ik op Cray s Folly waren, konden helpen. Wat ik gedacht had, bleek de waar- heid te zijn. Val Beverley was bij den dood van haar vader niet onverzorgd achtergebleven; zij had een benoorlijk prive-inkomen en was alleen door banden van genegenheid en groote waardeering aan Madame de Stamer gebonden. Het kostte me moeite, om haar bij onze terug- komst te laten gaan, ze had zich op onzen terugtocht al ongerust gemaakt over Madame en ging dus, toen wij het huis bereikt hadden, dadelijk naar bin nen en ik bleef achter met een gevoel dat het midden hield tusschen sterke wondering en een groot, intens geluk, want ik begreep, dat de liefde mij met haar tooverstaf aanaeraakt had en dat ik van dat oogemblik af, door zachte banden gebonden, haar slaaf zou blijven. Ver- geten waren de insinuaties van inspecteur Aylesbury en «de schaduw op de jaloezie. Ik besefte alleen, dat ik van Val Bever ley hield, en dat mijn gevoel zoo waar- achtig en zoo groot was, dat daarnaast al het andere in het niet verzonk. Manoel deelde me mee, dat een aantal journalisten zich aangemeld had en dat de heeren zich niet hadden laten wegsturen, maar foto's van den rotstuin en de plaats, waar Kolonel Menendez aelegen had, hadden genomen. Pedro had dat niet kunnen verhinderen, maar had hen, toen het op inlichtingen geven aankwam, naar Market Hilton verwezen. op zijn bed zitten en begon dadelijk zijn pijp te stoppen, terwijl Wessex, die zich blijkbaar rusteloos voelde, een stoel naar het raam sleepte en daar ging zitten. Ik begon; ,,Ik heb een interessant gesprek met Mrs. Camber gehad". ..Wat riep Harley uit. ,,Schitterend, Knox. Vertel op". Wessex keerde zich van het raam af en luisterde zonder een woord commentaar toe, terwijl ik verslaa uitbracht van het bezoek, dat ik met Val Beverley op het Guest House, gebracht had. Toen ik ermee klaar was, merkte de inspecteur op: -at 1-. 1 nroornn in Ik stond nog op de stoep met Pedro te praten, toen Harley's auto met een zadit, staag geronk de oprijlaan kwam inrijden. Een paar oogenblikken later stapten Wessex en hij uit. Ik vond, dat Wessex er nadenkend en streng uitzag maar Harley was, voor het uiterlijk, geheel de oude. Zijn intelligente grijze oogen hadden hun gewone humoristische tinte- ling en zijn mager gebruind gezicht stond opqewekt en frisch. Hallo, Knox!" begroette hij me. „Is er nieuws?" Ja", g§f ik ten antwoord. Laten we naar je kamer gaan, dan kunnen we rus- tig praten". „Goed". Inspecteur Wessex knikte. Met ons drieen liepen we de trap op en gingen de kamer van Harley binnen. Harley ging 111CC XV iCICii. l „Na dit is het eenige punt, waarop in deze zaak tegen Camber nog twijfel mogelijk was, opgehelderd". „Ja dien indruk maakt het teniminste stemd'e Harley toe. „Maar wat een typisoh verschil tusschen het verhaal van Menendez en Mrs. Cambers... ofschoon er wel punten van overeenkomst zijn. Jammer, dat je het gewichtigste punt niet ter sprake gebracht hebt ,,Je bedoelt, of ze wel eens op Grays Folly kwam?" ,,{l)us dan verwerp je mijn theorie toch niet geheel en al zei ik belangstellend. ,,Neen, natuurlijk niet was het ant woord. „Er zijn uitstekende dingen in. Knox. Je heibt een pluim verdiend voor je ingenieus gevolgtrekkingen-maken. Maar wat dat eene, buitengewone gewichtige punt betreft, zijn we nog niets verder. Daaromtrent hebben we geen gegevens. Maar we kunnen nog wachten. t h^an natuurlijk zijn, dat de vraag, of Mrs, i Camber den avond voor de tragedie wel oi niet op Cray's Folly geweest is, van het grootste belang zal blijken. Maar aan den anderen kant kan t ook zijn, dat het experiment, dat ik jullie vanavond hoop te laten zien, de zaak een geheel ander aspect geeft". ,,Hmzei Wessex twijfelend. ,,lk ben verduiveld benieuwd naar de expe riment van u, Mr. Harley. Eerlijk ge- zegd heb ik er geen flauw idee van, hoe u t wilt aanleggen, om Camber s on- schuld te bewijzen", ,,Neen", gaf Harley ten antwoord, ,,dat kan ik me begrijpen. De hoeveellheid bewijzen tegen hem is ontstellenid. Maar jij bent iemand met groote ondervinding op het gebied van strafzaken, Wessex. Vertel jij me nu eens eerlijk, heb je ooit een moordzaak meegemaakt met zooveel en zooveel overtuigend materiaal voor de vervolging „Nog nooit", stemde We9sex zonder een oogenblik aarzelen toe. „In dat op zicht is deze zaak een unicum „Je hebt Camber gezien en gespro ken", ging Harley voort, „en dus ben je in de gelegenheid geweest, om je een idee te vormen over zijn karakter en je hebt natuurlijk in de eerste plaats omt- dekt, dat de man verbazend knap is. Houd dat feit nu eens goed voor oogen. En denk dan eens aan den aard van zijn studies en aan het feit, dat hij er niet aan gedacht heeft, om te ontkennen, dat Voe- doe een van de dingen is, die hij bestu- deerd heeft. Denk aan zijn onderzoekin- gen over het onderwerp ,,Vampier- vleugel". Denk eraan, dat hij tegelijk met "Menendez op Cuba geweest is Mrs. Camber heeft dit nu ook weer ver- teld en dat ze een keer in hetzelfde hotel in Noord-Amerika gelogeerd heb ben. Denk dan nog aan het geweer onder den vloer van het tuinhuisje en als je al die gegevens eens critisch bekeken hebt, zeg 5an eens, of je, in je jarenlange ervaring als detective, ooit een volmaak- ter vorbeeld van iemand anders tot zondebok maken gezien hebt". ,,Wat!" riep Wessex opeens opgewon- den uit. „Wat!" „Ik zei: iemand anders tot zondebok maken", herhaalde Harley rustig. ,,'t Is een eigenaardige uitdrukking, maar u begrijpt haar wel, denk ik' I'.Groote God!" mompelde de inspec teur, ,,dat zou een merkwaardige ge- schiedenis zijn". ,,De ..stoffelijke" bewijzen, of wat we zoo zouden kunnen noemen ging Harley voort, ,,zijn volledig te volledig, als u t mij vraagt. Die te groote volledigheid is juist het zwakste punt. Maar de onstof- felijke, de psychologische bewijzen wijzen in een geheel andere richting. Een man, die knap genoeg is om zoo n misdaad te beramen en dat is Camber ongetwij- feld kan niet tegelijkertijd zoo'n ezel zijn, dat hij een heel spoor van funeste aanwijzingen, zijn richting uit, achterlaat. Het is een in-elkaar-gedraaid plan, Wes sex. Dat vermoedde ik al, voor ik Cam ber ontmoet had en toen ik hem gezien en gesproken had, was ik er zeker van. En toen kreeg ik een inspiratie. Ik be greep, dat er ergens een zwakke plek moest zijn. Het was gewoonweg onmo- gelijk. geographisch onmogelijk, dat dat niet het geval was". Geographisch onmogelijk? herhaalde ik met iets van ontzag in mijn stem, want de redeneering van Harley had diepen indruk op me gemaakt. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1